Solzjenitsyn krijgt steun van theologen Jeugd in Liverpool: overdsg zonder werk, 's avonds bendeoorlog Zwarte jassen habijt van orde der mini-riten" Bloedwonder van Napels in onderzoek Communiceren op de hand blijft Engeland bezighouden KORTE METTEN POSTZEGELNIEUWS Ned. Maandblad voor Philatelie vijftig jaar PAGINA 6 LEIDSE COURANT ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1972 Het verzet onder de gelovigen van de Russisch-orthodoxe kerk in Rusland tegen de lei dende figuren zoals de pa triarch Pimen en vele bis- schopen, voor het eerst door Solzjenitsyn in zijn befaam de „vastenbrief" neergelegd, wordt door een nieuw docu ment, een brief van de theo loog Felex Karelin opnieuw naar buiten gebracht. Het episcopaat van de Rus sisch-orthodoxe kerk, in de war gebracht door angst en kleingelovigheid, heeft zich onttrokken aan de vervuiling van zijn pastorale plicht, zo heet het in deze jongste bij drage in de discussie die in clandestiene geschriften en mondeling in de Sowjet-Unie wordt gevoerd. Theoloog Karelin heeft zich ze ven jaar geleden reeds kri- itsch uitgelaten over de ber- kelijke leiding, toen hij zich met de nu uit hun ambt ge zette priesters Eschlimann en Jakunin tegen de regering keerde vanwege het onder drukken van de gewetens- „Het Vaticaan gaat de mini- mode met regenmantels fe lijf"; „Nieuw wapen ingezet tegen de aanstootgevende toeristes" en „Regenkleding ter verdediging van het hei lig karakter van de St. Pie- ter". Onder deze koppen maakten de Italiaanse kran ten deze week melding van de nieuwe maatregel, die, zoals gemeld, het Vaticaan heeft getroffen in de „strijd" die al geruime tijd bij de in gang van de St Pieter wordt gevoerd tegen de mini-rok ken, de hot-pants, de Bermu da's, badbroeken en mouwlo ze blocses en truitjes. De Osservatore Romano bracht dezer dagen begrip op voor de pelgrims uit de noordelijke landen en Ameri ka, door te zeggen dat de kortgerokte dames „niet weten dat ze niet-gekleed zijn". Omdat het bezoek aan de St. Pieter in decente kleding dient te geschieden, kunnen toeristen die daar niet aan voldoen zoals gemeld sinds kort bij het Vaticaanse WV een nylon-regenmantel met capuchon gaan halen. Op het ogenblik kan men in de St. Pieter dan ook hon derden mensen zien, die alle maal dezelfde zwarte regen jassen dragen, terwijl er aan de blauwe Romeinse hemel in de verste verte geen wolk je te bekennen valt. Het leger regenmanteldraag sters, wordt door de Romei nen al spottend de „orde der mini-riten" genoemd, terwijl de draagsters zelf gefrus treerd raken door de fanta sieloze mantels. Aan uitdruk kingen op het gezicht valt af te lezen dat men zich in de zwarte jassen „opgelaten" voelt. Kritische stemmen hebben in middels betieurd dat het Va ticaan haar energie verspild aan een zo onbelangrijke zaak als de mini-mode. An deren veronderstellen dat het hele mini-spektakel een bij drage is van de H. Stoel om de vreugdeloze wereld in deze zomer een beetje op te vrolijken en tot nadenken te prikkelen. wel gekapt, maar niet goed gemutst vrijheid en tegen patriarch Aleksij wegens de slappe houding van de hiërarchie. Karelin valt Solzjenitsyn bij, maar gaat nog veel verder in een antwoord, dat hij richt aan de theoloog Sche- dulow, die poogt de vasten brief van Solzjenitsyn als een onwaardige aanval op het episcopaat te kleineren. De brief van Karelin, die twaalf bladzijden telt, heeft zijn hoogtepunt in het hoofd stuk, dat gewijd is aan de „kerkelijk-sociale onwaar heid". Karelin geeft twee wegen aan om uit de crisis te komen: een geloofshouding die ber gen verzet en het gebruik maken van het feit dat de Sowjet-Unie officieel een rechtsstaat ls, een staat die het recht en niet de politie of de macht als hoogste gezag handhaaft. Hij schrijft: „Met hoe meer ernst we ons tegenover dit rechtsbeginsel opstellen, des te vollediger en actueler wordt dit beginsel in praktijk gehracht. Wanneer de hiërar chie van de Russisch-ortho doxe kerk hierin een voor beeld zou geven zou zij zich een geweldig gezag verwer ven in de maatschappij. Daardoor zou de kerk op zeer eigentijdse wijze het ge tuigenis bevestigen van de oude verdedigers van het ge loof, die zeggen dat de chris tenen de beste staatsburgers zijn". De aartsbisschop van We nen, kardinaal Koenig, heeft een commissie van arbitrage opgericht. Deze commissie zal geschillen die zich in het aartsbisdom voordoen, bij voorbeeld tussen een pastoor en de parochieraad of tussen de bisschop en de diocesane pastorale raad bij moeten leggen volgens de normen van het kerkelijk recht. De nieuwe patriarch van Constantinopel en opvolger van Athenagoras, Demetrios I, vindt dat de banden tussen de orthodoxe kerken en de rooms katholieke kerk ver sterkt en ontwikkeld moeten worden. „We moeten syste matisch proberen om de een heid van alle orthodoxen en van alle christenen veilig te stellen", aldus de patriarch die tevens benadrukte dnt men niet de feiten die tot de scheiding hebben geleid in herinnering moet brengen, maar veel meer de gemeen schappelijke trekken naar voren moeten halen die tot eenheid kunnen voeren. De Centrale Joodse Raad in Duitsland heeft er bezwaar tegen dat de jaarlijkse vre desprijs van de Duitse boek handel (10.000 mark) in han den komt van het Poolse Korczak-comité. De prijs is dit jaar postuum toegekend aan de Joods-Poolse arts, pe dagoog en schrijver Janusz Korczak, die in 1942 In het concentratiekamp Trcblinka samen met Joodse kinderen werd vermoord. De Centrale Joodse Raad is het wel eens met het toekennen van de prijs aan Korczak, maar zou het geld liever ten goede la ten komen aan het Rode Kruis of aan Unicef, omdat het geld nu In Polen terecht komt, waar Joden nog wor den gediscrimineerd en in disorediet worden gebracht. Bezwaar tegen benoemings procedure Herv. Synode Zes leden van de hervormde synode hebben bij de generale com missie voor de behandeling van bezwaren en geschillen protest aangetekend tegen de procedure, die gevolgd is bij het benoe men van dr. A. H. van den Heuvel tot opvolger van ds. F. H. Landsman, in de functie van scriba van de hervormde synode en daarmee ook tot secretaris-generaal van de Nederlandse hervormde kerk. Secretaris-generaal Landsman zal wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn functie neerleggen. In een be sloten zitting van de hervormde synode, zoals dat gebruikelijk is bij synodale benoemingen, vond in juni de benoeming van zijn opvolger plaats. De ber.waren van de zes synodeleden hebben vooral betrekking op de wijze van benoemen. Er zou in strijd met de kerkorde zijn gehandeld, toen de synode niet uitging van een voor dracht, die tenminste twee namen zou hebben moeten teilen, maar van een aanbeveling, die slechts één naam omvatte. De commissie zal het bezwaarschrift op 16 augustus behandelen. Een internationale commissie van deskundigen bestaande uit een anatoom, fysioloog, haematoloog, psycholoog en een para psycholoog zal het bloed van de H. Januarius, dat drie maal per jaar in Napels vloeibaar wordt, aan een onderzoek onderwer pen. Dit deelt prof. Gastone Lambertini mede in de Osservato re della Domenica. Rond de betekenis van het z.g. Bloedwonder van Napels, zijn de laatste maanden zeer bewogen discussies ontstaan. De H. Ja nuarius, martelaar uit de vierde eeuw, werd geschrapt van de lijst van authentieke heiligen. Twee Italiaanse geleerden van naam hebben in een onlangs verschenen encyclopedie het wonder van Napels genoemd: ,een restant van een gekerstend heiligdom, een bloedcultus van barbaarse origine en een nega tie van de martelaren en de ware christelijke vroomheid'. Het onderzoek dat wordt aangekondigd, heeft de goedkeuring van kardinaal Ursi van Napels. Deze neemt zelf een gematigd standpunt in deze zaak in, omdat hij de excessen rond de vloei baarwording van het bloed erkent en vastbesoten is deze prak tijken uit ie roeien. Maar van de andere kant wil hij het geloof der eenvoudige Italianen niet schokken, terwijl hij zich boven dien openstelt voor de mogelijkheid van een wonderbaarlijk ge beuren. De diocesane priesterraad van het Engelse bisdom West minster heeft in een brief aan de aartsbisschop, kardi naal Hcenan gevraagd de kwestie van hei communice ren op de h.-nd nog eens in de bisschoppenconferentie ter spreke te brengen. >e Engelse bisschoppen 'n in Rome moeten anndi -n op een definitieve regeling. Eind mei heeft kr.rdini. <J- nar. plotseling een eind ge maakt aan het experiment van het uitdelen van de com munie op de hand. V'ak daarvoor had d° kardinaal nog'verklaard dat ..het uit delen van communie op de hand binnenkort algemeen zal zijn" en dat ,.het niet leidt tot oneerbiedigheid of tot een vermindering van het ge oof in de werkelijke te genwoordigheid van Chris- De kardinaal zette het experi ment echter stop omdat naar zijn zoggen m liturgische za ken niet de mening van een bisschop mnar von het hele episcopaat van be'ang is. Omdat de Engelse bisschop pen geen officiële toestem ming van Rome hadden, moest er vo'gens de kardi naal een eind aan worden gemaakt. De 'eden van de priesterraad vermoeden dnt de kardinaal zijn beslissing heeft genomen onder druk van bisschoppen die een andere mening zijn toegedaan. Zij wijzen erop dat het zeer moeilijk zal zijn om zonder tegenstand van een deel van de gelovigen het communiceren op de hand stop te zetten, waar men dat al gewoon was. tea Wiki V KARDINAAL HEENAN Over deze kwestie zal op de Nationale Conferentie van priesters, die van 11 tot 15 september zal worden gehou den. een resolutie worden in gediend. Van onze correspondent LIVERPOOL Een 18-jarlge halfbloed uit de Toxtethwijk van Liverpool dacht dat hij onge veer twintig baantjes had gehad sinds hij de school had verinten. Het waren meest tijdelijke lobs In de bouw, ofschoon hij ook eens broodbezorger was ge weest. Onder de redenen waar om hij van werk veranderd was waren onenigheid met de voor man, moeilijkheden over te wei nig nauwgezetheid en het ver schijnen van een bende skin heads (kaalkoppen) bij de poort als hij naar huis ging. Drie maanden, doorgebracht in een huis van bewaring na een zaak voor een kinderrechter, hadden zijn kansen om werk te vinden, dacht hij, niet verbeterd. Toen hij de school verliet, ver telde hij de beroepsadviseur dat hij bouwvakker wilde worden. Nu wacht hij af dat ze hem ver tellen of er baantjes beschik baar zijn als hij op vrijdag zijn steun gaat halen. Zijn vriend van 17 jaar oud werk te een aantal weken In een kle dingzaak, zijn enige baan sinds de schoolbanken. Hij wilde lie ver in de levensmiddelen, maar er was geen plaats voor hem in een full-time job. Hij had het opgegeven, zei hij, naar baan tjes uit te kijken, omdat je moe werd van het door de stad trek ken met altijd de vrees dat je op weg naar huis dnor een bende in elkaar geslagen kon worden. 'Je kijkt uit naar de vrijdag wan neer je je steun krijgt', zegt de werkloze bouwvakker. 'Als je het dan hebt, d tn is het nauwe lijks de moeite waard. Je geeft 2 pond aan je moeder en dan houd je 1.60 pond over voor de rest van de week. Daarom ga je erop uit om te knokken'. De langdurige vechtpartijen tus sen gangs in Live-pool, die net afgelopen weekeinde heviger op laaiden dan gewoonlijk, worden door dit soort knapen gaande gehouden, met aan de ene kant de skinheads en aan de andere kant groepen van blanken, ge- kleurden en halfbloeden. Maat schappelijke werkers die willen doen geloven dat het niet gaat om een rassenstrijd, voeren te recht aan dat er ook veel blan ke jongeren tegenover de kaal koppen staan. Werkloosheid laat velen van hen de dag in ledigheid doorbren gen, en daar komt bij dat thans de meeste jeugdclubs in die wijk gesloten zijn, met als ge volg dat er 's avonds weinig an ders te doen va't dan rond te slenteren op zoek naar herrie. Stanley House, toevluchtsoord voor veel zwarte tieners van Li- verpool-8, werd enKeie maanden geleden gesloten nadat de poli tie klachten had gekregen over het gedrag van de leden. Twee andere clubgebouwen zijn tijde lijk wegens de vakantie geslo ten, terwijl weer een ander clubgebouw zijn activiteiten heeft gestaakt na de ongeregeld heden die vorige week vrijdag voor de deur begonnen. Een aantal tieners verwerpt de theorie van de sociologen over het gemis aan werk en aan clubgebouwen als oorzaak van de gangoorlogen. 'Ook als je werk hebt kan je 's avonds knokken en de meeste herrie begint na afloop van de clubs', zegt een bendelid. Maar Iemand die in het jeugdwerk zit zegt er van: 'Als ze tenminste werk hadden, dan hadden ze ook geld om naar de film t® gaan of wat te gaan drinken'. 'Ze kunnen nergens heen en ze kunnen niks doen, en daarom hangen ze maar wat rond, vol wrok. We gaan een generatie in dit gebied krijgen die niet heeft leren werken Dat is tragisch in een samenleving en vooral slechts voor jonge kleurlingen'. In een gemeenschap met 46.000 werklozen, waaronder 4000 jon geren, volgens de recente cij fers, zou de jeugd van Llver- pool-8 al moeite genoeg hebben met het vinden van werk, ook zonder de complicaties van de vooroordelen aangaande huids kleur. Velen verlaten de school zonder diploma. De misdaad tiert er welig, en in sommige wijken is een jongen, die de school gaat verlaten zonder in aanraking geweest te zijn met de justitie, een uitzondering. Het ergste van al is dat er een houding begint te ontstaan dat een toestand van werkloosheid normaal is en da» er niets aan te doen valt. Susan Shafer, die een organisatie voor vrijwillig werk leidt, heeft deze houding onder de tieners al gesignaleerd. 'Ik denk dat dat gevoel iedere werkloze moet be kruipen en het tast de mensen hier zeker aan'. Zij schat dat haar bureau sinds de opening dit jaar een dertigtal mensen heeft geholpen werk te vinden, maar zij meent dat alleen uit zonderingen onder de jeugdige werklozen nog de energie heb ben om naar haar bureau te komen. 'Ze hebben ons alleen geleerd net jes een brief te schrijven, daar na hebben ze ons met een goed rapport de straat op gestuurd, en dat was het dan', zegt een van de werkloze gangleden. Hij had het opgegeven naar werk te vragen als hij om zijn uitkering ging. 'Ik ben het zat, maar wat wil je?' Moord van 3000 jaar geleden ROME (AFP) Als gevolg van een grondverschuiving is in het Italiaanse Acquaviva Picena, ongeveer 100 km. te zuiden van Ancona, een misdaad aan het licht gekomen die ca. 3.000 jaar geleden moet zijn gepleegd. Men vond het skelet van een uitzonderlijke lange man 2.10 m. - bij wie in de schedel de bronzen punt van een pijl stak. Taalles in trein KOPENHAGEN (AFP) - De Deense spoorwegen stellen op 3 oktober op het traject Helsingoer (EIseneur)-Kopenhagen een trein in dienst waarin passa giers de reistijd rendabel kun nen maken door het volgen van taallessen. Het traject is 50 km lang en de reistijd bedraagt een uur. Tal rijke inwoners van de stad van Hamlet werken in Kopenhagen en maken 's morgens en 's avonds van de trein gebruik. Voortaan zullen zij onderweg te gen bijbetaling Frans, Engels en Duits kunnen leren. Huwelijk met gevangene ROME (AP) Giuliana Meogros- si (30) de voormalige directrice van een gevangenis voor man nen in Rome, die ontslag heeft genomen omdat zij ervan be schuldigd werd misbruik te heb ben gemaakt van haar positie door een verhouding te begin nen met een van de gevangenen is donderdag in het huwelijk ge treden met Marino Vulcano, die in de gevangenis zit wegens moord op een vriendin. Rekordkracht in Genève MAYRIN (AFP) Begin juli is in het Europese centrum voor atoomonderzoek te Meyrin bij Genève in een synchotron van de CERN een botsingsenergie opgewekt van tweeduizend-mil jard elektrovolt, hoger dan ooit. DEN HAAG - De eerste Nederlandse postzegel dateert van 1852. En het verzamelen van postzegels, een hob by waar een zeer groot gedeelte van de Nederlanders zich wel eens schul dig aan heeft ge maakt, is al even oud als de zegel zelf. Lang heeft het ook niet geduurd voordat er van ver zamelaarsvereni gingen en van post zegeltijdschriften sproke was. In 1869 verscheen in Neder land al het Engels talige Continental Philatelie Magazine en de Nederlandsta lige „De Timbro- philist" (timbre, Frans, ls postze gel). Het huidige grootste filatelisten tijdschrift is het „Nederlandsch Maandblad voor Philatelie" dat de zer dagen 50 jaar bestaat en ver schijnt In een opla ge van 40.000 exem plaren. Het jubilerende maandblad is in 1922 ontstaan uit het Tijdschrift voor Postzegelkunde (1884) en Het Post zegelblad (1897). In de latere jaren is nog een aantal bla den opgegaan in het Maandblad voor Philatelie. Het blad ls eigendom van ze ven grote filatelis tenverenigingen, alsmede van de Bond van Filatelis tenverenigingen. Abonnees zijn leden van zo'n honderd verenigingen die het blad voor niets krijgen naast hun verenigingscontri butie van circa vijf tien gulden. Voor anderen kost een abonnement op net maandblad twintig gulden. Het augustusnummer van het Neder landsch Maandblad voor Philatelie is een speciaal jubi leumnummer, met een aantal bijzonde re bijdragen over onbekende onderde len van de filatelie. De PTT in Den Haag gebruikt een speciaal stempel met de tekst ,.50 jaar Nederlandsch Maandblad voor Philatelie 1922 1972". De voorzitter van het dagelijks bestuur van het maandblad, de heer L. H. Tho- len, werd op 10 au gustus ter gelegen heid van het jubi leum geëerd mei de onderscheiding ridder In de Orde van Oranje-Nassau. Naast dit grootste blad telt Nederland zeker nog honderd kleine postzegeltijd schriften. Het be kendste daarvan is Mijn Stokpaardje, in Den Haag, met een oplage van ca 10.000 exempla ren. Maar er be staan ook heel klei ne, gestencilde en zeer gespecialiseer de blaadjes. Hoe veel mensen er in Nederland postze gels sparen is on mogelijk na gaan. Men kan er slechts een naar slaan: jaarlijkse oplage van de Nederlandse catalogus is 80.000 exemplaren. Maar alles te samen, „zeer fanatiek" „zo-af-en-toe- eens", zijn er wel zo'n 300.000 ton half miljoen Neder landers tot postzegelverza- melras te rekenen. Secretariaat Maandblad voor Philatelie, mr. van der Flier Tor- tellaan 69, Den Haag, tel. 68.05.28. KUNST EN KUNSTENAARS Bernhard Nordh, de populaire Zweedse schrijver is te Up- sala op 72-jarige leeftijd overle- j den. Zijn bekendste werken die ook in het Duits, Nederlands cn Noors vertaald zijn, handelen over het leven in Lapland waar hij verscheidene jaren heeft ge woond. Verbouwing Haarlemse Schouw burg. De eerste fase van de verbouwing van deze schouw burg die uit 1918 stamt, is thans gereed gekomen. Het toneel heeft nu een breedte van 18 me ter gekregen met een moderne outillage; de zaal is oplopend ge maakt waardoor het zicht op het toneel aanzienlijk verbeterd is. De werkzaamheden kosten ongeveer 1.234.000 gulden. Het Noord-Hollands Philharmo- nisch Orkest heeft voor het ko- mende seizoen vier gast-dirigen- I ten uitgenodigd om concerten tn de provincie te leiden. Het zijn de Nederlander Hans Vonk, de Fransman Yves Prin en de Tsjechen Libor Pesek en Jerzy Katlewicz. Oud familieportret. In 1962 kreeg het Centraal Museum te Utrecht een oud Vlaams familieportret in bezit door schenking. Aan vankelijk werd het werk toege schreven aan een Nederlandse meester uit de 18de eeuw. Bij de schoonmaak echter kwam een signatuur te voorschijn: Ho remans de jongere. Deze Ant- werpse schilder leefde van 1714 I tot 1790. Nettie Terwiel-de Man zal haar schilderijen tentoonstellen in i Galerie Centre de l'Art van 18 augustus tot 17 september. In i dezelfde periode zijn er ook de gouaches van Mien van Koppan- hagen en de wandkleden van Hanske van Dam te zien. Ernst von Salomon de Duitse au teur is op 68-jarige leeftijd te Hamburg overleden. Zijn beken de werken zijn „Der Fragenbo- gen", „Die Geachteten", „Die Stadt" en „Boche in Frank- reich" Von Salomon had een nogal belast politiek verleden. Bromfietsenrijw. Te koop gevraagd bromlieteen. Moe- toor Onelpleln 8. RA. 1 Leiderdorp. Tel. 32362. Scholier vreagl l.g.st. verk. dames pel», .oudorwoU model, logen redelij ke pri|» (tcholierl) Tel. 01710-21546. Bellet»chool Hendrlehe. Cursussen Ir klassiek ballot en jazz, dans, zowe voor beginners els gevorderden. j<ln il. 302 a 18.00 uur 01751-6436. Vakantie tdlv.) neonverlichting, strijkijzers, kachel», geisers, koltiozotapp. Honda stroom- eggreg, 3 d. Zuid-Limburg ƒ67,50. 5 dage. ƒ117,50 per persoon, geheel ver Sn8'Vraag de ro^ih^achrqtTng fn bedrljl Bovo Tour», Roololaronds veen. Tel. 01713-2959-2989-2612. Lessen, clubs j a ondor loldlng von A NIEUWE VRIESKISTEN 2e KEUS VOOR OUDE PRIJZEN 200 II ...425.- 300 Itr 425 Hf 600 Itr S jaar garantie Inhoud verzekerd tempera tuur 30o onder nul. Mei invnesvak. Afgehaald 5% korting. Tel.: 01710-31726 WEBER KOELTECHNIEK Bernhardslraal 12 Leiderdorp Te koop wegen» overcompleet eon. Tel. 01713- in: 50 occasions/- Jean Morin |unlor 1.795; Cupid jeugdboot 895; Polyester pir.n 850; Playa gozinsboot 2 495; Pali mos kajullb. 6 500; 6 occasion» v. Opruiming tpeed/weeken Lullen. Piolerskerkgrac Tel. 01710-23728. Watersport Johneon de meed gevraagd» bui tenboordmotor. Modellen van 2 l/m 125 PK Hoofddealer 16A Tel. 01710-54054 (ingang bij Kwaakbrug). Ook zalerdag en zondag geopend. Zoolerwoude. Tel. 01716-1353, t Betontege!» In diverse malen, grijs,- rood en gewassen grlnttegeis; uitslui tend eersle kwaliteit, worden even tueel bezorgd. Tegen scherp concur rerende prlizen. Tuincentrum Eima, Th. A. Hijdra. Ungeraar. Tel. 01722- 2134. Caravanhandel De Kleine Winst. Grote sortering van gebruikt» tour- en stacaravans. Inruil en financiering. Veurseweg 215. Voorschoten 1 Te koop aangeb. Hougaleltlegelt. Alle kleuren direct leverbaar, 5 jr. Qarantie. Gemakkelijk te leggen. Tijdelijk Stanloymos ca- Vrouwer^leeg^" Tel.'23913 „De Zon tekenpekkeleervice. Fa. H. J. Oioben. Zoelorwoudsosingel 23. Tel. 21839. Nu ook Cobetstr. 81. zaterdags Ook iedere maandag en donderdagavond van 7-8 uur Fa. L. A van Borge Henegouwen. Schelpen- kade 47. Lelden. Tel. 20794. Heng- legkasten-^ linnenkassen kens, bureaus en slaapkamers. Enor- duur. De Kastenspeclalist. Hoogland- sche Korkgracht 47-49. Leiden. Tel. 01710-33070. ..O» Zon" voor uw stomerij voor 1e terwoudsesingel 23. Tel. 21839. Nu ook Cobolstr. 81. sef1^ drukval, pomp eloktr. gedeelte Gemonteerd op plaat Geschikt voor plm. 6 radiatoren. Te bevr. tel. 25839. „De Zon" voor uw hulshoudwa». Fa. H. J. Dieben. Tel. 21839. Nu ook Cobetstr. 81. Alle zonweringen, aluminium |aloc- *i,',-n. t-.il'i-'rt n piloozieen en buiten- markiezen gratis opmeten en ophan- met9Rltme box, weinig bespeeld. Tel 25839. merman" Horentmgel 1. Lelden. Tel. 33090. Aangeboden Dalchl Roomalro-app zg.a.n. cap. 4 000 Cal. Tel. 46502 voor 20 uur. Mensen In nood. Telefoon Amster dam (020) 22.67.63. Dag en nacht digd.W5 p,PJa,'rtntie.,*200IC|derb*425 300 liter 590, 425 liter 790, 60C liter 990 Indien afgehaald 5% kor- hardstr. 12. Leiderdorp. Tel'. 01710- 31726. Qeef ons kosteloos uw kamers op. S huurkantooT C.° F^HanMn!"Rapen- 1 burg 60, Leiden. Tel. 01710-31786. Camping keus Travclsleeper, Tagocampcr. Eu- rocompor. Ook occasions Caravan- Centrum Lotdschendam. Showruom: Middenweg 7 (naast Opel-Strcur) Ri|ksweg R'dam A dam (E4). alslag Leidschendam. Tel. (01761) 2540 Gebroken ruiten, glas-in-lood ropara- ties worden door ml) met spoed her- steld. Ook levering van ventilatoren Giasroparatiebedrljt D. Galjaard. D4 Sittoriaan 76, Tel. 01710-32916. cm lang met onderkoeling, meri Kroelt. pri|» 30 Mauntsstr. 14. Tel Tourcarevan». Construclam. Elfel- land. Lord. Munsterland. Ook occa sions. Caravan-Centrum Lcldschon- dam. Showroom: Middenweg 7 (naast Opel-Strour). Rijksweg R'dam-A'dam (E4). alslag Leidschendam. Tel. (01761) 2540 WEGWIJZER- i KLEINTJES de rubriekjes Den Haag en omstreken j l Stacaravans. Grootste keus ACE. Bluobird. Excellent, Holiday, Rinal Sunny Home. VVagmonthan Witlerby. Chalets en vole andera merken. Ook occasions. Caravan-Centrum loid- schenoam Showroom: Middenweg 7 (naast Opel-Strcur) Rijksweg R dam- A'dam (E4|. alslag Leidschendem. Tel. (01761) 2540.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6