BRUTAAL NOORDWIJK LOOPT AJAX IN DE WEG TIJDENS FRAAIE SHOW POLITIE KON WEGPIRAAT NAUWELIJKS BIJHOUDEN Kortebaan van Voorschoten in teken prijzen Leidse bioscopen ir Forwodians voor radio Maandag beginnen jeugd- vakantie bezigheden in Leiden LI DINSDAG 25 JULI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 5 en bal-el' •op h/ gd I ï'auj NOORDWIJK Constant Smit (of Smit Constant, zo men wil) had aan een verkwikkende dou che voldoende om de even tevo ren over hem uitgestorte lofui tingen van zich af te spoelen. „Ik ben niet tevreden over me zelf. Zolang ik foutjes maak is hert voor mij niet goed", was de even laconfieke als opmerkelijke constatering van de man, die niet alleen een vakman-in-spé als Sies Wever had gestoken, maar ook Euro pees kampioen Ajax van een voor de hand liggende zege met dubbele cijfers had afgehouden. extra gevoed door de sensatio nele achterstand, waarop Noordwijk dankzij een groot- meesterlijke opening zijn tegen stander zette. Een misverstand tussen JoharrNeeskens en Horst Blankenburg bezorgde de bal voor de voeten van de voluit sprintende Kooy, die ogenschijn lijk geen enkel ontzag kende voor Sies Wever en Noordwijk op 1-0 zette. df 5^ro0n Ajax neutraliseerde het enthou- siasme snel. Twee minuten later al dook de oogverblindend snel ook niet verwonderlijk. Temeer niet omdat alle spelers met een vrije opdracht het veld waren ingestuurd. Mühren: „Van Mi- chels mochten wij alleen maar doelpunten maken na combina ties. Van solo's was toen geen sprake. Omdat het veld toen zo hobbelig was kwam daar niet stand zetten. Een tweede goal van Keizer werd door invaller- Stj scheidsrechter Booy uit Berkel en Rodenrijs geannuleerd. De Ajax-captain protesteerde, al moet h(j stellig hebben gedacht dat Noordwijk na rust alsnog onder een koude douche zou worden geplaatst. zoveel van terecht. Kovacs had Die doelpuntenregen bleef echter ons geen bepaalde opdracht ge geven. Wij mochten vrijuit voet ballen. Als voorbereiding op de competitie is dat natuurlijk veel prettiger". opkomende Johan Neeskens Met „mijnenveger" Cruyff voor naar een hoekschop van Piet Keizer, terwijl de gehele Noord- wijkdefensie apathisch de bal stond af te wachten. Ajax, vorig jaar zonder Keizer en Cruyff slechts één helft aktief, etaleer de gisteravond aan de Van Pan- huysstraat zijn volledige spelers arsenaal. Uitgezonderd de ge blesseerden Stuy en Jan Mul der. Het kon niet anders dan een exhibitie van weergaloos mooi voetbal worden met Johan Cruyff en Piet Keizer uiteraard in de hoofdrol. (zelf spelend met rugnum- Dat de score tweemaal zo hoog 9) de van SJC overgeko- opliep als vorig jaar (Ajax won tijdens een periode van gedwon gen rust toen met 3-1) was dan 6-1 werd het voor de droomforma- tie, die vorige week nog met 11-2 over zondageersteklasser Drachten was gedenderd. „Dit Noordwijk is aanzienlijk beter. Het speelt misschien voor dit soort wedstrijden wel wat te - hard", becommentarieerde Ger- rie Mühren het spektakel, waar- in hij aan Noordwijkse zijde „nummer 9 een goede partij" vond spelen. Het was stellig niet alleen uit collegialiteit dat Müh- op, die de uit balans gespeelde verdediging steeds toegankelijk maakte voor zijn medespelers, zou het overigens verre van wil loze Noordwijk soepel naar een grote nederlaag worden ge speeld. Zo leek het althans toen al in de 12e minuut een comM- natie Mühren-Haan-Hulshoff tot de naar buitenspel riekende tweede goal leidde en vervol- De als het ware uit. Men Van Kesteren als vanger van Piet v. d. Luyt een voor Ajax „lastige" stuwdam opgeworpen, die de meeste aan valsgolven brak. Het overtollige water werd door Smit verwerkt, voor wie dit soort wedstrijden een unieke gelegenheid zijn zich te manifesteren. Ongelooflijk stijlvol en snel zweefde hij naar de hoeken waar de als bliksem •inslaande ballen, afgevuurd door kannoniers als Keizer, Neeskens, Cruyff en Mühren. nog juist konden worden afge- radar wer- 5 „V, gro< emb< men Ton van Kesteren als uit blinker aanwees. Van Kesteren, afgelopen zaterdag tegen RVC moeizaam op de voor hem onbe kende rechtsbackplaats reikend tot een voldoende, solliciteerde met overtuiging naar de vacant geworden positie van ausputzer. Met Constant Smit, de terriër Kees Karstens, Hans Westgeest en in mindere mate de nieuwe lingen Dick Kooy (vorig jaar nog vierdeklas zaterdagmiddag spelend bij Katwijk, nu tegen over Ajax) en Jan Willem Bo- gers bepaalde hij het gezicht van het eerzuchtige Noordwijk: Quick Boys-trainer Halkes („Ik mag dat wel dat de jongens op avontuur durven gaan") heeft zijn spelers vorige week in een stoomcursus de voor deze wed strijden vereiste brutaliteit ge doceerd, dit Noordwijk spreidde die onbevangenheid en durf spontaan tentoon. gens Keizer (Cees Spaanderman miste op een voorzet van Sjaak Swart, waardoor Keizer de uit balans gebrachte Smit gemak kelijk kon passeren) en Nees kens (enig gejongleer met de bal door Mühren ging daaraan vooraf) Ajax op de een 4-1 rust- kende Smit werd alleen nog verslagen door een afstands schuiver van Barry Hulshoff en een kopbal van Neeskens, die hoog opveerde naar een inswin- gende voorzet van Keizer: 1-6. Met herii heb culti E\ Kees Karstens beet zich aan iedere tegenstander vast en bepaalde in zijn oppor tunisme zelfs meerdere keren zelf flijn weg langs dit exclusie ve gezelschap. Die ondernemingszin werd nog 9 LANGERAAR De ouder vereniging van de R.-k. ba sisschool te Langeraar orga niseert morgen een teken wedstrijd. Deze wedstrijd be gint om half tien en wordt gehouden op het Nuyensplein bij het gebouw van het Wit- Gele Kruis. Vanaf negen uur kan er worden ingeschreven. Inschrijfgeld bedraagt twee kwartjes per persoon. JAN PREENE Voetbalkeizer Piet Keizer aan) een snelheid van niet min der dan circa 170 km/u had ont wikkeld. LEIDEN Zowel de kantonrech ter. mr. J. P. van Dijke als de officier van Jusflitie, mr. A. S. M. Horstink, kwamen gisteren lot de slotsom, dat een 20-jarige loswerkman uit Sassenheim een „hardnekkig geval" was. De jongeman was namelijk al en kele malen eerder gevonnist we gens het besturen van een auto zonder in 't bezit te zijn van een rijbewijs en W.A-verzeke ring. Ditmaal stond hij weder om voor dezelfde overtredingen terecht, waarbij nog kwam dat hij binnen de bebouwde kom van Sassenheim met een De offjoicr legde er snelheid van 100 km/u. had ge reden en geen voorrang verleen de (de bestuurder van de „be laagde" auto voorkwam door krachtig remmen een botsing) en op de provinciale weg no. 3 (met een politieauto achter zich Flessen- vreters bij Leidse supermarts LEIDEN Met ingang van donderdag zullen bij de Leid se Albert Heijn Supermarts aan de Kooilaan en het Be vrijdingsplein container (ook wel „flessenvreters" genoemd) worden geplaatst waarin het publiek de statie- geldloze flessen en plastic flacons kan deponeren. Albert Heijn heeft besloten deze aktie op te zetten met als doel op deze wijze afdelingen bakken neer te zetten waar de flessen kon den worden afgeleverd. Spoe dig bleek dat deze service, die alleen bedoeld was voor de A.H.-klanten, bijzonder aansloeg. Diverse keren per dag moesten de bakken wor den geledigd. Na deze expe rimenten heeft Albert Heijn kontakt opgenomen met de direkties van gemeentewer ken in de diverse plaatsen. In de huidige opzet worden de fraai beschilderde contai ners buiten het filiaal ge plaatst, zodat alle omwonen den (ook de niet A.H.-klan- ten) hun lege flessen daar kunnen afleveren. In Den Helder werden in het kader van de akt'ie „Houdt Den Helder helder" de jeerate containers geplaatst. (kleine) bijdrage te leveren Leiden is de tweede stad waar 'het behoud van een milieu. Maanden geleden reeds heeft men in diverse supermarts geëxperimen teerd met bij de emballage- definitief toestemming werd verleend. Diverse andere ge meentes hebben medewer king toegezegd bij het plaat sen van flessenvreters. VOORSCHOTEN De Voorscho- tense Kortebaandraverij wordt dit jaar weer gehouden op de middag van de Voorschotense Paardenmarkt, vrijdag 28 juli. De draverij is op de Prins Bernhardlaan en begint om 14 Er hebben reeds diverse bekende stallen ingeschreven met in to taal 30 dravers. Enige bekenden zijn Hannibal, 6-jarige bruine ruin; Godfried S; 7-jarige brui ne ruin en John Buitenzorg, 4- jarige bruine hengst. De afstand Er :s een bedrag aan prijzen 3500,- inclusief de hoofdprijs van 1800,-. De totalisator aanwezig. Om de jeugd te betrekken bij de paardensport 'is er naast het zeer gereduceerde entree-be drag voor kinderen ad 0,50 per persoon de kans om een Edammerkaasje te winnen in dien het winnende paard wordt getipt. Vrijdagmorgen om 11 uur wordt bij het Wapen van Voorschoten de officiële lijst van dravers opgehangen. Alle kinderen kunnen gratis een for mulier krijgen, waarop het win nende paard moet worden inge vuld. Om 13.30 wordt de bus met formulieren weggehaald. Voor de ouderen, die niet willen deelnemen aan de totalisator bestaat de gelegenheid tot het winnen van een pony-paardje en een pony-veulen als hoofdprijzen en verder zijn er nog prijzen in de agrarische sector te winnen. Zij moeten dan een lot kopen waarvan de opbrengst bestemd is voor de instandhouding van de Voorschotense paarden markt. De trekking van de prijzen en de uitreiking van prijzen aan de winnaars van de kortebaandra verij geschieden na afloop van de kortebaandraverij in het Wapen van Voorschoten. Waarheen met lichtreclame BOSKOOP Sinds de afbraak van de gashouders is de licht reclame „Boskoop Kweke rijen" uit het gezicht ver dwenen. Men heeft getracht deze recla me op de toonzaal van het kantoor van de gemeentebe drijven te plaatsen maar dit geeft veel technische proble men. Ook de watertoren acht men wel geschikt maar tot een besluit is het nog niet gekomen. Het gemeentebestuur wil graag suggesties vanuit de burgerij vernemen. Ieder die een idee'tje heeft of een plaatsje weet kan dit ter kennis brengen op het raad huis. VOORHOUTDe Voorhoutse basketbalvereniging „The For wodians" neemt donderdag aan staande deel aan het AVRO-pro- gramma „Mobiel" waarin de quiz „Alles voor de club" is op genomen. Omstreeks 18.40 uur zijn de bas ketballers op Hilversum 2 te ho ren. De vertegenwoordigers van The Forwodians krijgen drie vragen van 75 gulden te beant woorden. Het is mogelijk tijdens de uitzending telefonisch hulp te bieden als dat nodig is. Men kan zich als soefleur opgeven bij Pauk Bakker, tel. 1240. Verdachte had weinig of niets tot zijn „verdediging" aan te voe ren. Alleen over de snelheid waarmede hij over de provin- oiale weg reed maakte hij een opmerking. .Ik reed daar niet zo hard", waarop de kanton rechter repliceerde: „De politie stelde dat duidelijk vast. De snelheid van de politieauto was overigens nauwelijks toereikend om u in te halen". i zijn requi sitoir de nadruk op, dat ver dachte kennelijk maling had aan wet en regels en aldoende steeds weer een gevaar op de weg vormde. In verband hier mede eiste hij ditmaal niet al leen een totale geldboete van 300 subs. 30 dagen, doch ook in totaal vier weken delijke hechtenlsstraf, „Geeft u me als 't u blieft geen vrijheidsstraf. Ik heb als eens gezeten en weet wat dat is. Voor een gewoon mens niet te doen", aldus verdachtes reactie. „U heeft het er zelf naar gemaakt en ik zie geen reden om ook maar ets aan de geëiste straf fen af te doen", zo richtte de rechter zich tot slot nog tot ver dachte, alvorens geheel conform te vonnissen. 10.30-11.00 uur. vnn 14.00-16.00 18.00-19.00 uur. 3de klus: vnn 14 16.00 uur. vnn 18,00-19 30 krnamnfdellnR van 11 00-16.00 i vnn 19.00-19.30 uur alléén voor e j;pnoirnkinderafdeling: vnn 14 15.00 uur. vnn 1S.00-ls.10 uur. d dug en dondordng alléén voor latrUch rlokenhula En. LEIDSCHENDAM De PTT heeft in het filiaal van Coüp. Nederland in het win kelcentrum aan de Prins Frederiklaan in Prinsenhof een postagentschap geves tigd. De openingstijden zijn maandag, dinsdag en vrijdag van negen tot dertien en van veertien tot zeventien uur. Woensdag van negen tot der tien uur. Experimentele woningbouw DEN HAAG (ANP) Hel plan voor de bebouwing van een deel van het noorden van Alphen aan den Rijn heeft van minister Udink van Volkshuisvesting en ruimtelijke ordening het pre dikaat „Experimenteel" gekre gen. Het ontwerp is van het bureau Kuiper, De Ranitz, Van der Ree en Van Tol stedebouwkundigen te Rotterdam, tezamen met ir. H. P. Ahrens, architect te Oos terbeek. O LEIDEN Dc jeugdvnknnticbe- zigheden in Leiden beginnen maandag. Gedurende drie weken worden op de maandag- en woensdagoch tend filmvoorstellingen gege ven: 2R juli: Heintje als detecti ve, 31 juli en 2 augustus: De kleine Lord, 7 en 9 augustus: Vier rakkers In een jeep. De filmvoorstellingen worden gege ven in het Luxortheater, aan vang 10 uur v.m. Toegangsprijs per filmvoorstelling in groeps verband, 50 cent per kind. Par ticulieren: 75 cent per kind per filmvoorstelling. In de Sludsgehoorzaal worden ge durende drie weken op donder dagmiddag variétévoorstellin gen gegeven. Het programma gaat er als volgt uitzien: don- derdog 27 juli: De CarneUTs en Sjakic Schram, 3 aug.: de Con- ny Vink Show. 10 aug.: Marthy Jeugd Party Show-Clownerie. Toegangsprijs voor de variété voor,siellingen bedraagt per voorstelling f per kind in groepsverband. Particulieren: f 1,75 per kind per voorstelling. RIJNSBURG Vanavond wordt in het gemeentehuis een expositie geopend dor burgemeester Kmans. Op de expositie zijn karakter poppen, etsen .tekeningen en textielcollages te zien. De makers hiervan zijn drie studenten aan de kunstacademie in Rotterdam. (Op de foto links naar rechts Anneke va Sentem, Victor Honis en Dries de Jonge). SJZ en het jeugdkamp ZOETERWOUDE Als laatsten van de vier groepen vertrokken zondag de D en E-junioren naar het NKS-kamp te Leusden. Op nieuw geschiedde dit dank zij de medewerking van een uantul ouders en andere sportvrienden met particulier vervoer. Na de gebruikelijke kennismaking en opening was er 's avonds een fikse puzzel-wandeltocht die op en latcrtje uitliep. In de tent bleef het ook daarna nog onrustig omdat een van de jon gens om twaalf uur jarig werd waarop natuurlijk op dut tijd stip gezongen moest worden. Gisteren stonden er twee voetbal wedstrijden op het programma die beide met 0-1 verloren wer den. De tegenstanders waren plaatsgenoot Meerburg en Sea- strum. Bij hef slagbal werd Meerburg met 23-10 geklopt en van NE A met 14-13 verloren. Het lijnbal moest worden afgelast omdat de overvloedige regenval van dc voorafgaande nacht het veld on bruikbaar had gemaakt.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5