„Winsten" uit Zwanburg niet in Endepoel II JOOP PIKET KAMPIOEN PHILIDOR Veel belang stelling voor huttendorp AMSTERDAMSE JONGEN STAK MEISJE UIT NOORDWIJK Bestuursmoeilijkheden bij Kickers opgelost Hannes de Jong lost startschot laatste etappe G.S. aan Warmond: A vondwielervierdaagse OOK Wat u moet weten LEIDSE COURANT WARMOND —Na een vergade ring achter gesloten deuren om vooral de heer Van der Zalm de nodige achtergrond-informatie te kunnen geven, is de War- mondse raad gisteravond ak koord gegaan met de voorstel len tot grondaankoop voor het plan Endepoel II. De heer Van der Zalm stelde zich namelijk in het openbaar debat, dat aan de geheime zit ting vooraf ging, zeer sceptisch op ten aanzien van Endepoel II. Hij zag het plan eigenlijk hele maal niet zitten en zei zelfs te vrezen dat het plan na het de bacle van Zwanburg wel eens het plan Ellendepoel zou kunnen gaan heten. In plaats van Ende poel zou de heer Van der Zalm liever zien, dat de mogelijkhe den van woningbouw ten westen van de Oranjelaan onderzocht zouden worden. Na het geheime beraad zei de heer Van der Zalm zijn goed keuring te zullen geven aan de voorgestelde grondaankopen, omdat woningbouw op 'n andere plaats dan in Endepoel pas np een langere termijn gereali seerd kan worden omdat het Plan Plassengebied nog vast ge steld moet worden. Het plan Endepoel II is zoals be kend ook onderwerp van bespre king geweest tussen het ge meentebestuur en de gedepu teerde Buyzerd. Die bespreking was noodzakelijk, omdat na de afwijzing door de Kroon een uit weg gezocht moest worden voor de Warmondse woningzoeken den. Warmond heeft in dit on derhoud te horen gekregen, za deelde de voorzitter mee. dat het Plan Endepoel goedgekeurd wordt als het helemaal is afge rond en de financiering ook rond is. Daarbij is aangetekend, dat de verwachte winsten uit de zandwinning in Zwanburg niet mogen worden meegerekend in de financiële opzet van het plan Endepoel II, zolang die winsten niet zijn geëffectueerd. Tegen een uitvoering in fasen zal van de zijde van GS geen bezwaar worden gemaakt. Om de nodige gang in het plan te krijgen was het derhal ve nodig tot grondaankoop over te gaan. De heer Bakker wilde weten wanneer er naar ver wachting gebouwd kan worden in Endepoel II. De voorzitter zei, dat dat niet voor de bouw vakvakantie in 1973 zal zijn. Het tempo waarin het plan gereali seerd kan worden hangt ook af van de medewerking van de Warmondse gemeenschap, aldus de voorzitter. De verkeerssituatie bij de War- mondertolbrug, een zaak waar Warmond jaren achteraan ge- Met trokken heeft, zal nu binnen af zienbare tijd verbeterd worden. Ged. Staten hebben Warmond daarover bericht. Binnen 6 maanden moet het werk worden gegund. Het verbeteren van de situatie tussen de twee brug gen bevindt zich een gevaarlijk ,,dal" waar men onvoldoende zicht op heeft hangt nauw sa men met de verbetering van de Abtspoelweg. nstemming nam de War mondse raad kennis van het schrijven van de werkgroep streekenergiebedrijf voor Leiden en omgeving. Waardering was er voor het feit, dat na het mis lukken van de pogingen vorig jaar nu een poging wordt ge daan om tot een aanvaardbare oplossing te komen. In grote trekken ging de raad ook ak koord met het advies, dat de Commissie Ontwikkelingen had uitgebracht op het ontwerp Streekplan Plassengebied. DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1971 Zwemclub wil alle inwoners 1 kilometer laten zwemmen ALKEMADE De Zwem- en Po loclub Alkcmade is voornemens om in september a.s. een zwem wedstrijd over een afstand van 1 kilometer te organiseren. De deelname aan deze wedstrijd staat open voor alle inwoners van Alkemade van 6 tot 80 jaar. Datum en aanvang worden nog na der bekend gemaakt, alsmede^ de plaats waar de wedstrijd zal worden gehouden. Voorts is er nog gelegenheid om zich aan te melden als lid van de Zwem- enj Poloclub Alkemade. Naast 'het wedstrijdzwemmen en polospe- len zijn er voor de leden tevens) avonden en uren voor training! ook voor de oudere leden. Voor! inlichtingen kan men zich wen den tot het personeel van het zwembad Alkebad, alsook op Floraweg 63, tel. 2416 of West- einde 43, tel. 2880. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alpheuse jeugd groef gisteren om het hardst haalde echter niet alles uit de goldrush, want van de 100 blokjes, die verstopt v gisteren in Alphen een vossenjacht georganiseerd en was er een viswedstrijd, vis), 2. Anton Haak en Kees Steenbeek. en om de prijzen in het kader van het Vakantiespel. Men varen werden er slechts 25 naar boven gehaald. Verder werd De winnaars waren daarvan Jasper de Hollander (69 cm LEIDEN De race naar het kampioenschap van de schaak vereniging Philidor is voor Joop Piket een volledig succes ge worden. Na een grandioze start met acht overwinningen uit acht partijen moest hij zijn enige nederlaag incasseren tegen de kampioen van vorig jaar. Van Maaren. De overige partijen gingen met 5 remises en een zege op de be kende slofjes. Iedere tegenstan der verloor uit twee partijen an derhalve punt aan Piket, behal ve Westerveld. die twee keer op zijn broek kreeg en Van Maare, die met 1-1 gelijk speelde. het aantal deelnemers aan de zo- mewedstrijden van Philidor be reikte met 99 schakers een ab soluut record. Daarom is de verhuizing naar de kantine van de Adlerfabrieken voor Philidor een bittere noodzaak. De officië le ingebruikneming van deze pracluige speelzaal zal op maandag 28 augustus plaats vinden. Naast het plichtmatige zullen enige vooraanstaande Philidor-spelers de overige le den, leden van andere vereni gingen en huisschakers en -schaaksters met simultaansean ces aangenaam bezig houden. Voor schakers met een goed re sultaat zijn een aantal prijzen beschikbaar. De eindstand van de kampioens poule van Philidor is: 1. en kampioen van Philidor J. J. Pi ket 10f2 uit 14 wedstrijden; 2. drs. H. C. van Maaren 9; 3/4 ■drs. R. A. G. de Graaff en W. J. Westerveld elk V/\ 5. drs. M. O. Etmans 6/2; 6. H. P. v d. Spek 6 ;7. Th. Piket 5; 8 en laatste drs. C. C. Berg 4. ALPHEN AAN DEN RIJN On vermoede talenten kwamen in het Alpheuse Vakantiespel naar voren bij de straattekenwed strijden, die op twee pleinen werden georganiseerd. In de ene groep was de uitslag 1. He len Kooij, 2. Edith Dijkman, 3. Lidy van Lith, 4. Margriet Veld huis, 5. Joke van Beieren, 6. Lisette Vroeg. In de tweede groep was de uitspraak van de jury als volgt: 1. naam onbe kend, 2. Adriaan van Donk, 3. Gerard van Reeswijk, .4. Roel Verweij, 5. Jeanne Pierre Houts koop, 6. Tanja v. d. Boom. In het kader van de vakantiespe- len VAK-'72 hebben in de afge lopen week in het dorpshuis De Alkaburcbt vele aktiviteiten plaatsgevonden o.a. dierenshow voor huisdieren, modeshow, kleutercabaret, filmvoorstelling en creatief centrum open huis. Dit laatste met de volgende on derdelen „make up", typehoek, kegelbaan, autobaan, -tafelten nis, schilderen, houtbewerken, -kleibewerken, leeshoek etc.- -De kinderen hebben zich naar har- Victoria Regia bloeit vanavond LEIDEN De Victoria Regia zal waarschijnlijk hedenavond bloeien in de Leldse Horus Bo tanicus. De kas is om 21.00 voor het publiek geopend. Als de reusachtige waterplant het Amazonegebied onverhoopt niet haar witte bloem boven het water tilt, zijn er voor de bezoe kers in de tropische kas nog voldoende andere bezienswaar digheden samengebracht. Uit liefdesverdriet NOORDWIJK De Noordwijkse recherche heeft een 22-jarige maga zijnbediende uit Amsterdam gearresteerd, die er van verdacht Werd i zijn meisje met een mes te hebben gestoken. Dit meisje, 19 jaar oud en te Noordwijk als verpleegster werkzaam in een psychiatrisch ziekenhuis, was evenals de magazijnbediende af komstig uit Suriname. Zij hadden reeds geruime tijd omgang met elkaar, maar de laatste tijd trachtte het meisje zich aan de omgang te onttrekken. De jongeman trok zich dit erg aan en bij herhaling ondernam hij pogingen om over deze verwijdering te praten. Toen zij dezer dagen op de Langevelderweg op de bus stond te wachten, vroeg hij haar wederom om uitleg. De verpleegster ging hier niet op in, waarna de jongen een aardappelschilmesje te voorschijn haalde en het meisje in de schouder stak. Een collega-verpleegster greep de jongeman beet, maar deze wist zich los te rukken en bracht het meisje nogmaals een messteek toe, onder bedreiging dat hij haar zou vermoorden. Zij werd bloedend, maar niet gevaarlijk gewond. Na zijn daad keerde de magazijnbediende naar Amsterdam terug, waar hij later werd aangehouden. De jongeman, die veel spijt toonde over het gebeurde, verklaarde uit puur liefdesverdriet te hebben ge handeld. telust kunnen uitleven zowel door sport ontspanning alswel creatief werkzaam zijn. Het was dan ook een bedrijvige drukte in de Alkeburch* Bedrijvig was het tevens op het grote terrein van de huttenbouw waar met het schilderswerk de laatste •hand gelegd werd aan de ge creëerde bouwwerken. Vele ou ders en belangstellenden kwa men het verrezen huttendorp bewonderen. Morgen vrijdag zal er in de Alke- burcht door de 'kinderen zelf nog een kindercircus worden op gevoerd. Er zijn twee voorstel lingen n.l. 10 uur 's morgens en 2 uur namiddag. Tevens is vrijdag een tentoonstelling van de in de afgelopen week ge maakte werkstukken op gebied van k'eibewerking, houtbewer king, schilderstukken e.d, eveneens van de ingezonden fo to's voor de georganiseerde fo towedstrijd. De tentoonstelling is vanaf 10 uur geopend en be- gint met de bekendmaking van de prijswinnaars en prijsuitrei king. Ouders en belangstellenden zijn van harte welkom. Dief was er gloeiend bi] LEIDEN Een 29-jarige Leide- naar is vannacht op heterdaad betrapt bij een poging tot in braak in de Coöp supermarkt aan et Vijf Meiplein. De dader stond reeds in de winkel. Hij was binnengekomen door ver breking van een deur. Uit een apslagplaats voor radio's en televisie in de Willem Ba- rentzsstraat is gisternacht appa ratuur gestolen ter waarde van 10.000 gulden. LEIMUIDEN De bestuursmoei lijkheden bij Kickers '69 zijn uit de weg geruimd. De heer J. van Dam Is de heer Blom opgevolgd als voorzitter. Hij wordt geas sisteerd door 10 bestuursleden. Nieuwe gezichten In het bestuur zijn de heren De Graaf, V.d. Voort, Brand en de dames De Jong-Timmermans en Mollers. De ledenvergadering waarop de bestuursverkiezing werd gehou den werd voorgezeten door de heer De Vreeze als woordvoer der van de commissie van goe de diensten die enkele maanden geleden in het leven werd ge roepen in verband met moeilijk heden in het bestuur. De heer De Vreeze bedankte oud-voorzit ter Blom en trainer Hulsbergen voor het werk dat zij voor de vereniging hebben verricht. De ledenvergadering ging voorts akkoord met een verhoging van de contributie en de donatie. Vanavond speelt Kickers I tegen Warmunda 2 en Kickers 2 tegen Warmunda 3. Zondag a.s. spe len het eerste en 2e tegen St. Bernardus I en 2 in het kader van der nederlaagserie van Kic kers. Verder staan er in de maand augustus nog wedstrij den op het programma tegen Woubrugge 1, SJZ 2. Het zater- Metselaar reed 15 jaar zonder rijbewijs NOORDWIJK Het voeren van groot licht binnen de bebouwde kom heeft voor een 29-jarige metselaar uit Leiden heel wat nare gevolgen opgeleverd. Toen hij wegens die overtreding werd aangehouden, bleek dat de man niet in het bezit was van een rijbewijs, dat het kenteken lende gebreken vertoonde. Bo vendien kwam aan het licht, dat de Leidenaar reeds vijftien jaar zonder rijbewijs reed. De met selaar maakte de maat vol. toen hij in het nachtelijk uur probeerde de auto aan het daar op belegde beslag te onttrekken. Hij had zich toegang tot het op slagterrein verschaft en in de auto een doorverbinding tot stand gebracht, toen hij door een politieman werd betrapt. ALPHEN Het noordelijke gedeelte van de Bruins Slotsingel is vanochtend in alle stilte voor het verkeer opengesteld. De singel loopt dwars door Ridderveld heen van oost naar west. Vanaf vanmorgen zal elke kruising op de Bruins Slotsingel een voorrangskruising zijn ten gunste van de Bruins Slotsingel. Vier avonden lang weet de jeugd var. de diverse kerkdorpen in Alkemade een grote belangstel ling te trekken naar het ten westen van de Sotaweg uitgezet te parcours voor het houden van het spektakelstuk van de vakantiespelen n.l. de 4 dagen durende avondwielerronde voor de ploegen van de lagere scho len in Alkemade. Ook woensdag was weer een gro te mensenmassa aanwezig om de jeugdige coureurs met luide aanmoedigingen bij te staan, waarbij het ditmaal ging om de ploegen tijdrit. Van de jongens van Rijpwetering die toch hun fenomeen Joop Zoetemelk als lichtend voorbeeld hebben, had men wei iets meer mogen ver wachten. Zij het met gering verschil op Oud Ade moesten zij echter genoegen nemen met de laatste plaats. Beter deed het de ploeg van de ,,Eddy Merkx" van deze wieler ronde n.l. de ploeg van Gerar- dus school 11 uit Oude Wetering met gele trui drager Wim Hoek. Goed gesteund door zijn ploeg genoten eindigden zij op de eer ste plaats met 7.14. 2e St. Jozef school R. A. Veen 7.18, 3. St. Ignatiusschool R. A. Veen 7.20, 4. Mariaschool R. A. Veen 7.26.8, 5. Chr. Nat. School 7.34, 6 St. Gerardusschool 1 Oude We tering 7.44.5, 7. St. Bavoschool Oud Ade 7.46.5. 8. St. Jozef school Rijpwetering 7.47. Het puntenklassement voor de ploegen werd hierna als volgt. St. Gerardus 11 met 162 pnt., 2. St. Jozefschool R. A. Veen 137 p.. 3. St. Ignatiusschool 108. 4. Mariaschool 73 p., 5. Chr. Na:. School 67 p.. St. Jozefschool Rijpw. 54 p., 7. St. Gerardus school 1 37 p., 8. St. Bavoschool Oud Ade 31 p.. Hedenavond start Wim Hoek voor de laatste etappe wederom in de gele trui. De bijzondere at tractie is dan dat het startschot gelost zal worden door de we reldkampioen waterpaalzitten populaire Hannes de Jong. DEN HAAG-BODEGRA VEN Een 25-jarige bouw vakker uit Bodegraven is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf. De man had in de Rijn- en Vlietstreek di verse inbraken gepleegd. LISSE De Lissese raad heeft gisteravond een com missie voof behandeling van beroepsschriften ingesteld. Deze hoorcommissie krijgt geen beslissende bevoegd heid. Leden van de commis sie zijn de heren Snik, Kalis, Mens en Smith. HOOGMADE In Huize v. d. Ploeg is maandagavond aanstaande een hoorzitting over het ontwerp-bestem- mingsplan Hoogmade 1972. De stukken liggen op het ge meentehuis ter inzage. NIEUWVEEN De R.K. Ëejaardenbond afdeling Nieuw veen heeft nog een „gezellig dagje uit" weten rond te maken, 's Morgens negen uur vertrokken zo'n kleine vijftig dames en heren per bus naar Wassenaar, waar in Duinrell koffie werd gedronken. Na rondrit via ivlariendal begaf het gezel schap zich naar Den Haag voor bezichtiging van ver schillende bezienswaardighe den. Na de lunch in Hoek van Holland reed men door het Westland naar Rotter dam. Theepauze en af- scheidsborrel voltooiden de dag, waarbij voorzitter J. Burgmeyer een gezellig woordje sprak, en waarna men tegen acht uur voldaan weer in Nieuwveen arriveer de. NIEUWVEEN Postdui- venver. De Witpen heeft meegedaan aan een wed vlucht vanaf St. Quentin. Duiven van H. Snoek kwa men binnen als 1, 2, 7, 8 en 9, een duif van H. Verhaar als no. 3, Ayan Toet 4 en 5, G. Reyneker 6. NOORDWIJK In Noord- wijk is er een „hotelrat" op pad. Hij is al in diverse hotels gisignaleerd. Het is een man van ongeveer midelbare leef tijd en is gekleed in een grijs costuum. NOORDWIJK Een be stuurslid van de Noordwijkse schietvereniging „Blijf voor 't Land" kwam gisteren tot de ontdekking, dat er inge broken was op de schietzol- der boven de r.k. Mavo. Kasten van de leden bleken te zijn geforceerd. Hij meld de een en ander aan het poli tiebureau, waar hij te horen kreeg, dat de recherche juist bezig was de dader, 'n Noord wijkse jongeman, te onder vragen. De ontvreemde goe deren, waaronder ^en nog niet eens vermiste kijker, bleken reeds in beslag te zijn genomen. De B. v. 't bestuurder kon de spullen meteen meenemen. NOORDWIJK De heer A. J. Kruyt, zoon van dr. H Kruyt uit Noordwijk, slaagde aan de rijksuniversiteit te Groningen voor het artsexa men. OUDE WETERING - Oude Wetering heeft zater dagavond de jaarlijkse gon delvaart plaats. Om 9 uui wordt het startschot gelost bij café Sport aan de Ring vaart waarna door de Wete ring naar het Braassemer- meer wordt gevaren. Daar wordt een groot vuurwerk afgestoken. In verband met de scheepvaart zal de brug over de Ringvaart tussen 9.30 en 10.30 uur voor ple- ziervaart worden geopend. Woubrugge-Hoogmade Op zaterdag zullen de voetbal verenigingen Woubrugge en MMO strijden om de B er W-beker: een wisselbeker, die thans in het bezit is van MMO. Het programma wordt afgewerkt op het terrein Woubrugge en ziet er volgt uit: 1 uur: Woubrugge al - MMO al: 2.45 uur: Wou brugge 2 - MMO 2; 4.30 Woubrugge 1 - MMO 1. Na afloop wordt de beker i kantine uitgereikt.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4