Machinefabriek De Jong besluit tot korter werken door voorraden Eerste paal nieuwe fabriek bij Sikkens De Zijl/LGB bekert verder V erkeersstructuurplan van Leidschendam moet worden aangepast Regen joeg de vakantiespelen ilinghal in ve Nieuwe opleiding voor kantoorpersoneel start in september Busdiensten anders bij bloemencorso Perspectief niet somber Starlift zet bedrijf open voor de jeugd LEIDSE COURANT PAGINA 5 HAZERSWOUDE Vanaf van daag geldt voor een groot ge deelte van het personeel van De Jong's Machinefabrieken N.V. te Hazerswoude-Rijndijk een werktijdverkorting. Sommigen van hen maken vanaf deze tweede augustus een „werk week" van twee dagen, anderen worden drie dagen voor hun werkzaamheden op het bedrijf, dat vooral gespecialiseerd Is in betonmixers, verwacht. Ondanks dat ziet het er niet naar uit, dat deze werktijdverkorting zal culmineren in ontslagen. De heer L. W. v. d. Blij, (finan cieel) adjunct-directeur van het bedrijf, zei gisteravond: „Ik heb niet de verwachting, dat het daarop zal uitdraaien". De Jong's Machinefabrieken ver kreeg per 1 augustus voor 120 man personeel werktijdverkor ting, nadat een aanvraag hiertoe was ingediend, die was geba seerd op het feit, dat het bedrijf zit opgescheept met een te grote voorraad. De verkorting van de werktijd, die voor een periode van zes weken werd aange vraagd. is van toepassing voor personeel van alle afdelingen van de machinefabriek. Adjunct-directeur v. d. Blij: „Als er op de eno afdeling vrijwel niets te doen is, is dat uiteraard niet ook o peen andere afdeling het geval". Hetgeen dus in houdt, dat niet alleen technisch, maar ook administratief perso neel 60% of 40% van de werk week vult. Aanvankelijk circuleerden geruch ten, als zou van de vergunning tot werktijdverkorting nog geen gebruik behoeven te worden ge maakt. Men had een uitbeste dingsopdracht weten te bemach tigen, die een werktidverkorting zou kunnen verbannen. Ad junct-directeur v. d. Blij: „Die grote order is er wel, maar daaraan kunnen we voorlopig nog niet beginnen. Daarom heb ben we dus wel met ingang van woensdag 2 augustus van de werktijdvorkortingvergunning gebruik moeten maken". De Jong's Machinefabrieken (140 personeelsleden) is de dupe van ae huidige conjunctuur, waar door vele utiliteitswerken niet worden aangepakt en er derhal ve geen bouwmachines worden aangeschaft. Ook het buiten land, toch altijd een goede SASSFNHEIM - Bij Sikkens in Sasspnheim is gisteren de eerste van enkele honderden palen in de grond geslagen, waarop in 1974 een nieuwe fabriek voor autoreparatielakken zal staan. In deze nieuwe fabriek komt een afdeling voor Autocryl, de nieuwe autoreparatielak van Sikkens, met een oppervlakte van 900 m2, beneden zowel als op de eerste etage, met een to tale hoogte van 8 meter. Verder komt er een afdeling voor Autoflex, met een totaal opper vlak van 6000 m2, gelijkelijk verdeeld over drie werklagen. Dit gedeelte van het gebouw krijgt een hoogte van 11 meter. De tweede verdieping zal ge deeltelijk voor produktiedoelein- den worden gebruikt en voor het overige ruimte bieden aan een kantine en wa> en kleedge legenheden. De nieuwe fabriek sluit aan op bestaande produktie-afdelingen daarvan echter gescheiden door brandmuren en -deuren. In de nieuwe afdelingen wordt tij dens de bouw een CO 2 beveili gingsinstallatie ingebouwd, die in geval van nood automatisch in werking kan treden. De be staande produktie-afdelingen zijn alle reeds op deze wijze be veiligd. De in de Lange Termijn Planning van 1973 tot 1976 geraamde om- zetvergroting kan met deze ca paciteitsuitbreiding gerealiseerd worden. De fabriek wordt begin 1974 in bedrijf gesteld. LEIDEN De Zijl/LGB is weer een ronde verder gekomen in de strijd om de KNZB-beker. De Leidenaars speelden gisteravond in zwembad „De ijzeren vrouw" te Den Bosch met 3—3 gelijk te gen BZRB en omdat bij een draw de bezoekende ploeg tot winnaar wordt verklaard Is de ploeg van coach Hans van de Moolen een ronde verder geko men. De Leidse poloërs kwamen voor het eerst' sinds lange tijd weer in het water. Ondanks het feit dat het grootste deel van het team door vakanties niet in goe de conditio was (alleen de ge broeders Spijker hebben bij het Nederlands jeugdteam doorge- traind) waren de Leidenaars toch duidelijk beter. De gasten slaagden er echter niet in af stand te nemen van hun tegen stander omdat ze verzuimden de kansen af te maken. Omdat scheidsrechter van de Maarel te weinig floot voor overtredingen was het niet moeilijk voor de defensie van De Zijl/LGB om de gevaarlijke Hein van Om men uit te schakelen. Ander zijds kon de beweeglijke aan val van do roodwitten niet erg profiteren van haar snelheid. Pas 15 seconden voor tijd geluk te het De Zijl/LGB door een tieffer van Dick Pracht, die vrijdag met de Nederlandse jon ge jeugdploeg voor een trai- ningsweek naar Spanje gaat ge lijk te komen met BZRB. Scoreverloop. Ie periode: 1—0 Hein van Ommen, 1—1 Albert Spijker, 2e periode 1—2 Wim Bergman. 3e periode 2—2 Geert van de Heuvel (numerieke meerderheid) 4k periode ,3—2 Hein van Ommen, 3—3 Dick Pracht. markt voor De Jong, biedt te- De betonmolens van De Jong, die niet aan de man gebracht kunnen worden genwoordig niet zo'n exportmo- gelijkheid als in het verleden. De handbalwedstrijden werden een spannend onderdeel van de va kantiespelen. LEIDSCHENDAM Als de ge meenteraad akkoord gaat met een voorstel van B. en W. zal het Adviesbureau voor verkeers- ordening Goudappel en Coffeng het verkeersstructuurplan, dat dit bureau in 1966 in opdracht van de gemeente heeft opRe- steld, gaan aanvullen en mis schien ook wijzigen. B. en W. hebben de raad meege deeld dat het structuurplan, dat uiteraard geen permanent ka rakter heeft en geregeld moet worden getoetst en aangepast, een nadere studie vereist over de verdere realiseritig van de Prinsensingel en de aansluitin gen van het gemeentelijke we gennet op de rijks- en provin ciale wegen, terwijl ook de con sequenties van het al dan niet aanleggen van een aantal regio nale wegen als de Leidsebaan en de verbindingen met Zoeter- meer opnieuw moeten worden bekeken. De wijzigingen zijn bo vendien misschien gewenst naar aanleiding van de invloed die de laatste jaren het toenemend mi lieubewustzijn uitoefent op de aanleg van wegen en andere ver- keersvoorzieningen. Het verkeersbureuu zal ook het rapport van prof. ir. C. J. N. Weeber uit Delft, dat in op dracht van de actiegroep „Be houd Sluixplein" werd opge steld, in mijn studie moeten be trekken. In het rapport zijn vijf alternatieve mogelijkheden aan gegeven voor de aanleg van een tweede oeververbinding over de Vliet, echter werd bewust geen voorkeur voor realisering van ••en der alternatieven uitgespro ken omdat de werkgroep niet de beschikking had over de beno digde kennis en gegevens. B. en w. menen dat het bijge werkte verkeerstructuurplan „van eminent belang" zal zijn voor een juiste oordeelsvorming voor de definitieve plaatsbepa ling van de oevtwerbindingen bij de vernieuwing van het sluiscomplex. Bij de herziening van hel rapport, waaraan de kosten 24.500 gulden bedragen, zal ook de nota ,,het vervoer in het gebied Den Haag-Leiden" van de Leidse werkgroep milieubeheer en de verkennende nota over de open bare vervoer»- en verkeersvoor zieningen in de Haagse agglo meratie worden betrokken. ROELOFARENDSVEEN Van wege een regenbui werden de rolschaatswedstrijden In het ka- I der van de vakantiespelen giste ren ondergebracht in de hal van de bloemenveiling „an de Sota- weg. Gelijktijdig werden op het parkeerterrein van de veiling begonnen met de wedstrijden voor het handbaltoernooi. Voor dit laatste gebeuren was een veel grotere belangstelling dan voor de rolschaatswedstrijden. Niettegenstaande het groot aan tal kinderen in de gemeente Al kemade namen slechts 22 meis jes en 12 jongens aan deze wed strijd deel. De uitslag werd voor jongens van 6 t/m 8 jaar 1. Sjef Hoogen- veen. 2. Henk Hoogenboom. 3. Adie Kramer. Jongens van 9 t/m 11 jaar: 1. Rene Paay. 2. Mark Stork, 3. Leo Zaal. Meis jes 7 en 8 jaar: 1. Ingrid Tove- rop. 2. Karin Kuipers. 3. Moni que van Klink. Meisjes van 9 t/m 13 jaar: 1. Ellie van Haas trecht, 2. Minie de Jong, 3. In grid Hoogenboom. De uitslagen van de eerste dag van het hand baltoernooi waren: jongens L.T.S. - jongens Mariaschool 6 —3, jongens Chr. Nat. School - jongens Mariaschool 6—2, meis jes Chr. Nat. school - meisjes Gerardusschool I 6—2, jongens Gerardusschool I L.T.S. 4—7, jongens MAVO - jongens Chr. Nat.School 61, Meisjes Gerar- dus I meisjes Mariaschool 9—1, jongens Mariaschool - jon gens Gerardus I 2—6. LEIDEN In september wordt in Leiden gestart met een „Eca- bo"-opIeiding voor kantoorperso neel tot 27 jaar. (Economische, Administratieve beroepsoplei ding). De opleiding is bedoeld als theoretische aanvulling op de praktijkscholing in het be drijf en valt als zodanig onder de leerlingenstelsels. De lessen worden gegeven gedurende één dag in de week in de scholenge meenschap voor LAVO en LEAO aan het Noordeinde (voor inlichtingen tel. 25508). Theorie en praktijk worden bege leid door vakconsulenten van het leerlingwezen. Aan het eind van de scholing, die naar ge lang de vooropleiding twee of vier jaar duurt, is het mogelijk het landelijk Ecabo-diploma te behalen. De opleiding staat onder toezicht van het ministerie van Onder wijs, die tevens voor de beno digde subsidie zorgt. Voor de leerlingen is het onderwijs ge- heel gratis en vrijwillig. Het be drijf waarin de leerling werkt, stelt zich in een zogenaamde leerovereenkomst verantwoorde lijk voor de praktijkopleiding, terwijl de werknemer zich ver plicht aan alle in de opleiding gestelde eisen te voldoen. Het- leerlingenstelsel bestaat al vele jaren voor de technische beroe pen. De verschillende richtingen zijn ondergebracht in stichtin gen, die het scholingsprogram ma en examens organiseren. In verband met de verschillende vooropleidingen waarmee men het kantoorleven binnenstapt, werd ongeveer twee jaar gele den besloten ook voor het kan toorpersoneel een opleiding in de vorm van het leerlingstelsel in het leven te roepen. „Instro ming" is mogelijk voor mensen met een lagere beroepsoplei ding, zoals LEAO, een vierjari ge MAVO, eventueel uitgebreid met een vakkenpakket waarin handelskennis en twee vreemde tulen voorkomen. In het rooster zijn de volgende vnkken opgeno men: Nederlands. Engels, keu zetaai, bedrijfsadministratie en rekenen, statistiek, economie, recht, computertechniek, archi vering, maatschappelijke vor ming en lichamelijke opvoeding. Het vak muchineschrijven is als keuzemogelijkheid opgenomen. Docenten van de Noordeinde- scholengemeenschnp zullen in de verschillende vakken les ge- Jeugdvoetbal in Sassenlieim SASSENHEIM Ondanks een fikse regenbui ging de jeugd voetbalcompetitie gisteravond gewoon door op het schoolsport- veld. lij de groep 7 tot 10 jr was Cali- mero II met 3-2 de meerdere van FC Knudde. Bij de groep 10 tot 12 j. was dit Bloemenboys die met 1-0 van Hollandia won. De Goalgetters en Calimeco I speelden gelijk, 3-3. Vanavond spelen in de groep 7 tot 10 jr. German Boys tegen FC Knudde en in de groep 10 tot 12 jr. Hol landia tegen Goalgetteis en de Bloemenboys tegen Calimero I. •oor de prestatieloop van 5.6 km zaterdagmiddag a.s. die om 3 u. aanvangt, kan men zich ook aan de start op het Sportpark aan de Menneweg opgeven. Dit geldt evenzeer voor de wed strijdloop die om 4 uur begint. Ook trimmers en lopers van buiten Sassenhcim kunnen zich opgeven. Rolschaatsers moedigen rolschaatsers aan LEIDEN In verband met het Rijnsburg bloemencorso, aan staande zaterdag, zullen enkele buslijnen op bepaalde tijden een andere route volgen. De verbindingen met het station te Leiden zullen worden gehandhaafd. Met enige vertraging moet rekening worden gehouden, hoewel de NZH in samenwerking met de poli tie het ongerief tot een minimum zullen trachten te beperken. De volgende trajectgedeelten zullen op de aangegeven tijden niet worden bereden. Van 12.45 tot 15 uur: Sandtlaan, Rijnsburg. Rijnzichtviaduct v.v.; Herenweg, Rijnsburg, Rijnzichtviaduct v.v. (lijnen 31. 41. 40). Van 14 tot 15.30 uur: Rijnzichtviaduct-, Leidsehuurt, Rijnsburgcr- weg, Stationsplein v.v. (lijnen 31, 40, 41, 42, 43. 45. 46. 50, 55. 0.)6 Van 14.15 tot 16 uur: Station, Breestraat, Marktenroute, Koor- evaarstraat v.v.; Station. Noordeinde v.v. (lijnen 1, 4, 7, 8, 9, 13, 14. 15, 30, 31, 40, 41. 42, 43. 45. 46, 60). Van 16.45 tot 17.45 uur: Noordeinde v.v. (lijnen 13. 14. 30. 43, 45). Van 17.15 tot 18.15 uur: Zijlsingel, Herensingel, Kooilaan v.v. (lij nen 2. 13. 14. 15, 60). LEIDSCHENDAM De gemeen teraad wordt een krediet van 7.850 gulden gevraagd voor de aanschaffing van een hoge druk compressor voor het vullen van de persiuchtcylinder van de brandweer. De cylinders werden tot nu toe gevuld bij de brand weerdiensten van Den Haag en Delft maar rekening houdend met de mogelijkheden van per soneel en tijd en omdat men dan afhankelijk is van bovenge- Brandweer gaat zelf perslucht- eilinders vullen noemde brandweerdiensten noe men B. en W. deze werkwijze bezwaarlijk. Bovendien is het oneconorr. sch gelet op de beno digde tijd en de afstanden. Jeugdtheater speelt in „De Kuip'' NOORDWIJK - Het „Nederlands Jeugdtheater" speelt morgen in „De Kuip", Zeestraat 1, een creatieve benadering van het stuk „De Wandluis" van Wladi- rair Majakowski. Het Jeugd- De voorstelling is tot stand geko men onder leiding van een team van regisseurs bestaande uit Joost Boer, Huub Hansen en John van Lier. Het spel wordt gespeeld door 13 toneelenthousiasten in de leeftijdscategorie van 16 tot 24 jaar. die hieraan een vierweek- se zomervakantie hebben be steed. Aanvang 20.30 uur. Hearings over plan Piassen- gebied LEIDEN In onze bericht geving afgelopen maandag over de aanstaande hearings die G.S. gaat houden met be trekking tot het ontwerp-plan Plassengebied is de indruk gewekt dat Informatie-mate riaal over dit plan alleen te verkrijgen is op het gemeen tehuis van Alkemade. Dit Is niet helemaal juist. Informa tie-materiaal kan men ook krijgen op d-gemeentehul zen van Ter Aar, Leimulden, Nieuwkoop, N'ieuwveen. Rijn- saterwoude, Warmond, Wou- brugge en Zevenhoven. NOORDWIJK De collecte voor de afdeling Bollenstreek van de Invalidenbond heeft in Noordwijk 2.061,31 opge bracht. LEIDSCHENDAM - De N.V. Star- lift biedt volgende week donJer- dag 500 Leidschendamse jon gen* en meisjes oen sportfestijn ann met lunch en bedrijfsbe- zichtlging. De jongens en meisjes worden 's morgens om half elf in de fa briekshal aan de Westvlietweg ontvangen en rondgeleid. Om 12 uur is er aen gezamenlijke lunch, om 1 uur begint op de sportvelden aan de Westvliet weg het sportfeest met hardlo pen doelschieter, honkslaan voor jongens en hardlopen, kof gooien en hoogspringen voor meisjes. De directie heeft hiervoor hon derd prijzen beschikbaar ge steld. Voor beide groepen jon gens en meisjes is de eerste prijs een dagtrip, met de hele klas, naar Amsterdam met be zoek aan Floriade en Rijksmu seum. Verder zijn er twee prij zen toegangskaarten voor de fi nale om de wereldcup in Am sterdam. veertig toegangskaar ten voor de competitiewedstrijd FC Amstecdam-Ajax met bus tocht naar Amsterdam op 20 au- Schaker Boehm «edoeld eerste ELLECOM Het toernooi om het open Nederlandse schaak kampioenschap is gisteren in Ellecom voortgezet met de par tijen van de derde ronde. mile uitslagen zijn; Frtd- IJs) L (Nee Uo- ga» (W-Dld)—VokoI Boehm iN.d»—Slbblng (Ned) 1-0; T.hpev (Uulig—Van Wljgerdc, (Ned) 0-1 Pllcst.r (Ncd) Van liiinrle (Ned) O-l: Hsrtoeh (Ned)— U'ichrnert (W'-DIdi l-O. /lorde Rondo: Verholt—Boohm V4l l.anrlne-Duchattel 0-1; Van Wljger- o-l: V«.««-iHarris i-0; vier mnden- 1/5 Boehm. Dryiapv Durhattel. Verholt cn Vogel allcr^ V.t pnt. gusius, dertig vierdelige vishen gels en dertig toegangsbewijzen voor 'n theatervoorstelling of cadeaubonnen. Voor het doelschieten hebben zich Jan Jongbloed en Rob Boersma van FC Amsterdam beschikbaar geste'd, voor het honkslaan wer ken Wim en Karei Crouwel mee. In verband met de voorbe reidingen voor de lunch en de wedstrijden moet men zich voor dinsdagavond 8 augustus om 22 uur aanmelden: overdag tel. 07086.54.50. 's avonds en over dag tel. 5H68 of 3694. Morgenavond strandloop Noordwijk NOORDWIJK De Noordwljkse volleybalvereniging DIO organi seert morgenavond In samen werking met de Evenementen commissie een strundwandel- cn hardloopt ocht. Men kan hierbij kiezen uit twee afstanden: vier of acht kilome ter. Het doet niet ter zake hoe u deze afstand overbrugt. Dat mag wandelend, dat mag dra vend en dat mag wedstrljdlo- pend. Voor deze laatste groep bestaat er bovendien de moge lijkheid in het bezit te komen van een beker, Overigens ont vangt iedereen die de tocht uit loopt een fraaie herinneringsme daille. Men kan, om gedrang bij de start te voorkomen, reeds kaarten verkrijgen tyj Noord wijk VVV tegen dc prijs van 2,-. Verder kan men vanaf 18.15 uur uan de start bij 4e Politie- strandpost aan de Koningin Wil- helmlna Boulevard deelnamebe wijzen verkrijgen De startüjd is i>epaald op 19.00 uur.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5