Sloperij bij Minnesota is klandestien LINDA MAAKTE 100.000 VOL Expositie Nieuwkoop: fascinerend geheel W aterpaalzitters t Comité ijvert voor een tuin bij het Gezondheidscentrum haalden oude herinneringen op LEIDSE COURANT MAANDAG 17 JULI 1972 Architect Okseler legt hier de maquete van zijn eigen plan uit. NIEUWKOOP Burgemeester Van Montfoort heeft zaterdag middag onder grote belangstel ling de zomertentoonstelling in het Regthuys geopend, die on der auspiciën van het kunstge nootschap wordt gehouden. De burgemeester toonde in zijn toe spraak grote waardering voor dit initiatief, waarin de liefde voor de gemeente centraal staat. Hoe gevarieerd ook het is een boeiend en fascinerend ge heel geworden. De expositie is geopend tot en met 13 augustus aanstaande. De heer P. van Harst noemde het geheel een inventarisatie van alles wat er in Nieuwkoop leeft: van de wensen die er zijn, het mooie dat men waardeert en het lelijke dat betreurd wordt. De gemeente wordt ook door de jeugd op deze expositie in het middelpunt van de belangstel ling gezet. Bij de fotowedstdjd werd in het jury-rapport de eerste prijs toegekend aan me vrouw Van Zutphen, de tweede aan D. van Egmond en de der de aan mevrouw R. Valentijn- Van der Sluis. Mevrouw Michon kreeg een eervolle vermelding. Ook de scholen zijn aan het in ventariseren gegaan met een geweldige hoeveelheid materiaal, alles over hetzelfde thema: Nieuwkoop zoals het is en Nieuwkoop zoals we graag wil den dat het was. Belangrijke bijdragen werden geleverd door de r.-k. huishoudschool, de bei de Mavo's en de vijfde klas van de H. Hartschool. In het Regt huys zijn maquettes aanwezig van de Nieuwkoopste architect Oxelaar tn een Haags architec tenbureau. Zij hebben revolutio naire plannen ontworpen. De heer Oxelaar heeft bij zijn ge dachten over de dorpskern met zijn toren het contrast pias- dorp. Op het plein heeft hij het gemeentehuis geprojecteerd en voor het visueel contact met de plas is het dan nodig dat De Rank en de Ned. Hervormde Kerk afgebroken worden. Het Haagse bureau heeft het ge meentehuis ook op het dorps plein geplaatst. Etagegewijs op gebouwd met uitkijk op de plas sen over De Rank heen. Belang wekkend is het boekje Nieuw koop over Nieuwkoop, waarin een 30-tal bewoners zijn mening geeft over het dorp. Een bezoek aan deze tentoonstelling lijkt al leszins de moeite waard. LEIDEN Het opslaan en het slopen van wrakken op het ter rein aan de Roosveltstraat bij Minnesota gebeurt klandestien. Er Is door de gemeente geen vergunning voor gegeven, zo heeft het college van B. en W. aan het raadslid mr. C. Waal laten weten. De heer Waal had geconstateerd, dat er 250 tol 300 autowrakken op het terrein bij elkaar waren gebracht. Behalve vragen over de al dan niet rechtmatigheid van de sloperij bij de Roo- seveltstraat, had de heer Waal ook geïnformeerd of er enig verband bestaat tussen de acti viteiten aan dc Rooseveltstraat en de (eventuele) vermindering van wrakken bij de firma Gijze- nij in de Kooi. Het college deelt mede, dat men niets weet van een verband tus sen de wrakken aan de Roose veltstraat en het slopersbedrijf van Gijzenij. Aan de ongewenste toestand van de sloperij in Zuid-West (het speelt zich bovendien af op ge meentegrond) zal desnoods met politiedwang een eind worden gemaakt. Men kan optreden op grond van de hinderwet en de verordening op het stadsschoon. Velen waren aanwezig bij de opening van de nieuwe tentoonstelling de het Oude Reghthuys. Enige algemene kennisgeving. Voorzien van het H. Sacrament der Zieken, ls na een kortston dige ziekte, toch nog onverwacht van ons heengegaan, mijn lieve zorgzame man, onze goede stiefvader, broer, zwager, oom en pleegbroer CAROLUS ANDREAS MARIA STUIFZAND op de leeftijd van 71 jaar. Thuis geen bezoek. De overledene is opgebaard in de aula van begrafenis-associatie Ad Sanctos, Lange Mare 69. Gebedsdienst aldaar: dinsdag om 19.00 uur, waarna gelegenheid tot condoleren tot 19.30 uur. Wij vieren de H. Eucharistie voor zijn zielerust op woensdag 19 juli om 14.00 uur in de kerk van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvan gen (Hartebrug), waarna de begrafenis plaatsvindt op de be graafplaats Rhijnhof (R.-K.-gedeelte). SASSENHEIM Postduiven vereniging Blauwband heeft een wedvlucht gehouden. De uitslag: 1. P. Wolvers 2. N. v. d. Zwaan 3. Gebr. v. d. Krogt, 4. P. Krom, 5, 6, 7, 8 Gebr. v. _d. Krogt 9, 10 Gebr. Kruik. Uitslag van de wedvlucht met jonge duiven: 1, 2, 4, 10 L. de Ridder, 2. L. Drost, 5, 7 Gebr. Kruik 6 B. v. d. Kraan, 8 G. Reeuwijk 9 P. Wolvers. ROELOFARENDSVEEN - Het waterpaalzitten begint een be grip te worden. Dat is het el genlijk al. En zoals altijd met begrippen vooral als ze op het sportieve of semi-sportieve vlak liggen heeft men aan het gebeuren op zich niet ge noeg maar worden allerhande nevenactiviteiten georganiseerd om de gebeurtenis zelf nog meer in de belangstelling te brengen. Vandaar dat Louis van der Meer de man achter het zitten zaterdagavond te „helden van de afgelopen twee jaar" de ge legenheid-gaf elkaar weer eens te ontmoeten en herinneringen op te halen in zijn café. Een reiinie dus. Helaas voor Louis en de andere aanwezigen was 't niet druk. Men had buiten de bouwvakvakantie gerekend. Die waren het afgelopen weekeinde bezig terug te komen uit de oor den van plezier her en der in Europa, zodat het leger waaruit de reünisten gerecruteerd moes ten worden flink uitgedund was. Dat nam echter niet weg dat de paalzitters en de randfiguren van het wereldkampioenschap de indruk maakten zich opper best te vermaken. Dat gebeurde aan de hand van af en toe een biertje en enkele lichtbeelden, die geen ander commentaar kregen dan de gebruikelijke „oh ja's en kijk mij nou eens". La ter op de avond begon er een wat lossere sfeer te heersen. Mede onder invloed van Hannes de Jong bloemist, twee maal winnaar van het paalzitten en al eens op de televisie geweest die zeer relaxed rondging en zich het aureool van superster glimlachend liet aanleunen. Een andere oude bekende, Aad van den Berg uit Abbenes, deed een poging de zakelijke kant van het festijn (dat dit jaar op 4 augustus begint) te. regelen, dit onder het motto „we zijn er nou toch". Hij wilde dat er een commissie ingesteld werd om de door de adepten aan de kant in hun begeestering beschikbaar gestelde premies (konijnen, bok ken, geiten, bier en geld) te be heren en direct na de geleverde prestatie aan de begunstigde uit te reiken. „Je moet niet na zes weken nog om dat kratje pils hoeven te zeuren", zei Aad. Louis van der Meer smoorde deze poging tot professionalise ring van het waterpaalzitten in de kiem. „Ik bemoei me er niet mee, i'k ben hier tegen, dit soort dingen moeten maar buiten mij om gaan", zei hij. Want volgens Louis moet het waterpaalzitten het amateuristische spelletje blijven wat het nog is. LOUIS VAN DER MEER amateuristische spelletjes Burgemeester Smolders bij de 100.000ste bezoekster van het Alkebad, die hij een gratis abonnement ALKEMADE De 9-jarige Linda Alkemadese zwembad was dit van der Wereld uit Roelofa- jaar. rendsveen heeft zaterdagmorgen Verleden jaar kon de honderddui- een gratis abonnement voor het zendste bezoeker pas op 1 au- Alkebad gehad van burgemees- gustus geboekt worden. Een ter Smolders omdat zij de hon- merkwaardig feit gezien de derdduizendste bezoeker van het slechte weersomstandigheden dit jaar. Een grote trek naar het binnenbad maakte dit euvel echter meer dan goed. De bur gemeester wees er overigens op dat gebleken is dat men ir ikemade en omgeving nog moet wennen aan zwemmen in de wintermaanden. VOORHOUT Postduivenver eniging „De Voorhouter" heeft een wedvlucht voor jonge duiven gehouden. De uitslag 1, 4, 10 gebr. Van Schie; 2 Van Schie Meeuis- sen 3, 9 L. Bax; 5, 6, 7 J. Berg en 8 A. Diemei. Morgen start vierdaagse in Sassenheim SASSENHEIM Voor de zeven- niseerde Wandelvierdaagse van de maal gaat morgenavond de start. De start heeft plaats op door de Jeugd recreatie georga- het schoolsportveld aan de Parklaan. Even zakelijk doen Het vertrekschema is als volgt: Deelnemers aan de vijftien kilo meter tussen 17.30 uur en 18.30 uur, voor de tien kilometer tus sen 18.30 uur en 19.00 uur. De jeugd tussen zes en acht jaar begint om 19.00 uur aan de wan deling. Ondanks het feit dat er begeleiding genoeg is stelt men, hei op prijs als de ouders mee lopen. Behalve met wandelen kan de Sassenheimse jeugd zich mor gen ook vermaken met vissen. De kinderen tot acht jaar kun nen terecht bij de vijver langs de Essenlaan. De visstrijd be gint daar om half tien. Voor de iets ouderen, van negen tot zes tien jaar, is er ruimte gevonden langs de Ringvaart. De vissers vertrekken gezamenlijk vanaf de Oosthaven om half twee 's middags. Omdat de hengels per auto worden vervoerd moet een naamkaartje aan het vistuig bevestigd worden. Vanavond zijn er ook nog activiteiten. Achter de Parkschool aan de ,i Menneweg worden om zevend uur rolschaatswedstrijden ge- houden. Met diepe droefheid geven wij kennis, van het plotseling ov lijden van mijn lieve man en onze lieve pappa FRANCISCUS RUDOLPHUS WALTERUS SPRINGVELD op de leeftijd van 42 jaar. Leiden, 17 juli 1972. Nieuwe Rijn 65 a. Thuis geen bezoek. De overledene is opgebaard in de aula van begrafenis-associatie Ad Sanctos, Lange Mare 69. Gebedsdienst aldaar: woensdag om 19.30 uur, waarna gelegen heid tot condoleren tot 20.00 uur. Wij vieren de H Eucharistie voor zijn zielerust op donderdag 20 juli om 14 00 uur in de parochiekerk van de H. Lodewijk (Steenschuur), waarna de begrafenis plaatsvindt, te circa 15.30 uur, op de begraafplaats Rhijnhof (R.-K.-gedeelte). Het hadden er meer kunnen zijn als het geen bouwvakvakantie was geweest. WASSENAAR In verband met de naderende officiële opening van het nieuwe Gezondheidscen trum aan de Hofcampweg heeft zich enige tijd geleden onder voorzitterschap van de echtge note van de burgemeester, me vrouw Staab-Moes een comité „Geschenk Gezondheidscen trum'* gevormd, dat zich tot doel stelt gelden bijeen te bren gen voor een geschenk namens de burgerij bij de opening van het gebouw. Zoals bekend zal het centrum in september in ge bruik genomen worden en in de loop van oktober officieel ge- opent'. Het tot stand komen van dit cen trum aldus het comité be tekent voor geheel Wassenaar een nieuwe voorzienii.g, die van bijzonder groot belang is voor de volksgezondheid in de meest uitgebreide zin van het woord. Het centrum zal namelijk niet a'leen werkzaam zijn op het ge bied van de lichamelijke ge zondheidszorg, maar ook op dat van de geestelijke en sociale zorg. de Wassenaarse ge meenschap alle reden om de initiatiefnemers dankbaar te zijn voor het tot standbrengen van he« nieuwe centrum. De idee is geopperd, bij de officiële opening van het gebouw aan die dankbaarheid uiting te geven door het aanbieden van een ge schenk namens de gehele Was senaarse burgerij. De gedachten gaap aaarbij uit naar de aanleg, van de tuin rond het gebouw, zodat het nieuwe centrum ook zal b.jdragen tot de verfraaiing van de nieuwe Wassenaarse wijk, waarin het gebouwd wordt. Bijdragen kunnen wor den gestort bij alle Wassenaarse banken. Het correspondentie adres van het comité Geschenk Gezondheidscentrum is: Johan de Wittstraat 21.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4