Louk Sanders doet duidelijke greep naar Leidse titel Twist over aan planting Het wordt menens met het Bospark De eend en de cadillac Wim Hoek winnaar van wielerronde Zijl/LGB klopt De Meeuwen in oefenwedstrijd Adios Sabata en kveek in de 'iLeidse d'bioscopen P Kogels voor een vreemde- OOK Wat u moet weten Leidse bioscopen JS 19VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 5 10 september UVS tegen af Roodenbur cr LEIDEN De derby tussen de Leidse eerste klassers UVS Roodenburg wordt op 24 sep tember gespeeld; het is een E thuiswedstrijd voor UVS. st*'VS begint de competitie op 10 september met een thuiswed strijd tegen Papendrecht. Roo denburg gaat die dag naar Gou da. Elders in deze krant het volledige programma van de eerste helft van de competitie voor zondagamateurs in West ïazersl - ■i-M-il JQZ& Dl ij Kio tevene swoudr groot kunnei imendj es vai club iib. 1 J Bij ne in het )or de 'gelost. Mor- leden istreek 'aliden legom, gaans- waar tou-i en Men erkerkl n res- van ie zal na zet Flevo- copen zijn er weer volop re prises en prolongaties te zien. Zoals vaak in de va- kantietijd worden het komi sche duo De Funès en Bour- vil opgevoerd. Deze week in Samen uit samen thuis" in Studio voor de zesde week en in „De eend en de cadillac" in het REX-theater. Overi gens zijn dit niet de enige lachfilms deze week. CAME RA draait voor de 2de week „The Great Race" met Tony Curtis, Natalie Wood en Jack Lemmon. Maar ook in TRIANON is het met „Casino Royale" lachen geblazen al zal dit meer een wrange hu mor zijn. Met „Adios Saba- ta" is het knokken geblazen in LIDO. Voor de allerklein ste bioscoopbezoekes ver toont Rex voor de zesde week „De echte Pippi Lang kous". De nachtbrakers kun nen vrijdag en zaterdag avond terecht in Camera, waar „Le clan des Siciliens" draait met Alain Delon in de hoofdrol en in Rex, waar „Ik een vrouw" te zien is. REX „De eend en de Cadil lac" is weliswaar een oud je maar komt toch elke keer weer terug in de Nederland se bioscopen. Het is dan ook een van de vele geslaagde Franse komedies. Gerard Oury voert een „moordslee" van Amerikaans fabrikaat op en een lelijke eend, die be stuurd worden, hoe kan het ook anders? door het ko mische duo De Funès en Bourvil. Nauwelijks op weg met zijn le lijke eend naar een zonnige vakantie wordt Antoine Ma- réchal aangereden door de rijke zakenman (Louis de Funés). De eend is total loss. Ter compensatie biedt Saroyan hem een vliegreis aan naar Genève waar hij een Cadallica moet ophalen en deze naar Bordeaux moet rijden. Wat Maréchal niet weet is dat de Cadillac vol gestolen waar zit. Een bende trekt er op uit om de Cadil lac onder Saroyan's neus weg te halen. Op dit gegeven zijn allerlei verrassende situaties gebor duurd. Men zou Oury kunnen verwijten dat hij de dolle ge schiedenis iets te veel af remt, met fraai toeristische beelden, maar zij zijn een plezierige bijkomstigheid. Wie zich eens „echt v/il amu seren" kunnen wij een be zoek aan „De eend en de Ca dillac" warm aanbevelen. iet ne- op 'an de Singel] Lange- stuk irérbln aatsen twee- eer- eerst spelen water, as ge- rachti- le ser- 6—4, ngelen Ia.it -tc rrï. vie de tegen- ?l was linlijk. teems- ;s een 30l seders LEIDEN In het toernooi om de Open Leidse Tenniskam pioenschappen heeft de Leidse Louk Sanders in zijn partij te gen Eddie Knol een staaltje van prachtig uitgekiend tennis laten zien. Door een soms voor zijn tegenstander angstaanjagend tempo wist hij zonder veel moeite de kwartfinales te be reiken. Met het tennis dat Louk de laat ste week weer demonstreert zal hij het in dit toernooi nog ver kunnen brengen, maar in de ze vorm zal ook op de nationale kampioenschappen terdege re kening met hem moeten worden gehouden. Tegen Eddie Knol demonstreerde hij een fantasti sche spreiding en vooral een vaak ragfijn dropshot waarmee hij steeds weer zijn tegenstan der te slim af was: 6-1, 6-2. Met "veel belangstelling mag uit ge keken worden naar de kwartfi nale waarin Louk het op zal ne men tegen Paul van Min, die de laatste weken ook een stijgende vorm toont. Paul bereikte de kwartfinale door Frans Ver goed met 6-0, 6-3 een illusie ar mer te maken. Fred Hemmes had tegen Barth niet erg veel moeite om zijn tweede plaatsing aan te houden, 6-3, 6-2. Met aanvallend spel wist hij zijn tegenstander ge noeg onder druk te zetten om hem wat meer fouten te laten maken. In de kwartfinale ont moet hij Fried Schmitz, die dit bereikte door een zege op Hom- man. In de eerste set lukte het Fried nog niet zo erg maar een maal ingespeeld werd het een duidelijke zaak: 5-7, 6-0, 6-0. Richard Kasten speelde tegen Haks niet onverdienstelijk. Met vaak zeer goede diepe ballen legde hij een goede basis om naar het net te kunnen komen en Haks zijn slagen miste net de precisie om gevaarlijk te wor den: 6-3, 6-3. Zijn tegenstander in de kwartfinale is Frits Luyk, die verrassend won van z'n dub- belpartner Etto van Waning. die hievoor Piet Veentjer zo veras send had verslagen. Etto kon in deze partij bij lange na niet het spel halen van zijn partij tegen Veentjer, maar deels kwam dit toch ook door de druk die Frits op zijn spel wist uit te oefenen: 6-2, 6-2. In de herendubbel kreeg Veentjer een revanche voor zijn nederlaag tegen Etto. Samen met Bielefeld zegevierde hij in een zeer spannende en aantrekkelijk partij over Etto en Frits Luyk: 6-3, 4-6. 8-6. Een typisch verloop op dit toernooi hebben de partijen van Peter Soeters. Eerst speelde hij tegen Huizinga een drie sets partij, waarin hij in de derde set met 5-1 achter kwam. Het nog ophaal de tot 5-4 maar toen moest op houden vanwege de invallende duisternis. Deze afgebroken par tij werd eerst uitgespeeld en door Peter gewonnen met 8—6. Daarna trad hij aan tegen Nico Welschen en na ieder een set gewonnen te hebben moest weer de rest van de partij naar de volgende dag verschoven wor den vanwege de duisternis. Bij de dames in A wist Nelleke Brouwer een niet verwachte rui me zege op Joke Bos te behalen. Met een Joke die duidelijk van slag was en een Nelleke die goed op dreef was, was het snel bekeken: 6-0, 6-2. Nelleke zal nu uit komen tegen de als tweede uitkomen. Judith Salomé. Ook de Leidse Milou Penseel had niet veel in te brengen. Met 6-3, 6-0 bleef Ellie Siemons haar de baas. Ook de als vierde ge plaatste Lidi Bielefeld haalde de kwartfinale door Mariemme van der Po'l met 6-3, 6-1 te ver slaan. Haar tegenstandster wordt dan Ellie Appel, die met i 6-0, 6-3 ook niet veel moeite had met mej. Broer. Verder won An- nemieke Blom met 6-1, 6-2 van Berckelaei en komt nu in de kwartfinale tegen Marijke j Schaar. In het herenenkel B kwam de als eerste geplaatste Bram Madera uit tegen Coen Dekker en deed wat er van hem verwacht werd. Met sterk tennis gaf hij zijn te genstander weinig kans en won verdiend met 6-2, 6-3. Bram treft in de kwartfinale nu Jean Monod. Ook de kwartfinale be reikte Ronald Blommendaal door Stoop met 6-2, 6-4 terug te wijzen. In het dames enkel B deed Joke Bos het beter dan in A. Zij had tegen Anja Monod weinig moei te om haar eerste plaats waar te maken en de halve finale te bereiken: 6-1, 6-1. Ook Hanke Faase plaatste zich voor de hal ve eindstrijd door onverwachts van Mariemme van der Poll te winnen. Vooral tactisch speelde Hanke het in de derde set zeer sterk en won met: 6-4, 3-6, 6-1. In het herenenkel C speelde Piet Paridon tegen Roodenburg. De eerste set werd door Piet verlo ren maar in de tweede kwam hij goed terug. Eenmaal in de derde set gingen de zenuwen ook wat mee spelen. In de slot fase was het dan toch Paridon die ze het beste in bedwang had: 4-6, 6-2, 7-5. De als tweede ge plaatste Bub van der Zee be reikte de kwartfinale door en 6-3, 7-5 zege op Kuyk. In het damesenkel C won van Leeuwen van mevr. Tulleken. De eerste set haalde zij snel binnen, maar nog sneller ver loor zij de tweede. In de derde set gooide zij er nog een extra schepje energie op tn won toch nog met 6-2, 0-6, 6-1. TER AAR Voor de tweede maal deze week heeft er op de krui sing Oostkanaalweg-Kerkweg 'n aanrijding plaatsgehad. Gister middag knalden een personen auto en een tankwagen op el kaar. De bestuurders van de wa gens resp. de 25-jarige J. v. d. Berg uit Zeist en de 22-jarige P. den Haan uit Delft, kwamen met de schrik vrij. De personen auto liep veel blikschade op (zie foto Dijkman). ROELOFARENDSVEEN We reldkampioen waterpaalzitten Hannes de Jong schoot, na een paar weigeringen, tegen 7 uur gisteravond de 48 renners van start in de 4e en laatste rit van dc wielerronde van de vakantie- spelen VAK-'72. Vanwege het record aantal beschikbare pre mies geschonken door de diver se middenstanders maar ook vele uit het wederom talrijk aanwezige publiek, besloten de organisatoren om de laatste etappe over 25 ronden te doen rijden. In de tiende ronde kreeg Leo de Haas van de St. Bavoschool uit Oude Ade een lekke voorband en maakte een onfortuinlijke val, gelukkig voor hem in het gras waaruit hij onbeschadigd opstond. Na afloop bleek dat de wedstrijdleiding hem de pechvo gelpremie had toegekend. De tiende ronde gold tevens voor het ploegenklassement, dat werd gewonnen door Peter v. d. Boog van de St. Jozefschool uit Rijpwetering. Na een spannende strijd, welke onder ideale weersomstandighe den plaats had, waarin de uit eindelijke winnaar het beslist niet cadeau kreeg, werd de uit slag: 1 Wim Hoek, 2 Hans Spruitenburg, 3 Andre Aker boom, 4 Adri van Egmond, 5 Peter v.d. Boog, .6 Marcel Hoo- genboom, 7 Stef Akerboom. 8 J. Huigen, 9 Guido v.d. Meer, 10 Jos v.d. Aart, 11 Lex Loos, 12 John Opdam, 13 Stan Rietbroek, 14 Sjaak Wesselman, 15 Sjors van Ruiten, 16 Leo v.d. Poel, 17 Hans van Ruiten. Uitslag puntenklassement: 1 Wim Hoek, 2 Peter v.d. Boog, 3 Adri van Egmond, 4 Jan Huigsloot, 5 Andre Akerboom, 6 Hans Sprui tenburg. Pioegenklassement: 1 Gerardus- school II Oude Wetering, 2 St. Jozefschool, R. A. Veen, 3 Igna- tiusschool R.A. Veen, 4 Maria- school R.A. Veen, 5 Chr. Nat. School, Oude Wetering, 6 Jozef school Rijpwetering, 7 St. Ge- rardusschool I Oude Wetering, 8 St. Bavoschool Oud Ade. Ja het uitdelen van de premies aan de ploegleiders met de her inneringsvaantjes, was aan we reldkampioen Hannes de Jong met medewerking van ronde miss Ivonne van der Meer de taak voor de prijsuitreiking. Na een gemoedelijk praatje met de prijswinnaars besloot de spea ker achter de microfoon Pieter van Ruiten de avondwielerronde met een dankwoordje aan het sportieve publiek en alle mede werkers. Hannes de Jong lost het startschot AMSTERDAM/LEIDEN De waterpoloploeg van de ZIJL/LGB heeft gisteravond zijn tweede wedstrijd In de mid zomercompetitie tegen hoofd klasser de Meeuwen gespeeld. De Leidenaars wonnen in het Flevobad te Amsterdam met 5- 4. In deze „alternatieve" com petitie, die door de KNZB geor ganiseerd wordt om de waterpo- loërs ook In de zomer bezig te houden komen teams uit de hoofdklasse en eerste klasse tegen elkander uit. Omdat MUnchengangers niet mo gen deelnemen aan deze wed strijden, ontbraken Hans Wouda, Tom Smidt en Tonny Buunk bij de Meeuwen. Bij de ZIJL/LGB konden Rob Schouten en Kees Poot niet mee doen. Hans van de Moolen gebruikte het duel als oefenwedstrijd voor de competitie, die in oktober weer zal beginnen. Alle spelers wer den door de coach van de ZIJL/LGB ingezet. Ondanks het overwicht, dat dc Leidenaars ge durende vrijwel de gehele wed strijd hadden, slaagden de rood- witten er niet in om ruim af stand te nemen van hun oppo nenten. De Amsterdammers moesten het in de voorhoede vooral hebben van individuele akties van Hans Koster en Pe ter Boekelman. Omdat deze twee spelers behoorlijk uitgeschakeld werden kregen de hoofdstedelin gen weinig scoringsmogelijkhe- den. Omdat de spelers van de den. Omdat de spelers van dc Meeuwen de kansen echter be ter benutten bleef het doelpun- tenverschil erg klein. Overigens zal deze wedstrijd nog een onaangenaam gevolg heb ben voor do ZIJL/LGB. Vlak voor tijd werd Frits Welling na melijk wegens wangedrag voor de verdere duur van het duel het water uit gestuurd, wat waarschijnlijk bestraft zal wor den met een schorsing. Scoreverloop, le periode: 1-0 Hans Koster. 2e periode: 1-1 Ja cob Spijker, 1-2 Kees Bronsveld. 3e periode: 1-3 Albert Spijker, 2- 3 Hans Koster (strafworp). 4e periode: 3-3 Peter Bnkelman (numerieke meerderheid). 3-4 Albert Spijker, 4-4 Hans Koster, 4-5 Frits Welling. Boskoop De boomkwekers die aan het Zuideinde in Boskoop wonen zijn een beetje boos. Zij zijn het er helemaal niet mee eens hoe deze onlangs zeer keu rig gereconstrueerde weg door de gemeentelijke plantsoen van groen wordt voorzien. Deze dienst heeft er de Salix Alba (het Goor) geplant, een vrij wil de plant die binnen de kortste keren de weg weer versmald. De Zuidwijkers hebben liever dat er net zoals langs de Biezen rozen worden geplant. Directeur Klazinga van Gemeen tewerken zit er mee in. I-lij vindt de Boskoopse kwekerijen wel mooi, maar hij houdt ook van de „natuurlijke natuur" zonder cultivering. Hij vindt landschappelijk bezien de be planting met het Goor ook het beste. Zijn mening: „Het Bos- koops landschap gaat steeds meer achteruit. Echt natuur schoon gaat verloren door het dempen van sloten, het verbre den van wegen en de bouw van pakloodsen. De bomen langs de lanen sterven aan de lopende band door het aardgas. Wij heb ben dit jaar maar liefst 700 laanbomen geplant", aldus de heer Klazinga die ook het ver dwijnen van de houtwallen tus sen de kwekerijen bijzonder oe- treurt. Onder de Zuidwijkers was een pientere kweker. Bij de over dracht van zijn grond aan de gemeente heeft hij op papier la ten vastleggen dat hij de berm bij zijn bedrijf zelf mag beplan ten en onderhouden. Zijn colle ga's roepen echter: „Wij heb ben bij de uitritten geen uitzicht op de weg. De heer Klazinga: „Moet dan alles wijken voor de auto?" De Zuidwijk-bewoners vinden ei genlijk dat er nu al te hard ge reden wordt op deze weg. Dat wordt straks nog erger als de reconstructie van de Randen- burg voltooid is. De Zuidwijk wordt dan een doorgaendeweg naar Reeuwijk. Voorlopig groeien de eerst zo ar- mentierige aanplantingen van de plantsoenendienst flink door. „Hoe is het mogelijk", zeggen de kwekers. „Ha fijn", zegt dc dienst gemeentewerken. Toch zullen de tegenstrijdige natuur liefhebbers tot elkaar moeten komen. De vraag is hoe? Mis schien vindt moedertje natuur zelf een oplossing. De tijd zal het leren. LIDO „Adios Sabata" is een ontspannende vakantiefilm. De film speelt eind 19e eeuw in Mexico. De vrijheidsstrij der Juarez tracht revolutie te maken tegen het bewind van de Oosterijkse marionet- tenkeizer Maxmiliaan. Om aan geld te komen vatten Juarez en zijn rebellen het plan op een overval te doen op kolonel Skimmel, die een zending goud onder zijn dak heeft. Pas dan wordt Sabata geroepen. Hij is de grote held van Mexico, die weet hoe hij met het pistooltje om moet gaan. Al was het alleen maar om Ballantine een les je te leren. Wanneer name lijk alles gelukt is tracht Ballentine te ontsnappen met het goud. „Adios Sabata" heeft wel enkele spannende stukjes, maar is over het al gemeen een nogal rustig voortkabbelende western van niet de allerbeste kwaliteit. LUXOR John Garko (Sartana) is weer in Leiden terug maar nu in de gedaante van een vreemdeling, die de mensen op een geheimzinnige manier helpt. Dat ondervinden John en Geor ge Mclntire, die merken dat hun ouders worden afgeperst door een bende. Telkens wan neer zij in moeilijkheden zitten, verschijnt de vreemdeling. Zelfs redt hij hun daadwerkelijk uit de klauwen van de bende. Intus sen hebben John en George de identiteit van de bendeleider ontdekt. De bende kan worden opgerold en het losgeld, dat de ranchers uit dc buurt zolang hebben betaald, kan worden te ruggegeven. De vreemdeling heeft zijn werk gedaan en gaat naar nieuwe avonturen. BOSKOOP Het begint menens te worden met de aanleg van een Bospark tussen de nieuwe woonwijken van Boskoop en Waddinxveen. De bomen die ln het voorjaar door de jeugdnatuurwacht en de schooljeugd van Boskoop zijn geplant schieten al aardig op. Ook de bomen die zijn geplant langs de weg tussen beide ge meenten gedijen goed. Boskoop en Waddinxveen hebben al geld uitgetrokken voor de aankoop van 4 ha. grond Het wachten is nog op goedkeuring van de pro vincie. Met voorbereidend werk is men echter al druk bezig. Dat in samenwerking met Staatsbosbeheer, de instantie die ook subsidie verleent. Wet houder Van den Dool van Bos koop en voorzitter van de re- creatieraad Bospark heeft goede hoop dat nog dit jaar kan wor den begonnen met de grondbe werking. Dit betreft onder meer de afwatering door middel van grove drainage zonder bema ling, zodat er geen pompen aan te pas hoeven te komen. De slo ten blijven althans In de eerste vier ha. gehandhaafd. Er is een proefveldje ingeplant dat goede resultaten te zien geeft. Het Rijks-tulnbouw-consulentschap verleent medewerking door te onderzoeken welke boomsoorten het meest geschikt zijn voor deze grond Het schap mankt ook een kostenberekening, e werkgroep Groen In Waddinx veen heeft al diverse idceün ge lanceerd zoals het oprichten van een Stichting Vrienden van het Bospark, het organiseren van boomfeesten en een tentoonstel ling, het verkopen van certifica ten en het inschakelen van sport verenigingen en dergelijke. Een scène uit de film Kogels voor een Vreemdeling (Luxor) „Excelsior" hervat lessen ALKEMADE Op maandag 14 aug a.s. start de gymver. „Ex celsior Akenmladc" het seizoen 1972-1973 niet de hervatting van haar gymn.-lessen. Het pro gramma luidt als volgt: Jongens en meisjes tot 11 jaar, wed- strijdgroep B. maandag en woensdag van 4.30 tot 5.30 uur. Meisjes tot 11 en tot 13 jaar, wedstrijdgroep A, maandag en woensdag van 5.30 tot 6.30 uur. Meisjes tot 13 en tot 15 jaar. wedstrijdgroep B. maandag van 7 tot 8 uur. woensdag van 6.30 tot 7.30 uur. Dames (turnen met toestellen, maandag 8.10 tot 9.10 uur en dinsdag 9.30 tot 10.30 uur. Dames, wedstrijdgroep A en B, dinsdag 8 tot 9.15 uur en vrijdag van 8 tot 9.15 uur. Da mes. wedstrijdgroep A en B dmsdag 8 - 9.15 uur en vrijdag van 8 tot 9.15 uur. Heren, trim- club tevens zaalvoetbal, maan dag 9.15 tot 10.30 uur. Dinsdag: meisjes 7-8-9 jaar, voorheen woensdaggroepen 4.30 tot 5.30 uur; meisjes 10 - 12 jaar (geen wedstrijdgroep) 5.30 - 6.30 uur; meisjes 13- 14 jaar (geen wed strijdgroep) 7 - 8 uur. Woens dag: kleuters, jongens en meis jes 4 jr. 1.30 tot 2.30 uur; idem 5 jr. ?.3u - 3.30 uur; iedm 6 joor. 3.30 - 4.30 uur. Dames, ritmi sche gymn. zonder gebruik van toestellen van 8 - 9 en van 9 - 10 uur. Donderdag: Grondbeginse len ritmische gymn., meisjes 10 - 12 jr. 5.30 - 6,30 uur, idem 13 - 15 jr, 6.30 7.30 uur. Vrijdag: jongens 7-8-9- jr. 4.30 - 5.30 uur. Jongens 1 I 11 jr, 5,30 - 6.30 uur Jongns 12 - 14 jr. 6.30 - 7.30 uur. Heren vanaf 15 jr 9.15 - 11 uur; zaalvoetbal 11 - 11.30 uur. Nieu we leden zijn vun harte wel kom en kunnen zich tijdens de vermelde lesuren opgever. r Voor de deelnemers aan de wielerronde, alsmede de ou ders en begeleiders, is er maandag in tafeltenniscen- trum van de Treffers een bijeenkomst met enigszins feestelijk karakter, waar Jan de Koning zijn film zal ver tonen van zijn wereldreis met Martien Versluis. BOSKOOP —Do eerste foto van de reconstructie Puttp- kade-Noordeinde tussen Wad dinxveen en Boskoop is vol tooid. Het aannemingsbedrijf Gebr. P. en A. de Man uit Ammerstol, legt de laatste hand aan de drainage van hpt dijklichonm, Voor de aanvang van de tweede fse aanvang van de tweede fase wacht men op goedkeuring van Ged. Staten voor het aanvullend krediet beschik baar gesteld door de ge meenteraad van Waddinx veen. Het gehele project gaat mede door een noodza kelijkc herziening van de oorspronkelijke plannen ruim f 5.8 miljoen kosten. Boskoop— Dokter P. J dc Wilde gaat Boskoop verlaten. Hij is benoemd tot bedrijfs arts v.-.n de PTT in Amster dam. Zijn opvolger in Bos koop wordt de heer J. Har derwijk (29). Eind deze maand zal dokter De Wilde een afscheidsreceptie geven. irn uit. Mimen thuis" a.L l'i.oo f-n 21 ir. uur. Zo. 1-' OO on 21 IR uur. T/m. Zo. 14.00. 10.45, 19.00 en 21.1 ..Casino Roynl" 14 Jr. Dai 19.00 en 21.15 uur. Zo. extr t 10.15 uur I ie eend en de cadillac" n.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5