Volwassen Hilversum drie maakt wet tegen piraten gemakkelijker verteerbaar GERT EN HERMIEN MOETEN ALTIJD VER WEG MET VAKANTIE Hou het scherm in 't oog Alleïnaal Hollandse hits in show van Vader Abraham Musical Promises in Scheveningen TERUGBLIK PAGINA 2 LEIDSE COURANT MAANDAG 10 JULI 19 DEN HAAG De grote uitbreiding van zendtijd voor Hilversum 3 maakt het voor veel Kamerleden in de Tweede Kamer gemakkelij ker akkoord te gaan met de anti-piratenwetjes (officiële wetsontwer pen tot ratificering van het Straatsburgse verdrag tegen piratenzen ders). De wetjes worden waarschijnlijk in het najaar behandeld. Officieel heeft minister Engels (CRM) met de zendtijduitbrei ding een oude wens van de om roeporganisaties vervuld, name lijk om drie gelijkwaardige sta tions ieder een eigen karakter te geven: Hilversum I familie zender, Hilversum 2 culturele zender, Hilversum 3 lichte zen der met nieuws. In Engeland hanteert de BBC al sinds jaren deze formule met succes. In Ne derland kon het echter niet, om dat Hilversum 3 slechts een hal ve zender was Voor de extra benodigde zendtijd voor Hilversum 3 had de rege ring tot nu toe geen geld. Dat geld is er nu kennelijk in één klap wel. Het KVP-kamerlid Van Schaik, die voor zijn fractie met de anti-piratenwetjes te maken heeft, ziet een direct verband tussen de zendtijduit breiding en de weerstand die de anti-piratenwetjes in de Tweede Kamer met name bij de vvd(regeringspartij), ontmoette. Het wordt er voor verschillende Kamerleden nu gemakkelijker op de wetjes goed te keuren, is de indruk van Van Schaik. Het Kamerlid Geurtsen van de VVD wijst erop, dat het de VVD nooit te doen is geweest om het voortbestaan van radio Veronica op zich, maar wel om het verzorgen van het grote pu bliek dat door Veronica naar genoegen werd bediend, iets waarin de officiële omroepen in Hilversum ondanks de oprich ting van het lichte station Hil versum 3 een aantal jaren gele den, niet is kunnen slagen. De betrokken ministers zullen hun memorie van antwoord op de eerste schriftelijke reacties uit de Tweede kamer nu spoedig aan de kamer sturen, zo weet de woordvoerder van CRM te melden. Een huis vol artiesten in de Vader Abraham-show. Het is een oer-Nederlandse show, die Vader Abraham vanavond op het A.V.R.O.-scherm presen teert. Alle artiesten zijn Neder landers, de teksten zijn Neder lands en zelfs de muziek is ge schreven of gearrangeerd door een Nederlandse componist. De man wiens naam in het draai boek van deze show het meest wordt genoemd als tekstdichter en componist is tevens de gees telijke vader en presentator van dit vaderlandse spektakelstuk: Pierre Kartner. En dan is het natuurlijk onmid dellijk al duidelijk, dat in dit programma de goede zonen niet ontbicken en in deze show ne men zij dan ook met al hun aanwezige voorraad Brabantse rondborstigheid enkele malen bezit van het podium van het Utrechtse Jaarbeurscongrescen trum, waar de opnamen van dit programma zijn gemaakt. Maar Vader Abraham houdt er in zijn show waarmee hij trou wens ook een tournee maakt door Nederland niet alleen zonen maar ook dochters op na: Wilma, Corry (ex-Rekels) en Hanny (de nieuwe soliste van de Rekels) verschijnen even eens voor de camera's. De stal van Pierre Kartner is daarmee nog niet uitgeput, want in zijn show en dat is in feite het enige Engelse woord, dat in zijn programma voorkomt treden ook nog Jacjues Herb, de Ri- wi's, de gebroeders Brouwer (trompet), Ben Cramer, het cordeonduo De Kermisklanten en het orkest De makkers op. Gezamenlijk brengen zij bijna een uur lang een programma, waarin heel veel bekende lied jes te horen zijn, zoals Manuela, Mario, Kindergebed, De Clown, Jij hebt mij bedrogen, om maar de belangrijkste bijdragen van Jacques Herb, Hanny, Wilma, Ben Cramer en Corry te noe men. Evenmin ontbreken uiter aard ook het Vader Abraham had zeven zonen en Olleke Bol- leke. Deze Vader Abraham van de A.V.R.O.-Televisie wordt gepro duceerd door Bert Alfrrnk en geregisseerd door Sunny Polak. Ned. il 20.21 uur De partners ln de tweede aflevering van deze serie begaan de beide detecti ves weer zoveel fouten, diat het een wonder mag heten, dat zij lot daden komen. Ned. 1 19.05 uur T- Sessie De vierde aflevering van de uit zes delen bestaande serie Ses sie, waarin de popmuziek cen traal staat. Ook in deze afleve ring weer een gezamenlijk optre den van de Nederlandse groe pen Supersister, de Buffoons, CCC inc., Cobra, Mr. Albert- show en Rob Hoeke's R en B Group. De buitenlandse deelnemers zijn deze avond Dr. John en Deep Purple in NO, no, no. Presenta tor Theo Stokkink praat met popcriticus Frits Boer over Dr. John the Nighttripper. Sessie is een programma van Theo Stok kink en Fred Rombouts. Ned. - 19.30 uur Family Ashton De angsi voor de oorlog gaat een steeds zwaardere rol spelen in het leven van de Ashtons. Zelfs het huwelijksfeest van Margaret Ashton en John Porter lijdt er onder. Ned. 1 20.21 uur Knokke De tweede rechtstreekse uitzending van het Knokke-festival, met de overgrebleven zes ploegen, Enge land (245), België (233), Spanje (220), Duitsland (214), Roemenië (214), Portugal (208). Frankrijk, Nederland en Dene marken zijn dus uit de strijd. Het orkest staat onder leiding van Francis Bay. Presentatie, en dat reeds voor de tiende maal, Jan Theijs. Ned. 1 21.10 uur. Curtis Mayfield Opererend onder de naam mr. Soul vanavond Curtis Mayfidd op het scherm, uiteraard met zijn vaste mensen. Ned. 11 19.05 uur Sebastien Sebastien gaat ditmaal een kijkje nemen in de kelder van de Mor- san. Hij doet spannende ontdek kingen. Ned. II 19.30 uur. Peyton Place Eddie Jacks moet vrij. Leslie zit nog steeds achter het bezwaren de stuk aan. Betty heeft Adrien- ne voor het 'laatst in leven ge zien en kan daar honderd-uit over vertellen. Zij raakt over stuur als Adrienne begraven wordt en Rodney zich ermee gaat bemoeien. Ned. 11 21.20 uur. TELEVISIE HEDEN NEDERLAND I Gerard Cox, Joan Remmelts en Trudy Labij in de musical Promises. (Van onze showredactie) SCHEVENINGEN Van vrij dag 14 juli t.e.m. woensdag 2 augustus staat de musical Promises promises in het Scheveningse Circustheater. De hoofdrollen worden ge- Gerard Cox speelt de ambitieu ze kantoorjongen, die de be schikking heeft over een vrijgezellenflat. Hij staat het gebruik hiervan toe aan zijn chefs, die er hun vriendinne tjes ontvangen. Totdat hij op zekere dag merkt, dat zijn chef het aanlegt met het meisje waarop hij zelf ver lied is (Trudy Labij). Na de nodige vieren en vijven komt alles op zijn pootjes terecht. In andere belangrijke rollen ziet men Tonny Huurdeman. Joan Remmelts en vele an deren waaronder een dans groep. De regie wordt ge voerd door Guus Oster. In Amerika was deze musical destijds een groot succes. Deep Purple in Sessie. Vader Abraham met Wilma. Paul McCartney treedt v eer op TOULON (Frankrijk) (AP) Ex-Beatle Paul McCartney zal vanavond zijn eerste Europese concert geven sinds de Beatles uit elkaar gingen. Hij zal optre den in het kulturele centrum van Chateauvallon, in de buurt van Toulon in Zuid-Frankrijk, met zijn nieuwe groep ,,The Wings" en zijn vrouw Linda. De voorstelling is al uitverkocht. Sophia Lor en op voedsel m edaille ROME (AFP) De Franse kun stenaar Georges Simon heeft het gezicht van Sophia Loren uitverkoren om Ceres, de Ro meinse godin van de landbouw, uit te beelden op de medaille die de FAO (VN-organisatie voor voedsel en landbouw) zal uitgeven ter gelegenheid van de 20ste verjaardag van haar defi nitieve vestiging in Rome. De Italiaanse filmster heeft dit initiatief van harte toegejuicht, dat, naar zij hoopt, haar geloof zal vertolken in de doelstelling van de FAO, het geven van voedsel aan allen. Elizabeth Taylor geeft aan Unicef LONDEN De filmster Eliza beth Taylor heeft 45.000 dollar geschonken aan de UNICEF, het kinderfonds van de Verenig de Naties. Dat is evenveel als het verjaardagsfeestje heeft ge kost, dat haar man, Richard Burton, eerder dit jaar in Boe dapest aanbood. Mevrouw Bur ton had deze gift toen al toege zegd. Het filmechtpaar was za terdag j.I. al in het nieuws door de beslissing van Richard Bur ton het acteren vaarwel te zeg gen om les te gaan geven als lector in Shakespeare-kunde" in Oxford. Gert en HermienOp vakantie in eigen land hebben we teveel bekijks. Gert Timmerman aan zijn bar in Usselo achter een cola-met-ijs: „Wij waren zes jaar niet met va kantie geweest. Het kon niet door do drukte in het land. Vandaar dat we eerste kerstdag 1971 naar Las Palmas zijn gegaan". In zijn vakanties heeft hij het door zijn populariteit niet zo gemakkelijk. Onze drie kinderen gingen mee. Daar is ons jong ste dochtertje ziek geweest. Last van de inge- wandjes. Een beetje vervelend voor Hermien, die de hele dag met het kind op schoot moest zitten. Zij had er niet veel aan. Daarom zijn we in april teruggegaan naar Las Palmas. Ik had opdracht van de dokter om een paar weken rust te nemen. Vanwege mijn keel. Last van de amandelen. De laatste dag van de vakantie liggen we daar op het strand. En plotseling Hermien hevige pijnen in de maag. En ik weet hoe hard ze is voor zich zelf. Nou, acuut naar het ziekenhuis in Las Pal mas. Met handen en voeten heb ik de arts. die alleen Spaans sprak, duidelijk gemaakt wat er aan de hand was. Onmiddellijk naar huis, zei hij. En ik moest haar injecteren. Dat had ik nooit ge daan. Was bloedlink. Twee injecties heb ik gege ven. De derde durfde ik niet aan. In Holland zijn we allebei in het ziekenhuis terecht gekomen. Hermien met haar maag, ik met de amandelen. Het werk hebben we moeten verschuiven. Daar door hebben we het zo druk gekregen, dat we dit jaar niet met vakantie kunnen. We moeten wel naar het buitenland. In eigen land kunnen wij niet uitgaan. We hebben een keer een weekje in de Harz gekampeerd. Niets aan gehad. De hele week mensen voor de tent, bedelend om een handtekening. We moesten noodzakelijkerwijs verderweg. In Las Palmas zijn ook wel Nederlanders, maar die zijn zelf met vakantie. Dan is het Hallo Gert en Hermien, hoe is het met jullie. En daarmee uit. Maar ik ben zeer ondeskundig in reizen naar verre landen met kinderen. Ben altijd bang dat het tegenvalt. Eerlijk gezegd durf ik niet zo best. Ik wil de stadstoren zien. Ik moet direct contact hebben met de bekende omgeving. Als de kinde ren wat overkomt moet ik direct kunnen ingrij pen. En we gaan altijd met de kinderen. Ik kan niet buiten ze. Wij zullen in het land ook nooit el ders overnachten. Waar we ook optreden, we gaan altijd naar huis. Maar hier in de omgeving is uitgaan helemaal ta boe. Hier is een prachtig zwembad vlak bij de deur: bad Boekelo. Daar ben ik vanaf mijn jeugd niet meer geweest. Ik kan daar met vrouw en kinderen onmogelijk naar toe. De mensen zijn altijd nieuwsgierig hoe je er onder je smoking uitziet. Dan hoor je: heb je Gert en Hermien in het zwem bad gezien? Je moet oppassen hoe je je broodje in je mond stopt, wat voor limonade je drinkt. Ik vermijd dit soort gelegenheden, hoewel ik er graag naar toe zou gaan. Ik voel mij daar niet vrij. Misschien heb ik een beetje een minder waardigheidscomplex. Vrij Om die reden heb ik hier in mijn studio ook een bar. Ik kan namelijk nooit de stad in. Ergens gaan zitten in een café of restaurant is voor mij uitgesloten. Je zou er geen rustig moment heb ben. Toch hou ik ervan. Daarom heb ik deze bar ingericht en zo je ziet is het net zo of beter geou tilleerd als menig restaurant. En hier zijn we volmaakt vrij. Toch zullen we wel weer eens met vakantie gaan. het liefst naar de Harz. maar daar vallen we te veel op. Maar Las Palmas hebben Hermien en ik nu wel gezien. Dat hoeft niet meer. Het is daar een enorme smeerboel. Mijn kinderen zaten on der de teer en olie, die werden geloosd in de oceaan. Het land zelf is door het toerisme net zo versmeerd. Nee, als ik weer met vakantie ga. dan naar Tenerife, een eilnd daar vlakbij. Ik ben een zonzoeker en ik hou van wijdse panora ma's. Die denk ik daar te kunnen vinden". Echt-opmerkelijk van wat we dit t.v.-weekeinde zagen waren slechts twee dingen de tennis- reportages uit Wimbledon en de NOS-reportage van Anna Soko- low's Players Project. Van Wimbledon intrigeerde ons gisteren de eindstrijd enkelspel heren bovenmate. Je moet na tuurlijk van tennis houden, maar dan is deze sport, zoals hier verslagen door de BBC, ook enorm t.v.-geniek. Reden: er werden in deze eind strijd doodgewoon fouten ge maakt. Dat gaf het soms erg briljante spel een extra-span nend karakter, meer dan ooit wellicht in een Wimbledon-eind- strijd, waar de serveerder- wint iets dodelijks obligaats placht te worden. Dat andere hoogtepunt was eigen lijk onverwacht. Anna Sokolows aandeel in het Holland Festival is een tegenvaller geworden, zij het dat het Margritte-program- ma er in de beoordeling nog het beste afkwam. Dit programma bleek voortreffe lijk in t.v.-beelden vertaald te kunnen worden. We kregen de indruk dat het werkstuk, met name ook de humor ervan, op t.v. beter overkwam dan wel licht in de zaal-producties het geval is geweest Deze laatste NOS aflevering van 'hoogtepunten van het Holland Festival' noopt ons overigens er op te wijzen dat sommige echte hoogtepunten zijn gemist. We noemen de concerten van de Berliner Philharmoniker, de muziekserie Barok en Renais sance, de opera's en de zeer succesvolle Nederlandse ballet- bijdragen. Verwijt, dat niet de NOS geldt overigens. Wel de subsidiënten die erg veel geld beschikbaar stelden voor de weinigen die veel geld wilden neertellen voor een toegangskaartje. Die (niet onbemiddelde) weinigen kregen een dikke subsidie die uit gemeenschapsgeld wordt ver kregen. Die gemeenschap zou bij t.v .-uitzendingen daarvan iets terug kunnen hebben gekre gen.... Zaterdag keken we naar Knokke. Schaduw van wat eens een goed songfestival was. Dat gold met name voor de Nederlandse ploeg, vergeleken met de prijs winnende teams die vroeger werden afgevaardigd, maar ook voor de Engelse (al te traditio nele) en Portugese (al te huile rige) bijdragen. Met name de laatste Portugese candidaat vonden we iets ver schrikkelijks. Nederland liep overigens e.n fikse puntenach- terstand op en dat geeft ons, he laas!, ge.n reden tot protest. Als het knokken wordt in Knok ke zal ons land er waarschijn lijk niet bij zijn. Vg. Tour de France Brigadier Dog Journaal De partners (tv-serie) j Sessie (pop) Journaal De family Ashton (tv-sen Songfestival Knokke Journaal NEDERLAND II AVRO 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal 19.05 Curtis Mayfield (soul-j ziek) 19.30 Sébastien 20.00 Journaal 20.21 Vader Abrahamshow 21.20 Peyton Place 22.05 Televizier-magazine 23.00 Journaal MORGEN NEDERLAND I 12.30 uur Democratische Conventie in Miami 18.45 uur Brigadier Doé 18.55 uur Journaal NCRV: 19.05 uur Follyfoot 19.30 uur Mijn idee 20.00 uur Journaal 20.21 uur Hier en nu 21.00 uur Haal het doek m op (amusement) 22.00 uur Vitus Bering (doc. film) 22.30 uur Het Katwijks Mannenkoor 22.40 uur Journaal NEDERLAND II NOS: 17.55 uu 18.45 uu 18.55 uu: VARA: 19.05 uu 21.00 i 22.15 u 22.55 i Tour de France Brigadier Dog Journaal Zomaar een zomeravond Journaal Zomaar een zomeravond McCloud Achter het nieuws Journaal RADIO HEDEN 18.00 (S) Vok£ Nieuws. 18.4 nieuws. IS.47 19.00 :S: W Om 19.04 Retor dint eil; 19.20 V om 19 NCRV belprljswinnaa Avondoverdenl 22.40 Literam boeken, schri; Pleisterplaats: tal: klassieke Nieuws. Uit het Ic 20.00 Kla lek. 21.29 Doe en werk van i Pablo Neruda HILVERSUM II Ol RadiojounJ NVSH19.10 Sekstant ine van de NVSH. RVU: 22 25 De Ronde van Frankrijk) J va MORGEN HILVERSUM I ikr Het lev* hl| KRO: 7.00 Nieuws. 7.0 woord. 7.07 (S) Badin muzic-k (gr). (7.30 Ni Echo). S.10 Hoera val (10.30-10.32 Nie zieken. 11.30 1 .VI (12.22 Wij van het land: 12.26 delingen t.b.v. land- en 12.30 Nieuws: 12.41-12.50 13.05 Raden maar. jeugdvakantiep 14.30 (S) Hol muzikaal (15.30-15.32 Nie HILVERSUM II 8.00 Niet 8.50 9.35 Wale Voor de kleute amlnen: populair 1.30 Rondom 12: pS ie vrouw, waarin on" .erhoidrt de I crllcht. Nieuws. 13.11 Radiojoui (S) Kerkorgelconcert. 1 Sel, met muziek van NOS: 15.00 (S) Zoeklich land: reportages on ci uit alle delen van het 1: muziek. 16.00-16.02 muziek. (16.00-16.02 Nleu\ 17 00 Mobiel: een beweeglijk 1 gramma voor beweeglijke w aarin om 17.55 Mededeling* HILVERSUM III Nieuws. 9.03 Plaa (10.00 Nieuws). 1 Een opvallend vt visite. (12.00 Nie Popmuziek. afgev berichten. 12.08 Inte Klelnkunstkroniek. 12.! Paardesportberlcl magazine. 1S.5S Orkest James praatjes. 23,40-23.45 Niev

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2