PARIJSE v COUTURE v (Wip (Wip De Parijse couturiers die deze week hun collecties toonden, hebben niet veel opzienbarend nieuws ge bracht. Geen grote veran deringen, maar wel min der lange broeken alhoe wel ze toch steeds weer opdoken. De indruk be staat zelfs dat de coutu riers min of meer achter de confectie aanlopen en modellen toonden die nu al in de winkels te krijgen zijn. Courreges Hoe kinderachtig kan een ontwerper worden wan neer hij absoluut niets an ders wil brengen en trouw wil blijven aan zijn repu tatie? Courréges vertelde het op zijn manier. Hij liet een van zijn donker- huidige mannequins opko men in een oranje halflan ge jurk, legde een vinyl hoofdband met opgeprikte namaakrozen rond haar krullekop en liet daarna de glimlachende manne quin een speelgoedwagen tje trekken waarop drie eendjes vrolijk rond draaiden. Voorts Wi avondjaponnen met opge rolde bloemen erop ge prikt, waarbij kous- en schoenloze benen met al leen een enkelbandje waarop een namaakroos. Een avondcollectie voor Afrika, als u het ons vraagt. Lanvin wijdste jassen, die voor overdag voorzien waren van een diagonale slui ting. Hieronder werden ui terst strakke wollen jurk jes gedragen. Crahay heeft zich blijk baar verdiept in de vlek- vorming bij bonte en ande re koetjes en kalfjes. Hij in- krusteert in witte mantel tjes en windjacks kleurige vlekken, vooraan en op de mouwen, die helemaal de huid van onze bekende herkauwers nabootsen. Hij liet de mannequins gebrei de of gehaakte mutsen dragen, zelfs bij avondkle ding. Wollige korte vesten dienen voor dag- en avondgebruik. Ze hebben korte mouwen, kragen. Chanel Balmain Nadat Chanel de geest heeft gegeven werd mon sieur Berthelot gevraagd haar plaats I'n te nemen. Hij heeft daarbij thans as sistentie van vier andere ontwerpers, zodat om Coco te vervangen vijf hoofden en zinnen nodig blijken te zijn om prak tisch alles zo na te maken als Mademoiselle het ja renlang deed. Nieuw wa ren echter bedrukte in plaats van geweven tweedmotieven en hier en daar een sjerp. Het kan voor trouwe Chanelvereer- ders dus een troost zijn dat deze mode niet ouder wets genoemd kan den. De kleuren zijn gevlamd roos. rood-tur- kois en ook wit. Zoals steeds was de col lectie van Balmain er een van uiterste elegantie, be stemd voor de vrouw die in l>ont of lodengroene wollen kostuums tot de neus ingepakt op jacht gaat in de bergen, reist in een mantelpak met een comfortabel ruim mantel tje en die gaat lunchen in weer een ander mantelpak van tweed met een blouse uit georgettekrip van de zelfde kleur. Voor bood schappen draagt ze een pakje van prins van Wa- les-weefsel, afgebiesd met wijnrode paspels en met een bloesvestje van dezelf de kleur. Boven een licht- wollen jerseyjurkje komt een wollen stevige overjas en om te dineren kiest ze een cardigan-mantelpak uit luchtig lameeweefsel of uit fijn fluweel. In de avondkleding veel bloot. Terug is de blote rechter schouder, de decolleté' s zijn eindeloos diep. Zowel Balmain als Lan- ook anderen willen het cocktailuur in ere herstellen met aange paste kleding. Dat wil zeggen: de bezoekjes wor den doorgetrokken van de late namiddag late avonduurtjes en daar bij past de kleding. Het is allemaal elegant, mooi, sober zelfs. Gelukkig met enkele pittige of buitenis sige details om ons wak ker te schudden. draagt blauwe en chocolade- Lange bedrukte jurken uit de collectie van Louis Jacques Esterel maakt iij een witte crêpe blouse Feraud. de cirkel". Chanel's schoolmeisje kleurige tweed, waarbij een witte crêpe blouse zoen variaties op het thema „de kwadratuur van Mare Bohan werpt een kritische blik op twee jasjes uit zijn nieuwe collectie.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 11