Leo van L. hoort acht maanden eisen Burki zonder veel - moeite in finale omringd door politie ORANJEFEEST EINDIGT MET ARRESTATIES iüfc Andere tarieven zwembad De Lis Vakantiespelen in Alkemade Dubbel feest bij Meerburg Hollen en stilstaan op paardenmarkt Voorschoten VIP opende derde zaak OOK Wat u moet weten Glashal in gebruik genomen ATERDAG 29 JULI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 remif de Van Hogendorpstraat in I den waar sieraden werden stolen. ldde$N HAAG „Deze verdachte |s geen onderwereldfiguur, geen leider van een Lelidse bende. L.. Alle verdachten, uitgezonderd sportschool was géén oase teraard Van voor misdadigers". j| ziet het aan deze maatregelen de rechfszaal, waar een forse -politiemacht aanwezig Ss, ten einde op alle gebeurtenisten "Voorbereid te zijn. Deze man speelde de hoofdrol in het spel -hVan de misdaad". vee verschillende beoordelingen over de 43-jarige Leidse sport- y ichooleigenaar Leo van L.t een fi^jveelbesproken figuur ook bij poli tie en justitie. Van L.; de tweede serie is van de Officier van Justitie. Het al- Majes tendeerde in een eis van Bcht maanden gevangenisstraf iivaarvan twee maanden voor- ivaardelijik tegen Van L. en ""^veneens tegen de 24-jarige Leidse loswericman Chr. S. js maanden gevangenisstraf Waarvan 1 maand voorwaarde lijk luidde de eis tegen de 35-jarige chauffeur Anton L. en eveneens tegen de 35-jarige los- en werkman Willem Z. allen uit Leiden. Voor alle verdachten met aftrek van voorarrest, et ging allemaal over een groot ftantal inbraken en diefstallen, welke eind vorig jaar en begin ,r_ d't jaar in Leiden en wijde om geving werden gepleegd, waar bij in het bijzonder kleuren-tv's de aandacht kregen. In deze af faire zijn in totaal 14 Leide- mmjiaars gearresteerd van wie reeds eerder een aantal terecht heeft gestaan. Het ten laste ge legde betrof o.a. diefstal van <v's en platenspelers uit een op- slagplaats aan de J. van der Veenstraat en eveneens uit een n. «vinkei aan de Kraaierstraat, ProVoorts dergelijke diefstallen in Voorschoten en Leidschendam .05 en een inbraak in een pand aan teraard Van L. beriepen zich erop, dat zij onder pressie van Van L. stonden, die in sommige gevallen ook als tipgever en uit kijk gefungeerd zou hebben. Zo wel in de sportschool aan de Maredijk als in een café aan de Jan Vossensteeg zouden de plannen voor de misdaden zijn besproken. Volgens verscheidene verdachten werden zij óf hun echtgenotes door Van L. bedreigd, indien zij niet aan inbraken zouden mee doen. Op Van L. werd door een verdachte reeds eerder een aan slag op diens leven gepleegd. In het Huis van Bewaring zouden verdachten nog steeds door Van L. worden bedre an L. ontkend ben bedreigd; integendeel: hij betoogde, dat de anderen tegen hem een complot hadden ge smeed en zijn sportschool grote schade hadden berokkend. De officier van justitie mr. Beer, stelde, dat sommige verdachten werkschuw zijn en op een ge makkelijke wijze aan geld wil len komen. Wat Van L. betreft meende de officier, dat van hem toch wel een bedreiging kracht welke hij als karate-ex pert bezit. Vanwege vrees voor moeilykheden bevond zich een uitgebreide po litiemacht in de rechtszaal; ook al omdat verdachte Van L. een zeer gespannen toestand verkeerde. Zijn verdediger mr.A. N. Huizinga oefende kri tiek uit op het feit, dat arrestatie van Van L. 20 man Leidse politie was ingezet. Dit alles brengt uiteraard grote spanningen teweeg. Inderdaad waren er in de sportschool van verdachte wel vreemde figuren, die hij echter niet wenste en daarom ook de deur heeft gewe zen. aldus de raadsman. Ver dachte ontkende zich te hebben ingelaten met tip geven en wat dies meer zy. Eenmaal heeft hij. zo stelde de verdediging toen hij nog niet wist wat er aan de hand was zijn medewerking ge geven bij vervoer van gestolen tv-toestellen. Hij wenst niets lie ver dan zijn sportschool op nor male wijze voort te zetten waar toe zowel reclassering als rijks politie hun medewerking hebben toegezegd. Pleiter concludeerde tot vrijspraak en verzocht, ge zien de toestand van verdachte hem onmiddellijk in vrijheid te stellen. Wat de Rechtbank na raadkamer weigerde. uitgegaan gezien ook de grote Uitspraak op 8 augustus. Aarlanderveen De twee dagen durende Oranjefeesten in Aar landerveen hebben een nogal tumultueus slot ge had. Een aantal aangeschoten feest gangers, niet uit het dorp zelf afkomstig, wilden het einde van het feest nog enigszins ver schuiven en bleven luidruchtig. Toen daar wat van gezegd werd door de politie ontstonden er wat schermutselingen en werden de ruiten van de plaatselijke po litiepost ingegooid. Twee men sen werden gearresteerd. '3 "&TWIJK In het toernooi van Ratfe Katwijkse Tennisvereniging en tbeglnt duidelijke tekqning te ko- ,egt(pien. Met nog slechts een dag rarrie spelen dienden zich al vele fi- rUnlpalisten halve finalisten aan. VAüVoor het hoofdnummer de heren- ïlenkel B wist Peter Burki tot j Me finale door te dringen zonder 3nmidaar al te veel moeite voor te Bij de dames B plaatste Milou ïoevfcn doen. Eerst kreeg hij Penseel zich met weinig moeite se schoot tekort om een bedrei ging te vormen. Voor de andere plaats in de finale zullen John Asselbergs en Bram Madera strijden. Bram bereikte de hal ve finale door Ted van der Bruggen met 61, 64 gedeci deerd terug te wijzen. walk over de tweede ge- tste Czerwinski en daarna ^yjjversloeg hij Theo Boilerman in i de halve finale met duidelijke ^cijfers, 60, 63. Theo had de (j$halve finale bereikt door een irerdnakkelijke overwinning op Sto- ^Htla: 6—2, 6—2. tgen Burki kon hij het echter jUw mening eloof en Kerk daarin op moeten nemen tegen Hanke Faasse, die mej. De Bree geen schijn van kans gaf met 63, 61. Verder plaatste Mariet van der Pol zich door mevr. Stokla resoluut terug te 6—1, 60. bolwerken, zijn accurates- j„ het here„enkel c werd ook reeds de eerste finalist bekend. Pieter van Duivenbode liet over zijn aspiratie op de titel geen twijfel over, want met niet min der dan 62, 61 veegde hij Willem Rensink in de halve fi nale van de baan. In de finale zal hij uitkomen tegen de win naar van de partij tussen Knij- nenburg en Charles Asselbergs. Voordat Charles zich echter ge plaatst had voor de halve eind strijd moest hij het tegen de Duitser Fuleda opnemen en dat viel hem niet mee. Aanvanke lijk leek het een gemakkelijke overwinning te gaan worden voor Charles, want hij stond vrij snel met 5—0 voor in de eerste set. Toen kwam Fuleda echter terug en begon Charles wat voorzichtiger te spelen. Nog maar net wist Charles de eerste set te winnen: 86. maar de tweede kreeg hij geen vat meer op het spel en verloor die set met 6—1. In de derde set her stelde hij zich echter goed en daardoor ging de strijd heel mooi gelijk op tot 7—7, toen wist Charles door te drukken en won met 86, 1—6, 9—7. Bij de dames plaatste Liselotte van der Bijl zich door van Sietske Zijlstra te winnen. In de eerste set lukte het Liselotte nog niet maar in de volgende twee sets greep zij dan toch de winst: 26, 6—4, 64. Verder plaatste mevr. Spierenburg zich voor de halve finale door Ma rian Zwitser te verslaan met 8 —6, 6—2. een illusie armer te maken: 61, 62, Paridon en Modder man haalden de halve finale door twee maal met 63, 61 te winnen. Eerst waren het Lijs- sen en Roetert en vervolgens Kemeling en Deerenberg die het moesten ontgelden. Om de fina leplaats zullen zij nu strijden met Rensink/Parlevliet, die van de gebroeders van Doornik won nen: 62, 61. eindstrijd te plaatsen. Huur man/Dekker, die van Sto- kla/Masalt wonnen met 64, 64, zullen het nu op moeten nemen tegen Rensink en Ver hees. In de andere halve finale zullen Poll/Bollerman de strijd aanbinden met Koster/Koster. Beide bereikten dit door een 6 0, 60 overwinning respectie velijk op Anja Monod en Froid de Ville en van Aelst en Josine van der Koogh met Kees Jan Asselbergs. LEIDEN Gisteren herleefden oude tijden. Door de straten reden koetsjes, bemand met groen geklede en goed gemut ste joffers. Zij maakten een tochtje langs de Leidse hofjes, waar zij de bewoners verblijdden met een milde preuve. Deze gaven in natura waren in vroe ger tijd een welkome aanvulling op het dagelijks brood, dat voor de meeste oude hofjesbewoners zeer schaars was. Door de liefdadigheid konden ze Pronte joffers brengen hofjes milde preuven zo de kruimeltjes van de rijken meepikken. De hofjestocht was georganiseerd door Vroom en Dreesmann in het kader van de actie ..Leiden, hof- jesstad", die tot 19 augustus het warenhuis verandert in een klein In deze reclamestunt probeert V. en D. tevens de aandacht te vestigen op het specifieke schoon van de 35 hofjes waar aan Leiden nog rijk is. De direc tie van de Lakenhal hoopt dat het winkelend publiek gestimu leerd wordt, nu ook eens een kijkje te gaan nemen in het echte museum aan de Oude Singel, waar op het ogenblik een hofjes tentoonstelling is ingericht. ALKEMADE Voor de jeugd zullen er volgende week weer vakantiespelen worden georga niseerd door „VAK '72". Maan dag 31 juli zal de belangstelling uitgaan naar de Braassem nabij de Westmeerlaan waar 's mid dags om 2 uur kanowedstrijden zullen worden gehouden tussen ploegen van de lagere scholen. Deelnemers: 0,50 en toeschou wers: gratis. Dinsdagmiddag 1 aug. 2 uur op het parkeerterrein van de vei ling worden rolschaatswedstrij- den gehouden. Kosten deelne mers 0,25 welke op de dag zelf hiervoor kunnen inschrijven op het veilingterrein. Woensdag 2 aug. 's middags 1 uur zwem wedstrijden in het „Alkebad". Hiervoor hebben zich reeds een groot aantal deelnemers opgege ven. en deze zullen de aanmoe digingen van veel toeschouwers ten zeerste op prijs stellen. En treegeld 0,35. Op donderdag 3 aug. wordt er 's morgens 10 uur te beginnen een sportdag gehou den op het ijsbaanterrein aan de Baan (achter nr. 27) het is een aantrekkelijk programma ieder kind kan deelne- Bij slecht weer wordt dit gehouden in de veiling. In schrijfkosten 0.25 en toeschou wers gratis. Inschrijving hier voor op de dag zelf op het ijs baanterrein of veiling. Vrijdag middag 4 aug- om 2 uur zullen de traditionele zeepkistraces ge houden worden op de Meer- kreuk nabij de Plantage. Hier voor zijn mooie prijzen beschik baar, niet alleen voor de snelste kar maar ook voor de best ver sierde kar. Inschrijfkosten 0,25 bij de start op de dag zelf. Met het handbal toernooi wordt een begin gemaakt op dinsdag 1 en donderdag 3 aug. a.s. Deze handbalwedstijden worden gespeeld op het veiling terrein te 2 uur namiddag. Ten slotte nog de aandacht voor de fotowedstrijd. Om een ieder in de gelegenheid te stellen hier voor te kunnen inzenden is de inleveringstermijn niet zoals eerder in het programma ver meld van 4 aug. maar verscho ven naar 20 aug. LEIDEN „We zijn begonnen in een schuurtje aan de Morsweg. Zo klein, dat de klanten buiten moesten wachten. Je houdt het niet voor mogelijk". Dat zegt de heer Mandenmaker, de Vip van de VIP (Very Interesting Pri ces). Gisteren opende hij zijn derde zaak aan de Nieuwe Beestenmarkt, tegenover molen De Valk. In de nieuwe ruimte kan men on derdelen voor radio's, electri- sche huishoudelijke apparaten, antennes en andere electrische accessoires krijgen. Achter de verkoopruimten is een voor- raadmagazijn ingericht, waar schroefjes, .snoertjes, stekker- tjes en plugjes in alle soorten en maten liggen. Er hangt een gemoedelijke sfeer in de drie winkelgedeelten, die elk een ei gen gebied bestrijken: onderde len, wasapparaten, geluidsappa ratuur. De klanten wachten rus- I tig op hun beurt om dan op een j joviale manier voorgelicht te worden over de mogelijkheden j op electronisch terrein. Manden- maker zelf staat ook in de win-1 kei. „Ik doe ook de inkoop, dus ik hen niet altijd hier. maar zo- I veel mogelijk draai ik gewoon I mee met alles. Drie jaar gele den werkte ik bij Stokvis. Toen i ze me daar de weg opstuurden als vertegenwoordiger, dacht ik: kan ik eigenlijk beter voor I mezelf gaan doen". En dat is tot nu toe gebleken. „Ik weet j niet hoe het verder gaat lopen, maar als het een beetje wil, I wordt deze hele straat nog eens van mij". r ZOETERWOUDE - De jeugd van SJZ die op kamp wa Leusden wordt morgenmid dag om twaalf uur verwacht op het sportpark Haasbroek De Vrije Klubs, die in Haaks bergen verblijven, zijn om ha'f drie weer thuis. Zij ko men aan op de Schenkel- brug. BODEGRAVEN Het oude Esio-terreii. mag van de ge meente door Nurmi en de Vriendenschaar bespeeld worden. Vriendenschaar hea't het aanbod afgeslagen. Het vindt de accommodatie voor twee clubs te gering en wil een ander veld of uitbrei ding van het Estoterrein. •2BODEGRAVEN Op 20 juli vertrekken een aantal elftal len van Esto naar jeugdkam pen. De 10- en 12-jarigen gaan naar Nieuw Leusden (Dodeweg 6), de C-junioren naar Wassenaar (Katwijkse- weg), de B-junioren naar Weert (Trancheweg 7). Vrachtwagen in de sloot SASSENHEIM Een vrachtwa gen, beladen met vier ton le vensmiddelen van de firma Ver- duyn uit Lisse, kantelde gister middag bij het uitwijken voor een tegenligger in de sloot langs de smalle Berg Heemstedeweg. Toen het niet lukte, het gevaar te met een kraanwagen op het rechte pad te brengen, werden de levensmiddelen overgeladen in een andere vrachtauto. Pas tegen negen uur 's avonds slaagde men er in. met behulp van twee kranen, het gestrande voertuig uit de sloot te trekken. Bij het ongeluk dat 's mid dags omstreeks vier uur ge beurde bleef de 27-jarige chauffeur ongedeerd. LISSE De zwembadtarieven van het overdekt zwembad „De Lis" worden met ingang van 1 aug. a.s. gewijzigd als volgt: enkel bad t.m. 15 jaar 1,25; 16 jaar en ouder 1,50; een 12-baden- kaart t.m. 15 jaar gaat 11.50 kosten en boven 15 jaar 15,-. Het zwembad is op veler verzoek 's morgens nu reeds geopend om half 7 van maandag t.m. vrijdag. Het wordt zelfs moge lijk voor de uren van 6.30 tot 8.30 's morgens een maandabon nement te kopen. Deze zijn per soonlijk en kosten voor de jeugd 8,- en voor ouderen 10,- per maand. Het speciale uur voor „dames-zwemmen" wordt nu maandagochtend van 8.30 tot 9.30 uur; het „bejaardenuurtje" blijft op dondermiddag van 3.30 tot 4.15 uur. LEIDERDORP De heren L. J. Rasser en H. Baars vierden gis teren het feit. dat ze 25 jaar ge leden bij de firma Meerburg in dienst traden. Hun jubileum werd herdacht met een receptie, die tevens werd aangegrepen om afscheid te nemen van de opperman Van de Kroft, die de pensioengerechtigde leeftijd had bereikt. De beide jubilarissen hebben zich de afgelopen kwart-eeuw goede werknemers getoond voor de firma Meerburg, De heer Baars lis all round timmerman wiens handen muken, wat zijn ogen zien. De heer Rasser is chef werkplaats. Maar ook buiten het bedrijf is hij op vele terrei nen actief. Hij is bestuurslid van de woningstichting Patrimo nium, lid van de woonruimte adviescommissie van de Alge mene Woningbouwvereniging Leiderdorp, bestuurslid van de Stichting Vakopleiding Bouwbe drijf voor Leiden e.o. en exami nator. Tijdens de receptie in gebouw „Irene" aan de Hoofdstraat te Leiderdorp, bood de heer J. G. Meerburg de jubilaris een ge schenk onder couvert aan; de beide echtgenoten werden in de bloemen gezet. De heer C. Meerburg, oud-firmant, haalde in zijn speech enkele grappige anekdoten op uit de tijd dat de jubilarissen nog maar pas in dienst waren. Namens de perso neelsvereniging bood de heer Joop van Osnahrugge de feeste lingen een mooie plantenbak aan. Op de receptie waren alle personeelsleden van het bedrijf aanwezig. SASSENHEIM De nieuwe glas hal in Sassenheim is gisteren in gebruik genomen. Veel modern apparatuur staat de arbeiders in het bedrijf ter beschikking. Er is een volautomatische glassnijtafel. Het bedrijf heeft een loopkraan van 7 meter, die spiegelruiten van 7 meter met weinig mankracht zonder kras sen kan verwerken. an}l de krant las ik, dat een jonge priester verstandig, vol van (goede kwaliteiten zijn ambt n de kerk wil verlaten. Hij an ;egt, dat hij geërgerd is door nm jepaalde houdingen van de Jc® terk. Ik wil niet weten, welke ai ïoudingen dat zijn. Ik wil (Va ilindelings aannemen, dat betreuren zijn. Toch vraag ik ine één ding af: op welk ™%ient voltrok zich de ramp over het geloof van deze jonge pries ter? Welk idee had hij ■Jterk? .V0J meen, dat hij weinig weet van irta Ie kerkgeschiedenis. Heeft hij looit die preek van Gregorius |elf ;elezen. waarin hij, Gregorius, 'i biitlegt dat men niet moet den- ,'pi® ten dat men één oord zonder s jtergernis vindt voor men in het rna6(omnkrijk Gods komt? Denken ve aan Paulus tijdens de bot- vpsing in Antiochië: hij had veel <etl néér dan twintig motieven om (ich aan Petrus te ergeren. S) Denkt U dat dat zijn geloof in ?de Tezus veranderde? Met al die moeilijkheden heeft Paulus er looit aan gedacht, zijn ambt in Ale enige kerk te verlaten. 00 IS geloof van vandaag is hetzelf de: de grondslag is ook onver en Inderd. Het is dezelfde Geest, e,„ lezelfde Kerk. die ons bedriegt us Sn ons prikkelt en ons het ge- -|j luid vaak doet verliezen. Maar ,i;Pat is ook dezelfde Kerk. die ie- Jere dag. aan iedereen Jezus -hristus geeft door wie God. >Cn*e Vader, ons verlost van de R Ijristemis en ons voert naar het i^Koninkriik van ziin geliefde jc?oon. Als men niet gelooft in hristus, betekent de Kerk ook fiets. A. Jacques, priesterstudent LEIMUIDEN Vierde plaats René Platje LEIDEN Op de zesde dog van de Nederlundse zwem kam pi oen schappen heeft René Platje op de 100 m rugslag voor meisjes onder 16 jaar voor een uangenn- me verrassing gezorgd. De 15- Jarlge zwemster van de ZIJL/LGB eindigde In de finale op een uitstekende vierde plaats. Vooral gezien het feit dat zij dit seizoen voor het eerst uitkomt in deze leeftijdsklasse Is dit een veelbelovend resul taat. Ook de 4x200 m vrije slag estafet te van de ZIJL/LGB leverde een goede prestatie. Het kwar tet, dat samengesteld was uit Kees Beukering, Albert Spijker, Gerard Krol en Dick Worter plaatste zich met een Ujd van 9.10.5 (maar liefst 22 seconden onder het kringrecord) op een negende plaats in het eindklas sement. Trode van de Kraan van de ZIJL/LGB eindigde op de 100 m rugslag voor dames met een tijd van 1.18.0 als twaalfde. Zaterdag en zondag vinden de all-in finales plaats. Zaterdag zullen Peter Wolters en Kees Uittenhout van de ZIJL/LGB uitkomen op de 100 m schoolslag. Kees zal op dit nummer zijn nationale titel, die hij al vier achtereenvolgende jaren in bezit heeft moeten ver dedigen. In het herendubbelspel in B had den Burki en De Groot toch drie sets nodig tegen Kees Jan en John Asselbergs: 6—2, 36, 6— 2. In de halve finale treden zij nu aan tegen Ted van der Brug gen en Arnold van de Capellen. In C wisten Bas en Elbert Ploos van Amstel zich te vergewissen van de halve finale tegen Tiboel en Grimbergen door Beijen en Schouten met sprekende cijfers i deiiistorische paardenmarkt van Voorstoten ook dit jaar weer zijn levendii karakter. De paarden >e baas, terwijl zij toch de hoofdpersonen waren van het gebeuren. VOORSCHOTEN Voor de orga nisatoren liep de Voorschoter Paardenmarkt als een trein. Maar voor de paarden zelf was het een dag van hollen en stil staan. Na het stilstaan op de historische markt, waarmee de dag begon, was het hollen ge blazen gistermiddag op een korte-baandraverij. Daarbij bleek Godfried van S., een 7-ja- rige ruin uit de stal „Sta er bo ven", de snelste. Hij werd tot het laatste toe be dreigd door Camulet Bulwark, de 11-jarige bruine-schimmel ruin uit de stal G. van Oosten. Een kamprit was nodig om Godfried te doen zegevieren. De derde prijs was voor Grace Again, de 7-jarige bruine merrie uit de stal „Careless Farm". De spanning tijdens de beslissen de omloop was een gevolg van de tijdens de Kortebnan voelba re gelijke krochten van de deel nemers aan deze draverij. Er kwamen twintig dravers aan de start, die nauwlettend gevolgd werden tijdens hun prestaties door enige duizenden belangstel lenden, die zich verdrongen aan weeraijden van de baan uitge legd op de Prins Bernhardloan. De totalisator deed goede za ken. Het weer hield zich bijzonder goed. Hoewel tijdens de beslis sende omloop hevige dondersla gen te horen waren, bleef de baan droog en de atemming zeer goed. Er was een totaal aun prijzen te winnen van 4500,—de hoofdprijs bedioeg 1800,—.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3