Ruim 1000 deelnemers voor de 25ste „Laura" Zondagsschilderes in „De Schakel" EXAMENS DINSDAG 4 JULI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 6 Bestuurslid dokter Van der Steen wijst enkele deelnemers aan de hand van de plattegrond van Alphen hoe vanuit Nabij gereden moet wor den naar hun logeeradres. De echtgenote van de initiatiefnemer voor de Laura, mevrouw Gas telaars feliciteert voorzitter P. Groenhart en secretaris P. Koren tijdens de gistermiddag in gebouw Nabij gehouden receptie. ALPHEN Staatssecretaris Vonhoff van CRM heeft gisteravond op het bordes van het Alphense raadhuis de 25ste Laura officieel ge opend. Donderdag fietst de lijvige bewindsman een dagje mee. Tijdens een ontvangst, die voor de officiële start in het raadhuis plaats had werd Laura-bestuurs- lid P-Goedhart gehuldigd. Deze Alphenaar maakt al 25 jaar deel uit van het bestuur. Hij kreeg een plaquette met het vignet van de Laura, waaromheen een dankbetuigend randschrift, voor zijn inspannend volharden in het stormachtig bestaan van de Laura. Aan de eerste rit morgen doen ze ker meer dan 1000 fietsers mee. Vorig jaar waren het er maar 621. Staatssecretaris Vonhoff zei dan ook tijdens een toespcaak vanaf het bordes van het raad huis: „Dit rijwielevenement verdient respect. Op mijn de partement heeft ze al eerbied afgedwongen. Moge Laura nog vele jaren klassiek zijn". De opening van de Laura werd muzikaal omlijnd door de Am sterdamse politiekapel. Ze speelde ter inleiding het natio- Staats secretaris Vonhoff een fietst dagje mee nale volkslied, vervolgens die van Engeland en Canada, van wege de buitenlandse deelne mers. Pupillen van Alphense voeetbalverenigingen hesen on derwijl de diverse vlaggen. De sportvereniging Olympia uit Aalsmeer demonstreerde tram poline-springen. In haar gele dingen had ze onder andere de nationale kampioen. Veel be- i de Engelsen luisterend naar hetgeen hun leider heeft te langstelling en applaus oogstte Gistermiddag hield het zilveren Laura-bestuur in het Centrum aan het Laura-plein een recep tie die druk werd bezocht. Door het lphense bedrijfsleven wer den talloze geschenken, meestal onder couvert aangeboden. Bur gemeester Gallas bood een ex tra-subsidie aan van 4 mille en de Alphense fiets-akrobaat Poe del van Dam, die zijn kunsten op de tweewieler in ruime mate demonstreerde. Tot slot van de bijeenkomst schoten brandweer lieden 25 saluutschoten af. Na het Alphense bedrijfsleven wer- een Laura-vlag naar beneden. 1000 fietswimpels met het wa pen van Alphen aan de Rijn. Die zullen worden uitgereikt aan de deelnemers. De festiviteiten rondom de officië le opening van de Laura werden onder anderen bijgewoond door vele burgemeesters uit omlig- gemeenten, ondec wie bur gemeester Vis uit Leiden en mevr. Gastelaars de echtgenote van de oud-gepensioneerde refe rendaris van de Haagse PTT die 25 jaar geleden de Laura in het leven riep. Ook waren aan wezig 2 dames en 7 heren die al 25 keer aan de Laura hebben meegedaan. De vlag die vanaf het Raadhuisplein de lucht werd ingeschoten en enkele minuten later al aan een para chute in de Bleijenbergstraat terecht kwam, vanwaar de vinder parachute en vlag onmiddellijk het Raadhuisplein bracht. LEIDSCHENDAM In het Stilte centrum „De Schakel" zal za terdag 8 juli om 14 uur een ten toonstelling worden geopend van schilderijen van douairière M. H. gravin van Limburg Stirum- Hoeufft van Velsen. Mevrouw van Limburg Stirum is een 66-jarige zondagsschilderes en woont in Menton in Frank- j rijk op een camping. Ongeveer j drie jaar geleden besloot zij van i de ene dag op de andere te gaan schilderen. Waarom weet ze niet. Ze zegt dat de kleuren van het landschap en de kleur rijke mensen daarin haar waar schijnlijk inspireerden. Zij had echter tot dan toe geen enkele behoefte gevoeld te schilderen en ook niet tot het bedrijven van enige vorm van beeldende kunst. Zij was in Menton maat schappelijk werkster. Het schilderen zag zij zuiver als liefhebberij. Een vriendin liet haar in 1969 enkele van haar werkstukken inzenden naar een tentoonstelling van beroeps- en amateurschilders uit de streek. De drie werken die zij inzond werden ingedeeld bij de „nale ven" en een ervan „Camping bij nacht" kreeg de zilveren medaille van de stad Nice. La ter won zij nog eens 2 gouden medailles, in New York kreeg zij voor „Camping bij nacht" de gouden medaille van de stad. Zij begon met landschappen met figuren, later schilderde zij ook bloemen en vogels. In sommige van haar schilderijen zijn ook religieuze motieven herkenbaar. De schilderes woont op het ogen blik in Scheveningen en expo seert in „De Schakel" voor het eerst in Nederland. De tentoon stelling is maandags van 13 tot 17 uur geopend en de overige weekdagen van 11 tot 17 uur. LEIDEN/DEN HAAG Een 28-jarige koopman uit Leiden is door de Haagse politie rechter veroordeeld tot een boete.van 250 omdat hij vaten had gestolen in Ha- zerswoude en het Alphense industriegebied Hoorn. De Leidenaar verhandelde de Bouw school in Leimuiden start spoedig LEIMUIDEN In de vergade ring van hedenavond zal de raad beslissen of het grond be schikbaar wil stellen voor hel bouwen van een nieuwe RK school voor een prijs van 114.000,-. Een belangrijk punt in de raad is de bepaling van het standpunt van Leimuiden inzake gewest vorming. B. en W. hebben de raad een vragenlijst doen toeko men die opgesteld is door Gede puteerde Staten. Door de ant woorden van de verschillende raadsleden, tracht GS een in druk te krijgen hoe de verschil lende gemeenten over gewest vorming denken. In navolging van de gemeente Amstelveen, zal ook Leimuiden zijn standpunt bepalen over de geluidshinder die de gemeente ondervindt van de luchthaven Schiphol. Zij zal dit doen naar aanleiding van een brief, die de raad van Amstelveen gestuurd heeft aan de raad, met het ver zoek zich gezamenlijk op te stel len tegen de geluidshinder. Tenslotte zal de raad zich beraden over een eventuele samenwer king met Alphen voor wat be treft een regionaal ambulan cevervoer. HAZERSWOUDE Het is maar goed voor de leden van de Hazerswoudse voetbalvereniging St. Bernar- dus, dat het seizoen „plat" ligt, want in een ander geval zouden ze het moeten stellen zónder kleed kamers. Prettig vooruitzicht voor hen is, dat bij het begin van de competitie '72112 kan worden be schikt over vier kleedkamers, die voldoen aan de huidige eisen. Intussen is een begin gemaakt met de werkzaamheden van het project, nadat de leden zélf voor de sloop van de vier „stallen" zorg hadden gedragen. Een klein aantal leden heeft intussen ook de terreinen „stoomklaar" gemaakt voor het nieuwe seizoen en juist zij rouwden er niet zo héél erg om, dat het de afgelopen weken nogal eens regende Kassière (28) veroordeeld uit Langeraar Een 28-jarige cassire uit Lan- De cassire stond terecht omdat geraar Is gisteren door de Haagse politierechter veroor deeld tot een boete van 250 gul den en twee weken voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proettijd van twee jaar. zij gedurende een bepaalde pe riode een bedrag van ƒ800,- had verduisterd van haar werkge ver. Men wilde rekening houden met het feit dat zij nog niet eer der veroordeeld is. HAZERSWOUDE/ALPHEN AAN DEN RIJN Gistermorgen is vanaf het NS-station te Alphen aan den Rijn weer een gezel schap uit Hazerswoude afge reisd naar Westduitse jumelage- gemeente Walekappel Het be trof in dit geval vierentwintig leerlingen van de protestants- christelijke mavo uit Hazers- woude-dorp, die in het stadje aan de grens met de DDR hun vakantie gaan vieren. Zij wor den begeleid door twee leer krachten en door de secretaris van de Hazerswoudse commis sie internationale betrekkingen, de heer P. de Bruin. Op zater dag 8 juli, om 21.06 uur, arri veert het Hazerswoudse gezel schap weer te Aphen aan den Rijn. Werkgroep voor organisatie van een vredesmarkt LEIDSCHENDAM De Wereld winkel en de Leidschendamse Raad van Kerken hebben een werkgroep samengesteld om tij dens de vredesweek, die eind september wordt gehouden, op zaterdag 30 september rondom „De Schakel", het stiltecentrum in „Leidsenhage", een vredes- makrt te organiseren. De werkgroep wil alle groeperin gen die zich met het verbeteren van de samenleving bezig hou den vragen met een stand aan wezig te zijn. Voor inlichtingen of opgave van medewerking kan men zich melden bij mevrouw van Dek ker, Prinses Ar.nalaan 203 of te lefonisch bij familie van Loon, tel. 7974. Docos speelt door AMERSFOORT Docos treft het niet op kamp in Amersfoort. De regen komt met bakken naar beneden. Desondanks gaan de geplande wedstijden gewoon door. Docos 1 verloor de eerste voetbal wedstrijd tegen Lisse met 6—2. Ook de handbalwedstrijd tegen Lisse ging met 4—3 verloren. Docos-voefbal herstelde zich echter tegen Lisse en won met 4—0. Tijdens deze wedstrijd brak zowaar even de zon door. Het slagbalteam van Docos won van zowel Zwaluwen als van NSV. Het tweede team van Do- cos werkte het hele wedstrijd programma zeer succsvol af en won alle wedstrijden in alle sporten. Marcel Verburg en Hans van der Heijden zorgden voor le' doelpunten bij de hand- balwedstfrijden, G. te Marvelde, E. Duinke en Toon v.d. Poel na men de doelpunten bij het vuetr ballen voor hun rekening.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6