Zomerfeesten in Wassenaar groot succes Vrouw gedood baby en man zwaar gewond Kinderkennis in zelfbouwhutten Inhaler verliest macht over het stuur Roeiwedstrijden KPJ Zoeterwoude STOMPWIJK Vrijdag zijn voor Stompwijk de vakantiebezighe den geëindigd met een bijzonder geslaagde kinderkennis. In de 25 30 hutten, die op het bouw terrein langs de Meerlaan neer gezet waren door de jeugd, wa ren kermisattracties gevestigd. De huttenbouwers mochten deze avond optreden als kermisex ploitanten. Een sfeervolle afslui ting van de vakantiebezigheden, die in Stompwijk veel belang stelling trokken. Vergeleken met vorig jaar was het bezoek an de verschillende attracties van WOEF '72 30 40% hoger. De afgelopen werk doen. Gedurende deze veertien dagen kwamen con stant zo'n 70 kinderen naar het Dorpshuis? De kinderen werden hierbij begeleid door mevr. de Kier, die met behulp van tien meisjes aan elk kind voldoende aandacht kon geven. Bij de hut- tenbouw waren iedere keer on geveer 45 50 kinderen aan de slag. Zij moesten,eerst een be hoorlijke kermistent in elkaar timmeren, waarna de laatste dagen werd besteed aan het spel of de attractie voor de mi ni-kermis. weken was er be muzikale omlijsting van de Stompwijkse kinderkermis werd selijke fanfarekorps. '.rzorgd door vijf leden van het plaat- afgelopen twee weken waren er twee bezigheden, waar elke dag gebruik van werd gemaakt. In het Dorpshuis w»s het zgn. ..Spelen met spullen". Hier kor den de kinderen veelal kreatief - altijd wel wat te beleven de kinderen. Er waren teken en viswedstrijden en er werden tripjes georganiseerd naar Ma- durodam, het Dolfinarium en een jeugdvoorstelling van Swieb in de Fluit in Leidschendam. Ballengooien, één van de vele attracties op de Stompwijkse kinderkermis LEIDSE COURANT De auto van de heer Kipp, tot stilstand gekomen tegen het huis van de familie Van der Lip TER AAR Zondagmiddag rond kwart voor drie vond op de Oostkanaalweg een zeer ernstig ongeval plaats waarbij me vrouw Pellegrom-Peter (19) uit Benthuizen het leven verloor. Twee personen werden ernstig gewond. Vanuit de richting Alphen nader den 3 auto's met snelheden van ongeveer 80 h 90 kilometer per uur. Een van de auto's een BMW 2000 van de heer Kipp (69) uit Den Haag begon aan een inhaalmanoeuvre. Hij raak te hierbij de macht over het stuur kwijt en kwam op 't uiter ste Imkergedeelte van 't tegen overliggende rijbaangedeelte. Vanuit deze positie stuurde hij uiterst rechts waardoor hij de voor hem rijdende Opel Kadett, die werd bestuurd door de heer Pellegrom uit Benthuizen (28) in de flank raakte. De auto van de heer P. reed hier door met grote snelheid frontaal tegen een boom, waarbij hij werd gewond. De mede inzitten den waren zijn echtgenote en hun 6 maanden oude baby. Deze laatste werd met een schedelba sis fractuur in het ziekenhuis Rijnoord opgenomen, waarheen ook de ouders werden vervoerd. Bij aankomst bleek de moeder aan haar verwondingen te zijn overleden. De auto van de heer Kipp schoof na de aanrijding door en raakte van de weg. Tenslotte kwam hij tot stilstand in de woning van de fam. G. C. T. van der Lip, die op dit moment in de keuken was. De voorgevel werd geheel ontzet en de slaapkamer en de aangrenzende kelder verander den in een ravage. De derde auto van het drietal werd bestuurd door de heer A. v. Vliet, uit Ter Aar, die met vrouw en twee kinderen op weg was naar huis. De heer van V. kon zich te nauwer nood uit deze benarde situatie redden. De Opel Kadett van de heer Pellegrom na de aanrijding ZOETERWOUDE De zwem wedstrijden met handicap welke de K.P.J. In het water van de Noord Aa zou organiseren wer den omgezet in roeiwedstrijden. 'n Veertigtal dames en heren lieten zich hiervoor inschrijven. Het werd een bijzonder plezieri ge middag waaraan ook de tal rijke toeschouwers veel genoe gen beleefden. Zus en broer Marja en Gerard v. d. Lubbe bleken uitstekend de roeispanen te kunnen hanteren want zij eindigden beiden als ear s' ste. Verloofde Wils Borst maak te het familiesucces kompleet door als tweede dame te eindi- I gen. De derde plaats was voor 5 Anja van Velsen. Bij de heren I pakte Kees Berg geboren en getogen aan de Noord Aa de tweede prijs en eindigde Gijs- bert van Leeuwen als derde. Zoals gebruikelijk gaat de K.P..T. weer het avondfeest verzorgen l van de Oogstdankdag welke de f L.T.B. in november houdt. Voor het dan te spelen toneelstuk kunnen zich nog spelers (sters) aanmelden bij het bestuur vóór 22 augustus. Op zaterdagavond 26 augustus wordt weer een drop ping gehouden. Vertrek per bus om 20.45 uur vanaf het Cen trum. Mr. Vrolijk opent wijkgebouw in Leimuiden LEIMUIDEN Mr. W. Vrolijk, de commissaris van de koningin in Zuid-Holland zal donderdag 24 augustus de officiële opening verrichten van het nieuwe wijk gebouw van het Groene Kruis in Leimuiden. Bona Stars onderhandelt met tweede Amerikaan Leiden Het Leidse Bona Stars is al zo'n 2 weken met een ambitieus trainingspro gramma bezig. Hoewel de selectie nog niet voltallig de conditietraining en in de Lei- se Hout volgde (Wim Petrici en Rudy van Eyck zijn zo juist pas van een trip door de West met o.a. Roy Leyss- ner en Vespa Emanuelson teruggekeerd) is het nog even wachten op de Ameri kaan Wayne Denham. Er wordt nog naarstig naar huisvesting voor hem ge zocht, is dat in orde dan komt hij meteen. Aanstaande donderdag begint al de reeks van oefenwed strijden, die nog eens bena drukt dat Bona Stars dit jaar heel hoge ogen wil gaan gooien. Dan kan zelfs een toppositie worden, want de besprekingen met een twee de Amerikaan zijn in een vergevorderd stadium, een pivot van 2.15 m. en houder van het Vermont University rekord met 46 punten. Voor waarde voor zijn overkomst is wel, dat de Stars voor de aanvang van de competitie reeds verzekerd zijn van een groot aantal toeschouwers door de verkoop van seizoen kaarten. De oefenwedstrijden starten a.s. donderdag in de Universitaire sporthal aan de Wassenaarseweg om 18 uur. Tot 21 uur zal er tegen For- wodians en Blitz gespeeld worden. Donderdag 24 augus tus op dezelfde tijd tegen TCL/TRK en Essor. Zondag 27 augustus in Mechelen/Bel- gië tegen Maes Pils en don derdag 31 augustus om 19.30 uur weer in de Universitaire sporthal tegen Jumpers. Op 2 september volgt dan het eerste grote treffen in Lei den in de 5-meihaI, min of meer de presentatie van het team; de tegenstander is dan een Amerikaans legerteam uit Frankfort. Ook voor 9 september staat er een grote wedstrijd op het programma. De onderhandelingen zijn nog gaande met een Ameri kaans legerteam uit Heidel- berg en Racing Ford uit Bel gië. Laatstgenoemde wil zeker graag komen maar mag om de een of andere reden (nog) geen buitenlands contact hebben tot 17 september. Na deze wedstrijden mag Bona Stars voldoende ingespeeld verondersteld worden voor de competitie, die op 16 sep tember begint. Atje Keulen-Deelstra reikt aan de winnaar van de rolschaatswedstrijden de prijs uit Katwijks corso 's avonds zonder muziek KATWIJK Het Katwijkse bloemencorso is zaterdag ge deeltelijk in het water geval len. 's Avonds kwam het wa ter met zulke bakken ulit de lucht vallen dat men maar besloot het corso zonder mu ziekcorpsen te laten rijden. Het vuurwerk kon later op de avond echter in alle droogte worden ontstoken. De jury, bestaande uit de heer L. De Kok, W. Buurman en C. J. van den Berg-Smit vond de praalwagen van Flo ra de mooiste. De ere-prijs bij de luxe-wagens was weg gelegd voor de wagen van keurslagerij Hoek. De wa gens van Savoy, garage Dolf Tuin en garage Van der Plas kregen een eervolle vermel ding. Het predikaat ,,met waardering" en „origineel" kregen de wagens van De Wübert en JAT. Ook het Mo terhuis NV kreeg een ere prijs. ALPHEN Woensdag 16 augus tus viert de heer Brokaar het feit dat hij 50 jaar geleden in dienst trad bij de firma Oost hoek in Den Haag. In 1936 ver huisde hij met de dakpannenfa- briek mee naar Alphen. Al vele jaren is hij nu in Zoeterwoude in het bedrijf werkzaam als boekhouder en kassier. In Alphen is hij 24 jaar raadslid voo. CHU geweest. Ook is hij r dan 25 jaar actief lid geweest van toneelvereniging ..Mobiel", waar hij de mede-oprichter van was. Nu vervult de jubilaris nog enkele bestuursfuncties aar handelsavondschool en het Groe ne Kruis. De heer Brokaar hoopt in februari van het volgend jaar met pensioen te gaan. WASSENAAR De moe-gesjouw de bestuursleden van de Wasse- naarse Oranjevereniging „Ko ningin Wilhelmina" mogen te vreden zijn: de zomerfeesten 1972 zijn een groot succes ge worden. Het uit niet minder dan 25 onderdelen bestaande pro gramma, uitgesmeerd over drie dagen, dat een onvoorstelbare hoeveelheid voorbereidend werk gevraagd heeft, is vlek keloos afgewerkt. De belangstelling van het publiek v/as verheugend groot al bleef in sommige gevallen de „op komst" beneden de verwachtin gen. Dat was bijvoorbeeld het geval bij de „zomerfeest-join- in" in de sporthal op vrijdag avond. Men had daarvoor de band „Spirit of St. Louis" ge contracteerd. maar de Wasse- naarse jeugd liet op een 250- tal belangstellenden na ver stek gaan. De teleurstelling daarover werd echter goed ge maakt door een overweldigende belangstelling minstens 1200 bezoekers van de Mini-Mik- Show in de sporthal op woens dagavond onder leiding van Kees Schilperoort en met als meest geslaagde programma-on derdeel de show van André van Duin. Burgemeester mr. K. Stanb wees in zijn inleidende woordje weer eens öp de ongeken de mogelijkheden, die het bezit van de sporthal aan de Wasse- naarse gemeenschap biedt. Groot was ook de belangstelling van de Wassenaarse jeugd voor het kinderprogramma, dat op vrijdagmiddag in de sporthal werd geboden met Pipo de Clown en Mammaloe. Overigens was niet Pipo. maar Hans Borg- hart de man, die de meeste open doekjes kreeg. Groot was de belangstelling voor de diver se Kinderspelen. Alleen zater dagavond, tijdens een fikse re genbui, was het er erg rustig. Maar toen in de loop van de avond het weer opklaarde, be gaven zich toch nog vele Wasse- narders naar het terrein aan de Dr. Mansveltkade om zich te vermaken in de kermisattrac ties of om er poffertjes te eten. «ede jndach •eft a j aan Itwikk inge orden in de dssie larove ent g< otte d Ir gel' gro< |n". fx gis: ing va trgadt Nederlaagserie erken, O Ingres Samen Sterk haar HAZERSWOUDE Vanaf mor en. VJ gen organiseert de Hazerswoud* se damvereniging Samen Sterl eid d een nederlaagserie. Damlusi laan.r uit Gouda, een regionale hoofd tracia klasser, Is als eerste te gast ir fere'd het Hazerswoudse damhuis. dat Op de daarna volgende dinsdag avonden komen naar Hazers- woude: Zwijndrecht Katwijk, Den Burcht (Voorburg). Om goed beslagen in de provinciale hoofdklasse 'te debuteren oe fent Samen Sterk ook nog ir. een „massawedstrijd" tegen HDC uit Alphen aan den Rijn. Tevens staat voor de aanvang van de competitie nog de ver enigingswedstrijd tegen Boskoop op het programma. Samen Sterk is overigens ook nog van plan, om binnen afzienbare tijd een damtoernooi te organi seren voor de leerlingen van ba sis- en mavo-scholen. Sportdag van v.v. Meerburg ZOETERWOUDE Aan de sport dag van w Meerbrug hebben zaterdag ruim 100 man deelge- Er waren diverse moeilijke onder delen in het programma ver werkt zoals de minigolfrace waar het accent lag op het zui ver plaatsen en het zeskamp spel. De algemene kampioen werd Koert Bik. Hij kreeg de wisselbeker uit handen van Hans Boom. de kampioen van vorig jaar. Uitslagen: Winnaars 8-9 jaar: 1. Koert Bik: 2. Koen Tijssen; 3. Jan van Dijk. id. 10- 11 jr.: 1. Ronald Kleinschip- horst; 2. Leon de Haan: 3. Hans Boom. id. 12-13 jr.: 1. Bert Ver heugd: 2. Harm van Leeuwen; 3. Anselm Verhagen, id. 14-15 jr.: 1. Loek de Jeu; 2. Wim v.d. Maat; 3. Paul v.d. Heyden. fcmew in en ende edwoi jnnen inze e prsooi jet om norge jugen Bis ivonc werk: genei rijf j Jijde llend; De directeur vnan het Rijksmu seum van Natuurlijke Historie te Leiden, professor dr. L. D. Brongersma. gaat per 15 okto ber van dit jaar in verband met de pensioengerechtigde leeftijd dit museum verlaten. Hij zal worden opgevolgd door dr. W. Vervoort, onderdirecteur van het museum. Een t de vele programma-punten, op het Wassenaarse zomerfeest: rubber kano-wedstrijden RINGSTEKEN Pony's: 1. A. Bulder; 2. Wim Heyblom 3. Liesbeth Voorham. Paarden: 1. Theo v. d. Horst; 2. Hans Beijersbergen; 3. Jan ten Hagen. Rijtuigen: 1. Joop van Steeg; 2. J. Grimbergen; 3. Nelleke Riet bergen. BEST VERZORGDE GEHEEL Pony's: 1. Theo Loenart; 2 Nicoi Onderwater; 3. Kristina v. d. Mark. Paarden: 1. Henk Holtgreve; 2. Judith Uitenbroek; 3. Tinus Heystek. Rijtuigen met pony's: 1. P. Beek; 2. K. Voorham; 3. J. Bertram. Rijtuigen met Paarden: 1. Mevr. Postma; 2. H. Haasnoot; 3 J. Angevaren. RINGSTEKEN DOOR LOOPSLUIS 1. Tinus Heystek: 2. Peter van der Holst; 3. Mary Wolthuis; 4. Jan Paulides. KAARTEN DOOR BEJAARDEN Klaverjassen: 1, G. v. d. Kooij; 2. mej. Verhart: 3. W. J. van Leeuwen. Pandoeren: 1. P. J. van der Krogt; 2. Mevrouw Van der Klaauw; 3. mevrouw Ruygrok. VISWEDSTRIJD Senioren: 1. M. Zandvliet; 2. H. Kuit; 3. G. van Dorp. Junioren: 1. Paul Zegwaard: 2. Jos Brederode; 3. Adrie Zand vliet. RUBBER KANO-WEDSTRIJDEN 6 en 7 jaar: 1. Paul van Berkel; 2. Tjeerd de Vries; 3. Marion Haspels. 8 en 9 jaar: 1. Liesbeth v. d. Klaauw; 2. Andrea Hoogeveen; 3. Richard Veringa. 10, 11 en 12 jaar: 1. Eric Veringa; 2. Robert Berghuis; 3. Huub van Seist. ROLSCHAATSKAMPIOEN- SCHAPPEN Meisjes 6—9 jaar: 1- Monique Hil- geman; 2. Astrid Knijnenburg; 3. Hilda. Jongens 6—9 jaar: 1. Remmie Smit; 2. Freddy Kruyt; 3. Peter Bosboom. Meisjes 10—12 jaar: 1. Henriëtte Hagg; 2. Ellen v. d. Knaap; 3. Ylona Broers. Jongens 1012 jaar: 1. Matthijs Meulenberg; 2. Jan v. d. Berg; 3. Adr. Veri. PAGINA 4

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4