Inkorte tijd vier branden in 'Hoorn' 4 DON Raad Boskoop tegen brede brug Gouwe Verbetering van riolering in Zoeterwoude Woonschepen naar Haven Zonnig begin van jaarmarkt Wat u ook moet weten Gt In g° Ronde van Alphen viert 2de lustrum Hoorzitting over plan Voorhout Nieuwe weg eist eerste gewonden LEIDSE COURANT DONDERDAG 29 JUNI 1! BOSKOOP De Gouwerverbre ding en alles wat daarmee sa menhangt is nogmaals punt van bespreking geweest in de ge meenteraadsvergadering. De suggestie van het provinciaal bestuur de oude hefbrug vijf meter te verbreden is niet be paald enthousiast ontvangen. Burgemeester G. W. baron van Dedem meende dat een brede brug juist in negatieve zin zou werken door zwaar interlokaal verkeer naar de dorpskern te trekken. De heer Van Dedem dacht dat het interlokaalverkeer beter rondom de gemeente ge leid kan worden bijvoorbeeld langs de straks gereconstrueer de Puttekade aansluitend op de grote autowegen. Raadslid J. Booij (prot. christ) zei dat allo verbeteringen aan de brug lapmiddelen zijn die de toenemende verkeersproblemen niet oplossen. De raad vond unaniem dat de gang van zaken rond de zwem badoverkapping te langzaam werden afgewikkeld. De heer Booij meende ,dat wethouder P. van den Dool een beetje in de kou kwam te «taan doordat de burgemeester in de vorige ver gadering had gezegd de nieuwe ballon niet voor de komende winter te verwachten. De heer W. H. van Eek zei „men moet gewoon eisen van de leveran cier (De Swimming Pool Cor- portation) dat de ballon er voor de winter komt. De burgemeester antwoordde hierop dat er ondanks de schijn van stilte rondom de ballon zeer veel werk is verzet, maar dat men zou aandringen dat de le verancier 15 september een nieuwe bailon levert. Er zal een beveiliging worden aangebracht volgens het plan van de heer A. van dsr Kaar, directeur der ge meentebedrijven. Bijna aan het einde van de verga dering werd medegedeeld na vragen hierover dat de plannen voor het aanbrengen van een dompelpomp met aansluiting aan de Gouwer-oever voor het schoonhouden van de Nieuw - stratsloten door Gem. St. zijn goedgekeurd. Burgemeester Staab en zijn echtgenote op de jaarmarkt ALPHEN Voor de vierde maal binnen enkele weken heeft dezer dagen in de wijk „Hoorn" in Al phen aan den Rijn een brand gewoed. Deze keer betrof het de timmermanswerkplaats van het vogelpark „Avifauna". De brand werd ontdekt door ie mand die bij Avifauna werkt en terug kwam van een dagje uit. De brand is waarschijnlijk ont staan in een hoeveelheid geluid dempende plafondplaten. De schade is betrekkelijk gering. De geruchten dver het feit. dat een pyromaan in het spel zou zijn, nemen toe in Alphen. Alle vier de branden de eerste was bij graanhandel Van der Vaart, daarna werden enkele pakhuizen getroffen —woedden in dezelfde omgeving en om de zelfde tijd, omstreeks midder nacht. De politie van Alphen wil niets over deze zaak zeggen. ZOETERWOUDE Het bestuur van de Zwetpolder maakt be zwaar tegen een door een aan tal bewoners van de Zuidhof, zonder toestemming aangelegde riolefing welke afzonderlijk loost in de polder op een punt meters verwijderd van het ge meentelijke punt van lozing. Tevens wijst het bestuur er op dat de inlaatduiker in de sloot tussen de begraafplaats en de Zuidhof onvoldoende capaciteit heeft en verzoekt om maatrege len. Voor afdoende maatregelen is een krediet benodigd van 61.650,-. Hierdoor zal ook de onaangename reuk nabij de zinkput door verlenging van de uitlaat zoveel mogelijk worden beperkt. Omdat slechts 254 van de kosten ongedekt blij ven behoeft thans niet tot verho ging van de rioolbelasting of in voering van een baatbelasting te worden overgegaan, menen B. en W. De sloot nabij de An- toniusstraat bevindt zich in sterk vervuilde toestand. Daar om heeft de gemeente aan Rijn land nogmaals verzocht tot demping te mogen overgaan. Hiervoor is thans vergunning verleend. Er wordt een krediet gevraagd van 3.500,—. De heer H. H. Omzigt, Hoge Rijndijk 141 verzoekt om vergunning tot het plaatsen van betonnen weeg brug met bijgebouwtje. Hier voor zal de raad moeten verkla ren dat voor het te bebouwen perceel een bestemmingsplan wordt voorbereid omdat dit strijdig is met het huidige be stemmingsplan. B. en W. stellen voor om. op verzoek van het NKOV, het aantal plaatselijke vertegenwoordigers in het voor lichtingsorgaan inzake het plan „Kern" te bepalen op vier i.p.v. drie. Alphen De gemeente Alphen wil de huizen Herenweg 37, 39, 41 en 43 kopen van de heer W. Smit voor een bedrag van f 120.000. Deze nog in redelijke staat (foto) verkerende huizen uit de jaren rond 1920 moeten verdwijnen in verband met de realisering van Ridderveld 1. Op de plaats waar de huizen staan moet een weg komen. WASSENAAR De oud-Holland se jaarmarkt in de Langstraat en op het Plein, georganiseerd door de winkeliersvereniging, heeft gistermiddag een zonnige start gekregen. Burgemeester Mr. K. Staab, vergezeld van zijn echtgenote, verrichtte de opening, nadat hij, geëscorteerd door ruiters en door in fraaie oude kostuums gestoken leden van bestuur en actie-comité in een paardetram van het raad huis naar de Langstraat gereden was. De postkoets, waarmee deze rit zou worden gemaakt, had enige vertraging. Burgemeester Staab hield een toe spraak, waarin hij zijn waarde ring uitsprak voor de activitei ten die de winkeliers in de Langstraat en op het Plein aan de dag hebben glegd om van deze jaarmarkt weer een feeste lijk evenement te maken. Voor zitter J. Hilhorst bedankte de burgemeester, bood mevrouw Staab bloemen aan. nodigde m.r. Staab uit een heildronk uit te brengen en wandelde daarna met het burgemeesterspaar door de Langstraat en oVer het Plein. Inderdaad hebben de Langstraat- en Pleinwinkeliers dit jaar bij zonder veel werk gemaakt van hun aandeel in de markt. Er zijn veel meer kramen en oud- Hollandse huisjes en ook veel meer gekostumeerde verkoop sters en verkopers dan het vo rig jaar. Het middengedeelte van het Plein, dat gewoonlijk ontsierd wordt door geparkeer de auto's, is nu door een leve rancier van planten en tuinbe- nodigdheden hérschapen in een groen paradijsje. Op het pleintje bij de hoek met de Achterweg draait een caroussel. Het paar- detrammetje maakt ritjes door het dorp. Er is een poffertjes kraam en in het kader van de Anjeractie is er een kunstmarkt en worden er anjers verkocht. Verschillende winkeliers hebben in hun etalages attributen ten toongesteld, die herinneren aan oude ambachten. Kortom, er is een heel bijzondere sfeer in de Langstraat en als het weer goed blijft, zal het ongetwijfeld in de komende dagen tot en met za terdag, terwijl de markt iedere avond tot 10 uur geopend is, ge zellig zijn in de Langstraat en op het Plein. AARLANDERVEEN D muziekvereniging DSS heef gisteren in de speeltuin eei openluchtconcert gegeven Men speelde onder leidinj van de heer Bakker. Tussep de verschillende muziekstuk ken door gaf het majorette® peloton een show. BOSKOOP De Tuinbouw school heeft de wisselbeke gewonnen op de sportda1 Voor Mavo-scholen, die giste ren op het Floreant terrei gehouden werd. Het handbal len werd gewonnen door d Don Boscoschool en het voet ballen door de tuinbouw school. Het slotnummer wa de voetbalwedstrijd tussei onderwijzers en leerlingen. LISSE Drs. P. Kooyman sinds 1970 directeur Rijks Middelbare Tuinbouw school, is dezer dagen 25 jaa in overheidsdienst. Voor 197 as hij werkzaam in Hoorn Kesteren als tuinbouwconsi lent. Veertig jaar in het or derwijs waren A. van en J. Meijs. Ook zij werde tijdens de laatste lerarenvei gadering gehuldigd. LISSE De speeltuinvei eniging „Wilhelmina" hee een viswedstrijd gehoude voor de jeugd. Eerste w Peter Uitendaal. tweede derde Siska Uitendaal Theo Hogenes. LISSE Het comité Va kantievreugd organiseert o 4 juli in het Poelcentrum „Veilig Verkeermiddag voor de jeugd. De wedstriji heeft plaats tussen twee e 1 vier uur 's middags. NOORD WIJK Inbrekei hebben zich in de nacht dinsdag op woensdag toe gang verschaft tot het bow lingcentrum aan de Va Panhuysstraat. Men forcee: de het raam en trachtte ti vergeefs een tussendeur ope te breken om in het kantoe te komen. Dat lukte Men moest zich daardoor bi perken tot wisselgeld. WASSENAAR— In de galt rie-bibliotheek aan de Luife! baan te Wassenaar organi seert het Anjerfonds ee toonstelling van lithografieë van Paul Citroen onder de tel A'dams en E'va's. De ei positie duurt tot 29 juli en i geopend ma. 2 tot 5 en 7 to; 9 uur, di. 10 tot 12.30 en 2 to 5 uur, wo t/m vrij. IQ, to; 12.30, 2 tot 5 en 7 tot 9 VNX Zaterdags van 9 tot 12 uur. kinj In ee; de 1 gebt mee ALPHEN Voor de 10e keer or ganiseert de Wielervereniging Avanti de Ronde van Alphen a/d Rijn, evenals de laatste ja ren zal ook ditmaal weer wor den gestreden op het parcours aan de Energieweg rond de ma gazijnen van Stokvis, gezien de ligging en bestrating van het parcours (straatklinkers) zal dc strijd weer zwaar zijn. In totaal zullen 200 renners verdeeld over 3 klassen - Jeugd - nieuwelin gen en amateurs (100) - resp. 15, 60 en 90 km. deelnemen. Bij de nieuwelingen heeft Avanti 4 renners in de strijd waarbij de meeste belangstelling uitgaat WASSENAAR De raadscom missies voor Openbare Werken en voor jruimtelijke Ordening hebben zich gisteravond met een nieuw voorstel voor een smalle doortrekking van de Jagerslaan. akkoord verklaard zij het dan. dat niet alle leden zich wilden vastleggen op een standpunt over een- of tweerich- tingverkeer over de doorgetrok ken laan. Dc commissies gingen ook ak koord met een plan van burge meester en wethouders, om de woonschepen uit de Princehaven over te brengen naar de Haven aan de Oostdorperweg, terwijl door de Watersportvereniging BBZ medewerking zal worden verleend aan de aanleg van een nieuwe jachthaven langs de Zijl watering ter hoogte van de toe komstige begraafplaats. Een plan voor de verbreding van de Papegaaienlaan ontmoette een aantal bezwaren in de commis sie Openbare Werken. Wethou der Mr. N W. A. Brink, die de vergadering leidde, besloot het plan terug te nemen. Wat dc noordelijke Randweg be treft, de commissie ging ak koord met de opzet van het ver eenvoudigde plan voor een tweebaansweg. Alleen over het aantal afslagen van deze weg bleken de meningen te verschil len. Wethouder Brink beloofde, deze kwestie met de provincie te zullen bespreken. De com missie Openbare Werken hieid zich verder nog bezig met de aanleg van enkele hai.ep'aatsen voor NZHVM-bussen met een betere rege ing voor het over steken van leerlingen van het S. Adelbertcollege op de Stadhou- dersweg. naar Cees van Deuren, vorige week donderdag nog winnaar te Boskoop. Wil Toor die hopenlijk voor pech bespaart blijft en ook een goede klassering moet kunnen bereiken. Als laatste klasse strijden de Amateurs, hierbij zorgen de diverse kandi daten voor de eindzege. De grootste kanshebbers zijn Koos v.d. Knaap (reeds eerder win naar te Alphen), Herman Per- fors, al 2 overwinningen en Har ry van Piere, na een 3'/$ jaar weer terug. Twee overwinnin gen en diverse ereplaatsen sie ren alweer zijn lijst en dat par cours lijkt geknipt voor hem om een van zijn befaamde solo's te laten zien. In het eigen kamp bij Avanti zijn alle ogen gericht op Gerard den Hartog die voor eigen publiek zich ken presenteren zoals hij te Mijdrecht deed en de zege zeer sterk wegkaapte voor een groot veld rer.ners. Tevens ro^ Wim v?n Mor.tfoort uit Nieuwkoop nog niet zo'.ang de wie'evsno-t beoefende en toch in r'e nationale wedstrijden a! erke'e vee'be'ovende presta ties liet optekenen, verder nog Cees Maaskant en John Toor die eveneens een goede plaats moeten kunnen bereiken. Koudekerk De raad krijgt morgenavond het voorstel te behandelen een bedrag van f 24.900 uit te trekken ter reconstructie van de Hondsdijk. Voor dit bedrag kan men het pand Hondsdijk 112 kopen zodat er ruimte vrijkomt om de Hondsdijk op te knappen. Dat zal overigens niet rigoreus gebeuren. Men wil voorkomen dat de weg zeer veel verkeer zou aantrekken, wat ongetwijfeld het geval zou zijn als de Hondsdijk erg breed zou worden. Hoogmade Een groot aantal Hoogmadenaren heeft zich gisteravond aangemeld om de nieuwe accom modatie van MMO (zie foto) te helpen bouwen. Tijdens de vergadering in café Van der Eng herhaalde voorzitter Van der Meer zijn oproep om zelfwerkzaamheid van de leden. Deskundige Hoogervorst zei te verwachten dat als men zelf centrale verwarming, waterleiding, elektrische installatie, rioleringen e.d. aanlegt een bedrag van ongeveer f 40.000 bespaard kan worden. Kilborn 12.5 WARSCHAU De vroegere we reldrecordhoudster op de 80 me ter horden, de Australische Pa mela Kilborn. heeft bij haar eerste start in Europa tijdens de wedstrijden om de Kusocins- ki-memoriaal het wereldrecord op de 100 meter horden met 12,5 seconden geëvenaard. Win Braaksma heeft op de twee de dag van de drielandenwed- strijd tussen de herenatletiek- ploegen van Griekenland Groot-Brittannië en Nederland een nieuw Nederlands record gelopen op de 400 meter horden. De AAC-'er noteerde een tijd van 51,2 sec. Het oude record stond met 51.4 reeds op zijn naam. gevestigd op 14 septem ber 1971 te Barcelona en op 4 juni 1972 op Papendal. >e reis naar Athene heeft de he- renatletiekploeg na een zeer te- leurstellennde eerste dag toch nog enkele successen gbrach. Jef Hensgens liep een impone rende 800-meterrace en zorgde daarmee voor de enige overwin ning in de drielandenwedstrijd tegen Groot-Britannië en Grie kenland, die voor Nederland kansloos verloren ging. LEIDERDORP Het woning bouwplan „Voorhof' is het on derwerp van de hoorzitting, die 18 augustus in de Scheppings- kerk wordt gehouden. De hoor zitting is als het ware het sluit stuk van een tentoonstelling van het plan, die van 14 tot 18 au gustus wordt gehouden in het gebouw van Gemeentewerken aan de Van Diepeningenlaan. Nadat de burgerij opmerkingen heeft kunnen maken over de op zet van het plan- men zal het allemaal vrij gedetailleerd kun nen bekijken op een maquette wordt „Voorhof' op 4 sep tember in de gemeenteraad be handeld. De data, waarop het plan „Voor hof" ter beoordeling en bespre king komt, werden onlangs p de openbare vergadering van de begeleidingscommissie bekend gemaakt. Daar werd ook de standpunten en richtlijnen van de commissie besproken. Het nieuwe plan omvat meer dan woningen. Het acsent ligt voor namelijk op de laagbouw, want de verdeling is als volgt: 700 eengezinshuizen, 205 meerge- zinshuizen (flats), 110 patiowo ningen. Er komen ook 120 flat woningen voor bejaarden. In de noordelijke sectoren van het plan is bereikt dat er geen door gaand verkeer meer is. De zui delijke weg in het plan zal vrij veel doorgaand verkeer hebt van de noord-oostelijke van de nieuwe wijk, maar da behoeven, zo voorziet de missie, geen bepaalde maat gelen voor te worden geti fen.Ook niet tussen de Wint hof en de Persantweg, waar Voorhof grenst. Wat de Winkelhof betreft: de geleidingscommissie is het wel over eens, dat voorkom moet worden, dat Voorhof parkeerwijk voor de Winket1 gaat worden. Op verkeersgeb streefde de commissie er naar, dat het hoofdèvoetg gerssysteem onafhankelijk de rijwegen zal lopen en dat ook alternatieve looproutes men. In onderzoek is nog bepaalde punten ingerucht k nen worden, speciaal daar w het voetgangers en rijdend keer met elkaar in conflict DE ZILK -—Twee dagen nadat de veel besproken provinciale weg nummer I voor het verkeer is opengesteld is op het kruispunt Delfweg-Zilkerduinweg en Rui- ger.hoekseweg het eerste ernsti ge verkeersongeluk gebeurd. Een Opel. bestuurd door de 64-ja- rige H. P. H. uit Amsterdam, verleende geen voorrang aan een uit de richting Lisse komen de vrachtwagen met zand. De bestuurder liep ernstige rugver wondingen en gescheurde dij beenspieren op. Zijn aanstaande vrouw, de 60-jarige R. M. J. eveneens uit Amsterdam, werd aan het hoofd gewond. Beiden zijn naar het Acad. Ziekenhuis in Leiden gebracht. MARKTEN 147—157. Peulen 140—280. Pr non 220-310. Stambonen 37 Tuinbonen 4140. Spitskool Postelein 25—37. Rabnrbcr Spinazie 12—42. Prei 147. Toni A 655—685, B 065670. C CC 515—535. Uien middelgrot 1 Waspeen -19—87. Bloemkool 6 119, 8 60—95, 10 00. Komkomm| AAA 33—35, Komkommers 23, Komkommers A 10—19, C 15. D 15. Sla A 0-27. Bo: 24—89. Kroten 2-1—39. Peterselie f 23. Radijs 14—22. Selderij 14-f Uien 26-30. Verkeer s- diploma's in Leidschendanj LE1DSCHENDAM Burgt meester Kolfschoten hee: onlangs de verkeersdipli ma's uitgereikt. In zijn beg« leidend woordje wees hij f de onrustbarende toenan» van verkeersongelukken. H sprak de wens uit dat mee moeders op bepaalde moeit): ke punten als volwassen-ver keersbrigadiers wilden fut geren. Hoofdagent De Vries krefl van de burgemeester et compliment omdat hij 4 kinderen zo goed had op# leid tot brigadiers. In het tj taal heeft Leidschendam c 136 verkeersbrigadiers. Voc het verkeersdiploma slaafc den 187 kinderen waarvan J met lof.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6