Helma van Brakel en Gerard Bosman pakken driemaal goud in De Hommel Gouwe Rijnstreek met sprongen vooruit MARCEL HAGEMAN ONGRIJPBAAR IN TOUR DE LISSE Sloop Oosthoek in Alphen kost bijna vier ton :E Antieke auto's van Utrecht naar Noordwijk Leidse bioscopen en8 DOSR sterker dan Postduiven: 2-0 Geen wateroverlasi Bakker Korffstraat PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 24 JULI 19 AZC Alphen en BZPC uit Bode graven hebben gisteren bij de Nationale Jeugd Kampioen schappen zwemmen in „De Hommel te Utrecht bewezen dat het zwempell In de Kring Gouwe Rijnstreek met grote sprongen vooruitgaat, door daar maar liefst 3 gouden en 3 bronzen me dailles te veroveren. De grote overwinnaar bij de meisjes onder de 10 jaar was Helma van Brakel van de AZC uit Alphen pupil van de succesvolle trainer Harskamp, zij veroverde maar liefst 2 gou den medailles, één op de 50 me ter vrije slag en de ander op de 50 meter rugslag voor meisjes onder de 10 jaar. Op de 50 meter vrije slag werd zij eerste in een tijd van 33.7 (34.3) voor M. van Zuilen van de Rijn 34,6 en le als eerste op de nat. ranglijst staande Tra de van de Laan van de BZPC uit Bodegraven 34.8 (33.7). Programmanummer 2 was de 50 meter vrije slag voor jongens, hierbij moest Gerard Bosman van AZC Aiphen zijn eerste plaats op de nat. ranglijst verdedigen. Dit deed hij met grote overmacht door zijn naas te concurrenten op een halve seconde te zwemmen en aan te tikken in een tijd van 32.1 (31.9) nr. 2 was W. Boonstra van HZPC H'Veen, nr.3 F.Toonen van HZPC Den Haag, eerstge noemde tikte in een tijd van 32.6 en laatstgenoemde in een tijd van 33.2 aan Programma nr. 5 de 50 meter schoolslag voor meisjes werd een grote teleur stelling voor de geblesseerde Iris de Keyser van BZPC (zij was afgelopen maandag in het zwembad in een glas scherf ge- zwembad en deze wond was gean ontsteken) die toch nog met een tijd van 43.6 derde werd, maar de nummers een en twee resp. in 42.7 en 42.8 zag aantikken. En dat is maar liefst 2.1 en 2.2 boven het persoonlijk record van Iris, die hoogstwaarschijn lijk, zonder haar voetblessure, zonder al te grote inspanning kampioene van Nederland zou zijn geworden, daar haar per soonlijk record op 40.6 staat. Op de 50 meter ragslag was het wederom Helma van Brakel AZC, die de eerste plaats voor ich opeiste. Zij tikte als eerste aan in een tijd van 39.1 wat te vens een nieuw persoonlijk re cord betekende. Het oude was 39.3. Trade van de Laan BZPC kon zich met een toch zeer ac ceptabele tijd van 42.1 niet bij de eerste acht scharen. Bij de 50 meter ragslag voor jongens zorgde Gerard Bosman voor een grote verrassing om in de laat ste serie als derde aan te tikken en tevens de derde plaats voor het Nat. Jeugdkampioenschap te veroveren in een tijd van 38.9 (39.1) J. Sipma van HZPC Hee- Het meest opvallende van deze Nat. Jeugdkampioenschappen is dat de verenigingen die op dit moment de toon aangeven bij de Nat. zwemtop, zoals ZIAN, HZPC beiden Den Haag en het Y Amsterdam weinig jeugdig talent naar voren brengen. Het zijn meestal de verenigingen die over het algemeen zo bekend zijn, in de Nat. Sen. Zwemtop zoals HZPC H'veen de Rijn (GLD), ZPA Almelo, de ROG (NH) AZC Alphen en BZPC Bo degraven, die de Nationale Jeugdkampioenen leveren. En dit is een gezond teken voor de nat. zwemtop, dit betekent dat er in geheel Nederland zeer veel aan het jeugd zwemmen word gedaan Blom in de Grote Polder Zoeterwoude Nadat in de vori ge raadsvergadering het voorne men van Prince Cladding N.V. te Wassenaar om zich te vesti gen in het Industrieterrein- De Grote Polder was behandeld heeft zich nu een tweede bedrijf gemeld. Dit geschiedde door de N.V. Han delsmaatschappij „De Vijver' op grond van met de gemeente gesloten exploitatie-overeen komst. Deze N.V. heeft naast het gebied van het Industrie schap „Grote Polder", waarin de gemeenten Leiden en Zoeter woude participeren, een groot industrieterrein in ontwikkeling dat grenst aan de Burgemeester Smee'sweg. De N.V. „De Vij ver" heeft hier 5500 m2 grond verkocht aan Blom's Automo bielbedrijf, Zijlsingel 36 te Lei den, dit voor de vestiging van een garagebedrijf. Deze vesti ging zal plaats vinden aan de noordz.jde van de in het be stemmingsplan opgenomen dub- belba. nsweg. Het college stelt de raad voor om de N.V. „De Vijver" te berich ten dat geen bezwaar bestaat tegen de vestiging van dit gara gebedrijf. LISSE— De zestiende Tour de Lisse is zaterdagavond onder voortreffelijke weersomstandig heden (in het verleden zat het weer nogal eens tegen) van start gegaan. Om zeven uur precies riep touromroeper Vic van Denzen de eerste van de zestig jeugdige rennertjes aan de start, om een begin te ma ken met het eerste onderdeel in De renners, startend met een tus- senpoze van een minuut, hebben er op het be turnen wegdek van de Achterweg en het met klin kers bestrate gedeelte van de Spekkelaan, flink aangetrokken. De tijden die op de chronometers werden afgedrukt beloven wat ALPHEN— Binnenkort zal in Alphen worden begonnen met de sloop van de opstallen van het voormalige Oosthoek-complex. In de raad van donderdag vraagt het gemeentebestuur de raad daarvoor een krediet van 3S3-000 gulden beschikbaar te stellen. De gemeente heeft het Oosthoek-complex enige tijd geleden gekocht om in het verlengde van de Prins Bernhardlaan een nieuwe brug over de Rijn te kunnen realiseren. voor de komende toerdagen. Het snelste werd de twee kilo meter afgelegd door Marcel Ha- geman. Een pittige pedalist die als een van de grote kansheb bers deze Tour was ingegaan en die zaterdagavond zijn suppor ters dan ook niet heeft teleurge steld. Na 3 mm. 34 sec. schoot hij over de eindstreep en dat was niet minder dan acht seconden snel ler dan zijn naaste conurrent Hans v.d Voort. Een ruime winstmarge dus voor Hageman die voor insiders van de Tour de Lisse niet als een verrassing kwam. Later op de avond moest het rennersveld nog slag leve ren in een twee ronden durende etappe. De ruim negen kilome ter werd ook dit maal weer het snelste afgelegd door Marcel Hageman die met deze tweede overwinning direct al een ruime voorsprong heeft weten te ne men op zijn naaste belagers. Hans van der Voort werd ook dit maal tweede, nu met een achterstand van zes seconden. Voor neet iedereen werd deze eer ste Tour-evon<* een onvergetelij ke gebeurtenis. Voor Martien Duyvenbode bijvoorbeeld werd het een trieste avond. De goed lachse renner (in de tijdrit ver overde hij een knappe negende plaats) ging in de tweede ronde van de etappent over de kop. Tijdens zijn val liep hij een lichte hersenschudding op. Een schrale troost voor hem was dan ook het feit dat hij door de organisatoren werd uitgeroepen tot de ongelukkigste renner. Een knappe prestatie leverde op deze avond ook André Reeuwijk door bij de B-renners als eerste te eindigen. Marcel Hageman prijkt nog niet bij alle klasse menten aan de kop. In het berg- klassement moest hij zijn meer dere erkennen in Hans v.d. Voort 3.42.3 Peter Langeveld 3.44,4 Wil Reeuwijk 3.45,5, Mar tien Koomen 3.51, 6 Piet de Rid der 3.53, 7 Dirk Jan Colijn 3.53 8 Henr.y Augustinus 3.57 9 Mar tien Duyvenbode 3.57, 10 Peter v.d. Berg 4.00, Etappe over 9.6 km: 1. Marcel Hageman, 2 Hans v.d. Voort, 3. Peter Lan geveld, 4. Wil Reeuwijk, 5. Pe ter v. d. Berg, 6. André Reeu wijk, 7. Rene v.d. Berg, 8. Piet de Ridder, 9 Martien Koomen, 10 Frank Rubingh. Algemeen Klassement: 1. Marcel Hage man. 2. Hans v.d. Voort, 3. Pe ter Langeveld, 4. Wil Reeuwijk, 5 Martien Koomen, 6. Piet de R:dder, 7 Dirk Jan Colijn, 8. Peter v.d. Berg, 9. Frank Ru bingh, 10. Rene v.d. Berg. Berg- klassement: 1. Hans v.d. Voort 6 pnt. 2. Marcel Hageman 4 pnt., 3. John van Nierop 1 pnt, 4. Wil Reeuwijk 1 pnt. Groene Trui voor Theo Wassenaar. 2e noodlokaal Sjaïoomschool ZOETERWOUDE De gemeen teraad komt a.s. donderdag 27 juli om 20 uur bijeen. De agen da vermeld o.m.: Verhuur van tuingrond aan de heer L. J. J. Hoogeveen, Jan van Banningstraat 4; Wijziging van de Algemene Poli tieverordening Vestiging van Bom's Automobiel bedrijf te Leiden in het bestem mingsplan „Industrieterrein Grote Polder"; Het beschikbaar stellen van een krediet ex artikel 50 van de L.O. ten behoeve van de r.k. school St. Bernardus Een krediet t.b.v. de P C. Kleuter school „De Blokhut". Een krediet t.b.v. de r.k. kleuter school „Hummelhof" wegens aanschaffing van ontwikkelings materiaal, hulpmiddelen en schoolbehoeften en een krediet voor dezelfde kleuterschool we gens de verzakking van een ge deelte van de wanden en het dak Het weigeren van medewerking ex artikel 50 inzake de r.k. kleu- aerschool de „Zonnegaarde"; overname van tegelpaden en par keerplaatsen aan de Nassau- straat; Aankoop van grond en gebouwen t.b.v. de realisatie van de Burge meester Smeetsweg; Gouden paar in Lisse LISSE Het echtpaar Lange veld, wonende aan de Heereweg 339 in Lisse, heeft afgelopen za terdag met alle kinderen en kleinkinderen in „Treslong" het gouden huwelijksfeest gevierd. De heer Langeveld (81) is een be kend man in de bloembollenwe reld. Hij dreef jarenlang een be drijf aan de Vennestraat. die momenteel door 4 zoons wordt beheerd. Zijn oudste zoon heeft zich in Amerika gevestigd en zit ook daar in de bollen. R. van der Zwet winnaar van bromfietscross SASSENHEIM René van der Zwet heeft de bromfietscross gewonnen die zaterdag op het circuit achter Frankenhorst ge houden werd. René moest gedu rende drie manches een fel ge vecht leveren met de Noordwij- kerhouter A. Brouwer, die ten slotte toch zeer meerdere in hem moest erkennen. De zes extra „Sassenheimse" prijzen kwamen verder bij Jos van Nobelen (2). B. de Wit, H. Geerlink. P. van Nobelen en Sj. Jansen. Andere prijswinnaars in de 50 c.c. Wim Stekers uit Noordwijkerhout, K. Hachman, Noordwijkerhout en C. Lange veld uit Sassenheim. Na de 50 cc gaven vier leden van de or ganiserende vereniging „Hol land" uit Gouda een demonstra tie op hun 250 cc motoren. Op vallend goed reed Rossenberg uit Nieuwveen. De belangstel ling voor deze spectaculaire sport was groot. Het ds overi gens de laatste keer geweest i nodig voor de verwezenlij king van uitbreidingsplannen. 14.00 en 16A5 uur. Nachtv. 24.00 u. „Seven guns tor Mc Grei 18 Jr. studio: „Samen uit, Samen thuis' Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur 14.30, 16.45, 18.00 en 21.15 uur. t/m Za 10.30 uur „SJors en Lido: „Lucky Luck" a.l. Dag. 19.00 en 21.15 uur. Zo 14.30, 19.C 21.15 uur. Zo. 14.30, 16.45, 19.0 21.15 uur. 16.15. 19.00 en 21.15 i Luxor: „Clock Ward Orange" II Dag 14.30, 19.00 en 21.15 uur. 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Bex: „Vader gaat op stap" Bezoekuren ziekenhuizen i Bezoektijden Kliniek Verloskundcl Gynaecologie: voor patiënten va# deling Gynaecologie en voor zj geren: van 10.00-12.30 en van J 20.00 uur. Voor kraamvrouweni 10.00-11.30, 15.00-17,30. 18.304 uur. Op dinsdag Is er de gehele. Seen bezoek. Bezoek Praematnr! ellng (alleen voor ouders): din), niet. Ma, wo„ do., en vrij. 1 18.30.18.45 uur; za. en zon. t Diaconessenhnlsdagelijks eerstel, van 11 tot 12, 1.15 tol 2 en 7 f uur: tweede en derde klas 1.15® St.-Elisabeth ziekenhuis: volwasseF 8de klas alle dagen van 14-lfC van 18.45-19.30; 2de klas: alle dn van 11.30-12 van 14-15 en van 19.30 uur; 1ste klas: Alle vanaf half twaalf. Kraamatdeff 3de klas: van 15-16 en van i, 19.30: 2de klas: van 11.30-12 (af. vaders) van 15-16 en van 18.45-P Baby's en kleuters: zo. ma., |a vrij., en zat. van 15-15.30; dl. t do, van 18-18.30 uur. Kinderen V 4 jaar: alle dagen van 15-16 dji do. van 18-18.30 uur. k. 19.20 i Alplien Ziekenhuis Rijnoord: dage| (ook zondags) 1ste en 2de klas:| 10.30-11.00 uur, van 14,00-15.00 18.00-19.00 uur; 3de klas: van 1 15.00 uur. van 18.00-19.30 kraamafdellng van 14.00-15.00 van 19.00-19.30 uur alléén genoten; kinderafdeling: 15.00 uur, von 18.00-18.30 dag en donderdag alléén. ders. Kinderen beneden 16 Jaar I' 'sychlatrlsch ziekenhuis EndegT dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 F zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. |j| c 5 |U NOORDWIJK Op zaterdag 19 augustus houdt de Pionier Auto mobielen Club haar 17e traditio nele rit voor antieke automobie len van Utrecht naar Noordwijk aan Zee. Naast een grote collectie antieke automobielen uit de jaren 1898 tot 1930, zal ditmaal een aantal fraaie exemplaren uit het buiten land deelnemen, waaronder nog nimmer in Nederland getoonde modellen. De start is om half tien in het ilhelminapark te Utrecht. De route leidt langs de Vecht naar Breukelen (koffie- stop op het kasteel Nijenrode) via Harmeien. Woerden, Bode graven, Waddinxveen naar Gou- Automobiel Museum Voorscho ten, Katwijk en Noordwijk aan Zee. Op zondag 20 augustus om 12.30 uur vindt op de Kon. Wil- helminaboulevard het concours de condition plaats, dat wordt georganiseerd in samenmerking met KNAC-EVAC. die tegelijker tijd aldaar een concours d'élé- gance houden. ALPHEN De Rijkspolitie te Water en Gemeentewerken van Alphen hebben afgelopen week end chemische middelen aange wend om de sterke verontreini ging van het water in de omge ving van de scheepswerf De Vooruitgang tegen te gaan. Van deze werf was een vat olie te water geraakt. ROELOFARENDSVEEN Als voorbereiding op de komende competitie zal DOSR zich wij den aan een interessant oefen programma, waarvan op zondag de eerste wedstrijd werd ge speeld in Loosduinen tegen de 3e klasser Postduiven. Hiervan kwam DOSR uit in een nieuwe opstelling met meer jeugdig talent, welke er voor zorgden dat het een aantrekke lijke wedstrijd werd met een iets sterker DOSR. Voor rust was het linksbuiten Johnny van Velzen die na 10 min. spelen DOSR de leiding gaf. Na rast eveneens na 10 min. was het de zezelfde Johnny van Velzen die voor het 2e doelpunt zorgde. Pech hadden de Veenders na rust met een schot van Pim. v. d. Meer tegen de lat terwijl Johnny van Velzen een goed schot gekeerd zag door de staander. Voor de komende we ken nog het volgende program ma: Zondag 6 aug. a.s. bezoekt DOSR de naar de 4e klas gepro moveerde vereniging BCG-Flo- riant uit Boskoop en op zondag 13 aug. wordt te Wassenaar ge speeld tegen 4e klasser Wasse naar. Op zondag 20 aug. speelt DOSR op eigen terrein tegen het in de Goudse Voetbalbond uitkomende Nicolaas Boys uit Nieuwveen, terwijl op 27 aug. a.s. wordt deelgenomen aan een groot tournooi georganiseerd door HRVC te Amsterdam. Lisse De concentratie was groot zaterdagochtend langs de Leidse Vaart waar een groot aantal jeugdige hengelaars hun best de den om in en door het comité „Vakantiebezigheden" georgani seerde viswedstrijd, zoveel moge lijk aan de haak te slaan. Dit meisje behoorde niet tot de prijs winnaars maar genoten heeft ze Parochie is*' de gemeente vcx* HAZERSWOUDE In de Ei bewaardersDarochie te Ha: woudï-dorp is men de gem Hazerswoude een streepje Men Is daar namelijk van om in de maand septe (voor de tweede keer) een mecum te doen verschi waarin de redactiecom zoveel mogelijk infoi tracht te verwerken. Eerste opzet van de samensb, is, om de zien in Hazerswc dorps vestigende personen lichtingen te verschaffen i maatschappelijk, kerkelijk I verenigingsleven. Ook oud-pf chianen uilen het vademej toegestuurd krijgen. Zoals kend neeft he' gemeentebesl -i van Hazersv/cude in laatste (tweede) vademei doen verschijnen. Dat hi K: een groot aantal gegevens st vermeld, die volkomen doorch feiten zijn achterhaald, beh i namelijk nauwelijks betoogi r Voorhout Op 6 augusttrj werdt in het Columbiab|£| het jaarlijkse zwemfeest jj houden. Iedereen kan deelrt men. Er zijn leuke prijzl beschikbaar. Aanvang <f 14.00 uur, er wordt geen tree geheven. Voorhout Vandaag w«lo den huis-aan-huis kranten gehaald ten bate van de m ziekvereniging St. Cecil! De wijk die vandaag aan beurt is, de kant van de i kerk, Herenstraat en Rij burgerweg. Voorhout Het bestei) mingsplan Spoorlijn op 28 nuari 1971 vastgesteld do de raad is onherroepelijk worden en ligt ter inzage het gemeentehuis. Ter Aar Jack Smits he in Gorcum een tweede pla< veroverd op een tien-mij wedstrijd. Hij had rui derd meter achterstand de winnaar. Lisse De heer W. Ruiten is 25 jaar in d bij de Hobaho in Lisse, afslager. Volgens zijn din teur de heer Plug is hij dit werk geknipt. De he Plug zei dit bij het opspeld van de Gouden Zwaan directiekamer van Hobaho, LEIDEN De nootuitlaat die eind vorige week in de Bakker Korffstraat geplaatst is werkt uitstekend. Tijdens de overvloedige regenval van vannacht is de straat niet geplaagd door wateroverlast. Hoe goed de nooduitlaat op het riool functioneert bleek wel uit het feit dat het water in de pol der waar do riolen op lozen meter gestegen was. Ovei was er nog wel in de Van gendorpstraat. De gebri persriolering gaf weer water, enkele tuinen liepen der. Door het vrij graven een derde kolk door een val bewoners kwam er echter enige tijd spuiing voldoende

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4