Bioscoop mag in Voorschoten, maar niet te opvallend Sterke daling omzet op EMM Verblinding door de zon geen excuus bij ongeluk Inbreker gevat in Langeveld Leidse agenda MARKTEN PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 4 JULI 1972 Voorschoten behoort tot de Neder landse gemeenten met een bios coop-theater. Sinds mei 1946 worden permanent films ge draaid en het theater is aange sloten bij de Nederlandse bios coopbond en heeft als bijzonder heid „het kleinste permanente theater in Nederland". Nu wor den alle kleintjes graag groot en zo zal ook de eerste exploi tant, de heer Groeneweg, erover gedacht hebben. Hij gaf zijn naam aan het theater „Green- way". In 1961 had de heer Groe neweg het groot worden van zijn theater definitief opgegeven en hij verkocht het hele zaakje. De huidige exploitant, de heer K. J. F. Nieuwenhuizen, heeft sinds 1961 aanmerkelijke vorde ringen geboekt o.a. op de bezet ting, maar groot worden van het theater is er echt niet bij. Omdat de heer Nieuwenhuizen het theater als zijn hobby ziet, is het voor hem te verdragen dat in Voorschoten een bioscoop geduld wordt, maar beslist niet al te opvallend mag zijn. Nu is het Voorschoten van 1972 al lang niet meer het kerkdorp van dertig jaar geleden. Het is overigens alweer meer dan vijf tig jaar geleden dat dorpelingen een draaiorgel in de brand sta ken omdat het duivelswerk was, maar toch is er iets blijven han gen van het vroegere begrip over goed en kwaad. Twee jaar geleden werd circus Boltini nog het slachtoffer en mocht hij niet in Voorschoten optreden met zijn meisjes, die slechts onder de navel gekleed waren. What is a name? Het woord ker mis kan pas de laatste jaren ge bruikt worden. De Koningin Wil- helmlnavereniging heeft ieder jaar nog steeds „vermakelijkhe den" rondom de Koninginnedag, het Paardenmark comité houdt een kermis rondom de paarden- festiviteiten. Het zit er dik in dat het woord kermis binnen I vijf jaar officieel gebruikt zal mogen worden. In dit licht bezien zal het iedereen I duidelijk zijn dat de Voorscho- J tense bioscoop voorlopig in de Schoolstraat verborgen zal blij ven tussen een garage en een café-restaurant, met een simpe- le ingang en kleine vitrines om de rolprenten aan te kondigen. De 129 zitplaatsen zijn alleen tijdens de kindervoorstellingen j op zaterdag en zondag goed ge- i vuld, in de week draait de bios- j coop met een bezettingsgraad, die hoger ligt dan de gemiddel de bioscoop. Dat laatste komt j dan vooral door de keuze van de films. De exploitant volgt de I grote bioscopen op de voet met een tussenruimte van ongeveer I een jaar en durft het aan oude films, die van klasse zijn, te draaien. Daar is steeds publiek voor en de bezoekers komen i zelfs van buiten Voorschoten. Leidenaar zet V unrtorenplein op stelten NOORDWIJK Na flink wal te hebben gedronken, kreeg een 22-jarige kassenbouwer uit Leiden onenigheid met zijn te Noordwijk woonachti ge schoonvader. Hierbij wond hij zich zozeer op, dat een zwager hem meenam naar het Vuurtorenplein om wat te kalmeren. Dit had echter een averechtse uitwerking, want toen de Leidenaar meende door en kele jongens te woren uitge lachen, geraakte hij door het dolle heen. Met een knuppel zwaaiend raakte hij een jon gen aan het hoofd en een an dere knaap werd door de kas senbouwer prompt in het bassin van Janus gedepo neerd. Vervolgens maakte hij ruzie met een derde jon geman. die hij met een broek riem aftuigde. Het Vuurtorenplein-publiek keerde zich toen tegen hem en het zou met de wildeman slecht zijn afgelopen als de politie niet tussenbeide was gekomen. De recherche maakte terzake mishandeling proces-verbaal op. Snelschaken voor Katwijkse badgasten KATWIJK Ook dit jaar zal de schaakvereniging „Katwijk" weer haar traditionele snel schaakwedstrijden voor badgas ten organiseren. Er zal gespeeld worden op de woensdagen 5, 19 en 26 juli te beginnen om 20.00 uur. De plaats waar men elkaar op de 64 velden kan treffen, is de klei ne zaal van de sporthal „Cleijn Duin" te Katwijk aan Zee. Exposities GALERIE VAN DER VLIST: Bo markt 3, tel. 22806, Jophar schil rijen, keramiek en wandkleden, halt juli dl. t/m za. 9 tot IS uur RIJKSMUSEUM VOOR VOLKEN KUNDE: Steenstraat 1. tel. 32641. Pal-La, zeilen ln de Zuidzee ma t/m za. 10.00—17.00 u. zo. 13.00-17.00 u. 10.00—17.00 u. zo. 13.00—17.00 u. RIJKSMUSEUM VOOR GEOLOGIE EN MINERALOGIE: Hooglandse Kerkgracht 17, tel. 31013 ma t/m za. 10,00—17.00 u. smeden ln Leiden In de 18e e 27 aug. ma t/m za. 10.00 u.—17.00 v i 13.00—17.00 u. GALERIE 'T HOEKJE BIJ DE POMP: Tot 14 Juli P. C. Vonk pen tekeningen en Broeder Bavo-Kerk- vllet schilder en klelwerk. ROELOFARENDSVEEN De stemming op de bloemenveiling EMM-Roelofarcndsveen is ook in de maand juni niet best ge weest. De omzet was ruim 118.000 lager dan in juni 1971. Dit is voornamelijk toe te schrijven aan een kleine re aanvoer van diverse produk- ten. Met enige angst worden nu ook de komende weken tege moet gezien. De vakantieperio de is meestal niet best voor de bloemenprijzen. omstandigheden zorgen soms voor een lichte opleving van de prijzen. Dat was bijvoorbeeld gisteren het geval. Zelfs voor rozen die op sommige dagen goedkoop waren, was meer waardering. Het assortiment werd intussen met enkele nieu we soorten uitgebreid, al is het jammer dat diverse kwekers nogal met kwaliteitsproblemen te kampen hebben. Bij de an jers werden op sommige dagen topaanvoeren van 150.000 stuks geboekt, maar meestal was dit beduidend minder. Wel begint de aanvoer van jong gewas HAZERSWOUDE De werkzaam heden aan de oever langs de Oude Rijn aan de Hazerswoudse Rijndijk, tegenover Zwaantjes- kerk, hebben nog niets te maken met de hoogtij vierende gedach te, als zouden de twee bruggen in de Rijndijk worden verwijderd. Integendeel, de machines en het werkvolk die hier druk doende zijn, verrichten hun werkzaam heden, om de zuidelijke oever- zijde langs de rivier wer wat sterker te maken. Wanneer de bruggen in de rijksweg zullen worden geamoveerd? Voorlopig staat eerst nog de reconstructie van het Rijndijkgedeeldte tussen Gemeneweg en Bruggestraat op het programma. Daarna hoopt Rijkswaterstaat, mits beschik kende over voldoende gelden, in oostelijke richting voort te gaan met reconstrueren. En blijft het nu, en de eerstkomende jaren nog levensgevaarlijk om de weg over te steken, slecht als het uit zicht is in westelijke en oostelij ke richtingen door de aanwezig heid van de twee bruggen. Geen bouwlust bij de vaders van peuters in Rhynenburch Noordwijk Na een klopjacht in de duinen bij de Langevelder- slag, arresteerde een Noord- wijkse politicpatrouille een 21 - jarige jongeman uit Amster dam, die zich kort tevoren in de badplaats aan een tweetal In braken had schuldig gemaakt en bovendien in de hoofdstad 24 Pupillen van SC Lisse op kamp De pupillen van de Sportclub Lis- se zijn gisteren aan hun eerste dag begonnen in het NKS-kamp te Leusden. Een ding zat in ie der geval mee: het weer, dat heel wat beter was dan tevoren, toen de Lisser jeugd onder lei ding van Bram Wassenaar in de bus stapte. Een geluk was ook, dat de tenten al opgezet waren, zodat de 24 oranje-swarters een droog onderkomen hadden. De gebruikelijke grappen van de eerste kampavond werden uiter aard ook volop uitgehaald, zo dat men volop het leeglopen van luchtbeddon kon beluiste ren. Omstreeks 1 uur was het zover, dat dj slaap het hele ge zelschap te pakken had. De eei*3te sportdag stond handbal, slagbal en voetbal op het pro gramma. Gisteravond zou men een begin maken met de zes kamp. Daarover wordt morgen nader bericht. een auto bleek te hebben ont vreemd. 's Morgens om half zes troffen de politiemannen bij het winkelcen trum aan de slag een Citroën ID aan, waarvan de motor nog warm aanvoelde. Daar er in de omgeving van de wagen nie mand te bekennen viel. ging de patrouille op onderzoek uit en daarbij vonden zij de keuken deur van het restaurant ..Oase" opengebroken. De geldlade van een kassa stond leeg op het buf fet, terwijl een pick-up en grammofoonplaten bij de gefor ceerde keukendeur waren neer gezet, kennelijk met het doel om te worden ingeladen. Blijk baar was de inbreker in zijn werk gestoord en daarom beslo ten de politiemannen om met assistentie van de inmiddels ontwaakte zoon van de eigenaar en diens vrienden, de duinen af te zooken. Do Amsterdammer, die de agenten bij de auto had gezien en inderdaad de duinen was in gevlucht, gaf zich over toen hij zich omsingeld zag. Inmiddels was aan het politiebu reau gemeld, dat er diezelfde nacht ook was ingebroken in drogisterij Boot aan het Vuurto renplein. Hier had men zich toe gong verschait door het verwij deren van een ruit van de toe gangsdeur. Dj kassa met ca 50. aan wisselgeld bleek uit de zaak verdwenen. Terwijl het on derzoek daar nog gaande was, vond de politiepatrouille de kas sa terug op het parkeerterrein aan de Langevelderslag, zodat de drogist binnen het uur weer in het bezit ven de vermiste tel- maohine kon worden gesteld De Amsterdammer bekende ook deze inbraak. LEIDEN De zitting van de kantonrechter, mr. J. I. van Dijke, kenmerkte zich gisteren door de „opruiming" van een groot aantal kleine zaken, waar bij de opgelegde boeten niet bo ven de 100 uitkwamen. Tot de „verkeerszondaars". die dit bedrag ter correctie van hun min of meer ernstige overtre ding zullen moeten neertellen, behoorde ook een 22-jarige be roepschauffeur uit Den Haag. Hij moest zich verantwoorden voor het feit, dat hij in mei met zijn vrachtauto en aanhang r op het voorrangskruispunt Rijn- zichtweg-afrit Rijksweg 4 te Oegstgeest geen voorrang had verleend aan een personenauto. Bij de hieruit volgende botsing liep de p rsonenauto nogal wat „blikschade" op. „Ik werd op eens verblind door de laag staande zon en zag daardoor die auto te laat", zo trachtta de chauffeur de factor .overmacht' in het geding te brengen. Tever geefs. Want de kantonrechter wees dit radicaal van de hand. „Verblinding door de zon is geen excuus." De officier, mr. A.M.S. Horstink, zei in zijn requisitoir, dat bij laagstaande zon een extra dosis voorzichtigheid betracht moet wordan en verdachte dit kenne lijk had nagelaten. Mede, omdat de chauffeur al enkele malen eerder werd veroordeeld wegens een min of m er ernstige ver keersovertreding eiste hij een geldboete. Waaraan hij nog de waarschuwing: „Een volgende maal komt U rijbewijs ong.twij- feld ook in 't geding" toevoeg de. Met dezelfde geldboete en waar schuwing ging ook een 40-jari- ge tuinder uit Noordwijkerhout naar huis. Hij was al tweemaal eerder gevonnist wegens te hard lijden en stond nu terecht, omdat hij met zijn auto op de 's-Gravendomseweg foutief had ingehaald, hetgeen een botsing met een tegenligger tot g volg had. Hij gaf zijn fout volmondig toe. ,,U had zeker weer haast". veronderstelde de kantonrechter met het oog op verdachtes „dos sier." Deze ontkende dit ten stelligste. Een 21-jarige kantoorbediende uit Leiderdorp slipte met zijn auto in een bocht van de Achthove- n rweg en botste daardoor te gen een rechts van de weg staande melkwagen op. Via de melkwagen caramboleerde de auto naar de linkerweghelft en berm om vervolgens in een na bij gelegen sloot te duiken. Hij hield er een nat pak en een flink beschadigde auto van over. Hoe hij tot deze stunt kwam. „Wel vlak bij die bocht ligt een boerderij en de boer kruit vaak mest over de weg heen. De hoe veelheden mest, die daarbij ver loren gaan haddn het wegdek vrij glad gemaakt. Vandaar, dat ik in die slip raakt aldus verklaarde verdachte de reden van zijn schadelijke carambole. Waarop de kantonrechter repli ceerde: „U bent ter plaatse goed bekend en had met dat gladde wegdek dus rekening kunnen houden." Hij nam, in verband met de verklaringen van de getuigen aan, dat een te hoge snelheid de voornaamste oorzaak van een en ander was geweest. ,,Ik reed hooguit 50 km/u.", zo ontkende de ver dachte dit feit. De officier bleek bereid te zijn bij zijn eis rekening met de „glad de situatie" te houden en vroeg daarom slechts een geldboete van 100 subs. 10 dagen zonder meer. „Die boer is de hoofdschuldige. Waarom moet ik dan zo'n hoge boete betalen," aldus verdachte. „Met de verklaring inzake dat gladde wegd k vanwegj de mest komt U nu pas aandragen. Waarom heeft U dat destijds niet tegen verbalisant gezegd"?, wilde de rechter weten. Ver dachte bleef hierop het ant woord schuldig. Wel Weef hij protesteren. Ook toen de kan tonrechter er heel mild 80, subs. 8 dagen van maakte. merkbaar te worden, temeer omdat daar een hógere prijs voor betaald wordt. De best be taalde anjer is blijvend de Charmeur waarvoor gisteren tot 38 cent per stuk werd betaald. De aanvoer van trosanjers be gint van iets meer betekenis te worden, al blijft hiervoor in het aanvoerpakket nog ruimte. De jaarrondchryranten blijken van toenemend belang te zijn. Voor deze soort werden de afgelopen week zeer uiteenlopende prijzen genotaerd. Bovendien zijn de eerste chrysan ten van de normale cultuur weer voor de klok verschenen. Goede vraag was er in het alge- meen naar dt chrysanthemum Wirrals Supreme, die gisteren rondeen gulden opbracht. De aanvoer van Colvilleis is wel eens groter geweest, evenals die van irissen. Ook hier kwamen de prijzen op een beter niveau. Zowel kwalitatief als kwantita tief wordt hef" bij de freesia's mindsr. In de plaats daarvan valt een toenemend aanbod van gladiolen, statice, dahlia's, lia- tris en phlox te signaleren. Voorlichtingsbus Staatsbosbelier deze week in Noordwijkerhout NOORDWIJK/NOORDWIJ- KERHOUT De Voorlich tingsbus van Staatsbosbeheer staat deze week in Noord wijk en Noordwijkerhout. Morgen overdag heeft de bus een standplaats bij de Duitn- damseslag en 's avonds is er in het bejaardentehuis Groot Hoogwaak voor de bewoners en filmvoorstelling; aanvang 20.00 uur. Donderdag staat de bus bij de Langeveldseslag, donderdag avond wordt in Sancta Maria een filmvoorstelling gegeven voor de bewoners van de psychiatrische inrichtingen St. Bavo en Sancta Maria; aanvang 20.00 uur. Vrijdag staat de bus de hele dag aan de Noordwijkse boulevard en zaterdag is ze de hele dag te vinden tegenover het W- kaatoor cp het KrkpLein in Noordwijkerhout. Gemeentebesturen gaan praten BOSKOOP —Op zeven juli aan staande gaat het college van B. en W. van Boskoop op bezoek bij het college van B. en W. te Waddinxvecn, ter bespreking van wederzijdse gemeentelijke belangen. Men zal onder meer ook de recon structie Putiekade aansluitend op de Hoogeveenseweg bespre- I ken. Men denkt aan een glooiende bocht vanaf de Puttekade langs de kantoren van de vervoer maatschappij West Nederland naar de Hoogeveenseweg, dit voor omleiding van het interlo- kaalverkeer buiten de dorpskern dat dan via de Puttekade aan sluiting kan vinden op de rijks auto-wegen. MARKTEN 6.60-11.80, B I 9,70-13,1 nen 1,80-2,10, bospeen w-a< 42-70, uien p.kg. 31-1-1. sla 8-21, nazie 21-39. selderie 10, bosule 26, spitskool 14-19, rode kool 47-01, prei I 111, prei n 37-73, ondljv'- 21-2G, bonenkruid 12-13, radijs 2 tuinbonen 26. peterselie 46. kroten kist 7,80. bloemkool 6 I 76-95. II 36- 76. 8 I 47-77. II 36-37. Aanvoer peen 26.000 kg. DINSDAG 4 JULI: WOENSDAG 6 JULI: Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: dagelijks be halve op dinsdag van 19.00-19.45 uur; dinsdag van 13.00-14.00 uur: za terdag en zondag van 14.30-16.30 lezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van af deling Gynaecologie en .voor zwan- geren: van 10.00-12.30 en van 16.00- 20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10,00-11.30. 16,00-17.30. 18.30-20.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenaf- dcllng (alleen voor ouders)dinsdag niet. Ma. wo., do., en vrij. van 18.30.18.45 uur; za. en zon. van 15.00-15.15 uur. nessenhuls: dagelijks eerste klas 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 tweede en derde klas 1.15 tot 2 St.-Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: vanaf half twaalf. Kraamafdellnt 3de klas: van 15-16 en van 18.45- 19.30: 2de klas: van 11.30-12 (alleen lste klas 11-12, 13.30-15.31 'sychiatrisch ziekenhuis dinsdag en vrijdag 13 t zondag 11 tot 12 en 2 to zondag 11-11.45 en 13-15 i Alphen Ziekenhuis Rijnoord: dagelijks (ook zondags) lste en 2de klas. van 10.30-11.00 uur, van 14.00-15.00 van 18.00-19.00 uur: 3de klas: van 14.00- 15.00 uur, van 18.00-19.30 uur; kraamafdellng van 14 00-15.00 uur, van 19.00-19.30 uur alléén voor echt genoten: kinderafdeling: van 14.00- 15.00 uur. van 18.00-18.30 uur. dins dag en donderdag alléén voor va ders. Kinderen beneden 16 Jaar geen toegang. Sole 8 tot half 5 avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondags van 1 tot 3, dinsdag Minister blijft bij voordracht kroonleden universiteit (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Minister de Brauw van Wetenschappen is niet van plan veranderingen aan te bren gen in de dooi hem ter benoe ming voorgedragen kroonleden voor de Universiteitsraad van Leiden. De stukken voor de be noeming van de heren Cath en Koppelaars ziin reeds ter teke ning bij de koningin. De minister heeft dit geantwoord cp vragen van het PSP-Tweede Kamerlid V.d. Spek, die stelde, dat mr. de Biauw met de voor dracht van deze Kroonleden het medebeslissingsrecht van de universiteit opzij heeft gescho- De minister ontkent dit nadrukke lijk, omdat volgens hem de uni versiteitsraden volgens de wet wel het recht 'hebben om mee te denksn, maar niet om mee te beslissen. Het beslissingsrecht blijft bij de overheid. Destijds is zoal.? bekend veel ru moer ontstaan over de voor dracht van deze Kroonleden. De universiteitsraad had onder meer het oud-Tweede Kamerlid van de PPR. drs. P. Jansen als een van de kandidaten voorge dragen. Sim Rood, Sim Keefer. Alice. Lena. Carnaval, Yellow Dusty Esperence 10-19. Sim Wit, G. J. Sim, Shocking. Anne Marle 11-10. Le Rcvc 20-21, Charmeur 19-38. Rozen Gnrnette, Carol, Sonora, Ruswltha. Zorlna 5-9. Prominent, Nodla, Spanish Sun. Ca rina. 13 -Ifi, Belinda, Motrca, Ester Otarlm 10-30, Sonla 15-23, Peer Gynt 21-28. Baccara 20-35, Carla 18-27. Le lies 19-60. Violieren 10-13, Centaurla 2«-:m. Alstrocmei ia 13-14, Gerbera's 17-21 p.st. Trusa:-)crs 70-1,30, Chry- ■sunteri-Jaarrond 1.00-2,35. Brodca 38* 55. Colvilleis 60-3.10, Wirrals Supre me 65-1.CO, Freesia's 50-76, Statica 90-1.00. Llatrls 2.00-2.60. Irissen 1.80* 2.40. Gladiolen 95-2,05, Duizendschoon 35-58 oer bos.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4