Tegen permanent gebruik Sollasi niets te doen Zeven min. garantie be j aardencentrum Warmond praat met GS over ,Zwanburg' Zwembad zaterdag open Raiffeisenbank Boskoop boekte goed resultaat w Snelle tijden in Miereweide STA-CARAVANS BIJ SOLLASI Zelfbouwers aan de slag OOK Wat u moet weten Boottocht van Veense bejaarden LEIDSE COURANT woensdag 28 juni 197 "'woe; Het gemeentebestuur van Noordwijkerhout heeft de zwarte piet" van het gebruik van de huisjes in het vakantiedorp Sollasi naar de ge meenteraad doorgeschoven. Het probleem is bekend. Een recreatie woonverblijf in Sollasi is alleen toegestaan tijdens het zomerseizoen (16 maart t/m 15 oktober) en in de weekeinden buiten het zomersei zoen. alsmede voor de buiten de zomer vallende schoolvakanties. Mijbupark N.V. gaf aan adspirant-kopers niet de juiste voorlichting. De directie voert aan, dat continuegebruik van de huisjes soms een noodzaak kan zijn. Daarbij behoeft geen afbreuk te worden gedaan aan het karakter van recreatiewoonverblijf. De opzet van Sollasi is zeer luxueus en de hoge kosten voor de kopers noopt hen tot een zo hoog mogelijk opgevoerde rentabiliteit. Verhuur voor noodzakelijk buitenverblijf voor herstel van gezondheid; verblijf van verlofgan gers uit het buitenland, onderbrenging van buitenlandse zakenrela ties of familieleden e.d. Verder zijn er veel kopers, die werk- en vakantietijden. Ook een vrij beroep hebben en niet deze willen de gelegenheid gebonden zijn aan de normale hebben om buiten de weekein- BOSKOOP— De gang van zaken is in 1971 voor de Raiffeisen bank zeer goed geweest. Het boomkwekerijbedrijf, de handel in boomkwekerijprodukten en alles wat daarmee samen hangt hebben vorig jaar uitstekende resultaten bereikt. Als gevolg hiervan zijn bij de Raiffeisenbank aanzienlijke be dragen aan spaar en- deposito- gelden belegd, waardoor het de bank mogelijk is ondernemende kwekers en handelaren onder wie veel jeugdigen te helpen met het stichten, verbeteren en/of uitbreiden van bedrijven. Dit kwam naar voren tijdens de algemene ledenvergadering van de Raiffeisenbank in hotel Neuf. De heer P. C. Grootendorst, di recteur van de bank, gaf een uitgebreide toelichting over de fusie van de centrale Coöpera tieve Raiffeisenbank met de Coöperatieve Centrale Boeren leenbank. Men streeft naar een nauwere samenwerking in dit verband met de plaatselijke Boerenleenbank De Raiffeisenbank behaalde in het boekjaar 1971 een winst van 91.053.64. De jaarrekening sluit met pen totaal van 184.437.118,74, tegen 168.520.427,02 in 1970. Onder deze verheugende omstan digheden was het voor de heer D. van Otterloo niet zo moeilijk zijn taak als secretaris neer te leggen. Na de vergadering werd hem veel lof toegezwaaid. De heer van Otterloo was dan ook 33 jaar secretaris, een taak die hij perfect heeft vervuld, ook al omdat hij als makelaar bijzon der veel inzicht had in bankza ken. „Nu ik 65 geworden ben ga ik mij geheel aan mijn hobby wijden" aldus de heer Van Otterloo. De voorzitters van het bestuur en de raad van toezicht de heren C. Verboom en J. A. Boer spra ken beiden woorden van dank tot de scheidende secretaris. Na enig zoeken achter de gesloten deuren kwam een zeer fraai ca deau te voorschijn. Twee kleuri ge tuinstoelen compleet met ta feltje en parasol. De heer Van Otterloo gaat zich op tuinieren toeleggen zodat dit ge schenk hem goed van pas zal komen. Zijn opvolger de heer C. Vogel eerder plv. secretaris felici teerde de scheidende secretaris met zijn succesvolle loopbaan. „Als opvolger van zo'n briljant man durf ik maar weinig te zeggen", besloot hij. De heer Van Otterloo werd met algemene stemmen tot erelid benoemd. De heer W. Tol, voor zitter van de Boskoopse Midden standsfederatie, bracht namens deze organisatie dank voor de prettige wijze van zaken doen. den in hun huisjes te verblijven. Daarnaast eisen voorzieningen als centrale verwarming ook in de winter om een voortgezet ge bruik. De controle op het werkelijk ge bruik is echter zeer moeilijk. Te denken is aan een algehele vrij stelling voor gebniik gedurende het gehele jaar, er daarbij op vertrouwende, dat de interne belangen van de vakantiedorp- gemeenschap en de daarbij be trokken economische aspecten sanerend werken en blijvende bewoning tot enkele gevallen beperkt blijven. Een voorschrift handhaven, dat niet is af te dwingen, achtte Mr. J. P. van den Bosch onzinnig. De KVP-fractio hield het in eerste instantie op de oorspronkelijke regeling, omdat zij bang was voor de gevolgen wanneer blij vende bewoning toegestaan zou worden. Burgemeester Bosma zag het zo waar niet in, mede gehoord de ervaringen elders in den landen. De heer G. J. Maarseveen (prot. chr.) zag een duidelijke mogelijkheid om in de woonru i m t enood van de ei- te voorzien, wan tij vende bewoning in Sol lasi zou worden toegestaan, maar burgemeester Bosma hield vast aan de recreatieve bestemming van Sollasi. Dat bleek mogelijk toen wethouder P. C. Heemskerk met het voor stel kwam om de kandidaat-ko pers door B en W te laten „doorstralen" op hun plannen, financiële omstandigheden, de zekerheid dat het hier om een tweede woning gaat enz. In de verkoopakte zou van de koop van een tweede woning nadruk kelijk melding moeten worden gemaakt en de ballotage zou als kettingbeding moeten worden opgenomen. ,Het geeft weliswaar geen volle dige zekerheid", aldus wethou der Heemskerk, „maar het is beter dan niets. Mijbupark N.V. ging met deze regeling akkoord. Wethouder Th. C. de Jong (KVP) bleef de voorgestelde re geling onvoldoende vinden om een stroom van sociale en ande re noodzakelijkheden dn de naaste en verdere toekomst op te vangen en hij kreeg Mevr. van der Geest-Lucassen en de frac tiegenoten Groot en van Haas ter aan zijn kant. De meerder heid verkoos de wankele zeker heid van de gemeentelijke zeef. Wassenaar De opening van de Wassenaarse Anjerfonds-actie 1972 kreeg een bijzonder accent, doordat deze opening door wethouder mevrouw A. J. Ie Coultre-Foest samenviel met de opening van een tentoonstelling van litho's van de Wassenaarse kunstenaar Paul Citroen in de Openbare Bibliotheek aan de Luifelbaan. Vele belangstellenden waren in de bovenzaal van de bibliotheek bijeen, toen mevrouw Le Coultre met een toespraak de Anjeractie opende. Deze actie valt weer samen met de Oudhollandse jaarmarkt, die tot en met zaterdag in de Langstraat en op het Plein gehouden wordt. Het vorig jaar heeft het Wassenaarse Anjerdagcomité dank zij de resultaten van de actie 1971 een premie van 300 verdiend. Deze premie is toegekend aan de padvindersgroep St. Willibrordus. Bootjeshaven niet haalbaar in huidige vorm WARMOND Hef college van B. en W. gaat 4 juli met gedepu teerde staten praten over de problemen die in Warmond zijn ontstaan nu de Kroon de bebou wing van het plan Zwanburg heeft afgewezen. Deze medede ling werd gisteravond in de ge meenteraad gedaan. De woning bouw ten behoeve van de War- monders is in een precaire si tuatie komen te verkeren, zo was men algemeen van oordeel. Het enige wat feitelijk in Zwan burg wordt toegestaan zijn eni ge vormen van passieve en ac tieve recreatie. De publieke belangstelling was ditmaal groot voor de raadsver gadering. Dat werd o.m. veroor zaakt door de bespreking van het schrijven, dat de bootjesha vencommissie had gestuurd. Hoewel b en w van mening wa ren, dat het schrijven door het college moest worden behandeld ontkwam men toch niet aan een discussie. Voor het publiek verliep deze dis cussie teleurstellend, omdat werd medegedeeld, dat het plan, dat de commissie op tafel had gelegd niet uitvoerbaar wordt geacht. Althans door het college. Het knelpunt is. dat er sinds kort kabels zijn gelegd in de landtong, welke door de commissie was aangewezen voor algemene recreatie. Het verplaatsen van die kabels gaat te veel kosten. De verwachting is wel, dat in de septembervergadering als het plan nauwkeuriger is bestu deerd, verder over de haven zal worden gesproken. Volgens het schetsplan van de commissie zouden de steigers en de uitgra- vingswerkzaamheden bekostigd moeten worden door de bootjes haven. Het bestemmingsplan West werd aangenomen, waarbij wethouder Van der Kroft een opmerkelijk succes boekte. De heer Van der Kroft, die in dit geval een min derheid in b en w vertegenwoor digde, zei er voorstander van te zijn, dat er in wettelijke rich ting wordt uitgebreid. De hele raad. minus loco-burgemeester mr. Groenendijk volgde hem. De heer Vellekoop, die steeds de overlast veroorzaakt door bezoe kers van de horecabedrijven aan de orde stelde, mocht vernemen dat er in de dorps straat en aanvullende wegen een rijverbod zal worden afge kondigd voor motorfietsen, en bromfietsen met ingeschakelde motor zal worden ingesteld tus sen 10 uur 's-avonds en 4 uur 's-morgens. Verder zullen de ho recabedrijven voor een eigen parkeergelegenheid voor deze voertuigen bij hun bedrijven zorgen. De raad werkte verder gaarne mee aan het voorstel inzake het vuilophalen op de Kagerplassen en gaf haar goedkeuring aan het hiervoor gevraagde krediet van 5000 er bovendien op ver trouwende, dat dit experiment de noodzakelijke begeleiding en aandacht zal krijgen. Men sprak de verwachting uit, dat dit door Warmond gestelde voorbeeld door de gemeente Al kemade zal worden gevolgd. BODEGRAVEN ln de nieuwbouwwijk van Bodegraven zuidoost zijn zeven bouwvakkers begonnen met het bouwen van hun eigen huisjes. Burgemeester Kroles, die de eerste paal sloeg sprak lovende woor den over het initiatief van deze mensen en zegde hen alle medewer king van het gemeentebestuur toe. Met de bouw van hun huizen zullen de bouwvakkers donderdag, als ze vakantie krijgen, beginnen. NOORDWIJKERHOUT Dins dagavond heeft de gemeente raad de tijdige betaling van rente en aflossing gegarandeerd van een geldlening van 7.000.000,-. De Stichting Huis vesting Bejaarden gaat die geld lening bij, de Coöp. Centrale Raifeissenbank te Utrecht aan voor de bouw van 119 bejaar denflats, enkele winkels en een dienstencentrum. De rente be draagt 6% per jaar en de le ning moet in 30 jaren worden afgelost en wel gedurende 29 jaar 2% en het laatste jaar bij na 3 miljoen gulden. Geen van de raadsleden had te gen de garantieverlening, voor zover die de bouw van de be jaardenflats betreft, enig be zwaar. Weliswaar wordt aan de garantieverlening de voorwaar de verbonden, dat het Rijk in de bouwkosten van de flats de berekende premie verleent, maar dit lijkt wel zeker. Iets anders staat het met de kos ten van hef dienstencentrum. Bouwtechnisch is een opzet ge kozen, waarvan het beslist niet zeker is of de rijkssubsidie tot het maximum kan worden ver kregen. Aan de andere kant is zo verklaarde de heer J. W. van Leeuwen geen mogelijkheid om in die conceptie nog wijzi ging te brengen. Het komt er dan ook waarschijn lijk op neer, dat de gemeen schap er rekening mee zal moe ten houden, dat op de exploita tie van dit dienstencentrum per jaar een 80.000.- zal moeten worden bijgelegd Als het een beetje meevalt, en wethouder Heemskerk had er alle moed op, blijft het verlies beperkt tot een bedrag van 30.000,-. De afgevaardigden van de raad in de Stichting Huisvesting Bejaar den kregen de opdracht mee, dat de gemeenteraad zo spoedig mogelijk wenste te worden inge licht omtrent de beslissing van het ministerie van CRM in deze. Mr. J .P. van den Bosch memo reerde zijn sombere voorspellin gen van enige tijd geleden, dat de raad op dit punt voor een voldongen feit zou worden ge steld. Hij stemde daarom tegen het voorstel tot garantieverle ning en kreeg steun van mevr. Kouwenhoven-Desain en de heer G. J. Maarseveen. r 9 LISSE Burgemeester A. J. Berends van Lisse is tot en met 6 juli a.s. met vakan tie. Wethouder A. J. Mesman treedt als loco-burgemeester op. LISSERBROEK Donder- dagmiddag zullen de kinde ren van de school in de Lis- serbroek afscheid nemen van de heer Visser. Er zal te zij ner ere een musical worden opgevoerd door de kinderen, welke des avonds in de „Meerkoet" wordt herhaald in tegenwoordigheid van de ouders der kinderen. De avondbijeenkomst zal tevens het afscheid betekenen van de leerlingen die de school na de volbrachte leerjaren) aan het einde van het school jaar gaan verlaten. Vrijdag- LISSE Woensdagavond 28 juni (hedenavond) zal in de aula van de MVO-schooI aan de Achterweg de diploma uitreiking plaatsvinden. LISSE Joke van Gerven van der Stelt is derde gewor den tijdens de interland Roe meniëTsjecho-Slowakije en Nederland te Boekarest. Zij bereikte deze 3e plaats op de 1500 m in de tijd van 4.20.1 minuten. Voorts is Mieke van Doom van de Spartaan verkozen in de Jeugdinter- land Vijfkamp Nederland- België op 1 en 2 juli a.s. op Papendal te Arnhem. Ray: dit a ring een voor state Raya Het is dit l Raya ten n [NEW 1 lijk greei moes joen gen 1 bied jVolgen KATWIJK —Bijna 110 seconden sneller dan in 1971 werden de diverse zwemnummers tijdens de iweede Kringkampioen schap-wedstrijd afgelegd. De belangstelling in Katwijk was zeer behoorlijk. Vooral het be halen van de limiet voor deelna me aan de Nederlandse kam pioenschappen te Utrecht door het Katwlijkse meisje Joan Pou- lis bezorgde het thuisfront veel genoegen. Behalve de limiet be haalde Joan op de 20 m. vrije slag miesjes onder 16 jaar met haar tijd van 2.29.8 eveneens een nieuw kringrekord. Ook Karin de Vos van LZ '86 ver beterde een kringrekord en wel op de 200 m. wisselslag persoon lijk meisjes onder 16 jaar, met een tijd van 2.46.1, hetgeen een vooruitgang met maar liefst 6 sekonden betekende. Ook Karin behaalde hiermede de limiet. De andere deelnemers die de li miet voor de Nederlandse be haalden, zijn: Yolanda Maarel van De Zijl/LGB op dt 200 m. vrij meisjes onder li jaar; Mieke Eyken - AZC ov de 100 vrij meisjes onder 12; Ale* v. Belkum-De Zijl/LGB op de 200 vrij jongens onder 14; Leo Markensteyn van BZPC Bode-" graven op hetzelfde nummer oiv der 16; Leo eveneens op de 20} m. wisselslag, evenals Pett Wolters van De Zijl/LGB. In te taal dus 8 maal werd de limi veroverd, hetgeen eenaanzienlij, ke verbetering t.o.v. 1971 bet< kent, toen maar 2x een e: plaats werd verdiend. Van de nummers werden er 14 in eel snellere tijd dan in 1971 gi zwommen. VOORHOUT In de paro chiekerk in Voorhout zal dinsdagavond aanstaande het Franse jongenskoor „Les pe- tits chanteurs de Versailles" een uitvoering geven. Aan vang 8 uur. Leidschendam B. en W. hebben in verband met de toename van het parkeren rond het winkelcentrum Leidsenhage voor een stuk van de Dobbelaan een twee zijdig parkeerverbod vastge steld. NOORDWIJKERHOUT Op het terrein van Sollasi zullen onge veer 300 recreatie-woningen worden gebouwd. Mijbupark NV heeft in de nabijheid van het Oosterduinse meer nog meer gronden. De gedachten omtrent het gebruik van het resterende gedeelte varieerden in de loop der tijd van dagrecreatie voor de bezoekers van het meer- strand via korte verblijfsrecrea- tie (kamperen in tent of toerca- ravan gedurende enkele dagen tot hoogstens 2 of 3 weken) en seizoenverblijfscreatie (vaste standplaats voor gedurende het winterseizoen te verwijderen ca ravans) tot permanente ver- blijfsrecreatie vaste standplaats voor sta-caravans). De laatste vorm zou gelijk zijn aan die van de recreatiewoningen van Sollasi. De meerderheid van het gemeen tebestuur hield het op de laatste vorm van permanente verblijfs- na een overduide lijke schildering van de ruimte lijke ordening der caravans door wethouder Heemskerk - er komen daar niet meer dan 28 per hectare met veel groen en goede sanitai re voorzieningen - gaf wethou der De Jong zijn aanvankelijke voorkeur voor zoveel mogelijk dagrecreatie op. Dit te meer omdat burgemeester Bosma het vermoeden uitsprak, dat Mijbu park NV - lees Noorlander NV - de strook van ongeveer 6 hecta re liever volkomen maagdelijk zou laten liggen, dan dagrecrea tie toestaan. Daarenboven was er de zekerheid, dat de strook direct langs het Oosterduinse meer, dat in handen van de pro vincie Zuid-Holland is, volledig voor dagrecreatie zou worden bestemd. Van de veertien raadsleden ble ven tenslotte de heren Van den Bosch en Van der Steen tegen standers van de bestemming van het terrein tot „dure" sta caravanstaanplaatsen. SASSENHEIM Zaterdag is het zover, dat het nieuwe zwembad open gaat. Zij het nog niet officieel, want dat zal op zaterdag 5 augustus a.s. door de burge meester gebeuren. Er is hard gewerkt en ook het weer werkte mee, want 1 september was de feitelijke opleverda- tum. De jeugd zal in de vakantie dus volop van het nieuwe bad kunnen profi teren. Het zwembad, dat 1542 m2 be slaat, heeft een recreatieve functie in de eerste plaats, hoewel er op beperkte schaal ook wedstrijden gehouden kun nen worden. Het bestaat uit drie delen: een kleuterbad aflopend van 10 tot 30 cm; een instructiebad, dat afloopt van 40 cm tot 1.40 m, en het normale bad, dat een diepte heeft van 2 tot 2.10 m. Het laatste heeft een springkuil met een diepte van 3.40 m. Er zijn 24 cabi nes. Bij de ingang is parkeerruimte voor 71 auto's en een speciale stalling voor fietsen en bromfietsen. Om het gehele zwembad is al een windval aan geplant, terwijl in het najaar de taluds rond de baden worden beplant met prikkelbeplanting om het op en afklim men van de taluds te verhinderen. LISSE De afdeling Bevol king van de Gemeente-Secre tarie te Lisse is nu elke Maandagavond geopend van 7-8 uur voor hen, die op de gewone uren van openstel ling het Gemeentehuis niet kunnen bezoeken. Alphen Gisteren heeft men tussen half tien en twaalf uur het verkeer op de Herenweg aan een-snelheids controle onderworpen. Tegen 21 mensen is proces-verbaal opgemaakt. Lisse De LTV-dames hebben gisteravond in de Morgenzon het seizoen afge- den door 'n spijl en hekwerk. Bij deze gelegenheid werden j zelfgemaakte modellen ge toond. De prijzen gingen naar 1. de dames Smak-' man en Van der Poel. 2. Hoogervorst en Rotteveel en 'i 3. Van der Lans en Bemel- man. De avond werd beslo ten met een verloting gewon nen door mevr. Hoogervorst. Alphen Bij een bewoon ster van een woning aan het Verdihof in Alphen-Ridder- veld is 220 gulden gestolen toen zij een stukje was gaan j lopen met haar hond. Zij had de deur van haar woning open laten staan. VOORHOUT De leden van de Ned. Chr. Vrouwen Bond gaan op 29 augustus een dagje naar een potterie in Oosterwijk. Ook niet-leden I mogen mee. Men kan zich opgeven bij de dames Knop- pert, Engelse Laan, Roest. Bosstraat 1, Van Leeuwen Leidsevaart 7 en Jansze, Bea- trixstraat 1. ROELOFARENDSVEEN Voor de traditionele jaarlijk se uitgaansdag van de be jaarden had het comité dit jaar eens een geheel andere vorm van uitgaan gepro grammeerd. Niet met auto bussen, maar met de boot. Met twee salonboten van de Rederij „Avifauna" vertrok men te 9,30 uur vanaf de lig plaats te Oude Wetering. Na de rondvaart over Westein der- en Kagerpl assen werd koers gezet naar het eind doel n.I. Avifauna in Alphen aan de Rijn. Na het bekende glaase vooraf liet men zich het diner bijzonder goed smaken. Om 7 uur werd de terugreis naar Oude Wete ring aanvaard, maar de ver voerders klaar stonden om de bejaarden naar hun wo ningen te brengen. [ANIL Filipi

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6