FLAIR VAN AUGUSTSSON KOMT SYMPATHIEK OVER dam*1 REDMIDDEL SULLIVAN HAD SUCCES Vernietigende nederlaag Colin Dibley Imhoff zeilde op zekerheid naar triomf Limiet atlete Ruth in recordrace van Zehrt Uitslagen op Wimbledon WOENSDAG 5 JULI 1972 '2 LEIDSE COURANT PAGINA 13 6—0 6—2. N, (VS) 6—4 6—4 6—1. Kodes (Tsj.)— Parun (N.Z.) 6—4 6—3 6—4. Smith fVS)—Metrevell <Rusl.> 6—2 8—6 Dalto\/Francolse Durr (Austr./Fra. Florclla Bonicclll/Isabel Fernar dez (Ur./Col.) 64 6—0. Rosemai Casals/VIrcLnia Wade (VS/Gb)—Les lev Hunt/OIga Morozov (Austr./Rus.) 6—3 6—2. Shaw/Joyce Williams (Gb.) Emanuel/ Cecilia Martinez Al./VS) 6—8 6—3 6—0. le/Bett} AmrltraJ/Maui dia/Austr.) 6—2 6-4. Esten/Tu. (VS)—Curtis/O' 7—5. Lloyd/Jo; Machette/Sh; DEN HAAG Lotta, de donkergrijze poedel, had geen last van drem pelvrees en nam onmid dellijk de benen, toen hij de lengte kreeg. Bo Augustsson, zijn Zweed se Baas, keek er giste ren in het verlaten Zui derpark naar met een vrolijke glimlach. „Vrijheid blijheid zal ik maar denken", grapte hij adrem. Typerend voor de eerste indruk. Net als zijn kroesharige bescherme ling leek de 21-jarige agressieve middenvel der van FC Den Haag zich weinig aan te trek ken van de nieuwe om geving. In die zin al thans, dat de openhar tigheid van zijn ge moedsrust zeer groot bleef. Dat er een nieuwe wereld voor hem open ging, waarvan hij heel kort geleden alleen nog maar droomde, was dui delijk aan hem te mer ken. Langs de lijn in het Zuiderpark zittend: „Dit stadion en deze entoura ge. Het komt allemaal op me af als iets groots, iets geweldigs. Dat ik dit bereikt heb, alleen al, is een stimulans. Vergeet niet, dat Atvida- berg een veld heeft, waarop slechts tiendui zend toeschouwers kun nen". Eén (Eng was direct duidelijk: Bo Augustsson is qua type totaal anders dan de een dag eerder aangekomen andere aankoop van FC Den Haag, Tor Fugleset. Maakte deze een timide, bleue indruk bij na, de Zweed bruist van on dernemingslust en energie. Hst feit, dat hij veertien da gen voor het begin van de trainingen in Den Haag aan wezig moest zijn om woon- en overgangsmoeilijkheden zoveel mogelijk op te van gen, valt daarom eigenlijk niet zo in goede aarde, om dat hij veel liever meteen aan de slag was gegaan. Dat past beter bij zijn karakter. Maar alè, Bo Augustsson verzoent er zich mee, omdat het niet anders kan. Ook al, omdat de Zweed ouder is dan Fugleset en getrouwd bovendien, bestaat de indruk aanvankelijk, in het begin van de competitie dus, meer vau hem te mogen verwach ten. Als zelfstandig type. toe gerust met een gezonde bru taliteit en flair, moet hij de man zijn, die snel bij FC Den Haag in zijn element kan komen. Gezien ook het feit, dat in Zweden de com- Detitie momenteel in volle gang is en Augustsson tot het laatst toe in vorm was lijkt deze verwachting een haalbare kaart. Rond de jaarwisseling als hij en datzelfde geldt trouwens ook voor Fugleset gewend is niets meer te doen, ontstaat de moeilijkheid van bijstu ren. Dan zullen beiden moe ten aantonen, dat ze reeds voldoende professioneel han delen en denken. Harald Beig, die in het verleden mat dezelfde aanpassingscor- reotie worstelde zal in dit op zicht waarschijnlijk zeer waardevol kunnen zijn. Gevoelsmens Maar daar denkt Bo Augusts son liever nog niet aan. An dere ook vreemde situaties, waarvoor hij komt te staan, houden hem vooralsnog meer bezig. Bovendien is de herin nering aan Zweden nog zeer jong. Het afscheid van de club, waar hij zoveel bereikt heeft, is hem zwaarder ge vallen dan hij kwijt wil. Dan opeens blijkt dat achter de ambitieuze. ongeduldige sportman een gevoelsmens schuilgaat. Een begrijpelijke betrokken heid, waarvan hij zich niet graag schijnt los te maken, steekt de kop op. wanneer hij aan Atvidaberg denkt. En het zit hem toch niet hele maal lekker dat hij de club. die een grotere kans dan ooit op het landskampioen schap heeft, in de steek liet om zijn banksaldo te verho gen. ,.Dat was bij de onder handelingen ook echt een punt van overweging. Moet :k Atvidaberg loslatten, nu het naar mijn idee bereikt wat twee jaar lang net niet lukte, of niet? Tenslotte zou 'k dan weer Europa cupvoet bal kunnen spelen. De door slag gaf echter uiteindelijk de gedachte aan later. Ik ben 21 en als ik ooit nog eens in Zweden wil terugkomen om er te voetballen dan moest ik nu wel weggaan. Anders zat de kans erin dat het te laat zou zijn". Bo Augusts son („Krijg nu niet de in druk dat ik hier maar twee jaar blijf. Als het me bevalt heb ik me voorgenomen bij te tekenen") ..siert" deze aanhankelijkheid. Zij duidt erop, dat zijn voorkeur voor oluf en een zekere vrijpostig heid gedekt wordt door een groot verantwoordelijkheids gevoel. Waar hij aan gehecht raakt daar doet hij niet graag afstand van. Dat gevoel had Zweden al langer en het maakte zich dan ook niet druk over een eventueel ver trek van Augustsson, tot ech te bleek dat de Zweedse be lofte zich onafhankelijker ging manifesteren door zijn jongere broer Jérgen. Deze knaap speelde de laatste tijd een hele knappe partij voet bal bij Atvidaberg en het leek helemaal niet ondenk- bejldig dat deze Bo concur rentie ging aandoen. Dat is gebleken ook, trouwens. De afgelopen zaterdag mocht Jürgen op de plaats van de FC Den Haag-speler excelle ren. Zijn optreden droeg een niet onverdienstelijk karakter al straalt er nou ook weer niet de zekerheid van af. dat Bo in de vergetelheid raakt bij Atvidaberg. „JUrgen kan het. Hij is een veel lastigere voetballer dan ik. Of hij dat nu echter al kan waarma- Bezorgdheid De bezorgdheid over wat hij achterliet en hoe het bestuur waaraan hij zoveel te dan ken had de problematiek van het elftal zou oplossen kon den Bo Augustsson er niet van weerhouden zich ook over later te bekommeren. Over FC Den Haag, zijn nieuwe werkgever, natuurlijk. Hij klopte daarom aan bij Ove Kindvall, de vroegere Feyen- oordspits, die hem globaal schetste wat FC Den Haag eigenlijk voor een club is, voor zover manager Eddie Hartmann en secretaris Ge rard Slager daarin nog niet geslaagd waren. De ver wachting dat FC Den Haag het nieuwe seizoen vooral technisch meer inhoud heeft gekregen door de geslaagde „spelersruil", brengt op Bo Augustsson een prettig ge voel over. „Ik speel graag in een technisch team. Door gaans lever ik er mijn pres taties in". Voetbalm innend Den Haag wacht met span ning af. Casals (Roem./VS)Kel- dv/Esme Emanuel (Austr./Z.Afr. 6—1 6—4. Dibley/Karen Krant/cke (Austr.)Metreveli/Olga Morozova (Rusl.) 6—4 4—6 9—7. Warwlck/E- vonne GoolagonK (Austr.)—Seewa- gen/Kriszy Figeom (VS) 6—3 6—4. Cees van Dongen heeft gisteren de vierde etappe van de wieler ronde van Joegoslavië voor amateurs, een rit over 74 kilo meter van Ilidza naar Zenica, gewonnen in 1 uur, 39 minuten en*'12 seconden. De Joegoslaaf Kuvalja heeft de leiding in het algemeen klassement. Van Don gen is negende op ruim twee minuten. LONDEN Australië heeft de tol moeten betalen voor het niet deel nemen van het profcircus, dat eigendom is van Lamar Hunt onder deze uit 32 spelers bestaande groep bevinden zich zestien Austra liërs. Bij de laatste acht in het herenenkelspel van Wimbledon hield zich slechts Colin Dibley staande. Maar zijn einde kwam gisteren. De Spanjaard Manuel Orantes kende geen mededogen met de man, die om zijn vreemd wiegelende gang wel eens oneerbiedig met een eend wordt vergeleken, en snelde naar 6-2 6-0 6-2. Dit mag wel de meest vernietigende uitslag in een kwartflnalepartij van de laatste jaren genoemd worden. De partijen voor de kwartfinales vergden in geen enkel geval meer dan drie sets en het HAARLEM In de Haarlem se honkbalweek beleefde men gisteren opnieuw sensa tie. Bij het begin van de laatste slagbeurt van de Sul- livans in het duel tegen de Goldpanners leiden de laat- sten met 7-6. Twee man, Bai ley Oliver en Chuck Cassidy (vaste speler in zijn basis op stelling)* faalden in hun op dracht. Bob Sullivan greep naar het laatste redmiddel: een pinchhitter De eerste, Bon Speer, gaf een honkslag als derde draafde John Rohde, volgde met eveneens een striemende honkslag als derde draagde uit de dugout Steve van der Laan. Hij ontnam de werper. Dan Grimm een vrije loop. De Long kwam op tweeslag en twee wijd. De vijfde bal die Dan Grimm los liet raak te hij vol. Tegen het hek op honderd tien meter afstand spatte de „witte kogel". Twee man snelden over de thuisplaat waarmee de stand op 8-7 voor de Sulli- vans kwam. Na ruim twee en een half uur boeiend, on gemeen spannend, honkbal met mogelijk iets minder ni veau dan de avond tevoren toen de Sullivans tegen Nica ragua speelden, maar op nieuw een.spektakelstuk van de eerste orde. Van veel minder allure was de wedstrijd tussen de Neder landse Antillen en Italië waarin de Antillianen liefst zeven fouten maakten en Ita lië drie. De Antilliaan Pieters toont blijdschap na de home run. Het was zijn vierde voltref fer in Haarlem. Goldpanners—Sullivans 7-S i 202101100=7 ins 10212000-2 8 krachtsverschil was telkens overduidelijk. Verliezers Alex Metreveli (Rus), Onny Parun (Nieuw-Zeelar.d), Colin Dibley (Austr.) en Jim Connors (VS) wisten respectievelijk slechts tien, negen, vier en negen ga mes te winnen voordat de defi nitieve uitschakeling volgde. De 19-jarige nieuweling Jim Con nors, die in de eerste ronde al uithaalde met een zege op de sterke Zuidafrikaan Bob Hewitt had geen antwoord op het sluwe spel van de 25-jarige Roemeen Nastase. Er bleef de jongeman uit Californië, die het spel van zijn grootmoeder leerde, niets anders over dan het hoofd te schudden in wanhoop. De 26-jarige Kodes. die vorig jaar de finale bereikte van het toer nooi op Forest Hills zette zelden een voet verkeerd neer, produ ceerde solide service- en volley- werk. Onny Parun maakte het voor zichzelf nog moeilijker door onnodig feuten te maken. Voor Betty Stzve, veruit de beste Nederlandse vertegenwoordig ster op Wimbledon dit jaar, was het een heuglijke dag. Met haar sterke Amerikaanse partner Bil- lie Jean King versloeg de Rot terdamse zonder al te veel moeite Wendy Cilchrist en Laura Rossoow uit respectieve lijk Australië en Zuid-Afrika met tweemaal 6-2. Tevens be reikte Betty Stbve met de Rho- desiër Hank Irvine de vierde ronde gemengd dubbelspel door een gemakkelijke overwinning op dc Indiër Amritraj en de Aus tralische Maureen Tesch, 6-4 (Van onze sportredactie) MEDEMBLIK - De zweetdrup pels parelden Fred Imhoff nog op het glunderende gezicht, toen hij de haven van Medemblik binnenvoer. De stralende glim lach kende als oorzaak een over winning in de vierde race om het Europees kampioenschap in de Flying Dutchmanklasse en de zweetdruppels toonden aan, dat het toch wel moeite had ge kost. Want kort voor de finish, toen Im hoff ales een minuut en 15 secon den voor lag op de fel jagende Deen Hans Fogh kwam beman ningslid Simon Corver nogal on gelukkig te nval. Door die val beschadigde het roer van de „Brave Hendrik" en de Neder landse deelnemer aan de Olym pische Spelen in Kiel besloot toen hij merkte dat zijn boot moeilijker bestuurbaar was vol ledig op zekerheid te varen. Hij hield iets in maar zorgde er wel voor dat de Deen Hans Fohg, die ook zijn grootste belager in het klassement is, niet dichter bij kon komen. Met zijn derde zege in dit Europees kampioen schap bewees Fred Imhoff weer eens temeer, dat hij het predi kaat „zwaar weerspecialist" vol komen verdient. Want er stond gisteren een bijzonder stevige bries op het IJsselmeer voor Me demblik. Dat blijkt wel uit het feit, dat liefst negen van de sterkste Flying Dutchmanzeilcrs die Europa telt de strijd tegen de elementen staakten. >e uitslag vlrde race: 1. Imhnff, 2. Fi >gh (Dent 3. Pnttlssnn (GBl, 4. Pnyot (Frl. 5. HUltner (O-DIdt. 6. LI hor (W-DIdt, 7 Duohemln (Fr) H. Hnlh (Zwr), 9 RUI/. (O-Dld). 10. nluata gevolgd duur HUttne met De 52e Kaagweek is met ten slecht weer van start gegaan, De eerste race in do Regenboog- teamstrijd tussen Hollund en Friesland leverde een Hollandse nederlaag op. De noorderlingen leiden met 25 tegen 29,3 punten. UitslagenHolland-Friesland wed strijd: 25 pnt voor Frlenlund en 28.8 voor Holland. 1. Van Wijk (H), 2. Hofland (Hl. 3. De Wilde (Kt. 4. 11. de Vries (F), fi. Hot (F). Spnnker- klnss- 1. Hlemstra, 2. Van RIJ, 3. Ter Velde; VrljheldsklusseI Wcin- v.-.-n. 2 Van Woerko.,,. Van Schelling. 3. Van Vlanen: OK Jollen (2 wsdstrUdan) i Hu br* hl Bergwcrff. 1. F. Loerman». 2. R. van de Hoogen; Pnmpunkln«»p 1 Schrandt. 2. DE Wit. Vnn de Meer; Solokluse: 1 Knnn. 2 Hulst. v...-. Heivan Vaurli -■> luw l De Voogt. 2. Vuil Laetherri. 3. Bnver: 12-vlel»Jollen 1. Van B«-i- kom. 2. Galllaard. 3. Plontenga: 470 2 Vnn de Hulst: 16 m2-k De Ruyter. 2. Hegle. 3 Stamklosse: 1. Boelbouwer -«feS LTL. *e Italiaan Vincenzo Luciani lijkt zijn Antilliaanse tegenstander te vragen hem te sparen. De achtervanger Edgar Holsman rechtskent geen mededogen en tikt de Italiaan uit, voordat hij de thuisplaat heeft kunnen bereiken. PARIJS De ideale race waarop Trudy Ruth weken gehoopt had, is dan toch eindelijk gekomen. De 53.2 seconden, die het Ne derlands Olympisch Comité de uitzending naar MUn- chen vraagt, dreigde voor de Hiiversumse een obcessle te worden. „Ik weet dat ik het kan lopen, maar ik heb voortdurend pech gehad met slechte weers omstandigheden", had ze nog voor de wedstrijd gezegd. Gisteravond in het Stade de Co- lombe in Parijs waar de dames van Frankrijk, Nederland en Oost-Duitsland tijdens de wed strijd tussen de Franse en Oost- duitse heren een serie loopnum mers afwerkten, waren de om standigheden ideaal. Niet alleen het weer, maar ook de tegen stand. Hoe gunstig die factoren waren, blijkt wel uit het feit dat de Oostduitse Monika Zehrt het wereldrecord van de Jamai- caanse Marilyn Neufville met 51 seconden evenaarde, terwijl zij haar eigen Europese record één tiende seconde scherper stelde. De negentienjarige Oostduitse, weer een klasse apart, zal ook in MUnchen geen concurrentie be hoeven te vrezen. Het hoge tem po. dat zij vanaf de start ont wikkelde. bleek ideaal voor de rest van het veld. Maar vooral voor Trudy Ruth, die in de bin nenbaan gestart keihard mee ging. De Hiiversumse moest al leen Helga Seidler, de Europese kampioene van Helsinki, laten gaan maar verdedigde haar derde plaats op het laatste rech- sters, die na wereldrecordhoud ster Renate Stecher die In 11,2 seconden won, over de eind streep kwamen nauwelijks waarneembaar was. De Oost duitse Christie Kaufer werd tweede, Wilma van Gooi derde en de Frangaise Sylviane Telliez vierde. Voor deze drie loopsters werd 11,3 seconden afgedrukt. Lidia Makkinje bezette de zesde plaats in 11,7 seconden haar beste seizoentijd. 1. Monika Zehrt (O-Dld.) 61.0 Trudv Ruth (Ned.) I I molos (Fr.) 53.0; 5 Rohde (O-Dld) 63,4; fi. Marjun Burggraaf (Ned 53,87 Martin (Fr.) 54.3, X Stans Urchm (Ned.) 66.1; Ier: 1 Renate Stcrhnrr Did.) 11,2 seconden). 2. Kuufer (O- Did.) 11.3: VVIImn vim (Ned.11.3: 4 Sylviane Tellloy (Fra 11,8; 8. MlO Did I II I Eindelijk slaagde Trudy Ruth in haar jacht naar de Olympische limiet te stuk uitstekend. De beloning kwam dan ook met en tijd van 52.7 seconden, waarmee zij niet alleen een halve seconde onder de NOC-limiet bleef, maar ook het Nederlandse record, dat Myrna van der Hoeven in Mexi co op 52.6 bracht, tot op een tiende seconde benaderde. Dansen Marjan Burggraaf, de tweede Olympische kandidate kon (nog) niet zoasl haar ploeggenote na het bekend maken van de uit slag uitgelaten over het veld dansen. De Almelose, die ook nu weer blijk gaf er steeds be ter in te komen, eindigde als zesde in 53,8. Stans Brehm, die als de 4 x 400 meter-ploeg de li miet voor MUnchen haalt een van het viertal moet worden, was niet opgewassen tegen het hoge tempo. De Rotterdamse ein digde als achtste in 55,1. I' Wilma van Gooi, al zeker van uit- zending naar MUnchen, liep op I het tartan van Colombes, de 100 meter in 11,3 seconden en vol-1 deed daarmee opnieuw aan de eis van het NOC, dat de Neder- landse recordhoudster overigens alleen nog maar heeft aangewe- i zen voor de 200 meter in MUn chen. Wilma werd derde in een wedstrijd, waarin het onderlinge I verschil tussen de vier loop-1 39.1 sec. 2 Oost-Duit Stand1 Oost-Du ttslnnd 2. Frankrijk 96.5 punter (ADVERTENTIE)

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13