Bert Bos wint in prachtige van H. de finale Jong Roodenburg op schot bij SJZ Toernooi „De Boekhorst" Ideale zeilcondities in Nieuwkoop 7 j' SPORTBIJLAGE MAANDAG 7 AUGUSTUS L 6 NOORDWIJKERHOUT Het tennistoernooi van de Noordv^lj- kerhoutse tennisvereniging „De Boekhorst" is dit weekend met prachtige finalepartijen waardig afgesloten. Alhoewel dit het eer ste toernooi van deze vereniging was, is alles buitengewoon goed georganiseerd geweest en vele tennissers en tennisters hebben volop kunnen genieten en zullen volgend jaar dan ook beslist te rugkomen. Een fraaie afsluiting van de heren enkel C ontspon zich in de zeer1 sterk gespeelde finale tussen Han de Jong en Bert Bos. In een bijzonder sportief duel was het de als underdog gestarte Han, die .met zeer gespreid en tactisch spel de perste set naar zich toe wist te halen. Maar Bert was nog lange na niet overwonnen en kwam dan ook sterk terug in de tweede set. In de beslissende set was het een zeer spannende strijd waarin Bert door zijn Ivaste maar toch wat agressievere spel net steeds de punten wist te ma ken en zo de titel voor zich opeiste met 4-6, 6-4, 6-1. mijn Tombrock toch duidelijk sterker was dan Lettie van der Berg en dan ook verdiend won met 6-3 en 6-2. Voor Willemijn was dit niet de enige titel die zij opeiste. Ook in het dames- dubbel C wist zij met haar part ner Elly Trompert te winnen en daarmee revanche te nemen op mevr. van der Berg gn Greet Lommerse die hen in twee voor gaande finales, waarin zij el kaar ook troffen wisten te ver slaan. De overwinning hebben zij echter wel moeten bevechten want hun tegenstandsters heb ben tot op het laatste moment taaie tegenstand geboden, het geen de uitslag 6-4, 8-10, 6-4 ook wel bewijst. Bij de herenenkel in D deed zich een triest voorval gelden. Frank de Graaf trad in de finale aan tegen J. v. d. Linden die met een beperkt slagenrepertoire maar een zeer grote vastheid meteen de eerste set voor zich opeiste met 6-2. Ook in de tweede set nam van der Linden tweemaal een voorsprong, eerst met 3-1 en later met 5-3, maar beide keren wist Frank goed terug te komen. Aangekomen op de stand 5-5 trof het noodlot echter toe, want Frank moest vanwege ernstige pijn in de liesstreek de strijd staken en zou later per brancard het park verlaten, het geen voor de tennissport een zeer ongewoon beeld is. NIEUWKOOP Iets min- werden wedstrijden ge- der dan in vorige jaren zeild in niet minder dan - daar was de concur- 15 klassen. De grote rerende Sneekweek de bet aan - hebben in het afgelopen weekeinde on der optimale zeilomstan- aigheden met elkaar slag geleverd in de na tionale zeilwedstrijden van de vereniging „Noord-Zuid" in Nieuw koop. Er waren 180 in schrijvingen, waarbij ook 19 schepen in de Eu ropa Mothklasse. Er mannen van de wed strijden waren: J. 't Hoen, tweemaal win naar bij de 16 m2, R. Boorsboom, driemaal winnaar in de Spanker- klasse, P. Dekkers, die driemaal onbedreigd won in de FJ-klasse en Rob Breur, tweemaal overwinnaar in de 16m2 A-klasse. Foto: finish van de Pampus-klasse. j(Van Bert Bos (rechts) en Han de jong, de finalisten van Noordwijkerhout Bij de finale damesenkel C wacht te de vele toeschouwers al een niet minder boeiende strijd. Mevr. van Willigen moest pro beren met haar vaste spel van af de baseline het agressieve spel van de zo'n 30 jaar jongere Ineke van der Meer te weer staan. In de eerste set ontspon zich direct al een spannend duel met vele lange ralleys. Het was mevr. van Willigen, die de eerste set opeiste, maar Ineke counter de in de tweede set zeer stehk. Vooral haar service bleek een machtig wapen, dat niet een game faalde. Door daarnaast de service van haar tegenstandster te doorbreken, zij het telkens in lange douce-games, wist zij de tweede set met 6-0 te winnen. De weerstand van mevr van Willigen was daarmee echter Als sluitstukken van het toernooi Bij de damesdubbelfinale in D was de strijd al net zo hevig als in C. Lettie van der Berg en An neke van der Hulst wisten na snel verlies van de eerste set tegen de dames Prins en Drie huizen na lange strijd er toch een derde set uit te slepen, maar daar bleef het bij want in de laatste set waren het toch weer de dames Prins en Drie huizen die het beeld bepaalden en zo kampioen werden met 6-1, niet gebroken en in de derde set nam zij nog tweemaal de lei ding. Eerst met 4-2 en daarna met 5-4, maar de winst was ten slotte toch voor Ineke, die in de •laatste lange en spannende ga mes net iets beter de punten scoorde. golden de herendubbels. In C was de strijd vooral i ste set zeer gelijk opgaand. Met 7-5 waren het Menken en de Graaf die de eerste set tenslotte binnenhaalden. Daarna bleek de fut er uit bij hun tegenstanders Beerendonk en Van Eeden en werd de tweede set met 6-0 be slist. In D waren het Trossel en Hoeker die de titel voor zich LEIDEN Zaterdag en zondag werd er door een aantal clubs lustig geoefend in afwachting van het grote competitiegebeuren, dat volgende maand van start gaat. Voro monsterscores zorgden Rood enburg (1-9 bij SJZ) en DOSR (2-7 bij Floreant). Voor een opval lend resultaat zorgde ook het Hoogmadese MMO dat met 20 bij Warmunda won. In hoeverre deze resultaten iets zeggen, zal moeten worden afgewacht. In aanmerking afgezien van het klasseverschil op papier moet worden genomen, dat de meeste clubs nog in compleet waren. SJZRoodburg 19 SJZ was in Zoeterwoude tegen Roodenburg volslagen kansloos. De Leidse eersteklaosser draaide met name het eerste half uur op volle toeren. Wat dat be tekende, ondervond de Zoeter- woudse doelman Fengler: bin nen de kortste keren mocht hij vier maal de droeve gang naar het net maken. Ciere, Van de Os en Verkuilen namen de doel punten voor hun rekening. SJZ, dat zonder de tegen pokken in- geënte Theo van der Klink uit kwam, redde de eer via Loek Helder, die een voorzet van Sjaak van Slingerland inkopte. Van de Os zorgde nog voor rust voor 1-5. Die stand bleef in de tweede helft lange tijd gehandhaafd, omdat Roodenburg nadrukkelijk stoom afblies. Totdat Van den Os op nieuw raakschoot: 1-6. Dezelfde speler, Penneberg en Klinkman brachten de totaalscore ten slot- RKSVM—SVLV 1—1 In Monster speelde het Voorscho- tense SVLV een rustige partij tegen RKVSM, die in 1-1 eindig de. Het was de eerste oefenwed strijd van SVLV en dat in aan merking genomen, ging het niet slecht. RKVSM had voor rust de leiding genomen, maar in de tweede helft kwam SVLV, dat drie man miste wegens vakantie, door Cock van der Krogt gelijk (i-i). Mazersw. BoysASO 6—1 Een aantrekkelijke wedstrijd speel den Hazerswoudse Boys en ASO uit Schipluiden. De thuisspeien- de Hazerswoudse ploeg speelde met twee invallers: Rijn Zaal, die verdienstelijk voor de dag kwam en Piet Rademaker, die in de tweede helft moest uitval len. ASO, dat uitkomt in de eer ste klas van de Afdeling Den Haag, kreeg weinig kans tegen de mannen uit Hazerswoude. Jan Rietveld bracht de stand voor rust op 10 en in de tweede helft scoorde hij nog maals. Uit een vrije trap zorgde Erik Bos voor 3—0. Toen keeper Van Tol al gepasseerd was, bleef Gaarkeuken weinig anders over dan de bal met zijn hand uit het doel te slaan. Uit de daarvoor toegekende penalty scoorde ASO tegen: 3-1. Quick BoysKatwijk 2—0 Een rustige, maar daarom niet mider nuttige oefenwedstrijd was de Katwijkse derby tussen Quick Boys en Katwijk, door eerstgenoemde met 2-0 gewon nen. Voor rust opende Koos Klinkenberg de score en in de tweede helft bepaalde Wim van der Plas de eindstand op 2 0. Quick Boys expirimenteerde op het middenveld met twee jeugd spelers: Gert Zwaan en Sister Pan. Zij voldeden redelijk. WarmundaMMO 02 Voor een kanppe prestatie zorgde MMO bij Warmunda. Ondanks een logisch - technisch over wicht van de Warmondse ploeg zegevierden de Hoogmaders met 0—2. Een resultaat, dat de MMO'ers op basis van hun uit stekende inzet verdienden. Piet Baak en Dick van Goozen maakten de doelpunten. Overi gens kwam Warmunda met vier invallers uit. Met name Oosdam kan op een geslaagd debuut te rugzien. FloreantDOSR 27 Kampioen Floreant was geen par tij voor DOSR. Dat de Bosko pers de afgelopen week pas met de training begonnen zijn, is waarschijnlijk één der oorzaken daarvan. Maar ook in technisch opzicht was DOSR duidelijk be ter. De ploeg uit Roelofarends- veen kwam met een aantal nieuwe spelers uit en met suc ces. O.a. Jan Overdevest, Leo Olijerhoek (beiden ex-Wate- ringse Boys) en Leo van der - Sam den Os bekijkt de situatie slim e Poel (ex-VVOA) maakten hun opwachting. Eerstgenoemde deed dat met veel succes: twee doelpunten, voor de overige treffers zorgden John van Vel- zen (3.x), Pim van der Meer en Tom Sanders. RCLRijnsb. Boys 40 Hoewel er toch een klasse ver schil tussen beide clubs zit heeft Rijnsburgse Boys hoegenaamd geen indruk kunnen maken bij RCL. Sterker nog: De Rijns burgse Boys zijn geen moment gevaarlijk geweest en verloren heel terecht met de sprekende cijfers 4-0. De Leiderdorpers zullen in de nieuwe competitie aanmerkelijk sterker zijn dan vorig jaar. In niet geringe mate is dat toe te schrijven aan ht feit, dat de ex-UVS-ers Leo Holl en Sjoerd Teske het nieuwe sportpark De Bloemers verko zen hebben boven de Kikkerpol der. Leo Holl stak zaterdag al in een opvallend goede vorm, terwijl Sjoerd Teske, hoewel niet erg spectaculair, toch ook zeer constructief in het Leider- dorpse team opereerde. Bij de rust was het door doelpunten van Bas Ederveen en Leo Holl al 2-0 en na de rust kwam het goed sluitende RCL door Ton Ederveen en Bas Ederveen op 4-0. KRVSt. Bernardus 12 Ondanks het verlies (1-2) tegen St. Bernardus is men in KRB- kringen toch niet ontevreden over het optreden van de selec- tiegroep. De nieuwe technische trainer Ton den Duik testte in deze wedstrijd ex-junioren Arie Poel, Raymond Hermans en John Dolders en toonde zich na afloop niet ontevreden. De Rijn vogels lijken met de komst van de jongeren technisch iets ge wonnen te hebben, terwijl het team ook een hardere eenheid dan voorheen kan zijn. KRV kwam voor de rust op 1-0 te staan door een doelpunt van An- dré van Velzen. Na de rust kwam echter St. Bernardus veel sterker opzetten en maakte ver diend twee doelpunten. Die wer den gemaakt door Pim van Wetten en Rob Kramp. AltiorNSV 1—1 Altior heeft gisteren nog niet la ten zien welke kant het dit sei zoen uitgaat. De Langeraarse club speelde met 1—1 gelijk te gen NSV uit Noorden maar kon den de toeschouwers en trainer Hennie de Haas nog niet verlei den tot enthousiaste uitspraken. Erg rouwig was men er overi gens nog niet om, want de wed strijd tegen NSV was de eerste gelegenheid waarbij de spelers elka,ar weer zagen. Veel onwen nigheid derhalve ook en tegen het einde door gebrek aan con ditie ademnood. Altiors eerste vertoonde ook enkele nieuwe ge zichten. Dat was op de eerste plaats de doorgestoten a-junior Ton van Egmond, die na een kwartier met een fraaie solo de score opende. Verder was ook Giel Kampman opgesteld. Deze voormalige A-junior, die jaren lang in Uithoorn heeft gevoet bald, is weer op het oude nest teruggekeerd. Hij bleek nog al tijd een goede speler, maar was nog niet een dominerende scha kelspeler. KickersIFC 44 De Leimuidense Kickers zien het nieuwe seizoen met veel opti misme tegemoet. Oorzaak de bijzonder goede indruk, welke het eerste elftal maakte tegen de combinatie, die het Leidse LFC in het veld bracht. De thuisclub opereerde voor het eerst onder leiding van trainer Idelenburg en had ook in het veld enkele nieuwe gezichten: Cees Rijkelijkhuizen, Kees Mol- lers en Jan van der Voort. Trai ner Idelenburg was na afloop van de wedstrijd eindstand 4—4, rust 2—2 bijzonder te vreden over het spelersmateriaal waar hij de competitie mee in moet. En dan te bedenken, dat maar liefst vijf spelers van de selectie nog niet konden worden opgesteld, omdat zij nog altijd tobben met oude blessures. Dat waren Siem Noordermeer, Gerrit Vrage, Henk van Harten, Johan de Graaf en Willem Heyns Nadat LFC met 2—0 voor was ge komen maakte Kickers voor de rust nog gelijk door Steef de Graaf en Aal Vernooy. Na de rust voerde de Leidse uitblinker Heijmans de stand weer op tot 3-2, maar Jaap van Veen maak te spoedig gelijk. Nadat LFC nogmaals was voorgekomen, kwam Kickers vlak voor tijd nog naast LFC door een straf schop. Het zaterdagelftal van Kickers won verdiend van Aarlander- veen met 2-0. De doelpunten, beiden na rust gescoord, kwa men op naam van Rob Romeijn en Cor Mollers. VVOAVDO 1—5 VVO A en UDO hebben een aan trekkelijke eerste oefenwedstrijd gespeeld. UDO drukte het klas senverschil in 1-5 uit mede door dat het spel in de defensie van VVOA nog onzeker verliep. De van Noordwijk afkomstige Ge rard Oude Veldhuis was een zeer beweeglijke aanwinst voor UDO. Doelpuntenmakers voor de Oegstgeestenaren waren Cor Strijk (2x), Dick Witteman, Pe ter Werkhoven en Gerard Velt huis. Bij VVOA debuteerde Sjaak v. Seggelen, Theo Ter- steeg (maker van het tegendoel punt) en de van VVSB gekomen René Disseldorp. Ter Leede, dat vorige week nog met 1-1 overeind bleef tegen de derde klasser Kennermerland, heeft afgelopen weekend gevoe lig verloren van de nieuwste Amsterdamse profformatie. Met veel gemak dribbelden de oud- DWS'ers langs de Ter Leede spelers. Doelman Willem v.d. Harskamp was echter goed op dreef. Vooral aan hem had men het te danken dat de nederlaag niet groter uitviel. Uit een pass van Houwaart kopte Schoen het enige Sassenheimse doelpunt in. i een matige partij voetbal heeft Teylingen met 2-0 gewonnen van Rijswijk, de voormalige club van trainer Lex Rijnvis. Hennie Zoet en Peet v.d. Vlugt maakten de doelpunten. Zondag speelt Teylingen thuis tegen Halfweg. Twintig augustus zal het de Zilveren Tulp bij Van Nispen. verdedigen. SASSENHEIM Ter afsluiting van de feestelijke opening van zwembad Wasbeek werd de vierde wedstljd van de vijfkamp tussen Columbiaan (Voorhout), Z en PC Katwijk, HZC (Hille- gom), Z en PC Koudekerk en ZV Sassenheim gehouden. De uitslag: HZC 4883,0 pnt, 2. Co lumbiaan 4896,6: 3. Katwijk 4959,8; 4. Sassenheim 5037,2; 5. Koudekerk 5446,6. De voornaamste persoonlijke re sultaten van deze zwemwedstrij den, waar overigens veel be langstelling voor bestond wa ren: 100 m vrije slag dames: 1. Joan Poulis (Katwijk) 1.08.9; 100 m. vrije slag heren Piet de Vries (Katwijk) 1.01.0; 100 m. rugslag dames 1. mevrouw Lau- nau-Landier (Hillegom) 1.24.6, 100 m. rugslag heren: 1. Rcib van der Mey (Sassenheim) 1.18.0.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 14