Rijnsburgs Bloemencorso: „Roomburg'' houdt open Leidse kampioenschappen „originele onderdelen" Spektakel schoot veel in gezelligheid tekort Zandbergen sjouwde 27 jaar voor SJZ de Bloemetjes Wat u OOK moet weten Gemeente komt met totaalvisie MAANDAG 7 AUGUSTUS 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 ALPHEN Afgelopen weekend is er weer twee keer ingebroken in Alphen. In de keten van de Murvi aan de Troubadourweg en bij Samson aan de Margrietlaan. Er wordt niets vermist. Wel is er veel overhoop gehaald. SASSENHEIM Postdui venvereniging De Blauwband nam afgelopen weekend deel aan een wedvlucht vanaf Noyon. In concours waren 235 duiven. Snelheid 1352 m. per minuut. Bij de eerste tien waren duiven van N. v. Dorp en Zn., 2. 4 en 9 L. Drost, 3 A. de Goey, 5 Gebr. Kruik, 6 N. v. d. Zwaan, 7. L. v. Brero, 8 L. de ridder en 10. A. van Dam. TER AAR Zondagavond had een aanrijding plaats op het kruispunt Kerkweg/Oost- kanaalweg. Een motorrijder komende van de Kerkweg moest de auto van de Ita liaan P. Scucces (26) ontwij ken en kwam hierbij ten val. De motor liep hierbij aan zienlijke schade op van naar schatting 800. De motor werd bestuurd door de heer Hofman (57) uit Den Haag De automobilist, die op va kantie is in Nederland ver klaarde op het moment van de confrontatie met de mo torrijder stil te hebben ge staan. De auto is met de mo torfiets niet in aanraking ge weest. HAZERSWOUDE De postduivenvereniging „De Reisduif' nam deel aan een wedvlucht vanuit Bergerac. Afstand 862 km. In parcours waren 23 duiven. De uitslag was als volgt: B. v.d. Bosch 1. J. W. Fase 2 4. A. v. Es sen 3. P. Groen 5 6. De be ker die beschikbaar was ge steld door M. J. Ooms werd gewonnen door B. v.d. Bosch. Ook nam men deel aan een wedvlucht vanuit St. Ghlslain over een afstand van 191 km. Hierover was de uitslag: P. Groen 3 8. B. v. Leeuwen 4. J.ac. van Veen 5. A. van Essen 6. J. W. Fase 10 LEIDEN Tussen de inmid dels wat verflenste bloeme tjes paradeerden gisterenmid dag ruim vijftig kinderen met hun dieren in allerlei soorten en maten. Aan de deskundige jury, bestaande uit mevrouw Tine van Es (Boutique Vionnet) en dokter Van Ekdam (dierenarts), toondien ze Zichzelf en hun warm gekoesterde schildpadden, honden, poezen, konijnen, ham sters, duiven en zelfs een heuse pony. Helemaal In de sfeer van de toe stand waren sommige dieren „versierd" met bloemetjes die de plotselinge warmte in de hal nauwelijks konden verdragen. Onder trotse blikken van ouders en verwanten en de bij voorbaat al afgunstige blikken van mede dingers, bestegen de kandidaat- jes het podium, waar zij door Karin van Wamelen vlatjes tot een geheel werden gepraat. De meesten waren op hun paasbest gekleed, terwijl sommigen bo vendien uitbundig de bloemetjes in het haar hadden geprikt. De warmte van de dag bezorgde de runners vam het horeca- straatje aardig wat werk. Na de ronde langs de antiekkraamp jes, de oude ambachten en de corsowagens, namen de meeste bezoekers plaats aan een van de tafeltjes, waar ze geduldig oj> bun bestelling wachtten. Een waar ijsfeest voor de kinderen! dagen durende kwelling geweest zijn. Alleen een grote commer ciële aanpak kan de hal renda bel maken op de tijden buiten de veemarkt en het zaalvoetbal len. Gelukkig is er nog de Lei- dato. LEIDEN Op het tennispark Roomburg worden deze week de „Open Leidsche Kampioen schappen" gehouden. Vanwege het tijdstip van deze kampioen schappen, namelijk één week voor de nationale kampioen schappen, wordt dit toernooi door de meeste Nederlandse toptennissers altijd als een soort generale repetitie gezien. De be zetting van dit toernooi bevat dan ook elk jaar weer vele top- spelers en ook zo dit jaar is de bezetting weer bijzonder sterk. In het herenenkel A heeft men de sterke Nederlands-Tsjechische Marian Laudin, winnaar van vo rig jaar, eerste geplaatst boven nationale kampioen Fred Hem mes. Hopelijk is dit een extra stimulans voor Fred om goed voor de dag te komen in dit toernooi. Als alles volgens plaatsing verloopt zal hij dan in de halve finale tegenover de als derde geplaatste Piet Veentjer uitkomen en zal Loek Sanders, die als vierde geplaatst is, in de halve finale de tegenstander zijn van Laudin. Voordat het echter zo ver is zul len deze vier eerst hun plaat sing waar moeten maken tegen spelers als Peter Soeters, Fried Schmitz, Richard Karsten en Paul van Min. Vooral Van Min moet gezien zijn prestaties van de laatste tijd niet onderschat worden en Loek Sanders, die hem in de kwart fi nale zal treffen zal het niet ge makkelijk tegen hem krijgen. Ook bij de dames is de titelver dedigsters als eerste geplaatst en verwacht mag worden dat nationale kampioene Marijke Schaar deze plaatsing wel waar zal maken. Waarschijnlijk zal de als vierde geplaatste Lidi Bielenfeld haar van de finale af kunnen houden. Om de andere finale plaats zullen de als twee de geplaatste Judith Salomé en de als derde geplaatste Els Veentjer vechten als tenminste niet een van de opkomende jcugdspeelsters als Nelleke Brouwer of Ellie Slemons roet voor één van belcje in het eten gooit. In het herendubbel staan Hemmes en Soeters als eerste geplaatst en Laudin en Kasten als sterke tweede. In het gemengd dubbel heeft men toch de eerste plaat sing aan Laudin en Marijke Schaar bedacht, maar de win naars van het internationale badgastentoemool van Noörd- wijk: Nelleke Brouwer en Paul van Min zullen als zij hun plaat sing (2e) waar maken het hun niet gemakkelijk maken in do finale. Verder heeft het dames- dubbel slechts vier inschrijvin gen en daarvan wordt het dub bel Salomé/Brouwer als de sterkste gezien. Ook de B en C afdelingen zijn goed bezet. Zo staan bij de da mes Joke Bos In B en Ineke van der Meer in C en bij de he ren Bram Madera In B en Vel- gersdijk in C ols eerste ge plaatst. LEIDEN De organisatoren van het Rijnsburgs Bloemencorso hebben er zaterdagmiddag blijk van gegeven, een sterke reali teitszin te hebben. Toch was nfiet helemaal duidelijk of de programma dat door alleraar- neel was dat nu ook weer niet. wagen, die voor de bloemen- digste bloemenmeisjes aan de Tussen de kwalitatief sterk varië- stoet uitreed met het opschrift: man gebracht werd of dat het „originele onderdelen" het pu- een excuus was voor alles wat bliek moest attenderen op het daarna volgde. Want zo origi- Ed en Willem: originele onderdelen rende muziekkorpsen een aantal personenwagens die onder pronkstukken van bloem- s ierkunst bedolven waren en een litanie van grote wagens nee: géén praalwagens! met een compositie. Er waren com posities in cyclaam, zwart, bei ge, omber, lila, paars, kortom in alle tinten die een schilder niet dagelijks op zijn palet mengt. (Node misten we eigen lijk de kleuren mauve, turquoi se, en aubergine). Het eigen ka rakter van de wagens sprak al leen uit de kleuren verf, die wa ren uitgestreken op de wagen- opbouw. Want nadat nijvere lie den daarop in de afgelopen we lken waarschijnlijk het wereldre cord figuurzagen gebroken had den, waren de staketsels gestof feerd met de bloemen van het seizoen in vele tinten rood, roze, zalm, oranje, geel en blauw in variaties, die op den duur bijna eentonig werden. Het publiek toonde zich weinig af gunstig op de meisjes, die de wagens kleumend in de kou de wind bemanden en van wie alleen de kei-harden het konden opbrengen, naar de toe schouwers te wuiven. Spottende opmerking van een kijker op kuchende bloemenfee: „Compo sitie in bronchitis" Alleen bij het stadhuis, waar een speaker de wagens van een commentaar voorzag ten behoeve van een De meeste belangstelling genoot de bloemschiktafel, waar de da mes een klein gevecht leverden om hun zelfgemaakte bloem- stukje mee naar huis te kunnen nemen. Het stoerdere volk reed met ware doodsverachting de autoslalom op het terrein buiten de hal. Het bleek daarbij, dat het wel dege lijk tegenvalt een paaltje te Hoedje af 'voor de muziek rammen. als het moet. De wat jongere stunters demon streerden op hoeveel verschil lende manieren je» langs een ka beltouw naar beneden kunt glij den. De knap in elkaar „gé- knoopte" metershoge stelling van de verkenners dwong te- terecht bewondering af. Overigens bleek bij deze manifes tatie weer eens, dat je met de Groenoordhal weinig kunt begin nen als het om gezelligheid gaat. Zelfs de corso-wagens (geen praalwagens) leken een stuk kleiner dan ze op straat waren. De open plekken mogen dan wel heerlijk zijn voor een pony-ruitertje en voor het klei ne, hollende grut, voor de orga nisatoren zal het een ruim twee aantal genodigden, klonk zo nu en dan applaus. Overigens bleef de bewondering van langs het trottoir beperkt tot opmerkingen als „Daar hebben ze heel wat werk aan gehad" enMaar die is ook mooi". De toegekende prijzen stelden de belangstellenden voor raadsels. Verondersteld werd dat de prijs hoger was naarmate van de hoeveelheid bloemen die op de wagens bevestigd was en dat de niet bekroonde deelnemers in Rijnsbuïg waren achtergeble ven. Over originele onderdelen gespro ken: Daartoe hoorde toch zeker het voertuig van Ed en Willem Bever, dat een geliefkoosd on derwerp bleek voor de ama teur-filmers, Van tijd tot tijd, als de wagen stopte, moest een kind de bestuurder een handje geven om der wille van het ori ginele shotje. Het zou overdreven zijn, te zeg gen dat Leiden bij de aankomst van de soet de bloemetjes bui ten zette. Toegegeven: de op tocht bracht wat meer sfeer in de stad dan men daar op ande re zaterdagen vindt maar de be langstelling die tot voor enkele jaren gemeten kon worden in „vele duizenden" was nu ruim schoots uitgedrukt in „vele hon derden". Op de drukste plaat sen langs de route stonden de kijkers drie rijen dik op het trottoir; elders verliet het win kelend publiek zijn plaatsje voor de toonbank pas om het spektakel langs te zien trekken, als het geluid van de trommen ■dichtbij kwam. genoot de meeste belangstelling ZOETERWOUDE S.J.Z. gaat vanavond afscheid nemen van één van zijn meest toegewijde bestuurders en werker van het eerste uur: Dirk Zandbergen. Het lijkt wat oneerbiedig een man van deze leeftijd zo te ver melden: Niemand in Zoeterwou- de kent hem anders en het te kent deze gemoedelijke fliguur. Hij behoorde tot het groepje pioniers dat in september '45 aan de wieg stond van de Sint Jansclub. Hij werd direct tot beheerder van de penningen aangesteld, een functie die hij tot voor kort bekleedde. Zijn werkzaamheden bleven echter niet tot het financiële gedeelte beperkt. Overal waar nodig, was Zandber gen bereid op de zijn eigen, on opvallende wijze een hand toe te steken. De uren, doorge-- bracht met het gereed maken van veld, zijn ontelbaar. Dat was vooral het geval toen de terreinen aan de Stompwijkse weg, Dorpsstraat en de Loethe nog gedeeld moesten worden met de koeien en de sporen daarvan elke zaterdagmiddag moesten worden „uitgewist". Ook het materiaal had in hem een uitstekend beheerder. Als lid van de T.C. werd graag ge bruikt van zijn nuchtere advie zen. Het meest na aan zijn hart lag zonder twijfel de jeugd. Jarenlang trok hij met de jong- sten van de vereniging op. Het reizen met hen voor de uitwed strijden was geen eenvoudige zaak, zeker in de beginjaren toen tal van junioren nog niet over een eigen fiets beschikte en met elkaar meereed. Zand bergen was dan altijd wel be reid een paar jongens mee te nemen op de lastdrager van zijn transportfiets waarover hij uit de aard van zijn bedrijf be schikte S.J.Z. werd opgericht met drie af delingen; voetbal, gymnastiek en atletiek waarvan alleen de eerste twee levensvatbaar ble ken. De gymnastiekloot kon ja renlang in stand worden gehou den bij de igratie van de inzet van één man; Dirk Zandbergen. Zelf in de vooroorlogse jaren een enthousiast turner, eerst bij het Zoeterwoudse A.S.C. en la ter bij de Leidse Bataven, heeft hij altijd hard gewerkt om het beoefenen van dezo sport in zijn woonplaats mogelijk te houden. Dat was bij gebrek aan kader geen simpele opgave. Gelukkig is hierin nu verbetering geko men en is het geen éénmans zaak meer. Zandbergen voelt zich echter nog te jong om ook onder dit werk 'n streep te zet ten. D ze bescheiden werker werd twee jaar geleden bij zijn zilver jubilee onderscheiden met de zil veren speld van de N.K.S. Dat heeft deze principiële katholiek in hart en nieren bijzonder deugd gedaan en zijn revers is sindsdien onafgebroken getooid met dit ereteken. SASSENHEIM Zaterdagmiddag is in het DiaconessenzieUenhuis te Leiden oud-wethouder J. C. Schrama op de leeftijd van 74 jaar overleden. Met de heer Schrama is iemand heengegaan die zich voor de Sassenheimse gemeenschap zeer verdienstelijk heeft gemaakt, op bestuurlijk en sociaal terrein. Zo was hij oprichter van de plaatselijke afdeling van St. Jo zef. Hiervan was hij 40 jaar be stuurslid, voor het grootst ge deelte voorzitter. Daarnaast as jarenlang voorzitter van Her wonnen Levenskracht en voor Oud-wetliouder J. C. Schrama van Sassenheim overleden de oorlog in de donkere werk loosheidsjaren actief lid van het Crisis-Comité. In de oorlog on trok hij zich aan de arbeidsinzet en was hij l'/2 jaar ondergedo ken. Voor de KVP was hij ruim 7 jaar lid van de gemeenteraad, waarvan de laatste 12 jaar tot '65, wethouder. Als zodanig was leniging van de woningnood één van zijn voornaamste zorgen, mede dank zij z'n werkzaam heid als voorzitter van de woon ruimte-commissie 7 jaar. Van 1952 tot 1956 was hij lid van de Provinciale Staten. Al z'n ver diensten werden gewaardeerd in z'n benoeming lot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau en toe kenning van het Pauselijk ere teken „Pro Koolesia et Pon- tifice". De uitvaart van de heer Schrama zal plaats hebben woensdagmorgen om 10 uur na een H. Mis van Requiem vanuit de St.-Pancratius-kerk. TER AAR In het pittores ke stadje Hlndelopcn werd voor de tweede maal een stratenloop gehouden over een afstand van 6,5 km. De Ter Aarse atleet Jack Smits eindigde in het totaal klasse ment op de 3o plaats, terwijl hij in het vctcranenklasse- ment als 1ste finishte. Een dag eerder werd hij in „De Meye" tweede over een af stand van 4200 meter Dc be slissing viel na een eind sprint met zijn pupil Martin v.d. Hoorn. Deze laatste won tenslotte met een voorsprong van 1 meter. LEIDEN Het gemeentebestuur van Leiden zal voorlopig nog fjeen uitspraak doen over een mcmlngsierschil tussen de Sportstichting en de Recreatie- raad. De sportstichting wil het sport complex Kikkerpolder I uit breiden ten koste vau het sinds lang niet meer in gebruik zijnde doen wanneer zijn totaalvisie over het tekort aan sportvelden gereed is. Het KVP-raadslid Cirnelissens die het college van B. en W. vragen over deze kwestie heeft gesteld, is verze kerd dat „getracht zal worden de gemeenteraad op zo kort mo gelijke terrein een totaalvisie te verstrekken".

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3