Rustige intocht Laura-fietsers iff1' Jan de Groot tennist sterk in Hillegom Gemeenteraad Rijnsaterwoude heeft kritiek op de Heidemij Persoonlijke inzet compenseerde nood Wassenaars kruiswerk Leidenaar laat „Rhenauwen" slopen MARKTEN Enthousiaste sfeer bij Avondvierdaagse PiTERDAG 8 JULI 1972 LEIDSE COURANT Op donderdag 13 juli wordt een middagtocht gemaakt naar het Gooi en het Muiderslot. Voor woensdagavond 19 juli staat een avondtocht op het programma naar het Circustheater in Sche- veningen, waar de musical „Promotie! Promotie" zal wor den bezocht. Woensdag 26 juli is er een dag tocht naar de Oud-Hollandse markt in Hoorn met een rit per stoomtram naar Wognum en een bezoek aan Medemblik Dinsdagavond 1 augustus be zoekt het Nut Amsterdam, waar een Candle-lightrondvaart ge maakt zal worden door oud-Am sterdam. Zaterdag 5 augustus zal een dag tocht worden gemaakt naar de Duitse stad Düsseldorf, dinsdag 15 augustus een dagtocht met bezoek aan de expositie Delta Expo aan het Haringvliet, het streekmuseum te Heinenoord en een distilleerderij te Hendrik- Ido-Ambacht. De laatste excursie van de zomerreeks is op zater dag 19 augustus: een dagtocht naar Brugge en Gent. ALPHEN a/d RIJN Naar wij vernemen is het rond de eeuw wisseling gebouwde herenhuis, een der oudste aan de Ouds- hoornseweg, „Rhenauwen" ei gendom van het bestuur van h2t ziekenhuis Rijnoord verkocht aan een Leids zakenman. Deze heeft het indrukwekkende woonhuis gekocht voor de sloop teneinde op de vrij komende gror.d een al even indrukwek kende hypermoderne bungalow te tkhsn verrijzen. „Rhenauwen" is destijds gebouwd voor de familie Van der Kloot Meijburg en thans in bezit van het stichtingsbestuur van Rijn oord die het voor bewoning door de directie aankocht van wijlen de heer L. Schouten. Voor het bestuur is het wat „ou derwetse" gebouw thans te duur in onderhoud er. exploitatie i daar dat men het heeft afgesto ten. Met ingang van 1 augustus krijgt de r.ieuwt eigenaar de be schikking over het gebouw en zal tot verdriet van velen stellig spoedig met de sloop worden begonnen. Met het verdwijnen van dit stijl volle gebouw zal opnieuw brok historie uit het voormalige Oudshoorn verdwijnen. Op het toernooi van de Hlllegom- se Tennisclub wist de als twee de geplaatste In het Herenenkel spel B, Jan de Groot zijn plaat sing vandaag volledig waar te maken. Eerst versloeg hij Leon Haase in zeer korte tijd en met de sprekende cijfers 6-1, 6-0. Daarna moest hij in de halve fi nale aantreden tegen Arnold van de Capellen. Constant spelend op de backhand van Arnold kon Jan genoeg pressie uitoefenen om hem de fouten te laten maken. Vooral omdat Arnold zich liet verleiden om voorzichtig te gaan spelen kon hij zijn technische kwalitei ten niet genoeg uitbuiten om het zo op vastheid gebaseerde spel van de Groot voldoende te ont regelen en verloor zodoende met 7-5, 6-4. I Voor de halve finale B nloatste zich verder Ton Crepin door een i gemakkelijke zege op Ent- Bent. 6-3. 6-1. Waarschijnlijk zal hij in de halve finale moeten aantreden tegen Bloemendaal, maar dan moet deze van Bert Bos winnen, want deze plaatste zich voor de kwart finale door met 6-1, 6-3 van Niek Demmenie te winnen. Er mag niet worden aangenomen dat Bert of Ton een ernstige bedreiging zullen j vormen voor Blommendaal, en het ziet er dus naar uit dat de i finale zal gaan tussen Blom- mendaal en de Groot. Betere perspectieven voor Ber* Bos zijn er in het herenenkel C. waar hij zich voor de halve fi nale plaatste door een overwin- ning op Han de Jong. Gemakke- lijk ging dit echter niet want wedstrijdleider de Jong bood zeer goede tegenstand in een j zeer aantrekkelijke wedstrijd: i 6-2, 8-6. Ook in het herendubbel- spel wist Bert Bos samen met broer Han de halve finale te be- I reiken. Zeer gedecideerd wezen zij met 6-0, 6-2 Fokke en Bor- gerding terug. Bij de dames in D verloor de als vierde geplaatste mevr. Beelen van Ellen Boom: 2-6, 6-4, 8-6. In de volgende ronde moest Ellen echter het hoofd buigen voor Ria Wekking, die haar met 6-2, 6-2 versloeg. Voor Ria betekent dit weer dut zij nu tegen de als eerste geplaatste Klaar Hilkema moet aantreden (een niet ge makkelijke opgaaf). In het gemengd-dubbelspel D heb ben Karin Damen en Frans Scholte een knappe zege be haald op mej. Meyers en de heer Dee: 6-3. 4-6, 6-1. Jammer was het dat de heer Dee zijn te kort aan capaciteiten meent te moeten compenseren met een gedrag dat men toch liever niet ziet op de tennisbanen. Voor een goede prestatie In het herenenkelspeel in D zorgde Jan van der Linde. In een aan trekkelijke en snelle partij won hij van de geplaatste Nouwens: 6-2. 6-0. DOSR-jeugd naar Borcnlo Morgenmiddag 2 uur gaat de DOSK jeugd (38 jongens van 12 tot 14 jaar vergezeld van 6 leiders) met een autobus van de van de fa. v.d. Voet naar fa. v. d. Voet naar NéK.S. sport kamp in Borculo In Overijsel. In dit kamp zijn eveneens jeugd leden van 10 andere verenigin gen. Voor correspondentie is het adres N.K.S.-sportkamp „Leo Stichting" Borculo. De week daarop volgende zullen 12 jon gens en 2 leiders naar het N.K.S. sportjeugdkamp in Weert llphen aan den Rijn De intocht (van de 1100 deelnemers aan de Laura Is gisteren in Alphen vrij geruisloos verlopen. Er stonden weliswaar langs de weg van Avi fauna naar Nabij een heleboel mensen maar die juichten de slechts bij tijd en wijle toe. Wel werd er gul met bloe- gegooid. het Lauraplein werd de wieier- officieel besloten door voorzitter Goedhart. Naast achter het katheder stond Lies Vermeulen, pas gekozen tot Miss Laura '72, die trots de verkiezing gehad had, boven het hoofd hief. Tot slot sprak zij een dankwoordje tot de orga nisatie. Het bestuur van de Lau ra had het idee overgenomen een wisselbeker uit te reiken. In het vervolg gaat die beker naar de grootste niet uit Alphen af komstige groep. Dit keer ging de beker naar „kampioens- ploeg" uit Den Haag. Namens de deelnemers hield Poedel van Dam een afscheidstoespraak op rijm. Daarna richtte de heer Groenhart zich tot alle instan ties die medewerking aan dit festijn hadden verleend en tot die tot nu aan alle (25) Laura- fietstochten hadden deelgeno men. Het allerlaatste onderdeel vormde de uitreiking van de groeps- en individuele onder scheidingen. Excursies van 't Nut WASSFNAAR Het departement Wassenaar van de Mij tot Nut van het Algemeen gaat deze zo mer niet met vakantie: het blijft excursies organiseren voor leden en andere belangstellen- EN Onderdeel van de bonte rij van Laura-fietsers was afvaardiginng van de Leidse politie. De gezagsdragers toonden zich ook dit jaar weer van hun goede kant. Niet alleen fietsten zij de tocht .„„c.tefoos uit, daarnaast bleken zij een uitermate vrolijk clubje te vormen. -EJDEN Zoals altijd is het Jeugddorp in Zuidwest ook nu weer een uitstekende bron van vermaak voor de kinderen uit deze stadswijk, voor wie de lange keten vakantiedagen, vooral met dit weer, toch wel een beetje leeg is. De activiteiten in het Jeugddorp zijn vaak de weer- gave.van de dingen die de kinderen in het gebeuren in de samenleving het meest treffen. Vorig jaar was dat de op dat moment geruchtma kende musical ,.Oh Calcutta", dit jaar de overigens al weer wat verlopen hausse van popfestivals. Een aantal kinderen uit Zuidwest be klommen het toneel om hun relaxed in het gras liggende leeftijdgenoten van amusement te voorzien. RIJNSATERWOUDE De raad van Rijnsaterwoude heeft wei nig vertrouwen meer in de Ned. Heide Mij. Tijdens de vergade ring van gisteravond was er veel kritiek op deze instantie. Aanleiding was een opmerking van mevrouw Bonder dat er fouten gemaakt waren door de Heide Mij. .net het opstellen van voorlopige koopcontracten in verband met de reconstructie van de Herenweg. Ook werd he: verwijt gemaakt dat brieven van belangstellen den aan de Heidemij. zeer traag zouden worden behandeld. Bur gemeester Breen trachtte een en ander te sussen. „Wie werkt maakt fouten", zei hij. De Rijn- saterwoudse afgevaardigden hebben niet veel aandacht be steed aan het vraagstuk van ge westvorming. Alleen de heer Wenmakers zei hier iets over. Volgens hem moest een „ge- niet te groot worden, an ders zou een plaats als Rijnsa- „verzuipen". terwoude Men stemde in met regionaal ambulancevervoer. De heer Wenmakers wilde weten of de kosten van de „hartenwagen" hierbij inbegrepen waren. Dit was nog niei het geval, zei de burgemeester. De heer Breen had de raad overigens op koffie en gebak getiacteerd omdat zijn ambtstermijn verlengd is. Na mens de raad feliciteerde de heer Wenmakers hem daarmee. Nieuwe ingang Nieuw wegdek postkantoor Haven en Jan v. Goyenkade WASSENAAR Ondanks bouwvakvakantie wordt op he: I ogenblik de laatste hand gelegd aan een nieuwe, ruimere ingang naar het postkantoor aan de I Lange Kerkdam. Vroeger be- LEIDEN id die ingang uit een dige draaideur. Er is nu aan de voorgevel van het postkantoor een stuk „uitgebouwd": een nieuw, ruim portaal, waarin zich in een van de zijwanden een groot aantal postbussen be vindt. Pensioenen melkhandel gaan omhoog UTRECHT (ANP) Het bedrijfs pensioenfonds voor de melkde- tailhandel heeft besloten de pen sioenrechten van de ongeveer 1500 werkenden en gepensio neerden in de melkdetailhandel per 1 januari 1973 met 11 pro cent te verhogen. Het gedeelte tussen Havenbrug cn de Zijlpoort van de Haven zal op 19 juli een nieuw wegdek krijgen. De huidi ge koporslukkcien zullen met een laag van 3 4 cm. asfalt bedekt worden. Gemeentewerken is van mening dat het karwei wel in een dag geklaard kan worden behoudens onvoorziene omstandigheden zoals slecht weer. De bewoners van de Haven en omgeving zul len van te voren om hun mede werking worden gevraugd, door hun auto's en andere voertuigen niet op de Haven te parkeren. De volgende twee dagen, op 24 en 21 juli zal de Jan van Goyen kade een nieuwe deklaag var asfalt krijgen. In dit geval zul len ook het weer en de bewo ners mee moeten werken om het karwei zo goed en zo spo«> dig mogelijk te kunnen vol tooien. Was assenaar wil dorpspleintje graag houden WASSENAAR Tijdens de oud-Hcllandsc jaarmarkt die door de winkeliers van de Langstraat en van het plein vorige week werd georgani seerd, is door de heer N. H. Vollebregt, eigenaar van een bloemen- en plantenhandel het middengedeelte van het Plein, dan anders in beslag genomen wordt door kris- kras-geparkeerde auto's, her schapen in een bijzonder fraai plantsoen met gras en bloemen en een vijvertje, met barkjes en beeldjes en alles, wat een tuin kan ver fraaien. De jaarmarkt is voorbij, de oud-Hollandse huisjes en de marktkramen in de Lang straat zijn verdwenen, maar het plantsoentje op het Plein ligt er nog in zijn volle glo rie. Natuurlijk kan het in deze vorm maar van tijdelij ke aard zijn: het gras en de bloemen op een laagje aar de, dat op het plaveisel rond de dorpspomp is aange bracht. Binnen niet al te lange tijd zal dat laagje aarde niet meer voldoende zijn om het frisse groen en de bloemen van voldoende voedsel te voorzien. Dan moet het plantsoentje worden „afge broken" en komt het plavei sel weer te voorschijn en zullen ook de auto's weer ko men om daarop te parkeren, tenzij bijtijds een verzoek aan het gemeentebestuur ge richt wordt om het fraaie plekje groen, maar dan in een meer definitievere vorm, te handhaven. Naar het zich laat aanzien, zal het gemeen tebestuur daartegen geen be zwaren maken, mits de win keliers op het plein het ver lies aan parkeerruimte voor lief nemen. 1 Alphens meisje viel 4 meter "JALPHEN AAN DEN RIJN Het vijfjarig dochtertje van de fami lie Zaal uit de Hoofdstraat heeft gistermiddag bij een val van een vier meter hoog balkon bei de onderarmen en polsen gebro ken. i Het meisje dat op het balkon aan 't spelen was trapte op een ver molmde plank die brak. waar door zij naar beneden stortte. Het meisje is opgenomen in het Rijnoord Ziekenhuis Shocking. Allee. 1-ena. I 15. Arthur. G. J Sim. cc. Tnwnv Gold G-10. Esthi 16-22. Baccara 29-41. Sonla linda. Pi 23-27. B<- 12-16. Carla 23-37. Gynt 24-31. Violieren 6-14. Lc- ics 20-27. Cer 7-23. Gerbera' ers 75-1.55. Idatrls -53.1.250. Idatrls 1.35-2.50. StntUr dea 14-32. Scablosa l.Ot WASSFNAAR In het jaarver slag over 1971 van de Vereni ging „Het Wassenaarse Kruis werk" wordt aan het slot de op merking gemaakt, dat zonder de persoonlijke inzet van alle medewerksters en medewerkers het nooit gelukt zou zijn in de huidige veel te kleine ruimte in het gebouw aan de Heerenweg zoveel werk op zo harmonische wijze te verzetten. Dat leed zal echter spoedig geleden zijn: het nieuwe Gezondheidscentrum op de hoek van de Hofcampweg cn de Johan de Wiltstraat nadert de voltooiing: de bedoeling is dat het op 1 september in ge bruik genomen zal worden, waarna in oktober de officiële opening volgt. Er is het afgelopen jaar veel werk verzet. Van de 299 baby's, die .r. 1971 m Wassenaar gebo den werden, kwamen er 282 re gelmatig op de zuigelingenbu reaus. Vanuit de kleuterbureaus werden diverse problemen door gegeven aan het Jeugd Advies Bureau, dat in 1971 het laatste jaar in ging als ontwikkelings project, een experiment, dat voor 100% door het Rijk wordt gesubsidieerd. Er wordt nu naar een mogelijkheid gezocht het bureau voor Wassenaar te behouden. De 7 wijkverpleegkundigen van de vereniging verzorgden 430 pa tiënten en 160 bejaarden. De afdeling gezinsverzorging en bejaardenzorg heeft in het afge lopen jaar een aanzienlijke uit breiding ondergaan onder lei ding van twee nieuwe mede werksters. Twee bestuursleden van de Verenig.ng maakten deel uit van de werkgroep, die de oprichting van een algemene Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging Wassenaar voorbereidde. Het ledental van de veren.ging bedroeg in het verslagjaar: 6289. Het jaar 1971 stond voor een be langrijk deel in het teken van de n.euwbouw van het gezond heidscentrum. Op 7 me. 1971 s.ortte wethouder mr. N. W. A. Brink het eerste beton voor het gebouw. Het bestaat uit vier verdiepingen. Op de begane grond komt de administratie en de afdeling kinderhygiëne met de consulta tiebureaus voor kleuters en zui gelingen. Verder een ruimte voor de wijkverpleegsters en "een kleine pantrij. De wacht ruimte kan ook gebruikt wor den voor allerlei vormen van voorlichting, demonstraties en discussies. De voorlichtingsbi bliotheek zal een voor een ieder toegankelijk plaatsje krijgen. In het souster rain komen de ruim ten voor fysiotherapie en revali datie, voor het spoelen en op bergen van verpleegartïkelen en voor een fietsenstalling. Op de eerste etage komt een polikli niek voor circa 17 medische specialisten, een laboratorium ten behoeve van alle huisartsen en specialisten, een donkere ka mer o.a. ten dienste van het Kringbureau van het consulta tiebureau voor de bestrijding van t.b.c. Verder zullen op deze etage de zuster van de trombosedienst en de diëtiste zitting houden. Op de iweéaë etage gaan 4 Was- .-enaaise huisartsen in groeps- verband samenwerken. Deze 1 groepspraktijk zal ook voorzien ui de mogelijkheid tot opleiding van toekomstige huisartsen. Op de derde etage worden gehuis- vest: het Jeugd Advies Bureau, het maatschappelijk werk, de gezinsverzorging en de bejaar denzorg. Er is ook een ruimte die bestemd wordt als tref punt voor de onderlinge communicatie tussen alle wer kers in het gebouw. Voorts is er op deze etage een fla»t voor het conciërge-echtpaar. Voor en achter het gebouw komt par keerruimte voor 34 auto's. WARMOND De activiteiten in het kader van de Kaagweek blijven de gemoederen in beroering houdci m Warmond. Nou ja Maar het is wel gezellig. Zeker in Warmond waar het decor zich leent vooi spelletjes als ringsteken (foto). Een onderdeel van het feest dat gisteren weer een heleboel menset boeide. Hetzij passief of actief. TER AAR Aan de vooravond van de finale van de avondvier daagse van zaterdagmiddag 8 juli a.s. Is het enthousiasme van de deelnemers en de deelneem sters het hoogtepunt genaderd. Reeds ruim voor 6 uur vervoeg den zi) zich bij de startplaats, het schoolplein van de tuin bouwschool in Papenveer. Som mige moeders vertelden dat ze gewoonweg een uurtje eerder hadden gegeten en de afwas alles. Een mevrouw kon pas om 20 over 6 starten f»mdat haar deelne merskaart In het kanaal was gewaaid maar met een geleende ragebol was dit euvel snel ver holpen, ze zou er de pas ln zet ten. Ook de jongens van de Leidse Courant schroomden niet om na de wijkroute er nog eens 10 km bij te tippelen. Dik Groe- newegen (14 jaar). Ruud Eg berts (12 jaur) en Hein Egbert. (14 jaar) en Simon van Dijk (1 jaar) „versierden" dit wel ever De route van de 10 km-loper ging via de Pap'.^brug. Schil kerweg linksaf de Nieuwkoopse weg door Nieuwveen naar d Molenkade. Aangekomen op he Jaagpud wachtte de versnap» ring, vervolgens via Tolhulska deOost kanaal weg rechts s de Papenbrug weer terug, naa het schoolplein van de tui» bouwschool. De 5 km wandi laars bereikten eerder het g4 noemde doel. Na de Schilkei weg gingen zij linksaf de Ht gendijk op, linksaf Oude Nieuw veenseweg, Gcerwcg, links» Paradijsweg. linksaf Anjet straat, via bloemenstraat nan het schoolplein.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3