Sportstichting heeft plan gecombineerd binnen- buitenbad Kindercorso 'WrKrQo m*- Plaats: De Kooi; kosten: 4-6 miljoen BEL TON LENSINK Oudheden- galerie in Diefsteeg Wat iio OOK I moet R weten ES 'bi Leidse hofjes (7) Van der Lippe liep vast op De Groot PAGINA 4 I.EIDSE COURANT VRIJDAG 11 AUGUSTUS 19j,RIJ] Tvrr..r; li C: - -V I o vöotvM -v /wöfci»* Msoo^^evjp# sctoA Programma zomerfeest Leiderdorp LEIDERDORP Volgende week beginnen in Leiderdorp de zomerfeesten. De organi satie is in handen van de Oranjevereniging. Het pro gramma is als volgt: 16-19 aug: kermis aan de Oc- kenrode. Openingstijden: 16 augustus van 3 - 6 uur en vanaf 7 uur n.m. 17 en 18 au gustus van 4 - 6 en vanaf 7 uur n.m. 19 augustus van 9 - 23 uur. 18 augustus: 20.00 uur klaver- jaswedstrijd in het Dorps huis, diverse prachtige prij zen. Aanmelden voor 17 au gustus bij P. Vervark, Does- werf 1. Riethorps Boeckhuys, Hoogmadeseweg 13. Sigaren magazijn Uithol, Steenbak kerslaar 16. Kapsalon Lintte, V. Diepeningenlaan 21. 19 augustus: 9.30 uur boeg sprietlopen over de Tolle- naersingel (gedeelte tussen de Ockenrode en v.d. Valk Boumanweg). Aanmelden ter plaatse, prijzen diverse waardebonnen. 10.30 uur polsstokspringen over de Tol- lenaersingel (gedeelte tussen Ockenrode en v.d. Valk Bou manweg). Diverse waarde bonnen. Aanmelden ter plaatse. 14.00 uur gekostu meerde korfbalwedstrijd Ve- locitas pupillen I Velocitas pupillen II op het Velocitas- terrein aan de Hoogmadese weg. 15.30 korfbalwedstrijd Jong Velocitas - Oud Veloci tas. 15.00 u. roeiwedstrijden met ge wone roeiboten op de Jacht haven Doeshaven. Deelne mers moeten goed kunnen zwemmen. Aanmelden ter plaatse. Prijzen diverse waardebonnen. 16.00 uur hindernisrit voor per sonenauto's op het Burg. Brugplein. aanmelden ter plaatse. Er wordt voor eigen risico gereden. 17.00 uur judodemonstraties in de openlucht door sport school Van Houdt. 20.00 uur Groot Avondfeest op het kermisterrein aan de Oc kenrode. Diverse attracties .om 22.30 uur trekking van de verloting; De loten worden gedurende de kermis op ver zoek gratis verstrekt bij ie dere kermisstand. Leiden - Er is weer een plan voor een nieuw zwembad in Leiden. Een gecombineerd binnen- en buitenbad ditmaal. Het plan is afkomstig van de Sportstichting die hoopt dat het gerealiseerd kan worden in De Kooi op de plaats van het uit de twintiger jaren daterend zwem bad De Zijl, dat al jaren hard aan vervanging toe is. In het plan zijn opgenomen een overdekt bad van 25 x 15 meter, en een klein overdekt instructiebad, een buitenbad van 25 x 15 meter, een vrij groot ondiep bad, een kleuterbad, een restaurant met terras en een ligweide ter grootte van die bij het zwembad De Vliet in Leiden Zuid-West. De ingang van het complex is geprojecteerd bij de Suri- namestraat. De kosten van aanleg worden geraamd tussen de 4 en 6 miljoen gulden. wethouder Den Haan-Groen. Deze wethouder heeft tijden ge leden al een zwembadnota aan gekondigd. Deze nota zou begin van dit jaar in de openbaarheid worden gebracht. Later werd het begin augustus. Het is nog steeds niet gebeurd. Diverse raadscommissies hebben zich dezer dagen in besloten zitting over de nota gebogen. Naar verluid zal ze echter voorlopig nog niet in de gemeenteraad worden behandeld. Voorzitter Biegstraaten van de Sportstichting: „Aan beide ba den is grote behoefte in Leiden. Wanneer ze bij elkaar worden gebouwd dan scheelt dat enorm in de aanlegkosten en het is zeer voordelig in de exploitatie. Het badpersoneel kan dan im mers zowel in het binnen- als in het buitenbad worden ingezet." De plaats die men voor het nieu we badcomplex heeft gedacht is zeer gunstig te noemen. De grond is reeds in haar geheel eigendom van de gemeente en het ligt midden tussen grote woonwijken De Kooi, Leiden- Noord en de Merenwijk. Het ligt bovendien vlak bij de randweg Willem de Zwijgerlaan en de toekomstige randweg Sumatra- straat. De vraag is echter of het plan, dat een ontwerp is van Sport stichting-directeur Philipse en zijn staf. financieel haalbaar is in de armlastige stad Leiden. En dat niet alleen. Het heeft bo vendien concurrentie van ande re plannen. De PAK-fractie met name heeft onlangs een plan voor een overdekt 50-meter bad openbaar gemaakt. Het liefst zou men het gerealiseerd zien op het Schuttersveld. Naar ver luid denkt men de laatste tijd ook aan een situering in de sa- neringsgebieden. In de omge ving Herengracht bijvoorbeeld of op het terrein waar de Gasfa briek heeft gestaan. In PAK-kringen liet men gister avond al een „onaanvaardbaar" horen over het nieuwe plan van de Sportstichting. Men vindt het terrein bij de Zijl niet geschikt, omdat daar vlak naast het schrootbedrijf van Gijzenij is gevestigd. Enkele bestuursleden van zwem verenigingen daarentegen heb ben zich al enthousiast uitgela ten over het nieuwe plan. De mening van het gemeentebe stuur is niet bekend. Weken ge leden is het nieuwe plan van de sportstichting aangeboden aan Vissen met politie LEIDEN Zaterdag organiseert de Leidse Politie Sportvereni ging een nationale viswedstrijd. De opbrengst van deze wed strijd, die wordt gehouden in het kader van het 45-jarig be staan van de LPSV, komt ten goede aan de sport voor gehan dicapten. Door diverse Leidse firma's zijn prachtige prijzen beschikbaar gesteld, waaronder een wasau tomaat. Er wordt gevist in het Rijn- en Schiekanaal aan de Ka- naalweg, aanvang 10 uur. Deel nemerskaarten zijn verkrijg baar bij het politiebureau. LEIDEN Het volkstuincomplex „Ons Buiten" in Leiden-noord (450 leden» organiseert zaterdagmiddag een kindercorso. Zestig tot tach tig kinderen hebben voor deelname aan het evenement ingeschre ven. Ze vormen een optocht met versierde steppen, fietsen en kar ren, die het hele tuincomplex aan beide zijden van de IJssel- meerlaan door zal trekken. Tevoren zal een jury, samengesteld door de bestuursleden van de an dere volkstuincomplexen, de mooiste „praalwagens" bekronen. De heer Visser, oud-vocczitter van de Nederlandse Bond van Amateur tuinders, reikt de prijzen uit. liet bestuur van „Ons Buiten" heeft burgemeester, wethouders en raadsleden van Leiden uitgenodigd, het kindercorso te bezichtigen. De politie heeft haar medewerking toe gezegd voor het regelen van het verkeer op de IJsselmeerlaan, wanneer de stoet moet oversteken. (ADVERTENTIE) vakantieplannen nog niet rond? (020-254181 Hij heeft een paar steengoeie suggesties Sportstichting niet blij met uitspraak van gemeentebestuur LEIDEN De Sportstichting is helemaal niet blij met de mede deling van het gemeentebestuur dat het voorlopig nog geen uit spraak zal doen In het menings verschil tussen Sportstichting en Recreatieraad over de bestem ming van het Bosparkje en het openluchttheatertje in de Kik kerpolder dat reeds lang niet meer wordt gebruikt. De Sportstichting wil dat er een veldje wordt aangelegd om zo de veldenmod van UVS enigszins te verlichten. De Recreatie raad is daar tegen. Het gemeentebe stuur wil geen uitspraak doen omdat ze eerst wil komen tot een totaalvisie op het tekort aan velden in Leiden. Het ligt echter niet in de lijn der verwachtin gen dat die totaalvisie er spoe dig zal komen. Sportstichting voorzitter Biegstraaten vindt de houding van het gemeentebe stuur onbegrijpelijk. „Men er kent dat er sprake is van een veldennood in Leiden, maar men helpt direct niet mee aan de oplossing". Zoals bekend heeft UVS wegens gebrek aan speelruimte de za terdagafdeling moeten opheffen. Dat heeft geleid tot grote span ningen binnen de vereniging. Er is wel goed nieuws uit andere Leidse sportkringen. Noorder kwartier mag blijven korfballen op de terreinen bij de Groen- oordhal. Er komt zelfs een vas te kleedgelegenheid en een kan tine zodat de leden van deze verenigingen zich niet meer hoeven te verkleden in de Groenoordhal. Dat heeft moei lijkheden opgeleverd in het ver leden. De bouw van het Swift-clubge- bouw in de Waard vordert goed. De opening is begin september. Voor de tafeltennisvereniging Scylla wordt er een nieuwe speelgelegenheid gecreëerd. Men gaat spelen in het voormalige gebouw van de Coöperatie. Ook de atletiekverenigingen zijn tevreden. Er komt verlichting bij de sintelbanen in de Leidse Hout. Gemeente Leiden Burgemeester en Wethouders van Leiden maken bekend, dat de nor men voor verlening van bijstand ingevolge de Algemene Bijstands wet per 1 juli 1972 zijn gewijzigd overeenkomstig de ter zake gel dende Rijksvoorschriften. De nieuwe normen zijn opgenomen in de „Richtlijnen voor de vast stelling van de bijstand krachtens de Algemene Bijstandswet", welke voor de prijs van 0.35 verkrijg baar zijn c.q. ter inzage liggen bij het Bureau Voorlichting ten stad- huize en de Gemeentelijke Sociale Dienst, Steenschuur 21. Burgemeester wil Oranjecomité nieuw leven inblazen BODEGRAVEN Burgemeester Croles van Bodegraven zal po gingen in het werk stellen het Oranjecomité nieuw leven in te blazen. Dit met het oog op het komend regeringsjubileum van.de konin gin. Het bestuur van het comité heeft onlangs voor de eer be dankt. Voor hen hoéft het niet meer. In de raad van Bodegra ven werd hierover van de week enige tijd gediscussieerd. Ver der nam de raad alle voorstel len aan zoals die door het colle ge ter tafel waren gebracht. Zie onze krant van vorige week. Archeologie langs de straat LEIDEN „Bonte Oudheden", tot nu toe gevestigd als particu liere verzameling aan de Twee de Binnenvestgracht te Leiden, gaat binnenkort een galerie ves tigen in het pand Diefsteeg 11. De Kijk- en Koopmimte heeft een vloeroppervlak van circa 40 Ze zal beheerd worden door me vrouw E. M. Pijnnaken—Bonte, echtgenote van de archeologie- verzamelaar M. Pijnnaken. Aan de hand van zijn collectie wil de heer Pijnnaken het Leidse pu bliek, buiten de officiële mu seumsfeer, kennis laten maken met de schoonheid van de kunst- en gebruiksvoorwerpen uit de prehistorie, de oudheid van Egypte, het Nabije Oosten, Griekenland en Rome maar ook met volkenkundige curiosa, oude en moderne primitieve kunst, bijvoorbeeld afkomstig van Nieuw-Guinea. Een aantal Speerpunten uit Perzië, tentoongestelde stukken zal te Christus. koop worden aangeboden. sitie in te richten var De heer Pijnnaken is voornemens, pen uit opgravingen, voorname- bij gelegenheid van de opening lijk wapens en vaatwerk, uit de van zijn galerie waarschijn- bronscultuur van Luristan, Per-1 lijk in september a.s. een expo- zië. LEIDI septi etrij dent da. volle BODEGRAVEN Est X heeft afgelopen woensdag avond met 3-1 verloren va het Utrechtse UW. De rust stand was 2-0 in het voordee van de Utrechters die twe klassen hoger spelen. He enige Bodegraafse doelpun werd gescoord door Weet r denburg uit een voorzet va L'amie. ©HAZERSWOUDE Hazers|J~| woudse Boys oefent zateij| dagmiddag om vier uur op eigen terrein tegen Sempel Altius, St. Bernardus is zon dagmiddag, om half drie, 'tLf^ Leimuiden te gast bij Kic kers '69. Een sportevené ment, dat in Hazerswoudt# overigens wel eens de ste belangstelling zou kunneij*'' trekken tijdens het komendt weekend, zijn de finales vaij* het toernooi om het club, f kampioenschap van de HaX-J'S zerswoudse Tennis Club. Bi het enkelspel verdedigen me vrouw N. Schouten en dtjj. heer R. Everts hun titel. LEIDERDORP De inbraak EEI die het afg. lopen weekeinde heeft plaatsgevonden in het café van d~ heer Schreuder aan de Zijldijk is door de Leiderdorpse politie opgelost] De daders zijn een 26- en een 30-jarige Hagenaar. Het v] gestolen geld kan weer aan] de rechtmatige eigenaar worden teruggegeven. !n BOLLENSTREEK Mor gen gaan meer dan 210 leden van de afdeling Bollenstreek van de Ned. Kath. Invaliden Bond (uit Warmond, Sassen- heim, Lisse, Hillegom, Noordwijkerhout en Noord-j wijk) op reis. De uitgaans dag begint in Hillegom, waar; 's morgens een drietal tou ringcars in de (Hillegomse) Mariastraat gereed staat en enkele personenauto's. Men rijdt eerst naar Ouderkerk aan de Amstel, waar in res taurant „Het Wapen van Prins Willem" de koffie zal worden gebruikt. Daarna zet men koers naar „De Flevo- hof", waar in het middaguur de lunch zal worden ge bruikt. Om zes uur zaterdag avond schikt men aan het di ner in hotel-restaurant „Flo ra" te Hillegom. BOSKOOP Bij de Bie- zentocht is een aanvang ge maakt met de bouw van een pomphuis en overstort in de Gouwe ten behoeve van de aanleg van een dprnpelpomp voor het schoonhouden van' de sloten in het Nieuwstraat- blok. LEIDEN De zanddam tussen Langegracht en Lammermarkt zal binnenkort vervangen wor den door een echte verbinding. In niet openbare vergadering zal de verkeerscommissie zich maandagmiddag a.s. beraden over de plannen die de dienst gemeentewerken voor de grote oversteek heeft ontworpen. De verbinding zal bestaan uit twee maal twee rijstroken met daar tussen twee afslagen: Lammer markt - Korte Mare en Lange gracht - Nieuwe Mare. Het pro ject is spoedeisend omdat het een wezenlijk deel is van de oost-west verbinding om de bin nenstad. Inmiddels Is de ge-' meente druk bezig met het ne men van de vorige „horde" op deze route: de aanleg van de verbinding tussen (Oude Singel (Nieuwe Pauwbrug) en Lange gracht, dat het laatste stuk vormt van de noord-zuid verbind ding. St. Stevens- hof LEIDEN Soms liggen de hofjes in Leiden wel heel dicht bij elkaar. Sterker nog: er zijn gevallen, dat ze, als oude vrouwtjes over de schutting glurend, knus met elkaar lijken te buurten. Doezastraat en Doelen- gracht/Kaiserstraat zijn daar voorbeelden van. Maar de grootste concentratie van hofjes ligt toch wel op de „Vrouwencamp", waar men rondom het St. Elisabeths- gasthuishof vier andere ho- vekes vindt. Eén daarvan is het „Sint Stevenshofje of Convent van Tetterode" aan de Haarlemmerstraat num mer 50. Er is over dit hofje niet zeer veel bekend, anders dan dat het gesticht werd in 1487 en in 1777 toen het hofjeswezen hoogtij vierde verfraaid. Veel fraais is er overigens niet te zien aan dit hofje dat wat stug en strak ligt uitgestrekt langs het middenplantsoentje dat betere dagen gekend heeft. Terwijl het van één kant jammer is. dat het hof je niet een mooie afsluiting heeft, geeft van de andere kant het Stevenshofje een lemmerstraat is, heeft men een doorkijkje cp het dak profiel van het St. Elisa- bethsgasthuishof, dat met zijn naaldscherpe dakruiter tje een vriendelijk accent aan zijn grauwe omgeving verleent. Op het tennistoernooi van de ten nisvereniging Lisse zijn de eer ste B-partijen gespeeld. Bij de heren had de als tweede ge plaatste Ed de Vries tegen Put ters weinig moeite om het waar te maken: 60, 6—1. Jan de Groot had tegen Jan van der Lippe heel wat meer moeite om zijn derde plaatsing waar te maken. Tenslotte won de grote vastheid van De Groot het toch van de ongekend goede conditie van Van der Lippe. Vooral in de eerste set had De Groot moeite met het feit dat zijn tegenstan der achter elke bal aan ging en hem dan nog haalde ook. In de tweede set wist hij zijn spel ge noeg aan te passen om niet meer in gevaar te komen: 7—5, 6—2. Verrassend was de winst die Onno Ruysenaars boekte op Ar nold van de Capellen. Arnold scheen zich nogal te ergeren aan scheidsrechterlijke beslis singen, maar toen op overigens zeer sportief verzoek van Onno er een andere empire kwam, bracht dat geen verbetering in de slechte zelfbeheersing die Arnold etaleerde. Hij verloor dan ook verdiend met tweemaal 64. In een zeer goede wed strijd wist Frans de Weger zijn vierde plaatsing tegen Willem Smith te verdedigen. Doorslag gevend was de sterke service van Frans, terwijl deze slag bij Willem nogal eens verstek liet gaan: 6—3, 4—6, 6—3. In 't damesenkel C kon Linda der Mey zich als eerste plaatsen voor de finale. In de halve fina le was haar grote vastheid vol doende tegen de nogal nerveuze Marion van der Linden om on bedreigd te winnen met twee maal 60. In het herenenkel C had de als eer ste geplaatste Bert Bos eerst een set nodig om in te spelen tegen de zeer vaste Onderwater. Toen hij er eenmaal in was ge komen scoorde hij met prachti ge forehands en een goede ser vice en won met: 16, 64, 60, Voor de grote verrassing zorgde Sjors van Engelen door de als tweede geplaatste Bas Ploos van Amstel te slaan. In de eerste set kon Bas het nog wel aan, maar i' tweede set kreeg hij steeds meer moeite met de gecamou fleerde en effectvolle slagen van zijn tegenstander: 4—6, 6—3, 62. Jan van der Lippe bereik te de kwartfinale door met 6—1, 6—0 duidelijk te stellen wie de sterkste was, hij of zijn tegen stander Vork. In de dubbel was Jan echter minder fortuinlijk. Samen met zijn partner Heems-| kerk wist hij het ondanks een goede tweede set niet bol te werken tegen de gebroeders I Gaus: 64, 2—6, 6—2.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4