I TENNISTOP NAAR CASINO-BANEN FC DEN HAAG TRADITEGETROUW: HALF DOZIJN BIJ QUICK BOYS ALKEMADE": Lisser loop voor Kalf Neutigem wint herenenkel AJAX NAAR NOORD- WIJK Trevino weer golfkampioen el s Korjak faalde in derby-proef Teshe: RVC/1 H Patterson 55e zege Zijspanraces eisten leven v^n Cusnig Roosenburg knappe 2de Haringwedstrijden van Scheveningen SPORTBIJLAGE MAANDAG 17 JULI 1972 L 1 n ^NOOR DWIJK - Op het bekende internationale badgastentoernooi van de Noordwijkse sportvereni ging zullen deze week weer vele mooie en hoogstaande tennis- partijen te zien zijn. Hier staat In het herenenkelspel A zijn plaatsingen één tot en met de zeer goede internationale en nationale bezetting, die acte de présence geven op de Casino-ba nen, wel garant voor. vl kans RFIELD De Amerikaanse Golfer Lee Trevino heeft zater dag in Muirfield voor het twee de achtereenvolgende jaar be slag gelegd op het open Britse kampioenschap. Hij beëindigde het vier dagen durende toernooi met een totaal aantal slagen van 278. 'revino, die met zijn eerste plaats een bedrag van 42.000 gulden verdiende, maakte het door zijn zege zijn landgenoot Jack Nicklaus, door kenners be schouwd als de grootste golfer aller tijden, onmogelijk dit jaar het „groot slem" te behalen, wat overigens nog door nie mand is gepresteerd. De „blon- de beer" had reeds het open Amerikaanse kampioenschap het toernooi der meesters ge- 1 wonnen, doch gebruikte nu één slag te veel en kwam uit op 279. Het Britse troetelkind Tonij Jacklin eindigde als derde met een totaal van 280 slagen. Een opvallend goede prestatie le verde de Nederlander Jan Dor- restein. Met ronden van 74, 71, 72 en 72 (Trevino 71, 70, 66 en 71) werd hij gedeeld vijftiende van de 150 deelnemers. Het le verde Dorresteirf ongeveer 7000 gulden op. lieff (Van paardesportmedewer- aers, ker) Ier WASSENAAR Korjak faalde Sarf zaterdag op Duindigt in de Der- noro by proef. Hij en Karin snelden izioij van start af voor de rest uit, 1 iets dat op een duel van de bes- ten leek te wijzen. [aar al spoedig maakte Korjak zijn eerste fout. Kapitein Scotch stormdei toen vlot af op de twee de plaats en hij bleef daar. Want Korjak kwam wel terug, maar zijn opmars was er een ,van buigen of barsten. :rfHet werd het laatste. Dat moest ook wel, bleek later, want Karin won in 1.21.3 als km-tijd. Zonder meer dus een heel grote, dit Limburgse paard. Achter Kapi tein Scotch werd Kid D beste derde voor Keen Speed, die met een fout was begonnen. liai tele (Van onze sportredactie) d DEN HAAG De voormalige speler van Holland Sport, Jan Teske (29) gaat naar RVC. Het afgelopen seizoen kwam deze verdediger enkele malen uit voor Fortuna Vlaardingen. Zijn hielblessure is inmiddels volko men genezen. log ingenomen door vier Engelse jeugdspelers van de leeftijd 17 tot 19 jaar, respectievelijk Chris Nottram (1), John Lloyd (2), Stephen Warboys (3) en John Feaver (4). Zij zullen deze plaatsing waar moeten zien te maken tegn o.a. de Australi sche jeugdkampioen Paul Kronk, de Zuid-Afrikaan André Ook van de Merwe en de Indiërs ee Mukaryea, Rayappa, Gaswanny en Amviteray. Maar ook de sterke Nederlandse bezetting moet in staat geacht worden hoge ogen te kunnen gooien in dit toernooi, want uit de natio nale top doen mee: Niek Fleu- ry, Louk Sanders, Laudin, Veentjer, Schmidt, Paul van Min, Rolf Thung en Kenith de Koning. Ook bij de dames staan er vele goede partijen te wachten. Van de Nederlandse top doen daarin mee o.a. Els Veentjer, Lidi Bie lefeld, Judith Salomé, Tine Zwaan, Ditie IJspaard en Nora Lautenschlager. Ook in dit on derdeel hebben zij echter de eerste vier plaatsingen over moeten laten aan de buitenland se bezetting. Zo staat als eerste Coleman geplaatst (uit Austra lië) en is de tweede plaatsing voor haar landgenote Turnbull. Verder zijn de Amerikaanse Kincaid en Gengler respectieve lijk derde en vierde geplaatst. de B en C afdelingen is een zeer sterke bezetting. De Leidse spelers zullen het niet gemakkelijk krijgen om zich waar te maken tegen vooral hun Duitse tegenstanders. Ook numeriek is de bezetting zeer goed. Zo is er in het herenenkel C een lijst van 128. De wed strijdleiding zal dan ook alle handen vol hebben om ondanks de 11 beschikbare banen het toernooi in goede banen te blij ven leiden. 1 Kees Bregman kopt FC Den Haag naar 3—0. t vervolgens Kees Bregman aanspelen. Het eerste KATWIJK De traditionele half dozijnscore, waarmee FC Den Haag/ADO de ouverture van het voetbalseizoen tegen Quick Boys pleegt af te sluiten, werd ditmaal bijna plichtmatig be reikt. Quick Boys, dat nog wel eens in het „sparren" tot grote hoogte wil stijgen, hing nu los ser aan elkaar dan het zand dat enkele tientallen meter verder op voor een levend bollenveld werd vastgehouden. De 2.000 die zich met de zonwinning tijdelijk op „Nieuw Zuid" bezig hielden, hebben kunnen zien hoe de Ha genaars de schiettent, die zij als badgastenvermaak opzetten slechts enkele malen in gebruik stelden. Tussen de 10e en 20e minuut* en voornamelijk nog aan het eind van de wedstrijd toen Quick Boys ook nog een patroon mocht afvuren.V oor FC Den Haags nieuwe oefen- meester Evert Theunissen zal be langrijker geweest zijn, dat zijn nieuwe aanwinsten (van wie de geblesseerde Noor Tuglset ont brak) het goed deden. Zo zal de van Haarlem overgenomen spits Kees Bregman meer gewicht in de schaal gaan leggen dan de zoveel zwaardere Sjaak Rogge veen. Bregman, atletischer, snel, en minstens zo adrem als goaltjesdief Roggeveen, scoorde driemaal. De Zweedse schakel speler Bo Augustsson toonde zich schietgraag vanuit de twee de linie. Zoals in de 16e minuut bij het tweede Haagse doelpunt Harald Berg was als een sand wich bewerkt op de rand van het strafschopgebied, waarop Dick Advocaat uit de vrije trap de bal naar Augustsson schoof. Feilloos langs de overigens ge makkelijk te slechten muur be landde de bal vervolgens na een strakke schuiver in de voor doel man Floor Schaap verste hoek. Quick Bo>'s, dat nog nauwelijks trainde en natuurlijk bij voor baat kansloos was, was er een aandachtig toeschouwer bij, evenals bij de vijf andere tref fers. Hoewel Quick Boys zijn voorhoed* slechs liet bezetten door Jan en Wim v.d. Pas, kreeg FC Den Haag, dat even uit het strakke ritme van de driemaaldaagse training was, maar bewegingsvrijheid dan het straks ooit in de competitie zal krijgen. De absentie van de Katwijkse vakantiegangers Arie Remmerswaal, Bram Barnhorn en Ron Verheul en van Leo Pluimgraaf, die in het vervolg als zaalvoetballer door het sportleven zal gaan, betekende een welhaast chaotische toe stand. Hoewel invaller/rechter vleugelverdediger Henk van de Plas Hans van Eeden redelijk uitschakelde, bleken de aanvals golven nauwelijks te breken. Te meer niet daar Quick Boys zelf niet tot teamverband wist te ko men en van zijn „uitstapjes" naar het doel van Thie vaak al bij de middenlijn moest afzien. Jan en Wim v.d. Plas werden soms met lange ballen aange speeld, maar daarbij werd ver geten, dat van conditie nog nau welijks kan worden gesproken. Een van de weinige positieve punten was het spel van Sisthu Pan, die een oase van rust vormde in het jachtige, doelloze verkeer om hem heen. Pan be perkte zijn optreden tot één helft. Trainer Halkes: „Hij komt pas uit de junioren. Ik wil hem niet meteen voor de leeu wen werpen". Die leeuwen ble ken zaterdagmiddag niet al te hongerig, als leken zij met de traditie, het volschieten van het halve dozijn, niet te willen bre ken. Met name het openings doelpunt illustreerde de instel ling van de Hagenaars, die vooral met combinatiespel er een show van wilden maken, zij slechts sporadisch in ben gebracht, passeerde Advo caat doelman Schaap, maar liet de „finishing touch" vervolgens over aan Bregman, die voor een leeg doel staande gemakkelijk zijn zelfvertrouwen kon opvijze len. Augustsson en andermaal Breg man, nu met een kopbal, tilden de score soepel naar 3-0. Breg man, profiterend van een van de paal terugspringende bal, Ha rald Berg (via de vuisten van Schaap) en Aad Kila scoorden na rust. Eerst toen kreeg Quick Boys zijn aandeel in de winst, Joop Koore- vaar was als verdediger nog niet teruggekeerd van een ex cursie naar zijn aanval, waar door Jan v.d. Plas eindelijk van het juk van de dekking was ver lost. V.d. Plas beantwoordde het met een uitgekiende schuiver langs Ton Thie, die voor het eerst in moeilijkheden was ge komen: 1-6, JAN PREENER Na de defensie uit balans te heb- NEW YORK De 37-jarI- ge bokser Floyd Patterson heeft als voorbereiding op zijn ge vecht de volgende maand tegen Mohammed All in New York gebokst tegen de Portoricaan Pedro Agosto. De scheidsrechter Arthur Mercan- te staakte het eenzijdige ge vecht in de zesde ronde, toen Agosto ernstig aan het oog ge wond was geraakt. Het was de 55ste overwinning in zijn twintigjarige profcarrière. NOORDWIJK Europacup houder Ajax zal op maan dag 24 juli a.s met zijn complete eerste elïtal aan treden in Noordwijk. Via contactman Blitz, die al vele jaren als Amsterdam mer belangstelling aan de dag legt voor Noordwijk, komt Ajax in het kader van de activiteiten voor het volgend jaar te vieren 40- jarig bestaan naar de Van Panhuysstraat. Het jubileumcomité, dat deze wedstrijd al lang op zijn ver langlijstje had staan, wil het be stuur volgend jaar een lichtin stallatie aanbieden. Een bezoek aan Ajax zal dit streven aan zienlijk vereenvoudigen. Temeer daar Ajax niet zijn be faamde duo Cruyff/Keizer zal aantreden, alsmede zijn nieuwe aanwinst Jan Mulder zal pre senteren. De wedstrijd in Noordwijk begint BRNO Tijdens de Grote Prijs van Tsjechoslowa- kije in Brno, is gisteren de Duitse zijspancoureur Jür- gen Cusnig om het leven gekomen. Cusnig, de pas sagier van Heinz Luthring- hauser, werd op slag ge dood bij een ongeval. Luth- ringhauser moest met ern stige verwondingen naar een ziekenhuis worden overgebracht. In de zij- spanwedstrijd gebeurde nog eer. ongeluk. De gevol gen hiervan waren minder ernstig. De Oostenrijkse broers Hahn liepen toen zij met hun zijspan van de baan vlogen slechts lichte verwondingen op. WASSENAAR Op de Haagsche golf en country club in Wasse naar is het afgelopen weekeinde het nationaal open kampioen schap verspeeld met veertig deelnemers, onder wie twaalf amateurs. In Wassenaar werd Bertus van Mook van de golfclub „Wittem" in Limburg winnaar, na bij vo rige gelegenheden zesmaal run- ner-up te zijn geweest. Zijn sco re was 302 (74 79 74 75), waar uit blijkt dat scores dus alle aan de hoge kant waren. Twee de was de jeugdige Wassenaar- se amateur Teun Roosenburg met 312 (77 72 84 79), in dit veld van voornamelijk beroepsspe lers een mooie prestatie. Ook de derde plaats werd door een amateur bezet: Victor Swa- ne („De Dommel") met 314 (80 79 80 75) en op een gedeelde vierde plaats eindigde een derde amateur, Piet Hein Streutgers (Kennemer) met 317, samen met de professionals Simon v.d. Berg (Haagsche GC) en Piet van Beelen, die aan een golf club in Duitsland is verbonden. de finale herenenkel C van het door de tennisklub Alkemade uit Oude Wetering georganiseerde toernooi kwamen de heren Neu- tigem en Bos tegen elkaar uit. In de eerste set leek het er op dat Neutigem weinig moeite zou hebben met zijn tegenstander. Na een aftastend begin tot 2—2 begon Neutigem meer tempo te geven en Han Bos kon hier wei nig tegenover stellen en ver loor met 6—2. Han ging het toen meer in effectballen zoe ken en mede doordat de straffe wind in dit speltype meer in vloed kreeg, kon hij zodoende steeds betere grip op het spel krijgen. Hij won dan ook de tweede set met 62, mede ook door het feit dat Neutigem steeds meer fouten ging maken. In de derde set wist Bos zelfs op te rukken naar een riant lijkende voor sprong, maar Neutigem begon steeds meer het ritme terug te krijgen uit de eerste set en kwam terug tot 44. Han Bos wist toen toch weer met 54 voor te komen en kreeg zelfs een matchpoint, die hij echter niet wist te gebruiken. Toen wist Neutigem weer voor te ko men 65 en kreeg twee match points. Het laatste van deze points ging teniet doordat hij een backhand smash hard in het net sloeg, waarmee hij de netband in tweeën sloeg. Snel werd het euvel verhulpen en het spel werd hervat. De volgende twee punten waren toen allebei voor Neutigem, die zo de partij won met 62, 26, 75. Een mooie finale is het niet geweest, (Van onze sportredactie) t)EN HAAG Ook dit jaar zal de vereniging Scheveningen het voetbalseizoen officieus openen met de traditionele Haringwed strijden, waarvoor zowel de zon dagvoetballers als de zaterdag- spelers in actie zullen komen, tik ecpet programma voor de zaterdag spelers luidt als volgt: woens dag 19 juli tegen Spijkenisse, woensdag 26 juli tegen het Schiedamse PPSC, op zaterdag 5 augustus tussen de zaterdag kampioen Zwart Wit '28 uit Rot terdam en tenslotte op woens dag 9 augustus tegen Rijnsburg- se Boys. Voor het zondagelftal werden de volgende ontmoetingen vastge steld: zaterdag 22 juli tegen Laakkwartier, op zaterdag 29 juli tegen VEP, vervolgens op woensdag 2 augustus tegen Quick en tenslotte op zaterdag 12 augustus tegen Hermes DVS. De wedstrijden worden gespeeld op Houtrust en beginnen op de zaterdagen om 15.00 uur, terwijl de wedstrijden die op woensdag plaatsvinden óm 1.00 uur zullen aanvangen. maar de spanning vergoede veel Bij de dames in C ging de finale tussen Hanneke Langeveld en mevrouw Schrassertbert. Na de eerste set verloren te hebben met 63 wist mevrouw Schras sertbert goed terug te komen. Met zeer vast en niet erg snel spel wist ze de tweede set voor zich op te eisen en liep in de derde set zelfs uit tot 5—0. Hier na wist zij echter geen grip meer te krijgen op het spel, dat Hanneke van dat moment af weer volledig controleerde. Han neke won zo nog onverwacht met 63, 36, 75. Mevr. Schrassertbert kreeg echter vlak daarop haar revanche in het gemengd dubbelspel C, waarin zij samen met haar man van Hanneke met haar vader won. In de eerste set ging dat nog niet, maar de volgende twee sets waren duidelijk voor het echtpaar Schrassertbert: 5 _7, 6—2, 6—2. Opvallend in deze finale was dat de dames in feite het spel bepaalden en de heer Langeveld na een goede eerste set volledig terug viel. Bij de dames in D won mevr. Snellenberg-Abbink de titel door met 61, 6—2 van Inge Stroek te winnen. Bij de heren in D wist Eradus korte metten te maken met de als eerste ge plaatste Luc Cranssen: 60, 6 2. In de finale wist hij on danks een sterke tweede set het echter toch niet bol te werken tegen Friehling, die verdiend won met 7—5, 2—6, 6—4. Voor wedstrijdleider Renee was er samen met zijn partner Van Veen ook een succesje wegge Een van de mixed-dubbels in Alkemade. legd. In de finale herendubbel D wisten zij met aanvallend spel te winnen van Janzen en Geel kerken. Mevr. van der' Berg speelde twee finales nl. in de damesdubbel D en in het gemengd dubbel D. te gen mevr. Deurzen. In het da mes dubbel won mevr. Deurzen met haar partner Stehman met 63, 62. In het gemengd dub bel eiste echter mevr. van der Berg met Heemskerk de titel met 6—2. 6—2 op. Het slotstuk van het toernooi was de heren- dubbel C tussen Schrassertbert en Knol tegen Bub van der Zee en Marius Brooshooht. Aanvan kelijk leek het een gemakkelijke overwinning te worden voor Bub en Marius nl. 6—1 in de eerste set. Schrassertbert en Knol kwamen er echter steeds beter in en eisten de tweede set op, maar verloren toch nog met fr-1. 5—7, 9—7. Na een zeer spannend slot. LISSE De Groningse atleet van GVAV, Henk Kalf, die eerder met groot vertoon van macht de zilveren Molenloop van de Leid se Bataven won heeft zaterdag met dezelfde souplesse ook de 25 km loop van de Spartaan in Lisse gewonnen. Met zijn tijd van 1 uur 23 minuten, 29 secon den bleef Kalf overigens ruim boven de tijd, die Aad Steylen twee jaar geleden voor zich Het afdrukken en nu in 1972 nog steeds als beste tijd staat geno teerd. 2.19. In de door De Spartaan en het VVV-Lisse voor de vijfde maal georganireerde atletiekgebeuren zette Henk Kalf zijn solo al snel in. Slechts een ronde duldde hij het gezelschap van medevluch ters als Klaas de Ruiter, Piet Beelen, Ben van Sijtveld, P. Fritz, W. v.d. Rakt en P. Schoonen, maar toen reeds bleek zijn soepeler tred teveel te vergen van zijn compagnons, die Kalf pas aan de finish aan de Spekkelaan terug zagen. Geert Jansen, winnaar van het vorig jaar verscheen niet aan de start. Wel de schier onver woestbare Pleun van Lecnen, die als 72-jarige ook deze race tot een goed einde bracht. Dfe VVV-wisselbeker werd uitge reikt door de heer H. Elfering, tweede secretaris van De Spar taan, die de honneurs waarnam van zijn op vakantie zijnde voorzitter Paardekoper. De uitslag 1. Henk Kalf (GVAV-Groningen) de 25 km in 1.23.29; 2. P. Fritz (Metro-Rotterdum) 1.25.46,6; 3. Klaas de Ruiter (AV'34Apel doorn) 1.26.19,6; R. Jansen (Thor-Roosendaal) 1.27.5; 5. Piet Beelen (De Spartaan-Lisse) 1.27.29,8; 6. Ben van Sijtveld (AV'23-Amsterdam) 1.27.46,6; 7. B. de Groot (Trias-Alkmaar) 1.28.34,4; 8. W. v.d. Rakt (De Keien-Uden) 1.30.12,5; 9. P. Schoonen (Metro-Rotterdam) 1.30.36. 10. J. Antheunissen (AVA '64-Aalsmeer) 1.31.3,8; 30. C. Kleyne (AV. Holland-Leiden 1.38.40; 35. Jac. Kraan (Bata ven-Leiden) 1.39.40; 55. P. Brug man (Bataven) 1.45.48; 56. J. de Zwart (De Spartaan) 1.46.38. De als vijfde finishende Piet Bee len verbeterde het clubrecord van De Spartaun op de 25 km met twee minuten.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 15