VAN „DERBY" TOR FUGLSET ONTDEKKING Spectakel verdween met van Hanegem Couperus en Roggeveen doelpunten bij de vleet Koorsa aanwinst speelde langer dan vernacht werd Vrouwen werden Pena te machtig Groots spel in eerste helft tegen Anderlecht Okker minder dan Bob Lutz Zesde plaats rolhockeyers SPORTBIJLAGE MAANDAG 7 AUGUSTUS 1972 A MEXICO STAD —Vlak voor het vertrek van het Mexi caanse voetbalelftal naar Zuid-Amerika is de 100- voudige international Gus tavo Pena (30) op het vliegveld van Mexico City gearresteerd op beschul diging van bigamie. Hij zou in 1970 voor de twee de maal zijn getrouwd zonder dat zijn eerste in 1959 gesloten huwelijk was ontbonden. Pena werd van het vliegveld overgebracht naar de Le- cumberri-gevangenis. DERBY De ontdekking van „Derby" was zonder twijfel Tor Fuglset. Deze Noor se aanwinst, die enkele dagen na zijn aankomst in Den Haag geblesseerd raak te, paste zich in de vaalt zeer attractieve wedstrijd tegen de Engelse kampioen ge makkelijk aan zijn debuut in de Haagse ploeg was zodoende meer dan uitstekend te noemen. „De laatste weken heb ik vaak bijzonder moeilijk gehad. Het idee: Je te moeten inhouden door een blessure B° AuguUson had een beslissend aandeel tegen Derby. H„ «as de i maker van het eerste doelpunt en was ook betrokken bij de winnendé terwijl je het publiek zo graag wil laten treffer, die ontstond uit een strafschop. zien wat je kan is lastig te verwerken. Maar over dat punt ben ik nu heen". Zuidc-rpark een hoop vol vooruitzicht. Gunstig Vooral het gunstige de buut van Tor Fuglset is een verheugend as pect. Toen trainer Teunissen het voorne men bekend maakte de Noor eindelijk zijn kans te geven, lag het in de bedoeling de „test" slechts een speelhelft te laten du ren. Maar alles liep zeer soepel en vooral de aanpassing van hem binnen het team nam een voorspoedige wending. Het concept van FC Den Haag, op basis waar van de aankopen wa ren verricht, kreeg eindelijk gestalte. Trai ner leunissen besloot het expiriment voort te zetten en stuurde Fuglset ook na de rust het veld in. Tot een kwartier voor het ein de mocht de Noor zijn miet geringe talenten etaleren. Om de risi co's niet al te groot te maken haalde de FC Den Haag-oefenmeester zijn spits toen uit het veld. Aad Kila nam zijn plaats over. Stempel De andere buitenlander Bobo Augustsson drukte ook zijn stempel op deze wedstrijd. Nadat Derby in de achtste minuut door McGo- vern, na een pass van Durban, de leiding had genomen, ontwikkelde zich een evenwichtig strijdpatroon en het was de Zweed uitein delijk, die in de zes en twintigste minuut de partijen op gelijke hoogte bracht. In de tweede helft was 't spelbeeld van bedui dend minder niveau. Derby ontpopte zich daardoor al snel tot de ploeg, die zich de meeste kansen schiep. Maar doelman Ton This, die in het oefen programma nog geen zwaar werk had hoe ven te verrichten, maakte zich waar als de man, die als ie er moest staan, er ook in derdaad stond. Schoten van O'hare en Durban werden door de Haag se keeper met bravou re buiten zijn doel ge ranseld. Hoewel het er in die pe rode niet naar uitzag ging FC Den Haag uit eindelijk tooh met de overwinning op de sleep. Daar had het echter wel een staf- schop voor nodig. Na dat de Engelse verde diger Boulton de door gebroken Augustsson slechts op nogal hard handige manier had gestopt, binnen het strafschopgebied nogal liefst, nam aanvoerder Aad Mansveld de taak op zich om door mid del van het benutten van een strafschop de overwinning van FC Den Haag veilig te stellen. FC Den Haag speelt vanavond nog tegen Haert of Midlothian en komt morgenavond uit tegen East of Five. De opstelling van FC Den Haag was: Thie, De Caluwé, De Zoete, Mansveld, Korevaar, Berg, Augustsson, Ad vocaat, Bregman, Fuglset (Kila) en Van Eeden. Tor Fuglset wat het middelpunt van een elftal, dat de toekomst zonnig tegemoet ziet. Een week voor de aan vang van de competi tie heeft FC Den Haag een duidelijk succes in zijn oefencampagne geboekt. Op de trip die -het momenteel door Engeland en Schotland maakt had het het duel tegen Derby County uitgezocht als een beslissende test. In deze wedstrijd zou moeten blijken hoe ver FC Den Haag is. Op deze onzekerheid is verrassend antwoord gekomen: De Engelse kampioen Derby Coun ty werd in eigen huis nog v/el met 2-1 ver slagen. Na het gelijk Een prettig vooruitzicht was, dat Tor Fuglset zich snel aanpaste. Het ziet er zodoende naar uit, dat de spel in Den Haag de Noor voor FC Den Haag toch nuttig kan zijn in het begin van de competitie. vorige week in het ROTTERDAM Toen zaterdag bekend werd, dat Ajax in het Olympische voetbalstadion van München een show van allure had opgevoerd, deed Feyenoord dat toch wel wat. De schijnbare onbezorgdheid waarmee de artistieke Amsterdammers de zaken zo kort voor het begin van de competitie aanpakten, moest gewroken worden. Althans er moest een tegenzet gedaan worden. Anderlecht leek daar zaterdag de aangewezen club voor, ook al kampte het elftal van trainer Ernst Happel met veel blessures. En zowaar, de gunstige rapporten uit Mönchengladbach, waar Feyenoord de vorige oefenwed strijd met 3—2 won, hadden geen verkeerd beeld van de si tuatie gegeven. Daar leek het tenminste de eerste speeiheift zeker op, toen Wim van Hane gem het op zijn heupen kreeg en weergaloos gemakkelijk zijn „omstanders" inspireerde. Toch gebeurde er echter iets., waar niemand iets van begreep. De Rotterdamse uitblinker werd vervangen door Wim Jansen. Een nekslag voor Feyenoord; het intellect was uit het elftal. De vreugde over de zege van 21 verminderde later dan ook door het gegrom van de „Kuip" over deze onbegrijpelijke wisse ling. 'Anderlecht droeg in het begin het Kessier-kenmerk: Sterk gegroe peerd spel met een overrompe lend effect. Feyenoord dreigde er door van onder de indruk te raken. Maar Joop van Daele op de plaats van Rinus Israel, de monstreerde net als in Mön chengladbach een bijzondere overtuigingskracht, wat het complete elftal zeer ten goede kwam. Vooral na verloop van tijd straalde deze „inspiratie bron" zijn voordeel uit. Toen Van Hanegem uit een vrije trap achteloos eenvoudig de kruising van paal en lat raakte en De Jong de bal daarna doorkopte naar Van Hanegem, die weer de lat toucheerde, werd duidelijk dat Feyenoords overwicht ge stalte kreeg. En dat werd na een half uur ge concretiseerd. Hasil zag de ge vaarlijke Theo de Jong weer eens in de spits opduiken. De bal verdween onmiddellijk dn zijn richting. Het gevolg was. opnieuw een duoi-KOp- •bal, waaruit Ladinsky in hori zontale sLand scoorde: 1—0. Nog veel meer sensationele mo menten volgden elkaar op onder inspiratie van vooral Yvim van Hanegem. Dat daaruit geen treiters ontstonden v,as voo.ms- nog te vvtjien aan het getuk In de tweede helft kwam Feyen oord met minder spectaculaire acties voor de dag. Het over wicht van de Rotterdammers bleef wel bestaan, maar de overtuigingskracht werd min der. Dat Volders in die periode de nauwelijks opgemerkte Van Himst zag staan, die kans zag tussen Van Daele en Schneider in te scoren was dan ook geen al te grote verrassing. Toch zou een gelijkspel de eindstand niet worden, want toen Ladinsky ge blesseerd het veld moest verla ten en Van Duivenbode zijn plaats innam, kwam er een, on verwachte „reorganisatie" bij Feyenoord tot stand. Van Daele, die als Ausputzer zijn roep van het B-elftal had waargemaakt, mocht zijn verdedigende taak gaan vergeten. Deze omzetting had tot gevolg dat er meer le ven in de brouwerij kwam. De oorspronkelijke spitsspeier ds nu eenmaal een lastig mannetje. treffer. Terwijl da Anderlecht- verdedigers zich ijverig met hem bezighielden, nam Peter Ressel, iets meer dan anders in de aanvallen betrokken, zijn toevlucht tot een schijnbewe ging. Toen de Brusselse buiten- spelval wagenwijd werd openge zet, bedwong de slimme buiten speler zich even en snelde toen pas toe. Zijn hoge voorzet be landde precies bij Kristensen, die de bal stijf in de hoek kop te- 2—1. HANS DE BRUYN de Dat bleek in het b.jzonuer toen De Jong ae bal w^er van riuiung veranuerue en Krisiensen in de vrije runne uook. Doeiman De Ruiter en Auspuizer Van bimsi waren geslagen voor ze het wis ten. Het beslissende tikje was echter te zacnt. want Volders kon tot zijn eigen verbazing op de doellijn nog redden. BARCELONA In het af gelopen weekeinde zijn inBarcelona en Boekas- rest de halve finales ge speeld van het tennistoer nooi om de Davis Cup. In de Spaanse kustplaats nam de Verenigde Staten tegen Spanje een voor sprong van 2-1. Roemenië nam met dezelfde cijfers afstand van Austalië. Het proftoernooi in Chest nut Hill heeft een besluit gekregen dat geheel in de lijn van de verrassingen van de laatste dagen iag. Tom Okker had de eind strijd bereikt via overwin ningen op Nikki Pilic en Arthur Ashe. De tegen stander van Okker was de Amierkaan Bob Lutz, die in een eerdere fase Rob Laver had uitgescha keld. In de halve finale versloeg Lutz de Zuidaf- riaakn Cliff Drysdale. De 28-jarige Okker bleek in de finale, die bij winst 10.000 dollar zou opleve ren, de minderen van Lutz die met 6-4, 2-6, 6-4, 6-4. In het toernooi om de Ga- leabeker - de Daviscup voor jeugdspelers - be reikten Groot Brittannië en Spanje de finale.In de eerste twee enkelspelen namen de Britten een voorsprong vn 2-0. War- boys en Mottram wonnen van respectievelijk Herre- ra en Higueras. LA CORUNA - Het Neder landse rolhockeyteam Is op de zesde plaats geëin digd van het toernooi om het wereldkampioenschap. Spanje behield zijn titel door in de laatste ronde concurrent Portugal te verslaan met 40. Nederland verspeelde zijn kans op een hogere eind klassering door vrijdag avond van Italië dat vijf de werd, te verliezen. De uitslag was 4—2. Zater dag revancheerden de rol- hockeyers zich door Bel gië met 5—3 te verslaan. De opstelling was: Zuid geest, Van Gemert, lam mens, Olthoff, Habraken, Waterschoot en Van Eek. Eindklassement Spanje 11 11 0 0 22 112—11 Portugal 11 9 II 2 15 75IS Argentinië 11 7 2 2 16 -15—16 W.-Duitsl. 11 8 0 3 16 61—2-1 Tlallï 11 G 2 3 14 37-22 Xedorland 11 7 0 -1 11 57-31 11 5 0 6 10 43—52 11 3 6 S 40—63 Ladinsky haalt met ontzagwekkende kracht uit. Zijn schot was niet meer te houden. Feijenoord stond voor Wietze Couperus valt bij FC Am sterdam goed in de smaak. Hij scoorde voor zijn nieuwe werkge ver liefst drie treffers. UTRECHT - De FC Utrecht heeft in een matige wedstrijd met 0—1 verloren van En gelse eerste divisieclub Liverpool. In de 26e minuut scoorde Heighway het enige doel punt van deze ontmoeting, waarin de FC pool nauwelijks imponeerde. De 15000 toe schouwers zagen na rust Leo van Veen en kele malen in goede scoringspositie voor de Engelse doelman Clemence verschijnen, maar deze bleek zijn vak uitstekend te ver- Utrecht nogal teleurstelde, maar ook Liver- staan en bleef onpasseerbaar. In Rotterdam heeft Sparta zóndag- middag voor 3500 toeschouwers met 10 gewonnen van het Schotse Heart of Midlothian. Het enige doelpunt werd ge maakt in de 53e minuut door van Staveren. De FC Groningen heeft zaterdag in Leicester gelijk gespeeld te gen de Engelse eerste divisie club Leicester City: 2—2. Na 25 minuten had Jon Sammels Lei- cester met 10 de leiding gege ven, maar zes minuten later maakte Grotter gelijk 11. In de tweede helft schoot Sammels zijn ploeg opnieuw naar 'n voor sprong met een schot van ruim 25 meter. In de laatste minuut was het de nieuwe aanwinst van de FC Groningen, de achterspe ler Streuer, die Groningen nog net naast Leicester kopte: 2—2. Gritter, Oldertburger en Streuer waren de'meest opvallende spe lers bij Groningen. Vooral Sreuer maakte het de Engelse doelman Peter Shilton erg lastig. De nieuwe eredivisionist AZ'67 heeft in Alkmaar met 43 ge wonnen van de AS Monaco, de voormalige club van Ruud Suu- rendonk, die nu voor de Noórd- hollandse club uitkomt. Suuren- donk smaakte het genoegen de winnende treffer tegen zijn oude werkgever te scoren. Scorever loop: 7. Kist 1—0, 20 Polln:: ei gen doel; 2—0, 27 Iloogesteger 3—0, 31 Ruiter 3—1, Petit Claude 3—2, 35 Ruiter 3—3, 81 Suurendonk 43. Er waren 45000 toeschouwers. In Deventer speelden Go Ahead Eagles en Chelsea tegen elkaar gelijk: 2—2. Bij de rust was de stand 1—1. Scoreverloop: 2 Koenders 1—0. 15. Garland 1—1. 53 Hollins 12. 62 Groenendijk 2—2. Er waren 12000 toeschou wers. Het Belgische FC Brugge heeft zondag in Veendam met 3—1 gewonnen van de eerste-divisie- club Veendam. Bij rust was de stand 1—0 voor FC Brugge. Sco reverloop: 40e min. De Vrindt 01, 49e de Vrindt 02, 60e Kuiter 1—2, 75e Thio 1—3. Er waren 4000 toeschouwers. De nieuwe hoofdstedelijke combi natie FC Amsterdam heeft za terdagavond in Amsterdam met slechts 0—1 kunnen winnen van de eerste divisieclub HVC. 3000 toeschouwers zagen in de 28e minuut v. d. Merkt de win nende treffer voor de FC Am sterdam scoren. In Arnhem haalde FC Amsterdam uit door Vitesse met 8—1 te ver slaan. De rust brak aan met 4 —0. De Amsterdamse doelpun ten kwamen op naam van oud- FC Den Haagspeler Couperus (3x), Van Slooten (3x), Mensink en Husers. Rutten scoorde voor de thuisclub. Er waren 1500 toe schouwers. In het naburige Wageningen speelde, de club van die naam teleurstellend gelijk (22) tegen de amateurs van Xerxes. De Rotterdammers leidden bij de pauze zelfs met 2—0 door tref fers van Treurniet. In de twee de helft scoorden Jan Drost en Blok voor de Wageningers. Ook hier waren 1500 toeschouwers. De derde Rotterdamse eredivi sieclub Excelsior won zondag middag in een uitwedstrijd met 3—0 van stadgenoot Hion, dat uitkomt in de derde xiasse der •amateurs. Bij rust was de stand 1—0 voor Excelsior. De doelpun ten werden gemaakt door Rog geveen, Bassant en Coenen. In Hendrik Ido Ambacht verplet terde Exceisior de tweede klas- ser zaterdagvoetbal ASWH met 80. De ruststand was 60. Doelpunten: Kwakkernaat (3), Roggeveen (2), Bassant (2), v.d. Vaart. Er waren 600 toe schouwers. In Doetinchem versloeg de Graaf schap voor 3000 toeschouwers FC Den Bosch met 4—1, rust 3—1. Deijkers (2x), Zaayer en De Blaauw scoorden voor de thuisclub, Mitic maakte het doelpunt van FC Den Bosch uit een strafschop. De eerste-divisieclub VW verloor in Venlo van MVV met 0—2. Bij de rust was de stand nog 0—0. Jo Bonfrere maakte in de twee de helft beide doelpunten. Er waren 3500 toeschouwers. In Enschede heeft NEC met 50 gewonnen van de amateur eer ste klasser Eilermark. De rust stand was 30. Scoreverloop: 13 Janssens 01. 25. Kronshorst 0—2. 37. Uilenburg 0—3 (eigen doel). 84. Muller 04. 89. Lio- tart 05. Er waren 500 toe schouwers. De eerste-divisieclub PEC/Zwolle won op eigen veld met 2—1 van de Nijmeegse eredivisieclub NEC. De doelpunten werden ge maakt door Heskamp (17e mi nuut - 1—0), Hoogendoorn (25e - 2—0) en Jan Peters (40e - 2—1). In Beveren (België) versloeg SK Beveren Volendam met 3—0. Bij de rust stonden de Volen- dammers reeds met 1—0 achter. De amateur derde klasser Lem mer verloor op eigen veld een oefenwedstrijd tegen Sportclub Cambuur met 4—0 na een rust stand van 0—1. De doelpunten kwamen op naam van Zuidema, Hoekstra (2x) en v.d. Heide. VV-racing Sportclub Charleroi 1 —1 (0—0) 1000 toeschouwers 61. Redel 1—0, 35 Gorez 1—1. For- tuna SC- St. Truiden 3—0 (1—0) 2500 toeschouwers. 44e. Bloten- berg (strafschop), 73e Erkens 88e Stovers. Caesar - AS Mona co 3—2 (1—1), gespeeld in Beek voor 1200 toeschouwers. 13. Janssen 1—0, 45. Reiter 1—1. 52. Jongen 2—1, 73. Petit (straf schop) 2—2, 83. Dormans 3—2. NAC - Rotherman United 2—2 (1—2). Mielczarek 0—1, Bish 1 —1, Mielczarek 1—2, Schrijvers (strafschop) 2—2.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 10