ook Stien Baas-Kaiser Onder La ura-legioen Lunch aangeboden door bedrijfsleven Celstraffen voor Leidse Hillegomse tennisclub organiseert C. en D. toernooi BURGERLIJKE STAND DOCOS doet het goed in zeskamp Berlijnse Beer voor Liz Taylor bende-leden MARKTEN Leidse agenda PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 5 JULI lffiC n die de duizend volmaakte Jan van Wieringen uit Gouda die al meer dan twintig jaar tot de rijders behoort. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense Rijwielvierdaagse heeft het getroffen. De eerste rit van de Laura verliep onder voortreffelijke weersomstandig heden. Dat zagen enkele tiental len blijkbaar 's morgens vroeg al aankomen, wanP vlak voor de start liep het deelnemersaantal op van 1014 tot 1047. Dat zijn er inmiddels al weer wat minder geworden, want een paar fiet sers stapten ondenveg ziek van de fiets. Een aangename verrassing be leefde het bestuur toen dinsdag morgen vrij ongemerkt Olym pisch- en wereldkampioen schaatsen Stien Baas-Kaiser zich met haar man bij de Lau- rianen voegde. Zij rijden gedu rende vier dagen de langste rit. Burgemeester Gallas en wethou der Paats voegden zich in Noordwijkerhout bij het fietsers legioen. Daar werd de lunch ge bruikt, aangeboden door instan ties als de Leidse Broodfabriek, de kon. Ned. Zuivelbond, de Ned. Tuinbouwveilingen, Mag- gy-stlé, Menken-Landbouw. Per soneelsleden van restaurant Avifauna maakten de lunch ge reed. De reparatiedienst verleende in een opmerkelijk groot aantal gevallen van mankementen haar dienst. Gebleken is dat veel deelnemers op wat wankele fietsen rijden. De Laura-rijders zijn wel een paar keer dwars gezeten door grappenmakers die vervelende streken uithaalden. Zo had men onder meer in Wou- brugge de bewegwijzering ver anderd en werden de fietsers in Noordwijkerhout de verkeerde kant uitgestuurd. Spelletjes doen op de fiets is ook uit de boze. Voorzitter Groenhart heeft al aangekondigd, dat bravour- achtige streken voortaan met diskwalificatie worden gestraft. Veel plezier beleeft de Laura-or- ganisatie aan de medische hulp dienst onder leiding van dokter M. v. d. Steen en van de mobi lofoonverbinding, die wordt ver zorgd door de heer Koning. Het Laura-bestuur ontving van de leider van de Berenploeg, de heer P. de Ruiter, een wisselbe ker voor de jaarlijkse verkie- Olympisch schaatskampioene Stien Baas-Kaiser arriveert in Rijpwetering waar zij eerst haar v zing van een Miss-Laura. haren wat voor de ogen weghaalde en zich vervolgens het frisdrankje goed liet smaken. Het Engelse echtpaar Thurner, dat de 25ste Laura op de tandem rijdt, start voor de eerste kilometers Heerlijk zo met z'n duizenden te picknicken, voor herhaling beslist vatbaar. Exposities RIJKSMUSEUM VOOR GESCHIEDE;"' NIS EN NATUURWETENSCHAP. W PEN: Steenstraat 1 Tel. 23084 ma H t/m za. 10.00—17.00 u. zo 13.00—17.0,. Bezoekuren ziekenhuizen :miseh ziekenhuis: dagelijks be-i 1 -e op dinsdag van 19.00-19.45Fo dinsdag van 13.00-14.00 uur: za-' HILLEGOM Deze ïveek wordt door de Hillegomse Tennisclub weer het jaarlijkse „open" C en D toernooi georganiseerd met tevens een B invitatie-toernooi Het herenenkelspel B heeft als respectievelijk eerste en tweede geplaatste, de heren Blommen- daal1 en De Groot. Als mogelijke outsider mag Arnold van de Ca- pellen getipt worden, maar dan za hij in de hal|re finale tegen Jan de Groot dit waar moeten maken. Bij het damesenkelspel B is Milou Penseel als eerste geplaatst. Mogelijke tegenstand ster in de finale is de als twee de geplaatste mevrouw Huur- Universitair nieuws AMSTERDAM Gesl. aan de VU voor de ex.: Godgel.: prop: G. M. Bultsuis (De Haag). Rechtsge.: Kand.: C. A. Rosingh (Leiden). Kand. boil.: mej. M. T. Baart (Oegstgeest). Doet. Frans: J. E. de Oude (Den Haag). Kand. psych.: R. A. Pluut (Delft). NIJMEGEN Aan de Kath. Univ. te Nijmegen slaagden voor het kand. Ned.: H. G. M. Prick (Delft). DEN HAAG In de zomersessie van dit jaar zijn voor het Frans m.o.b. gesl. vor de schoolakte Frans MO-b:de dames: mevr. E. van Heyningen-Hanzon te Den Haag. Numeriek is het C en D toernooi zeer goed bezet. Bij het dame- senkelspel in C is Linde v.d. Mey als eerste geplaatst en Margreet van Voorn als tweede. In dit onderdeel bereikte Claar Hij'lkema via een walk over op mej. Melis de halve finale. Ook in het damesenkelspel D wordt verwacht dat zij hoge ogen zal gooien en is daarin dan ook als eerste geplaatst. De in dit on derdeel als vierde geplaatste mevr. Beelen had het vandaag niet gemakkelijk tegen mevr. Okinga den Blanken maar won toch verdient in drie sets: 6-4. 3-6, 6-1.Bij de heren deed zich het feit voor dat zowel in D als in C Bonno Meddens tegen M. Boonk aan moest treden. De winst werd eerlijk verdeeld. Bonno won in C met 4-6, 6-1, 6- 4, maar verloor eveneens in drie sets in D, 4-6, 75. 06. De als tweede geplaatste heren konden het niet waar maken. In C verloor Heirman met 6-3, 8-6 van Jaap Blom en in D verloor Eric Bent van Frank de Graaf met 3-6,6-2, 6-4. Wedstrijdleider Han de Jong loochende de plaatsing van I.eon Haase door hem met 6-2, 6-4 te verslaan. De dames Schoorl/Preidel en Sey- sener/Lommerse bewezen dat de damesdubbel een spel op zich is. Bijna drie uur duurde het voor dat de dames schoorl en Preidel als winnaressen de baan konden verlaten. De uit slag spreekt verder voor zich: 8-10, 8-6, 7-5. 36C De Laura deed gisteren ook Leiden aan. Onze fotograaf 'maakte dit plaatje op de Willem de Zwijgerlaan LEUSDEN Docos heeft op het NKS-kamp in Leusden succes- - sen geoogst op de zeskamp. Vooral op de snelheidsnummers zorgden de Leidenaartjes voor de nodige punten zodat Docos I eerste werd en het tweede team op de vijfde plaats belandde. In het verdere sportprogramma- afgewerkt onder goede weer somstandigheden waren de re sultaten van het eerste team af wisselend. Na een f-0 nederlaag tegen Zwaluwen, werd met 6-1 gewonnen door NSV. In deze wedstrijd waren vooral doelman Ton Ton Slegter en Piter de Goede op dreef. Het tweede team bleef winnen. Verburch werd met 5-1 verslagen onder aanvoering van Fred Bergman en Frans Romijn. In de midda guren namen alle teams deel aan een speurtocht door de uit gestrekte bossen van Leusden. Gisteren werd ook de verjaar dag van een van de Docoslei- ders R. van der Meel gevierd. vWEST-BERLIJN (AP) 8 Eliza beth Taylor is op de slotavond van het 22ste jaarlijkse interna tionale filmfestival van West- Berlijn onddrscheiden met de zilveren beer voor de beste ac trice. De jury kende haar deze onderscheiding toe voor har rol in de Amerikaanse fiom „Ham mersmith is ojut" waarin ook haar echtgenoot, Richard Bur ton speelt. Peter Ustinov, die de film regisseerde en er bovneidn zelf in optreedt, kreeg een spe ciale zilveren beer voor „de ori ginaliteit van zijn totale bijdra ge". De zilveren beer voor de beste regisseur ging naar de Fransman Jean Pierre Blanc voor zijn film „La vieille fille". De Italiaan Alberto Sordi kreeg de zilveren beer voor de beste acteur voor zijn rol in de film „Detenuto in attesta di giudi- zio" van regisseur Nanni Loy. e gouden beer was voor „Canter bury tales" va regisseur ier Paolo Pasolini. De gouden beer voor de beste korte film ging naar de Engelse inzending „Fly away". De Amerikaanse speelfilm „hospi tal", kreeg een zilveren beer voor zijn stiristische perfectie. De film was gereisseerd door Arthur „Love Story" Hiller met in de hofdrol George C. Scott. Candada kreeg een zilveren beer voor de korte film „The selfish giant" en Joegoslavië voor de korte fiom „Three etu des for Cathy and Milos". Twee documentaire, Roman Polans- ki's „SWeekend of a champion" en de Duitse film over de Olym pische Spelen „Olympia, Olym- pia, kregen en eervolle vermel ding. DEN HAAGyLEIDEN Van de jeugdbende die onder leiding van sportschoolhouder Leo van L. vorig jaar in Leiden en verre omgeving tal van misdrijven hebben gepleegd, hebben er gis teren weer zes terecht gestaan voor de Haagse rechtbank. Met de overige bende-leden heb- ben zij voor bijna 2 ton gesto- len. Vrijwel alle verdachten zijn j reeds eenmaal met de justitie in i aanraking geweest. De Officier van Justitie mr. Beer noemde de sportschool van Leo van L. j (die later terecht zal staan) een „oase voor misdadigers". Tegen een 21-jarige straatmaker en diens 20-jarige collega eiste hij zes maanden gevangenisstraf met 2 maanden voorwaardelijk, j tegen een 23-iarige straatmaker eiste hij vijf maanden, tegen een 23-jarige ijzervlechter 8 maanden met twee maanden voorwaardelijk en tegen een 24- jarige loswerkman 5 maanden en tegen een 22-jarige fabrieks arbeider 6 maanden. Uitspraak over 2 weken. WOENSDAG 5 JULI: Molen „De Valk" Bakfietsen kei pelkoers, aanvang 10.00 uur.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4