Gehandicapten doen ook graag mee REIS- DEVIEZEN Wijziging wet ruilverkaveling ÊGidócSomont Strandweer niet gunstig in juni MARKTEN OOK Wat u moet weten Markten ZATERDAG 1 JULI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 7 DEN HAAG In Nederland wonen onge veer 400.000 gehandicapten, mensen die zich graag als leder ander gewoon en on gehinderd in de samenleving willen bewe gen. Voor hen is dat echter vaak niet mo gelijk, omdat onze openbare gebouwen, ho recabedrijven, bioscopen, musea, leeszalen, kerken, recreatiegeebieden, sporthallen en het openbaar vervoer geen rekening met hen houdt. Zij worden letterlijk buitenge sloten. Om daarin verbetering te brengen heeft een aantal verenigingen en instellin gen op het terrein van de zorg voor gehan dicapten de koppen bij elkaar gestoken en een werkgroep gevormd, die richtlijnen moest samenstellen voor het toegankelijk maken van openbare gebouwen en voorzie ningen voor gehandicapten. Ook de over heid heeft meegedacht. De werkgroep heeft zich speciaal bezig ge houden met gebouwen en recreatievoorzie ningen. Als resultaat van dit overdenken verscheen in 1970 een eerste rapport; thans is deel twee verschenen van „Gehan dicapten en openluchtrecreatie". Zeker nu er steeds meer en omvangrijker recrea tieobjecten in Nederland tot stand komen, acht de werkgroep het van het grootste be lang er de aandacht op te vestigen dat cok gehandicapten van deze voorzieningen graag gebruik willen maken. Naar de me ning van de werkgroep behoeven de aan passingen meestal niet veel kosten met zich mee te brengen, wanneer er maar in een vroeg stadium, zodra het programma van eisen wordt samengesteld, aandacht aan wordt besteed. Van de vele bouwkundige obstakels die voor een gehandicapte veelal een zware of zelfs onoverkomenlijke barrière vormen en die een gebouw ontoegankelijk en/of on bruikbaar maken, volgen hier enkele voor- beeldeji: ontbreken van nabij gelegen par keerruimten; hoge stoepranden, trappen en bordessen of steile hellingen; draaideuren of te smalle toegangsdeuren; te smalle gangen, kamer- en toiletdeuren; onvoldoen de ruim toilet, derhalve ongeschikt voor rolstoelgebruikers; te kleine liften met on bereikbare bedieningsknoppen; in vrije ruimte staande obstakels, bijvoorbeeld laaghangende markiezen (blinden en slechtzienden), slechte akoestiek (doven en gehoorgestoorden). Niet alleen de 400.000 gehandicapten zijn bij te treffen, vaak bouwkundige, voorzieningen gebaat. Daar zijn nog de tijdelijk gehandi capten; een niet te verwaarlozen groep. Voor moeders met kinderwagens en be jaarden zijn in feite dezelfde bouwkundige voorzieningen noodzakelijk. Het aantal kin deren beneden de twee jaar, dat in kinder wagens wordt vervoerd, bedraagt gemid deld 480.000. De groep waarvoor de meest uitgebreide voorzieningen nodig zijn, zijn de rolstoelgebruikers. Hun aantal wordt geschat op 9.000 tot 13.000. Het aantal ge handicapten stijgt jaarlijks, in het bijzon der door het toenemende aantal verkeers slachtoffer. Het aantal rolstoelgebruikers zal dus ook nog aanzienlijk toenemen. Een harde waarheid. Naast de groep van de in hun beweging en verplaatsing beperkte ge handicapten, zijn ook de visueel en auditief gehandicapten van belang in verband met te treffen bouwkundige voorzieningen. Er zijn in Nederland ongeveer 7.000 blinden. Verder een grote groep van slechtzienden, in allerlei gradaties. Het aantal geheel do ven bedraagt ongeveer 10.000 personen. De groep van slechthorenden, eveneens in al lerlei gradaties, is aanzienlijk. De werkgroep geeft toe, dat het bijzonder moeilijk is om de toegankelijkheid en de bruikbaarheid van gebouwen en recreatie voorzieningen op iedere vorm van handi cap af te stemmen. Daar over het alge meen de stoklopers en de rolstoelgebrui kers de grootste moeilijkheden ondervinden, worden de terreinen en gebouwen toegan kelijk en bruikbaar genoemd, die aan de voor deze groep te stellen eisen voldoen. De werkgroep wijst er niet ten onrechte op, dat de getroffen voorzieningen vrijwel steeds voor alle niet-gehandicapten de al gehele leefbaarheid eveneens vergroten. Ie dereen profiteert van bijvoorbeeld het weg nemen van drempels, goede akoestiek, kleurverschillen en geen overstekende neu zen bij trappen etc. Inbouw van liften ten behove van gehandicapten komt ook ander transport ten goede. Wegvallen van drempels vergemakkelijkt het schoonma ken etc. Wat is er in de loop der jaren zoal bereikt voor de gehandicapten? Sinds 1964 zijn met de verschijning van het rapport „Voorzie ningen openbare gebouwen" de toeganke- lijkheidseisen bekend bij overheid en ge meentebesturen. De werkgroep constateert echter met enige spijt, dat in het algemeen in de zestiger jaren onvoldoende aandacht aan deze materie is geschonken. Veel posi tiever was de bijdrage van de toenmalige minister van C.R.M. dr. M. Klompé, die bij de opening van „Het dorp" beloofde, dat het subsidiebeleid van haar departe ment erop gericht zou worden de toeganke lijkheid voor gehandicapten als eis te stel len. Nu is het zo, dat overdekte sporthalen, sportzalen en zwembaden, willen zij voor subsidie in aanmerking komen, toeganke lijk moeten zijn voor gehandicapten. Een aantal zwembaden werd reeds aangepast. De staatssecretaris van C.R.M., mevrouw S. van Veenendaal, heeft onlangs aange kondigd dat een „Wet op de toegankelijk heid van het openbare leven voor gehandi capten" in voorbereiding is. Voor een ongehinderd bewegen in de samen- leving is echter meer nodig dan alleen het toegankelijk maken van gebouwen en van recreatievoorzieningen. Evenzeer is de in stelling van de niet-gehandicapte ten op zichte van de gehandicapte van belang, al dus de werkgroep. Zowel overdreven aan dacht of hulp als de gehandicapte uit de weg gaan, schaden eer» normale omgang en wat belangrijker is, het belemmert de integratie. Tenslotte is een voorwaarde voor het vrij be wegen van de gehandicapte, dat de ver voermiddelen (tram, trein, metro) op hem zijn ingesteld. We kunnen nog zulke mooie en aangepaste gebouwen, recreatieparken, hotels en andere voorzieningen maken, maar als de gehandicapte deze objecten niet kan bereiken, is alle moeite en geld tevergeefs. HAN HEEZIUS >oor rolstoelgebruikers een onoverkomelijke barrière. Op een tentoonstelling van voertuigen voor invaliden in München werd deze invalidewagen getoond, waarmee ook een trap beklommen kan worden. MINISTERS AKKOORD Afscheid van J. Visser LISSERBROEK Onder zeer genomen van de heer J. Visser, hoofd van de school in de Lis- serbroek, die met pensioen gaat. Na het afscheid van kin deren en ouders, donderdag, werd gistermiddag in de'„Meer koet" een officiële afscheidsre ceptie gehouden, waarbij vele sprekers het woord hebben ge voerd. "Jamens de ouders en oud-leerlin gen bood de heer A. Enthoven een fraaie Zaanse klok aan. Voorts werd de heer Visser toe gesproken door de heer Dar- lang, namens de schoolhoofden in de Haarlemmermeer, me vrouw Schwin, oud-hoofd der kleuterschool, de heer Potman, namens het ijsclubbestuur, de heer Kroon van Abbenes van de vereniging. Het Zwakke Kind en de heer Steenstra. De heer Vis ser sprak een dankwoord. Gis teravond had de algemene re ceptie plaats, het „vierde be drijf", zoals de heer Visser hot noemde. Zeer velen kwamen nog uit Lisse en Lisserbroek de heer Visser hartelijk danken voor het onderwijs dat zij zelf of hun kinderen in de afgelopen 28 jaar mochten genieten. IOELOFARENDSVEEN Bloemen veiling, 30 juni 1972: Anjers Sin Rose, Wit. Keefer. Arthur, Prince Ann, Anne Marie. Esperence 7—1: Sim Rood, Alice. Yellow. Shockln. Pink, Le Rêve 8—17. Charmeur 15- Rozen Garaette. Roswitha, •ol, Sor 3—7. Carlr inent 7—11. Bellnc r Ofarim, Mutrea 9—14, Carl: 15—20, Peer Jerbera's 1926. Lelies 23 26. Violieren 10—15. Alstroemerla 8— 14. Centaurla 15—17. Eremurus 11— n 27-40. Irissen 1.05—1,85 >dea 46—66. Llatris 1.00—1.75. Sto 90—95. Scablosa 1,25 per bos. B I E I—I cfl fcivi i KANTOORINRICHTING BRANDKASTEN 1 KANTOORMEUBELEN DIREKTIEKAMERS MAGAZIJNKASTEN KANTINEMEUBELEN j Meisje (2) ontvoerd en vermoord DUINKERKEN (AFP) In de buurt van Duinkerken is giste ren een meisje van twee jaar ontvoerd en vermoord door drie mannen, die de vader van het kind in diens auto hadden aan gevallen en het meisje meena- Het lijk van het meisje is later op de middag bij de ertshaven in Duinkerken aangetroffen. Het kind bleek verdronken te zijn. Koor reisdeviezen en Hlle verzekeringen ^71 LEIDSE mSPAARBANK r NOORDWIJK De directeur van het postkantoor heeft erin toegestemd, een brie venbus te plaatsen bij het VVV gebouw. Een goede ge dachte, gezien de centrale ligging van het WV-kantoor. Ook een extra-service voor het vele publiek dat zich ge durende een groot deel van het jaar zich bij of in het kantoor ophoudt. NOORDWIJK Op een boer derij aan de Pickéstraat heeft een zaldzaam geval van adoptie plaatsgehad. Een pasgtboren hertje, dat vertrapt dreigde te worden in het hertenkamp, werd lief devol opgenomen door een geit, op de boerderij. ALPHEN A D. RIJN Het gaat goed met de Laura 1972. Vorig jaar ruim 60" schrijvers, thans is het getal 800 al overschreden. Zater dagmorgen vroeg, werd een groep Engelse deelnemers aan de zilveren Laura be groet in Rotterdam. He staat dus vast, dat Laura '72 een internationaal karakter krijgt. Data om te onthouden: reünie 23 maart 1973. Avond- laura 4. 5. 6 en 7 juni '73; Laura 1973 op 3, 4, 5 en 6 juli. Vonnis Davey gehandhaafd ANKARA (AP) Het Turkse hof van appèl heeft vrijdag de ver oordeling van de 14-jarie Timo thy Davey tot zes jaar en drie maanden gevangenisstraf we gens handel in verdovende mid delen gehandhaafd. De vijf rechters van het hof ver klaarden dat Timothy met drie andere buitenlanders had sa mengezworen om 26 kilo hasj te verkopen in Istanboel, zoals hem in de aanklacht voor de rechtbank ten laste was gelegd. Davey heeft bekend dat hij in derdaad verdovende middelen wilde verhandelen. Jaarvergadering bij Zaalberg LEIDEN De belangstelling voor de jaarvergadering van de N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen Dekens v/h J. C. Zaal berg en Zoon getuigt van de goede gang van zaken van dit bedrijf en de aanwezige aan deelhouders getuigden daarvan met lof voor directie en com- Een voornaam punt van bespre king was de in Vlijmen geves tigde spinnerij, waar voor de gehele Europese tapijtindustrie wordt gewerkt. De in een krant geuite bewering, dat Zaalberg daarbij de enige is, die de tapij tenindustrie voor Europa voor ziet, werd door het bestuur ont kend. Intussen is de spinnerij volledig bezet met werk, maar of er ook uitbreiding aan deze spinnerij zal worden gegeven, hangt geheel van de conjunc tuur in de toekomst af. Naar aanleiding van de jaarcij fers, die aangeven, dat er eer bedrag van 256.348 aan de al gemene reserve is toegevoegd, merkte een der aanwezigen op, of het niet tijd wordt ook eens te denken aan het kweken een dividend-reserve. Op vraag of er ter gelegenheid het 200-jarig bestaan iets voor het personeel was gedaan, ant woordde de voorzitter bevesti gend. Op 'n vraag uit de verga dering over een mogelijke fusie, antwoordde de voorzitter, dat hij zich met de huidige toestand kiplikker voelt, terwijl de heer Keuning er aan toevoegde, dat Zaalberg altijd open staat voor mogelijke samenwerking, op het ogenblik is er nog geen behoefte aan fusie. Pijpleiding Hanoi-grens China bijna gereed WASHINGTON (AP) Noord- vietnamese ingenieurs zijn bijna gereed gekomen met een nieu we olie pijpleiding van Hanoi naar de Chinese grens in een poging de Amerikaanse mijnen- blokkade van de Noordvietna- mese havens te doorbreken, al dus heeft het Amerikaanse mi nisterie van defensie bekend ge maakt. Amerikaanse vliegtuigen hebben een Noordvietnamese pijpleiding van Hanoi en de havenstad Hai- fong naar het slagveld in Zuid- Vietnam en Laos door middel van bombardementen doorge sneden. Funktionarissen van het Ameri kaanse ministerie van defensie schatten dat Noord-Vietnam ge noeg olieprodukten heeft om het tenminste enkele maanden zon der aanvoer van nieuwe oliepro ducten uit te houden. NOORDWIJK en LEIDER DORP Hoofdagent J. L. Knauf van de Noordwijkse gemeentepolitie en de opper wachtmeester der Rijkspoli tie M. Groen te Leiderdorp behaalden aan de sportschool Luiten te Leiden de 6e graad zwarte kersenbloesem jiu-jit su, de hoogst bereikbare kwalificatie in deze sport. Scheerapparaat hield vliegtuig drie uur vast SCHIPHOL (ANP) Een geluid makende koffer heeft donder dagavond het vertrek van een vliegtuig van Transavia drie uur uitgesteld. Bij het inladen van de bagage in het Caravelle-vliegtuig, dat om middernacht met negentig va kantiegangers naar Malaga moest vertrekken, hoorde een van de employees een zoemend geluid. Toen op Schiphol tenslotte de kof fer met de nodige omzichtigheid was geopend bleek het verdach te geluid afkomstig te zijn van een scheerapparaat. Het appa raat, dat op batterijen werkte, was in de koffer gaan lopen. LEIDEN Aan de Leidse uni versiteit is gepromoveerd tot doctor in de sociale weten schappen op een proefschrift, getiteld Onderwijs, ver vreemding; en aanpassing, de heer J. Kaayk. Promotors waren prof. dr. J. P. Holle man en prof. dr. J. P. van de Geer. Tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen is gepromoveerd de heer K. Kortmuld r op een proefschrift, getiteld ,,A comparative study in colour patterns and behaviour". Promotor was prof. (ir. J. J. A. van Iersel. (Van Tot over zoveel iveken A LS alles goed gegaan is, zijn vanavond vele honderdduizenden Ne- derlanders op de plaats aangekomen waar ze voor een paar we ken vakantie gaan vieren. Schoolbanken, kantoorbureaus, tekenta fels, spreekkamers, studio's, Tweede Kamer, bouwwerken, winkel of scheepswerven, ze missen allemaal een groot aantal vertrouvfde gezichten. Het is er overal een beetje stil geworden, terwijl daar waar anders de natuur in rust haar spel spelen kan, een ongewoon grote verza meling mensen nieuwe krachten, zonnewarmte en een beetje brtiin aan het opzoeken is. Gek dat ze dan niemand missen; Biesheuvel niet, Den Uyl niet, Hil- terman noch Willem Duys; zelfs Ajax en Feyenoord komen all<ien maar in de gedachten, wanneer bij het inkijken van een Nederlahd- se krant blijkt, dat journalisten voor hun komkommer-misère m$ar weer eens over de „Meer" en de „Kuip" zijn gaan schrijven. Is zo'n grote vergeetpartij eigenlijk wel gek? Helemaal niet; het is alleen maar een goed teken, dat ook de mensen van 1972 voldoende gezond verstand hebben ook te kunnen relativeren. YVUE in staat is om een paar weken helemaal niet serieus over oorlogen, opstand, burgertwisten en hongersnood te denken, moet zeker de keukenruzies van de Nederlandse politiek, het geleu ter van veel zendtijd-vullers en de verborgen lust- em onlust gevoe lens van nationale sporthelden kunnen vergeten. Vergeten en hopen moet daarom dezer dagen maar het algemene pa rool zijn. Hopen, dat eind augustus Biesheuvel een betere sleutel voor menig slot gevonden heeft; hopen dat Den Uyl wat minder zuur doet en wat meer denkt aan de daden die hij stellen moet, wanneer links weer eens met regeringsverantwoordelijkheid is be last. Hopen dat na de zomer iedereen zo gelouterd terug is, dat hij wat minder uitsluitend aan eigen belang denkt en de medemens een ruimer plaatsje in zijn hart gunt. \7ANUIT deze krantenkolom een groet aan allen die dat probertn gaan. Tot over zoveel weken; twee of drie wanneer u de vakaji- tiegenoegens tot een CAO-lengte inperken moet; tot over meer we ken, wanneer u hoe dan ook erin geslaagd bent langer weg te blij ven van schoolbanken, kantoorbureaus enzovoort. En vóór we het vergeten: veel mooi weer en weinig verkeersonveilig heid. parlementaire redac tie) DEN HAAG De ministerraad heeft een voorstel van minister Lartlinois (Landbouw) goedge keurd tot wijziging van de ruil- verkavelingswet. Dit heeft pre mier Biesheuvel gisteravond na afloop van het wekelijkse kabi netsberaad bekend gemaakt. In het wetsontwerp tot wijziging van de ruilverkavelingswet dat nu bij de raad van stute ligt voor advies, worden als belang rijkste bepalingen genoemd: wijziging van de stemmingspro cedure. De bepaling dat betrok kenen die niet hebben deelgeno men aan de stemming automa tisch geacht worden te hebben voorgestemd en aanpassing van de financiële voorwaarden, waaronder de ruilverkavelings rente. De vlag niet uit bij de pers TA/TINISTER Engels heeft het debat over de perssubsidie zonder in de put te vallen overleefd. Maar het totaalresultaat blijft zoda nig, dat er geen reden voor de pers is om de vlag uit te hangen. Er zijn in de Kamer woorden gesproken die de indruk moesten ma ken dat achter die woorden zaken van de allerhoogste betekepjs schuilden. Humbug; want regering en Kamer hebben niet meer ge daan dan met veel omslag noodverbandjes aanbrengen. Het echte structurele probleem van de pers is niet opgelost. Subsidies zoals die straks via veel omwegen gegeven gaan worden, kunnen tijdelijk de pijn en het gevaar dat onze pers zijn pluriformi teit aan voorlichting verliest, wat verzachten Vanuit de Kamer is minister Engels op een paar punten duidelijk gemaakt, dat lljj maar zijn best moet doen om het kabinet tot verder bijvijlen te be wegen; bijvoorbeeld door het weglaten van de bepaling dat het be drijfsfonds voor de pers gevoed moet worden uit opcenten op de STER-tarieven. Maar structurele fouten, die al gemaakt werden door vroegere kabi netten toen men besloot reclame in Hilversum toe te laten en dóór andere kabinetten die vonden dat de dagbladbedrijven economisch niet veel anders behandeld moeten worden dan cola-fabrieken 4f postorderbedrijven, blijven in het spel zitten. Daarom de vlag niet uit; hoogstens halfstok. Bankoverval in Nijmegen (Van onze correspondent) NIJMEGEN Omstreeks twee uur hebben gisteren twee jonge mannen een overval gepleegd in het bijkantoor van de Algemene Bank Nederland, aan de Hatert- seweg te Nijmegen. Met een pistool bedreigd perso neel werd een bedrag van ruim 21.000,- afhandié gemaakt en de mannen verlieten de bank en reden snel weg in een rode Volkswagen. Later op de mid dag werden inzittenden van een auto die aan het signalement beantwoordden, door de Arn hemse politie aangehouden. Ze bleken echter niets met de over val te maken te hebben gehad. DE BILT (ANP) De va kantiespreiding heeft voor hen die nun vrije dagen dit jaar al vroeg langs de kust doorgebracht hebben, niet veel gunstig strandweer opgeleverd. De dagelijkse waarderingen vn de aange naamheid va het strand weer, uitgedrukt in een schaal van 1 t/m 10, geven bepaald geen optimistisch beeld. Hierbij moet aan de cijfers dezelf de betekenis worden toegekend als nog gebruikelijk is op vele scholen: 1 is zeer slecht, 6 is juist voldoende en 10 is uitmun tend. Als gesteld wordt dt bij een gemiddelde waardering van minstens 7 voor de ochtend en middag samen, pas van een ge slaagde stranddng gesproken kan worden, als de ochtend waardering niet lager dan 6 en de middagwaardcring niet lager dan een 7 is goweeest, dan valt het beeld voor deze junimaand voor de stranden van de wadde neilanden het gunstigst uit. aar telde juni elf stranddagen, tegen slechts zeven voor de stranden van Noord- en Zuid-Holland en de Zuldhollandse en Zeeuwse ei landen. Opmerkelijk is dat htt middagstrandweer dit jaar op vallend beter was dan dnt van de ochtend. Zozeer zells dat langs de gehele kust ongeveer 12 strandmlddagen voorkwa men.Omdat pas van de luatstc vijf jaar strandwaarderingen ter beschikking staan is alleen een vergelijking mogelijk met de jaren die vlak achter ons lig gen. Daaruit blijkt dat ook de junimaanden van 1968 en 917!, evenals dit jaar, maar een ge ring aantal stranddagen ople verden, nl. rond 7. Aanmerke lijk beter was het voorzomer- weer vun 169 en 1970. In 1970 bv. bedroeg het aantal strand dagen op de Waddeneilanden zelfs 15, langs de kust van N- en Z-Holland 18 en op de eilan den In het Deltagebied 22. LEIDEN— Hel VVV Leiden het-ft voor de vakantie een speurtocht uitgeschreven De deelnemers moe'en tien personen opsporen die allen iets met èén vnn de Leids? musea te maken hebben. De speurtocht begint vandaag en duurt tot 15 augustus. De prijzen zijn o.a. een transis tor-radio, fototoestellen en voet balschoenen. Dc prijzen zulhm 13 september worden uitgereikt. Markten 1 Juli. Kaasmarkt LEIDEN, 30 Juni Aanvoer: 1 partijen Goud. se en 3 partijen Leidse kaus. PrIJ zen (In guldens per kg): Goudse ex tra kwal. tot 4,85: Leidse le kwal. 5,28-5.50. Handel: kalm. ulvelbeurs LEEUWARDEN, 30 Juni commlsslcnoterlngen dn guldens per kg): Goudse kaas 3,70: Edam mer kaas 3,4S: broodkaas 3.50, han del: flauw. Jroentevelllng Lelden Champignons rode kool 46-52. spitskool 8-12. post leln 39-16. rabarber 12-32, splnazh 10-27. prei 101-142, tomaten A 605 725, B 6S0-705, C 660-GS0, CC 550-575 waspeen 42-60 per 100 kg. meloener 173, bloemkool A 59-112. bloemkoo B 38-86, bloemkool C 27-60, komkom mers AA 17-17. A 15-16, B 15. C 15. sla A 6-25 per 100 stuks, bospeen 37-77. kmten 1G-33, peterselie 7-"" radijs 12-20. Selderij 11-17. uien 8 per 100 bos. Chichester: geen hulp PLYMOUTH De organisa toren van de transatlanti sche solozeilrace Plymouth —Newport waren ook giste ren niet in staat bij bena dering de positie te geven van de Franse driemast schoener Vendredi Treize met Jean-Yves Teriain aan aan het roer. Deze gigant onder de eenmansboten wordt als veruit het snelste schip aangemerkt. Sir Francis Chichester heeft koers gezet naar Plymouth, waar gis teren de Tsjech Richard Konols- ki opnieuw is gestart. De Tsje chische zeiler was enkele dagen geleden met een gebroken mast in de thuishaven teruggekeerd en heeft zijn schip Nike zeil klaar gemaakt. Chichester's zoon, de 25-jarige Gi les, is p?r helicopter aan boord gebracht van het Britse mari ne-schip „Salisbury", dat onder weg is naar Sir Francis. Het Britse fregat heeft ook een dokter aan boord. De 71-jaTige Sir Francis heeft geen hulp wil len aanvaarden van het Franse weerschip France II, dat na zijn dramatische seinen: „Ik ben zwak en heb het koud", ter assistentie naderbij kwam. Op de foto het woerschip en de Gip sy Moth V van Chichester. (ADVERTENTIE) Ga óók eens naar een opera die F u niet kent van de plaat.- C In Schevenlngen kan dat. Want in het Circustheater staat in 1972/1973 een zeer aantrekkelijk operaselzoen ie wachten, met eer^ boeiend en uiterst gevarieerd repertoire, Een leeüzo uit 4 eeuwoi) muziek theater Reprise van MociteverdiY 'L'lncorortaziono di Poppen', die vorig jaar zoveel supcès oogstte. Geliefde opera's als Verdi's 'Nabyc- co', Strauss' 'Fledermaus', Wagners Lohenqrin', Puccini's 'Tosc.Y on Donizetti's Lucia di Lammermoor'. Première voor Nederland: il.do- rrenep' van Mo2art Met Elly Am'ellng. Reprise van Haydns. speelse 'Fedelt&.Premiata' Mei Renato Capeccfu on Eugenia Ratti Twee Sla- vische opera's (BartóVs 'Blsuwbaard's Burcht'en Janéóek'6.'Uit een Dodenhuis') in Nederlandse vertalingen En samen met Ugeti'a 'Ayentures ét Nduvelles AVêmurös op één avond: de wereldpremière van 'Satyricon van Madema, ondet leiding van "de componist. - De Nederlandse Operastichting brengt'een scala aan mogelijkheden voor liefhebbers en voot hen, die hol muziektheater nog niet kennen Er is dan ook op uoferekend. In het Circustheater Reserveer bijtijds uw abonnement. Dan weet u zeker dat u straks goed zit. Zenden naar: Administratie Do Nederlandse Opera stichting. Stadsschouwburg, Amsterdam-C. Stuur mij gratis de geïllustreerde brochure mot het complete programma voor het seizoen 72/73 In het Circustheater te Schevenlngen. LC-3 Naam-

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7