Leidse schilderes Anneke Boot wil kunstspotjes voor de Ster Hans v. d. Voort kreeg zijn zin Stichting gaat ontevreden be jaarden bepraten Viersprong is maar driesprong 'Club de zei met vrienden Limetz' moeite vaarwel Kans Karei Zegers op titel verkeken Dronken Alphenaar in Ter Aars water LEIDSE COURANT DINSDAG 25 JULI IS LEIDEN Wie de tweede ten toonstelling van de Triënnale in De Waag niet heeft overgesla gen, heeft daar drie schilderijen kunnen zien hangen van Anneke Boot, Leidse schilderes. Voor de meesten zal dit een eerste ken nismaking met haar geweest zijn, want - hoewel zij al dik wijls heeft geëxposeerd in oost- ei zuid-Nederland - in Lelden is het nog niet gelukt een tentoon stelling te organiseren. „Wel in galerieën, maar ik wil dolgraag in de Lakenhal. Daar in komen mijn schilderijen goed tot hun recht. Ik wil helemaal meer in het westen komen, maar heb hier nog erg weinig contacten". Ze praat wat aarze lend soms, met zachte stem. Vooruitlopend op haar gedach ten en zichzelf weer corrige rend. In haar appartement aan de Lan- gebrug vinden we weer de stijl volheid terug, die ook uit haar schilderijen spreekt, zij het dan in een iets lichtere toets. Want door de altijd wat grijsblauwe tint, en de forse, haast tastbare streken, wordt de verlatenheid van haar onderwerpen nog ex tra geaccentueerd. Juist in de stille, bijna levenloze wereld waarin ze je Iaat kijken en de zuiver impressionistische stijl waarin rij haar onderwerpen weergeeft ligt het bijzondere ka rakter van Anneke Boots werk. De momenten van wording en verwording waaraan wij meest al voorbijgaan, zoekt rij op. Zij trekt naar afbraakbuurten (Pe likaanstraat), bouwwerken, klei ne, rommelige I ndustrieterrei- nen en objecten, waarin wij al leen nut zien. Anneke kijkt met andere ogen en probeert de schoonheid die zij ziet over te brengen op haar publiek. Over de mogelijkheden van expo seren in haar eigen stad zegt ze: „Die Triënnale was natuur lijk wel iets. Maar de vraag is, wat ze ermee gaan doen. De ge meente schijnt enkele werken op te kopen. Maar er is maar een beperkt budget. Ze moeten dus nu toch een selectie toepas sen, wat ze eerst niet wilden doen. Het stimuleren van expositiemo- gelijkheden van hogerhand zou veel meer moeten gebeuren. Voor het publiek zou een kor tingsregeling mogelijk moeten zijn, dat is erg prettig. Maar Nederland is zo'n calvinistisch land. Er is geen traditie bij de overheid om kunst te stimule ren. Bovendien zijn de kunste naars zelf ook niet sterk ge noeg, niet georganiseerd en ze hebben gebrek aan zakelijk in zicht. Maar dat is een beetje in herent aan het karakter van een kunstenaar. Op het ministe rie ontbreekt het ook nog teveel aan mensen met kunstzinnig en practisch inzicht tegelijkertijd". Na haar studie sociologie is Anne ke Boot zelf gaan werken op het ministerie van CRM, maar heeft daar weinig te maken met beeldende kunst. „Gelukkig niet, nee". Een publiekstimule- rende factor is voldoende en goede reclame. Anneke Boot schrikt daarvoor niet terug. „Als ik geld zou hebben, zou ik het doen. Zo'n spotje voor de Ster moet wel ludiek zijn, hap peningachtig - geen wasmidde len reclame. Ook schilderijen in bedrijven en fabrieken hangen werkt stimulerend. Nee, ik zie niet in waarom je dit soort re clamemiddelen niet zou gebrui ken. Het theater timmert toch ook aan de weg". Anneke Boot kijkt met andere ogen n LEIDSCHENDAM Voorzitter A. M. van der Laan van de Stichting Duivenvoorde hoopt de bewoners die bij het gemeente bestuur bezwaar hebben ge maakt tegen de geplande uit breiding met 80 flats voor be jaarden nog deze week in een persoonlijk gesprek te bewegen toi intrekking van het bezwaar schrift. Voornaamste reden daarvoor is het dreigende uitstel van het begin van de bouw. In een eerder gevoerd gesprek met enkele ondertekenaars heeft hij er ai op gewezen dat ze „op het verkeerde spoor" waren. Het is namelijk hele maal niet zo dat de grond waar op de woningen worden ge bouwd bestemd is voor berm, groenstrook en park*zoals dn het bezwaarschrift is medegedeeld. Verder hebben alle flatwoningen uitzicht op de goede, groene zij de van het complex. „Natuurlijk zijn wij toegankelijk voor rede lijke argumenten en het bestuur wil met plezier over mogelijke bezworen praten, maar alleen de keukens en dan nog lang niet alle krijgen uitricht op de nieu we blokjes woningen", aldus de heer van der Laan. Het bestuur wordt dagelijks geconfronteerd met nieuwe aanvragen voor vestiging in het complex flatwo ningen voor bejaarden en wil zo spoedig mogelijk gaan bouwen om ook deze nood te lenigen. Het bestuur van de stichting is bevreesd, voor uitstel omdat na de goedkeuring door de gemeen teraad ook Gedeputeerde Staten nog hun goedkeuring moeten verlenen, Een bezwaarschrift via G.S. zou zeker enkele maan den vertraging geven, waardoor een voorlopige afspraak met de aannemer die eind septem een project baëindigt en middellijk daarna zijn perso: en materiaal naar Leidsel dara dacht over te brenger het gedrang komt. Ambtenaren hai van Boskoop I dul spelen tegen n-i provincie No BOSKOOP Het voetbal-el) soc van de gemeente Boskoop hl '1£n b/st elftal van de provij r'e Zuid-Holland uitgenodigd i in wedstrijd te komen spelen het voetbalterrein van Flo re j vor De juiste datum (7 of 21 aujj a,1< tus) is nog niet vastgesteld. Het traditie geworden dat Boskoopse gemeentelijke en enige vriendschappelijke v] strijden speelt tegen het pro| ciale elftal. Het is voor de aij tenaren prettig elkaar eens. ontmoeten anders dan in 1 ambtelijke sfeer. LISSE Het comité „V| kantievreugd'' geeft dondt dag aanslaande een waterfeest m het zwemfoi „De Lis", aanvang 9 ui Zaterdag aanstaande een spuitbalwedstrijd op ee veld aan de Ruishornlaan gt houden, 's middags om twa VOORSCHOTEN In het Voorschotense dorpscentrum is net kruispunt van de we gen Koningin Julianalaan- Schoolstraat-Wijngaarden- laan een viersprong, die voor automobilisten uit de rich ting Leidschendam maar een driesprong is. De afslag naar de Schoolstraat is door middel van het bord „rechts-afslaan-verboden" afgesloten. Het verkeer uit de richting Wijngaardenlaan en koning-n Julianalaan mag wel door deze aftakking naar de Schoolstraat. Automobilisten uit de richting Leidsdhendam moeten eerder afzwenken naar rechts om de Schoolstraat te bereiken, deze toegang naar het cen trum is veelal versperd door stil staande auto's, die laden of lossen. Enige middenstan ders hebben ontdekt, dat met enig „breek werk" ook de afslag op het kruispunt voor alle verkeer kan gelden. Er is nog geen officieel verzoek ingediend. LISSE „Vanavond ga ik winnen" had Hans v. d. Voort gisteravond voor de start van de tweede etappe van de Tour de Lisse tegen fijn vrienden ge zegd. Hans kreeg gelijk. In eon enerverende strijd met de leider in het algemeen klassement. Marcel Hageman, greep V. d. Voort de overwinning. Het scheelde op de meet weliswaar slechts #en banddikte; de vreugde was er niet minder om. De strijd tussen de twee „titanen" barste al los in de eerste van de vier ronden. Direct al namen zij een ruime —voorsprong op het jagende peloton en die voor sprong werd met het naderen van de finishlijn steeds groter. De honderden toeschouwers za gen hoe de jeugdige kemphanen alles gaven op hot laatste rech te stuk Spekkelaan en hoe uit eindelijk Hans v. d. Voort met een laatste krachtinspanning de ritzege voor zich opeiste. Het ziet er dus naar uit dat de strijd aan de top zich in de ko mende dagen nog meer zal gaan toespitsen. Voorlopig heeft Hageman nog een riante voor sprong op V. d. Voort maar on overbrugbaar is die afstand be slist niet. Bij de B-rijders staat nog steeds aan kop André Reeu wijk. Hij wordt op slechts twee seconden gevolgd door Hans Bierman. Tot ongelukkigste renner werd gisteravond uitgeroepen Wils v. Eeden. Tot twee maal toe kreeg hij met materiaalpech te kam pen. De pschprijs leverde hem en trans istorradio op van een onbekende gever. De promotie- prijs werd toegekend aan Peter v. d. Weyden. Uitslag 2e etappe over 4 ronden: 1. Hans v. d. Voort 32.05 min., 2. Marcel Hageman 32.06 min., 3. Wil Reeuwijk 32.41 min., 4. Dirk Jan Colijn 33.08 min., 5. Peter v. d. Berg 33.16 min., 6. Henri Augustinus z.t., 7. Frank Rubingh z.t„ 8. Lau v. d Voort z.t., 9. Hans Bierman z.t., 10. Martien Koomen z.t. Ploegenklassement: 1. Faas—Sim- ca. 2. Jan v. d. Reyden, 3. Melkhandel, 4. Ons Weekblad, 5. Heemskerk Fiat, 6. Beyersber- gen, 7, Graficus, 8. Dirk Schou ten, 9. Schrama-Verf, 10. Cas per s. Bcrgklassement na 2 etappes: 1. Hans v. d, Voort 11 pnt., 2. Marcel Hageman 9 pnt., 3. Wil Reeuwijk 3 pnt., 4. John van Lierop 1 pnt.. Algemeen klassement: 1. Marcel Hageman 51.18 min., 2. Hans v. d. Voort 51.31 min., 3. Wil Reeu wijk 52.11 min., 4. Dirk Jan Co- lijn 53.06, 5 Martien Koomen 53.12 min., 6. Piet de Ridder 53.14 min., 7. Frank Rubingh 53.23, 8. Rene v. d. Berg 53.25 min., 9. André Reeuwijk (B) 53.28 min., 10. Hans Hierman (B) 53.30 min.. Klassement voor de groene trui: 1. Peter v. d. Weyden 15 pnt., 2. Paul Bemelman 7 pnt., 3. Ad Geerlings 6 pnt., 4 Peter v. d. Klauw 6 pnt., 5. Wilbert v. Ger- wen 5 pnt., 6. Ronny v. d. Ball 5 pnt., Peter v. d. Berg werd tien seconden teruggezet wegens het niet verschijnen op de fiet- senkeuring na afloop van de etappe. LIMETZ/LEIDEN Het tweede deel van zijn séjour begon de „Club de Limetz" met een ex cursie naar Chartres. Het be zoek aan het belangrijkste mo nument van deze stad, de kathe draal, is een traditioneel hoogte punt, dat we niet graag achter wege zouden laten. Wie dit monument goed wil Ieren kennen, heeft aan één dag bi lange na niet genoeg. Vandaar dat degenen, die de excursie al meermalen hebben meege maakt, nooit een klacht over de herhaling ervan laten horen. De gothische kathedraal die de schoonste van Frankrijk wordt genoemd, is voor de groep een studieobject geworden. Zo gaat het ook met andere program ma-onderdelen, die steeds terug keren omdat niemand ze missen wil. Voorbeelden daarvan zijn de wan delingen in het fraaie land schap, waarin Limetz gelegen is. Men hoeft er niet ver te gaan om te genieten van een grote variatie in kleur, gewas en geur. Met behulp van veld kijkers bestudeerden de cluble den de vogels en de prachtige panorama's. In onze boerderij nestelt een velduil, die ons op een nacht de stuipen op het lijf joeg door zijn zware ademha ling. We waren er vast van overtuigd, dat een beschonken clochard onze vesting was bin nengedrongen en er een slaap plaats had gevonden op de hooi zolder. Met zaklantaarns werd de ge heimzinnige ruimte afgezocht en wie schetst onze verbazing toen de oorzaak van de onrust een uilennest met twee jonge uilen bleek te zijn? We waren gerust en de zware ademhaling heeft ons niet meer uit de slaap ge houden. De traditionele gastenavond, waarop de Club de vin d'hon- neur aanbiedt aan zijn Franse vrienden, is weer een grandioos succes geworden. Een hoogte punt van „Fraternité", die de afgelopen twintig jaar zo stevig geworden is. Het „ce n'est qu'un au revoir" is voor alle een zekerheid. Nu zijn we weer toe aan het af scheid. „Partir c'est mourir un peu" zeggen de Fransen. En het is waar: met lood in de schoenen hebben de clubleden gezamenlijk hun tocht door het dorp gemaakt om te danken voor alle hartelijkheid, die zij hebben ondervonden. De be king van het dorp drukt steeds weer op het hart, toch rug te komen. Twintig jaar niet genoeg: het contact n worden voortgezet. En aan zal het niet liggen. Een veertien daags festijn, beurtelings boeiend, ontsp nend en inspannend was,' weer te einde. En typisch: nu weer rolt de donder op avond boven onze hoofden, is al jaren zo. Het schijnt e te horen. Velen hebben zich ingespan om er „iets blijvends maken. Want dat is de be^ ling van dit allee. Jonge men een vakantie te bieden, van ze niet alleen de heric ring aan de zon overhou maar waarin ze ook iets heb! geproefd van de Franse culti Er is veel tijd aan de voorbe ding besteed. De heer Ev Castelein heeft zich beijverd de stijlvolle dansen in te sti ren, de heer Wim Hoppe heeft de fraaie costuums schikbaar gesteld en nog anderen hebben ertoe bijgei gen, het bezoek aan Limetz dit jaar te doen slagen. Het staat vast, dat nog vele jo mensen kennis zullen ma met dit fraaie stukje Franki en zijn beminnelijke bewom Limetz, 20 juli J. P. Koevo Het Bestuur van de Bloemenveilingvcrcniging „Flora" geeft met leedwezen en deelneming kennis van het overlijden van het personeelslid, de heer P. v. d. KWAAK Hij heeft onze vereniging 30 jaar op een trouwe en verantwoor delijke wijze als keurmeester gediend, waaraan wij de beste herinnering bewaren. Namens het bestuur van de Bloemenveilingvereniging „Flora", P. VAN DELFT, voorzitter H. J. DEN HAAN, secretaris. Rijnsburg, 25 juli 1972. o HAZERSWOUDE De kans, dat Hazerswoudse molorcou" reur Karei Zegers alsnog be slag zal leggen op de natio nale titel bij de 350 cc-rij- ders, is zeer miniem. De (zelfbouw-)Suzuki-coureur uit de Jacob Reviusstraat in de wijk Rhynenburch zag zondag, tijdens wedstrijden op het circuit va-n Zandvoort, geen kans, om de eerste plaats voor zioh op te eisen, maar werd daar derde. Henk Lodder, de Yamaha-rijder uit Hendrik Ido Ambacht, blééf de „import--Hazers- wouder voor en dat beteken de tegelijkertijd, dat Zegers' grootste concurrent in de strijd om de titel ook wat' puntentotaal in het algemeen klassement betreft winst boek te. Lodder heeft nu 204 pun ten, terwijl Zegers' totaal 188 punten bedraagt. En één overwinning door Lodder in de resterende races om vaderlands kampioenschap betekent de titel voor de man uit Hendrik Ido Am bacht. Ondanks dat khn het seizoen voor Zegers alsnog prettig eindigen: de eerste vijf in het eindklassement krijgen een startlicentie internationale wedstrijden. Wat de wedstrijd van zondag overigens nog aangaat: Wil Melis uit Oisterwijk werd TER AAR-ALPHEN Gister morgen moest de kraanwagen eraan te pas komen om de auto van de 21-jarige B. uit Alphen a/d Rijn uit de sloot te halen. In het weekend daarvoor had de bestuurder, die met grote snel heid de Westkanaaiweg (Al phens gedeelte) bereed door een onbekende oorzaak de macht over zijn stuur verloren. Aangezien hij onder invloed ver keerde was het niet meer moge lijk geweest om de auto, gezien de grote remsporen, op de weg tc houden. Tenslotte sloeg hij over de kop en belandde in de sloot, waarna de bestuurder zonder verwondingen door het open dak de auto kon veria Met een nat pak kon hij ia de poli'ble zijn verhaal doen, auto is gehee' total loss weg sleept. LISSE Hurt ig en D.M. Kroes; Anl F. A. van der Beek el; Marjolein Suzanne. A. M. P. de Gi iia. d. v. J. J. Lamtxx Boden; Daniël L z.v. H.C. Zulderdi kers; Brenda. d. van J. V G. M. Stuifzand; PatrleU van DIJ venbode en M.E. Sprokk burg; Cornelia Antonla. d.v. Rotteveel en M. M. Slobbe; P< Adrlanus Johannes, z. v. R. I der Zwet en W. J, Geerlings. Overleden L.J.G.Gros 95 Jai van den Berg, 86 Jaar; A.5

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4