r Hoepel- en skelterracers -waren voor de bui binnen Eerste vestiging in Grote Polder Gas en licht van de regio in een kernenergiebedr ij f J Snelle tijden in Miereweide Minder auto s op Watertje MARKTEN WOENSDAG 28 JUNI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN De Leidse Jeugd Olympiade is voor driekwart on- i derweg en er is nog niets mis- lukt. De buurtcomité's lachen in hun vuistje, want hef loopt ge- smeerd. Gisteravond tegen ne genen zag voorzitter Pen van het Haagwegkomitee de bui aankomen. Hij legde even de zweep erover en voerde het tempo op. De skelters vlogen I toen nog harder over de baan j bij de Toussaintkade en de eni gen die het niet droog hielden waren de trouwe doorbijtende organisatoren die de hele ak- kommodatie wilden redden voor de plensbui en tenslotte de koek- en zopieskraam drijfnat achter moesten laten. De jeugd om wie alles begon nen is kwam er zonder nat pak vanaf. Het Haagwegkwar- tier heeft het opperbest geleerd. Al enkele avonden zijn de zaken daar soepel afgehandeld met een bijna professionele aanpak. Ze hebben hun eigen muziek de Mantana's (sorry, lieve collega van gisteren, maar het is geen popgroep: ,.we zijn zoiets als Corry en de Rekels") en de top zware dubbeldekker staat er ei genlijk alleen maar voor de show. Voorzitter Pen trok thuis zijn doorweekte sporthemd uit. Zijn humeur bleef zonnig. ,,U heeft het vanavond weer eens kunnen zien hier. We zijn een betrekke lijk kleine buurt, maar er zit een geweldige drijfkracht ach ter. We doen alles samen. Eerst verliep het nog wat stroef, Kolengruis: de zwartste 1 piade de Leidse Jeugd Olym- maar we hebben al heel wat be reikt en het gaat steeds beter. Wat wil je, met een steunende achterban van minstens 80 pet. van de bewoners! De stroom hebben we van de familie De Graaf, die de kabel uit het raam heeft gestoken. De firma van Haasteren van de benzine pomp aan de Potgieterlaan leende maar liefst een vracht wagen aan ons uit om de drang hekken en de skelters te vervoe ren en donderdag mogen we er weer mee de spullen terugbren gen. We gaan via een enquête de buurt polsen of deze Olym piade in de smaak is gevallen. Is de uitslag positief, dan gaan we in augustus weer wat op po ten zetten. Voor de leefbaarheid in het Haagwegkwartier hebben we alles over". De L.C. mag dan de boel hebben aangezwengeld, de actie wordt metterdaad gevoed door de ver schillende wijkcomité's, die ver der gaan met het werken aan een perspectief voor deze stress buurten. Daarbij laat de bevol king hen niet in de steek. De prijzenpot is uitstekend gevoed, ook al dankzij de Leidse mid denstand die vaak genereus in de bus heeft geblazen en daar mee de dankbaarheid van de organisatoren verwierf. „Ome Joop" Vervoorn was gister avond weer in touw op het spoorwegemplacement bij de He rensingel. Ze deden daar alleen aan hoepelen, maar daar had men dan ook de handen aan vol. De jeugd van vandaag is het hoepelen verleerd, stelde ome Joop enigszins teleurge steld vast. „Het oefenen ging best, maar zo gauw er wed- Haagwegkwartierders snellen naar hun eindddel strijdgehoepeld moest worden om in de prijzen te komen wa ren ze strontzenuwachtig. Toch zou het leuk zijn als er weer een hoepelrage kwam. Ik heb een paar van die dingen tussen de prijzen gestopt, want die oud-Hollandse spelletjes moeten weer in zwang komen. Kinderen moeten wat kunnen doen en niet zomaar wat rondhangen", zei de heer Vervoorn na afloop van zijn „hoepelcurcus". Het valt niet mee, zo'n hoepelijzer te krijgen waar je hem wilt heb ben. De meisjes en jongens ble ven zich manmoedig inspannen temidden van bromfietsenwals, dravende helpers en corrigeren de ouders. De grootste concur rent van het hoepelen aan de Herensingel was een geweldige nieuwe attractie: kolengruis, waarvan het emplacement nog steeds rijkelijk is voorzien. Machtig, hoe je daar je gezicht en dat van anderen lekker hard- stikke zwart mee kunt maken. Zullen de moeders thuis gewel dig hebben gevonden, stellen wij ons voor. De kinderen heb ben er in elk geval bij tientallen van genoten. „Dat is toch zeker tof?" gniffelde ome Joop tevreden. „Moet je zien wat voor een lol die kinde ren hebben. We zijn hier op de Hoepelen lijkt eenvoudig. goede weg. Twee avonden heb ben we al zo'n zeventig mensen bij elkaar gehad. We moeten dit emplacement in de picture brengen. Dit terrein ligt hier voor niets en de jeugd heeft het hard nodig. Ze hebben nu zelfs ondekt, dat je elkaar zwart kunt maken. En dan staat er nog zo'n grote silo; dertig kinderen erin is maar een kleinigheid". „Ach meneer, mag ik nog een keer?" smeekte een meisje bij Vervoorn om een hoepel. Ze had de smaak te pakken. En ome Joop maar regelen: „maak die baan nou vrij! Zolang jij daar blijft staan gebeurt er niets, Dickie. En ook jij daar, grote lummel..." Half negen zat het hoepelen er op. „Ik heb het weer gezien, gauw een bakkie halen", mompelde een vader uitgedroogd. Commandant Joop Vervoorn retireerde in het wa gentje van „Uw boekenman, uw bladenman", zwaar behangen met jeugdig goed. dat er door 'n assistent als een hoop vastge kleefde vliegen werd afgescho ven. De uitslagen waren gisteravond: Hoepelen Herensingelempla cement 6-8 jaar: 1. Theo van Tongeren, 2. Tonnle Rovers, 3 Petra Kuiken; 9-11 jaar: 1. Hans Mink, 2. Dick Wijfje, 3. Robert Drost: 12-14 jaar: Arend van Es, 2. Fem de Hollander 3. Marjan van Heiningen. Skelterraces Toussaintkade: Hier vielen in de prijzen (12-14 jaar): Martin van Putten, Johan Vink, René Polanen en SJaak de Graaf: bij de 9-11-jarigen Ger- rien Mink, Ben Walraven. Erits de Jager, Joke Bent en Ellie Po- lanen. De Olympiade is aan de Toussaintkade uitstekend geoutilleerd ZOETE RWOUDE De N.V. Handelsmaatschappij „De Vij ver" heeft een principe-overeen komst bereikt met Prince Clad ding N.V. te Wassenaar inzake de verkoop van 2500 m2 bouw terrein in het bestemmingsplan „Industrieterrein Grote Polder". Dit voor de bouw van een kan toor met showroom en maga zijn. „De Vijver" h'eeft dit, dienoevr- eenkomstig de met de gemeente gesloten exploitatie-overeen komst, gemeld aan B. en W. De gemeenteraad bedong deze voorwaarde destijds om onge wenste vestigingen eventueel te kunnen voorkomen. Prince Cladding N.V. dat de han del en fabricage heeft van staal constructies, ventilatiesystemen en andere voorgefabriceerde bouwelementen. Dit naar een mededeling van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Gravenhage welke veelvuldig contact heeft gehad met deze onderneming cn de indruk heeft dat het gaat om een gezond en dynamisch bedrijf. B. en W. stellen dan ook voor om de N.V. De Vijver te berichten dat geen bezwaar bestaat tegen de vestiging van Prince Clad ding N.V. sa Ml JleuvS 2 (R rd 'oppen erUT LEIDERDORP „Dat was even een vluggertje" sprak Theo Bollerman na afloop van zijn single in het heren enkel B. Hii had dan ook in een minimum van tijd Bob v. Overbeeke uit Sassenheim klop gegeven. Deze wedstrijd blonk niet uit door mooie rallies, want daarvoor speel de v. Overbeeke een te op portunistisch spelletje met harde en gedurfde klappen, die echter veel te vaak mis lukten en Theo Bollerman niet konden verontrusten. Bollerman beperkte zijn rol in het spel tot het terugbren gen van de bal om met het geringste verlies aan energie de partij op zijn naam te schrijven. Dat lukte goed ge zien de cijfers, waarmee hii won: 6-0; 6-2. Ook de als vierde geplaatste Robert Jan v.d. Feen bereik te vrij gemakkelijk de vol gende ronde tegen Ted v.d. Brugge, die de harde en goed geplaatste forehand van zijn tegenstander niet onder controle kon krijgen en met 6-0; 6-4; het schip in ging. Jaap v.d. Nat en Rob Keij- ser speelden de langste par tij van de dag in het HE B. Jaap v.d. Nat speelde in de eerste set ronduit voortreffe lijk met een voor Keijser bij na onhoudbare service en een keiharde forehand, waar op v.d. Nat in de beginfase vaak met succes opliep. De eerste set was met 6-3 voor v.d. Nat. In de tweede set kreeg hij een terugklap van het goede spel in de eerste set, zodat Keijser de kans kreeg om de tweede set met 6-2 te pakken. De derde en beslissende set ging lang ge lijk op tot v.d. Nat zijn ritme hervond en de laatste set met 7-5 in zijn voordeel be sliste. Verder won Donald Haks met 6-1; 6-2 van Arnold v.d. Capelle en versloeg de Groot Jon Visbeen met 10-8; 6-4. Hans Keizer klopte An- dré Kleijn met 6-2; 6-3 en Henny Koemans won met 6- 4; 4-6; 6-3 van Strijbis. Jan Lind en Louk Klippel wonnen in het herendubbel B met 8- 6; 6-0 van Eduard Haaze- broek en de zeer goed spelen de Ton Crepin. In het dames enkel C moesten twee ge plaatste speelsters de eer aan hun tegenstanders laten. Maya Mulder versloeg de als derde geplaatste Liselotte v.d. Bijl in redelijk snel tem po met 6-2; 6-3 en de als vierde op de lijst staande Caty Brooshooft werd met dezelfde cijfers uit het toer nooi gerangeerd door Caroli ne Botman. In het herenen kelspel C werden ook twee geplaatste spelers uit het toernooi gewipt. Harry Ver- degaal verloor van de voor C zeer goed spelende Kees Koppele met 6-3; 6-2 en de als zesde geplaatste Beck- v/ith verloor in een zeer spannende partij met 6-2; 5- 7; 8-6 van Bueger. Een op merkelijk feit was dat Beck- with in de tweede set 4 matchpoints tegen overleefde en deze set alsnog pakte. Frank v.d. Klei. die in het HE D nummer één geplaatst stond, verloor op vreemde wijze van Alewijnse, want hij zat op rozen in de derde set bij de stand 8-6; 2-6; 5-1 in zijn voordeel, maar hij verloor de set en de partij toch nog met 7-5. éWl LEIDEN In de Antoniusschool was het gisteren groot feest. ,,Juf" De Leeuw nam afscheid van haar leerlingen en oud-leerlingen om dat zij 65 jaar was geworden, 's Middags kregen de leerlingen ge legenheid de juf geluk te wensen. De vierde klas voerde daarna een musical op onder leiding van juffrouw Van der Kroft. De afscheids receptie 's avonds werd zeer druk bezocht. De heer Boogaarts van onderwijs sprak tijdens de receptie een lovend woord voor de schei dende onderwijzeres. LEIDEN Over een half jaar zal, naar verwacht wordt, een einde zijn gekomen aan het be staan van de Leidse Stedelijke Lichtfabrieken, in de gehele re gio bekend als de SLF. Op 1 ja nuari '73 moet het nieuwe strcck- energlebedrijf Rijnland in wer king treden. Gas en elektriciteit van in totaal 22 deelnemende gemeenten zullen dan onder één noemer zijn gebracht. Dezer dagen is de werk groep Streekenergiebedrijf die sinds '65 met het opstellen van een plan doende is geweest, gereed gekomen met haar stu die over do energievoorziening in dit deel van de provincie Zuid-Holland. Het eindrapport zal binnenkort aan de gemeen teraden van de betrokken ge meenten ter beoordeling worden voorgelegd. In het 'a stichten Streekenergiebe drijf Rijnland brengen Leiden en het enige deelnemende en- grosbedrijf N.V. I.ungdunum te Ter Aar hun bedrijven in. Het Ter Aarse engrosbedrljf bedient vier gementen, de overige ge- die in het nieuwe li- ALGEMENE WENS OP HEARING: ZOETERWOUDE 'n Bezoek ster aan de hearing gisteravond in een druk bezocht „Ons Huis" schetste duidelijk de moeilijke verkeerssituatie op het Water tje. „Ik woon nu ruim 'n jaar in Zoeterwoude maar ik ben nog maar twee keer op het Watertje geweest, je weet als voetganger met een kinderwagen niet waar je blijven moet met al die au to's die pal langs je heen rij den". Het was dan ook niet zo verwonderlijk dat de aanwezi gen unaniem tot de uitspraak kwamen dat de situatie onhoud baar is geworden en dat er zo spoedig mogelijk maatregelen getroffen moeten worden. Daarbij zal er vooral meer ruimte moeten komen voor de voetgan gers. waarbij er naar gestreefd dient te worden het doorgaande autoverkeer van het Watert ie te weren. Of dit zal geschieden door het ten uitvoer brengen van het plan dat het KVP raadslid A. J. Eversteijn ont vouwde is nog niet zeker. Dit plan houdt o.m. in. het om draaien van de rijrichting van het autoverkeer (dus evt. straks inrijden vanaf de Dorps straat), één rijstrook langs de zijde van het water, het aanleg gen van een trottoir van varia bele breedte met aan die zijde het maken van enkele parkeerha vens met beperkte wachtduur tussen 9 en 6 uur. Bij de discus sie over dit plan werd duidelijk dat het linksafslaan vanuit de Noordbuurt naar het Watertje verkeerstechnisch zeer moeilijk ligt. De heer Eversteijn bleek er dan ook voorstander van te zijn dit alleen toe te staan voor fietsen en bromfietsen terwijl het autoverkeer eerst via de Dr. Bouwdijkstraat en Dorpsstraat zal moeten rijden om vervol gens rechtsaf te kunnen slaan naar het Watertje. Het grote voordeel hiervan zal dan onge twijfeld zijn dat alleen degenen die per se op het Watertje moe ten zijn dit zullen doen terwijl anderen hun weg zullen vervol gen via de Dr. Kortmannstraat. Er gingen zelf enkele stemmen op om de auto's geheel van het Watertje te weren. De argumen ten hiertegen waren dat dan wo ningen en bedrijven aan de overzijde onbereikbaar wordsn, dat sommige bedrijven aan de andere zijde niet meer bevoor raad kunnen worden en dat de automobilist die daar zijn indo pen wil doen op een afstand zijn auto moet parkeren. chaam deelnemen zijn conces- siesgemeentcn, die reeds voor dien hun gas en licht van Lel den betrokken. Deze concessie, gemeenten krijgen ook elk me dezeggenschap in het nieuwe bedrijf, dat zelfstandig en onder een gemeenschappelijke rege ling gaat functioneren. Er zal een algemene raad worden ge vormd met een flink nnntul Leidse vertegenwoordigers en verder uit elke gemeente een of meer representanten. Deze algemene raad kiest, naar voorbeeld van een gemeente raad, een college van beheer en een voorzitter. De omschakeling naar een streek energiebedrijf zal geen enkele consequentie hebben voor do personeelsbezettingen de posi tie van het encrglepersoneel. Hiermee zal een punt worden gezet achter het zelfstandig be staan van de Lichtfabrieken, dio in 1848 te Leiden begonnen met gas te produceren. CATWIJK A/I). RIJN - 27 Juni Ci '.'-nt.-- i11 p klit A 17.60—18 60 A II 14 DO-UI 00, Rn», peen I 6984. II 2S—76 Sin 10—21 48 Spit*. -~i Selderie 170-260 Uien 10-34 Leidschendam Het prot. chr. raadslid M. van Huisste de zal wcgenB vertrek naar Hazerswoude begin septem ber zijn functie neerleggen. Hij wordt in de raad opge volgd door de presidente van de afdeling Leidschendam van de CHU, mevrouw Van Luipcn-MIjnhcer.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3