Adest Musica Sassenheim wint trofee op festival Wassenaarse Jaarmarkt Piet Drost verrast „zekere'' winnaar Gerard den Hartog in Ronde van Alphen Van plantsoenen blijft helemaal niets over Demping van de Trek vliet niet schadelijk Katwijk vierde eerste lustrum Zwembad Sassenheim in gebruik genomen OOK Wat u moet weten LEIDSE COURANT MAANDAG 3 JULI 1972 WASSENAAR Zaterdag, op de laatste dag van de oud-Holland se Jaarmarkt in de Langstraat, heeft het Tamboer- en Trompet terkorps „Irene" uit Wassenaar, ter gelegenheid van haar twin tigjarige bestaan een drum band-festival georganiseerd, dat in het teken stond van de jaar markt. De Winkeliersvereniging Langstraat had voor een fraaie „Jaarmarkt-wisseltrofee" en voor een aantal andere prijzen gezorgd. Het drumbandfestival begon 's morgens 10 uur met een samen komst van de leiders van de deelnemende korpsen in restau rant „Bianca". Daar kwam bur gemeester K. Staab kennisma ken met de vertegenwoordigers van de korpsen. Hij hield een toespraak, waarin hij de bands welkom heette in Wassenaar. Daarna volgde in de Langstraat een défilé van de deelnemende korpsen. Om 12 uur begon het eingelijke festival op het Blauw Zwart-terrein. Met het oog op de riskante weeromstandighe den hadden de organisatoren de sporthal in gereedheid gebracht om eventueel daar het concours te laten plaatsvinden. Maar dat bleek niet nodig. De mars- en showwedstrijden konden in de open lucht worden afgewerkt. De prestaties van de verschil lende korpsen werden beoor deeld door een deskundige jury. Aan het eind van de middag wer den in de Langstraat de uitsla gen bekend gemaakt. Alle deel nemende korpsen stelden zich op op het parkeerterrein bij de Molenweg. Loco-burgemeester mr. N. X. W. A. Brink was daar aanwezig om de bekers uit te reiken. De Jaarmarkt-trofee, bestemd voor het korps met het hoogst aantal punten ging naar „Adest Musica' uit Sassenheim, dat in de eredivisie met 212' punten een eerste prijs behaalde. In de jeugddivisie kwam de Majo rette Drumband „MIVA" uit Den Haag tot een eerste prijs. In de derde divisie werd een eerste prijs met 201 punten be haald door „Liefde voor Harmo nie" uit Roelofarendsveen. In de le en 2e divisie werden geen eerste prijzen behaald. „Oranje Nassau" uit Den Haag (180 pnt) en de drumband van de Shell uit Den Haag (180 pnt) bereik ten in deze divisies de beste re sultaten. In de showwedstrijd werd met 120 punten een eerste prijs behaald door De Jonge Pijpers uit Vlaardingen. De prijs voor het beste majorettenkorps, beschik baar gesteld door Irene werd gewonnen door Liora uit De Lier. De prijs voor de beste tamboer-maltre, geschonken door de heer C. J. van Leeu wen, voorzitter van de Carna valsvereniging „De Doylknot- sen" kwam in het bezit van de drukband „Herculos" uit Den Haag/Scheveningen. De heer J. Valkenburg, voorzitter van „Ire ne" sprak een dankwoord tot al len, die het welslagen van het drumband „Herculos" uit Den lijk gemaakt. Beloning voor de winnaar van de amateurs P. Drost uit Lisse Alphen aan den Rijn Voor slechts een handjevol toeschou wers het regende vrijwel de gehele middag pijpestelen is gistermiddag op een parcours in het industriegebied voor de tien de maal de Ronde van Alphen gereden, met wedstrijden voor de jeugd van 12 en 13 jaar, voor de nieuwelingen en voor de amateurs. Winnaar bij de amateurs, waar voor ruim 100 renners van start gingen werd bij verrassing de Lissenaar Piet Drost, die op de laatste vijftig meter nog kans zag de Alphenaar Gerard den Hartog te verslaan toen deze in winnende positie liggend op vijf tig meter voor de finish ging zitten omkijken, waardoor Piet Drost kans zag verassend langs de z.g dode hoek een kleine voorsprong te nemen van nau welijks een meter en deze tot de vijftig meter verder op lig- Jos de Bruyn, gencfe finishlijn te behouden. jeugdwedstrijd. Gerard den Hartog moest daar na nog hard knokken om de tweede plaats te pakken voor A. Verdonk uit De Hoef. Het ver schil was zelfs zo gering, dat de jury van aankomst aanvankelijk de man uit De Hoef als tweede had aangewezen. Een foutieve beslissing die men echter protesten van de Alphenaren snel corrigeerde. Bij de jeugdklasse van rennertjes van 12 en 13 jaar ontpopte Jos de Bruin van Avanti zich op nieuw als een knaap voor toekomst. Met een prachtige stijl wist hij als het ware kop af de overwinning te pak ken. waarbij hij zelfs kans alle tegenstanders op een na de knaap uit Oudewetering J. de Jong te dubbelen. M. Logeman uit Hillegom werd derde. In de wedstrijd voor Nieuwelingen zegevierde P. Zeijerveld uit De 'Kwakel, werd L. Nieuwekerk uit Den Haag 2de en K. van de Wereld uit Nieuwkoop 3de. HAZERSWOUDE „Weghalen van het prikkeldraad rond plantsoenen? Het is misschien noodzaak, mar dan vraag je je wel af wat er van het groen overblijft! Je vraagt je namelijk af of onze jeugd het waard is, dat het prikkeldraad wordt ver wijderd. Uit ervaring is geble ken, dat de jeugd weinig van de plantsoenen overlaat...". Ha- zerswoudes wethouder P. A. Th. v. d. Werf durft het waarschijn lijk wel aan, om het prikkel draad dat in bijvoorbeeld de woonwijk Rhynenburch de ro- zenpiantsoenen omheind, te doen verwijderen. Tijdens de laatst gehouden raads vergadering liet hij zich hier over heel voorzichtig uit, hoewel hij prompt de directeur gemeen tewerken W. Soeters als tegen stander zal ontmoeten van zijn plannen. „Er zijn mensen in de gemeente die juist om het plaat sen van dat prikkeldraad hebben gevraagd, omdat ze het groen bij hopen door de jeugd ver nield zagen". En zijn reactie op wethouder Van der Werfs laat ste uitspraak? „Als je het weg haalt ben je al je plantsoenen kwijt!" Het leefklimaat staat in Hazers- woude de laatste dagen enorm in de belangstelling. Wethouder L. Verweij gooide tijdens de laatst gehouden raadsvergade ring al een visje uit. In het vroege voorjaar stelde een aan tal boomkwekers immers een verzameling heesters beschik baar aan het gemeenteestuur, „ter verfraaiing van die plaat sen, die dat het meest nodig heb ben". De in het groene hart van Holland gelegen gemeente Ha- zerswoude kan nog veel meer groen gebruiken, wanneer men afgaat op een uitlating van Ver weij: „We zijn dankbaar voor de geste van deze boomkwekers hun voorbeeld verdient navol ging". Wat het milieu aangaat heeft deze zelfde wethouder Verweij een1 opvallend antwoord gegeven aan enkele leerlingen van de protestants-christelijke basis school „De Rhynenburch", die hem een interview afnamen voor hun milieukrant. De ver- vuiler zou, aldus de wethouder, moeten betalen. Iedereen zou j een proces-verbaal moeten krij gen, die zijn hond op de stoep zijn/haar behoefte laat doen. Boete heffen op het verontrei- j niggen van de straten acht hij een voorstel, dat hij graag aan de gemeenteraad zou willen j voorleggen. ..omdat de scholen erom vragen". Burgemeester J. ten Heuvelhof vraagt zich af, of er moedwillig wordt meege werkt aan het milieubederf, als men in Hazerswoude alleen al kijkt wat er in het water wordt gegooid. De vijfdeklassers van de Rhynen- burch-school zelf hebben op 26 juni jongstleden ook een onder zoek ter plaatse ingesteld, wat door de bewoners achteloos op straat wordt gegooid. Lege siga rettenpakjes vormden de hoofd moot in hun zoekgebied, de Rijndijk... Gezien de intensiteit, waarmee déze Hazerswoudse jongelui on- der leidng van het onderwijzend personeel het milieuproject hebben aangepakt, zou je gaan denken, dat het op kinderoog hoogte geplaatste prikkeldraad j rondom de rozenplantsoenen i best verwijderd zou kunnen worden... LEIDEN - Blijkens een ingesteld bodemonderzoek behoeft er geen vrees te bestaan dat blij vende schade is aangericht aan panden langs de Rijn- en Schie- kade. Het college deelt dit mede aan het raadslid A. Leeuwenburgh Ing. die vragen had gesteld over de gevolgen van de dem ping van de Trekvliet. De heer Leeuwenburgh had daarbij ge wezen op zakkingen. 1. en W. sluiten niet uit, dat één pand scheuringen heeft opgelo pen tengevolge van heiwerk zaamheden voor de damwand. Als het werk is opgeleverd zul len alle panden worden opgeno men en worden vergeleken met de staat waarin ze verkeerden voor de aanvang van het werk. De gemeente en de aannemer zijn verzekerd voor het geval er schadeclaims komen. KATWIJK Ter gelegenheid van het feit dat de Zwem en Polo club Katwijk afgelopen vrijdag vijf jaar bestond werd in een van de zalen van de Triumfa- torkerk een receptie gehouden. Mede doordat het eerste zeven tal deze week kampioen is ge worden en Joan Poulis kring kampioene op de 200 meter werd waren er zeer veel men sen om het bestuur van Z en PC Katwijk te feliciteren. Als eerste voerde de oprichter en oud-voorzitter van de zwemclub, de heer M. A. de Vries, het woord. Hij blikte terug over de afgelopen vijf jaar en maakte van de gelegenheid gebruik om I een viertal mede-oprichters te huldigen. De dames Jansen- De Ridde, Lange-Van de Oever en de heren Kruize en Korbee ont- vingen een tuil bloemen. De heer De Vries bood namens de waterpoloërs en de leden van verdienste respectievelijk eei. prijzenkast en een clubvlag aan. Wethouder Bergman bracht als voorzitter van de Raad van Be heer hulde aan zijn „beste j klant", zoals hij de Z en PC noemde, en overhandigde een j stopwatch. «af De wielrenners gaan van start SASSENHEIM Zaterdagmorgen werd het nieuwe zwembad in gebruik genomen. Al was het nog geen officiële opening, dat zal 5 augustus gebeuren, toch ging aan de ingebruikname een korte ceremonie vooraf. In aan wezigheid van beide wethou ders, secretaris Bentzen, direc teur Schram openbare werken, raadsleden en leden van de be heerscommissie werd de Sas- senheimse vlag gehesen door mevrouw G. C. Westerbeek-Vis- scher van de beheerscommissie, gesecondeerd door de kleuters Karien Koot en Caria Wester beek, waarna als eerste Peter van Hoekelen (12) aan armen en benen door mevrouw Wester beek en de voorzitter van de commissie in het water werd gedeponeerd. Van grote drukte was nog geen sprake door het koude weer. Woensdags had men op het Raadhuis drak werk tot 10 uur 's avonds met de verkoop van abonnementen. Ruim 2000 wer den er verkocht, t.w. 375 gezins- kaarten (vertegenwoordigende circa 1400 kinderen): 125 kaar ten boven en 208 beneden de 17 jaar. Voorzitter van Overbeeke merkte privé op. dat er bijzonder hard was gewerkt, zodat de jeugd in de vakantie terecht kon. De drie komende maanden zag hij als proefdraaien, waarna de commissie de zaak zal bekijken en met het gemeentebestuur over één en ander overleg zal plegen waar nodig. Gelukkig was hij met de royale ligwf'den. Maar weinig zwem baden zijn er, die zich wat dat betreft met Sassenheim kunnen meten. Hierbij wees hij ook op de speciale kleuterweide met vele banken. Hij hoopte dat er nog speelwerktuigen in zullen komen. Met nadruk zei hij te verwachten, dat het nieuwe zwembad, een stuk gemeen- schapsbezit waar Sassenheim trots op mag zijn, met zorg door het publiek zal worden be handeld. Chef-badmeester van Dijk, tot voor kort adjunct-badmeester te Oegstgeest, rekent op grote drukte, die hij met z'n mede werkers w.o. 3 instructeurs wel zal kunnen opvangen. Grote drukte verwacht ook kantine houder van Hooff, van Snackbar „de Kooi", maar hij heeft reeds MARKTEN ROELOFARENDSVEEN 1 Juli Bloemen Sim Rose, Rood. Wit, Keefer, Alice, Arthur, G. J. Sim. Shocking 9—15, Carnaval 15-2-1, Charmeur 27—34. Lena 11—17. Le Rève 19—20, Rozen Gnrnette. Carol, Zorlna 47, Sonora, Motrea, Nordia, Carina, Fabergé 7—11, Baccara 19 —31. Sonla 13—21, Belinda 10—17, Carla 17—24, Esther Ofarlm 10—17, Lelies 15—27, Alstroemeria 6—26, Centaurala 14—26, Violieren 6-13 p.st Trnsnnjers .35—1.40, Fresia's 40— l,20.Chrysanten-jaarrnnd 1.20- 1,60, Esther Rond 12—60, Wlrrals i Supreme 45—30, Gladiolen 1.20—1.75. 1.50—2.00, Duizendschoon 12—18. B'oemkool 6 I 47—91, 8 I 29— i 50, S|,itsk,..>| u;. Sla 20. Uien p. kc. J 2528. Peterselie 35. Tuinbonen 26. Aanvoer Waspeen 9000 kg 5 jaar ervaring op dit gebied in het zwembad te Heemskerk. Met vrouw en dochter zal hij het zeker wel klaren. Van de zijde van de politie word: er nog op gewezen de rijwielen en bromfietsen, op het parkeer- I terreir af te sluiten gezien de ervaringen met andere zwemba den, waar haast dagelijks dief- I stallen plaatsvinden. r HAZERSWOUDE— In de nacht van zaterdag op zon dag werd de sigarettenauto maat van de sigarenwinke lier J. Borst aan de Da-Cos- tasingel in de Hazerswoudse wijk Rhynenburch vernield. Daarnaast bleken zo'n twin tig pakjes sigaretten te zijn ontvreemd. Het geld liet (en) de „roker(s)" op de bestem de plaats liggen. ZOETERWOUDE— Pater C. Boer. missionaris van het H. Hart, vertrekt morgen weer naar de missie. Dit maal naar een nieuw ge namelijk West Irian, pater Simon Schuur vai zelfde congegratie heeft ge werkt en vorig jaar septem ber is gestorven. Pater Boer is afkomstig uit Amsterdam maar heeft zijn vakantie Zoeterwoude doorgebracht waar zijn vader in Huize Emmaus verblijft. De werk groep Missie- en Ontwikke lingshulp heeft besloten hem te "adopteren" terwijl de pa rochianen hem na zijn af scheidspreek bij de collecte royaal bedachten. ZOETERWOUDE De werk groep Missie- en Ontwikke lingshulp heeft voor het eerst tezamen vergaderd met de Zendingscommissie van de Hervormde kerk Er werd veel informatie uitgewisseld. Besloten werd de aktie „Kom over de brug" geza menlijk te gaan voeren, voorbereiding daarvan komt men ap 5 september weer bijeen. ZOETERWOUDE— Op de jaarvergadering van de ta feltennisvereniging Effect '54 is het bestuur uitgebreid met de heren Karei van Muijden en Nico Hulsbos. Deze laat ste zal voortaan samen met voorzitter H. v.d. Berg de competitiezaken regelen. Bij het formeren van de teams voor de komende competitie zal getracht worden ook voc het eerst een damesteam i te schrijven. Er werd af scheid genomen van het be stuurslid Herman de Hoop welke gaat verhuizen. LEIDERDORP— De Anjer- kollektie die de afgelopen week in Leiderdorp werd ge houden bracht 1007,97 op. Tijdens de kollekte is vast komen te staan dat Lei derdorp overdag wel ontvolkt is. De collektanten moesten, wilden ze wel iemand thuis treffen, in de avonduren langs gaan. Er waren 54 collectan ten. De bedragen per collec tant varieerden van 4,- 54,-. BODEGRAVEN De heer P. H. van Mullum, oud-speler van Gouda, wordt de nieuwe trainer van ESTO. LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is de heer N. T. Bakker tot doctor in de god geleerdheid gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „De hermeneutiek van de Römer- brief van Karl Parth". Pro motor was prof dr, H. Berk hof. LEIDEN Aan de Leidse Universittit is de heer A. M. Monnes, wetenschappelijk medewerker eerste klasse bij de afdeling experimentele plantkunde aan de Leidse Universiteit, tot doctor ii wiskunde en natuurweten schappen gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „In dole 3-scotic scid oxidase ac tivity in root nodules and roots of Lupieus/L. Purific ation and kinetics of the enzy me". Promotor was prof. dr. A. Quispel. LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is de heer B. Kraal, wetenschapelijk diewerker bij het bioche misch laboratorium van de Leidse Universiteit, tot doc tor in de wiskunde en na tuurwetenschappen gepromo veerd op een proefschrift, getiteld „Structural studies on the coat protein of Alfalfa Mossio Virus" Promotor was prof. dr. L. Bosch. WARMOND Aan de Leidse universiteit is geslaagd voor het examen culturele antro pologie mej. C. Kraan. VOORHOUT Met ingang vandaag zijn cfe openings tijden van het Columbiabad als volgt: van 7-9 uur vrij zwemmen; de lesuren de groepen 3, 4 en 5 blijven ongewijzigd. De kleuters krijgen les in twee groepen en wel van 8.30 tot 9.30 uur en van 9.00 tot 9.30 uur; 15-20 uur vrij zwemmen. Op zaterdag en zondag is bad geopend van 14.00 tot 18.00 uur. Deze maand i den de laatste donaties geïnd. Het donatiegeld wordt gespaard voor een verwar- mirgsinstallatie en voor een nieuw bad. VOORHOUT Postduivenver eniging De Voorhouter deed afgelopen weekend mee wedvluchten vanaf Chateau- roux, St. Ouentin en Survil- liers. De eerstaankomende duiven waren van P. Ange- vaare, A. v. d. Slot en A. Diemal. In de afdeling Vites se tot 300 km is de comb. v. Schie/Meeuwissen kampioen geworden. In de afdeling Midfond tot 425 km J. J.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4