Louk Sanders (aalt op beslissende momenten I ;:.:C:kïK'-L fcfesfc titel waardig GIJS VAN LENNEP BUITTE START UIT SPORTBIJLAGE MAANDAG 7 AUGUSTUS 1972 A 4 LEIDSCHENDAM Ook Louk Sanders heeft Jan Hordijk tenslotte niet van de titel kunnen afhouden. Voor de tweede keer stonden bei de spelers tegenover elkaar in een finale en voor de tweede keer beslechtte Hordijk de partij in twee sets. Er was echter een ver schil. Enige weken geleden traden Hordijk en Sanders tegen elkaar aan in de eindstrijd van het internationale Spieghel-jeugdtoernooi in Bussum. In de eerste set van die ontmoeting was Louk Sanders vol komen kansloos. In de tweede reeks raakte de Leidenaar weliswaar beter op dreef, maar aan setwinst kwam hij niet toe. Gisteren in de finale van het toernooi op Leeuwenbergh heeft Louk Sanders uitste kende kansen gehad op in ieder geval één setoverwinning. Verschei dene keren kwam hij met 4015 voor, maar dan leek ineens elke overtuiging uit zijn racket te zijn weggevloeid. ders daardoor de mogelijkheid laten liggen door te stoten naar 2—0 en later 4—2. Hij faalde ech'Jer op de beslissende mo menten en Hordijk kon bijko- mtui. Vc«(ral in die fase van het duel liet de backhandvolley van Sanders het herhaaldelijk afwe ten, waarvan Hordijk echter niet eens zoveel gebruik maakte. Louk Sanders is opgelopen In plaats van een rallye op te bouwen en koel de winnende klap te geven sloeg hij de bal dan meters uit en verspeelde daardoor zijn kansen. Hordijk maakte van deze zwakke mo menten dankbaar gebruik en greep de winst in twee sets: 64 6—4. Louk Sanders maakte na afloop geen verslagen indruk. „Ach", zei hij, „natuurlijk ben ik te leurgesteld. Maar toch vind ik het geen ramp. Ik ben in dit toernooi toch tot de finale geko men. En dat is op zich al een prestatie". De Leidse student in de rechten maakte zichzelf ech ter wel verwijten over de ma nier waarop hij beide sets uit handen had gegeven. „Ik heb verschillende keren bijna op ga- mewinst gestaan. Maar dan was het mis. Tegen andere spelers ga ik dan rustig door en maak die game uit. Maar tegen Hor dijk begin ik op zo'n moment te twijfelen. Ik ga denken: waar zal ik die bal slaan? En dan ben je verloren. Je gaat aarze len. Je slaat de bal dan ver bui ten de lijnen"." In de eerste set had Louk San- SILVERSTONE Gijs van Lennep heeft gistermiddag ,in Silverstone een race in de klasse Formule-5000, meetel lend voor het Europees kampioen schap, gewonnen. Dankzij een geslaagde start is Gijs van Lennep (30) winnaar geworden. Het circuit was doornat en stond op sommi ge stukken zelfs blank, hetgeen de wed strijdleiding had genoopt de afstand in te korten van 25 tot 17 ronden (79,5 km). In dergelijke omstandigheden is het uitermate gunstig om aan kop te rijden, want de rest van het veld heeft dan de handicap van een beperkt uit zicht door opspattend water. Op het circuit van Zandvoort zie je nog wel eens vreemdsoortige voertuigen. Gisteren stond er voor de tribune echter een vliegtuig. Dat was nodig om Hans Kok (derde van rechts) van Zandvoort naar Valkenswaard te brengen. Daar moest Kok rijden in een internationale rallyecross. Jaap Luyendijk heeft met een Karringer het Eu ropees kampioenschap Formule Vee 1300 ver overd. Op het circuit van Zandvoort eindigde Luyendijk als derde achter de Nederlander Jelle Hingst (DNRT-Kaimann) en zijn Belgi sche concurrent Lucien Reyners, hetgeen vol doende was voor het Europees kampioen schap. Voor ruim 12.000 toeschouwers is te Valkens waard de vijfde ronde voor het Nederlands kampioenschap rallycross gereden. Deurknop aan deurknop, bumper aan bumper werden de ronden afgelegd. Jan de Rooy stuurde zijn DAF naar een verdiende eerste plaats en om zijn kampioenschap iets dichter bij te halen draaide hij ook de snelste tijd van de dag: 2.38.8. Tweede werd de Engelse Fordrijder John Tay lor met 2.39.2 de stand voor het Nederlandse kampioenschap kreeg een ander aanzien. Jan de Rooy nam in het internationale kampioen schap alleen de leiding voor zijn broer Harry de Rooy, eveneens met DAF. Derde werd nu de door pech achtervolgde Dick Riefel. De Engelsman David Angel, die de speciale vier- wiel aangedreven Mini-Cooper van de fabriek ter beschikking gekregen had, liep iets van zijn achterstand in, maar is nog steeds vier de. Hij kon niet het maximumaantal punten behalen, doordat hij in de laatste manche onzacht in aanraking kwam met een andere deelnemer en daardoor veel tijd verloor. De uitslag: 1. Jan de Rooy (Daf) 2.38.S; 2. John Taylor.(Rod.) 2.39.3; 3. Harry de Rooy (Dat) 2.40.1; - Brussel (Daf) 2.42.9; 5. Harry Bongers, Rooy Zo ook nu. Na een ronde had Van Lennep in zijn blauwe Surtees TS11 een voorsprong van 75 meter op de Canadees John Cannon, die in een March reed. Verscheidene malen zette Cannon de aanval in en maakte daarbij de snelste rondetijd (gem. 162 km/uur).Hij kwam de achter een waterscherm verborgen Surtees van Van Lennep echter niet voorbij. In de laatste ronde rukte Cannon zelfs het wind scherm van zijn wagen in een vertwijfelde po ging beter zicht te krijgen, maar het was ver geefs. Met zeven seconden voorsprong schreef Van Lennep de overwinning op zijn naam. Hij gaat nu ook aan de leiding in de strijd om het Europese kampioenschap f-5000. Na afloop vertelde Van Lennep, die vorig jaar befaamd werd door een zege in de 24 uur van Le Mans, dat ook hij de natte baan moeilijk berijdbaar had gevonden. Maar de wagen was in uitstekende staat en gedroeg zich voorbeel dig. Ik maakte me dan ook niet ongerust over Cannon. In mijn spiegel zag ik hem wel dich terbij komen, maar hij kon me nooit inhalen. Mijn Surtees heeft nu eenmaal meer vermo gen dan zijn March". De Nieuw-Zeelander Graham McRae (32), die favoriet voor de zege was, voltooide de race niet. ,,Ik vond het yeel te gevaarlijk om door te gaan. Ik kon de wagen niet recht op de baan houden". Uitslag: 1. Gijs van Lennep (Ned.) Surtees de 79.5 km ln 31.5.6 minuten (Rem.: 150 km/uur); 2. Cannon (Canada) March 31.57.0; 3. Thompson (Gbr.) Surtees 33.39.4; 4. Aslüey (Gbr.) Lola op 1 ronde; 5, Russel t (Gbr.) Mcrae op 1 ronde; G. Santo (Gbr.) Mclaren Stand Europees kamploenscha; 2. Redmnn (Gbr.) 43 pnt. 4. Rolllnson (Gbr.) 33 (VW) 2. Stand Nederlands kamplot punten; 2, Harry de Rooy 39 pnt.;; 3. Dlck Riefel 4. David Angel 33 pnt,; 5. Erik de Jonge y-'*] ■yK Li»/ U-a-an- Gijs van Lennep racete in een gordijn van regen naar de zege in Silverstone. De Nederlandse cou reur buitte zijn goede start waarbij hij meteen de kop nam voortreffelijk uit. a 44 volgde een doorbraak van Sanders' service en Hordijk won met 64. In de volgende reeks snelde Hordijk via twee door braken naar 4—1. Sanders leek op een roemloze manier naar de slachtbank te worden geleid, maar ineens vond de Leidenaar zijn controle terug. „Ik ben op die stand maar in de aanval ge gaan", vertelde Sanders. „Ik won toen twee games achter el kaar en het werd 4—3. Toen realiseerde ik me dat ik eigen lijk eerder het initiatief had moeten nemen. Dan had ik nog wel een kans gehad". Tot een volledig herstel en een specta culaire wending van Sanders kwam het echter niet. Het werd nog 54, maar Hordijk sloeg in de twee volgende games hard toe: 6—4. Nog nooit „Ik heb nog nooit vah Hordijk een set kunnen winnen", vertel de Louk Sanders later. „Dat legt onbewust een druk op je. Ik ben dan ook bepaald ni.et de baan opgestapt met de gedach te: nou zal ik hem even ver slaan. Maar als je dan op zo'n knullige manier verliest, ga je toch wel denken. Je vraagt je af waardoor je het op die beslissende momenten hebt laten afweten. Maar goed, ■er is nu niets meer aan te doen". Op de nationale kam pioenschappen zit Louk Sanders in de andere helft van het plaat singsschema, zodat het in prin cipe mogelijk is dat beide spe lers elkaar ook dan in de finale zullen ontmoeten. Wellicht dat Sanders dan wel op de kritieke momenten kan toeslaan. En dat hij het kan bewees hij zaterdag door koel af te rekenen met Jan Hajer die slechts drie games op zijn naam kon brengen. Kritiek Op de plaatsing t*an Paul van Min en Rolf Thung vaor de na tionale kampiaenschappcm het duo staat vierde is van enkele kanten nogal wat kritiek geleverd. Voor het grootste deel hebben Van Min en Thung de aafntij gingen kuilnjan weerleg gen, want zij wonnen gisteren met gemak de titel. Nadat het tweetal zaterdag na het overleven van een matchpoint Richard Kasten en Marian Lau- din met moeite in de derde set met 97 hadden verslagen werd het in de finale wat gemakkelij ker. Tegen Hajer en Hordijk wiens derde achtereenvolgen de partij het betekende kon den Van Min en Thung de winst met 63 64 tamelijk eenvou dig grijpen. Hajer bleek geen volwaardige remplagant voor Niek Fleury, die zich na het in cident een paar dagen eerder voor het dubbelspel ook had te ruggetrokken. Hordijk moest daardoor plotseling met Hajer dubbelen en die combinatie bleek te zwak voor de toernooi zege. Marijke Schaar veroverde in drie sets de (titel bij de da mes. Zij versloeg Judith Salome met 46 75 61. Sportief gezien is het toernooi op Leeuwenbergh een succes ge worden, maar organisatorisch schortte er nog wel het een en ander. Niet de wedstrijdleiders, maar de spelers bepaalden wan neer er gespeeld werd. Daar door kon het gebeuren dat een partij die om half twee was gepland pas om kwart voor vier begon. En dat kon het publiek niet zo bijster waarderen. De hele week werd trouwens vrij wel geen enkele partij volgens schema afgewerkt. Bovendien l'iet men d'e op papier aantrek kelijke partijen in het heren enkelspel vanaf de kwartfinales rond het middaguur spelen, ter wijl d'e meeste toeschouwers pas tegen de avond arriveerden. Dan konden zij slechts minder interessante partijen in het dub belspel bekijken. FRANK WERKMAN OLDEBROEK De Fin Jarno Saarinen toonde zich zaterdag tijdens de interna tionale motorraces op het Vree-circuit van het Gelderse Oldebroek een wereld kampioen waardig door in de 250 cc-klas- se na boeiende strijd als eerste te finis hen. Rondenlang zagen de bijna 20.000 motorsportliefhebbers een nek-aan-nek-ra- ce tussen Saarinen en de Zweden Jansson en Anderson en de Nederlander Wil Har- tog. In deze volgorde werd tenslotte ook gefinisht. Kent Anderson won de 125 cc- klasse glansrijk voor de Nederlander Jos Schurgers en de Zweed Jansson. Sensatie in de 50cc-klasse, waarin de grote favoriet Jan de Vries van meet af de leiding nam, maar in de tweede ronde we gens materiaalpech de strijd moest staken. De Deventenaar zijn Norton-Wasp-combinatie de ereste plaats in de eerste man che, terwijl hij de tweede maal als tweede finishte achter de in middels kansloos geworden Ton van Heugten. Jan Bruins nam de leiding over Voor i bezoekers leidde stond deze niet meer Henk van Kessel werd tweede en de plaatselijke favoriet Teu- nis Ramaker eindigde als eer volle derde. In de nationale klasse-125 en 250 cc een eenzij dige strijd. Henk van Kessel won namelijk met groot machts vertoon de 125 cc en bij de 250 cc-ers ging Peter Pauw onbe dreigd over de streep. Uitslagen internationaal: 60 cc (4S km)1. Jan Bruins (Ned) Kreldle" 2. Henk ler; Ter 23.7 s Kes: J2 km: 1 (Ned) ICreid- Ned) Tera- (58 km): 1. Ker (Zwe) Malco; 3. Kees (Ned) Yamaha; 5. Dave (GB) Kaw Dirkx op het 2100 meter lange Koetter-bos-circuit de eerste manche van 21 minuten plus twee ronden van start tot finish. Aanvankelijk waren Jan ten Tije, Cor den Biggelaar en Ton en Fons van Heugten zijn ge vaarlijkste achtervolgers, doch hij wist bekwaam zijn kopposi tie te verdedigen.Ton van Heug ten moest al snel de strijd sta ken, doordat hij bij het opkomen van het startveld over de kop ging en zijn stuur doormidden brak. Op de tweede plaats ein digde de eerste maal de huidige kampioen Drikus Lubbers, die na een slechte start naar voren was gekomen. De tweede manche bracht direct na de start Ton van Heugten aan de leiding en ook hij wist deze plaats tot het einde te be houden. Broer Dirkx nam in de derde van de elf ronden bezit van de tweede plaats, wat vol doende was voor de eindover winning. Lubbers moest, op de derde plaats gelegen, door een vastgelopen motor de strijd sta ken. Ook Jan Ten Tije, die hier zijn thuiswedstrijd reed moest het ditmaal rustiger aan gaan doen. Na in de eerste manche als defde te zijn geëindigd kwam hij nu niet verder dan de twaalfde plaats, nadat zijn voorvork volkomen doormidden was gescheurd. Dirkx heeft nu de leiding genomen in de titel strijd. Hij heeft een punt voor spring op titelverdediger Lub bers. De laatste en beslissende wedstrijd voor het kampioen schap motorcross voor zijspan nen vindt zondag 13 augustus in het Drentse Anlo plaats. Jan de Vries was niet bijster gelukkig. Nadat de Friese coureur na de eerste ronde al met voorsprong was doorgekomen moest hij de strijd staken wegens machinepech. 250 km) (Fin) Yamal 32 2. Kent Ander- Yamaha: 3. Borje Jpns- Yamaha; 4. Wil Hartog mha; 5. Björn Jansson Yamaha. Nationaal: 125 cc (48 km): 1. Henk (Ned) 40 (gem. 250 cc (58 km): 1. Peter Pauw (Koc- kengen) Suzuki 20 min. 39 sec. (gem. 111.5S9 km)2. Kdrel Zegers (Hazerswoude) Suzuki. 3. Jaap Ja- nlsse (Amsterdam) Suzuki4. .Toe Meijer (Caslrlcum) Suzuki: Wlm de Jong (Alphen n/d Rijn) Ducatl. De Belgische motorcrosser Roger Decoster (Suzuki) heeft in Na men de Belgische Grand Prix in de 500-cc-ldasse gewonnen, wel ke meetelde voor het wereld kampioenschap. Decoster, huidi ge titelhouder, won beide man ches. Gerrit Wolsink was de beste Nederlander. Hij eindigde als vijfde in het totaalklasse ment. Totaalklasscment1. Decoster 2 pnt: 2. Jonsson 3. Woll 7 (93.09.S): Van Velthoven 7 (93.18.6): 5. Wol sink 13: 6. Karsemakers 16; 16. Slg- Broer Dirkx, de 3S-jarige zijspan- crosser uil Valkenswaard heeft de vijfde uit een serie van zes wedstrijden, die voor de natio nale titel worden gehouden, ge wonnen. Samen met passagier Op dit moment rijdt Jarno Saarinen (63) nog in tweede positie achter Börje Jansson. Geheel achteraan komt Wil Hartog juist de bocht uit. Ed De Wolf behaalde Dirkx op Saarinen zou later als eerste over de eindstreep gaan. )- "':r-y W'

Leidse Courant | 1972 | | pagina 12