Carnavalsvierders voor de rechtbank EXPERIMENT BEANTWObRDT AAN PROJECT WERKGROEP BRU GGE W AC HTERSHUIS JE WERD SOUVENIRWINKEL Lijssen liet nog eens zijn oude klas se zien in toernooi Alkemade Smal weggetje tussen de twee Jagerslanen odelwoning in korte tijd leeg geplunderd „Crime passioneF5 in Noordwijk Zee Eerste veiling op HBG OOK Wat u moet weten DONDERDAG 13 JULI 1972 LEIDSE COURANT inl JIDEN Voor de tweede keer In zeer korte tijd is een brugge wachtershuisje voor andere doeleinden in gebruik genomen. Gisteren werd het bruggewach- Mofcrshuisje aan de Blauwpoorts- (irug als souvenierwinkeltje ge- jpend. De eigenares, mevrouw van der Valk, verrichtte de officiële opening, it is een piepklein winkeltje ge- ""Vorden. Mevrouw Harlandt, ieheerster van de winkel, i,over belangstelling hebben we nu al niet te klagen. Toen we al les voor de opening in gereed heid aan het brengen waren, kwamen er al veel toeristen iets kopen". Wat de ligging be treft heeft mevrouw Harlandt niets te klagen. „Het is hier al tijd enorm druk". Het winkeltje, dat volstaat met klompjes, mo lentjes en lepeltjes is het gehele hoogseizoen geopend, maar ook op feestdagen buiten het sei zoen, zoals 3 oktober en sinter klaas. Een ander bruggewachtershuisje aan de Haven is in mei in be slag genomen door de KWJ. Aangezien het een veel groter huis is dan het nieuwe souve nierwinkeltje is het uitermate geschikt voor het werk dat de KWJ doet; Er kunnen grotere groepen in het huis aanwezig zijn, dit vergemakkelijkt het voorlichtingswerk van de KWJ. „Het enige verkeer dat nog in de Leidse binnenstadwateren vaart, is dat voor de Meelfa- t KWJ-gebouw aan de Haven. het toernooi van de tennisver- met 6—3, 6—3 de dames Ruys niging Alkemade uit Oude We- en van Schaaik uit. iring speelt in de herendubbel In het herenenkelspel in D speel- oud-directeur-sportief 1 .N.L.T.B., de heer A. C. Lijs- _ïh mee. Samen met partner T'aul Roeter trad hij vandaag tegen Renée en Stehman. t in deze partij toonde de heer Jijssen duidelijk waarom hij tot ).|e sterkste veteranen van Ne derland behoort. de| ri de eersfe set met 7—5 verlo- a- p te hebben wist hij het spel „leeds meer naar zich toe te lgjfekken en door zijn technisch log zeer hoog staande spel en grote ervaring kon hij de tij toch nog voor zich opei- 5—7, 62, 63. van der Zee en Marius ïeyjrooshooft kwamen ook een ide verder door een overwin- ig op Vreeken/Vreeken. In de le set zag het daar echter snszins naar uit. Hun tegen- inders domineerden en won met 62. In de derde set takten zij echter weer beter igespeeld op elkaar en via een innende slotfase wisten ze :h nog de winst binnen te ha- tet herenenkel C had de als trde geplaatste Demmenie het et gemakkelijk tegen Peter inkel. In een zeer aantrekkelij- j partij wist hij tenslotte toch .°4 winst met 7—5, 3—6, 64 —oor zich op te eisen. Minder inshg verliep het voor de als erde geplaatste Rob Broxter- (tirlan. Tegen het op vastheid ge- 'iseerde spel van Jonkheer 1st hij niet het juiste antwoord vinden en liet zich verleiden en baseline-duel. Jonkheer zodoende met 75, 57, 3. Ook in de dubbel proefde 'e winst. Samen met Wol- versloeg hij het dubbel yjiefbroer/Elebroek na een wat start met 4—6, 60, 64. a de weinige damesenkel- mi van deze dag ging in C mevr. Heeze-Stol en Han- Langeveld. Hanneke speel- een mooie partlij en dit lever- haar de winst op, vooral ook idat haar tegenstander vele nodige fouten maakte. Bij de imesdubbel D schakelden de eerste geplaatste Inge •oek en Anne van der Zwet de Frièling een goede partij te gen Regoor en won verdiend met 6—2, 6—3. Ook de als vier de geplaatste Renée had weinig in zijn voordeel wist te beslis sen, liet hij zich dn de volgende twee sets het half-hoge spel van zijn tegenstander opdringen en verloor daardoor steeds meer zijn grip op het spel: 9—7, 6—4, 6—0. moeke met zijn tegenstander, In het herendubbelspel in D Erik Kolfschoten: 64, 61. De als tweede geplaatste Harrij van Veen moest echter onver wachts in Struik zijn meerdere erkennen. Na een moeilijke eer ste set die hij met 9—7 toch nog ten de als eerste geplaatste Cranssen en Friehl'ing in een aantrekkelijke wedstrijd hun plaatsing waar te maken, en wonnen met 61, 64 van Re- goor en Arndman. WASSENAAR Er is in Wasse naar een tijd geweest, dat men één Jagerslaan kende: een romantisch- sma'l laantje, doodlopend tegen de buiten plaats „De Vrije Blik" van jhr. Sandberg. Toen echter terzijden van de Storm van 's-Gravesandseweg, op een ter rein grenzend aan Duinrell, straten werden aangelegd en huizen gebouwd, ontstond een nieuw stuk Jagerslaan, ^ven- eens doodlopend maar dan van de andere kant tegen een siuk natuurgebied. Om verwarring te voorkomen, werd het eerste gedeelte Ja gerslaan-zuid en het nieuwe gedeelte Jagerslaan-noord ge noemd. Later zo bepaalde de gemeenteraad zouden beide stukken met elkaar ver bonden worden en zouden de aanduidingen „zuid" en „noord" kunnen vervallen. trekl'.ing. Burgemeester en wethouders boden de gemeen teraad enkele plannen voor die doortrekking aan, die echter geen igenaüe vonden bij de vroede vaderen. Men vond al die plannen te groots en pleit te voor een zo smal mogelijke verbinding tussen de twee de len van de Jagerslaan. Het re sultaat van de discussies hier over is nu, dat binnenkort aan de raad een plan zal worden voorgelegd, om beide gedeel ten te verbinden met een weg getje, .dat niet breder is dan de oorspronkelijke Jagerslaan (-zuid), namelijk maximaal 4,5 meter. De raadscommissies, die daarover te oordelen kre gen, gingen daarmee akkoord. Over de vraag of op die smal le doortrekking eenrichtings verkeer zal moeten worden in gevoerd, zal later beslist moe ten worden. De raadscommis sies vonden het voorbarig, daarover nu al een standpunt vast te leggen. PHEN AAN DEN RIJN Die- vertegenwoordigt van 8.500,- hebbcn in het afgelopen De gedupeerde Is Hartmans ïkeinde hun slag geslagen in Binnenhuis-architectenbureau te modelwoning aan bet Vale- Rotterdam, splein in AIphen-Ridderveld. De dieven zijn het pand waar- >j roofden dc hele inventaris schijnlijk met een valse sleutel Bn de woning, die een waarde binnengekomen, want er werd geen spoor van braak aange troffen. De plundering van de woning ds ook in zeer 'korte tijd gebeurd, want niemand heeft iets gezien, hcewel aan de over zijde al enkele huizen bewoond zijn. Voor het transport moet men ook een grote vrachtwa gen, vermoedelijk een verhuis wagen gebruikt hebben, anders was hei namelijk onmogelijk ge weest zo snel weg te komen met zoveel meubilair. De heren zijn ook zeer deskundig tewerk ge gaan. In het huis moest men sjouwen met grote en zware stukken, maar op deurposten is geen schrammetje te bekennen. briek en voor toerisme", zegt de bruggewachter aan de Haag- weg. Het aankomend verkeer wordt gemeld aan een centrale post. Van daar uit worden een aantal bruggewachters gewaar schuwd, die ieder voor een deel de schepen op hun route bege leiden. „Zo liep het aantal brug gewachters terug. Het ziet er daarom naar uit dat het brugge- wachtersvak, in Leiden althans, een aflopende zaak is. Dronken automobilist was niet te stuiten LEIDEN Paaltjes, tegels en een boompje (13 cm. in door snee waren nodig om een 38-jari- ge magazijnmeester uit Leiden in diens auto op de Rijndijk in Hazerswoude tot stilstand te brengen. Dat was minder het gevolg van de slechte chauf feurscapaciteiten van de maga zijnmeester, dan van de drank. Daar kan de politieman uit Ha zerswoude die terzitting van de Haagse politierechter als getui ge was verschenen, nog wel iets meer over zeggen. Verdachte was bijna letterlijk het politiebureau binnen komen val len, zo slecht kon hij op zijn be nen staan. Het was niet moeilijk om vast te stellen dat de man fors onder invloed van drank verkeerde, ondanks dat hij de bloedproef weigerde. Bij de botsing had verdachte nog al verwondingen opgelopen. Het alles zou mede een gevolg zijn van het feit, dat verdachte die werkzaam is in een drankbe- drijf, vrijdagsavonds op bier ge trakteerd wordt na het werk. „Een riskante bezigheid van de directie", noemde de Officier van Justitie dat, want voor het personeel rukken dan enkele kratten bier aan. De eis luidde twee weken gevan genisstraf en een jaar intrek king rijbewijs mede omdat ver dachte reeds eerder voor een gelijk feit is veroordeeld. Het vonnis werd twee weken ge vangenisstraf en een jaar in trekking rijbewijs, waarvan zes maanden voorwaardelijk met proeftijd van 2 jaar. werd aan de Blauwpoortsbrug. Altior 3e in droppingspel WEERT Van het dinsdag ge houden droppingspel Is de uit slag bekend geworden: Altior werd derde. Volleybal Altior Heythuizen II 27-10, Altior II Blauw Zwart IB 15-12. Schoolslag 25 m: René Hooger- vorst 19,5 sec., Harry van Straalen 23,2 sec., Wim Ubink 23,9 sec., Borstcrawl: Jan Ver sluis 18.1 sec., Kok v. d. Pijl 20 sec., Clements Egberts 20,5 sec. over een afstand van 25 m. Rugslag: Corry Hogendijk 20 sec., Kok v. d. Pijl 25.2 sec. Es tafette:^ x 50 meter in een tijd van 3.2^8. Waterpolo: Altior A.P.C. 6-1. Atletiek: verspringen René Hoogervorst 4.70 m, Harry vtan Straalen 4.56 m., Wim Ubink 4.46 m. Hinkstapsprong: Jas v. d. Zwaan 10.28 m., René Hoogervorst 10.06 m. .WARMOND Tot 23 juli wordt in Warmond een col lecte voor de Algemene inva liden Bond gehouden. Van de opfcrengst wordt o.a. medi sche apparatuur gekocht. Sen bruggewachtershuisje in zijn oude functie aan de Zijlsingel. NOORDWIJKERHOUT „Het is mij bekend, dat tijdens carna valsviering in Noordwijkerhout stevig wordt gevochten, niet al leen door jongelui uit die meente zelf, een operatie. Volgens de arts, zal het gezichtsvermogen van het getroffen oog, maximaal 80 procent kunnen worden, de ruzie te maken, doch hij be- wijde omtrek," aldus de mede deling van de Officier van justi tie bij de Haagse politierechter, nu twee lieden die daar een rol bij hebben gespeeld, ter zitting verschenen. De één als verdach te, de ander is het slachtoffer. De verdachte, een 24-jarige grondwerker uit Noordwijker hout had het slachtoffer een 20- jarige bloemistknecht tijdens een ruzie een klap in het gelaat gegeven, waarbij de bril van het slachtoffer werd vernield, doch bovendien een scherf van het glas in zijn linkeroog drong. De jongeman werd in het zieken huis opgenomen en onderging ook uit de Eigenlijk had verdachte niets met moeide zich daarmee, met ge noemd gevolg. .Beneden alle peil", zo noemde de Officier het optreden van verdachte en hij eiste zes weken gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk met proeftijd van 2 jaar. De raadsman vond het een moei lijke kwestie, om ten gunste van verdachte te pleiten, gezien de ernstige gevolgen van de mis handeling.- De rechter veroordeelde verdach te tot een geldboete van 500 en voorwaardelijk vier weken ge vangenisstraf met proeftijd van twee jaar. LEIDERDORP In „De Dillenburg" was het gisteren feest. De heer en mevrouw Rasser-Koek vierden 't feit dat zij 55 jaar geleden in het huwelijk traden. Martinus Rasser (80) leerde zijn vrouw, Jenneke Koek (78) tijdens de mobilisatie kennen. Hij had toen dienst genomen aan de Morschpoort. Zijn vrouw, die in Sleeuwijk geboren is, was in Leiden hulp in de huishouding. Tot zijn zeventigste jaar is Martinus Rasser binnenvaartschipper geweest. NOOHDWIJK - Gisternacht kwam bij de Noordwijkse politie een melding binnen van een geheel overstuur zijnde pensionhoudster, dat een bij haar logerende Duitse jongeman zijn vriendin met een pistool zou hebben bedreigd en dat de vrouw daarop uit een raam was gesprongen. Het leek op een „crime passionel" van de zuiverste soort en onmiddel lijk werd groot alarm geslagen. Een aantal politiemannen om singelde het pand, waarna een der agenten er in slaagde onge merkt het pension binnen te komen. De toedracht van het gebeurde bleek al spoedig duidelijk. De 18-jarige Duitse gast bleek on enigheid te hebben gekregen met zijn vriendin, gescheiden en twaalf jaar ouder dan haar min naar. Men trachtte de ruzie af te drinken met whisky, doch tenslotte liep de woordenwisse ling zo hoog, dat de jongeman besloot zijn koffers te gaan pak- den een paar gaspistolen, die hij uit Duisland had meege bracht en thans in het pension onverholen meetorste. De vriendin zocht inmiddels ver koeling voor het open raam, maar stond kennelijk zo onvast op de benen, dat zij op een gege ven moment naar buiten tuimel de. De kamergenoot wist haar nog net te grijpen. Eveneens beneveld, slaagde hij er niet in haar naar binnen te trekken en daarop liet hij de vrouw voor zichtig zakken. De gevolgen van de val bleven beperkt tot een buil aan het hoofd en een ver stuikte voet. Van bedreiging bleek geen sprake te zijn ge weest en in het politiebureau vond onder tranen de verzoe ning plaats. De Duitser kreeg een proces-verbaal wegens ver boden wapenbezit. LEIDEN Een voorbeeld van een experiment dat past In het project dat dc „Werkgroep Mi lieubeheer" aan minister Drees heeft voorgesteld, Is de snelbus- dienst Leiderdorp Den Haag v.v., die de NZH op 2 mei Jl. heeft ingelegd. De expljitatie van deze sneldienst lijn 49 is, in het totaal van de aan de orde gestelde proble matiek maar een zeer beschei den bijdrage. Desondanks heeft de NZH in de afgelopen twee maanden wel aangetoond dat er zeker gebruik gemaakt wordt van voorzieningen, die enigszins aLs alternatief voor het particu liere vervoer kunnen dienen. De bus, die in de spitsuren een 15- minuten-frequentie heeft (en overigens om het half uur rijdt) trok in de eerste week 1713 rei zigers; dat aantal liep geleide lijk op tot 2467 reizigers in de voorlaatste week van juni. Ondanks het feit dat de invloed van de vakantie op andere bus diensten in de maand juni al duidelijk voelbaar werd, zette de stijging van het aantal ver kochte plaatsbewijzen en van het aantal ritten/reizigers op lijn 49 zich fri betekenende mate voort. Op grond daarvan mag verwacht worden aldus de chef-exploitatie, de heer C. Jon- gejan dat ftet aantal reizigers na de vakantie nog aanmerke lijk zal stijgen. De behoefte aan deze sneldienst1 is daarmee vol doende bewezen. Medio oktober zal het aantal hal teplaatsen inidien mogelijk aan de wensen van de reizigers worden aangepaist; in ieder ge val wordt de ropte zodanig ge wijzigd, dat ook de „werkplaat sen" in Den Haa$? zo dicht mo gelijk worden benaderd. Een knepunt vormes» nog de ver tragingen bijde Wlilhelminabrug te Leiden, bij Den Deyl en bij de verkeerslichten Kerkéhout te Wassenaar. Met hot oog op het te voeren beleid (dte te onderne men experimented) acht de heer Jongejan het noodzakelijk, dat met spoed wordt ondereocht op welke wijze de reizigers die thans van lijn 49 gebruik ma ken, zich voorheen hebben ver plaatst Hij acht ewenwel het succes van de sneldienst een ro den temeer om vervoersexperi- menten op breder niveau voor te bereiden en uit te voeren. LISSE De veiling HBG heeft gisteren de eerste „leverbaar" veiling van het seizoen gehou den. Voor deze eerste veiling werden ruim achthonderd man den aangevoerd. Er Is nog geen prijsnotering opge steld daarvoor waren zowel hoe veelheid als assortiment onvol doende. Zoals gebruikelijk werd deze eerste veiling geopend door directeur Segers die in een jaaroverzicht meedeelde dat de uitvoer van bloembollen tot f 417 miljoen gestegen is en de omzet van HBG de f 114 mil joen bereikt 'heeft. De heer Se gers verwacht voor dit jaar geen top-oogst. Met de tulpen valt het niet helemaal mee, al schijnt cr minder zuur in te zit ten dan vorig jaar. Het beeld bij de hyacinthen is gulnstlg, al is er hier en daar sprbke van een late zwartrandaantaetlng en bij de narcissen zijn enkele par tijen d'e het iets te vroejg laten afweten. Excursie van Tuinbouw- en Plantkunde NOORDWIJK Een gezelschap dames en heren van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Noordwijk en Omstreken maakte een bij zonder geslaagde excursie naar Huls te Lande te Rijswijk, waar man werd rondgeleid door de bekende TV-spreker, de heer Oudshoorn, leraar aan de enige middelbare tuinbouwschool voor meisjes in ons land. Men trof het bijzonder daar juist de bondcursusexamens werden afgenomen, zodat talrijke fraaie werkstukken konden worden be wonderd. De meisjes worden aan Huis te Lande opgeleid tot tuinarchitecte of tot lerares op dit gebied en van hun werk kreeg het Noordwijkse gezel schap veel te zien. De eerstvolgende vergadering van Tuinbouw en Platkunde Noord- wijk wordt gehouden op donder dag, 10 augustus a.s. in het Hof van Holland, aanvang 8 uur nam. De heer A. M. Hulken berg, leraar aan de rijkstuin bouwschool te Lisse, zal een causerie houden. LISSE - Mej. A. J. M. van Rijn slaagde cum laude voor het diploma volledige ver pleegstersopleiding; voor het djploma kleuterleidster slaagde mej. M. Sistermans. LISSE Verloren cn gevon den voorwerpen: Gevonden: groene sportfiets; fiets; race fiets; zilveren bedelarmband- je; klnderschoentje, drie bankbiljetten; 10-rittenkaart; NZH-Naco; horloge; bril; sleutelbos; valkparkiet; bromfietsplaatje; armband; kat; rode kater; bankbiljet; 3 sleutels; rol geplastificeerd afrastering; driowiel; trouwr ring. Verloren: deel van gouden armband; portemonnee met Inh.; groene damesfiets; vul pen; bril; tas met inhoud; groene damesfiets; vulpen; trainigspak; horloge; para plu; horloge; schoudertas; hond; port. met inhoud; kinderjackje; Jack. tas; plas tic tas met inhoud; jasje; vest; horloge; portefeuille met inhoud; portemonnaie met inhoud; bril; tas; plas tic ring; portemonnee met inhoud; padvindertas; oor klip; referentiepapieren; kaart van Arbeidsbureau; jack; ijzeren staaf van vrachtauto; kaartentas; bos sleutels; skelter; lederen sliDper; damesfiets; jongens fiets, maakt. NOORDWIJK VVV Noord- wijk ziet met plezier het weer enigszins verbeteren. Overigens hebben de meeste gasten voor de komende we ken hun reservering wel ge-

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3