Nieuw veen wil zich bij Alphen aansluiten Geen overkapping bad Nieuwkoop Met zes tegen vier stemmen Benoeming van mevr. v. d. Pols lokt kritiek socialist uit Leidse agenda E. Weijzen hoofd R.K. Jenaplanschool Subsidie peuterzaal Bodegraven Voorstellen aan raad Zoeterwoude Leidse bioscopen Reden Grofvuil- ophaal- dienst LEIDSE COURANT WOENSDAG 28 JUNI 1972 W0E NÏEUWVEEN. Op de vraag, welke werd gesteld tijdens de raadsvergadering: „Is er in uw omgeving behoefte aan een gewest?" hebben de raadsleden zich onomwonden uitgesproken. Tegen stemden: J. Spekman (KVP) met als reden: „geen be hoefte aan— lijkt mij opgedron gen Nieuwveen wordt wegge drongen door grotere gemeen ten". J. Reyneveld (Gez. Chr.): geven een deel van onze zelfstandig heid vrij het touwtje, wat je eenmaal laat glippen, krijg je niet meer zo gauw terug. Wij kunnen nu nog 'ns 'n grote ruk aan de bel geven, maar straks sta je tegenover een grote vuist. Denk maar eens aan de woning bouw. Ben er niet voor; wil niet helemaal aan de kant blijven staan, mar ben er niet voor". Mevr. Th. Speet-Sikkens (Gem. Bel.): „wel intergemeentelijk overlegorgaan maar niet vanuit gewestvorm eventueel Provinciaal bekwame vakkundi ge krachten inzetten voor kon takten tussen deze overlegorga nen. De laatste jaren hebben we financieel nog een en ander kunnen presteren, straks kun nen we de gaten stoppen voor de tekorten in grote gemeenten als Alphen. Meerdere kleine omliggende gemeenten voelen in het algemeen niet veel voor ge westvorming. Als we ons hier mee solidair verklaren, zal het moeilijker worden dit op te dringen. We moeten een stand punt durven in te nemen". Hoe wel H. Boede (Gez.Chr.) en G. v.d. Hoorn (KVP) er nog geen voordeel in zagen alles hangt nog wat in de mist wel posi tief wordt een bezwarende post van enekele tienduizenden gulden per jaar werd uiteindelijk akkoord gegaan, na stemming van zes tegen vier, voor het ge west Alphen, zij het dat ook deze leden hun mening te ken nen gaven voor behoud van de nodige reserve. De Raad behan delde hierna zonder hoofdelijke stemingen het ontwerp van In tergemeentelijk Overlegorgaan Noord-Oostelijk Zuid-Holland en verklaarde zich akkoord met de bekende punten, onder toevoe ging van samengaan mede met de gemeenten Vrouwenakker, Blokland en zo mogelijk De Hoef regeling wettelijk van bovenaf zeker met het oog op de financieringsregeling ge westleden te benoemen door en Onlangs heeft de heer E. C. A. Rijpstra afscheid genomen uit zijn functie bij AGO-verzekeringen i uit de gemeenteraden, dracht van bevoegdheden in niet te ruime mate. Aldus zal worden bericht aan het college van gedeputeerde staten van Zuid-Holland. HMHHHHHHHHHHHHI Den Haag. Morgen vertrekken de heer en mevrouw Rijpstra, na 32 jaar in Wassenaar gewoond te hebben, naar Friesland. Gistermiddag had op het raadhuis „De Paauw" een af scheidssamenkomst plaats, waar op burgemeester mr. K. Staab aan de heer Rijpstra mededeelde, dat de gemeenteraad in een beslo ten vergadering op 19 juni j.l. met algemene stemmen besloten heeft hem de erepenning der ge meente Wassenaar toe te kennen op grond van bijzondere verdiensten jegens de gemeente en de plaat selijke gemeenschap. OEGSTGEEST Met ingang van 1 augustus aanstaande is de heer E. Weijzen uit Den Haag benoemd tot hoofd van de RK Jenaplanschool „De Kring" te Oegstgeest. Tijdens de ouder- BODEGRAVEN^ Ondanks de suggestie van de AR-fractie om een oudercommissie in te stel len heeft de raad van Bodegra ven een subsidie van 1000 gul den verleend aan de peuterzaal Bambi. De AR wilde een oudercommissie om de continuïteit te waarbor gen maar de meerderheid van der raad waardeerde het werk dat al een jaar lang gratis ver richt wordt voldoende om het verzoek om BUbsidie te honore- He punt bijscholingscursus werd na veel tegenstand vanuit de raad teruggenomen door B en W. Het dreigend tekort bij het gemeentelijk slachthuis maakt een verhoging van de slacht- en keurrechten noodzakelijk. Per 1 avond werd hij door de voorzit ter van het schoolbestuur, drs. Tulkens, aan de aanwezigen voorgesteld. Met deze benoeming komt een einde aan de situatie waarin de Jenaplanschool het lange tijd zonder hoofd heeft moeten doen. De heren Van Schie, Manssen en Prins zijn er door taakverde ling in geslaagd het vacuum te vullen. Op vragen over het voortbestaan van het Jenaplanonderwijs in Oegstgeest deelde de heer Tul kens mee dat de discussies met deskundigen hierover gesloten zijn en dat men op de ingesla gen weg voort gaat, zij het niet in de meest orthodoxe vorm die het uiterste vergt van de leer krachten. De voorzitter van de stuurgroep de heer Filippo noemde als wens voor de toe komst aanvulling van het docu mentatiecentrum. Een kostbare zaak die een financiële bijdrage van de ouders vergt. Momenteel leveren 77 ouders een jaarlijkse bijdrage. Het afgelopen jaar brachten zij 3100 gulden bijeen. In 1973 wordt de nieuwe Jena planschool gebouwd. Tekening en gemeentelijk krediet zijn goedgekeurd. Het wachten is op GS. De avond werd besloten met de opvoering van de musical „De beat-boetiek". Honderd duizendste be zoeker Poelmeer OEGSTGEEST Ongeveer een maand later dan normaal meld de zich gisteren bij het bad Poelmeer de honderddui zendste bezoeker. Men verbond aan dit feit geen j feestelijkheden. De verwachtin gen voor dit jaar zijn somber. Door het slechte voorseizoen worden niet meer dan 300.000 gasten verwacht. Dat zou daling van 25 procent zijn ten opzichte van het vorige jaar. Koudekerkers bouwden zonder vergunning NIEUWKOOP Er komt geen overkapping van het zwembad in Nieuwkoop. Een dergelijke ingreep zou 1.175.000 kosten en een jaarlijks exploitatietekort van 195.000 opleveren. Een eventueel alternatief om het plan in twee fasen uit te voeren zou als consequentie een groot exploitatietekort opleveren. Toch waren er tijdens de raads vergadering van gisteravond raadsleden die voor het alterna tief voelden. Mevr. Van Mierop en de heren Battjes en Juurlink. Mevrouw Van Mierop had van 't alternatief 'n voorstel gemaakt nadat zij zich bijzonder teleur gesteld getoond had over het feit dat de overkapping niet door kon gaan. Zij dacht dat de mogelijkheden over twee of drie jaar voor het verkrijgen van rijkssubsidie gunstiger zouden kunnen liggen, zodat uitvoering in twee fasen zinvol zou zijn. De heer Juurlink opperde het idee alleen het instructiebad te over kappen. Deze suggestie werd door wethouder Van Vliet van de hand gewezen omdat bij het instructiebad geen kleedgelegen heid is. De wethouder schetste ook nog eens het verloop van deze kwestie. De oude plannen waren vernieuwing van de technische installatie en het aanbrengen van een verwar mingsinstallatie, uitbreiding van de kleed- en garderoberuimte, het maken van een eenvoudige toeschouwersruimte, de raad voteerde hiervoor al een krediet van een half miljoen. Later ont stond het idee het geheel te overkappen. Dit blijkt nu niet mogelijk, in de eerste plaats vanwege het exploitatietekort en op de tweede plaats omdat fi nancieringsmiddelen ontbreken. Het kon volgens de heer Van Vliet wel tien jaar duren voor men voor subsidie in aanmer king kwam. De heer Battjes merkte naar aan leiding van de bouw van een aantal woningwetwoningen in Nieuwkoop en Noorden op of het niet goedkoper zou zijn ge weest kleinere woningen te bou wen. Volgens hem bestond daar ZOETERWOUDE De gemeen teraad komt a.s. donderdag 29 juni om 20 uur bijeen. De agen da vermeldt o.m.: verhuur van plantsoengrond aan de heer H. Zuiderduin; aankoop van een perceel grond van ae heren J. W. en M. Schip per; het in eigendom overnemen van het oostelijk gedeelte van de Rijnegommersloot; krediet voor rioleringswerken in de Zuidhof; ►- krediet voor demping van een sloot bij de Antoniusstraat; •- bedrijfsvestiging in het bestem mingsplan 'Industrieterrein Gro te Polder' van Prince Cladding N.V. te Wassenaar; •- het nemen van een voorberei- dingsbeslui-t ex artikel 21 van de Wet op de ruimtelijke Ordening ten behoeve van een gebied aan de Hoge Rijndijk: onteigening van gronden voor de aanleg van de burgemeester Smeetsweg; onteigening van gronden in het bestemmingsplan „Zonnegaar- de"; krediet voor de asfaltering van een gedeelte van de Noord- buurtseweg; het weigeren van medewerking ex artikel 50 van de Kleuteron derwijswet t.b.v. de r.k. kleuter scholen „Hummelhof" en „Zon- nsga >rde"; het weigeren van medewerking ex artikel 72 van de L.O. Wet t.b.v. de Aloysiusschool; en van de St. Bernardusschool; beschikbaar stellen van krediet t.b.v. een bijscholingsproject kunstzinnige vorming; uitbreiding van het aantal ver tegenwoordigers in de midden- slandsvoolichtingscommissie; samenstelling structuurschets bestuurlijke indeling. grote behoefte aan. Burgemees ter Van Montfoort ontkende dat. Naar zijn zeggen ligt de huur van kleine woningen niet zoveel lager dan die van grote huizen. Het nieuwe reglement van orde werd aangenomen. Dat betekent dat gisteravond voor het laatst het ambtsgebed is gebeden en een rondvraag gehouden. Vlag halfstok bij sluiting Vroegestichting Van een onzer verslaggeefsters ALBLASSERDAM Morgen zul len de laatste twee patiënten de deur van de Cornells Vroege stichting in Alblasserdam defini tief achter zich dichttrekken. Als vrijdag het personeel voor de laatste dag aan het werk gaat, alleen nog maar om op te ruimen zuilen zij de vlaghalf- stok hangen. „Het is misschien wel wat senti menteel van ons, maar we vin den het verschrikkelijk", aldus secretaresse mej. Van Sittart. „Het zou allemaal nog niet zo erg geweest zijn, als men ons maar als mensen behandeld had. Maar tot wie we ons ook richten, we werden niet eens te woord gestaan. Ieder mens wordt door zijn ouders toch an ders opgevoed, dacht ik". Ook de actieleidster, de Haagse mevrouw Van den Bogert, werd door de inspecteur van de Volksgezondheid naar de minis ter verwezen en deze stuurde haar, middels zijn secretaresse, weer naar de inspecteur. „Van het kastje naar de muur, verder kwam ik niet", vertelt ze. Een aangevraagd onderhoud werd van de hand gewezen met als reden, dat zo'n onderhoud pas in augustus, dus twee maanden na de sluiting, kon plaatsvinden. Intussen gaat de kliniek defini tief dicht. ZOETEPWOUDE Burge meester Detmers houdt in juli op donderdagen geen spreekuur wegens vakantie. KOUDEKERK AAN DEN RIJN In de voortgezette raadsvergadering van vrij dagavond aanstaande zal de raad een tweetal bezwaar schriften tegen het weigeren van een bouwvergunning be handelen. Op 27 maart van dit jaar wei gerden B. en W. uit wel standsoverwegingen de ver gunning voor de bouw van een tweetal garages bij het pand Hoogewaard 42. De man die die garages ge bouwd had, de heer Van der Meijden, verklaarde voor de commissie die zijn bezwaar schrift behandelde dat de zelfde garages in standaard- maten en uitvoeringen gepro duceerd worden. Bovendien achtte hij de plaats gunstig omdat ze precies achter het huis staar. Op 2-» april weigerden B. en W. de vergunning voor een zeer hoge televisiemast bij het huis van de heer De Vries. Park Ypenburg 10. Ook dit keer ging men van wege welstandsmotieven niet akkoord. De heer De Vries verklaarde de mast (foto rechts) te hebben gebouwd om te kunnen experimente ren met buitenlandse sta tions. De burgemeester heeft hem verteld dat de gemeente eventueel het project wil overnemen, en de mast dan verplaatst naar het bejaar dencentrum Rhijndael. De commissie bezwaarschrif ten die zich over deze twee zaken heeft gebogen, advi seert in het geval van de ga rages om de vergunning als nog te verlenen, de mast zal. echter moeten worden afge broken. Jachtjes in nieuwe haven Zijlwatering WASSENAAR In de gecombi neerde vergadering van de com missies voor ruimtelijke orde ning en openbare werken, he denavond 19.45 uur in het Raadhuis, zal o.m. de vraag aan de orde komen, wat er in de toekomst zal moeten gebeu ren met de woonschepen, die zich op het ogenblik bevinden in de Princehaven en het Haven kanaal. Zoals bekend staat al vele jaren in het „Recreatieplan Zijlwate ring" een nieuwe jacht- annex woonschepenhaven geprojec teerd. De kosten daarvan zijn echter hoog zij werden in be gin 1970 op 1.075.000.- ge raamd. Onder de indruk van die hoge kosten zijn burgemeester en wethouders zich gaan afvra gen of het wel verantwoord is naar een blijvende oplossing voor het woonschepenvraagstuk te blijven streven. Langzamer hand neigt het college naar een tijdelijke oplossing, hetgeen dus inhoudt, dat men het aantal woonboten in de gemeente lang zaam wil laten verminderen. Voor een „tijdelijke" oplossing WOENSDAG 28 JUNI Haagwegkwartier, Toussaintkade Leidse Jeugd Olympiade, aan vang 19 uur. Tamboerijn clubhuis: Leidse Jeugi Olympiade, aanvang 19 uur. Plan Noord-De Kooi, Herensingel Leidse Jeugd Olympiade, aanKATf vang 19 uur. den DONDERDAG 29 JUNI ovei Herensingel, NS-emplacemenfc ver, Leidse Jeugd Olympiade, aan vang 19 uur. VRIJDAG 30 JUNI v>" Technische school, Haagweg Di l16." ploma-uitreiking, aanvang 14,31 uur' de Belastingkantoor, Stationsweg; en Afscheid de heer Den Duik, r aanvang 16 uur. te KOUDEKERK De raad van Koudekerk heeft gisteren vier uur nodig gehad om door zes punten te komen. Het was voor al de heer Leentvaar (PvdA) die veel tijd spendeerde aan- het beleid van wethouder Van der Pos (VVD). Het ging om de be noeming van mevr. A. W. M. van der Pols-Bouwens (echtge note van de wethouder) tot on derwijzeres van de Burg. de Herderschool. B. en W. deelden de raad mede, dat zij mevr. Van der Pols had den benoemd. De heer Leent vaar sprak van- een bedenkelij ke gang van zaken. Wat was het geval geweest? Op 19 juni zou de inspecteur van hst basi sonderwijs eengesprek hebben met verschiliene kandidaten voor de functie, maar die be spreking was niet doorgegaan omdat de kandidaten zioh had den teruggetrokken. De heer Leentvaar toonde daarbij aan, de mevr. Van der Pols reeds op 9 juni was benoemd De voorzitter liet weten, dat me vrouw Van der Pols al bij de benoeming van de vierde leer kracht had gesolliciteerd (de gewraakte benoeming betrof de vijfde leerkracht), waarmee de kritiek van de socialist zijn scherpste kantje verloor. Wel hield de heer Leentvaar, ge steund door de heer Vreugdehil overeind, dat er voortaan meer openheid bij dergelijke benoe mingen dient te zijn. De raad discussieerde verder uit voerig over de gewestvonming. Men was van oordeel dat een gewest geen ent-takeling van het gemeentebestuur mag inhouden en ook mag het gewest geen vierde bestuurslaag worden. Men vond ook, dat Koudekerk hoort bij het gewest Alphen, zo dat er komt. Een treurige zaak werd het ver der genoemd, dat er ƒ14.900 op tafel moest komen voor repara tie van de Kleuterschool „Goed Begin". Het gebouw staat er pas 10 jaar. Camera: „De Tien Geboden" a.lj Dag. 20.00 en do, vr, ma en di 14.00 uur. Matinee: „Dertig jaar vrolijkheid", za en wo 14.30 en zo 14.00 en 16.15 uur Nachtv. vr en za 23.30 uur „Performance", 18 jr. Studio: „Degenerates" 18 jr. Dag] 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zo 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Lido: „Valdez is Coming" 18 jrj Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur Zo 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 j Luxor: „John Wayne, de cowboy" j 14 jr. Elke dag 14.30 en 20.0! 2 uur. Trianon: „Slaapkamer Mazurka" c 18 jr. Dag 2.30, 7.00 en 9.15. Zo.: t 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Rex: „The big little man" 14 jr. i Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zo. i 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. r Nachtv. vr./za. 11.30 uur „he e wild angels". 1 Exposities Citroen. Dagelijks 12. Maandagmorgen en dlnsdgavoi gesloten. Acad. Historisch Museum: Rapenbui 73, tel. 2204-1. Thorbecl- tot 30/6. Ma. tot en m 17 uur. do. 19 tot 21 uui burg 20. tel. 46246. Ma. za. 10 tót 17 uur, zo. 13 tot 17 l lijksmnseum Geologie en Mine gie: Hooglandse Kerkgracht 17 iatuurwetenschappenSteenstras tel. 23084. Ma. geven burgemeester en wethou ders de voorkeur aan een plan, om de woonschepen onder te brengen in de Haven bij de Oostdorperweg. Het aanzien de Haven is, na het afbreken van de noodwoningen daar, sterk verbeterd en zal nog verder verbeterd kunnen worden dooi de aanleg van een plantsoen- strooi; aan de kant van de Oost dorperweg. De kosten van het geschikt maken van de Haven voor woonschepen worden baal geraamd op 38.000,- Daarbij komt dan nog zeker een bedrag van 140.000,- voor riole ring. Worden de woonschepen naar de haven overgebracht, dan zal de Watersportvereniging deze ha ven moeten ontruimen. Er is echter een plan om aan de noo»-dwestzijde van de Zijlwate ring ter hoogte van de ontwor pen begraafplaats een nieuwe jach'haven aan te leggen. De kosten daarvan zullen beperkt kunnen blijven, doordat de Wa tersportvereniging een belang rijk deel van het project zelf zal verwezenlijken. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: dagelijks bf halve op dinsdag van 19.00-19 uur: dinsdag van 13.00-14.00 uur: z terdag en zondag van 14.30-15. 18.30.18.45 15.00-15.15 uur. lliaconessenhiils: dage! van 11 tot 12. 1.15 t ALPHEN De brug over de Damse Rijn wordt sinds kort met moni- tor-apparatuur bediend. Op deze manier wordt het mogelijk om één bruggewachter twee bruggen te laten bedienen. Op de verschillende palen staan televisiecamera's die zo gesteld staan dat ze het voor de bruggewachter van de Gouwe mogelijk maken vanuit zijn huisje, dat 120 meter verder staat, alle verkeer over water en weg te kunnen i derde klas 1.15 tot mn 15-15,30dl: i 18-18.30J uur. nklinlek: 3e klas 13.30-14.30 en uur. 2de klas 13.30-15 30 en 1f ir: 1ste klas 11-12. 13.30-15.30 .20 uur. chiatrisch ziekenhuis Endegee nsdag en vrijdag 13 tot 14.30 u 16.45-17.45 uur: zaterdag 13-1 zondag 11-11.45 en 13-15 uur. Alplien Ziekenhuis Rijnoord: dagelllk xranmafdeilng van 1100-15.0 van 19.00-19.30 uur alléén voo genoten; kinderafdeling- van 14 Of 15.00 uur, van 18.00-18 30 uur. dln- dag en donderdag alléén vnnr ders. Kinderen beneden 16 jaar ge toegang. Koord wijk. Solo Mlo: klasse-patiënt dagelijks van 3 tot half 5 en avonds van 7 tot 8: zaalpatiënte zondags van 1 tot 3, dinsdag van »i->t 3. dinsdag van 1 tot half 3, dor! derdag van half 7 tot half S I Pres.-curator universiteit Groningen overleden GRONINGEN (ANP) Op 63-ja- rige leeftijd is in de nacht van vrijdag op zaterdag de heer H. J. Dijkhuis overleden, presi dent-curator van de rijksuniver siteit in Groningen, van 1959 tot 1966 geneeskundig hoofdinspec teur van de volksgezondheid. In deze periode was hij nauw be trokken bij de poliomuelitis epi demie van 1956, de zgn. planta- affaire en het softenon-drama. De organisatie van de gezond heidszorg in oostelijk Flevoland, welke ook in het buitenland als model werd gezien, had onder zijn leiding plaats. Leiden Wegens de v aken ties i' u er tot 7 augustus geen grofvuil-; ophaaldienst. De Gemeentereini' ging heeft gedurende de komenj Mc de maanden voor het uitvoerej, 7 ven de dienst niet voldoend^ v personeel ter beschikking.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4