Quick Boys geen ontzag voor AZ '67 Noord wijk: volop keus SISTHU PAN: NEE SPARTA STERK SPEL JAN HAYER TEGEN WINNAAR MOTTRAM Geen betaald voetbal U.Y.S. Badgastentoernooi van „Noordwijk' JU 197! SPORTBIJLAGE MAANDAG 24 JULI 1972 L 1 AZ's uitblinkende middenvelder Dick Twisk in actie KATWIJK Quick Boys toon de het verschil tussen een subtopper als FC Den Haag en een pendelaar als AZ'67 zaterdag met veel bravour aan. Fungeerden de Katwij- kers een week eerder slechts als decoratie bij het optreden van FC Den Haag, tegen de Alkmaarders was het juist Quick Boys dat het „spel op de wagen bracht". Dat de sterk uitgedunde rijen op de duinen met gedurfd aanvals- spel een klapstukkerig menu voorschotelde, waarvan kwa liteit voor een groot deel werd bepaald door de ver bindingslinie Johan van Duyn, Sisthu Pan, Gert Zwaan en in de tweede helft door Ron Verheul. Gedragen door dit middenveld trok Quick Boys zich aan zijn tegenstander op, zo zelfs dat AZ'67 tenslotte tevreden mocht zijn met een 21 overwinning. De Alkmaar ders, die het afgelopen sei zoen tijdens de afvalrace van de eerste divisionisten in de eindsprint naar voren stormden, konden nu geen moment aantonen een aan winst te zijn voor de voetbal hogeschool. Quick Boys be wonderend en vol ontzag op kijkend naar FC Den Haag, keek de eredivisie debutant recht in de ogen. gesterkt als het zich voelde door een „stoomcursus" van trainer Halkes: „Donderdag hebben we op brutaliteit geoefend. De bal tussen de benen van een tegenstander laten door spelen, waardoor de spelers zelfvertrouwen zouden krij gen. De angst heb ik er pro beren uit te praten". Sisthu Pan en Johan van Duyn met name waren de expo nenten van het „nieuwe" Quick Boys, dat met deze persoonlijkheden voorop tal loze malen de verre van de gelijke stellingen van AZ trachtte te slopen. Balkunste naar Pan, choochelde bij tijd en wijle dat het een lust voor het oog was. De nieuwkomer in Quick Boys-1, die vorige week door Halkes slechts één helft werd ingezet, ont popte zich als de spielma- cher, die over een grote afstand op scherp staande medespelers feilloos en haar- zuiver weet te bereiken. Door gebrek aan conditie en wellicht ook weggesust door de loutering van het succes, viel de uiterlijk onbewogen Chinees na rust ver terug. Zoals ook AZ'67 teleurgesteld afzakte naar een bedenkelijk niveau. De uit het vorsten dom Monaco verbannen Ruud Suurendonk voelt zich nog altijd de kroonprins. Die indruk wekte hij tenminste. De vedette met om zich heen de waterdragers. Met zijn verre van boeiende techniek en de instelling „als ik de bal niet precies voor de voet krijg, loop ik er niet voor" bracht Suurendonk van zijn Ruud Suurendonk probeert de bal over Quick Boys-doelman Floor Schaap te koppen. hoofdrol weinig terecht. Om die eer streden routiniers als Wim Jager, die zijn bewaker Arie Verdoes soms doldraai- de, en Dick Twisk, alsmede een talent als Hoogesteeger. Kees Kist jr., ontbrak wegens vakantie. Wellicht kan de ex-Heerenvener wat meer stootkracht aan de zelden imponerende AZ-aanval toe voegen. Aan het bliksembe zoek in de vijfde minuut toen de attent opgelopen Twisk uitstekend reageerde op een dieptepass van Flip Stapper, had Quick Boys voldoende om het visitekaartje van de Alkmaarders dusdanig te ontleden dat verdere averij kon worden voorkomen. Met name verdedigers als Joep den Hollander en Arie Haas noot wierpen zich op als gra- fologen, die het karakter van de AZ-aanvallen snel bepaal den. Zodoende de weg naar doelman Floor Schaap ver der afsluitend. Al gauw zou ook het initiatief worden overgenomen door Quick Boys. Een blikseminzet van Sisthu Pan kon nog juist worden gekeerd door doel man Kooistra, die de op de tribune vertoevende doelman Ger Vooys verving. Het bleek de vonk, die het enthousiasme hoog oplaaide, zo zelfs dat AZ'67 bij de eerstvolgende aanval totaal werd weggespeeld. Uit een vrije trap kopte Koos Klin kenberg de bal door naar de opgelopen Wim v.d. Plas, die van dichtbij inkopte. 1—1. Een vleugelschot van Klinken berg deed de bal vervolgens op de binnenkant van de ver ste paal belanden. De sensa tie bleef echter uit. Ontnuch terd werkte daarentegen de de tweede goal van AZ, dat op een psychologisch belangrijk moment de nooduitgang ont dekte, waardoor het nog tij dig wist te ontsnappen. Ein delijk werd het presenteer blad wel goed aan Suuren donk voorgehouden (Wim de Jager nam de bediening voor zijn rekening), hetgeen de voormalige Ajax-speler dank baar uitbuitte: 1—2. Het be tekende een afkoelperiode in de wedstrijd, die naar een matig peil terugzakte. De zonder de onontbeerlijke fan tasie te werk gaande Alk maarders leken tenslotte het klasseverschil dan toch nog wat duidelijker uit te druk ken toen Joop den Hollander de doorgebroken Piet Vuil het contact met de grond deed verliezen. Suurendonk wilde de penalty aangrijpen om zijn faam als nog te bewijzen. Het werd echter een exhibitie van ge makzucht. Suurendonk schoot naast. Eén voordeel had hij. Niemand legde hem iets in de weg om zo snel mogelijk de kleedkamer te bereiken. Katwrijks jeugd be hoefde geen handtekening.... JAN PREENEN fdOORDWIJK Noordwijk- trainer v. d. Horst heeft za terdag uitgebreid geëxperi menteerd met zijn elftal dat op verscheidehe plaat sen ongetwijfeld gewijzigd I zal worden. In ieder geval krijgt Noordwijk een nieu we ausputzer, nu Anton Marijt naar de nieuwe ere- divisionist Haarlem is ver trokken. In de oefenwed strijd tegen de Rijswijkse zondageersteklasser RVC vertolkte Hans Plaatzer de functie van laatste man, wat hem behoorlijk goed afging. Van de aanwinsten Aad Glas. Jan Willem Bogers, Ton van Reste ren, Dick Kooy en Kees Kar- stens, deden Bongers en Kar- i stens het het best .De van ARC overgekomen Bogers smaakte het genoegen al in de achtste minuut van het" vriendschappe lijke duel de openingstreffer te scoren na een ééntweetje" tus sen Karstens en Jaap van Kes- teren. Bogers toonde zich eer beweeglijke spits en lijkt meer in zijn mars te hebben dan de ex-Katwijkspeler Dick Nooy, voor wie Bogers na rust werd uitgewisseld. Kooy is individueel een behoorlijk j goede speler, maar komt er in de combinatie niet zo erg uit. Zeker niet in het team dat na rust door v. d. Horst werd inge zet en ver - achterbleef bij de formatie, die in de eerste helft RVC op 11 hield. Die tegen- goal kwam in de 21e minuut tot stand. Een afstandsschot van Meyer de Wolf verdween van 20 meter afstand onhoudbaar voor doelman Constant Smit in het Noordwijkse doel. De duizend toeschouwers die naar het veld aan de Van Panhuys- straat waren gekomen (tegen Ajax vanavond om zeven uur zullen er ongwtijfeld vele dui zenden meer zijn) moesten ech ter constateren hoe Noordwijk in het geleidelijk matter wor dende duel steeds verder terug viel. Constant Smit werd in het doel vervangen door Piet Wes terhout, Kooy nam de plaats in van Bogers en Aad Glas en Ton van Resteren mochten eveneens hun debuut maken. Voor West geest en Frans v. Veen. Voor Van Resteren moet dat een teleurstelling zijn geweest. De gevaarlijke aanvaller van SJC en het zaalvoetbalteam van HH Sporthuis werd op de voor hem onbekende plaats rechtervleu gelverdediger geposteerd waar hij nauwelijks opviel. Ook aan Rijswijkse zijde werd druk ge bruik gemaakt van wisselspe lers. Vele nieuwe gezichten wa ren in het team te vinden, ter wijl jongens als Jan v. d. Oe ver. Guus Haak en Koos van Dullemen ontbraken. Noordwijk-aanvaller Rudi Bröring belaagt RVC-doelman Van Assendelft KATWIJK Sisthu Pan, af gelopen zaterdag tijdens de eerse helft van Quick Boys tegen AZ '67 een op vallende rol vertolkend heeft een aanbod van de Rotterdamse eedivisieciub Sparta afgeslagen. Pan, die twee oefenwedstrijden op Spangen speelde, en verscheide ne seizoenen achtereen al is ge kozen voor vertegenwoordigende elftallen, vindt het aanbod van Sparta niet lucratief genoeg. Als basissalaris kon hij tweehonerd gulden per maand ontvangen. Daarnaast zou hij nog recht hebben op premies. De in Katwijk woonachtige Sisthu Pan vindt dat echter niet vol doende. Reden waarom hij ook het komende seizoen nog zal uit- der druk te zetten: 7-5, 6-2. De andere finalist werd de als eer ste geplaatste Engelsman Bus ter Mottram. In zijn halve finale tegen Jan Hayer had hij het echter geenszins gemakkelijk. NOORDWIJK Zeer veel toe schouwers hebben dit weekend op de Noordwijkse Casino Ten nisbanen kunnen genieten van tennis op hoog niveau. Voor het hoofdnummer van dit internatio nale badgastentoernooi, het he renenkelspel A, wist Marian In de eerste set wist hij Jan Laudin de finale te bereiken door een zeer uitgekookt spel door zaterdag van de Engelse van een reële bedreiging af te Stephen Warboys te winnen. houden, maar Jan kwam vooral Vooral in de tweede set van door zijn zeer sterke vechters- deze wedstrijd toonde Marian mentaliteit terug. Knokkend zijn kunnen door de soms zeer voor elk punt ging de strijd tot goed spelende Warboys flink on- 5-5 gelijk op. Toen wist Buster de wedstrijd uit te maken, 6-3, Bij de dames zag Judith Salomé 7-5. Zondagmiddag om één traden dus in de finale tegen el kaar Marian Laudin en Buster Mottram. De hoge verwachtin gen die van deze partij gekoes terd werden zijn echter geens zins bewaarheid geworden. Mis schien was het de druk die Mot tram op Laudin wist uit te oe fenen door zijn zeer solide spel vanaf de baseline dat deze niet in zijn spel kon komen, want hij speelde beslist geen briljante fi nale. Vooral zijn overhead liet hem danig in de steek, maar ook zijn overige slagen misten net de nodige precisie om Mot tram in gevaar te kunnen bren gen. Mottram speelde overigens zeer goed en hij controleerde de wedstrijd dan ook van begin tot het eind en stond zijn tegenstan der slechts vier games toe: 6-2, 6-2. Ook in de herendubbel mocht de slechts 17-jarige Engelsman de titel voor zich opeisen. Samen met zijn landgenoot Feaver tra den zij aan tegen het Australi sche duo Kronk en Tricky. In een fantastisch schouwspel ging de strijd zeer gelijk op. Ieder won zijn service tot de stand 4- 4. Toen verloor Feaver zijn ser vice maar gelijk daarop moest ook Tricky een service-door braak toestaan zodat de stand weer gelijk was: 5-5. In de tie break toch de eerste set voor zich op te eisen, 7-6. In de tweede set ging weer de strijd gelijk op, maar nu wisten Mottram en Feaver de tiebreak te voorko men en wonnen zo het kam pioenschap met 7-6, 6-4. ich de pas naar de finale afge sneden door de Australische Pat Coleman. Eervol ging zij ten onder tegen een zeer sterk spe lende Pat, die in de tweede set overigens toch alles moest doen om een derde set te vermijden, want Judith begon steeds meer vat op haar spel te krijgen: 6-3, 7-6. Marjory Gengler won de andere halve finale van Wendy Turnbull met 6-4, 1-6, 7-5. In de finale trok Pat meteen het spel naar zich toe. Safe spelend van af de achterlijn en zelden aan vallend haalde zij de eerste set binnen: 6-4, ook in de tweede set kwam zij voor met 3-0, maar zij kreeg het steeds moei- lojker met Marjory en verloor haar greep op het spel. Met su bliem spel en sterk vollerend greep Marjory de set en gunde in de laatste set haar tegen standster weinig meer. Met 4-6, 6-4. 6-2 werd zij tenslotte kam pioen. In het damesdubbel wis Pat ech ter wel de titel te griinen sa men met Wendy Turnbull speel de zij een zeer sterke finale te gen Tine Zwaan en miss Kin raid. Laatstgenoemden moesten het vaak in verdedigend spel zoeken met vele lobs maar kon den toch niet voorkomen dat zij met 6-3, 6-3 naar de tweede prijs verwezen werden. De Engelse winnaar Buster Mortram sterk gespeeld toernooi. Bij de heren B eiste Gerard Scholte duidehjk de eerste plaats op. In de finale wist Ronald Copper slechts 3 games tegen hem te maken: 6-3, 6-0. Het bekende Noordwijkse herendubbel Ge- de Engelsen dan In de lagere afde'ingen van het toernooi waren ook vaak fraaie par'iipn te zien. Spannend was het bijvoorbeeld in de finale da mesenkelspel B waar tenslotte Joke Bos van Henriëtte Laan won met 7-5, 7-5. Voor Jake was dit de bekroning van een zeer Voorhout De Postduiven vereniging De Voorhouter hield een wedvlucht vanaf Chiney met jonge duiven. De afstand bedroeg 219 km. In concours waren 165 duiven. Ze werden gelost om twaalf uur met kalme ZW wind. De eerste duif kwam aan om drie minuten voor drie. Eerste was N. Dijsselbloem, tweede J. Luyenburg, en derde Van Schie-Meeuwisse. rard Pasma met Ruud Bröring konden het In de finale niet bol werken tegen Lautendager en Klein Molenkamp. Zij verloren met 6-4, 7-5. Het herenenkelspol in C eiste de Duitser Fensky voor zich op. Hij gunde zijn tegenstander Chiel Husman slechts een game: 6-1, 6-0. Bij de dames C werd er zeer goede strijd gele verd om de eerste plaats tussen Cornelia Thomas en Karin Pee lers. Karin besliste de strijd in haar voordeel: 7-5, 6-4. Opmer kelijk was de finale herendubbel C die een hele fnmi'icaangele- genheid werd in de finale. Va der Asselberg met jongste zoon Charles speelde tegen John en Kees Jan. Het waren vader en Charles die de eerste prijs voor rich opeisten met 6-3, 6-3. komen voor Quick Boys waar hij als eerste Jaars senior zeker een plaatsje zal krijgen in het hoofdteam. LEIDEN UVS heeft noodge- dwongen een tweetal oefenduels tegen eredivisieclubs moeten schrappen. De ontmoeting tegen FC Haarlem, waarmee de oe fenreeks a.s. dinsdagavond In de Spaarnestad zou aanvangen is komen te vervallen, omdat UVS niet over voldoende spelers beschikt. Een aantal eerste elltalspelers is nog op vakantih, waardoor UVS zich geen vol waardig tegenstander meer voelt. Gezien de kracht van de tegen stander ziel UVS er dan ook van af een combinatie te sturen van eerste, tweede en derde elf^ talspelers. De wedstrijd tegen FC Utrecht, die voor woensdag avond 6 september was gepland in de Kikkerpolder gaat even eens niet door. FC Utrecht vindt de wedstrijd In, Leiden niet passen In zijn trai-j ningsopbouw, maar zal waar schijnlijk later in het seizoen te gast zijn van UVS. De eerste oefenwedstrlj van UVS vindt nu plaats op zondag 13 augustus In de Kikkerpolder en wel tegefl- het Oosterhoutae TSC. Aanvang 14.30 uur. Voor Roodenburg ls het volgende oefenprogramma samengestelde burg; zondag 13 augustus Klink- wijk—Rodenburg; woensdag 16 augustus UDO-Roodenburg; zon dag 20 augustus Roodenburg- FDO; donderdag 24 augustus* Rijnsburgse Boys-Roodenhurg; zondag 27 augustus Roodenburg- Veerse Boys: zondag 3 septem ber Roodenhurg-DCG. Zowel voor UVS als Roodenburg begint de competitie op zondag 10 september. MARKTEN I'.OELOFARE-VDSVKKN -« Wormen— Anjer» Sim Ro*e. Rood. Wit. Arthur, Keefer. J. Sim. All ee. E»p*r>n<e. Sho< king. Lena 3 6. Carnaval C - 9, Le P.evr 7. Yel low Dusty 8 10. ('hnrmeur 22 - 26. Rosen Gamette. Can l. Znrln'a, Fabrrice. Evrricold. Coral Pr1rit-r*a i I. Belinda Ha. Supei i«. ak' 12. Rublni Llntrl* 36 78. Gladiolen 17 - Colvlllels 28 - 43. Irl»«rn 12 - Ph>K«i«te*ln 21- 25. Senbloaa 30. Ornlthogalum 85 p bo».

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7