Woef 72 weer Leidschendam Leimuiden houdt gewest-boot af Schrootberg van Gijzenij niet hoger dan 3 meter m aan Initialen BNS blijven Voorhout verbonden Wethouder Voorschoten treedt af Radar Proefstation bestaat 25 jaar Bij nieuwe apparatuur: Frans koor in Voorhout OOK Wat u moet weten Begeleiding scheepvaart WOENSDAG 5 JULI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 6 LEIDEN In een adres aan de gemeenteraad van Leiden be looft de firma T. Gijzenij in ruil voor het verlengen van de Hin derwetvergunning, dat de schrootberg op het terrein aan de Timorstraat niet hoger zal worden dan 3 meter. Het 6chrootbedrijf maanden nogal door klachten van omwonenden in De Kooi över de hoge schrootberg en lawaai-overlast. In het adres gaat Gijzenij uitvoe rig in op de oorzaken van de te hoog geachte schroothoop: de verouderde verwerkingsappai paraten) niet behoorlijk kunnen verwerken. Het is, aldus Gijze nij, wel voorgekomen, dat men met verlies schroot heeft moe ten afvoeren. Hij stelt overigens ook, dat omwonenden zich te recht geërgerd hebben aan de schroothoop, de laatste De belofte, dat de schrootberg in het nieuws de toekomst niet hoger zal ko men dan 3 meter, op het voornemen Gijzenij een zgn. Luges-schroot- schaar aan te kopen. Deze schaar heeft een zeer grote ca paciteit in het kroesklaar ma ken van oude metalen. tuur heeft het sterk gestegen Met de aanschaf van de nieuwe aanbod van oude metalen (au- apparatuur is een zeer groot be- towrakken en huishoudelijke ap- drag gemoeid. Zeven ton inclu sief de plaatsingskosten, maar nog exclusief invoer- en inkla ringsrechten. Met de leveran ciers van de schaar is de fa. Gijzenij nagenoeg accoord, doch voor de koop definitief wordt dient men er wel van verzekerd te zijn, dat de gemeente toe stemming geeft voor de opslag van schroot, gebaseerd Volgens de schrootfirma behoeven de fa. de omwonenden niet te vrezen, dat de nieuwe apparatuur last veroorzaakt. De technische phy- sische dienst TNO-TH en het In stituut voor Gezondheidszorg, af deling buitenlucht hebben naar het een en ander een onderzoek ingesteld op verzoek van Gijze nij. LEIDSCHENDAM Meer crea tieve centra, een mini-midget- golfbaan, bezoeken aan Haagse musea en andere bezienswaar digheden per openbaar vervoer, volksdansmiddagen en een ex positie van werkstukken door de .jeugd tijdens de vakantie ge maakt zijn de aktiviteiten die ..nieuw zijn bij het programma „Woef '72", het Leidschendamse Vakantie Festival dat vorig jaar zo'n daverend succes is ge worden. De ruimten in Freddy's Hoeve en het Verenigingsgebouw aan de Damlaan bleken vorig jaar te klein voor creatieve arbeid. j Hiervoor komen de »»jla van de prot. chr. school aan de Land- j scheidingsestraat, de ruimte van de Ned. Ver. van Huisvrou wen aan de Burgemeester Velt- huijsenlaan en de begane grond van het koetshuis welke laatste door de kunstenaarsvereniging K'70 beschikbaar is g« de plaats. De mini-miidgetigolfbaan knijjgt 10 baantjes op het terrein in Am- Jstelwijk. Per openbaar vervoer zullen het Planetarium van de »Haagsche Courant, het Kos tuummuseum en o.a. het School- «museum worden bezocht, .volksdansmiddagen worden ge- Jiouden in de gymzaal in Prin senhof en in het Dorpshuis dn jStompwijk. De vorig jaar opge- i dane ervaring heeft laten zien I rdat buiten-sportwedstrijden ^mini-cruises naar Avifauna niet I in de belangstelling staan. Ook 'zal het aantal filmvoorstellingen worden beperkt, liet Vakantie Festival dat van 'maandag 31 juli tot en met vrij dag II augustus voor de jeugd Van S tot en met 14 jaar zal 'worden georganiseerd heeft die weken de beschikking over de Sporthal „De Fluit" voor ver schillende sporten. Het bouwen Van nutten en het slopen van tauto's zal weer op het terrein in AAmstelwijk kunnen gebeuren. :Op drie plaatsen zijn er film- en •poppenkastvoorstellingen. Ver ier is er een ruilbeurs, foto nen hengelwedstrijden en als sluitstuk van de weken voor de jeugd is er weer een showvoor- jstelbng in „De Fluit" getiteld n,Asjemenou zei Swieb". Ia Stompwijk zullen ongeveer de zelfde aktiviteiten worden geor ganiseerd. Voor he,t vervoer van jde Stompwijkse jeugd naar „.Swiep" in de sporthal zullen Jmssen worden gehuurd. In plaats van alle verschillende en tree-heffingen zullen dit jaar op Verschillende adressen vakantie- paspoorten te koop zijn die voor de eerste week 4 gulden vijftig, voor de tweede week 4 gulden en voor beide welke samen 7 guldan kosten. Met deze pas poorten is het overal vrij entree met uitzondering van de mini- trips en de filmvoorstellingen. Voor „Swiep" gelden normale ■entree-prijzen van 2 en 3 gul den. VOORHOUT In de r.k. kerk in Voorhout hebben gisteravond Les Petits Chanteurs de Versail les opgetreden, 35 zangertjes en zangers in lange witte gewaden met een geborduurd kruis op de borst. Het koor onder leiding van de heer Pierre Beguigne stond in vier rijen op de treden van het altaar opgesteld. Een 16-tal lie deren werd ten gehore ge bracht. De tekst van ieder lied werd in het Nederlands ver taald. Aan het eind van de avond werd een collecte gehou den voor de instandhouding van het koor. Morgen gaat het koor naar Den Bosch om via Viston en Chalons sur Marre naar huis terug te keren. Eerder traden Les Petits Chanteurs op in War mond. i het Voorhoutse bejaardencentrum Nieuw-Schoonoord VOORHOUT Voorhout houdt een B.N.S. Deze initialen die vroeger stonden voor Bisschop pelijk Nijverheids School gaan dienst doen voor het Bejaarden centrum Nieuw Schoonoord, dat gerealiseerd kan worden zodra de oude B.N.S. is afgebroken. Op dit terrein zouden oorspronke lijk een veertigtal bejaardenwo ningen worden gebouwd. Dat bleek echter financieel-econo- misch geen haalbare kaart. Het nieuwe plan omvat een hoofdge bouw met 100 woningen en een ziekenafdeling van 80 bedden. Enkele gebouwen zullen uit 2 en '3 woonlagen bestaan. Daarnaast 'zullen echter ook enkele bunga lows komen in de vrije sector. Voor het plan van de raad behan deld kan worden moet het eerst de Planologische Dienst van Ge deputeerde Staten passeren. Volgens secretaris v. d. Aard weg moet worden voorkomen dat het bejaardencentrum een „ghetto" wordt. De Leidse Vaart snijdt het af van de rest van het dorp. Men denkt daar om aan een brug of een via duct. VOORSCHOTEN De Voorscho- de raad zich over de opvolging tense wethouder van Openbare heeft kunnen beraden." Werken tevens locoburgemees- Het aftreden van de heer De Vos In een brief aan de gemeenteraad van Voorschoten schrijft de wet houder: „De thans geldende constellatie noopt mij daartoe. Het zou voor de voortgang van zaken ongewenst zijn, wanneer de plaats op dit moment onver vuld zou blijven. Ik ben daarom bereid met het neerleggen van mijn functie te wachten totdat van Steenwijk als wethouder komt niet geheel onverwachts na de laatst gehouden raadsver gadering, waarin de moeilijkhe den tussen de burgemeester en de heer De Vos van Steenwijk in de openbaarheid gebracht werden. Sinds september 1970 de heer De Vos van Steenwijk wethouder, daarvoor was hij reeds vier jaar raadslid en frac tie-voorzitter van de V.V.D. de gemeenteraad. franse organist geeft concert ijl Sl.-Agatliakerk L1SSE De Franse organist Rene Saorgin speelt zaterdag avond op het orgel van de St. ^Vgathakerk. laorgin verblijft momenteel in Nederland om les te geven aan jtle Haarlemse orgelacademie waar hij Franse orgelliteratuur tloceert. Het programma van Zaterdagavond vermeldt werken van componisten ten tijde van ilach, dat is dus een geruststel- ing voor degenen die niet van I te moderne muziek houden. Saterdag 22 juli zal Lester W. Berenbroick uit New Yersey ^Amerika) in de Agathakerk een concert verzorgen. LEIDSCHENDAM Mor genavond is er weer een film avond voor ouderen in het dienstencentrum Duivenvoor de. Er zullen natuur- en lan- denfilms worden gedraaid, de entree is vrij. LEIMUIDEN Leimuiden gaat ten aanzien van een gewest de grootst mogelijke reserve be trachten. Met zeven tegen vier stemmen (tegen waren de heren Van Je Acker, Kea, Van Graas en Van Leeuwen) werd het voorstel van B en W. aangeno men waarin een voorzichtige houding bepleit werd. Burge meester Brcen zei een- voorstan der te zijn vai met Alphen aar niet in de vorm De heer Gillissen verdedigde een andere mogelijkheid: het plas- sengebied (Alkemade, Haarlem mermeer en Leimuiden) als gewest. Het meest vergaan de voorstel werd ingediend door de heer Van Graas die wil de dat er radicaal nee gezegd werd tegen een gewest. Dit voorstel werd verworpen met zeven tegen vier stemmen. Voor waren de heren Van Graas, Los, Van Leeuwen en Van de Acker. samenwerking gr was n0gai Wat oppositie vanuit len Rijn maar raad tegen voorstel van B. in een gewest. en een stu]c grond van 0,8 ha te kopen voor een bedrag van bijna ƒ42.000. De heer Kea wil de alvorens een besluit te ne men eerst een exploitatiereke- Het pand Dorpsstraat 19 dat binnenkort zal worden afgebroken ning van het geheel zien. Hij stelde daarom voor nog even te wachten met de aankoop. Ook dit voorstel werd met zeven te gen vier stemmen verworpen. Voor waren de 'heren Kea, Van Graas, Van Leeuwen en Kom pier. Het voorstel tot grondaan koop werd aangenomen met acht tegen drie stemmen. Tegen waren de heren Kea Van Graas en Van Leeuwen. Ter ontslui ting van het plan Raadhuislaan werd het pand van da fa. Dooyes aangekocht voor de som van ƒ125.000 Het verkeer zal door het verdwijnen van dit ge bouw vlotter kunnen doorstro men. Men denkt zelfs aan richtingsverkeer. De afbraak van het pand Dorpsstraat 19 werd aangenomen met de stem men van de heren Van Graas en Kompier tegen. Bewoners van de Drechtlaan mo gen in de toekemst hun eventue le boot achter hun huizen me ren. De heer Treur vond dit niet zo'n goed voorstel van B. en W. omdat er volgens hem nu ook woonschepen aan kunnen leg gen. Burgemeester Breen ant woordde dat dit niet mogelijk was omdat daar aparte toestem ming van her Hoogheemraad schap Rijnland nodig is. De heer Van de Acker wenste on danks deze uitleg aangetekend te zien dat hij er tegen was. Zowel Je raad als B. en W. voel den er weinig voor het verzoek van de gemeente .Amstelveen in te willigen om adhesie te betui gen met haar beleid tegen ge luidshinder. Opvallend tintje hierbij was dat tijdens de dis cussie over dit onderwerp drie vliegtuigen met veel lawaai over Leimuiden daverden... i- Het pand van de fa. Dooyes dat door de gemeente Leimuiden is aangekocht r ZOETERWOUDE Paul Sieverding uit Zoeterwoude is aan de faculteit der Rechtsgeleerdheid van de Ned. Economische Hoge school in Rotterdam ge slaagd voor het doctoraal examen in de staatsrechtelij ke richting. VOORHOUT Maandag aanstaande wordt in Voorhoutse woonwijk tussen Spoorlaan en Schoonoord oude kranten en tijdschriften opgehaald. De baten zijn voor muziekvereniging St. Cecilia. LISSE In verband met het vertrek van ds. Suyker naar Canada wordt aan staande maandag een af scheidsavond voor gemeente leden gehouden in het Ver enigingsgebouw van de Gere formeerde Gemeente aan de Crocussenstraat. LISSE In het kader van de vakantiebezigheden wordt morgen in Gastenhuis Wel kom een variété-middag ge geven. Aanvang 13.30 uur. Zaterdag is er een kinder kennis op het schoolplein van de Openbare school; aanvang 13.30 uur. KOUDEKERK De heer J. Lambooy heeft de zoi competitie van schaakvereni ging Koudekerk gewonnen. Hij versloeg in de finale de heer B. den Braver. De do- nateursaktie van Koudekerk loopt momenteel op volle toeren. Het secretariaat van de vereniging is gevestigd aan de Da Costasingel 14 in Hazerswoude/Rijndijk, tel. 01714-2365. ALPHEN Een 17-jarig meisje uit Aarlanderveen is gistermiddag met haar voet bekneld geraakt tussen de botsautootjes in het pretpark van Avifauna. Vleeswonden moesten worden gehecht door dkt. Pilon. ALPHEN Bij een botsing gistermiddag tussen een bromfiets en een auto op het kruispunt AmbonstraatWil lemstraat is de bestuurder van de bromfiets vrij ernstig gewond. Hij is opgenomen in ziekenhuis Rijnoord. OUD ADE —Op het NKS jeugdkamp van VVOA zijn de volgende resultaten be haald: 1500 m: 1. Wim van der Poel 5 min. 23. 2. Wim van der Geest 5 min. 40, 3. Frans de Haas 5 min. 43. Verspringen: Eef Verhaar en Frans de Haas 4 meter. 80 sprint: Eef Verhaar 10.9 sec. Conservenbedrij f Sehoondergang in moeilijkheden LEIDEN Het Leidse conserven- bedrijf Sehoondergang verkeert in ernstige moeilijkheden. Naar verluidt zullen binnenkort 35 personeelsleden worden ontsla gen. Vooral de concurrentie uit Frank rijk heeft Sehoondergang de das omgedaan. De directie was voor commentaar onbereik baar. De directeur verblijft in het buitenland Hij wordt deze week terugverwacht. WARMOND In de gymnastiek zaal naast galerie 't Hoekje bij de Pomp wordt in het kader van de Kaagweek een tentoon stelling gehouden van werken van kunstenaars uit Leiden en omgeving, gerecruteerd uit de onlangs gehouden tri nnale te Leiden. Een groep Warmonders, waarin vertegenwoordigingen uit de ge hele bevolking, heeft de drie tentoonstellingen in de Waag be zocht en cijfers gegeven voor de daar geëxposeerde werken. De best beoordeelde zijn nu te zien in Warmond. De tentoonstelling duurt nog tot aanstaande zon dag. RIJN 4 JULI speen p.kist: A I 6.30-10.70, B I 10.40- andijvie 20-24. tul nen 25-29, kroten p.kist 7.00-9.20, bo nenkruid 16. pootuien 19-46, prlncos- sebonen 3.60, snijbonen 1.00-1.90. '61 61-S6, bloemkool 6 II I. bloemkool S I 43-52. bloemkool 18-29, bloemkool 10 I 2S. bloem- 10 II 18. bloemkool 12 I 32. NOORDWIJK Overmorgen-don- hulpmiddelen voor de scheep- derdag 7 juli - bestaat het Nc- vaart, declandse Radar Proefstation 25 jaar. Dit in Noordwijk gevestig- Op dit moment is men in het de station is actief als adviseur proefstation bijvoorbeeld bezig met een eigen laboratorium op met het ontwerp van een nieuw het gebied van electronische walraderstation voor Rotterdam de Rotterdamse Waterweg en Europoort. Was het voorheen gebruikelijk dat de toepassing van walrader voornamelijk be perkt bleef tot periodes van slecht zicht, het nieuwe systeem is gebaseerd op een voortduren de activiteit, waardoor niet al leen de veiligheid van de scheepvaart bevorderd wordt, maar ook een bijdrage wordt geleverd aan de continuiteit van het scheepvaartverkeer onder wisselende omstandigheden. Een effectieve begeleiding van en regeling van de scheepvaart is nodig door de ontwikkeling die zich in de wereld van de na vigatie heeft voltrokken. De ge middelde vracht is groter dan vroeger terwijl er bovendien harder gevaren wordt. Vandaar dat het Radar Proefstations de laatste jaren gewerkt heeft an wlradarsystemen voor niet al leen de Rotterdamse agglome ratie maar ook voor IJ muiden, Eems, Elbe, en Weser, Seine Maritime, Le Havre, Marseille, Golfe da Fos en Schelde-gebied. Het NRP is verder actief op het gebied van de oceanologie, waar de behoefte aan electroni sche hulpmiddelen nog voortu- drend toeneemt.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6