Meer dan 120 kinderen namen deel aan de J.O. ASFALTERING VAN NOORDBUURTSEWEG Goede start in de Valeriusstraat A. Koningsveld (K.v.K.): Rijnland is na de oorlog duidelijk achtergebleven Ned. toptennis bij De Munnik Zoeterwoude gaat grond onteigenen 1972 - DONDERDAG 29 JUNI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Twee clowns geven zomaar een gratis voorstelling LEIDEN Het weer was er na tuurlijk wel naar om eens een lekker partijtje te hoepelen, te skelteren, aardappel of zak te lopen en te fietsen. Tenminste zo dachten meer dan 120 kinde ren uit Zuid-West erover. Hun ouders blijkbaar niet zo: Slechts sporadisch was er een ouder te bekennen. Zowel de leidster van Clubhuis ..De Tamboerijn" als haar vijf hulpen waren er van overtuigd dat het een geslaagd kinderfeest was geworden. Meteen kwam zij echter met het idee om eens een soortgelijk evenement met ouderen te houden. ,,Het lijkt wel of deze wijk slaapt". Jam mer vond zij het dat de buurt bewoners van het Feest meestal niet op de hoogte waren gehou den door hun kracht. Op het terrein heerste een gezelli ge drukte. Kinderen liepen schreeuwend door elkaar. Het was voor de leiders uiterst moeilijk alles bij of van elkaar te houden. Op de achtergrond schalde muziek uit de installatie van de LC bus. die natuurlijk ook hier aanwezig was. Dat zelfs de ouderen wel zin hadden in een spelletje bewees een oma die aan haar kleinkind voordeed hoe je een hoepel moet hante ren. Maar ook de leiders heb ben zich heilig voorgenomen morgen, bij de laatste manifes tatie in de skelters te kruipen en wat wedstrijden tegen elkaar te spelen. In de Tamboerijn valt de laatste Jeugd Olympiade sa men met de afsluiting van de groepen. Na het skelteren voor jongens en meisjes van 11—14 jaar zal er dan ook een groot afscheidsfeest gehouden worden voor de deelnemers en andere clubhuisbezoekers. Was het in de Valeriusstraat erg gezellig, in het spoorwegemplacement was het zo mogelijk nog sfeer voller. De jeugd hield zich hier niet zoals gisteren met kolen gruis bezig maar met acroba tiek. Jongens en meisjes van 914 jaar fietsten tegen elkaar in een slalomrace. Over publiek hadden zij weinig te klagen (Hanny, Henny, kom op Rob op- schietèèèèn). Het was zelfs Copper Weed in Zoetervoude ZOETERWOUDE De snel lurrv re makende Haarlemse band „Copper Weed" treedt zaterdag avond op in „Ons Huis". Dat is voor de musici van manager Boud van Doorn werken in een nieuwe omgeving omdat zij tot heden vrijwel uitsluitend in Noord-Holland optraden. Zo speelden zij in het afgelopen weekeinde op het Cios-festijn in Overveen. Tot half oktober heeft ..Copper Weed" contracten w.o. een ver bintenis voor een Tournee op Curacao. Men vertrekt half ok tober naar de West. Het kwartet Theo van Eijndhoven, fluit. Ha rold Pridock (ex-Orpheus) drums. Victor van Kampen solo en Wietse van Foecke bas speelt j naast veel eigen nummers un- derground en wat beat. Zij spe-1 len regelmatig in het Amster damse PEN en Paradiso Aan-1 vang van dit bijzonder festijn: 8 vaak zo dat de organisatie het steeds verder opdringend pu bliek moest terugduwen om voor de fietsers een beter per cours te hebben. Het hindernis- fietsen was de laatste manifes tatie in Plan-Noord van de Jeugd-Olympiade. Als waardig afscheidscadeau kregen alle deel nemers de nu al bijna beruchte LC puzzel mee naar huis. De le. 2e en 3e prijswinnaars viel nog iets extra's ten deel. Op „Rock around the Clock tonight" vertrokken de deelnemers naar huis. waarna voor hen het spoorwegemplacement weer verboden terrein is. Het is na tuurlijk wel een voordeel om het hier te doen, zei een van de organisatoren. „Nu kunnen zten dat er met dit toch braakliggen de terrein nog wat te doen is". Misschien kan het terrein dan ook op korte termijn gebruikt worden als speelterrein. Aan de Toussaintkade ging het weer heel anders. Hier waren veel ouders aanwezig aan behal ve de aardappelrace kwamen nog wat clowns de boel opvrolij ken. inrd Siere 7 Jnnr. 2e prijs Pmillcn de Graaf 8 Jaar, 3e prijs: Mleke van Laarhoven 6 Jaar. HJndernisfloi- sen 9—11 Jaar: le prijs Prlscllla Mol 9 Jaar. 2e prijs Cor van Leeu wen 9 janr. 3e prijs: Robbie SIuk- wljn 9 Jaar. Hoepelen: &-S Jaar. le prijs. Johnny Bakker 7 jaar. 2e prijs Dick Kraay S Jaar. 3e prijs Gerard Kockedee 8 Jaar. Hoepelen 9—11 Jaar: le prijs: Willie Groenen dijk 10 Jaar. 2e prijs Nickje Bosman 9 Jaar. 3e prijs Johnny Slagwijn 10 Jaar. Skelteren 9—11 Jaar: le prijs Knrel Matty 11 Jaar. 2e prijs Cor van Leeuwen 11 Jaar. 3e prijs Marian Bev 9 Jaar. Zaklopen 6—S Janr: le prijs: Ester Mol 8 Jaar. 2e prijs: Svlvla Blok 8 Jnnr. 3e prijs Renee Meyers 8 Jnnr. Uitslagen Lel den Noord: le prijs: Robert Dros, 2e prijs Chris Hlllebrand. 3e prijs I,oekl Dros. Rndy Roem, Johnny Sloos en Mirjam Rijsbergen haalden de 4e. 5e en Ge prijs. Zelfs de moeders en zusjes bleven niet weg Aan de Valeriusstraat waren mooie prijzen te v Vl el. t.b.1 .20 Rulr RO: 16 AARDORP Het Munnik-toer- nooi draait lekker op hef ogen blik, want de wedstrijden wor den in een redelijk tempo, afge werkt mede door het schitteren de weer. Ook zijn de namen be kend van de zes Nederlandse A-spelers, die deelnemen aan het invitatie A-toernooi. De namen van deze topspelers zijn: Hans Adema van Scheltema, Just Barth, Nico Welschen, Peter f Blaas, Hans Haks en „last but not least" Peter Soeters. Voor wie Nederlands toptennis wil zien, is De Munnik vrijdag avond, zaterdag en zondag de uitgelezen plaats. In het herenenke! B kwamen gis teren een' paar geplaatste spe lers aan bod. Robert Jan v. d. Feen had gec.i kind aan de zeer onzeker spelende Henny Koe mans. die op het ogenblik zeker - niet in zijn beste vorm steekt. V.d. Feen beheerste gedurende de gehele partij het spel met zijn geweldig harde drives, waartegen Henny Koemans ge woonweg geen verweer had. Op de doorgaans toch goede service van Koemans gaf v.d. Feen keiharde vegen in de hoe ken, die niet meer te belopen waren. De uitslag zegt genoeg over de wedstrijd: 60 63 voor v.d. Feen. De als vijfde geplaatste Dick van Galen Last had het alleen in de eerste set moeilijk tegen Peter Korver, want hij verloor deze set met 6—2, maar de tweede en derde set waren snel bekeken in het voordeel van Dick v. Galen Last: 6—2 6—2. Coen Dekker won vrij gemakkelijk van de onzeker opererende Jan Theu- nissen met 6—3 6—3. De langste B-partij kwam op naam van Lo- dewijk Kallenberg en Jan Wiebe Dommers, Unicums „topspin- ner" Kallenberg won na in de eerste en tweede set ver voor gestaan te hebben uiteindelijk met 8—6, 6—8, 6^2. Jan Lind maakte korte metten met Jaap v.d. Nat 6—1 6—1. Loek Klippel verloor tegen de verwachting i van de man met de dubbele fo rehand, Eddy de Vries met 2—6 61 61. In het herendubbel B werden gisteren twee partijen afgewerkt. Adrie v. Leeuwen en Jan de Groot wonnen met 6—3 64 van Gerald v.d. Sluys en Arnold v. d. Capelle. Henk Munch en Jan Theunissen klop ten Jon Visbeen en Henny Koe mans met 61, 26, 63. Het jeugdige tennistalent Annete v. d. Meij gaf Koosje v. Leeuwen met 61 63 het „nakijken" in de aideling van de sterkste da mes. Josine Teeuw versloeg hier mevrouw de Reus en Carla Fok pakte Karen Braakman met 6—1 36 61. De als tweede geplaatste Pieter 'Parlevliet had moeite zijn plaat sing waar te maken tegen Dick Zaadnoordijk: 64 46 64. Erik de Groot speelde een treffelijke wedstrijd tegen Mari- nus Brooshooft en won volko men verdiend met de alles zeg gen cijfers 6—1 6—2. In het da mesenkel C kwamen twee jes Mulder in actie. Esther Mul der, die hier eerste geplaatst won gemakkelijk van Ria Klap- pe met 6—1 6—2 en Maya Mul der klopte Sabine Beek in een zenuwslopende partij met 6—3 8—10 7—5. RIJNSBURG De hoofdleidster van kleuterschool „De Springplankin Leidschendam, Irad gisteren i het huwelijk. Reden voor de kleuters om naar Rijnsburg te komen om hun „juf" toe te juichen. ZOETERWOUDE Voor 1972 is ten behoeve van het asfalteren van het resterende gedeelte van de Noordbuurtseweg een bedrag geraamd van 53.900,B. en W. zijn nu van mening dat de asfalterlng niet verder dient te gaan dan de kruising Noord buurtseweg - Weidelaan. Deze mening ij gebaseerd op het feit dat bij de realisering van de Burg. Smeetsweg de aanslui ting daarop met de Noordbuurt seweg zodanig zal worden gesi tueerd. dat hel verkeer komen de vanaf de Dorpsstraat het nieuwe kruispunt kan bereiken via de Weidelaan. Deze toekom stige situatie zal dan als door gaande route gaan gelden, ter- wijk dat gedeelte van de Noord buurtseweg dat zal komen te liggen tussen de Weidelaan en de toekomstige aansluiting op de Miening vanuit beide rich tingen doodlopend zal zijn. Langs het laatstgenoemde gedeelte is de betonschoeiing niet ver nieuwd, aangezien verwacht wordt, dat do duurzaamheid hiervan zich tot de totstandko ming van de omschreven om legging zal uitstrekken. Het as falteren zal niet op dezelfde wij ze kunnen geschieden als met het proefvlak in het eerste ge deelte omdat het trottoir nabij de boerderijen van De Jong en Droogh niet meer kan worden verhoogd. In de kostenraming is eveneens opgenomen het hertegelen van het gedeelte trottoir en het sel- len van inritbar.den en dikke te gels zodat het trottoir ter plaat se van een inrit niet meer be hoeft te worden onderbroken, hetgeen een verbetering inhoudt voor oudere voetgangers, invali de- en kindei wagens. Voorge steld is het krediet terug te bren gen tot 31.500,—. Geen rem op investeringen Kamer gaat actievere rol spelen LEIDEN De openbare leden- I vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland stond gistermiddag in het teken van de economische zorgen, de beleidsnota Rijnland se Kamer en het ETI-ropport „Verkennend onderzoek econo mische ontwikkeling Rijn streek". In een uitvjerige ope ningstoespraak ging de heer A. Koningsveld, voorzitter der Ka mer. o.m. in op het wetsvoorstel I „selectieve investeringsregeling" waartegen de Zuidhollandse Ka mers bezwaren hebben ge maakt. derland een zeer aantrekkelijk gebied vormt voor het vestigen van e n onderneming. De prak tijk heeft ons geleerd, dat in de naoorlogse industrialisati perio de in het gebied van onze Ka mer Rijnland de ontwikkeling duidelijk is achtergebleven bij die in de meeste andere delen van ons land. Het gebied heeft een belangrijke verzorgende functie voor de randstad, maar kenmerkend ervoor is, dat de moderne nijverheid en een aan gepaste dienstensector er zeer zwak in zijn vertegenwoordigd", aldus de heer Koningsveld, „Te gemakkelijk wordt veronder- De Kamer-voorzitfer wees er steld, dat geheel westelijk Ne- voorts op, dat de industriële kernen in dit goeddeels agrari sche gebied in Alphen en in en kele dorpen liggen, maar vooral in de oude en structureel proble matische stad Leiden. „De mid delgrote bedrijven in onze regio (en juist deze categorie is voor een gebiedsstuctuur als de onze van het allergrootste belang) hebben betrekkelijk weinig ex pansie vertoond. In vele bedrij ven dienen momenteel aanpas singen plaats te vinden om aan de toenemende buitenlandse concurrentie het hoofd te kun nen bieden". Volgens de heer Koningsveld is in deze Rijnland se regio in het geheel geen sprake van congestie: wel van een grote behoefte aan verbete ring van het niveau van de be drijvigheid. Wat betreft de werkgelegenheid is de situatie momenteel ernstig. Voor de jongeren, die het lager technisch en middelbaar t ch- nisch onderwijs dit jaar zullen verlaten, zal slechts voor een gering deel in de eigen omge ving passend werk te vinden zijn. „In verschillende kernen van het gebied zijn terreinen bouwrijp gemaakt om een aan passing van werkgelegenheid te kunnen realiseren. In deze ge meenten zal moeten worden voorzien in de behoefte aan nieuwe arbeidsplaatsen voor ge schoolde arbeid. Een verbetering in deze situatie kan alleen dan worden verkregen investeringen niet worden be lemmerd", zo stelde voorzitter Koningsveld, die zowel om eco nomische redenen als om socia le redenen een Ir rstructurering van bedrijven en diensten in de rrgio en speciaal in de belang rijkste kern Leiden in de vorm van het zich vestigen van nieuwe vervangende bedrijven en dien sten, hard nodig acht. De leden van de Rijnlandse Ka mer staan achter de uitgebrach te beleidsnota van de Kamer. Deze nota, die «en nadere toe lichting kreeg van secretaris mr. H. A. C. Branderhorst, dient als aanzet voor een verder te voeren beleid, dat zinvol gestalte zal moeten geven aan een gewest, in dit geval Rijn land. Zonierprograninia KPJ Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Ook in do in- mormaanden heeft de KPJ zijn leden veel te bieden. Heden avond is er bij Babel in de Zuidbuurt een bijeenkomst i.v.m. de Vredesweek waarop een missionaris uit Chili komt pruten over zijn werk. Het tuinfeest dat vorige week za terdag moest worden uitgesteld zal nu a.s. zaterdag worden gc- houen bij de familie V. d. Salm aan de Noord Aa. Er is niet al leen een barbecue maar ook een groot kampvuur. Sjaak v. d. Salm verzorgt de muziek en gi- I tarist hans Rijns speelt rond hef I kampvuur. Zondag 9 juli is er een uitgaansdag. Vertrek nm tien uur vanaf het Centrum. Na- I dat de koffie is gebruikt zal een bezoek worden gebracht aan het kasteel ..De Haar" te Haarzui- lens. 's Middags is er een pick- nik in de boss n en 's avonds wordt er gedanst. Op vrijdag 21 juli een vrrrassingsrit op de fiets met allerlei opdrachten. Op 30 juli wordt deelgenomen aan een damcsvoetbaltournooi in Pijn- acker. Verder staan nog op het programma zeevissen en wad- iopen waarvan de data nog be kend gemaakt moeten worden. ZOETERWOUDE - Geruime lijd worden er onderhandelingen ge voerd over het verkrijgen van gronden voor de aanleg van de Burg. Smeetsweg. Voorzover deze tot nu toe geen positief re sultaat hebben opgeleverd wordt aan de raad voorgesteld tot ont eigening over te gaan. Hangende de onteigeningsprocedu re zullen de pogingen tot het als nog bereiken van overeenstem ming omtrent de verkoop wor den voortgezet. Voor de realise ring van het bestemmingsplan „Zonnegaarde" is het eveneens noodzakelijk dat de gronden die nog niet in eigendom zijn ver worven in het belang van de volkshuisvesting worden ontei gend. De raad zal vanavond be slissen over het onteigenings plan. De N.V. Bouwsolid project ontwikkeling heeft het voorne men in R'.noemd plan te verwe zenlijken: 16 woningwetwonin gen. 19 premiekoopwoningen 11 bungalows en 14 garages. Babel twee maanden dicht Zoeterwoude „Babel", dat na zijn opening begin mei van zijn nieuwe home in de Zuidbuurt een centrum is geweest van veel aktivitcilen gaat i.v.m. de vakantietijd voor twee maanden zijn poorten sluiten. In het a.s. weekend is er nog veel te doen. De vrijdagavond wordt weer besteed ann creativiteit. Zaterdagavond om half negen komt Jan Schouten uit Leiden «preken over Yoga. Zondag avond is er een musieksession waaraan gitarist Bart Versteeg zijn medewerking verleent. Ver der kan iedereen zijn muziekin strument meebrengen om mee te spelen. Dat is dan het sluit stuk waarna begin september de draad weer wordt opgeno men.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3