Top van Leiden verontrust over werkeloosheid Sportschoolhouder kreeg 8 maanden voor diefstallen Louk Sanders moest twee sets afstaan aan Paul van Min JEUGD ALKEMADE HULDIGDE DE DRIEPAALZITTERS WOUTERFOK MAG TOCH MEESPELEN Rennertje kreeg beker Zoetemelk Werkloosheid in de Bollenstreek is gedaald Vandaag laatste etappe vier- daagi se Tennistoernooi Lisse RKSV van start ATERDAG 12 AUGUSTUS 1972 LEIDSE COURANT jDEN HAAG De rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak rond de 43-jarige Leidse I sportschooleigenaar Leo v. L. "^conform de eis op 28 juli j.l. werd 8 maanden met twee maan- den voorwaardelijk gevonnist, ^let nog drie anderen stond Leo van L. gisteren terecht. De 24- jarige Leidse loswerkman Chris S. hoorde dezelfde straf als Leo van L. kreeg, tegen zich uit spreken. De 35-jarige televisie monteur Anton L. en de eveneens 35-jarige loswerkman Willem Z. beiden uit Leiden kregen uiteindelijk resp. 4 en 5 maan den voorwaardelijk. g RIJPWETERING De wieler ploeg van Oud-Ade-Rijpwete- a'Iy ring, is gisteren gehuldigd door mevrouw Van Scheppingen en van de jeugd van VAK'72. De ploeg heeft meegedaan aan de wieler- ronde van Roelofarendsveen. De lijken best geklasseerde uif deze groep, Peter v.d. Boog kreeg uft de handen van mevrouw Zoete melk (de moeder van Joop) een fraaie beker uit de collectie van de wielrenner. (Uitslagen van de vakantiespelen: j Handbal toernooi: meisjes: 1. Bavo-school. Oud Ade. 2. Gerar- dusschool, Oude Wetering, 3. *- CNS, Oude Wetering; jongens 1. Technische school, 2. Mavo. Ou- de Wetering, 3. Jozefschool, Rijp- wetering, Songfestival: meisjes: g Trudi Semp, jongens: Ronald Wertman. Dagprijs kermisspe- len: Chris van der Geest, Ma- p Sylt rian Jansen en Truus Semp. Vijfkamp: jongens 6-8 jaar: 1. I Peter van der Geest, 2 Kees s j van Scheppingen, 3 Wilfried Bakker; meisjes 6-8 jaar: 1 Lin- |zier da de Jong, 2 Liane Hartog, 3 Mörits Versteegen; jongens 9-11 j jaar: 1 Rudy Weenink, 2 Nico van der Geest, 3 Peter van der Star; meisjes 9-14 jaar 1 Ria Volwater, 2 Liesbeth van der Geest, 3 Myra Oleijerhoek; jon gens 12-14 jaar: 1 Paul Pouw, 2 Koos Nederstigt, 3 Henk van der Geest. Het straattekenen werd gisteren gewonnen door Sylvia Dapper. Alle vier de verdachten kregen 2 jaar proeftijd met aftrek van voorarrest. De zitting verliep rustig hoewel Leo van L. er zich nogmaals boos overmaakte dat hij een dergelijke straf kreeg voo- een aantal volgens hem niet gepleegde delicten. Het ging allemaal over een groot aantal inbraken en diefstallen die eind vorig jaar en begin dit jaar in Leiden en omgeving wer den gepleegd, waarbij in het bij zonder kleurentelevisietoestellen gestolen werden. In deze zaak zijn in totaal 14 Lei- denaars gearresteerd. Een aan tal van hen heeft reeds eerder terecht gestaan. Men verwacht dat binnenkort de overigen wor den voorgeleid. De sportschool van Leo van L. zou het centrum van deze delicten geweest zijn. Vele kinderen uit Voorschoten speelden gistermiddag het spel Langneuzen en Kijkvolk ter afsluiting van de vakantieweken. Voorafgaand aan dit spel, waarin het Kijkvolk een schat moest vinden die door de Langneuzen was verborgen in de buik van een prehistorisch paard, hadden de organisatoren de brand I in het zelfgebouwde houten dorpje gestoken. Na de brand, maar vóór het spel, konden de kinderen deel- nemen aan een grootse barbecue, waarvoor zij hun eigen vlees hadden moeten meenemen. Aantal in schrijvers voor het spel: 205 inwonertjes van Voorschoten. Alternatieve stadsgids voor Leiden LEIDEN. Er komt een alternatieve stadsgids voor Leiden. De gids is bedoeld voor mensen die met weinig geld in Leiden op vakantie zijn. De alternatieve gids gaat o.m. informatie geven over jongeren centra, koffiebars, slaapgelegen heden en liftplaatsen. Een van de initiatiefnemers van de nieuwe gids is Buck Goudriaan, de Leidse student die enkele jaren geleden naam maakte als een van de grote mannen achter Leefbaar Leiden. in juli weer gedaald van 297 naar 237, sinds eind juni. Dit is vooral te danken aan de werk zaamheden van de bloembollen- bedrijven, die deze maand het hoogtepunt bereiken. Dit staat in het maandoverzicht van het Gew. Arbeidsbureau. In het rapport wordt er met na druk op gewezen dat bij een maandoverzicht het seizoenge- voelige karakter van bollen streek sterk naar voren komt. Dt vraag om arbeidskrachten is in de afgelopen maand gedaald van 351 tot 309. Vorig jaar wa ren er totaal 590 aanvragen per eind juli 1971. Bij de vrouwelijke krachten was het aantal ingeschreven werk zoekende vrouwen gedaald van 269 naar 122. De vraag naar vrouwelijke krachten steeg ech- i 231 i r 321. Hannes de Jong neemt uit handen van burgemeester Smolders de twee bekers LEIDERDORP De avondvier daagse van Leiderdorp, georga niseerd door de korfbalvereni ging Velocitas, wordt hedenmid dag besloten met een laatste wandeltocht over 10 km. In to taal nemen 445 Leiderdorpers deel aan het evenement, dat ook erkend wordt door de Bond voor Lichamelijke Oefening. De vier daagse van Leiderdorp telt dus mee voor de genummerde vier daagse spelden. Na de laatste etappe van vanmiddag zullen de spelden en vaantjes worden uit gereikt door burgemeester Van der Have. LEIDEN De verwachte greep van Louk Sanders naar de Open Leidse Tennistitel is niet gelukt. In zijn partij tegen Paul van Min speelde hij een voortreffe lijke eerste set, maar viel daar na steeds meer terug terwijl Paul zoals meestal langzaam begon maar sterk eindigde. Met een goede service en goed ge plaatste volleys wist hij zijn eerste zege na twee nederlagen op Louk te behalen: 1—6, 6—2, 6—3. Voor een grote verrassing .KEMADE in een feestelijke lampionnenoptocht heeft de jeugd van Alkemade afscheid genomen van de vakantiespe len VAK-'72. In de optocht reed een feestelijke versierde vracht wagen mee, waarop de deel nemers van het paalzitten zaten. lampionnenoptocht ging naar de parweerplaats van de bloemen veiling aan de Sotaweg, waar de prijswinnende paalzitters ge huldigd werden. Burgemeester Smolders overhandigde wereld- kampióens paalzitten Hannes de Jong, de wisselbeker en de be ker voor de eerste prijs. De be kers voor de tweede en derde prijs gingen naar Aad v.d. Berghe en Hendrik Steenbeek. .Na de huldiging werd er door de ziekverenigingen ,,Door gunst verkregen" en Liefde 1 voor harmonie" en het tam- U boers- en pijperkorps uit Rijp- wetering een taptoe gegeven. Uitslagen vakantiespelen. De uitslag van de gehouden zes kamp gebaseerd op het gegeven van deze TV-wedstrijden met dus 6 behandigheidswedstrijden was als volgt: 1- groep 5, 2. groep 6, 3. groep 3. 4. groep 1, 5. groep 4, 6. groep 2. De tentoonstelling van de ge maakte werkstukken was het bekijken dubbel en dwars waard. Aan een groot lint hin gen de gemaakte schilderstuk ken en op 3 grote tafels waren de klei. en houten werkstukken uitgestald. Het was jammer dat zo weinigen een bezoek hebben gebracht aan deze tentoonstel ling. De prijzen voor de werk stukken waren behaald als volgt: 4-5 jaar 1. Marcel de Koning. 6-7 jaar: 1. Clasina v.d. Voet, 2. Lex Meijer, 3. Peter van 't Hart. 8-9 jaar: 1. Hennie de Jong, 2. Caroline Weenink, 3. Helma Koek. 10-11 jaar: 1. An- nemiek Hoogenboom, 2. Wilma de Jong, 3. Karin van Klink, 4. Astrid van Haastregt. 12-14 jaar: 1. Tineke Ganzefles, 2. Corien Hoogenboom, 3. Henry l'Ami. Teken en schilderstukken: 3-5 jaar: 1. Carola Hoek, 2. Miran da Weenink, 3. Lida Ganzefles. 6-7 jaar: 1. Lex Meijer, 2, Mi riam Bakker. 3. Dianne van Klink. 8-9 jaar: 1. Jan Willem Oudekerk, 2. Helma Koek, 3. Ans de Jeu, 4. Fred Cozijn. 10- 11 jaar: 1. Brenda Wolvers, 2. Arnold Hogenboom, 3 Berry van Leur. 12-14 jaar: 1. Hans Hoogenboom, 2. Anne Marie L'Ami, 3. Harry Verboket. De winnaars van het straatteke nen waren: 7 jaar: 1. Ellen Schrama, 2. Pe(er Schouten. 9 jaar: 1. Jeanneke van Segade- wijk. 12 jaar: 1. Anita Vermeu len, 2. Mieke Huigsloot. 14 jaar: Hans Hoogenboom. Kla.' chtc |13.<» "JIS ,ira 16.03 I Jou* LISSE Voor de wedstrijdlei ding van het tennistoernooi in Lisse was de meest ver heugende mededeling, het feit dat Wouter Fok door de bond dispensatie was ver leent en na veel geharrewar nu toch zijn titel kon verde digen. Wouter deed deze week namelijk mee aan de nationale jeugdkampioen schappen en mocht derhalve volgens de reglementen geen tweede toernooi spelen. Wou ter die op imposante manier woensdag jeugdkampioen van Nederland werd heeft op de valreep nu toch toestemming gekregen in Lisse uit te Als alles volgens schema ver loopt en daar valt nauwelijks aan te twijfelen dan ontmoet hij in de halve finale Frans de Weger, want deze wist zich door winst op Onno Ruysenaars voor de halve eindstrijd te plaatsen. Hij heeft het echter niet cadeau gekregen. In de eerste set moest hij de winst zelfs aaa Onno laten, maar later kreeg hij meer vat op het vertragen de spel van zijn tegenstander en won tenslotte met 5-7, 6-4. 6-4. Ook Bert Bos wist in B tot winst te komen. John Con- standse moest met 6-3, 7-5 zijn meerdere in hem er kennen. Bij de dames speelde Elly Trompert een goede wed strijd door met 6-3, 6-2 mevr. Gaus te baas te blijven. In het herendubbel speelden Strijdis en Houtkoper tegen van de Marei en Liefbroer. Het eerstgenoemde paar won deze strijd, die vrij gelijk op ging wel, maar hoogstaand tennis was het niet: 6-3, 4-6, 6-3. Ook in het herendubbel C wist Bert Bos tot winst te komen en zo zijn eerste plaatsing waar te maken. Met zijn snelle forehand en zeer har de service gaf hij Putters geen kans en bereikte de halve finale met 6-3, 6-2. Han de Jong zal niet als op'de Boekhorst de mogelijke te genstander van Bert worden in de finale, want de pas naar de halve finale werd hem reeds afgesneden door Jan van der Lippe: 6-3, 6-2. Voor Jan was het niet eens zo moeilijk om de niet erg op dreef zijnde Han van zich af te houden. Hij liet Han rus tig fouten maken. Rob Brox- terman kwam tegen Bijle- veld tot winst, maar in de eerste set moest hij er wel hard aan trekken: 9-7, 6-2. Hans van Zuiden had eerst draaien tegen van der Mark; toen was er voor zijn tegen stander geen houden meer aan: 5-7, 6-2, 6-0. In het damesenkel C wist mevr. Kostense met 6-4. 6-3 de halve finale te bereiken door een goed gespeelde par tij tegen mevr. Van Doorn. In de halve eindstrijd zal zij het opnemen tegen Caroline Botman. Ook in de dames- dubbel C werd door mevr. Kostense een overwinning geboekt. Samen met haar partner Weidema won zij met 6-0, 7-5 van Giesen en Driessen. ALPHEN De jeugd van Alphen heeft gisteren een gekostumeerde optocht gehouden. Drie prijzen waren voor „Nabij", die de rat ten van Hameln, muziekgroepjes van Bach tot Beatles en een Oosterse groep voorstelden. Ook de Technische School kreeg drie prij-.en voor hun uitbeelding van de jaargetijden, hippies en oude Alphense kleding. Met hun bloe menmeisjes en pyramidebouwers sleepte Gouwsluis twee prijzen in de wacht. Bij de kleinere haaUTe „Goede Herder" maar liefst zeven prijzen binnen. Op de foto leerlingen van de Tech nische School met hun „Jaarge tijden". RIJPWETERING - RKSV „Rijp- wetering" speelt voor het seizoen begint nog een paar oefenwed strijdjes. Vandaag komen vier elftallen van RKNSV uit Noor den op bezoek. met 20 werd gewonnen. Vol gende week, 20 augustus, komt „Verturch" me* enkele elftallen. Met VVOA zal „Rijpwetering" 24 augustus strijden om de Ri chard Hartogbeker en op zondag 27 augustus komt VDO naar Rijp wetering. Tijdens deze wedstrijden zal het vooral gaan om de jonge spelers meer vaardigheid in de wed strijdsport te geven. Op de jaar vergadering van 1 september gaat men daarover van gedach ten wisselen. zorgde Friedt Schmitz in zijn partij tegen de als tweede ge plaatste nationale kampioen Fred Hemmes. Na verlies in de eerste set wist hij steeds beter vat te krijgen op het spel van zijn tegenstander en won onver wacht met 46, 64, 63. Voor Fred ziet het er na deze nederlaag somber uit met het oog op de nationale kampioen schappen volgende week. Voor de meesten is het alleen nog maar de vraag aan wie hij zijn nationale titel kwijt zal raken. Ook bij de dames was óén uitslag volkomen anders dan verwacht werd. De als vierde geplaatste Lidi Bielefeld was veruit favo riet tegen Ellie Appel, maar kon dit in het geheel niet waar maken. Ellie won vrij onbe dreigd met 64, 6—2. Zij werd hierdoor de enige halve finaliste die in het wedstriidschema niet zo gepland was. De als eerste geplaatste Marijke Schaar hoef de tegen Annemieke Blom nog niet tot het uiterste van haar niet geringe kunnen te gaan: 64. 62. Zij treft in de halve finale nu Ellie Appel. In de an dere halve eindstrijd zit de als tweede geplaatste Judith Salo- mé door een duidelijke winst op Nelleke Brouwer: 61, 63. Haar tegenstandster daarin zal Els Veentjer zijn. Els heeft het echter niet gemakkelijk gehad tegen Elly Siemons, maar wist op de beslissende momenten net door te drukken: 8—6, 64. Laudin wist drie halve fi nales te bereiken. Eerst in het gemengd dubbel waarin hij met Marijke Schaar weinig moeite had tegen Berkelaer en Frits Luvk: 6—1, 64 en later met Richard Kasten in het heren dubbel tegen Visschcr en Rias- kof: 6—4, 6—4. Ten slotte be reikte hij ook in het herenenkel de halve eindstrijd. Zijn tegen stander in de kwart finale was Nico Welchen, die tegen Peter Sooters one set all had gespeeld voordat de duisternis woensdag inviel en daarna de winst toebe deeld kreeg omdat Peter zich genoodzaakt zag zich terug te trekken. In zijn partij tegen Laudin speelde Nico vooral in de eerste set een sublieme par tij tennis. Dat hij met 86, 61 verloor was begrijpelijk, want Laudin speelt een heel gedegen spel en staat ook niet voor niets eerste geplaatst. In het herencnkel B bereikte de als eerste geplaatste Bram Madera door een veelzeggende overwin ning van 61, 61 op Jean Mo- nod de halve finale. Ook Hans Vergoed bereikte de laatste vier door de Noordwijker Blommen- daal met 6—3, 6—4 de baas te blijven. Hij treedt nu aan tegen Hornman. Bij de dames zijn de beide finalisten bekend gewor den. Joke Bos had weinig moei te om met mevr. De Goede uf te rekenen 6—1, 6—2. De weg naar de andere finaleplaats liep heel wat minder eenvoudig. In de kwart finale wist Evelien de Weger onverwachts winst te hoeken op een volledig van slag zijnde Milou Penseel met cijfers die voor zich spreken: 62, 6 0. In de halve finale ging toen de strijd tussen Evelien en Hnn- ke Fanse. Nu hadden deze in A al een keer tegen elkaar ge speeld en toen had Evelien met groot verschil gewonnen. Nu echter was het de op revanche beluste Hanke die Evelien geen schijn van kans gaf en met 6— 0, 6—2 zich verzekerde van de finaleplaats tegen Joke Coen Dekker en Bram Madera plaatsten zich in het herendub bel voor de halve finale door Jan Theunissen en Wielsma weinig kans te geven: 63, 6— 1. Ook in het gemengd dubbel wist Coen de halve finale te ha len. Samen met Mariomme van der Poll versloeg hij Milou Pen seel en Ton Crepin met 61. 6—2. Ton Crepin deed het heter in het herenenkel C. waarin hij de halve finale bereikte door eerst Pleister met 6—1. 63 de baas te blijven en daarna Wap- jus de pas af te snijden met 6 —4, 6—2. De als tweede ge plaatste Rub van der Zee haal de ook de halve eindstrijd door een vrij gemakkelijke overwin ning op Jansen van Roosendaal: 6—2, 6—1. Van zijn tegenstan der in de halve finole. Dik Zaadnoordijk, kun geenszins ge zegd worden dat hij het gemak kelijk heeft gehad. Twee en een half uur had hij er voor nodig om Rob Keizer de baas te blij ven: 4—6, 6—4, 8—6. In het ge mengd dubbel haalde hij in wat minder tijd de halve finale. Met Josine Teeuw had hij aan Hcrn- sen en Ripassa echter toch wel de handen vol: 6—4, 64. Heeze en Jonkheer hadden de eerste set weinig in te brengen, maar in de tweede set wisten zij nu lange en hevige strijd toch tot winst te komen en in de derde set hadden zij toen weinig moei te meer met hun tegenstanders, Muva Mulder en Eric de Boer: 0—6, 8—6, 6—1. Leiden Mr. Branderhorst, de secretaris van de Kamer van Koophandel, heeft zich in een vergadering van een Leidse raadscommissie onverwacht zeer pessimistisch uitgelaten over de werkgelegenheid in deze stad. Het werkeloosheidspercentage is momenteel vier procent. Dat is beduidend boven het provinciaal gemiddelde. Mr. Branderhorst, die vorig jaar nog stelde dat Leiden niet aan imago-bederf moest door almaar te roepen dat het zo slecht gaat. zei dat de werkeloosheid in Leiden structureel dreigt te worden door het wegtrekken van diver se industrieën. Dat wordt onvol doende opgevangen door ce dienstverlenende sector. Mr. Branderho.-st voer ook uit tegen „waardeloze opmerkingen in ge meenteraden rond Leiden, waar men liever niet met het arme meisje Leiden omgaat". „Men vergeet", aldus mr. Brander- horst „dat Leiden de motor is voor het hele Rijnland. Wanneer het met Leiden slecht gaat. dan sleurt ze de hele streek mee". De secretaris van de KvK had het ook over „opturnen tegen het politiek beleid in Den Haag" en over „de kans dat we het halen is bijzonder klein". Ook wethouder Lijten had geen goede berichten over de werk gelegenheid. H5j heeft onlangs (met het oog op de EEG) een del over de vestiging van En gelse bedrijven in de Waard en de Grote Polder. Er is geen in teresse. In Engeland bestaat wel belangstelling voor overna me van goed geleide Nederland- i bedrijven. gesprek gehad met de Brits-Ne- Ook staat men niet afwijzend te- derlandse Kamer van Koophan- genover de vestiging van een hotel in Leiden. De commissie voor economische zaken toonde zich in haar ge heel zeer verontwaardigd over een brief van het dagelijks be stuur van de Gewestraad Lei den, waarin werd medegedeeld dat het gewest niet meer begint aan een werkgelegenheidsonder- zoek. De reden: vólgend jaar loopt de proefperiode van het gewest af. Men begint niet meer aan nieuwe projecten. Men adviseert het Leidse gemeen tebestuur nu met andere ge meenten zo'n onderzoek van de grond te helpen. De Kamer van Koophandel en het Economisch Instituut voor Zuid-Holland zul len adviseren welke gemeenten daaraan moeten meedoen. Tussen de Kamer van Koophandel en de gemeente Leiden worden overigens de banden nauwer aangehaald. Binnenkort begin nen gesprekken over het van de grond helpen van een industrie politiek. Gesprekstof zullen zijn de doelstellingen voor econo misch beleid die drs. A. v.d. Veen van het ETI gaat opstel len. In de raadscommissie voor finan ciën heeft men gisteren geen overeenstemming bereikt over de erfpachtnota. Deze nota zal nogmaals in de commissie wor den besproken. 4 september zal de hele raad zich erover buigen. Het al of niet definitief instellen van een koopavond in Leiden komt in de gemeenteraad van 28 augustus aan de orde.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3