Olympiade besloten in Z.-West .Verrassingen bij De Munnik Zorgen om milieu van Zoeterwoude \h'ha JU PTT gaat ook in Leiden eenmaal de post bezorgen 972 VRIJDAG 30 JUNI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN De Leidse Jeugd- Olympiade zit er op. Gisteravond werd als afsluiting van deze ge slaagde veertien-daagse avond spelen, een slotavond gehouden op het grote grasveld aan de Sweelincklaan in Zuid-West. Het spreekwoord „lest, best" werd hier luister bijgezet want inder daad werd dankzij de bereidwil lige medewerking van leden van het clubhuis „Tamboerijn" een festijn gehouden dat er als af sluiting beslist mocht wezen. Aan publiek en deelnemers (in die veertien dagen schreven zich niet minder 1500 jongens en meisjes voor een of meerdere spelen in) ontbrak het ook nu weer niet. INa een aanvankelijk aarzelende opkomst stroomde rond zeven uur het grasveld vol met jeugdige deelnemers en ook veel ouders lieten zich weldra Een heerlijk verkwikkend zonne tje met op de achtergrond mu ziek uit de Leidse-Courant-dub- beldekker zorgden voor een pas send sfeertje. En toen eenmaal microfonist Henk Sasburg (hij is disc-jockey van de Tamboe rijnclub „Che") op een originele wijze de deelnemers aan de skelterrace stuk voor stuk naar de startplaats riep steeg het en thousiasme naar een hoogte punt. Hij en enkele van zijn medewer kers kweten zich bijzonder van hun taak en konden de ra ces snel achter elkaar worden afgewerkt. De jongens en meis jes tussen de 12 en 16 jaar scheurden er in de vierwielers lariteit als zo'n onbezonnen gelijke tijd op de chronometer te krijgen. Opvallend waren de snelle tijden bij de meisjes die qua strijdlust beslist niet onder deden voor de jongens. Waar de organisatoren echter geen rekening mee had den gehouden waren de vele loslopende honden op het par cours en dat gaf dan enkele ma len ook aanleiding tot grote hi lariteit als zo' n onbezonnen viervoeter rustig vlak voor de wielen van een aanstormende skelter doodrustig het grasveld overstak. Binnen het uur hadden de vijftig deelnemers nun race er opzitten en kwamen tenslotte Maik van Loon en Peter Stavleu als fina listen uit de bus. Het zat deze twee kemphanen echter niet mee want in de finalerace kre gen zij tot tweemaal toe met materiaaloech te kampen. Uiteindelijk was het dan toch Maik van Loon die het snelste d, drie ai te leggen ronden on- Of ;e dmmWe er bi, der de wielen van zijn skelter door liet draaien. Omdat or van de zijde van de ou ders nogal veel belangstelling opperden de organisatoren race. Deze suggestie viel echter in het water omdat slechts en kelen er voor voelden om ach ter het stuur te kruipen. door de Leidse Courant beschik baar gestelde puzzles weer gre tig van de hand. Tamboerijn" nodigde vervolgens iedereen uit om in het clubhuis nog samen gezellig een uurtjes door te brengen. Uitslag van de Skelterrace: Jongens: 1 Maik van Loon, 2 Peter Stavleu. 3 Martin Boon, Meisjes: 1 Tineke Lamboo, 2 Jolanda Hes, 3 Ma rion Volkers. LEIDERDORP In het herenen kel B waren gisteren een paar nogal curieuze uitslagen te note ren. Coen Dekker speelde als een vorsf tegen de toch echt niet voor het eerst op de baan staande Hans Keizer. Keizer kon echter niet op tegen de ge weldig goede drives van zijn te genstander, die de ballen pre cies daar deed neerdalen, waar hij ze hebben wilde. 'Een extra moeilijkheidsfactor in het spel van Coen Dekker is dat hij zijn forehand en backhand zo camoufleert dat de tegen- stander niet weet waar de bal heen gaat. Ook Hans Keizer had hierdoor moeite om te anticipe ren op de harde groundstrokes van Dekker, Dekker, die nog nooit van Hans Keizer gewon nen had, greep nu de overwin ning met 64; S—6 nadat Kei zer in de tweede set nog alle kans gehad had om de setwinst te pakken. Een tweede verrassing was de ne derlaag van Jan de Groot tegen de man met de twee forehands, Eddy de Vries. Hoe DeGroot de ballen ook plaatste, De Vries haalde ze bijna altijd. Eddy de Vries zelf liet zich ook niet on betuigd en liet de Groot van links naar rechts en van voor naar achteren lopen. In deze slijtage-slag moest de ou dere Jan de Groot duidelijk als eerste afhaken. Na een eerste set. die aanvankelijk nog wel gelijk opging, domineerde de Vries in de tweede set geheel en Akkoord over sportvelden St. Bernardus HAZERSWOUDE De gemeen teraad van Hazerswoude is ak koord gegaan met het contract tussen gemeente en de heer G. Heemskerk ontrent de huur van de ondergrond van twee sport velden o.a. tenbehoeve van de sportvereniging St. Bernardus. De huur, lopende van 1 januari 1972 tot en met 31 december 1977, bedraagt 3500,- per jaar. De gemeente zal tevens enkele voorzieningen aanbren gen op de terreinen, die 4900.- zullen vergen. Voor verbou- wings- en uitbreidingskosten van de kantine kreeg Hazers- woudse Boys 1250,-. Eenzelf de bedrag kreeg St.-Bernardus al voor de verbetering van de kleedkamers. Een bedrag van 1965,- trok de raad uit voor de plaatsing van 'n heining tus sen Sportlaan en de velden van 't sportpark te Hazerswoude- dorp. CH -er E. van Elderen noemde de afhandeling van de „kwestie St. Bernardus" een noodoplos sing. „Wat denken B en W ver der te gaan doen?Zal het zo'n jaar of vier, vijf duren, voordat verder hierover wordt gespro ken?" Hij bepleitte een gesprek tussen vertegenwoordigers van raadscommissies en het bestuur van St. Bernardus binnen korte tijd. WD-er K. Dekker :„Wat doen B en W wanneer de nieu we accommodatie voor St Ber nardus eerder klaar is dan het huurcontract loopt. bemachtigde een plaats in de volgende ronde met de cijfers 64; 60. Scholtes won vrij ge- j makkelijk van Lodewijk Kallen- i berg, die het snelle, aanvallen-1 de spel van zijn opponent niet bij kon benen en met 62; 62 aan de kant gezet werd. I Jaap Kooreman van de Munnik kon de tennislessen, die hij geefl duidelijki n zijn spel terug- vinden, want hij miste tem- eeraihtt s jen.e- onte mmwoni rugvinden, want hij miste tem po en wedstrijdervaring, waar door hij met 6—2; 6—3 het schip in ging tegen Leon Ste- phan. In het damesenkel B won als eer ste geplaatste Anja Konod de Proideville met veel moeite van de altijd weer zeer taaie Josine Teeuw. De gedoodverfde kam pioene won na lange strijd ten slotte met 75; 36; 64. Een verrassing was de uitschakeling van de als tweede geplaatste Mirjam Mulder, die in korte tijd door Ineke v. d. Meer met 6—3: 6—1 verslagen werd. Susan v. Wcsel won hier met 75; 46; 6—1 van Gerda Stephan. In het damesenkel C. vielen geen opmerkelijke gebeurtenissen te noteren, in tegenstelling tot de herenafdeling, waar de als num mer een geplaatste Bub v. d. Zee verloor van het 13-jarige tennistalent uit Amsterdam. Renee Gorter. V. d. Zee leek in de eerste set uit op een snelle overwinning, maar verslikte zich bij de stand 5—2 in zijn voordeel en verloor de set als nog met 75. Ook de tweede set was voor de kleine Amsterdam mer met 6—3. In het herenenkel D. bereikten Alewijnse en Friei ling de hoogste setstand van het toernooi: 1816; 6—2 voor Ale wijnse. Morgen vangen de A- wedstrijden om half elf aan. KOUDEKERK Waar eerst industrieën dreigden te komen wordt nu, als de raad er vanavond n koord kan gaan. een overdekte manege gebouwd. De voorlopige bouwvergunning is verleend heer Dorpaal. De nieuwe manege komt aan de Hoogewaard. „Juf" Kreling temidden van haar leerlingen ZOETERWOUDE De rond vraag van de raadsvergadering werd beheerst door vragen over het milieu. De heer J. v. Die- men achtte de kwaliteit van het boezemwater verdrietig slecht. Hoe zit het nu met de perslei ding voor het rioolwater naar de zuiveringsinstallatie naar Leiden Zuid-West? Dit is een zaak voor Rijnland maar Zoe terwoude werkt nu volop aan de technische voorbereiding voor de aansluiting, zo zei de burge- De heer C. Straver vroeg om gro tere afvalbakken voor de dijk tussen Uiterdijk en Noord Aar waar een toenemend aantal re creanten verblijft met alle kan sen op het zonder meer weg gooien van allerlei materiaal. De heer Eversteijn sprak over een jong gezin dat door de wo ningnood wïrd gedwongen in een tent te wonen. De slepende kwestie van het parkeren in woonstraten van grote vrachtau to's werd aan de orde gesteld door de heer Broekhuis. Hij be pleitte een apart terrein en dacht daarbij aan de omgeving van Keerweer en evt„ aanpas sing van de Politieverordening. Door de gemeente wordt mo menteel een onderzoek ingesteld naar de werking van een par- keerexccssenverordening zoals deze tn enkele gemeenten wordt toegepast. De heer Broekhuis had ook vervuilde sloten gecon stateerd nabij de Kerklaan Veldzichtstraat maar dit schijnt een zaak voor het polderbestuur te zijn. Do heer P. v, Rijn merkte op dat verkeersborden buiten de bebouwde kom reflec terend moeten zijn en had hia ten hieromtrent ontdekt o.a. bij de bocht Weddepad-Broekweg. LEIDEN In nog vier rayons van de PTT in Leiden, waaron der ook Oegstgecst en Leider dorp vallen, zal over enige tijd het éénbcstelllngssysteem wor den ingevoerd. Tot nu toe wa ren drie ruyons overgeschakeld op het nieuwe systeem (Oegst- geeat, het gebied rond de spoor lijn en Zuid-West). De PTT hoeft dit besluit gcnomen'omdat bi i een landelijk onderzoek is gebleken dat vroeger In de mid dagbestelling slechts een klein deel (10%) van de totale hoe veelheid te bestellen post viel. Voor deze hoeveelhid post moest door de bestellers ongeveer de zelfde afstand worden afgelegd als voor de grote le bestelling, waardoor zo is het standpunt van de PTT, de kosten per tc bestellen stuk onevenredig hoog worden. Daar komt nog bij, dat andere communicatiemogelijk heden, zoals bijv. de telefoon, de waarde van de tweede be stelling steeds meer aantasten. Het Ebs is zodanig opgezet, dat de in de avond- en nachturen aangevoerde post op het kan toor van bestemming in twee de ler. wordt gesplitst, welke delen n i elkaar door de bestellers worden bezorgd. In de zgn. za kenwijken, waarvoor ongeveer twee-derde gedeelte van de tota le aanvoer bestemd is. wordt in de ochtend besteld, terwijl do rest in de middag wordt be- f teld. Om a'le correspondentie die tij dens het weekeinde wuar ook »n Nederland Is bezorgd in do maandagbestelling te kunnen opnemen kan op die dag de be stelling pas 's middags worden uitgevoerd. De nacht van zon dag op maandag en de maan dagochtend zijn nodig voor het transport en het bestelbaar ma ken van de poststukken. Voor degenen die eerder over hun post wensen te beschikken, be staat nog de mogelijkheid een postbus te nemen, waurvonr een éénmalig entreegeld van vijftien gulden zul moeten worden be taald. Voor postbushouder is de corres pondentie uiterlijk om 8.30 uur beschikbaar. De Invoering van dit tiieuwe bestelsysteem zal, zo werd ons medegedeeld, geen mutaties voor het Leldsc post- personeel tengevolge hebben. Ereprijs LTS Alkemade voor Peter v. Wouwe ALKEMADE Dondcrdagnvond had In de aula van de Techni sche school voor Vcenstrcek de diploma-uitreiking plaats aan do leerlingen die met goed gevolg de schoolexamens hadden door- De ere-prijs werd uitgereikt door de heer C. Meerpoel, namens de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland, aan Pe ter van Wouwe voor het beste examenresultaat van de gehele school met als gemiddeld eind cijfer 8.4. Voorts gingen de prij zen naar John Hoogervorst afd. T-strooin afd. metaalbewerken; Frans Zoetemelk T-stroom afd. timmeren: Jos Heemskerk P- stroom afd. timmeren; Martlen de Jong on Arno Nederstigt voor T-stroom afd. elektrotech niek; Peter van Wleringen P- stroom afd. elektro techniek; verprijs; afd. timmeren naar Henk Verboon; afd. metaalbe werken naar Alfons Hillebrand; afd. elektrotechniek naar Arno Nederstigt.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3