Prins Igor in Russische film TERUGBLIK PAGINA 2 LEIDSE COURANT DINSDAG 4 JULI 1972 C'. Het lachen staat Bib - ••JjLcvj If?,'- Corry ijriË: *.üiyi -voorheen van fr JH 1 ';:f2 F' .-T de Rekels- nader l'. f- 9 Mig dan het huilen Corry: Een wereld vol begrip in twee reebruine ogen Corry temidden van haar nieuwe formatie: Solo-Septet Corry voorheen van de Rekels heeft tn het jong ste verleden op single en in de raai van haar hart geen moordkuil ge maakt: Ik zal geen traan meer om je laten ondanks mijn stil ver driet, want Rozen die bloeien. Drie tophits en even zoveel vocale voorspellingen met en kele buitenlandse uitno digingen In de zak. De Rekels moeten geweten hebben wat hun boven het hoofd hing. Zangvo gel Corry is gevlogen heeft zich muzikaal ge nesteld in een septet van veelzijdige muzi kanten, van wie drie kleine Italiaantjes en nog wat Belgen, bijna allen met sonoor brons in de kelen, een garan tie voor gespierd gezon gen achtergrond. Het lachen staat haar nu nader dan het huilen. Corry: „Ja, er kwamen uitnodigingen uit het buitenland. Binnenkort ga ik naar Zwitserland met dit orkest en eind deze maand een week naar Suriname zonder orkest. Men wil mij daar alleen hebben en zorgt zelf voor de mu ziek. Voor mij ging het probleem spelen, dat men wel om mij maar niet om de Rekels vroeg. Ik mag mijn eigen carriè re niet in de weg staan. En voorzover men mij met de muziek erbij wil hebben vroeg men om een bedreven muzikale begeleiding zoals de Re kels die niet konden le veren. Ik heb na lang zoeken nu het orkest van mijn dromen, vier muft i-lns trument&l is- ten met zes musiceren de zangers. Het geheel met mij erbij noemen we Soloseptet. Die Solo ben rk voor het geval men mij alleen wil heb ben. Dat verbindings streepje staat er niet voor niks. We vormen met ons achten een groep, maar even streep je weg en Corry is weer helemaal alleen Corry, die genegen is te zingen met begeleiding van elk instrumentaal talent. Ik blijf zingen in hetzelfde genre, maar speciaal voor het buitenland heb ik mi Après-toi van Vic ky Lean dros op hot re pertoire genomen. Dit lied verlangt een ge wiekster muzikale bege leiding dan de Rekels konden bieden. We zijn als vrienden gescheiden, want ik heb goud en platina mede aan de Re kels te danken. Ik heb ze veel succes gewenst met hun nieuwe zange res Hannie. Na mij mag zij het gaan maken". Toch rekels Maar Corry heeft te lang tussen de Rekels ver toefd om het nu zonder te kunnen. Beziet men de levensloop van de ze ven nieuwe septetters, dan stuit men allereerst op de solo-gitarist Gul- seppe Girardi (23), die wordt beschouwd als de playboy van de groep. Als nadrukkelijk vrijge zel worden genoemd or ganist Valère Jacobs (23), basgitarist Carlo Veriente (23), een warmbloedige Italiaanse zanger, en saxofonist Santo Costa (25). Slechts drie van hen schijnen te behoren tot het meer serieuze slag, t.w. raulti-lnstrumenta- list Carmelo Call (24), gitarist Luc Raymae- kers (25) en diens broer Gilbert (23),d ie hem op drums wel weet te ra ken. Corry: „Ik kern deze jon gens door en door. We zijn al enige maanden aan het repeteren. Ik heb enorme muzikale steun van hen en we kunnen in leuke harmo nie werken. Heel privé gesproken heb ik ze niet nodig. Ik ben verloofd met Piet Roeien, die mij heeft beloofd, dat-ie over zes jaar met me zal trouwen. Dan wil Ik ook kinderen hebben, want daar houd ik erg veel van. Nu ben ik nog te druk met mijn werk. Piet heeft zijn oude baan opgegeven .en reist nu overal met me mee om de zaken te regelen. Piet is een leuke, gewil lige, meelevende jongen en als je iets voor el kaar over hebt, kun je het heel leuk hebben sa men". hoor praten, dan denk ik, waar haal je het vandaan. Ik ben zelf een keiharde zakelijke jon gen. Gevoel interesseert mij niet als de centen maar komen. Maar met Corry op mijn werklijstje verkoop ik gevoel en dan wil ik wel eens weten of het echt is. Zo ben ik met Corr/ tot hele vertrouwelijke ge sprekken gekomen. Na tuurlijk kan een meisje van 20 met enkele wat jonge meisjeservaringien de dingen nog niet aan voelen zoals een volwas sen vrouw. Maar Corry is een typisch gevoels mens, die al het kleine verdriet van binnen in het gropt verwerkt, zo dat ze precies aanvoelt hoe volwassenen de din gen ervaren. Ik ken Corry goed genoeg om te kunnen zeggen, dat er diepte in dat meisje zit". Corry, 'terwijl Piet Roeien gedienstig drukwerkjes en foto's bundelt: „Van dat huilen en zo meen ik echt. Er zijn mensen die over bloemen en vo gels zingen. Zo zing ik over huilen, tranen en verdriet. In de zaal zit je met twee soorten mensen; mensen die meelachen en mensen die meehuilen. Dan zing ik er altijd net tussen in, met een intonatie waarmee je twee kanten op kan. Dat gaat goed. Zo krijgt iedereen pre cies wat-ie hebben wil". Bedrogen Pierre Kartner alias Va der Abraham blijft voor haar schrijven en heeft de s tem van Corry de wereld nu weer verrast met d e single Jij hebt mij bedrogen met die ander. En Vader Abra ham heeft haar ook ge plaatst In zijn tv-show, die op 10 juli op de buis komt. Daar zit dan het septet-zonder-streepje nog niet bij, omdat Cor ry volgens contract aan de Rekels vast zat. Zij wordt in deze show, die al op de beeldband staat, begeleid door een studio-orkest. Loek Zagwijn: „Ik zie een grote carrière in het verschiet voor Corry, die op haar zeventiende jaar als het platiina-bion- de kapstertje met haar Vaarwel, ik zal geen traan meer om je laten heel Nederland verraste en nu op haar 20e de in ternationale sprong waagt. Mijn agenda staat voor haar Vol werk". Corry: „Ik heb geen tijd voor liefhebberijen. Het is aan een stuk door op treden en slapen. Het enige wat ik er tussen door nog doe is de fan mail beantwoorden. Dat laat ik aan niemand an ders over, omdat de mensen mij nodig heb ben. De mensen luchten bij mij hun hart en in mijn brieven beur ik hen dan weer op. Laatst kreeg ik een brief van een oude man van 82 jaar. Die heeft natuur lijk heel wat meege maakt in zijn leven en dat schreef hij allemaal in zijn brief. Ik heb die man een mooie persoon lijke brief teruggeschre ven. Daarna belde hij mij op, Carry, wat ben ik blij met je brief. Voor het eerst in mijn leven heb ik eindelijk iemand gevonden die mij hele maal begrijpt". En In twee reebruine ogen blinkt een wereld vol begrip. TON OLIEMULLER Bonnie Baars zorgt voor de meezingers in Zomeravond Voortbestaan vrije Europese radiozenders bedreigd 9EN HAAG (ANP) De politie ke commissie van de Raad van Europa heeft in Den Haag be sloten om de zeventien aange sloten regeringen te vragen het voortbestaan van Radio Free Europe en Radio Liberty veilig te stellen. Het besluit moet nog door dc assemblee worden goed gekeurd. Beide in MUnchen gevestigde sta tions, die naar de Sovjet-Unie en andere Oosteuropese landen uitzenden, worden met sluiting bedreigd, nu de Amerikaanse regering heeft besloten de finan ciering na juni volgend jaar te staken. Volgens de politieke commissie zijn beide stations van grote betekenis, omdat zij de volkeren van de Sovjet Unie en Oost-Europa objectieve voor lichting gever. De NCRV brengt vanavond een verfilming op het scherm van Prins Igor, van oorsprong eon middeleeuws episch gedicht over vaderlandslievende Rus sen, die aan de ztjde van Prins Igor voor de vrijheid strijden. Deze stof werd later tot een opera verwerkt en nu tot een film door de Rus Tlchomlrof. Deze regisseur heeft veel met bui tenopnamen gewerkt en wel in de Oekraïne, waarvan men de folklore te zien krijgt, maar ook het hele bonte, schilderachtige leven van dynamische mensen met hun geestdriftige muziek en kleurige kleding. In deze film treden op het ballet, koo^ en or kest van het staatstheater Ki- Ned^I 20.21 uur. Follyfoot Marty krijgt het moeilijk, omdat Gip denkt dat hij genoeg van paarden afweert. Ned I 19.05 uur. Dier en vriend Er komt veel zorg aan te pas om een jonge hond gezond te laten opgroeien. De dierenarts weet er alles van. Ned, I, 19.30 uur Ander nieuws Griekse cineaslen laten de chris telijke Grieken in hun eigen om geving zien. Ned. 1 22.10 uur. Zomeravond Hou 't scherm in het oog McCloud McCloud raakt in handen van een misdadige bende, die hem wil uitwisselen tegen een van haar mannen, die door de politie ach ter slot en grendel is gezet, door zijn poëtische teksten, Ned. II. 21.00 uur. komt vanavond als gast bij Let- ty Kosterman en Herman Stok. JCiiJslcnst In beeld bovendien als compo- nisi van de week Jaap Valkhcff, oe Kijkkastman is met vakantie, een man die nooit aan de weg maar zijn kijkkast werkt door. timmert, maar van wiens hand Er komen twee verhalen uit, ■liedjes —ijzer— sterke meezin- een ever dieren en een over gers- in omloop zijn die er niet een musicus, om liegen. Zmg maar mee: Woensdag Ned. 1 17.00 uur. Hand in hand, kameraden: Ik ben Japie de portier; Oh John- ort T rtttn ny; en Diep in mijn hart. The 1 erier LiUllU Secrets Gormie Baars en Ron- peler en Lotta krijgen te maken me Tober brengen een medley ,met poezen en beleven er de van aeze fiedjes. dolste avonturen mee. Ned. II 19.05 en 20.21 uur. Woensdag Ned. I 17.20 uur. De Nederlander Wouter Leven- bach, die in Frankrijk als zonger Dave veel opzien baarde, van avond als gast in Zomeravond. Talentenjacht Zuid-Holland (Van onze radio- en tv-redactie) DEN HAAG Woensdagavond 5 juli wordt er in het Haagse Theater In de Steeg een talen tenjacht gehouden, waarop jon ge vocalisten en muzikanten worden verwacht, die een kans willen maken op te treden in het TROS-tv-programma Op los se groeven. Deze talentenjacht wordt over het gehele land ge houden. Ditmaal zijn alle talen ten in Zuid-Holland aan de beurt. De organisatie is in han den van de TROS, Bovema en een Haags dagblad. Mooiste stukje t.v. leverde giste ren AVRO's Televizier in een reportage over de affaire van Radio Veronica die ooit echte piraterij pleegde. Drie duikers, benevens Veronica-directeur Buil Verwey draaiden ervoor de bak in. Jan Scholtens liet partij- napraten. geweest als het om goede doe len gaat en als er nu vrouwen zijn van duikers die tenslotte ook niets met misdrijf te maken hebben en die toch in moeilijk heden zijn gekomen Tja, dan wil Radio Veronica zich best van de oude weldadige kant laten zien. Napraten over het misdrijf dat Jan Scholtens stelde zijn vragen was uitgelokt tegen een vooraf overeengekomen vergoeding. Die vergoeding is niet betaald en hoeft juridisch gesproken ook niet betaald te worden. Het werd iets als een parodie op een goedkope Amerikaanse mis daadfilm, zij het dat de siniste re achtergrond echt was. isscherp en de uitkomst was onthutsend vonden we. Onthut- sender dan die goedkope Ameri kaanse misdaadseries. Daar plegen overigens flink wat do den bij te vallen en da-t was, even toevallig als gelukkig, bij de onderhavige piraterij niet het geval. ié-' I De duikers die het gewraakte Televizier trad op vakantiesterkte nisdrijf pleegden (zonder beta ling achteraf) verklaarden zich bedrogen te achten. Wat ze de den léék alleen maar niet in de haak, want de achtenswaardige Veronica-directie stond er im- achter met ook verder een sterke aflevering. Op één na de beste onderwerp was overigens van de BBC: gesprek met het enge sehankwonder Bobby Fischer die dollars evenzeer mint als hij Russen haat. Directielid Buil, weer op vrije voe- Bij de KRO versterkte de tweede Wouter Levertbach, de Nederland se jongen die het hier allemaal niet meer zo zag zitten en naar Frankrijk afreisde, waar hij als zanger onder Barclay nogal wat opzien baarde, niet het minst Ronnie Tober zingt mee in Zomeravond verklaarde zich bedrogen te achten. Hij had alleen maar een piepklein misdrijfje willen uitlok ken en dat was buiten zijn schuld uit de hand gelopen. Mededirectielid Dirk had hele maal niets met de zaak te ma ken. Hij vindt misdrijf iets af schuwelijks tenslotte. Maar Ra dio Veronica is altijd goedgeefs aflevering van „De familie Ash- ton" onze verwachting dat hier sprake Is van een verschrikke- lijk-goede aankoop. Ook uit En geland kwam een documentaire over de saurussen die ooit onze aarde bevolkten. Wie zei dat zo merse t.v. niet ongemeen- boeiend kan rijn? Vg. TELEVISIE HEDEN NEDERLAND I NCRV: 18.45 uur Brigadier Dog 18.55 uur Journaal 19.05 uur Follyfoot 19.30 uur Dier en vriend 20.00 uur Journaal 20.21 uur Prins Igor (opera) 22.10 uur Ander nieuws (doe.) 22.30 uur Journaal NEDERLAND^! NOS: i 18.25 uur Tour de France 18.45 uur Brigadier Dog 18.55 uur Journaal VARA: 19.05 uur Zomaar een zomeravond 20.00 uur Journaal 20.21 uur Zomaar een zomeravond 21.00 uur McCloud 22.15 uur Achter het nieuws 22.55 uur Journaal MORGEN NEDERLAND I NCRV: 17.00 uur 17.20 uur NOS: 18.45 uur 18.55 uur 19.05 uur Brigadier Dog Journaal Van gewest tot gewest 19.50 uur Toeristische tips Journaal Socutera De man met het litteken (speelfilm) Laborinthus II, muziek Journaal 20.00 20.21 uur 20.25 uur NEDERLAND II NOS: 18.25 uur Tour de France 18.45 uur Brigadier Dog 18.55 uur Journaal NCRV: 19.05 uur Eddy ready go 20.00 uur Journaal 20.21 uur Doek Green, tv-serie 21.05 uur Spel zonder grenzen IKOR/RKK: 22.20 uur Kenmerk HIRO: 22.45 uur HIRO-magazine 23.05 uur Journaal 23.10 uur Filosofie RADIO HEDEN HILVERSUM I 18.00 Vakantietoeslag: licht program ma. 18.30 Nieuws. 18.41 Echo. 18.50 Voorbeschouw.ng van de KRO-pro- uitgdvoerd door' RÏdio Kamerorkest' en solisten. (In de pauze: 21.30 Op schrijversvoeten. Intervieuw). 23.00 Nieuws. 23.10 Den Haag vandaag. 23.20 Voer voor vogels: licht pro gramma 9.1 RKO* rui HILVERSUM I MORGEN TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Ontbijt! zo s (soos)lichte platen, reportuges en berlchtne. (7.30 Nieuws. 7.41— 8.00 Actualiteiten. 8.30 Nieuws. 8.41—S.50 Actualiteiten). ïü.OO Sphinx: programma voor de vrouw. (10.30—10.32 Nieuws). 11.55 Medede lingen. KRO: 12.00 (S) Van twaalt tot twee: KRO's pauzeprogramma (12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouwi. 12.30 Nieuws. 12.41—12.50 Echo. 13.00-13.05 Raden maar)) NOS: 14.10 Van ta-ta tot totale taal: rubriek over het leven In de taal. 14.20 <S> Aspecten van de kamer muziek: moderne orgelmuziek (opn.). 15.15 Onder de groene linde: oude liedjes. 15.30 Nieuws. 15.33 Close-up- Amslerdam 1072: documentair pro gramma. NCRV: 16.45 Kom met je boek: literaire jeugduitzending. 17.00 (S) NCRV-Vocaal Ensemblo: moder ne koorwerken. Overheidsvoorlich ting; 17.20 tekst en uitleg, i 'ekelljkse i an onderwijs nlnsterlc an Maasdam is op bezoek in] streekccntrum te Tilburg. NCRV: !0 Nieuws. 17.32 Hier en Nu. HILVERSUM II mziek en informatie r Van de voorpagina VPRO: 7.5« Deze dne. VARA: 8.00 Nieuw*. 8 11 Actualiteiten. 8.23 (S) Dag woensdag (vervolg), met om 8.35 Van alle 0.00 (S) Radlowec. irkten thuii blad: gevarieerd om 0.15 Koning Klant 9.35 Water- standen; 10.45 Voor de kindoren: 11.00 Nieuws. 12.00 (S) Licht orkest met znngsnilston. 12.25 Openlucht concert door de Amsterdamse Poll- tlekapel. 13.00 Nieuws. 13.11 Actuali teiten. 13.25 Muziek van gisteren 14.00 (S) Speelruimte: een heden- 16.00—16.02 Nieuws). 17.0 me de vijf: verzoekpiater no. 17.65 Mededelingen. HILVERSUM III Nieuws. 12.03 Radiojournaal 12 06 Zet 'm op: licht platcnprogrammaJ NOS: 13.00 Nieuw*. 13.03—18.00 Ra dio Tour do France: popmuziek afj 15.00. 16.00c n 17-00 Nieuws). (NEDERLANDS) berichten. 12.08 Lichte muziek. 12 V Buitenlands persoverzicht. 13 0 Nieuws, wecrberlllcht en toneelagen richten. 17.00 Nlei en sportreportaRos] chten. 14.00 en 15.01 nieuws cn beursbw ziek. (19 40 Keurig Engels) 20.00 Ka mermuziek. 20.30 Knmermuzirk (22.00—22.10 Nieuws). 23 00 Klassiek ko muziek. 23.40—23.45 Nieuws.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2