The Secrets Hoe lang staat San Francisco nog Indeling van radio-zendtijd per 1 oktober Ev. Omroep maakt film met koorzang geen surrogaat groep Hou het scherm in 't oog AVRO's Televizier over problemen van Acad. ziekenhuizen Poppey's in Den Haag PAGINA 2 LEIDSE COURANT MAANDAG 7 AUGUSTUS 1972 HILVERSUM „Wij zijn een erg homogene groep. Vandaar wa; schijnlijk ons enorme succes. Ons geheim? Niet over praten joh, ge woon doen wat je wordt opgedragen. Wij moeten net als ieder nor maal mens eten. Dit houdt in dat we om die warme hap te kopen, centen moeten hebben. Die poen is natuurlijk ook voor ons belang rijk. Schrijf dat maar rustig in je bloknootje. Wij zijn eerlijke men sen die echt geen blad voor de mond hoeven te nemen. Wij pakken daarom ook vrijwel alles wat we leuk vinden aan. Nee hoor, maak je over ons echt maar geen zorgen. Wij bekijken het wel". De Secrets, voornamelijk bekend als backing-groep in het VARA- programma Zo maar een zomeravond, praten honderd uit. Terwijl we even lekker relaxen, na een drukke middag voor de wekelijks te rugkerende medley van het programma, lachen en dollen de leden van de groep onvermoeibaar voort. „We zijn al jaren geleden be gonnen al werkten we toen nog niet onder onze huidige naam de Se crets, ofwel zoals we onszelf wel eens voor de gein noemden De ge heimen. De naam is nu niet zo toepasselijk meer. Per slot van re kening zijn de alles verbergende sluiers die vroeger rond ons hin gen nu wel verdwenen. Je kan best stellen dat we nu vrij populair zijn. Ons levensverhaal zit verschrikkelijk ingewikkeld in elkaar, weet je wel". We zeggen dat we daar niet van op de hoogte zijn en juist om daar achter te komen de lange reis naar het Hilversumse hebben ondernomen. Even houdt de groep ruggespraak of ze me het in drukwekkende verhaal wel of niet zullen vertellen. Zowaar The Se crets zijn het er unaniem over eens dat ze hun hele geschiedenis maar uit de doeken moeten doen. Met het voorbehoud echter dat als er iets niet gesnapt wordt cf duidelijk is er direct moet worden onderbroken voor nadere en simpeler uitleg. Na eerst nog een glaasje besteld te hebben gaan we vol goede moed van start. Bijge staan door Rob de Nijs, Theo Stokking en Frans Halsema die toe vallig in de studio aanwezig waren en. om een gezellige babbel ver legen zaten. Historie „Eigenlijk zijn we allemaal een verhaal apart. Het zou echter te ver voeren alles zo uitgebreid te vertellen. Dan zitten we hier morgen nog" Hoewel we duidelijk maken dat we alle tijd hebben desnoods tot morgen wordt er besloten het verhaal gewoon gezellig met z'n allen te doen. „Iedereen zegt wat hij te zeggen heeft, weet je wel. Om te beginnen de kennismaking met het lezers-publiek. Onze groep bestaat, meestal, uit vijf leden. Drie dames Wanda Stel- laard, Titia Dekker en Judith Damsté en twee heren te weten Jos Bus, de vrolijke blonde, en Jimmy Once, bebaard en heel wat se rieuzer. We zijn alle vijf zo'n beetje onafhankelijk van elkaar begonnen als imitators. Het is een vrij onbekend vak dat het nadoen inhoudt van bekende sterren. Je bekijkt de top tien van de best verkochte pla ten, zingt het liedje met precies hetzelfde stemmetje en dezelfde maniertjes na en zet het dan op de plaat. Die l.p. wordt dan inplaats van voor 21 gulden voor slechts 3,50 op de markt gebracht. Omdat je nergens rechten voor hoeft te betalen en de opname heel goedkoop is houden we er zoals je wel zult begrijpen een lieve duit aan over. Je moet nu niet denken dat we ons een soort surrogaat- De Secrets op weg naar de top artiesten voelen. Per slot van rekening is het een heel apart vak. Niet edereen heeft de gave de Beatles of Vera Lynn perfect te kun nen imiteren. En als je die gave toevallig hebt moet je daar ge bruik van maken. Ga maar na. Je bent toch gek om 21 gulden voor een l.p. van Heintje op de toonbank te leggen als je precies hetzelf de soundje alleen dan van een andere artiest, voor 3,50 kan krijgen. Jaren geleden hebben we een l.p. volgezongen met Beatlesnum mers. Gewoon te gek joh! Zo precies hetzelfde als die nummers wa ren. Die plaat loopt nu nog gesmeerd. Singeltje We doen dit werk nog steeds alhoewel in mindere mate. Nog niet zo lang geleden hebben we een singeltje Summer do't pas by opgeno men. Een geheel origineel door Jimmy geschreven liedje. Het is een erg fijn nummertje met een lekker toepasselijke tekst. Maar ja, we zitten met ons Engelse repertoire natuurlijk een, beetje in de moeilijke hoek. De Nederlander schijnt toch meer prijs te stellen op een liedje als Manuela van Jacques Herb. We hebben elkaar min of meer toevallig in de radio-studio's ontmoet. Judith en Jos kenden elkaar van het muziek-lyceum waar ze nog steeds voor leraar stu deren. Judith is een vriendin van Wanda en Titia, en Jimmy is ei genlijk een vriend van ons allemaal. We komen met z'n allen uit het Gooi. Titia heeft in haar vroegere jaren viool aan het conserva torium gestudeerd en Jimmy speelde piano en trombone in een beatgroepje. Twee van de Secrets, Wanda en Titia hebben in Edin- burg Sandra en Andres met het liedje Als het om de liefde gaat bij gestaan. Schrijf maar dat we het nog jammer vinden dat we er niet met z'n vijven aanwezig konden zijn. Een gedeelte van de groep had echter elders verplichtingen. Over hun contract bij Zo maar een zomeravond Is de groep heel te vreden. We krijgen iedere week de medley op en studeren de lied jes in met Tony Nolten en zijn orkest. De middag voor de uitzen ding hebben we de camerarepetitie. Het is natuurlijk erg fijn voor je reputatie zo'n wekelijks huiskamerbezoek. De mensen beginnen ons al op straat te herkennen. Nu moeten ze ook nog ons plaatje kopen dan zijn we helemaal blij". Al moeten ze niet denken dat we er rijk aan zullen worden. Daar voor kan je beter gaan imiteren. ROELFIEN SANT De vierwekelijkse KRO-televisie- rubriek Gamma bevat vanavond een BBC-film, die onder de titel „Een stad wacht op z'n onder gang" aandacht besteedt aan de kans, dat de Amerikaanse stad San Francisco opnieuw door een aardbeving getroffen zal wor den, zoals in 1906 is gebeurd, waarbij de stad door waterge brek drie dagen in vuur en vlam stond en er ruim honderd duizend slachtoffers vielen. We tenschapsmensen weten zeker, dat een aardbeving de stad op nieuw zal treffen, alleen het tijdstip waarop, kunnen zij niet mededelen. Hun verwijt aan het stadsbestuur van het na 1906 opnieuw opge bouwde San Francisco is, dat het geen rekening wenst te hou den met het wetenschappelijk onderzoek, dat een nieuwe aard beving voör de stad onafwend baar acht, gezien de bodemge steldheid: San Francisco is ge bouwd op een plaats, waar twee „platen" van de aarde bij el kaar komen en ten opzichte van elkaar een paar centimeter per jaar bewegen. Niettemin heeft men zich in San Francisco toch wel enigszins voorbereid op een eventuele nieuwe aardbeving. Er zijn maatregelen getroffen voor het geval de Golden Gatebrug, een belangrijke toevoerweg naar de stad, zou instorten en er zijn on dergrondse waterreservoirs, die bij breuk van de waterleiding aanwezigheid van bluswater moeten garanderen. De ter plaatse opgenomen film, een af levering van de BBC-serie „Ho rizon", geeft de mogelijkheden aan, om een nieuwe ramp voor San Francisco, waar op de plaats, waari^ in 1906 de aard beving huishield al weer lang scholen, een ziekenhuis en hui zen zijn gebouwd, te voorko men. „Een stad wacht op z'n ondergang" is een film van Mi chael Barnes. Ned. I, 21.10 uur. Dean Martin-show Speoiale gasten van Dean Martin zijn vanavnod de soulgroep The Temptations, de in El Paso (Texas) geboren zangeres Vicka Carr en de komiek Charles Nel son Reilly. Vicki is van Mexi caanse afkomst, ze heet eigen lijk Florencia Bisenta de Casiil- Jas Martinez Cantona, en begon haar carrière onder meer als zangeres in de band van Les Brown. Ze werd vooral beroemd door de hit It must be him, Ned. I 22.00 uur. De gouverneur en J.J. Een kwalijke gewoonte van de gouverneur om de namen van mensen die hij niet mag onmid dellijk te vergeten komt in het geding. Hij moet namelijk ter ere van de opening van een nieuwe vleugel van het kinder ziekenhuis een speech houden. Hierin moet hij d« pompeuze fi lantroop Eugene Lydecker, die de bouw betaalde, bedanken. Ned. II 19.05 uur. De versierders Danny Wilde heeft een vervallen landhuisje gekocht. Hij is er erg gelukkig mee. Zijn vriend Lord Brett Sinclair begrijpt daar niet veel van, want hij vindt het maar een vervallen boeltje. Toch helpt hij zijn vriend bij het opknappen. Weldra blijkt er npg een geheimzinnige kant aan het huisje te zitten. Grootgrond bezitter Rupert Hathaway wil het huisje van Danny hebben. Danny weigert en wordt prompt bedreigd. De zaak wordt nog geheimzinniger als Lucy komt opdraven met schietijzers en al. Peyton Place Eli Carson komit Jill Smith te hulp die een kamer zoekt in Ppyton Place. Betty is terugge keerd van een romantisch sa menzijn met Rodney en Sandy Webber heeft een gesprek met Steven Cord. Ned. II, 21.10 uur. Ongedwongen bewoog de tv zich gisteravond op klassieke paden. Eerst werden we als ürijkers verplaatst naar Ithaca, waar Penelope, de gade van Odysseus trouw op de komst van haar wacht en Telemachus toe bereidselen treft om zijn zwal kende vader te gaan zoeken. Vervolgens naar de hoogste top pen van de Olympus aan de hand van de Ned. sportlieden, MUnchen worden uitge zonden. Een boeiende kennisma king met de artiesten, die bin nenkort uitvoerig onze scher- zullen vullen met hun pres taties. Na de start gisteravond van het eerste deel van de uit acht afle veringen bestaande verfilming van de Odysseus van Homerus verwachten we bijzonder veel van hetgeen komen moet; zon dag a.s. is dit de ontmoeting tussen Odysseus en de levens- luchtige Nausikaa op het eiland der Phaiaken. Dino de Lauren- tiis heeft de verfilming van deze klassieke avonturenroman met de grootste zorg omgeven. De reconstructie van de vermoede lijke werkelijkheid leek tot details te zijn bestudeerd en beeld gebracht Ook de sfeer aan het hof met de opdringerige vrijers en de listige doch treu rende Penelope schijnt goed getroffen, evenals de rituele bruiken en een verschijnsel als b.v. de volksvergadering, onzichtbare verteller noch de spelers in hun dialogen voljgden het ritme van de verzen, mogelijk, ook storend gewerkt hebben bij het ritme van de beeldopvolging. Hierin toonde Dino de Laurentiïs zich meer filmer dan literator, maar over het geheel genomen is er een schitterend werkstuk ontstaan, dat als filmische interpretatie van deze klassieke literatuur recht doet aan Homerus. tgerdkend gisteravond op het andere net het interview uitzond met de EEG-deskundige Alfred Mozer, van geboorte Münchener, die over het woeli ge politieke verleden van zijn geboortestad vertelde, waar Hit- Ier zijn eerste (mislukte) greep naar de macht deed, had voor de programmamaker geen aan leiding mogen zijn om verband te leggen tussen München dit jaar als Olympksche stad en München als broedplaats voor politiek extremisme. Hier waren twee gans verschillende zaken aan de orde. Overigens een ui termate boeiende beschouwing en visie, die Mozer losliet, zowel over het verleden als het heden. Links of rechts, hij wijst elk po litiek extremisme af, omdat bei de ongebreideld leiden tot wille keur. Dit is de les die München ons leert. Zaterdagavond was rijk aan show-werk; eerst van de Kinde ren van Moskou, die gepro grammeerd als machientjes dansen, later de Koninklijke Show in Londen, En voor de liefhebbers stond gisteravond ook nog Enrico Macias in Olym- pia. We zeiden het al, een klas siek avondje. TELEVISIE HEDEN NEDERLAND I KRO O 18.45 uur Brigadier dog 9 18.55 uur Journaal 19.05 uur Okavango 19.30 uur De partners 20.00 uur Journaal O 20.21 uur De familie Ashton 21.10 uur Gamma 22.00 uur Dean Martin-show 9 22.45 uur Journaal NEDERLAND II 18.45 uur Brigadier dog 18.55 uur Journaal 19.05 uur De gouverneur J.J. 19.30 uur Sébastien en de Mary Morgane 20.00 uur Journaal 20.21 uur De versierders 21.10 uur Peyton Place 22.00 uur Televizier Magazine 22.50 uur Journaal MORGEN Dat San Francisco, stad op instorten Okavango (Van onze radio en tv-redacfle) Vanavond zal AVRO's Televizier een reportage wijden aan de gevol gen van de financiële beperkingen welke door minister De Brauw zijn opgelegd aan de academische ziekenhuizen en de noodzaak om o.a. door de leden van de Eerste en Tweede Kamer prioriteiten vast te stellen in de besteding van het overheidsbudget. Daartoe zijn in het academisch ziekenhuis Rotterdam/Dijkzlgt vraag gesprekken gehouden en zijn er filmopnamen gemaakt van een aan tal afdelingen die door het personeelstekort niet of slechts gedeelte lijk kunnen functioneren, ofschoon de technische inrichting aanwe zig is. Onder de titel „Okavango" zendt de KRO-televisie in de voor avond een documentaire uit, waarin een zeldzaam natuurver schijnsel onder de loep genomen wordt: een rivier waar per dag zo'n zeventwintig duizend liter water cfoor stroomt, dat echter nooit de zee bereikt, maar wordt opgeslorpt door de woes tijn van Botswana, een gebied dat de oppervlakte heeft van Wales. De documentaire, die een afleve ring is uit de Engelse natuur filmserie „Survival" geeft beel den van een reis door het zoge naamde Okavangomoeras waar zeldzame vogelsoorten en groot wild bescherming gevonden heb ben en signaleert, dat dit onder deel van Afrika alle bescher ming van de wetenschap ver dient, nu er plannen bestaan de loop van de rivier te wijzigen en deze langs het unieke na- tuurggebied te voeren in plaats van er door heen. Ned. I, 19.C5 uur. The Temptations in show van Dean Martin Haar bewering dat ze vcgel- wachter is klinkt zeer ongeloof waardig. Ned. II 20.21 uur. De Franse zanggroep de Poppey's zorgen ze 's middags om drie brengt morgen een bezoek aan uur een optreden op het eiland Den Haag. Om tien uur 's mór- Mautica op de Scheveningse g*ns zijn ze in de miniatuurstad Pier. De toegang tot het eiland Madurodam. Diezelfde dag ver- is gratis. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De beslissing van de minister van C.R.M., om de zendtijd van Hilversum 3 met 7 uur per dag uit te breiden (van 18.00 tot 01.00 uur) en het bereiken van de C-status door de Evangelische Omroep, hebben geleid tot een nieuwe radio zendtijdindeling voor het seizoen 1972/1973, die zondag 1 okto ber a.s. van kracht wordt. Met ingang van deze datum zal dagelijks, van 19.00 uur af, een zenderstyléring worden toege past, waarbij het avondprogramma op Hilversum 1 een fami liaal, op Hilversum 2 een cultureel en op Hilversum 3 een licht karakter zal dragen. Deze zendtijdindeling geldt voorlo pig voor één jaar. Krachtens de radiozendtijdbeschikking 1972 is de zendtijd van de N.O.S. ingaande 1 oktober 1972 vastgesteld op 74 uur en 12 minuten pei week, 20.5 procent van de totaal beschikbare zendtijd. In het seizoen 1971/1972 bedroeg de radiozendtijd van de N.O.S. 62 uur en 33 minutep per week, waarvan ruim 5y2 uur „zwevend" was, (dat wil zeggen, niet vast ingedeeld, bestemd voor programma's, zoals Tour de France. Olympi sche Spelen, Holland Festival, Gaudeamusweek etc.). Van de 74 uur en 12 minuten, waarover de N.O.S. met ingang van 1 oktober wekelijks beschikt, wordt 17 uur en 38 minuten gebruikt voor de uitzendingen van de Radionieuwsdienst van het ANP en 2 uur en 32 minuten voor de waterstanden, mede delingen ten behoeve van land- en tuinbouw. Verder dient op de totale zendtijd van de N.O.S. nog 16 1/4 minuut in minde ring te worden gebracht voor de uitzendingen van de Bond zonder Naam, Christian Science, Vrije Gedachte en Zevende- Dags-Adventisten. De „zwevende" zendtijd zal 2 uur en 6l/2 minuut bedragen. Beschikbaar vooi de N.O.S.-radio blijft dan een zendtijd van 52 uur en 12 minuten (verdeeld over Hilver sum 1: 15 uur en 50 minuten; Hilversum 2: 15 uur en 21 mi nuten en Hilversum 3: 21 uur en 1 minuut). Vicky Carr in Dean Martin-show (Van onze correspondent) Bolsward Reeds ruim een week is een cameraploeg in opdracht van de Evangelische Omroep In Bolsward en omgeving bezig binnen- en buitenopnamen te maken voor een groots opgezet te tv-produktie van een uur. De kern van deze kleurenfilm is reeds opgenomen in februari j.l. en op ampex vastgelegd: mas sale koorzang in de Martini kerk, waarbij uniek feit alle zangers In Fries kostuum waren gestoken. Regisseur Franz Arnold kreeg de opdracht hiervan een vol uur durende produktie te maken. De koorzang neemt nl. „slechts" 20 minuten in beslag. Hij schreef het scenario voor de film „Het geluid der stilte", aan de pro duktie van welke film nu druk wordt gewerkt. De hoofdrolspeler In deze tv-be- werking is iemand van het slag, dat zowel zichzelf als zijn auto over zijn toeren jaagt. Bij dit laatste overrijdt hij, als hij dan eindelijk de randstad ontvlucht, een vogel. Dit stemt tot naden ken: Het had ook een mens kunnen zijn. Hij besluit het kal mer aan te doen en belandt door een wegomlegging in Bols ward. Hier vindt hij zichzelf te rug. Hij doorwandelt het sympa thieke stadje en komt tot de zo fel begeerde rust. Zo hoort hij ergens zachte orgelklanken. Dit is voor hem aanleiding de Mar tinikerk binnen te wandelen, waar hij dan wordt geconfron teerd met de koorzang. Het roept allerlei herinneringsbeel den bij hem op en deze worden als flashbacks gespeeld. De film is Nederlandstalig, maar de heer E. S. de Jong, die als coördinator optreedt, zal ook en kele Friese gedichten lezen, o.a. „Ik haw gjin hege kathedra len..." van Johannes Couperus. De contacten met de heer De Jong werden gelegd door het door hem samengestelde foto boek over Bolsward: „Boalsert bisjoen en bisongen". Dit bracht de regisseur op het idee met op namen en materiaal uit het boek een „kapstok" te maken voor deze nu tot een semi-docu- mentaire film uitgegroeide eerste grote regionale produktie van de EO. die als C-omroep straks een meer volledig programma moet brengen. Men hoopt de produktie in oktober op het scherm te brengen. NEDERLAND I NCRV 18.45 uur Brigadier dog 18.55 uur Journaal 19.05 uur De Flaxton boys 19.30 uur Mijn idee 20.00 uur Journaal 20.21 uur Hier en nu 21.00 uur Haal het doek maar op 22.00 uur Vaders wil is wet 22.25 uur Ander nieuws 22.45 uur Journaal NEDERLAND II VARA 18.45 uur Brigadier dog 18.55 uur Journaal 19.05 uur Zo maar een zomeravond 9 20.00 uur Journaal 20.21 uur Zomaar een zomer avond 21.00 uur De commissaris 22.00 uur Achter het nieuws 9 22.40 uur Journaal 22.45 uur Schaken RADIO HEDEN HILVERSUM I reld: muziek, ln. formatie en berichten, met om 19.05 Reformatie en Reveil; 19.25 Vragen- beantwoordlng19.40 Uit het levende Woord. 20.00 Klass. muz. (gr.) 21.20 (S) Radio Kamerorkest en solist: mod. en klass. muz. 21.50 Meneer Abraham, hoorspel. 22.20 t (opn.) 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II RVU19.20 Weter lltlek. Sprekers: dr. S. W. Couwen- berg, prof. dr. A. Hoogerwerf en prof. dr. W. Albeda. NOS: 20.00 Nws. 20.05 Retour Hilversum - Zurich: uitwisselingsprogramma met de Zwitserse Omroep. 22.30 (S) Lichte grammofoonmuz. 22.55 Mededel. 3.00 Nws. AVRO: 23.10 Radiojourn. """0 Wij en de begijntjes. BRUSSEL 324 r 8.00 Nws. 18.05 Ultz. voor de solda- ten. 18.53 Paardesportber. 18.58 Taalwenken. 18.57 Grammofoonmuz. 19.00 Nws. en actual. Aansl. Licht muz. progr. (19.40 Keurig Engels). 20.00 Strijkkwintet. 20.30 Pianocon- MORGEN HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badlnerleklass. en mod. muz. (gr.) (7.30 Nws.: 7.41- 7.50 Echo). 8.10 Hoera vakantie: Jeugdultz. 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.41 Moeders wil ls wet. 10.00 (S) Aubade: klass. muz. (opn.) (10.30-10.32 Nws.) 11.00 Voor de zie ken. 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Me dedel. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevar. progr. 12.22 Wij vim het land: 12.26 Mededel. t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.41-12.50 Echo; 13.00-13.05 Raden maar...; 14.00 Plakboek: Jeugdvakantleprogr. 14.30 (S) Interlokaal op dinsdag: muz. middagmag. (15.30-15.32 Nws.; 16.00-17.00 Vraaggesprek). Over- helsvoorllchtlng: 17.00 Het vak bondswezen op Curacao. Een ge sprek van Link van Bruggen met de vakbondsleider de heer Spencer. KRO: 17.10 (S) Het Metropole Or kest. 17.25 Voor de kinderen. 17.30 Nws. 17.32 Echo. HILVERSUM II 7.11 Ochtendgymn. iel een gaatje. grammolounpiatei io!oö "voc om 11.66 "Nws. 11.30" (S) R< 11.55 Beursber. 12.30 Üverheldsvoc Expor Waterstanden. :ers. 10.10 Ar- pl. progr. met Jumbo Set: 5.00 (S) Zoeklicht op Neder- HILVKRSUM III. VARA: 7.00 Nws. 7.02 Dag dlnsdng. 8.00 Nws. 8.02 Onderweg. 9,00 Nws. 9.03 Plaatjes voor de pep. 10.00 Nws. 10.03 Plaatjes voor de pep (vervolg) 11.00 Nws. 11.03 Een op vallend vrolijke gevar. visite. (12.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.03 De Eddy Becker Show. (14.00 Nws) 15.00 Nws. 15.03 Drie-draal. 16.00 Nws. 16.03 Mix. 17.00 Nws. 17.03-1S.00 Mix (vervolg). BRl SSEL 324 m. (Nederlands) 12.00 Nws.. mededel. en SOS-ber. 12.08 Muz. Intermezzo. 12.15 Klelnkunst- Bultenlands pers- 13.55 14.03 Lichte ledjesprogr. Beursber, 14.00 Nw 16.00 Nws. en beursber. 16.10 Cas nomuz. 17.00 Nws. en mededel. 17.1 Uitzending voor oudere luisteraar 17.55 Weegschaal.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2