Titel Laudin geprolongeerd MMO verovert B en W beker Titel in Lisse naar kampioen Fok Jos Heemskerk en Dorien Möllers kampioen Alkemade mmÊÊÈÈSÊÊ Donner bijt in het zand 5V .'t&fc* «I- *k; LEIDSE COURANT MAANDAG 14 AUGUSTUS 1972 Marian Laudin, de superieure Open Leidse Tenniskampioenschappen. ALKEMADE Juist voor de dreigende buien zich in regen gingen ontlasten konden zater dagmiddag in het Alkebad de clubkampioenschappen van de zwem- en polovereniging Alke made worden beëindigd. Het erellnt v I uitgereikt t SchnoMng meisjes 7-8 Ju.ir Ans de Jeu ta een tijd v. 59.4; 9-10 J. Moni que Bocxe 54.3. 11-12 J. Anju v.d. Zwet 1.46.3. 13-15 J. Gerda v.d. Zwet Schoolstag Jongens 7-8 j. Fred Koek 57.9. 9-10 .1. Jinny van Es 49.9, 11 - 12 J. Harrie v. Amsterdam 1.4 13-15 j. Jos Heemskerk 1.38.2. Heren 16 J. en ouder. Hans Möllers 1.32. Bugslag meisje*7-8 J. Ans de Jeu 1.01.9 - 9-16 Geertje Smits 0.50.3. 11- 12 J. Ineke den Ouden 1.39. 13-15 J. Anneke Kuiper 1.34.8. dames 16 J. en ouder Rlta Elstgeest 1.54 Bugslag Jongens: 7-8 J. Fred Koek 1.16. 9-10 J. Jimmy van 1.047. 11-12 J. Harry van Amsterdam 1.34.5 15-15 J. Jos Heemskerk 1.35. heren 16 J. en ouder Andrles Hoogetoorn 1.27 11-12 J. AnJa v.d. Zwet 1.28.9. 13-15 j. Dorien Möllers 1.22.7. dames 16 J. en ouder Rita Elstgeest 1.40 rUe stag jongens: 7 - 8 J. Fred Koek 1.13. 9-10 J. Jimmy van Es 0.45.1. 11-12 J. Ronnie Rietbroek 1.18.8. 13- 15 j. Jos Heemskerk 1.19.5. heren 16 J. en ouder 1.15.8. Bij dc-ze laatste groep bevonden zich ook enkele 40 plussers o.a Koos Spruit die onder luide toejuichingen nog tot een zeer redelijke UJd wist te komen. (zllverl. 3. Joke v.d. Zwet (brons) 9-10 J. 1. Geertje Smits. 2. Brigitte van Veen. 3. An- geliqite Glansbeek, 11-12 j. 1. AnJa v.d. Zwet, 2. Ineke den Ouden, 3. Leonie Bontje. 13-15 j. 1. Dorien Möllers. 2. Annet Kuipers, 3. Gerda v.d. Zwet. Dames 16 j. en ouder 1. Annel"- Sulgsloot, 3. Ronald Battels. 11-12 j. 1. Harry van Amsterdam. 2. Ronnie Rietbrock. 3. Hans van Emmerik 13-15 j. 1. Jos Heemskerk. 2. B. Wtm van Klink. 3. Hans Mollei Voor allen was 1 goud. 2 zilver en brons. Clubkampioen wisselbeker li ren 1972 werd Jos Heemskerk clubkampioene wisselbeker dam 0.50- 1972 Dor: LEIDEN 3* strijd om de „Open Leidse Tenniskampioen schappen" is dit weekend op het park Roomburg waardig afge sloten met vaak zeer boeiende finales. Echter in het hoofdnum mer van het toernooi, het heren enkelspel A, viel de eindstrijd eigelijk wat tegen. Voor de finale had Fried Schmitz zich geplaatst door een overwin ning op Richard Kasten in de halve finale en zijn tegenstan der in de eindstrijd was de als eerste geplaatste Marian Laudin die met opvallend veel over wicht op Paul van Min de halve finale tegen hem met 62, 63 in zijn voordeel had beslecht. Van het begin af aan bleek dat Fried eigenlijk weinig vertrou wen had in zijn eigen kunnen in vergelijking met zijn tegenstan der. Hij probeerde met een soort alles of niets tennis de strijd aen redelijk aanzicht te geven, maar juist daardoor werd deze eindstrijd ontsierd. Vaak veel te gehaast en wild joeg hij de ballen uit en wist soms de meest eenvoudige bal len niet beheerst genoeg te slaan. Laudin stelde daar zijn zeer gedegen spel van de ach terlijn tegenover. Slechts de zeer goede backhand van Fried stelde hem soms voor proble men, maar in het geheel had hij de strijd goed onder controle. Ondanks zijn grote overwicht wenste Laudin er echter toch wel hard aan te trekken. Hij haalde de meest verre ballen en venijnige dropshots en retour neerde ze dan subliem. De uit slag van deze finale: 62, 60 mag niet eens geflatteerd wor den genoemd, want Laudin is toch wel duidelijk superieur ge weest jn dit toernooi en mag zich dan ook terecht voor het tweede achtereenvolgende jaar kampioen noemen van het open Leidse tennistoernooi. Bij de dames kwam niet de ver wachte finale uit de bus. Wel Wist de tweede geplaatste Ju dith Salomé door winst op Els Veentjer tot de eindstrijd door te dringen, maar de als eerste geplaatste titelverdedigster en nationale kampioene Marijike Schaar werd onverwachts in de halve finale door EHy Appel ge klopt. In de eerste set leek er nog geen vuiltje aan de lucht voor Marijke maar in de vol gende sets begon zij steeds min der nauwkeurig te spelen en Eliy maakte daar dankbaar ge bruik van: 26 ft—3 75. Na deze prachtige prestatie van Elly moest zij in de finale toch de eer laten aan Judith Salomé, die soms briljant stond te spe len. In de eerste set ging het tot 33 gelijk op maar toen verloor Elly haar service en dat bete kende dat het 64 werd. In de tweede set kwam Judith hele maal in haar spel, met prachti ge volleys wist zij menig punt te scoren en met 62 in de tweede set haalde bij de titel binnen. In het herendubbel wist Laudin zijn tweede titel te veroveren. Samen met Richard Kasten trad hij in de finale aan tegen de als eerste geplaatste Hemmes en Soeters. Het is als de heren er zin in hebben vaak een mooi spektakel om een herendubbel te zien en blijkbaar hadden de heren er in deze partij wel zin in want deze finale werd een geweldig schouwspel. Met hard en snel spel, maar desondanks vaak met lange ralleys, waarbij spannende netduels niet ge schuwd werden leefden de fina listen zich als het ware uit. Jammer was het dat het over grote deel van deze partij op baan twee gespeeld moest wor den, daar de damesdubbelfinale op baan 1 nogal lang duurde. Het was in het herendubbel toch vaak weer Laudin die safe de punten wist te scortn. Zijn ser vice was verre weg de beste en een zeker winstpunt iedere keer. Soeters en Hemmes moesten tenslotte met 64. 6—4 genoe gen nemen met de tweede plaats. Het damesdubbel speelde zich dus wel op baan I af en dit was wel terecht ook, want de finale, die ging tussen Lidi Biedefeld met Els Veentjer en Judith Salomé met Nellekemieke Brouwer, stond op een hoog niveau. Er werd hard en snel ge speeld en dat wil nog wel eens anders voorkomen. Vele boeiende duels aan het net en fraaie lange ralleys maakte deze finale erg aantrekkelijk. De eerste set werd door Els en Lidi gewonnen met 64, maar met dezelfde cijfers in de twee de set trokken Judith en Nelle- mieke de stand weer in even wicht. In de derde set viel Nel- lemieke wat terug. Zij begon eenvoudige volleys te missen en ondanks dat Judith persoonlijk het beste spel van de vier speel de was het toch niet genoeg om tegen het in de laatste set vaak tactisch zeer goed sluitende dubbel van Lidi en Els tot winst te komen en met 64 haalden Els en Lidi dan ook de titel bin nen. Ook in het gemengd dubbel trad Lidi in de finale aan tegen Nel- lem-ieke en weer eiste zij de ti tel voor zich op. Samen met Nico Welchen wist Lidi het goed bekend staande dubbel van Nel- lemieke met Paul van Min de baas te blijven: 7—5, 6—3. In het herenenkel B bereikten de als eerste geplaatste Bram Ma dera en de als tweede geplaats te Hornman inderdaad volgens plan de finale. Toen liep het niet meer volgens planning, want het was duidelijk Homman die de eerste plaats voor zich opeiste. De eerste set won hij met 61, maar in de tweede wist Bram terug te komen en met 3—0 en 4—2 voor te komen maar daar bleef het bij want met 61, 64 eiste Homman de titel voor zich op. Bij de dames B wist Hanke Faase het niet bol te werken tegen de zeer sterk spelende Joke Bos. In de eerste set liep Joke heel geleidelijk uit naar de winst. In de tweede set kwam zij wel even met 4—2 achter maar kwam toch niet reëel in ge vaar: 64, 64. Ook in het da mesdubbel eiste Joke de titel op. Samen met Milou Penseel waren zij in de finale duidelijk te sterk voor Josine van der Koogh en mej. Esser: 6—2, 6— 0. Voor Hanke Faase was er evenzo tweemaal een tweede plaats met Blommendaal moest zij in de finale hun meerdere erken nen in Broer en Frans Vergoed met tweemaal 6—2. Voor een opmerkelijk goede prestatie zorgde het dubbel Theo Boiler- man met Harm Meijer. .In de halve eindstrijd wisten zij het gerenommeerde koppel Pas- ma/Blommendaal na heroïsche strijd met 46, 6—2. 7—5 de baas te blijven. De finale tegen Korteweg en Vergoed bleek toen alleen mog maar een formele daad, die met 6—1, 6—2 waar gemaakt werd. In C waren de grote winnaars Jo sine Teeuw en Dik Zaadnoor- dijk. Josine ondervond welis waar vooral in de tweede set van de finale goede tegenstand, maar bleef tenslotte haar tegen standster Margreet Prager toch in twee sets de baas: 6—2, 8—6. Ook Dik had aan twee sets ge noeg om tegen Velgersdijk in de finale tot winst te komen. In de tweede set kwam hij, na met 52 voor gestaan te hebben nog wel met 6—5 achter, maar toch wist hij nog de titel met 6—3, 8—6 te bemachtigen. Samen deden Josine en Dik het toen in de finale gemengd dub bel nog eens dunnetjes over. Met 6—3, 6—2 was het dubbel van der Wat/van der Nat daar het slachtoffer van. Verder ging de titel herendubbel C naar Alewijnse en Wins, die met 6—2, 108, de finale won nen van Knol en Walenkamp. En de titel dames dubbel be landde bij de dames de Beer en de Jong, door in de finale de dames Tonjam en van Leeuwen te verslaan met 6—3, 61. LISSE Zoals mocht worden verwacht heeft Wouter Fok, de kersverse jeugdkampioen van Nederland in Lisse in het heren enkel B de titel voor zich op geëist. Tegenover hem stond in de finale Ed de Vries, die in de halve finale een walk-over kreeg omdat Jan de Groot het belangrijker vond om in Zand- voort een finale te spelen van een toernooi dat op zijn officiële datum verregend was. In de finale heeft de Vries er al les aan gedaan om de schade zo beperkt mogelijk te houden en dat lukte hem heel behoorlijk. Enerzijds omdat hijzelf bijzon der hard er voor werkte en an derzijds omdat Wouter met een grote nonchalance stond te spe len en daardoor meer mistte dan normaal. Toch toonde Wou ter bij vlagen zijn talent. Mach tig sloeg hij vaak zijn back hands waar hij ze maar hebben wilde. In het begin van de wed strijd moest Wouter vooral aan het trage tempo van zijn tegen stander wennen en verloor dan ook de eerste games. Vaak kwam hij naar het net na goede voorbereidende slagen, maar de zowel links als rechts forehand slaande De Vries wist altijd wel weer de ballen op al lerlei wijzen terug te spelen en zelfs wist hij Wouter vaak zeer scherp te passeren of met een goede lob weer terug te drin gen. Wouter won tenslotte met 8—6, 6—2 en deze score is voor De Vries een fraaie beloning voor het harde werken. Bij de dames wist Elly Trompert het mevr. Overtoom in de halve finale nog het moeilijkst te ma ken. Met hard en aanvallend spel kon zij het echter toch niet redden tegen de grote vastheid van haar tegenstandster: 64, 63. In de finale probeerde Ma rian Verkerk het zelfde maar zij moest met 6—0, 6—2 genoe gen nemen en de titel aan mevr. Overtoom over laten. Een zeer aantrekkelijk partij was de finale herendubbel tussen Ar nold van de Capellen met Frans de Weger en Goossens met Nee lissen. Vooral Arnold speelde een fantastisch goede partij en won dan ook vele duels zowel aan het net als vanaf de baseline. Met 64, 62 bekroonden Ar nold en Frans deze met goede ralleys en sterke volleyduels ge speelde finale in hun voordeel. In het gemengd dubbel was de mooiste en spannendste partij ongetwijfeld de halve finale tus sen de dubbels Vilders/Goosens en Linda van der Mey/Willem Smith. Twee en een half uur duurde het voordat Vilders en Goosens deze prachtige partij in hun voordeel beslisten met 15— 13, 57, 86. In de finale had den Manke Vilders en H| Goosens het heel wat gemaklj lijker tegen Overtoom/Heikei* 6—1, 6—2. In de finale herenenkel Jan van der Lippe revanche i nemen op Bert Bos voor zijn derlaag op de Boekhorst. In duel dat voornamelijk vanaf i baseline werd gespeeld ble Jan dit keer zowel de bete conditie als het betere spel hebben: 6—4, 63. De finale mesenkel kon helaas niet g speeld worden evenals trouwe» de finale gemengd dubbel. Ook in het gemengd dubbel C vi Jan van der Lippe tot winst komen. In de halve finale w« hij met zijn partner mevr. vj der Berg van de achtvoudig kampioenen Lommerse/DerJ en in de finale konden zij mj 63, 0—6, 108. Claar Hijlkenf en Han de Jong net de baf blijven. In D moest Claar Hijlkema ook» de single met een tweede plaaj genoegen nemen. Het was hit Willemijn Tombrock die 4 hoogste eer voor zich opeist] 6—3, 4—6. 6—3. Bij de heren D wist Frans v» der Klei het in de finale niet tf te werken tegen zeer sterk sV lende Eric Bent: 64, 6—3 O. in de herendubbel eiste Eric 9 men met Pieter Verbrugh i eerste plaats op door met 9- 64 de finale te winnen vi Fo^cke/Suyk. HEERI land landei den ii Noor\ punt einds 0 4 2 1—7. Zowel D< versloe den teg Zwitser ten op een ne Noorwe strijder ten de Het oo spelend overt ro die ovï len. Al liet bij wensen mogelij score t 28ste n land or se doel LEIDEN Koning Voetbal heeft gisteren een forse greep naar de macht gedaan: zijn betaalde „werkkrachten" begonnen hun jaarlijkse competitie. De ama teurs moeten daar nog enkele weken op wachten en behelpen zich voorlopig maar met oefen wedstrijden. Die soms een offi cieel tintje dragen, zoals in Woubrugge, waar MMO de B. en W. beker voor de neus van Woubrugge wegkaapte. RCLSNS 2—0 Het Leiderdorpse RCL had het aanvankelijk tegen SNS niet ge makkelijk. Het moest optornen tegen een zich stug verdedigen de ploeg, die de stand tot de rust dubbclblank hield. Na rust ging de betere conditie van RCL tellen. Ederveen en Hennie Roodenburg zetten hun club op 20. De Ruiter en Moll was minder geluk beschoren: zij raakten slechts het houtwerk. Blauw ZwartDOCOS 5—0 Blauw Zwart had geen enkele moeite met Docos. De derde klasser moest het tegen de tweedeklasser duidelijk afleggen. S. v.d. Ham (2x), Donath, Com- radi en R. v.d. Ham zorgden voor de doelpunten. MeerburgBodegraven 2—1 Een leuke wedstrijd, waarin Meerburg door een blunder van doelman Ruiter aanvankelijk te gen een achterstand aankeek. Jan Zandbergen zorgde echter nog voor rust voor de gelijkma ker en vlak voor het einde be paalde Westerhof met een af standsschot de eindstand op 2 1. ValkenKickers 71 Cijfers, die duidelijk genoeg zijn: het zaterdagteam van Kickers '69 kreeg in Valkenburg geen poot aan de grond. Pas toen de stand 6—0 aangaf, scoorde de Leimuidense ploeg tegen. De grote man bij Valken was Dick van Duin, die vijf van de zeven doelpunten voor zijn rekening nam. De overige treffers kwa men op naam van Jan Hoekstra en Arris Binnehuulin. SIZOTer Leede 15 Ter Leede kwam pas in de twee de helft op schot. Voor rust, die met 00 inging, miste het zeker vier vijf kansen. Toen Vreug- dehil en Schoen op het midden veld de plaats innamen van Ho- gewoning en Van der Heiden, kwam de doelpuntenmachine op gang. Uit een vrije trap scoorde Vreugdehil voor 01. Uit een penalty kwam Sizo op 11. Een te betwisten en een geheide strafschop werden door Piet de Bruin vervolgens beide benut, waarna Schoen de eindstand op 1—5 bracht. Guus van Ackeren, doelman van Kickers '69 stompt de bal weg boven het hoofd van St. Bernardusschutter Pim van Wetten. UVS—TSC 3—0 't Oosterhoutse TSC was technisch duidelijk de mindere van UVS, maar het streed wel met volle overgave, zodat het een pittige zij het niet een op hoog peil staande oefenwedstrijd werd. Bij UVS maakten de jeugdige spelers Van de Boogaard als linksbuiten en Neuteboom op het middenveld hun opwachting. Hoewel duidelijk werd, dat zij nog de nodige routine missen, kunnen zij terugzien op een ge slaagd debuut. Eerstgenoemde scoorde het derde doelpunt. Daarvoor hadden rechtsachter Balkhoven en centrale verdedi ger Rol het net al getroffen. ElinkwijkRoodenburg 1—2 Roodenburg leverde bij Elinkwijk, kampioen van de eerste klas A een knappe prestatie door met 1—2 te winnen. Het was een sportief duel, waarin Rooden burg zijn krachten beter ver deelde dan Elinkwijk, dat condi tioneel nogal zwak was, maar niettemin in het eerste kwartier hard van stapel liep. De Leidse defensie moest alle zeilen bijzet ten om de nul te handhaven. Overigens is van de achterhoe de van vorig jaar alleen Penne- burg nog maar over. De andere drie zijn nu Sier, Tisseur en De Groot, die in een wedstrijd van het Nederlandse UEFA-elftal 'n knie verdraaid heeft en een paar weken niet zal kunnen voetballen. Hij werd vervangen door Klinkhamer. Roodenburg kreeg meer vat op het spel toen Elinkwijk was uitgeraasd en vlak voor rust passeerde De Klerk met een verrassend af standsschot Elinkwijk doelman Heil. Kort na rust bracht Brou wer de partijen weer in even wicht. Roodenburg was nu ech ter de beste ploeg, dank zij een sterkere conditie. Het werd 12 toen Den Os tegen de lat kopte en de terugspringende bal via het lichaam van een Utrechtse verdediger in het doel terecht kwam. Den Os verliet overigens kort voor tijd geblesseerd het veld. TeylingenHalfweg 33 Beide derdeklassers zorgden voor een hoog tempo en een span nend scoreverloop. Arie Jonker zorgde al snel dat Teylingen met 1—0 voorkwam, maar het wat snellere Halfweg kwam na een half uur gelijk: 1—1. Dat het daar in de eerste helft bij bleef was vooral te danken aan het goede werk van Jan Boekei in de verdediging van Teylin gen, dat kort na rust toch de leiding nam. Arie Jonker scoor de opnieuw voor Teylingen en toen Jos van Nobele voor 3—2 zorgde leek eer» eigenlijk niet verdiende zege dichtbij. Vijf mi nuten voor het einde zegevierde het recht: Halfweg kwam op 3—3, zij het dat er aan dit doel punt een buitenspelluchtje kleef de. WassenaarDOSR 57 Vorige week scoorde DOSR bij het Boskoopse Floreant ook al zeven doelpunten. Dat belooft veel. Al is vijf doelpunten tegen ook niet weinig. Grote winnaar was natuurlijk het publiek in Wassenaar, dat twaalf doelpun ten voorgeschoteld kreeg. Was senaar had een langere inwerk- periode nodig dan DOSR. dat na een half uur al op 14 stond. Doelpunten: Olijerhoek en Over- devest (3x). De ruststand was 2—4. In de tweede helft kwam De doelman van MMO, Van Leeuwen, liet zich door Woubrugge niet passeren Wassenaar duidelijk terug. Pim van der Meer scoorde voor DOSR. dat echter niet kon ver hinderen, dat Wassenaar zelfs op gelijke hoogte kwam: 55. John van Velzen en Overdevest zorgden er evenwel in de slotfa se voor. dat de punten toch naac Roelofarendsveen gingen: 5-7. Randstad SportHVV 3—1 Een aantrekkelijk duel, vooral in de eerste helf', waarin Jan Zoe temelk voor 1—0 zorgde. Dezelf de speler bracht de stand na rust op 20. Uit een vrije trap werd het 2—1. waarna Frits Si- val de eindstand op 31 bepaal de. FloreantSVLV 10 Het in de eerste helft duidelijk sterkere Floreant, bracht zijn overwicht met slechts één doel punt tot uiting. Na rust had SVLV meer het initiatief, maar kon niet tot scoren komen. KRVWeteringse Boys 3—3 Een redelijke, zij het wat harde wedstrijd. Weteringse Boys nam aanvankelijk duidelijk het heft in handen hetgeen resulteerde in doelpunten van Jos Cozijn en Albert Bolle. Door twee doel punten van Rijnsburger kwam KRV gelijk, waarna Peter van de Bos Weteringse Boys op nieuw aan de leiding hielp. Het was Aanhane, die ten slotte voor een evenwichtige eindstand zorgde: 3—3. SJZ—DHL 3—4 SJZ begint erin te komen. Het speelde tegen DHL zijn beste oefenwedstrijd tot nu toe. Het nam tegen het sterke DHL zelfs tot twee Maal toe de leiding. Het scoreverloop: Sjaak van Slingerland 1—0, Peet Jansen 1 1. rust; Louis van Veen 21. Van Kerven 22, Jansen 23, Ben van Kempen 33, Jimmie Peters 34. WarmundaMartinit 1—3 Warmunda was in deze aardige wedstrijd niet opgewassen tegen het individueel duidelijk betere Martinit. Kievits bracht de War- monders weliswaar aan de lei ding, maar met drie doelpunten sloeg Martinit daarna hard te rug. Eén der Martinitspelers had de pech bij een ongelukkige botsing een been te breken. RijpweteringNSV 45 Een snelle en goede wedstrijd, waaraan echter een smet kleef de: NSV doelman Piet Kroon moest na een botsing in het zie kenhuis worden opgenomen met vermoedelijk een beschadiging aan een van zijn nieren. De doelpuntrijke wedstrijd kende een spectaculair scoreverloop, waarin NSV telkens de leiding nam. Voor Rijpwetering scoor den Henk Zonderop, Kees Star, Jan Jansen en Hans Wening. Voor NSV F. van Lith, W. van Lith (2x), Cees de Jong en Piet van der Weyde. WoubruggeMMO 01 Een spannende en sportieve wed strijd, waarvoor burgemeester D. Brouwer de Koning de aftrap verrichtte. Er viel dan ook een B. en W. beker te verdienen. Het was een wedstrijd in hoog tempo, waarin MMO technisch wat beter spel liet zien. Van een veldoverwicht van één der beide ploegen was overigens nauwe lijks sprake. In de eerste helft lieten de beide keepers R. van Veen en J. van Leeuwen zich niet passeren. In de twintigste niinuut van de tweede helft viel het enige doelpunt van de wed strijd. De gevaarlijke Hoogma- dese aanvaller P. Baak strafte bij een scrimmage een defensie- fout van Woubrugge af: 01. Hierdoor wakker geschud zette Woubrugge een fel offensief in, dat wel tot gevaarlijke situaties maar niet tot doelpunten resul teerde. MMO-aanvoerder Sjaak Kraan ontving na afloop uit handen van de burgemeester de B. en W. bokaal. KATWIJK - Zaterdagmiddag zats 40 schakers op haringtonnti die op het strand bij paviljoa P. C. v.d. Bos waren geplaats klaar voor een simultaanseano tegen de Nederlandse groo meester Jan Hein Donner. I» belangstelling voor deze schaal happening, was zo groot, dat t> kampioen van de Leid* Schaakbond ook als simultaat speler moest optreden. Laats» genoemde zag zich tegenover 1 schakende lieden geplaatst. Het was jammer dat na ongeve# tien zetten de regen spelbrekd dreigde te worden. In allen! vertrok Donner met zijn 4 klanten naar de Stella Mar alwaar het festijn werd zet. Omstreeks half vijf me!< zich de eerste winnaar van Dc ner, de Noordwijker Joop Tur Hij had kans gezien Donner een felle aanval te overdondj ren. Als tweede kwam Steen-wijk met een winstpi aandraven. Het gedurfde valsspel van de zwarts leidde met een fraai torenofft tot ondekbaar mat. Nog twee keer moest Jan H( zich gewonnen geven en aan de Moerwijker, Van Dijkt die van Donner een stuk cadet kreeg, en aan Egelie uit Dl bergen, die zelfs een volle dar in zijn schoot geworpen kr< Voor het enige Katwijkse s zorgde Lugthart, die zijn verdediging met remise be zag. Ook de Noordwijker Lil hout, boekte een gedegen se. Daar de verlichting in de Stellj Maris nogal te wensen overliet werd tevens van kaarslicht ge bruik gemaakt. Voor de laalsii opponent van Donner ging partij dan ook letterlijk en I» guurlijk als een nachtkaars u: Ondertussen had Ad v.d. Berg die ondanks de regenspatjes at het strand was achtergebleverj al het hout van zijn 35 teget- standers bij elkaar gesprokkeld] Door dit resultaat haalde ÏW een hogere score dan Donner tl moet men wel bedenken, dat di sterkere spelers tegen Donner waren ingezet. De resultaten op een rijtje luiderti Jan Hein Donner: 40 opponeM ten, 34 gewonnen, 2 remises et 4 verloren: score: 87,50%. ner verloor van Joop (Noordwijk), C. K. v. Steenwjjl (Philidor), R. B. van Dijk (Moerwijk) en P. L. Egel» (Driebergen). Remise scho- C. J. N. Lugthart (Katwijk) i R. Lindhout (Noordwijk). A. M. J. v.d. Berg, 35 opponei ten; 35 gewonnen; score: Het besl derlanc voor di wers ei fei-Chen meter, Wegen:

Leidse Courant | 1972 | | pagina 14