Marti Degens; zoals men haar nog niet kent Gegevens van hearing in ontwerp-streekplan Pastoor W. J. Klein geïnstalleerd in St.-V ictorparochie Subsidie voor jeugdsociëteit ..Dormibella'' Koetshuis voor jeugd en K '70 Alphen speelde zich in ,Plassengebied in voorbereiding Niet kwetsen voor teevee „Dingen zingen die ik voel" MARKTEN Ab Zweeris stopt met voetballen 'UL'l MAANDAG 31 JULI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 e H LEIDEN Met een warme, lang ademige stem, zong ze een paar luisterliedjes in de Sions- hof, waar de Australiër Alan Posselt horige week een sitar- concert gaf. Marti Degens, 22 jaar, getrouwd met Frederick Caren uit Liverpool, tevens haar privé-tekstscbrijver en - luisteraar. Op 26 augustus gaat ze opnamen maken voor de tiende aflevering van het NCRV-programma „Haal het doek maar op." De uitzending is „ergens in septem ber". Voor veel Leidenaars zal dat een hernieuwde kennisma king met Marti zijn. Van een jubelende „Daylight" dé ontdekking tijdens de Leida- zojn' to 1965 is ze uitgegroeid tot i een kleinkunstenares van groot I formaat, met een uitgebreid ori- 2°F gineel programma. Een verschil van dag en nacht. Onder een van de gammele daken UW! in de Groensteeg (The little dir- ty street, zingt ze in een liedje van Frederick) laat Marti een paar banden van vroeger horen. Na de vertedering van „Sur le pont d'avignon, lolliedansje" als ze vijf is en een gouden opname als Leids Sleuteltje, klinkt een zoete „Yesterday". Te hoog en galmend met niets meer van de Beatles of van Marti. In haar plakboek staat ze in te sjieke tienerjurken met sterallures op het podium van de Stadsgehoor zaal, samen met Janneke Lich te, de andere helft van „The Daylights". Achter hen het trio Tom Erich en zowaar de grote Eddy Christiani. Boven een in terview: „Mijn ideaal is mee doen aan een musical." En nu? De galmen zijn uit haar stem gehaald door de bekende Haagse zanglerares Mariët Ser- lée, die Marti haar eigen identi teit heeft laten ontdekken. De sterallures zijn verdwenen en de musical is een eigen, intiem liedje geworden. Ook het aantal optredens is minder regelmatig. In de tussenpozes werkt ze sa men met Frederick („Nee, ik zing niet, alleen als niemand het hoort") aan nieuwe teksten en muziek. „Ik probeer de din gen te doen, zoals ik ze voel. Soms als ik Alton Jone hoor, bijvoorbeeld denk ik: Dat zou ik ook wel willen doen, maar je kunt het niet altijd. Zingen is mijn grote liefhebberij en als ik eens de kans krijg er wat meer mee te doen (een plaat bijvoorbeeld) lijkt me dat fijn. Maar het is niet zo dat ik er ten koste van alles wil ko men. Nee, als 'k daarvoor mijn eigen stijl over boord moet gooien dan hoeft het niet." Na de storm de luwte. Behalve Mariet Serlée is ook Vic tor Consolman (Artiestenpalet) iemand waaraan Marti veel te danken heeft. Hij zorgde voor een aaneenschakeling van optre dens in tehuizen, inrichtingen en gevangenissen. „Daar heb ik ontzettend veel geleerd. Je ziet hoe anderen het doen en krijgt een goede podiumervaring. Ook met Annie Vorstenbosch trad ze in tehuizen op, vooral in de om geving van Leiden. Verder heeft ze een aanzienlijk aantal radio programma's (voor groot en klein) op haar naam staan en festivals (groot en klein). Een van de prijzen prijkt in de ka mer: een microfoon op stan daard (Talentenjacht Laren 1969). „Een heel bijzondere ervaring was het optreden in gevangenis sen. In Scheveningen kwamen er eerst allerlei meezingduo's en dat soort. nou ja, vrolijke dingen. Toen een geweldige drumband. Een verschrikkelijk lawaai in die hal. En daarna kwam ik met mijn luisterlied jes. Ik dacht: dat wordt niks. Maar het was doodstil. Dan zie je ook dat die mensen echt kun nen genieten van mooie muziek. In de koepel van Breda ben ik ook geweest. Daar heb ik ge sproken met een van de Drie van Breda. Dat was nog voor dat Van Agt erover begon. Het zijn gewoon ouwe mannetjes. Marti Degens: „Ik wil er niet ten koste van alles komen" die rustig zitten op een bankje in de tuin van de gevangenis of de recreatiezaal. Later heb ik „The balad of three old men" geschreven." Ze vertelt nog van een festival in maart in Londen. „Twaalfhonderd mensen deden er mee. Alles op een hoog niveau, hoger dan hier. Het was ontzet tend spannend. Ik was het enige meisje. Op een gegeven ogen blik kwam er een gitarist, die al jaren speelde. Hij was te pro fessioneel en een stuk ouder dan de rest. Na zijn optreden kon iedereen wel inpakken. Toch heb ik leuke reacties van het publiek gehad". Voorzichtig vraagt ze of we misschien iets willen horen. Dan zingt ze „Het gesticht", een ontroerend lied, het beste tot nu toe. Ze durft het niet in haar televisieoptre den te gebruiken, bang dat het kwetsen zal. Je moet heel erg oppassen, met zo'n liedje. Uiteindelijk doe ik geen cabaret, waarin alles kan." LUCIA GEURTS LEIDSCHENDAM Burgemees ter en wethouders stellen de raad voor aan de jongeren-so ciëteit „Dormibella" een subsi die van 3.184 gulden toe te ken nen in de kosten van de verbou wing van de soos aan de Dam- laan 44. De verbouwing is al gereed en als regel mag voor toekenning van subsidies nog niet met de werk zaamheden zijn begonnen. Het bestuur van de sociëteit was echter van mening dat er door de gemeente geen subsidie zou worden verleend. De provincie heeft in januari een subsidie van 2.850 gulden. 15% van de gemaakte kosten, verleend, ech ter onder voorwaarde dat ook de gemeente een subsidie zal verlenen of dat in de ontbreken de financieringsmiddelen bevre digend zal worden voorzien. Het enige tijd geleden geopende „krentief Kultureel Ontmoe tingscentrum Leidschendam' (Sater) heeft van de gemeente 40% van de totale verbouwings- kosten gekregen. Als aan „Dor mibella" eenzelfde percentage zou worden verleend zou 7. gulden moeten worden gegeven. B. en W. zeggen echter dat aan de totale kosten van 19.000 gul den nog 3.184 gulden ontbreken en willen dit als gemeentelijk subsidie geven. De gereformeerde Jongerensocië- teit heeft door de eigen bijdra ge, door zelfwerkzaamheid en reducties op materialen al aanzienlijke eigen financiële in breng voor de financiering van het uiteindelijke bouwbedrag weten op te brengen. „Dormibella" heeft 108 leden, ie der lid mag één introducé mee brengen en ook andere dan ge reformeerde jongeren kunnen van de sociëteit gebruik maken. De aktiviteiten van de soos be staan uit toneel en cabaret* dans- en gespreksavonden. Ver der is er iedere vrijdagavond kreatieve bezigheid als potten bakken en emailleren, er zijn schaak-drive's en paint-ins, eenmaal per 2 maanden is er een zg. landenavond met volks dansen en iedere 14 dagen is er „ouderensoos" voor twenners en ouderen. Binnenkort wordt er als proef een wekelijkse soos- middag voor bejaarden geïntro duceerd. „Dormibella" wordt beheerd door de Stichting Gere formeerd Jeugdverband. Vakantieland in en om de Lindenhoeve NOORDWIJKERHOUT Zater dagavond heeft deken K. Ter- vooren in de St. Victorkerk de heer W. J. Kieijn, oud docent van het bisschoppelijk college Leeuwenhorst, als pastoor van die parochie geïnstalleerd. Na een welkomstwoord van het kerkbestuur door de heer A. Waals las deken Tervooren de benoemingsbrief voor en werd pastoor Kieijn vanuit de paro chie een aantal vragen gesteld, uit de antwoorden waarvan de instelling van pastoor Kieijn ten opzichte van zijn taak en LEIDSCHENDAM De gemeen teraad wordt voorgesteld de bo venverdieping van het koetshuis aan de Koningin Juiianaweg voor 500 gulden per jaar te ver- boenftveillng LEIDEN (28 Juli) 4 Aardbeien 97—101: Pruimen 95—145; Aardappelen d. 27—38: kriel 22—39: Andijvie 14—24; Augurken 26—36: •Snijbonen 450—560; Tuinbonen 10— 38: Kroten 39: Kroten, gekookt 80; Rode Kool 10-12; Spitskool 47: Pos- n 30—47: Rabarber 17—36: liten A 91: Spruiten B 89: Prei 58: Tomaten A 500—535; Torna- -•ten B 415—480: C 385-395; CC 230 -240: Uien middelgrof 27—41; Was- peen 14—16 per 100 kg.; Meloenen 6 st. 210-250 8 St. 190—240; 10 St. ji.115—205; Perziken 35—69; Bloem kool A 46—59. B 26—27: Komkom- s AAA 40—43, AA 28—36, A 18 B 17—18, C 15. D 16: Sla A 10—17 per 100 stuks; Peterselie 9— 25; Selderij 9—18 per 100 bos. huren aan de Gereformeerde Jeugd Organisatie en de begane grond voor 600 gulden per jaar aan de Kunstenaarsvereniging K'70. Ofschoon de huurkontrakten, om in aanmerking te komen voor subsidie van overheidsinstan ties, voor 10 jaar moeten gel den, zijn provincie en ministerie akkoord gegaan met een voor stel van B. en W. van Leid schendam een verhuurperiode van vijf jaar aan te houden met een optie van vijf jaar voor een volgend tijdvak. Het gemeentebestuur heeft vorig jaar maart 8.700 gulden be schikbaar gesteld voor het aan brengen van noodzakelijke voor zieningen aan het voormalige koetshuis. zijn idealen duidelijk bleek. Pas toor Kieijn hoopt zich te kun nen inzetten voor de parochianen van St. Victor in de breedste zin des woords, zoals Christus om zag en omziet naar zijn kudden. Na de installatie smeekten paro chie en mede-pastores, waar onder dominee J. Streefland van de hervormde gemeente, Gods zegen over pastoor, pa rochie, gemeente en kerk af. Bij de plechtigheid waren naast familieleden van pastoor Kieijn en uiteraard vele paro chianen, ook veel collega's van Leeuwenhorst aanwezig. Ook pastoor A. Raadschelders, oud regent van Leeuwenhorst woon de de bijzondere indrukwekken de plechtigheid bij. De concelebratie van de Eucha ristieviering werd verricht door pastoor Kieijn, deken Tervooren en pater drs. A. P. Kueter, ka pelaan der parochie. Aan het eind van de dienst heette burgemeester H. J. M. Bosma de nieuw geïnstalleerde pastoor welkom en zegde hem, voorzo ver dit in hun vermogen lag, alle medewerking van het ge meentebestuur bij zijn taakver vulling toe. Een warm applaus verwelkomde pastoor Kieijn na de Eucharistieviering op het priesterkoor als inleiding op hartelijke en welgemeende feli- licitaties van de aanwezigen. Pastoor Kieijn heeft in de korte tijd, dat hij in de parochie is, reeds veel goodwill verworven. Iedereen wenste hem een geluk kige taakvervulling toe. I Alphen Voor een handjevol toeschouwers heeft het eerste elftal van Alphen, dat met maar liefst vijf invallers moest aantreden, met 0 0 gelijkgespeeld tegen Nic. Boys. Bij beide ploegen mankeerde het nog al aan de conditie, de tactiek en dc techniek. Sterkste speler van het i veld was zonder meer Alphen-doelman Kees van Lith. Ook zijn ploeg genoot Vriesekoop speelde een goede partij. In Voorschoten wordt volgende week in het kader van de vakantiebezigheden „Vakantie land" gehouden. Van 7 tot en met 11 augustus bestaat er in en om „De Lindehoeve" voor de jeugd de gelegenheid aan deze vakantieweek deel te nemen. Onder deskundige leiding kan er van alles en nog wnt gemaakt worden, zoals poppen maken, beeldhouwen met klei, het wer ken met gips of karton en na tuurlijk het inmiddels traditie geworden bouwen van een eigen dorp. Op vrijdag 11 augustus zal de week besloten worden met een groot barbecue-feest. De kosten voor deelname aan deze week bedragen 10,- of 2,50 per dag. Voor do lunch moet zelf brood worden meeg- bracht, voor drinken wordt ge zorgd. Aanmelden op hot ge meentehuis bij dc heer T. D. Bonhof. Aanwinsten voor de Hazerswoudse Oudheidkamer HAZERSWOUDE - D. oud- hcidkamer tc Hazerswoude, gevestigd in dc toren van de Nederlandse Hervormde kerk te Hazerswoude-dorp, is ver rijkt met enkele schenkin gen. Zo ontving conservator Cces Kroon, Hazerswoudes geschiedvorser, een boven stuk van een grote kruik die dntcert uit de eerste tot dc derde eeuw na Christus. Het kruikgedeelte is uit Spanje afkomstig en werd gevonden nabij de boerderij „Dank cn Iioop", Rijndijk 39 te Ha- zerswoude-Rijndijk. Ook de hals van een kruikje werd daar gevonden. Voorts kreeg de oudheidkamer, die op zo- ierdag middagen voor het pu bliek is geopend, ten ge schenke: twee opschriften van gedenkstenen; drie frag menten van bijbelse tegels; twee diertegels, een turf- schop; acht pijpekoppen. 9 Sassenheim De groep Sassenheim van de Rijkspoli tie is versterkt met de komst vanopperwachtmeester A. \V. van opperwachtmeester A. W. de groep Hillegom. Daar heeft hij 3 jaar dienst ge daan en daarvoor 15 jaar in Best. De heer van Kuijen is afkomstig uit Den Haag. 10UDEKERK Bij de voetbal vereniging Koudekerk heeft men zaterdag afscheid genomen van eerste elftal speler Ab ..Zweeris (36). Zweeris heeft van af zijn aspirantentijd voor Kou dekerk gespeeld. i ^Dor dit afscheid speelde de Kou- dekerkse crack met zijn ploeg mee tegen het Delftse CSVD. ,Na twintig minuten werd de I Wedstrijd onderbroken, vormden Spelers van Koudekerk en CSVD een ere-haag en boden voorzit ter M. van Oosten en aanvoer der Teun Vergunst Zweeris en fj echtgenote bloemen aan. De wedstrijd Koudekerk CSVD Werd door de thuisclub gewon nen met 2-1. Voor Koudekerk Scoorden Leo Brommers en Koudekerk' Herman Vergunst. bloemen voorzitter Van Oosten biedt de scheidende Albert Zweerig namens het bestuur een boeket Plan-Zuid in gemeenteraad LEIDSCHENDAM De ontwik keling van do plannen voor de bebouwing in Leidschendam- zuid is zover gevorderd dat bin nenkort een nieuw bestem mingsplan in procedure zal den gebracht. Tijdens een openbare informele bijeenkomst van de gemeente raad, die maandag 7 augustus om 19.30 uur in het raadhuis zal worden gehouden zal de stede bouwkundig adviseur een toe lichting geven op het plan dat in nauw overleg met de woning bouwverenigingen is totstandge komen. De raadsvergadering begint om dei» reden pas om half negen. ALKEMADE Zoals uit een ad vertentie in de plaatselijk ver schijnende dagbladen van 27 juli j.l. blijkt, ligt het in dc be doeling om omstreeks half au gustus a.s. (juiste plaats en da tum worden door middel van advertentie nog nader bekend gemaakt) een hearing te houden voor de bewoners van het in voorbereiding zijnde streekplan plassengebied. Vanwege het secretariaat streek- commissie plassengebied wordt een dertig pagina's tellend boekje verstrekt met informatie over genoemd streekplan dat kosteloos te verkrijgen is aan het gemeentehuis van Alkema de. In dit boekje staat o.a. te le zen, dat op de te houden hea ring Gedeputeerde Staten verte genwoordigd zullen zijn en ook iedereen door zijn ideeën en me ningen naar voren kan bren gen. Het streekplan plassenge bied omvat het gebied liggende in dc volgende negen gemeenten t.w. Ter Aar, Alkemade, Lei- muiden, Nieuwkoop, Nleuwveen Rijnsaterwoude, Warmond, Woubrugge en Zevenhoven. In grote trekken wordt de westelij ke begrenzing gevormd door dc strandwal van Warmond, de Noordelijke en Oostelijke be grenzing door de provinciegrens met respectievelijk Noord-Hol land en Urccht cn de zuidelijke begrenzing door de Oude Rijn. In het informatieboekje zijn opge nomen de persberichten welke na het bekend worden van het voorontwerp van het streekplan, zijn verschenen. Voorts van Ge deputeerde Staten de voorlopige meningen omtrent de toekom stige ontwikkelingen in onze streek met betrekking tot het plassengebied tot omstreeks 1980. Dit door middel van een plankaart en uitleg over dc vol gende onderdelen n.l. sociaal- cconomische ontwikkeling, werkgelegenheid, bevolking, wo ningbouw, verzorging, openlucht, dag- en verblijfrecrealie, water sport, waterwegen, vervoer en verkeer, scheepvaart, hoogspan ningsleiding en gas, water en afvalwater, agrarische bedrij ven, milieu, natuurreservaten e.d. Na de hearing gaat overleg plaats vinden met de gemeenten en strcekcommissies. waarna G.S. hun standpunt bepalen en neer leggen in een ontwerp-streekplan. Dit ontwerp wordt vermoedelijk omstreeks 1 november a.s. op de gemeentehuizen ter inzage gelegd, waarna een ieder dan nog twee maanden de tijd heeft om aan Provinciale Staten zijn mening of bezwaren kenbaar tc oaken.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3