Vakantiespelen in Rijpwetering van Gastvrijheid parken kan kampioenschap nog redden andere Open Leids St.-Bernardus stopt met zaterdagvoetbal Geplaatste Inge Querido verrassend verslagen door Willemijn Tombrock Leidse agenda Leidse bioscopen Markten BURGERLIJKE STAND LEIDSE COURANT WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1972 \yoEis LEIDEN De weergoden zijn de door de tennisvereniging Room burg georganiseerde „Open Leid- •e Tenniskampioenschappen" dit jaar beslist niet gunstig ge zind, want ook de tweede dag moesten alle avondpartijen en vele raiddagpartijen komen te vervallen. Om drie uur maakte de regen het onmogelijk om verder te spelen en het zou blij ken dat er geen verandering in kwam, ondanks de enthousiaste pogingen om ongeveer vijf uur om de banen droog te sponzen, want nauwelijks een half uur de Joke een overwinning en be reikte daardoor de derde ronde. Zij had het tegen mevr. Vel- gersdijk echter niet zo gemakke lijk om haar eerste plaats waar te maken, maar won toch in twee sets: 8-6, 6-4, Mariemme van der Poll had tegen Coby van Berge Henegouwen weinig in te brengen. Met vlijmscherpe backhands hield Coby haar te genstandster aan de baseline genageld en scoorde 6-2, 6-4. Hanke Faase berikte de derde ronde door Joly Drok met 6-4, 6-2 te verslaan. gen Coen Dekker en won de blijven: 6-0, 6-3. eerste set zelfs met 6-1. Toen in het herenenkel C werd een par- daarmee bezig, of de regen In het herenenkel B begon Jan kwam met bakken naar bene- Theunisen heel stoutmoedig te- den en spoelde de laatste hoop op nog enig tennis weg. Er rest de wedstrijdleiding niets het echter met hem ge daan, want eenmaal ingespeeld gunde Coen hem geen game meer: 1-6, 6-0, 6-0. Bub van der Zee verloor van Gerard Pasma, maar wist vooral in de tweede set verrassend sterk tegenstand te bieden. Met 6-2, 8-6 moest hij echter toch het hoofd buigen. Gerald van der Sluys kon het tegen Frans Vergoed niet bijbe nen. Met tweemaal 6-1 moest hij genoegen nemen. De als tweede geplaatste Hornman hoefde niet tot het uiterste te gaan om Visbeen de baas te tij op bestuurlijk speeld. Roomburgs secretaris Piet Schouten nam het op tegen bondsbestuurslid Hans Mulder. Piet opende sterk, maar werd in de twee laatste sets gecon fronteerd met het „hogere ten nis" van Mulder. Met uitgekien de lobs bracht Mulder zijn te genstander vaak tot wanhoop en won dan ook de partij met 1-6, 6-2, 6-2. Districtsvoorzitter Van Straaten gaf ook acte de présen- ce, maar kon het tegen Zonne veld ondanks een goede tweede set niet bolwerken: 6-3, 8-10, 6-2. LEIDEN Het autokerkhof aan de Rooseveltstraat blijft vragen opwerpen. Volgens het raadslid Waal (PvdA) is het autokerkhof de laatste maanden enorm in omvang toegenomen. Hij heeft het college van B. en W. verzocht een einde te maken aan deze situatie. Tevens heeft hij gevraagd waar in Leiden nu of in de toekomst een schrootbedrijf kan worden gevestigd. Hij vraagt het college ook naar een prog nose van het aantal autowrakken afkomstig uit de Leidse regio dat in de toekomst jaarlijks zal moeten worden verwerkt of het Gewest Leiden op dit gebied al initiatieven heeft ontwikkeld. Hij doet de sugges tion de hand om gebruik te gaan maken van een onlangs ontworpen rijdende autopletter". Maarten Ruys naar Nederlandse kampioen schappen zo'n 65 partijen en de daardoor veroorzaakte stagnaties in het wedstrijdschema in te lopen door partijen op andere parken te laten spelen. Totdat de regen viel was er toch al behoorlijk wat getennist, ech ter niet door Maarten Ruys, omdat deze op het laatste ogen blik door de KNLTB alsnog werd uitgenodigd om aan de na tionale jeugdkampioenschappen, die deze week worden gehou den, mee te doen. Oorzaak van deze late uitnodiging was dat Maarten mee mocht doen omdat een andere speler en nog wel de eerste geplaatste Frank de Ko ning door een ongelukje af moest zien van deelname. Laat kwam de uitnodiging zeker 1 want het bericht bereikte hem pas toen hij al verkleed en wel klaar stond om zijn eerste par tij, tegen A. de Wit te gaan spe len. Alhoewel de Roomburgse wedstrijdleiding het jammer I vond, accepteerde zij sportief het terugtrekken van Maarten uit hun toernooi, om hem de ge il legenheid te bieden aan de na- tionale jeugdkampieonschappen r mee te doen. Behalve Peter Ehrlich. die door t het terugtrekken van Maarten via een walk over de volgen de ronde bereikte, kwam ook Visscher een ronde verder. Tegen H. Wolff had hij veel moeite om de eerste set te pak ken, hetgeen hem tenslotte met 7-5 toch gelukte, maar in de tweede set moest hij het bezu- ren en verloor met 6-2. In de laatste set wist hij echter terug te komen en kwam met 4-1 voor. Verder werd er niet ge speeld. want Wolff trok zich op deze stand terug en werd het tenslotte toch een walk over „overwinning" voor Visscher. Wel een normale overwinning wist de Leidse Louk Sanders te behalen. Met twee maal 6-0 had hij tegen Korteweg weinig moei te om zijn vierde plaats waar te maken. De enige dames A partij die ge speeld werd ging tussen Joke Bos en Nicolette van der Poll. Joke ging erg goed van start en won de eerste set met ruim overwicht, maar liet het In de tweede set wat lopen en dat moest zij met verlies bezuren. In de derde set zette ze echter de zaken weer recht en won met 6-0, 2-8 en 6-1. Ook in het damesenkel B behaal- Hagenaar gepakt na inbraak in zusterskamer NOORDWIJK Een stagiaire op de Dr. Mr. Willem van den Berghstlchting te Noordwljk kwam na een door haar ver richte nachtdienst tot de ontdek king, dat een ongenode gast een bezoek uan haar kamer in het zusterhuis had gebracht. Een kast bleek geheel doorzocht te zijn en daaruit vermiste zij een belangrijk bedrag aun geld, dat zij had opgespaard, alsmede een pick-up en een aantal gram mofoonplaten. Men had zich toe gang verschaft door het wegbre ken van een uitxethaak van een raam. Bij een door de recherche inge steld onderzoek kwam aan het licht, dat 's nachts op het Stich tingsterrein een personenauto was gesignaleerd, toebehorend aan een Hagenaar. Daardoor kwam men op het spoor van een 22-jarige schilder uit de re sidentie, die in het bezit bleek te zijn van de vermiste pick-up en platen. Hij werd van bed ge licht en bij zijn verhoor door de Noordwijkse recherche legde hij een bekentenis af. Onder drank- invloed was hij de kamer bin nengedrongen. Het ontvreemde geld was reeds door de dader besteed. LISSE Ook het tennistoer nooi van de taunisverenigiing Lisse Heeft last ondervonden v4n de regten. Na 5 uur was het definitief dat er niet meer gespeeld kon worden letn moesten alle avondpartij en konlan te vertfallein. Van de gespeelde partijen was de uitschakeling van de als vierde geplaatste Inge Queri do door Willemijn Tombrock wel de meest sensationele. Willemijn trok al snel de eer ste set naar zich toe, maar in de tweede set leek het erop dat Inge zich zou her stellen, doch Willemijn speel de het tactisch net iets beter en won zo met 6-2, 9-7. Caro line Watman had weinig moeite met Marian Verkerk: 6-2, 6-1. Dat kan «iet gezegd worden van de als derde ge- RIJPWETERING - Het dorps huis is eze week open huis voor de jeugd van Oud Ade en Rijpwetering. Dit in het kader van ide vakantiespelen. Onder leiding van de heer Th. v. d. Wereld vermaken de jongens en meisjes zich best. Te meer daar er bij de diverse kermisattrac ties prijzen zijn te winnen. De vakantiespelen beperken zich echter niet alleen tot het dorps huis. Maandag werd er op de Poeldijk een zeepkistenrace ge houden die een overwinning op leverde voor André van Leeu wen. De prijs voor de mooiste wagen was voor Jos Wesse- llngh. De dierenshow werd gewonnen door Tony Spring in 't Veld met kever en mieren. Een eervolle vermelding kregen Ronald Wortman met vlinders en Dicky Nederstlgt met alakkehuis en slak. De dagprijs voor de serie kermis- spelen was maandag voor Jac queline v.d. Boch. Gisteren ging deze prijs naar Peter Wortman. Op 't bijveld van v.v. Rijpwetering is afgelopen dagen gehandbald. Hedenmiddag heeft de finale van het toernooi plaats. Het rolschaatsen gisteren op de Buitenweg werd bij de meisjes van 6-8 jaar gewonnen door An- nemarie v. d. Geest. In de leef tijdsgroep 9-11 jaar won Sylvia Brunot. De hoofdprijs was voor Wllco Smoorenburg. De modeshow die gisteren in het dorpshuis wed gehouden leverde bij de meisjes een eerste prijs op voor Cora Turk en bij de jongens voor Marcel Turk. Ma rian Bakker. Wendy Bakker en Ronny Nederstigt kregen een eervolle vermelding. In het dorpshuis is overigens voor de jeugd genoeg te doen. In de kelder kan men zich onder lei ding van de heer Van Zeil be zighouden met tekenen, schilde ren, figuurzagen en boetseren. De mooiste werken zullen aan het einde van deze week worden beloond. Gegeten kon er ook worden gisteren, want in de was- en kleedgelegenheid werden volop pannekoeken gebakken. Morgen is er een vijfkamp op het trainingsveld van Rijpwete ring. Het rolschaatsen in het kader van VAK-72 trok veel belangstelling Ledenraad bij St.-Bonifacius RIJSWIJK De katholieke wo ningbouwvereniging St. Bonifa- cius heeft van hogerhand goed keuring verkregen voor de on langs gewijzigde statuten van de vereniging. In de statuten wordt een ledenraad in het le ven geroepen om daarvoor de betrokkenheid van de leden bij het rellen en zeilen van de ver eniging te versterken. In een komende vergadering zal de le denraad zijn definitieve beslag moeten krijgen. Om een evenre dige verdeling van de zetels in de ledenraad te bereiken zijn aan elk woningcomplex een aantal zetels toegewezen. Het bestuur van St. Bonlfacius wil voorts de leden nauwer betrek ken bij het ontwerp van de woonomgeving van het in aan bouw zijnde complex van 910 woningen in Steenvoorde II. ALPHEN Dezer dagen is begonnen met de afbraak van het voormalige dakpan- nenbedrijf Oosthoek. Hier mee verdwijnt de herinne ring aan een bedrijf dat on geveer een eeuw een belang rijke plaats heeft ingenomen in Aphen en dat vele honder den werk bood. Bij Oosthoek kon men altijd terecht, zelfs in de dertiger jaren toen men kon horen zingen: 'k Ben naar Oosthoek gegaan; op een kleiblok gaan staan; en nu is het met het stempe len gedaan. De strijd om het bestaan moest Oosthoek en kele jaren geleden echter op geven. Het complex werd ge kocht door de Alphense Bouwcombinatie die plannen echter niet van de grond kon krijgen. De gemeente kocht het daarna en nu wordt het afgebroken. Kosten: vier ton. Op de plaats van het Oost hoekterrein komt de oprit voor de nieuwe brug over de Rijn en er zijn ook plannen voor de bouw van woningen. Delen van Leiderdorp zonder water LEIDERDORP Enkele delen van Leiderck/rp ii ebben gister avond en hedenochtend zonder water gezeten. Dat leverde vooral gisteravond nogal wat probleempjes op, want toen velen van hun werk thuiskwamen kregen zij geen warm eten. Er kon niet gekookt worden. De oorzaak van de „waternood" lag bij een mis greep van een monteur die bij onderhoudswerkzaamheden aan de leiding bij het kruispunt Laan van Oudenzorg—v. d. Valk Boumanweg een verkeerde slag losmaakte. HAZERSWOUDE Het experi ment, dat de Hazerawoudse voetbalvereniging „St. Bernar- dus" twee jaar geleden onder nam om het zaterdagvoetbal in te voeren, blijkt achteraf gezien géén succes te zijn geworden. Nadat aan het begin van het seizoen 1970-1971 werd besloten, om naast het al in de zaterdag competitie uitkomende vetera- nenteam een standaardelftal in de strijd te „gooien" in de vier de klas LVB. dat vrij aardig meedraaide, volgde in het afge lopen seizoen dé desillusie. Het LVB-bestuur ging immers over tot de insteling van een tweede standaardklasse in het zaterdagvoetbal, en dat beteken de een sprong van twee klassen voor de St. Bernardus-mensen, van wie de meesten op zaterdag waren gaan voetballen, omdat een stadion van Ajax en/of Feyenoord hen op zondug meer lenkt dan zélf achter de bal aan te jagen. De prestaties voor de jongens uit Hazerswoude waren er naar: slechts één winstpunt behaalden ze in die hele afgelo pen competitie. Bovendien was het iedere week weer een pro bleem om een compleet elftal op de been te brengen. Blessu res van verschillende, vaak nooit trainende, dus vooral con ditie missende knapen waren hieraan debet. En als men plaatste Elly Trompert. In de eerste set haalde zij de winst snel binnen, maar in de tweede set ondervond zij felle tegenstand en moest deze set zelfs prijs geven. In de derde set wist zij het ini tiatief te heroveren en won met 6-1, 6-8, 6-0. In het herenenkel C had de als tweede geplaatste Bas Ploos van Amstel weinig moeite met Philip Geelkerken. Zijn harde en vaak met topspin geslagen ballen plaatsten Phi lip voor onoverkomelijke problemen en met tweemaal 6-2 bereikte hij de volgende ronde. Opvallend veel moeite had Han de Jong om de vol gende ronde te bereiken. Op de Boekhorst speelde hij zon dag tegen Bert Bos nog een prachtige drie sets finale en nu had hij de grootste moei te om langs Eric Bent te ko men. De eerste set lukte het hem nog wel, maar in de volgende set speelde hij wat minder geïnspireerd en moest het op een derde set aan laten komen. In de der de set girtg de strijd tot 8-8 gelijk op. Ieder won zijn ser vice game en steeds weer kwam Eric voor te staan. Hij wist echter net niet door te drukken en toen hij op 8-8 aangekomen zijn service ver loor was het bekeken en kon Han opgelucht van de baan af komen met 6-3, 4-6,. 10-8. Heel wat makkelijker deed Jan van der Lippe het. Met 6-1, 6-0 stuurde hij Rob van Leeuwen van de baan. In het dames D enkel werd er een verwoede familiestrijd geleverd. Augustine Tom4 broek moest tegen haar moe der aantreden en verloor al spoedig de eerste set, maar fel vechtend kwam zij sterk terug en won de partij met 1-6, 6-1 6-3. In het herenenkel D speelden Philip Geelker ken en Marco Blommers een zeer goede partij, die tenslot te na lange en spannende strijd door Philip gewonnen werd met 6-2, 2-6, 8-6. Peter Roëll speelde eerst Roelof Haakman van de baan met 6-1, 6-4, waarna hij tegen de als vierde geplaatste Frank van der Kley aantrad. Deze opgaaf was hem duidelijk nog te zwaar, maar deson danks bood hij toch goede te genstand: 6-4, 6-4. WOENSDAG 9 AUGUSTUS ('antina Velocitas Leiderdorp: Avond- vierdaagse, aanvang 18 uur. DONDERDAG 11 AUGUSTUS StadsgehoorzaalMarty Jeugd Party Show. aanvang 14.00 uur. VRIJDAG 11 AUGUSTUS Cnntlne Velocitas Leiderdorp vierdaagse, aanvang 18 uur ZATERDAG 12 AUGUSTUS Cnntine Velocitas Leiderdorp vierdaagse, aanvang 10 uur CAMERA: „The great ce" a.l. Dag. ook zondag. .The Kremlin letter" 18 /za. 11.30 14.00, 16.30. 19.00 en 21.30 u LIDO: ..Frenzy" 18 Jr. Dag. 14.3i extra voorst. 16.16 i Bezoekuren ziekenhuizen rademlsch ilekenhuis: dagelijks be halve op dinsdag van 19.00-19.46 uur; dinsdag van 13.00-14.00 uur: za terdag en zondag van 14.30-15,30 deling Gynaecologie i i derde klas 1.15 tot 2 ?n zat. van 15-15.30: dl. i 18-1830 uur. Kinderen va alle dagen van 15-16 d! tnnakllniek: 3e klas 13.30-14.30 en 18- 19 uur. 2de klas 13.30-15.30 en 19-20 19.20 uur. llphen Ziekenhuis Rijnoord: dagelijks took zondags) 1ste en 2de klas: van 10.30-11.00 uur. van 14.00-15.00 van IS.00-19.00 uur; 3de klas: van 14.00- 15.00 uur. van 18.00-19.30 uur; kraamafdellng van 14 00-15.00 uur. van 19.00-19.30 uur alléén voor echt genoten; kinderafdeling: van 14.00- 15.00 uur. van 18.00-18.30 uur, dins dag en donderdag alléén voor va ders. Kinderen beneden 16 Jaar geen zaterdag 13-15 i A II 280—670. B 27. bloemkool 6 6/II 18—73. 8/1 I 680—910. sla 11— per bak I 126—147. 18—133. 8/II 21—55, 60—102, tuinbo nen 44—16, radijs/12. uien 620-620, spitskool 3841. andijvie 45—60. kro ten 4. prei 43—49. selderij 8—9. pe- 134.000 kg., bloemkool 17.000 stuks. KOELOFAR ENDSVEEN Bloemen veiling. 8 aug 1972: anjers sim rose. rond. wit. Joker. lenn. esperen- co. yellow dusty 8—19. sim keefer. Ie rove, carnaval. Jacky. pr. ann 9 —22, sim arthur, allee, shocking 8— 14, charmeur 20—36. rozen Barnette, enrol, nordia, sonorn. carina, tawny fabergc, annabel 5—S. zorlna. wltha. irgold 6-12. 'Ilnda, notie 16—21, baccara 16—26, carla 14—23. gerbera's 10 19, lelies ucUdë 15— 25, agapanthus 15—25, geplozen Jaarrond 150—200. 36—90, llntris 60-115, daaraan dan nog de feiten voegt, dat in totaal dertien man ter beschikking waren, dat en kelen van hen in het nieuwe sei zoen de voetbalschoenen aan de wilgen wensen te houden én dat er nu bij St. Bernardus maar weinig belangstelling bestaat, om op zaterdag voetbal te ple gen, is het duidelijk dat het be stuur van de club van de Rijn dijk de knoop heeft doorgehakt: geen zaterdagvoetbal voor de senioren meer. Zater dagvoetbal blijft bij St. Bernar dus voortaan dus weer, net zoals twee jaar terug, beperkt tot de wedstrijden van jeugd- en veteranenteams. LEIDEN Geboren: Maarten Dirk-Johan, zn. v. E. T. Nollen en A. M. Stroet, Monique, dr. v. J. Slagtveld en I. J. J. van Fruchten, Joris Johannes zn v. R. J. E. A. Höppener en A. P. M. Rutten, Irene, dr. v. J. F. A. Nas en M. Fermine, Mario zn v. J. Benning en F. J. Plu, Ma- riëtte Catherine dr v. P. G. Huisman en M. J. C. A. van Leeuwen, Florence Yvonne Ag nes dr v J. C. C. R. Degavre en M. T. J. E. Longueville, Maar ten Folkert zn v. J. M. Sark en C. M. L. van der Heijden. Overleden: K. S. Zuger. Gehuwd: F. C. L. de Graaf en M. M. J. Vervoort, H. El Gharbi en C. M. Hoogervorst, J. J. Faas en A. C. S. de Roode, W. J. Fl- lippo en P. van der Kaay, H. J. Gorree en F. V. C. Herst, G. A. Bouman en J. Werk, J. P. C. Wortman en E. Schwarz, H. Warmond en Y. de Kruis. H. Kijk in de Vegte en J. Borre- man, P. H. Kriek en A. J. G. Wansink, L. F. van der Poel en M. P. J. de la Rie. LEIDE^J Geboren: Elisabeth Johanna Marcia, dr. v. P. J. vun der Waals en E. C. van den Enden; Nicole Albertine Christi na, dr. v. N. P. Steehouwer en D. A. van der Werf; Cornelia Arina, dr. v. E. Korpelshoek en W. de Jong; Mark Robert, zn. v. G. Dersjant en S. van Gilst; Paula Mariëlle. dr. v. P. Neute- boom en M. M. Rook; Lambert Dirk Cornelis, zn. v. C. van der Bent en N. J. M. L. Timmer man; Pierre, zn. v. J. P. M. L. Juge en M. de Vos; Ingrid So phia,, dr. v. D. den Hollander en S. Vuijk; Erwin Hendrik, zn. v. P. J. Vierbergen en A. J. van Dijk; Jeanette. dr. v. H. Kam- ping en S. Gubler; Gerard Jo- han. zn. v. H. Knegt en N. C. de Graaf; Bastiaan Albert San der, zn. v. J. M. Grondhuis en A. B. van Duuren; Antje Jaco- ba, dr. v. J. van Rhijn en D. van der Pins; Edward Diederik, zn. v. G. M. D. Zaaijer en A. M. Eldridge; Wilhelmina Fre- drika Jacoba, dr. v. L. Joffers en M. Ipema; Arthur John, zn. v. R. A. Flament en R. A. Toor- op; Laurentius Petrus Nicolaas, zn. v. L. J. C. Mooij en H. J. A. van den Berg; Carolina Maria, dr. v. H. J. M. Langeveld en M. A. W. van der Geest; Aletha Regina, dr. v. J. Tensen en A. Pietersen; Danny Nicolaas, zn. v. C. Pronk en M. J. van de Water; Maria, dr. v. P. C. Blonk en A. C. Ouwerkerk; Cor nelis Thomas, zn. v. C. T. van Nimwegen en J. B. M. Cozijn; Abraham, zn. v. A. van Duijven- voorde en E. van Duijvenvoor- de; Joska, dr. v. A. W. G. van Woudenberg en A. van der Siuis; Arnout, zn. v. A. Haan- stra en M. de Vries.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4