Jeugd Nieuwkoop bouwt eigen dorp Oude Vest: geduld werk Tekenen en katknuppelen in Stompwijk Warmte niet best voor visfestijn Leidse agenda PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 19 JULI 1972 v K v~: Hard aan de siag Pfff daar word je moe van. Zoals altijd, de meisjes pronken met het werk van de jongens. ]aan,v]ak bij de brug is de jeugdva n Nieuwkoop begon nen metd e bouw van een ei gen dorp. Onder leiding van de heer C. Freijee van het vakantiecomité begonnen tientallen jongens en meisjes tussen de 7 en 14 jaar maan dag met het aansjouwen van de nodige bouwmaterialen, die door het comité beschik baar waren gesteld. Gereed schap had men van thuis meegenomen en na een dag hard zwoegen wareng ister- middag de eerste huisjes ge reed. Voor het zover was hadden de jongelui menig zweetdruppeltje liggen. De komende dagen zullen de jeugdige Nieuwkoopertjes een eigen burgemeester en twee wethoudersk iezen. Die zullen volgende weck dins dag door de grote burge meester, de heer Van Mont- foort, worden geïnstalleerd. Die plechtigheid zal \verge- zegdl gaan van het traditio nele „pannenWer". Het jeugddorp is overigens zater dags en zondags gesloten. Zaterdag kan de jeugd van Nieuwkoop wel terecht in De Rank, waar Hans Borghardt uit Amsterdam de kinderen zal bezighouden met poppen kast en een clowneske muzi kale show. De volgende week is er ook het nodige te doen voor de vakantie vierende jeugd van Nieuwkoop. De maandag begint met een koele duik in het water van het zwembad. Onder leiding Van badmeester Kikkjext zul len daar zwemwedstrijden worden gehouden vor jon gens en meisjes tot en met 15 jaar. Er zijn talloze mooie prijzen beschikbaar gesteld. SASSENHEIM Het jeugdvisfes- tijn dat gisteren in Sassenheim gehouden werd is een beetje in het water gevallen door het warme weer. Er hadden zich al les bij elkaar nog wel zo'n tach tig deelnemers aangemeld, maar dit aantal werd klein ge houden door de zuigkracht die het nieuwe zwembad uitoefende. De kleuters visten 's morgens in de vijver bij de Essenlaan. Deze vijver kwam onlangs in het nieuws door de grote vis- LEIDEN Begin volgend jaar moet de aanleg voltooid zijn van de Plesmanlaan (foto). De weg wordt de verbinding tussen de Oude Rijksweg 4 en het Plesmanviaduct op het Stationsplein. Bij de aanleg wordt rekening gehouden met het toekomstige kruispunt Warmonderweg. De weg die 1,2 kilometer lang wordt direct geasfalteerd. Er komen geen fiets- of voetpaden langs. Voor de aanleg moeten 53.000 m3 grond worden afgegraven, bovendien moet een oude kwekerij met opstallen aan de Morseweg gesloopt worden. BOSKOOP In de Boskoopse nieuwbouwwijk SnijwelwijkWest II komt geen winkelcentrum. De plaatselijke middenstand heeft hiervoor geen interesse. Op het geplande terrein komt nu waarschijnlijk een sport- of kerkelijk centrum. Het is nnk niet uitgesloten dat wordt gevestigd. i bank Feike Asma geeft concert in Pieterskerk LEIDEN In de serie K&O- zomerorgelconcerten 1972 zal het tweede concert uit deze se rie op vrijdag 21 juli gegeven worden door Feike Asma. Feike Asma is een van Neder lands vooraanstaande organis ten. Hij werd in 1912 te Den Helder geboren, en kreeg zijn opleiding bij Jan Zwart, Eduard Flipse, Hugo van Dalen, Paul van Kempen en Hendrik An- driessen. Van 1927 tot 1953 was Feike Asma organist van de Gereformeerde Ikerk te Den Helder, waarna hij tot 1943 organist van de Hoog landse kerk te Leiden was. Sindsdien was hij organist van de Evangelisch Lutherse kerk te Den Haag en vanaf 1965 van de Grote Kerk te Maassluis. Naast het geven van talrijke concerten in Nederland maar ook buiten ons land in Europa, Noord-Amerika, Canada en Zuid-Afrika, maakte Feike Asma vele radio-e n grammo foonopnamen. Op het programma dat Feike Asma op 21 juli ten gehore zal brengen, staan werken van Hen drik Andriessen (Fète Dieu), Joh. Seb. Bach (Concert in Es; Preludium en Fuga in c), Cesar Franck (Koraal in b), Jean Langlais en van Cornelis de Wolf (Passacaglia, koraal en Fuga). Dit concert dat door K&O wordt georganiseerd is zowel voor in schrijvers van K&O als voor niet-inschrijvers toegankelijk. Plaatskaarten k unnen worden gekocht hf 2,75, 2,25 en 1,50 bij Bureau van K&O, Oude Vest 45 of op de avond van het con cert aan de Pieterskerk. Amerikaanse prof. geeft concert in Agathakerk LISSE Zaterdag zal de Ameri kaan Lester W. Berenbroid een orgelconcert verzorgen in de St. Agathakerk te Lisse; aanvang LEIDEN Een eindeloos geduld- wsrk gaat vooraf aan de eigen lijke reconstructie van de v,al- muur van de Oude Vest. Met een merkwaardig mengsel van nonchalance en i auwkeurigheid, heiers eigen, wordt plank na plank de bodem ingedreven tot een stevige damwand. Daarach ter kunnen grondwerkers er. metselaars over enige tijd veilig en droog de nieuwe muur bou wen. Die komt ongeveer een meter verder uit de gevelwand van de Vest in het water, waar door de rijweg tussen Marebrug en Jan Vossensteeg een paar stenen royaler wordt. Een an der karwei wat in Leiden per traditie is gekoppeld aan walmuur-reconstructie is het leggen van opnieuw-een- stuk-riool. Als eenmaal de dam wand geplaatst is, gaat de rest snel. Toch zal het een klein jaar duren voor de Vest-bewoners de ongemakken van het karwei voor hun deur zien verdwijnen en het binnenstadsverkeer weer de ruimte krijgt. sterfte die er heeft plaats gevonden. De visstand bleek nog niet erg op peil: er werd niets gevangen. De prijzen kwa men na loting terecht bij Edwin Nieuwhuis, Martin de Jong, Marcel Schaap, Mattie van der Berg, Wilfred van der Berg, Marcel de Lange, Redboth Cig- gaar, Rob van Reisen, Rene van der Heiden en Dieneke de Mooy. Meef geluk hadden de iets oudere vissers die in de middaguren aan de slag gingen in de Ringvaart. Lange tijd leid de Rudi Turenhout met 5 gevan gen vissen, maar door een knappe eindsprint won Ton Knegt tenslotte toch deze wed strijd. De grootste vis werd ge wonnen door Anita van Houwe- lingen. Verdere prijswinnaars waren J. van Dijk, René End- lich, Koos Hoogervorst, Rene Zijerveld en Hans Hooijmans. De overige prijzen werden ver loot onder degenen die niets ge vangen hadden. In de avonduren ging de zevende avondvierdaagse van start. In totaal deden er bijna vijfhon derd mensen mee. De warmte maakte ook dit niet eenvoudiger maar ondanks vele blaren vol bracht iedereen de tocht. Op de speelplaats achter het Dorpshuis maakte de jeugd wijk gisteren heel aardige tekeningen. STOMPWIJK Gistermiddag werd een begin gemaakt met de Stompwijkse feesten. Om 3 uur 's middags stond de tekenwed strijd voor de schoolgaande jeugd op het programma. De ongeveer honderd deelnemende kinderen waren verdeeld in 7 groepen. De jongste tekenaar tjes op de speelplaats achter het Dorpshuis waren 4 en 5 jaar oud, de oudste deelnemers wa ren 12 jaar. Ook hadden vele ouders de moeite genomen om te komen kijken. Nadat alle deelnemers een ijsje aangeboden kregen, maakte de heer C. L. Jansen de prijswin naars bekend: 4 en 5 jaar: le pr. Conny van Santen, 2e pr. Irma v.d. Bosch, 6 jaar: le pr. Peter v.d. Velde, 2e pr. Anne- lies v.d. Ham, 7 jaar le pr. Jac queline v.d. Ham, 2e pr. Sandra Stijnman, 3e pr. Monique Olie hoek, 8 jaar le pr. Lidwien Turk, 2e pr. Martien v. Rijn, 9 jaar le pr. Thea Bolleboom - (met lof van de jury), 7 2e pr. Marie José Casper 10 jaar le pr. Magda Janson, 2e pr. Qui- rien de Bruin, 3e pr. Tilleke v. Haastert, 11 jaar le pr. Nelly Sweere, 2e pr. Jos Wensveen, 3e pr. Sylvia Janson, 12 jaar le pr. Marja Groeneweg, 2e pr. Ange- lique Verhagen. 's Avonds vermaakten velen zich met het zogenaamde katknuppe len. Zat er vroeger een kat in het houten tonnetje, mu is deze vervangen door een bonnetje. Wanneer de ton aan diggelen wordt gegooid en het bonnetje op de grond valt, dan is de laat ste werper de winnaar. Het tal rijke publiek genoot van dit prachtige spektakel, waaraan door jong en oud werd deelge nomen. LEIDEN De Tollensstraat moet een speelstraat worden, vinden de bewoners van deze straat die ligt tussen de Genestetstraat en da Da Costastraat. Zij hebben daarover een brief gestuurd naar het ge meentebestuur en die heeft de wens momenteel in behandeling. Initiatiefneemster mevrouw Driessen wil dat de straat mettertijd wordt opgefleurd met bloembakken. Hiermee de ideeën van dichter Tollens na volgend die poëzie maakte met de huiselijkheid, de natuur en het buitenleven als onderwerp. WOENSDAG 19 juli De Sprlngschans: ln- 10.00 u.; film, a De Vogelweid: film, a 10.00 u.; speurtolht. DONDERDAG 20 JULI LEIDERDORP Hocus Pocus straattekenen, aanv. 10.00 u. De Sprlngschan*; poppekastpoppen ma- De Sprlng. NOORDWIJK prestattestrandloop DIO. aanv. 19.00 u.muzikale rond wandeling met ..Echo der duinen. VRIJDAG 21 JULI LEIDERDORP Hocus Pocus* han denarbeid. aanv. 10.00 u.speur tocht, aanv. 13.30 u.; De Spring- Exposities 29/7. Galerie-Bibliotheek: Wassenaar, grafieën van Paul Citroen to 10 tot 12.30, 2 t( a. van 9 tot 12. Maai dinsdagavond gesli D.1 L'.-l I jks 7 tot 9 uui dagmorger ijks Museum voor Volkenkunde: Steenstraat 1. tel. 32641. Fai-La. zeilen in de Zuidzee. Ma. tot en met - iQ 13 tot 1? uur Oudheden: Rapen- Bijks Mus burg 20, tel. 46246. Ma. za. 10 tot 17 uur. zo. 13 tot 17 uur. Rijks Museum Geologie en Mineralo gie: Hooglandse Kerkgracht 17. Nederlands laan. Ma. uur, zo. 1; Sted. Mus met vr. 9 tot 17 Lakenhnl: Oude t 27/8Leidse Hof- Kerkvliet, schilder- en klelwerk. DOCOS en de jeugdkampen Het geweldige weer bij aankomst op het kampeerterrein in Borculo werd gevierd met een bezoek aan het zwembad, wat ook op maandag herhaald werd. Het kamp werd zondagavond ge opend met een ploegenvoldloop oveF 1,5 km. waarbij Docos de derde plaats bezette. Op de ploegenestafette sprint en het touwtrekken eindigden de Do- cos-junioren als eerste in de poule. Op maandag werd al heel vroeg, om 6.00 uur, begonnen met het sportprogramma. Docos is ingedeeld in de poule met o.a. Blauw Zwart, Valkens- waard, SCMH, en WSE. Gestre den werd op de onderdelen voetbal, slagbal en handbal. Uitslagen: voetbal, Docos—Val- kenswaard 24. Slagbal, Blauw Zwart-Docos 26—34, Valkens- waard—Docos 3547. Handbal- SCMHDocos 14, DocosVal- kenswaard 3—3. Bij de handbal wedstrijden speelde Rogier Ga lama een goede partij. Hij scoorde in de beide wedstrijden het eerste doelpunt. Bij het voetballen speelde de lengte van de tegenstanders ons parten, maar Docos verloor verdiend. Verder dient vermeld te worden, dat Wido Woudt door goed slag werk en een fraaie home-run een leeuweaandeel had in de beide slagbaloverwinningen. In de avonduren wordt het door het zwemmen uitgestelde mid dagprogramma verder afge werkt. De tweede groep c-junioren van DOCOS kampeert in Den Bosch. Na de aankomst zondag begon nen de jongens direct met het sportieve programma met een prestatieloop over 5 km. Maan dag werd er met succes gevoet bald en gevoleybald. MOC '17 werd bij het volleybal verslagen met 35—22, terwijl de wedstrijd tegen RKVVU onbeslist eindig de. Opvallend was het spel van Aad Hillenaar. Bij het voetbal 's middags won Docos door een doelpunt van Gerard van Schaik met 1—0 van Verburch, terwijl een gelijkspel werd bevochten tegen MOC 17. Dit vooral door het goede werk van doelman Ernst-Jan Beerlage. ADVERTENTIE Gemeente LEIDEN VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Leiden maakt bekend, dat ter gemeente secretarie (kamer 316) voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de gemeenteraad van 28 juni 1972, nr. 138, waarbij wordt ver klaard, dat een herziening van de bestemmingsplannen „Leiden- Morskwartier 1964", „Oegstgeest- Morskwartier 1964" en .Oegstgeest in hoofdzaken 1960" wordt voor bereid voor het op de tekening St. 4464 met een zwart-witte blok- arcering aangegeven gebied in het Morskwartier. Leiden, 13 juli 1972. De burgemeester voornoemd.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4