lErnstig verschil van mening 1 in de Voorschotense raad Goed heren enkel op de Munnik WEER AVOND VIERDAAGSE IN TER AAR HVS kampt met moeilijkheden Raad Koudekerk wil centraal antennesysteem In sloot verdronken Schoolarts Niemeyer gaat met pensioen Verbouwing Katwijks raadhuis Katwijk krijgt geen (dure) muziekschool ZATERDAG 1 JULI 1972 LEIDSE COURANT tua|De Voorschotense gemeenteraad kreeg gisteravond te maken met een ernstig verschil van mening binnen het College van burge- rket meester en wethouders, toege spitst tot de burgemeester en de et loco-burgemeester Baron De Vos van Steenwiik. Bij het voorstel tot benoeming van de plaatsvervangende leden voor de commissie voor interge- - meentelijke samenwerking, vroeg de burgemeester de raad of stemming per briefje of bij acclamatie mogelijk was ter vereenvoudiging van de proce dure. Alleen wethouder De Vos van Steenwijk (WD) wenste stemming per briefje omdat over personen gestemd zou wor den. Hoewel de burgemeester I nogmaals verzocht om de leden per acclamatie te benoemen, I deed de wethouder geen stap te rug en bleef bij stemming per briefje. De burgemeester las daarna een gedeelte voor uit de notulen van een vergadering ge houden vorig jaar waarbij wet houder De Vos als voorzitter op trad en waarin de wethouder toen de raad adviseerde om maar zonder stembriefje ak koord te gaan. Wethouder de Vos antwoordde hierop: ,,Ik heb thans bezwaar tegen een stem ming, die niet door middel van een stembriefje gebeuren gaat. Ik vraag gewoon naleving van het reglement. Bovendien heb ik bezwaar als wethouder en loco burgemeester door de voorzitter aangesproken te worden met „die man" en „dat is diezelfde man, die toen voorzitter was". Wanneer ik vorig jaar fout was als voorzitter dan behoef ik dat nu niet nogmaals te zijn. Als burgemeester kent de voorzitter de gemeentewet blijkbaar niet". De gemeenteraad ging daarna stemmen per briefje en deed dat ook bij de benoeming van een lid voor de commissie van Maatschappelijk Werk. Bij ope ning van deze stembriefjes was er een: „Doe aan deze verto ning niet verder mee". Hierop vroeg de nestor van de raad, Drs. A. F. van der Laan het woord en constateerde dat de sfeer niet zo was als Voor schoten het gewend is. Het kon een oorzaak hebben omdat de vakanties voor de deur staan, maar de gemeenteraad doet een dringend beroep op het College van b. en w. om de vergadering zakelijk te houden. Mr. Begeer (VVD) kon begrip opbrengen voor de spanningen binnen het college van b. en w. maar vond het niet de stijl die Voorschoten past om meningsverschillen bin nen b. en w. over de tafel heen te brengen. De gehele vergadering bleef de spanning te snijden. Bij de mo tie creatieviteit op de scholen en voorzieningen voor de wer kende jeugd stemde het College verdeeld. Tegen waren de wet houders De Vos en Iestra, voor de motie de wethouders Pels en Esselaar. De motie werd met 9 stemmen voor en 6 tegen aange nomen (vier raadsleden waren afwezig). Het beschikbaar stellen van een extra krediet van 24.500 ten behoeve van „De Lindehoeve" was de gelegenheid voor de raadsleden om nogmaals de hele zaak Jeugdhuis „De Linde hoeve" uit te praten. Twee moties werden ingediend. Door de VVD met de strekking dat het open jeugdwerk goed begeleid moet worden omdat anders het gebouw er straks wel is, maar geen doelmatig ge-1 bruik en daarnaast werd aan- j sluiting verzocht met andere ge-1 meenten om eventueel alsnog iets te krijgen uit de rijkssubsi- diepot. Door de PvdA werd in een motie vastgelegd dat b. en w. dringend verzocht worden de Stichting De Lindehoeve i.o. te benaderen en te verzoeken om het beheer van het jeugdhuis te willen voeren en indien deze stichting niet akkoord gaat het beheer op te dragen aan de commissie jeugdaangelegenhe- j den. De voorzitter schorste de vergadering voor beraad binnen j het College (wethouder De Vos nam geen deel) en na herope- LEIDEN De heer Den Duik heeft gisteren afscheid genomen van zijn collega's in het belastingkantoor. ning ging de raad akkoord met Elf jaar is hij in Leiden werkzaam geweest als hoofdinspecteur voor de accijnzen in Leiden. Op de re- het voorstel deze moties te be- ceptie waren vele raadsleden en leden van het college van b. en w. aanwezig. Veel grote cadeaus kreeg handelen in de betreffende com- de heer Den Duik aangeboden. Helemaal echt gaat hij nog niet van zijn rust genieten. Hij is nog actief missievergaderingen. in het kerkelijk leven en hij is lid van provinciale staten. ITER AAR Gestimuleerd door het succes van de vorig jaar voor het eerst georganiseerde Avondwandelvierdaagse er deden toen niet minder dan 846 mensen mee wordt ook dit jaar weer in de Ter Aarse dre ven gewandeld. Volgende week op vijf, zes, zeven en acht ju- ven tot 1 juli. Kosten daarvan zijn 1,50. Latere inschrijving? kost een rijksdaalder. Men kan inschrijven bij alle scholen, melkhandelaren in Ter Aar en voorts bij mevr. Hoogeveen- Zandbergen, Geerweg 79, H. Spek Kerkweg 28 en J. Hop, Stouthandelstraat 5. li kan er gewandeld worden Alle deelnemers die de marsen binnen de gestelde tijd uitlopen ontvangen ean herinnering. Zij die voor het eerst meedoen, een bronzen medaille. De mensen die voor de tweede keer deelne men ontvangen een cijferem- bleem, dat op het lint van de reeds behaalde medaille beves tigd kan worden. Het is de be doeling da* men met deze cij fers doorgaat tot vier, waarna bij de vijfde vierdaagse spe ciaal verzilverde medailles be haald kunnen worden. Deelne mers in groepsverband min stens tien personen krijgen een groepstrofee. over afstanden van vijf en tien kilometer. Welke afstand men wil afleggen maakt niet uit, men kan kiezen. )p vijf juli heeft de start plaats om zes uur 's avonds vanaf het schoolplein in Langeraar, op zes juli op dezelfde tijd van het dorpshuis in Aardam, op 7 juli om zes vanaf het schoolplein te Papenveer en op 8 juli om twee uur vanaf het schoolplein in Langeraar. Evenals vorig jaar zal de laatste dag een feestelij ke intocht met Arti et Religioni plaatshebhen. Men kan inschrij- HAZERSWOUDE De 48-jarige A. van Elswijk, inwoner van Hazerswoude, is donderdag- j Hij werd levenloos in het water aangetroffen door zijn mo?der, die op onderzoek was gegaan toen de bij haar inwonende zoon haars inziens wat lang weg- LEIDERDORP— Hoe verder het bleef. Zij vond hem in een sloot j nabij de woning bij de Rhynen- burgermolen. toernooi vordert, hoe be ter de partijen worden. Dit is niet zomaar een loze kreet, want bet bewijs van deze stel ling werd geleverd in de partij VOORSCHOTEN Na 43 jaar in het onderwijs te zijn geweest (..zon der ook maar een halve dag verzuim") heeft mej. Van Grendeken gisteren afscheid genomen van de leerlingen van de Sancta Maria school. Van de leerlingen kreeg zij een fotoboek aangeboden, waar elke klas een foto had ingeplakt met iets er onder geschreven. Tijdens de receptie waren vele ouders en oud-leerlingen aanwezig. Na de receptie kreeg de scheidende onderwijzeres een serenade op het schoolplein. STOMPWIJK— De handbal ve ren i-1 ging HVS moet door moeilijkhe- I den zijn herenploeg opheffen, terwijl de contributie voor de dames aSnzienlijk verhoogt wordt. Dit werd besloten op de gisteravond gehouden ledenver gadering. De oorzaak van het opheffen van de herenploeg is dat de ploeg afgelopen seizoen J al met te weinig spelers af- kwam. Maar ook de financiële toestand van HVS is zeer slecht. I Dat is te wijten aan de hoge I zaalhuur het bondsgeld, keu- J ringsgeld. folgend seizoen komt HVS met 2 dames-senioren ploegen in de competitie die twee maal in de week zullen trainen. De heren kunnen zeer vrijblijvend partij tjes blijven spelen. Mej. Palaclie nam afscheid van GAB Leiden •EIDEN— Mej. R. H. Palache. een gewaardeerd medewerkster van net Gewestelijk Arbeidsbu reau, heeft, na jarenlang haar beste krachten te hebben gege ven aan de arbeidsbemiddeling, de dienst verlaten. In besloten kring van directie en personeel werd afscheid van haar geno men in het bijzijn van speciale gasten H. N. Abbenhuis, adj. di recteur van het Haags GAB, mej. A. C. Kurpershoek en mej. mr. Boeree. 4r. M. G. van Rijswijk wees erop, dat vanaf mei '45 mej. Palache in verscheidene func ties heeft gewerkt; eerst in de algemene vrouwenbemiddeling en later leidinggevend aan de afdeling voor handels- en kan toorpersoneel. „Mej. Palache was een vast punt en een ver trouwde verschijning", aldus de heer Van Rijswijk, die met de beste wensen voor de toekomst namens het personeel een boek over planten schonk, mevrouw Van Rijswijk had bloemen mee genomen voor mej. Palache. Mej. Kurpershoek sprak van de goede persoonlijke contacten die zij met mej. Palache als collega van het Haagse GAB had ge had. Ook zij had een attentie. NOORDWIJK De Noordwijkse schoolarts, dokter J. Niemeijer heeft gisteremiddag afscheid ge nomen. Jarenlang heeft de arts dienst gedaan in Hillegom en omstreken. Onder de receptiegangers waren de heer Bonnike, de inspecteur van het basisonderwijs en de EHBO-brigade Noordwijk. KATWIJK De verbouwing van het bestaande raadhuis, met het bijbouwen van een nieuw ge- i deelte, zal waarschijnlijk de 2,5 mi.joen gulden dicht benaderen. „Dat is drie keer zoveel als ons eerst is gezegd", riep het raads lid Van Raalte verontwaardigd uit ter vergadering. Hoewel in eerste opzet sprake was van .it*".!..™!!" I VOORSCHOTEN - In de Laurentiuskerk zijn gisteren Betty de Jong non oo en Leo de Ridder in het huwelijk getreden. Het bruidspaar speelt allebei in de hogere elftallen van ..Avanti", vandaar dat zij bij de kerk opgewacht werden door veel ,,Avanti"-spelers, die het feest extra luister bijzetten. tussen Jan Lind en Coen Dek- Dekker het moest hebben van ker. Dit gevecht werd op hoog zijn keiharde, goed geplaatste niveau uitgevochten. Jan Lind drives. speelde de gchel» wedstrijd zijn Jan Lind begon met onstuimig geijkte spel van voortdurend de aan te vallen, waarop Dekker aanval zoeken, terwijl Coen vooralsnog geen antwoord kon vinden, zodat hij in een mum van tijd tegen een 3-0 achter stand opkeek Toen Dekker aan het hoge tempo gewend geraakt was. kon bij beginnen het weg werken van deze stand (3-3). Vanaf dit moment is het ver schil tot 12-10 in het voordeel van Lind niet groter geweest dan één game. Jan Lind won de partij met 6-4 In de tweede set en bereikte halve finale. Een tweede wedstrijd in de B-afde- ling was van aunzienlijk minder allooi. Dick v. Galen Last won na een partij mei lange rallies in drie sets mat 9-7, 4-6, 6-4 van Leon Stephan. In het damesenkel B klopte mevr. j v. Lammeren in een zeer aan- trekkeling partij Carla Fok met I 6-3; 6-3. Annette v.d. Meij won vooral tn de tweede set overtui gend van haar opponente Susaa v. Wesel met 6-4. 6-0. P. Theunissen bereikte de volgen ronde tegen dhr. Chrlstofels met de uitslag 6-1; 6 1. Erik de Groot werd vun de baan ge vaagd door de Katwijkcr P. Parlevliet en Hans Schueller verloor een beetje tegen de ver wachting in v;.n Rob Schreiner met 8-6; 6-2. De als tweede in het DE C geplaatste Yolandu Wassink won met 7-5 6;-3 van Nicoline Zwikker. In het herenenkel D zit nu de heer Cransseu verslagen werd door Huns v. Lingo (4-6; 3-6) geen enkele geplaatste speler nog In het toernooi. Zondag zijn naast de vele finales van de di verse afdelingen in B. C en D ook de halve finules en de fina les te verwachten van het A- toernooi. Alphen aan den Rijn Doordat de bestuurder van een personenauto uit Bodegraven gistermiddag ter hoogte van de T-kruising met het Goudse Rijpad op de Steekterweg de macht over het stuur verloor reed de auto dwars over het fietspad tegen het kantoorgebouw van v/h Houthandel Herngreen op (zie foto). De heer J. van Sevenhoven uit Bodegraven werd vrij ernstig gewond naar een ziekenhuis te Woerden overgebracht. Hij zei geschrokken te zijn van een auto die juist voor hem de Steekterweg op draaide. De wagens hebben elkaar echter niet geraakt. joen, bleek nu uit een meer ge detailleerde opzet die de raad gisteravond werd voorgescho teld, dat de kosten inmiddels waren opgelopen tot 1,85 miljoen, zonder de kosten van inrichting j etc. Uit deze plannen bleek, dat er een uitbreiding was gegeven aan het aantal lees- en spreekkamers, j De raad vrorg hierover een ver- klaring. Ook vroeg men zich af, 1 of voor deze 1,85 milj. niet beter een administratiegebouw gezet kan word n in de omgeving van I het raadhuis. De burgemeester betoogde, dat er een administra- tieruimte gecreëerd diende te word n voor een inwonertal van I 50.000, dat in '85 bereikt zal worden. Hij gaf toe, dat de eer ste raming te laag was en dat de plannen wat uitgebreid wa- KOUDEKERK De Raad heeft zich gisteren uitgesproken voor een centraal antennesysteem in Koudekerk. Dit deed de Raad, doordat er discussie kwam om DORDWIJK Na veertig jaar lang in het onderwijs te zijn ge weest, heeft de heer V. d. Griend gisteren afscheid geno men van de school. Door de liele Pr. Marijkeschool werd hem een feestdag geschonken. „De Rank" hield de scheiden de onderwijzer een receptie waar o.a. Burgemeester Bonni ke en de heer Boogaard aanwe- KATWIJK In een toch al over laden agendabehandeling heeft de Katwijkse raad na ruim 2 uur discussie met 15 tegen 10 stemmen de oprichting van een muziekschool verworpen. In het algemeen werden de hoge kos ten afgewogen tegen het nut van deze school. De kosten zou den het eerste jaar al 375.000,- bedragen, als de school na en kele jaren in bedrijf zou zijn zelfs een half miljoen. Dit vormde bij de verschillende fracties wel het grootste be zwaar. Men was wel van me ning, dat de schoo, in een be hoefte zou kunnen voorzien, maar de grote lasten zouden maar aan 2 pet. van de bevol king ten goede komen. Beter achtte men het. het bestaan de muziekonderwijs op de scho len te verbeteren en uit te brei den. Ook werd als een nadeel aangevoerd, dat er geen alter natieve mogelijkheden waren. Men achtte de belangstelling voor cultuur in Katwijk groei n- de, zodat deze school levensvat baarheid zou kunnen hebben, maar de kosten bleven te hoog en zouden hoger worden gezien de voortdurende geldontwaar ding. Door voorstanders werd gezegd, dat dan ook een contri butie en lesgelden in prijs zou den stijgen. Hoewel wethouder Haasnoot betoogd dat inzake bemoeienissen der gemeente se dert de oorlog een ander-' wind is gaan waaien, en de burge meester rrop wees dat de ge meente Katwijk als enige ge meente in Z-HolUnd e n res r- ve had kunnen kweken van 7 miljoen, bleek bij stemming, dat het voorstel de eindstreep niet haalde. de heer L. de Vries, die een door hem gebouwde antenne mast niet wilde verwijderen. De heer de Vries heelt toestem ming gekregen een jaar lang te experimenteren. Ook ten opzichte van de heer Van der Meijden, die op eigenhoutje een garage had gebouwd was de Raad erg vriendelijk: Hij hoeft hem niet af te breken, maar zal er in het vervolg bctpr op gelet worden op de z.g. clandestiene bouw van dergelijke objecten. Het Indienen van een aantal be zwaarschriften vanbewoners van het Yoenburgpark ten aan zien van de bouw van bejaar denflats aan de oostzijde van dit park gaf na gehouden discussie de voorzitter aanleiding aan de betrokkenen namens het ge meentebestuur mede te delen, dat men stuk voor stuk een schade claim waardevermin dering van hun woning wegens ontnomen uitzicht en privacy - bii de gemeente zullen moeten indienen, waarna deze zaken aanhangig kunnen worden ge- De bouw van een manere aan de Hooge Waard door de heer G. Dorrppaal werd met vreuede begroet, waarvoor de rand dan ook zonder slag of stoot het be stemmingsplan Hoogewaard wel wilde wllzlgen. Ook de subsidieverordening werd onder dankzegging voor het werk, dat wethouder Van der Betonwerker ernstig gewond Alphen a.d. Rijn Bij het slopen van een z.g. droogtunne! op het terrein van de betonfabriek van Oosthoek in de Hoorn, is gister middag de 29-jarige betonwer ker J. H. A. de Jong uit Zwolle bekneld geraakt, waarbij hij zeer ernstig aan het onderli chaam werd gewond. Na door dokter Pilon ter plnatse te zijn behandeld i.i de man in ernstlgp toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden en van daar naar het St. Elisabethzie- kenhuis overgebracht. Het onge luk gebeurd.- op een moment dat dc te slopen tunnel in een vorkheftruck hing en het uiteinde van deze tunnel bij het uit zwaaien De Jong trof die bek neld raakte tegen een nog vast staande droogtunnel. Verbetering kruispunt MMO. Eindelijk gaat KATWIJK De Katwijkae raad heeft een voorstel aangenomen om de verkeersdoorstroming op het kruispunt Molentuinweg- Rijnstraat-Valkenhurgseweg te bevorderen. Veelvuldig komen daar totnogtoe verkeersopstop pingen voor. Uitgangspunt van de reconstructie is het terug brengen van het auntnl rijstro ken in één richting van drie op twee op de Sandtlaan en de Vul- kenburgseweg, waardoor de af wikkeling van het verkeer vlot ter kan verlopen. Daartoe is één rijstrook ontworpen voor het linksaf- en één voor het door gaand- en rechtsafslaand ver keer. De stagnaties worden voornamelijk veroorzaakt door de Rijnbrug, welke in de aan- voerroute van het verkeer ko mende uit de richting Rijnsburg een knelpunt vormt. Pols hieraan heeft gehad behou- I De oplossing van de conflictsitua- dens een tweetal onbetekende 1 t'e kan worden gevonden in ver- wijzigingen goedgekeurd. breding van de aanvoerwegen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3