Raad Alphen in touw voor vrij kamperen i Paarden maakten de dienst uit in Voorschoten Mr. Vrolijk en Tro bij bloemencorso Kunst dringt ge meentehuis binnen Deze week in de JT Leidse bioscopen Angélique II Frenzy 4 Tweemaal zilvei voor zwemmen Gouwe-Rijnstree) LEIDSE COURANT VRIJDAG 28 JULI 1972 ALPHEN AAN DEN RIJN In de Alphense raad is gisteravond een lans gebroken voor het plaatsen van caravans bij boer derijen. De heer Van Leeuwen van de ARP vond dat de betut teling van het recreatiezoekende publiek door GS de spuigaten uitloopt. Speciaal in Zuid-Hol land is het kamperen zo gere glementeerd dat men geen kant uit kan, zei hij. Een ander raadslid, de heer Kortman, be toogde dat de prijzen voor een seizoenplaats een eind lager zouden kunnen liggen als men bij een boerderij koln huizen. Deze vragen werden gesteld naar aanleiding van het voorstel van het college om de begrenzing van het landelijk deel van de gemeente vast te stellen voor de caravan- en tentenverordening. Dat gebeurde op de voorgestel de wijze. De heren Van Leeu wen en Kortman werden door hun vragen niet veel wijzer, lo co-burgemeester Duin (mr. Gal las is op vacantie) vroeg zich in zijn antwoord af of de raad nu werkelijk zo begaan was met de belangen van de redreanten, dan wel met het belang van de agrariërs. Over het voorstel Inzake de aan koop van het woonhuis met erf aan de Van Boetselaerstraat 47 toonde D. van Leeuwen zich on- Huisvesting Madonna nog in discussie ALPHEN AAN DEN RIJN In de gisteren gehouden raadsver gadering werd tijdens de behan deling van de kredietaanvraag voor de sloop van het Oosthoek complex gevraagd naar een op- lossing voor Sociëteit Madonna. Tot verbazing van de raad deelde wethouder Houben mee dat de gemeente de mogelijkheid on derzoekt de sociëteit onder te brengen in de leegstaande hui zen aan de Westkanaal weg. De raad was het er over eens dat Madonna moet worden gehol pen. Met een eventuele over brenging van Madonna naar de Westkanaalweg waren de raads leden niet zo gelukkig. De plaats ligt veel te geïsoleerd om een dergelijke club daar te si tueren zo werd door een aantal raadsleden gesteld. U heeft een bespreking met het bestuur van Madonna er niet gemakkelijker op gemaakt, vond loco-burge meester Duin, van deze hou ding. wetend over de benodigde grond voor het winkelcentrumplan. Hij wilde weten of het voor de tech nische uitvoering van het plan noodzakelijk is tot aankoop van dit pand over te gaan. Het voor stel werd goedgekeurd. Ruime tijd werd stilgestaan bij het voorstel een krediet van ruim vijf en een half miljoen gulden beschikbaar te stellen voor het bouwrijp maken van de omge ving van het winkelcentrum Ridderveld. P. Houweling (CHU) was ongerust dat een en ander niet op tijd klaar zou zijn. Hij vroeg zich af of het winkelcentrum ook werkelijk tij dig bereikbaar zou zijn. Loco- burgemeester Duin zegde toe moeite te zullen doen om een redelijke bereikbaarheid van het winkelcentrum te garande- ARP'er D. van Leeuwen vond de wijze van voorlichting aan de raad over kredietaanvragen van een omvang als deze veel te summier. Het huidige systeem vond hij niet bevredigend. Bij het vaststellen van het bedrag wordt uitgegaan van richtprij zen antwoordde de locoburge meester. Net als voor het aan leggen van parkeerterreinen, plantsoenen e.d. bestaan richt prijzen. De aanleg van een straat kost een bepaald bedrag per m2. Zo is men ook bij dit kredietvoorstel aan het bedrag gekomen. Maar. repliceerde Van Leeuwen, zelfs het aantal im2 en de richtprijs stonden niet in het voorstel vermeld. Hij bleef bezwaar hebben tegen de tendens, de raad meer en meer gegevens te onthouden. Het voorstel werd uiteindelijk zon der hoofdelijke stemming aan genomen. De raad was blij met het snel gekomen voorstel tot het verlenen van een krediet voor de sloop van het Oosthoek complex. De situatie is er nogal gevaarlijk. De heer Winninghoff vroeg zich af wie er aansprake lijk is wanneer zich op het ter rein een ongeval zou voordoen. Ook vroeg hij of het niet moge lijk is, toezicht op het terrein te organiseren ter voorkoming van ongevallen. De heer Van der Neut wilde garantie hebben dat het sloopterrein netjes door de sloper zou worden achtergela ten, en niet zoals dit bij de wa tertoren is gebeurd. Alle onder- wijsvoorstellen werden zonder discussie en stemming aangeno men. Over de voorgestelde regeling voor het toekennen van een te gemoetkoming in bovenmatige ziektekosten voor enkele groe pen YZA-deelnemers zonder het gemeentepersoneel werden o.a. door WD'er Van den Berg een aantal dermate technische vra gen gesteld, dat geen van beide leden van het college van B en W kans zagen ze te beantwoor den. Het voorstel komt op de agenda van de volgende raads vergadering terug. Nieuwveen Adriaan Hogervorst, spitsspeler van Nicolaas Boys en leider van c2, is gisteren in het huwelijk getreden met Tineke van Wonderer, een sterretje uit het dameselftal van de Nic. Boys. Het gebeuren trok uiteraard in sportkringen grote belangstelling. LEIDEN Het is gisteren een zeer goede dag geweest voor de kring Gouwe Rijnstreek op de Nederlandse kampioenschappen. Zowel Peter Wolters als Leo Markensteyn slaagden erin om een zilveren medaille te verove ren. Met een uitstekende tijd van 1.13.2 op de 100 m school slag tikte A. de Zljl/LGB-zwem- mer Peter Wolters kort na de winnaar Robin Woutering aan, die met 1.12.5 een nieuw Neder lands adspiranten record vestig de. Na zijn bronJen medaille op de 200 m schoolslag is dit het twee de eremetaal voor de 15-jarige Leiderdorper. Leo Markensteyn, die op de 200 m vrijeslag net buiten de prijzen viel revan cheerde zich op de 100 m borst- crawl voor jongens onder 16 jaar. Met een tijd van 59.3 veroverde de BZPC-er ook een zilveren medaille. Verrassend in deze fi nale was het zwemmen van Dick Werster van de ZIJL/LGB. Tijdens de kringkampioenschap pen gelukte het Dick maar ter nauwernood om de limiet) len en gisteren finishte dj j van trainer Rob Schout» 1.00.2 op de 100 m vri voor jongen» «nder 16 jt^ vierde. Zijn clubgenoot Kees Uitt». plaats. Zaterdag zal Kees voor heren in de halve met 1.12.6 ook op de i plaats. Zaterdag zal een| all-in finale van de 1| schoolslag, waarin Peter| ters ook uitkomt zijn cial titel verdedigen. Ook de 4x 100 m wisselslag fette meisjes van de ZIJIi bleek strijd te kunnen Ij op nationaal niveau. Me tijd van 5.09.3 (maar liq seconden onder het kringq eindigde de ploeg op de at plaats. De tussentijden x René Platje, rugslag, 1.14.1 van de Geest schoolslag, Monique Plouvier, vlinde 1.20.1, Jolanda van de vrijeslag, 1.08.8. Gezien d( tijd van de meisjes een vi lovend resultaat. Het ging er weer vrolijk aan toe op de eerste dag van de Voorschotense paardenmarkt 1972. VOORSCHOTEN Voorschoten is vandaag voor één dag cen trum voor handel en wandel. De handel concentreert zich rond om het paard en de wandel wordt bedreven door ieder, die ooit wel eens in Voorschoten is geweest en er jaarlijks voor de paardenmarktdag terug komt. Omdat het centrum van Voor schoten niet berekend is op de grote trek van toeristen, die al lemaal komen om enige honder den paaren bijeen te zien; bete kent paardenmarktvieren in Voorschoten per traditie zich storten in de woelige massa en de paardengeur opsnuiven. Om 10 uur opende burgemeester dr. J. van der Haar officieel de markt door het plaatsen van het witte houten kruis in de gereed staande balk. Voorschoten is nog de enige kruismarkt van Nederland, een geschenk van Graaf Floris V. Zodra het kruis geplaatst is hebben Schout en Schepenen geen rechten meer boeven en ander gespuis te grij pen op de markt. Omdat ook een oud recht uit de hand kan lopen wordt maar aan een zijde van de markt een kruis ge plaatst zodat de rijkspolitie, op volgster van schout en schepe nen, eventueel wei in kan grij pen. Burgemeester Van der Haar pro beerde, eveneens volgens de traditie, om de duizenden te be schreeuwen via een microfoon, terwijl de eerste burger de ope ningstoespraak hield. „Er is geen dier, dat nauwer met de geschiedenis van de mensheid verbonden was, dan juist het paard. De technische revolutie heeft er toe geleid, dat de rol van het paard in de geschiede nis langzamerhand uitgespeeld raakte. De laatste krijgsroem van het paard was tijdens de Tweede Wereldoorlog. Stok paardjes worden er thans nog genoeg bereden, zelfs 'n hobbel paard kan men nog hiel daar aantreffen, de paa tram is onherroepelijk va; toneel verdwenen. Het g mag aan betekenis hebben boet, de laatste jaren reet ster als kameraad van de i in sport en spel. Tot dié la versterking levert Voorsa een bijdrage met een paai markt", aldus de burgemej Terwijl de duizenden mensl honderden paarden en n bewonderden, de handc handje-klap deden en de l! vlottend was, vermaakten; anderen met het eeuwq koekslaan en werd menig! genheidsboefje vereeuwigt het schandblok door de ft gers. Vanmiddag werd de kortt draverij verreden, de dag draait de kermis en in Voorschoten de lucht paarden, vermengd met dief oliebollen. RIJNSBURG Het Rijnsburgs bloemencorso belooft weer groots te worden. Niet minder dan eenentwintig personenauto's en dertien praalwagens zullen eraan deelnemen. Het dit jaar gekozen thema is: Compositie in kleur. Het Is uitgewerkt door de heer Visser van het bureau Ziegelaar en Visser; die al voor het elfde jaar zorgt voor een aantal wagens die er mogen zijn. Artistiek leider is de heer Willem Buurman uit Oegstgeest. Vrijdag 4 augustus van vijf tot elf uur, en zaterdag 5 augustus van tien tot twaalf uur is het corso te bezichtigen in de hallen van veiling Flora. Vier en twintig muziekkorpsen uit het gehele land zullen meelopen in de stoet; die zaterdag om 1 uur vertrekt van het veilingterrein Tegen tweeën passeert de stoet Oegstgeest. Om half vier is er pauze bij de Doelenkazerne. Daarna zal de route korter zijn dan voorgaande jaren Via de Leidse1 singels gaat het naar de Groenoordhal, waar de praalwa gens worden binnengereden en het corso wordt beëindigd. Rijnsburgs bloemen week wordt be sloten met een taptoe voor het raadhuis door de vier en twintig muziekkorpsen die in het corso meeliepen. De opening van het corso op vier augustus zal geschieden door de nieuwe commissaris van de ko ningin in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk. Ook op vier augustus rijdt het door de Rijnsburgse Oranjevereniging georganiseer de kindercorso door de straten. Vorig jaar deden zo'n vierhon derd kinderen er aan mee. De kinderen maken zelf het ont werp voor hun voertuig. Ze zul len worden geassisteerd door een aantal gerenommeerde bloe- menbinders. Aan de chronisch zieken uit Rijns burg Oegstgeest en Leiden zul len een bos bloemen worden ge bracht door de acht bloemen meisjes. Donderdagavond om zeven uur is er een damesvoet balwedstrijd tussen dames uit Huttental en Rijnsburg. Dit jaar zullen geen programma boekjes worden verkocht zoals in voorgaande jaren. Het corso comité zoekt nog naar een goe de vervanging van de boekjes. De TROS-t.v. zal donderdag avond tussen ieder programma een pauzeshotje laten zien als voorproefje op het Rijnsburgse bloemencorso. Op 12 augustus zullen de praalwa gens door Den Haag rijden.Dit is een initiatief van het Haags Vacantiecomité, dat dit jaar vijf en twintig jaar bestaat. Er zijn onderhandelingen gaande om het corso van volgend jaar door de straten van Hamburg te laten rijden. LEIDEN Nog steeds is de vakantietijd te merken in de Leidse bioscopen. De prolongaties volgen elkaar op. De vakantiefilm van Bourville en de Funes „Samen uit samen thuis" gaat zijn vierde week in. Voor de liefhebbers van lachfilms, is er in het REX-theater ook „Vader gaat op stap" te zien van Norman Wis dom. In hetzelfde theater kunnen kinderen voor de vierde week „De echte Pippi Langkous" zien. Aan het eind van de voorstel ling krijgen de bezoekers een foto van hun heldin mee. Een film met een volstrekt andere inhoud is de nachtvoorstelling „Zij die vreemd gaan". De popliefhebbers kunnen terecht in TRIANON waar George Harrison en zijn pop-makkers het concert for Bangla Desj bij elkaar zingen. Een andere kinderfilm „Sjors en Sjimmie" is zo langzamerhand geen onbekende in Leiden. CAMERA Het is verwonderlijk dat de Franse serie rond de fi guur van Angélique, de zich tijdens het bewind van Lodewijk XIV uit wraak tot „prominente" van de volkse rebellie opwer pende markiezin, zo attractief blijft, want het geheel laat een rommelige indruk achter. Dit was reeds het geval met „De mar kiezin der engelen" en eenzelfde euvel vertoont „Angélique de weg naar Versailles", hoe verleidelijk en kordaat hoofdrolspeel ster Michéle Mercier onder regie van Bernhard Borderie op het witte doek mag ronddartelen. De tendens is, dat ze wederom één of meer geliefden verliest door de willekeur van het regiem. Het verre en nabije verleden heeft in dit genre heel wat films opge leverd die beter waren, o.a. enkele „edities" van de verhalen rondom de vermaarde drie musketiers. Spreekt het genre echter aan. dat zal menig bezoeker waarschijnlijk ook de uiteenlopende verrichtingen van Angélique alias Michèle Mercier met spanning volgen. LIDO— Deze week beleeft „Frenzy van Alfred Hitchcock zijn Nederlandse première in het Li- do-theater. Het is een spannende film. Met hier en daar een vleugje humor. Het verhaal zelf is niet zo luguber en heeft veel weg van verhalen van Alistair Maclean, al zijn de personen van Hitchcock gewoner, minder flitsend. De hoofd personen in „Frenzy" zijn een aan lager wal ge raakte piloot van de RAF j'Jan Fineh) en een groentekoopman. Deze kennen elkaar al gerui me tijd maar worden tijdens de film steeds meer naar elkaar gedreven. De film begint al leraardigst langs de Theems waar een aantal toeristen bij elkaar staan. Plotseling ziet een van hen het lijk van een naakte dode vrouw drijven. De politie ontdekt dat ze hier te doen heeft met een lustmoordenaar, die elke vrouw, eerst aanrandt en dan wurgt met de das die hij toevallig om heeft. De RAF piloot wordt van de moorden beschuldigd, maar na zijn veroorde ling gaat inspecteur Oxford verder met het on derzoek. Een van de aardigste momenten zijn die waarop inspecteur Oxford1 aan zijn vrouw zijn belevenissen vertelt. Dit doet hij meestal onder het nuttigen van een maal dat hij hele maal niet lekker vindt. Wat hij echter aan zijn vrouw niet wil laten merken. Door deze en an dere komische situaties krijgt „Frenzy" nog een bijzonder karakter, waar het bij het ver haal aan ontbrak. RIJNSBURG Tot en met 6 au gustus is in de entreehal van het gemeentehuis een expositie te bezichtigen van het werk van Streekschool voor beroepsc- begeleidend onderwijs in Leiden LEIDEN Er komt een streek school voor beroepsbegeleidend onderwijs in Leiden. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van de Stichting Streekschool voor beroepsbegeleidend Onder wijs, de Stichting Vorming Wer kende Jongeren en de Vereni ging voor christelijk Beroepson derwijs voor Leiden en Omstre ken. De school zal worden ge bouwd op hot voormalige Van Wijkterrein aan de Kanaal- weg/hoek Lammenschansweg, dat eigendom is van de EMS. Bij de nieuwe school komt een prot. christelijke mts om een igoede doorstroming te verkrij gen van het leerlingwezen naar het middelbaar beroepsonder wijs. Schenking voor med. faculteit LEIDFN Aan de medische fa culteit van de Leidse universi teit is een bedrag van 7500 gul den geschonken uit het C. J. Kok-fonds. Dit bedrag is volgens het testa ment van de heer Kok bedoeld als „stimulerende prestatiebelo ning" voor diegenen die blijk hebben gegeven van een bijzon dere begaafdheid op wiskundig of medisch gebied. Toekenning van bet bedrag kan in bepaalde gevallen vergezeld gaan van een wetenschappelijke opdracht. drie studenten van de Academie voor Beeldende Kunsten in Rot terdam, Anneke van Santen, Dies de Jonge en Victor Honig. Initiatiefnemer voor de tentoon stelling is de heer A. Haasnoot, leraar aan deze academie. Hij kende de ruimte en zag de mo gelijkheden die zij in dit opzicht biedt. In de toekomst wil hij ook een concert gaan organise ren op deze plaats. Anneke van Santen (21) gaat uit van wille keurige vormen die ze verwerkt tot onderwerpen voor textiel lages. Vlictor Honig heeft J bepaalde boodschap in werk. Hij probeert dinger vertolken die tamelijk persi lijk zijn en omdat die ook! vele bezoekers aanwezig r hoopt hij dat zijn werk „kik Dies de Jonge probeert met! etsen de fantasie van de it sen de vrije hand te geven, t poppen zijn geïnspireerd mensen in zijn naaste og ving. Bungalowpark in Bodegravel BODEGRAVEN De jonge Bode- graafse architect Rob de Groot heeft het plan opgevat de voor malige tuin van Turkenburg te veranderen ln een bungalow park met 22 woningen. Hij ont wierp 3 typen woningen van 75 Het eerste type is een bungalow zonder kap en garage; het twee de als het eerste maar met ga rage en het laatste met garage en een puntkap zodat een varia tie van drie typen woningen staat. De koopprijs zal niel ger liggen dan f 70.000. De doeling is de woningen te stemmen voor mensen die nog in de oude kom wc maar wie hun huis thans groot is geworden en in het centrum willen bli, wonen. Het gemeentebes heeft met belangstelling ke genomen van het plan maar nog geen mogelijkheid het realiseren. In een gezegende leeftijd van 91 jaar, voorzien van het H. Sa crament der Stervenden, overleed zacht en kalm, onze zuster schoonzuster en tante CORNELIA MARIA RUIGROK v. d. WERVEN-SLINGERLAND Zoeterwoude, 27 juli 1972. Huize Emmaus. Bennebroekweg 1. DE FAMILIE Huize De overledene ligt opgebaard in de rouwkapel Emmaus. (Bezoekuren vrij). Gebedsoefening: zaterdagavond om 8.00 uur in de rouwkapel vat Huize Emmaus. Avondmis: zondagavond om 8.00 uur in de St. Janskerk ter inten tie van de overledene, waarna gelegenheid tot condoleren. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op maandag 31 juli t( 11.00 uur in de St. Jansparochie aan de Zuidbuurtseweg, waarns de begrafenis zal volgen op het R.-K. Kerkhof aldaar. I

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4