VONNIS OVER SATER NOG NIET GEVELD Jeugd blijft in ex-politiebureau I Raad Wassenaar stelt beslissing serviceflat uit Tarieven gymzalen omhoog Niet tevreden met Gewestraad L n Leidse agenda Leidse bioscopen Bezuinigingen bij Streekmuziekschool Grofvuil- ophaal- dienst PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 20 JUNI 1972 lEIDSCHENDAM - De gemeen teraad heeft zich gisteravond tot 'na bet middernachtelijk uur met verschillende problemen van de Leidschendamse jeugd beziggehouden. Het eerste on derwerp, waarbij een overvolle tribune herhaaldelijk al naar hun belang blijken van goed- of afkeuring gaf, betrof een brief van omwonenden van de jeugd- sociëteit „Sater" waarin ernstige verontrusting over de voortdu rende overlasP van de sociëteit werd uitgesproken. Zij vrogeen „Sater" een andere plaats toe te wijzen en de vergunning voor het pand aan de Koningin Juliana- weg in te trekken. Voornaamste woordvoerder van de omwonenden was mevrouw M. A. Alma-Pieters (Onafh.), die Protesten in Leidschendani LEIDSCHENDAM Een groot aantal leden van de sportverenigingen 'SEV, Sportlust en Gymnova had den zich gisteravond met de verenigingsviaggen halfstok bij het raadhuis opgesteld om te protesteren tegen de voorgestelde verhoging van de tarieven voor de gymza len. Omdat de publieke tribune al vol was met belangstellenden voor de moeilijkheden rond het 'sociëteitscentrum „Sa ter" werd er in de hal van het raadhuis ruimte gemaakt en werden stoelen neergezet om de debatten te kunnen volgen, wat overigens in te genstelling met de belang hebbenden van „Sater", in alle rust gebeurde. De tarieven worden verhoogd maar wethouder Bunnik heeft door een aantal toezeg gingen de scherpe kantjes van de tariefsverhoging wat afgevijld. 25 boete voor kraker i LEIDEN De 20-jarlge Leldenaar die in november van het vorig jaar een leegstaande woning in de Narmstraat kraakte is giste ren door de Leidse kantonrech ter veroordeeld tot een geldboe te van vijfentwintig gulden subs. S dagen en een voorwaar delijke gevangenisstraf van twee weken. De Leidenaar („ik heb geen be roep en trek van de steun") werd ervan beschuldigd al meer huizen te hebben gekraakt en van plan te zijn geweest een commune te stichten. Dat laat ste ontkende hij. „Het huis stond leeg en wij zijn er in ge trokken om een onderdak te hebben." Toen hij hoorde van zijn voorwaardelijke straf zei hij: „Dan hang ik al weer want ik woon nu in een andere ge kraakte woning". zei dat de omwonenden zeer veel last van het lawaai hadden wat geen wonder zou zijn omdat er 24 luidsprekerboxen in het gebouw zijn. Mevrouw Alma die voortdurend door luid gelach werd onderbroken, waarbij bur gemeester Kolfschoten om stilte moest verzoeken, wees op „on verkwikkelijke toestanden bui ten de sociëteit" en vroeg in lichtingen over een geval van overdadig druggebruik waaraan een arts te pas had moeten ko men. Zij vroeg naar een nieuw pand te zoeken en de sociëteit "onverwijld" te sluiten. Verschillende andere sprekers na men de zaak niet zo hoog op maar verzochten de wethouder preadvies over de kwestie uit te brengen waarbij over feiten kon gediscussiëerd worden. Men vroeg zich ook af of de geluids hinder, gezien de nabijheid van een plaatselijke horeca-inrich- ting, wel alleen door „Sater" werd veroorzaakt. KVP-wethouder H. J. Bunnik had zich, zoals uit zijn uitvoerige verdediging van de sociëteitsle den bleek, verschillende avon den en zelfs nachten in de na bijheid van de sociëteit opge houden en had daarbij geconsta teerd dat het verkeerslawaai dikwijls veel sterker was dan van "Sater". Bovendien bezoekt de ambtenaar van jeugdzaken regelmatig de sociëteit en brengt daarna aan de wethou der rapport uit. Hij vroeg "Sa ter" niet als kapstok te gebrui ken voor alle uitwassen van de Leidschendamse jeugd. De brommers zouden naar zijn er varing voor 90% via de Bach- laan naar noord afreizen, „dat is 20 meter achter mijn huis" wordt daarop van de tribune ge roepen. Het geval van druggebruik was terug te brengen tot een socië teitslid dat als personeelslid van een farmaceutische fabriek een grote hoeveelheid, al dan niet gekregen, slaappillen had mee gebracht en een deel daarvan vermengd met bier had ge bruikt. Hij was in bewusteloze toestand naar het politiebureau gebracht. Van de 24 luidspre kerboxen waren er volgens de wethouder 12 defect. Het KVP-iraadslid Van der Laan betreurde het dat er geen moge lijkheid tot fcontakt is tussen het bestuur van "Sater" en de om wonenden. Op aandrang van de raad zal de wethouder nog een preadvies over de kwestie uit brengen. De verhoging van 78 van de tarieven voor het gebruik door verenigingen van de gemeen telijke gymnastiekzalen had volgens mevrouw Alma de ver enigingen "de stuipen op het lijf gejaagd". Ze noemde ze „volko men onaanvaardbaar". De ta rieven zijn sinds 1966 niet ver anderd en de raad was nu van mening dat het beter bij stukjes en beetjes had kunnen gebeu ren. De wethouder heeft al ver schillende malen een nieuwe subsidieverordening aangekon digd maar had daarmee willen wachten op een agglomeratie regeling. Wethouder Bunnik zag deze voorlopig niet komen en zal nu "nog dit jaar" met een gemeentelijke wijziging van de subsidie komen. Hij deed de toezegging dat de nieuwe veror dening op dezelfde datum, 1 au gustus, als de verhoogde tarie ven zal ingaan. Bovendien be loofde hij dat de verenigingen met veel jonge leden „er niet slechter" van zullen worden. Het PAK-raadslid Roovers meende dat maar afgewacht moest worden of de nieuwe sub sidieregeling beter zal worden en wilde de verhoging van de tarieven uitstellen, waarbij ook wethouder Boone zich aansloot. Wethouder Bunnik hield echter het been stijf en meende dat de verenigingen ook maar eens de verschillen tussen de contribu ties vanaf 1966 moesten bekij ken. Hoewel hij er niet zo'n bes te ervaring mee had gehad be loofde hij ook nog kontakt te zullen opnemen met de Leid schendamse Sportgemeenschap (waarin alle sportverenigingen zijn opgenomen). Het voorstel gen aangenomen. Behalve een reeks voorzieningen voor scholen besprak de raad ook nog het 22.000 gulden kos tende experiment dat de Gro ningse professor mevrouw Bla dergroen op de tweede klassen van de basisscholen zal uitvoe ren. Mevrouw Alma en drie VVD-ers spraken zich hiertegen uit hoe wel wethouder Boone het haast hartstochtelijk verdedigde en ec bovendien op wees dat het expe riment minder dan 1/3 van de eigenlijke kostprijs zal vragen. Het gaat er om bij de kinderen bijtijds de moeilijkheden te ont dekken indien zij leer- of andere moeilijkheden op school hebben. De heer Boone wees erop dat bijna alle kinderen „te laat" op de LOM-school komen. Het zal veel beter zijn als moeilijkhe den eerder worden onderkend en hiervoor is het experiment Wassenaar AI enige tijd gaan stemmen op om op de Lange Kerkdam het fietspad aan kant van de weg aan te leg B. en w. heeft besloten dit niet te doen. opgezet. Er zal zo spoedig mo gelijk een rapport van de Gro ningse professor verschijnen dat dan door het onderwijzend personeel, ouders en raadsleden kan worden bestudeerd. A dviescoinmissie: WOENSDAG 21 JUNI Rehoboth. Rapenburg 10. Landelijk vergadering Chr. Oranjeverenigingen K en O-pauzeorgef Speeltuin Grt olympiade, i Hooglandse K DONDERDAG 22 JUNI Speeltuin G roenoord-. Leidse olympiade, aanvang 19 uur. vang 10.30 uur. Speeltuin Groenoord: Leidse Jeug( olympiade, aanvang 19 uur. Brittenstein. Leiderdorp: Opening nen. jaardencomplex, aanvang 16 uur. dooi Speeltuin Groenoord: Leidse Jeu# lymplade en 35-Jarig bestaan, aai r'0,P vang 10 uur. van OegsteeesterwegOpening sportveld^ Mee CAMERA: ..My fair lady" 14 Jr. da 8.00 uur en do. vr. ma. dl. Matinee: Dik Trom en het Nachtv. vr rami". LIDO: „De i „Adlc I Jr. Da Wassenaars jeugd zal voorlopig in dit lokaal zijn muzikale opleiding blijven genieten i.EIDERDORP De Streekmuziekschool „Rijnakkoord" moet dras tisch gaan bezuinigen om de begroting sluitend te krijgen. Het aan tal aankopen zal onder meer sterk beperkt worden. )ok de verminderde belangstelling van CRM is nadelig. Het ministe rie staat nog slechts in voor 2% van de begroting, wat neerkomt op een bedrag van f 15.200,De rest van de begroting ad f 760.000, is als volgt opgebouwd: een derde van de inkomsten uit het lesgeld, tie nprocent van de provincie (met een maximum van f 50.000, en de rest f 360.000,— van de gemeenten Alkemade, Hazerswoude, Koudekerk, Leiderdorp en Woubrugge. De streekmuziekschool heeft 1450 leerlingen, en zit in een oud schoolgebouw in Leiderdorp samen met een sportschool. WASSENAAR De Wassenaars.e gemeenteraad behandelde gis teravond de verlenging van het huurcontract voor het voormali ge politiebureau, waarin de Stichting Jeugd- en Jongeren centrum „De Brug" en de mu ziekschool gehuisvest zijn. Ir. G. H. C. Theunissen, voorzitter van de CCP-fractie herinnerde eraan, dat er anderhalf jaar ge leden, toen de nieuwe bestem ming van het oude politiebureau voor het eerst aan de orde kwam, bij velen toch wel de vrees bestond, dat het jongeren werk in dat gebouw wel eens uit de hand zou kunnen lopen. Het deed hem genoegen nu te con stateren, dat dat niet het geval geweest is. Alleen: er is geconstateerd dat er drugs gebruikt worden en dat moet met alle kracht worden te gengegaan. Ook namens de an dere fracties y/erd waardering geuit voor de wijze, waarop het jeugdwerk in het gebouw, dat de naam „Nijevelt" kreeg, ge leid wordt. Eén zwak punt is er nog: voor allerlei zaken zijn nog steeds niet de vereiste vergun ningen aangevraagd. Met name de heer A. C. Duijvesteijn (CCP) drong er op aan, deze kwesties te regelen of anders strenge maatregelen te nemen. Wethouder mevrouw A. J. Ie Coul- tre-Foest antwoordde, dat het college nog onlangs heeft aange drongen op het aanvragen van de vergunningen die o.m. nodig zijn voor het jeugdcafé. Uit een dezer dagen ontvangen brief blijkt, dat de leiding van het ge bouw de noodzaak daarvan nog altijd niet inziet. Op het druggebruik zal streng toe zicht worden uitgeoefend, zowel door de leiding van het centrum als door de politie. De raad ging met de verlenging van het huurcontract - voorlopig voor een half jaar - akkoord. De raad stemde eveneens in met een hogere bijdrage aan de Streekmuziekschool Leiden, die in het gebouw een plaatselijke dependance heeft. De jaarlijkse bijdrage, die voorlopig voor vijf jaren zal gelden, zal maximaal 40.000.- bedragen. Daardoor zal bereikt kunnen worden, dat het aantal Wassenaarse leerlin gen van de muziekschool, die zich in een grote belangstelling mag verheugen, kan worden uit gebreid. De Zijl/LGB meer zwemuren in Leiderdorp LEIDERDORP De ZIJL LGB is met het bestuur van „De Does" (exploitante van het open zwembad „De Does" en de Leiderdorpse overdekte) overeengekomen om met ingang van 1 september 65 uren per maand te huren in het overdek te bad te Leiderdorp. De ZIJL/LGB is tot dit akkoord ge komen omdat in zwembad „De Overdekte" te Leiden de moge lijkheden om nog meer uren te huren vrijwel niet aanwezig zijn. Toch zal de zwem- en polo vereniging de bestaande uren in de Overdekte niet laten wegval len. De voorzitter van de ZIJL/LGB, de heer Den Hartog, hierover: „We zien het uitwij ken naar het overdekte bad in Leiderdorp als een uitbreiding van onze verenigingsactiviteiten in het algemeen en voor de Lei- derdorpsen en Leidse jeugd in het bijzonder. Tevens hebben wij deze stap genomen omdat de samenstelling van ons leden bestand steeds meer een regio naal aanzien krijgt. VOORSCHOTEN De Voorscho- tense commissie van advies en bijstand voor intergemeentelijke samenwerking staat positief ten opzichte van de gewestvorming. Ten aanzien van de vorderingen gemaakt door de Gewestraad Leiden waren de leden minder positief. Hoewel de elf gemeenten rondom Leiden een zeer lichte regeling hebben opgesteld, meenden vele leden van de commissie dat meer resultaten geboekt hadden kunnen worden. Zo is de commissie sociale zaken van het Gewest geen enkele maal bijeen geweest in 1971, wel is een nieuwe groep van Stedebouwkundigen samenge steld, maar de resultaten zijn zeer gering geweest. De com missie voor onderwijszaken is slechs eenmaal kort bijeen ge weest terwiil er in de regio Lei den bepaald onderwijszaken ge weest zijn die overleg noodzake lijk maakten. Zo werkt de Leid se Schooladviesdienst nog uit sluitend voor Leiden, terwijl ook de omliggende gemeenten inte resse hebben. De commissie vervoer enzovoorts kwam een maal bijeen alsof juist niet be langrijke zaken zoals Leidse- baan e.d. aan de orde waren. Wil het Stadsgewest Leiden ge reed komen met de plannen wel ke vijf jaar geleden zijn vastge steld, dan zal bij het uitkomen van de beleidsnota van het Da gelijks Bestuur ook tijdens de vakantie periode gewerkt moe ten worden. De Ver. van Neder landse Gemeenten hebben hun oDdracht tot een sociaal-geogra fisch en bestuurlijk onderzoek beëindigd, de kosten van dit on derzoek zijn maar liefst met 50% boven de begroting geste gen. Alle commissieleden von den dit een zeer ernstige zaak. De commissieleden zagen de noodzaak van veel vergadering zowel door de Gewestraad maar ook door de gemeentelüke bege leidingscommissies als een noodzaak, maar vroegen zich af of de raadsleden hiervoor wel tiid zouden kunnen vrij maken. Het geme°nteliik werk vraagt reeds veel vriie tiid van een raadslid, daarbij komt thans de gewestvorming. Wil de gemeen te komen tot samenbundeling van diverse krachten, dan zal dit goed doorgepraat moeten worden. De leden van de com missie. die geen lid zijn van de Gewestraad, vonden de informa ties welke in het verleden ver strekt waren over de Gewest vorming te gering. Waarne- mend-voorzitt?r Dr. Pels gaf de verzekering dat dit in de toe komst beter zou worden. 'eldenaars' 21.15 uur. Zo. 14.3 16.45, 19 en 21.15 uur. STUDIO: Degenerates" 18 ,1r. Dai 14.30. 19 en 21.15 uur. Zo. 14 2 16.45. 19 en 21.15 uu TRIANON: „The French Connection 18 Jr. Dag. 14.30. 19 en 21.15 LUXOR: „Klute" 18 jr. Dag. 14.30. en 21.15 uur. Zo. gfl gfi 21.15 uur. REX: „Blondjes in 16.45, 19 Dag blootje" 18 ,„30." 19 en 21.15 uur. .30. 16.45. 19 en 21.15 uur. Nacht Exposities Galerie Heult:, Hoflaan 7. Wasse Werk van Marlo Kriek en Kok, t/m 17 Juni. Ma. tot en punt krot Nog dit h behe bewc naar jaar opze: pomp. Wat Poppen t Galerie van der Vliet, Bote tel. 22806. Johfra, tot hall tot en met za. 9 tot 18 u tot 21 uur. Galerie 't Hoekje bij de mond. tel. 01711-3501. Poppen pentekeningen van Ben van Kempt tot 24/6. Ma. Uit en met za. 19 If 22 uur. zo. 12 tot 22 uur. Galerie Dolvenhnye. Rapenburg 9 tel. 26513. Marijke de Wit. grafk en Frank Letterie. klelnplasUek t 24/6; dl. tot en met zo. 14 tot 1 lor Volkenkundt 32641. Fal-La, zi O. Ma. tot en mi intunrwetenschar Nederlands Legei Ited. Museum Tie Lakenhal, Out gel 28-32. tel 44044. Kunst k werkstukken. Ma. tot en met tot 17 uur. zo. 13.00 tot 17 uur Bezoekuren ziekenhuizen emisch ziekenhuis: dagelijks Bezoektijden Kliniek Ve Gynaecologie: voor patl deling Gynaecologie en geren: van 10.00-12.30 geen bezoek. Bezoek Prf deling (alleen voor ouders)dlnsdu niet. Ma. wo.. do., en 18.30-18.45 uur; za. en 15.00-15.15 uur. Ulaconessenhnls: dagelijks van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot I uur: tweede en derde klas 1.15 t en 7 tot 8 uur. :t.-Elisabeth ziekenhuis: volwasser 3de klos alle dagen van 14-15 i van 18.45-19.30: 2de klas- alle daee K Huizen HOOGMADE De R.-K. Harmonievereniging houdt vanavond haar jaarlijkse muzikale rondgang door het dorp waarbij een collecte wordt gehouden voor de aan schaf van nieuwe uniformen. ■Uj> Xyii* 19.30 uur; vanaf half 3de klas: vi 19 30: 2de kl ste klas: Alle dngd vaalt. Kraam ii 15-16 en v: Bahy'a en kleuters: zo. ma., wr veretri vrij., en zat. van 15-15.30. dl. i de he do van 18-18.30 uur, Kinderen van# 4 Jaar alle dagen van 15-16 dl. men do van 18-18.30 uur de inv en V ai te 5n3019f Wat v 3e klas 13 30-14 .31 Ie kin:: 18.30-15.30 klas 11-12. 13 30-15.31 p de plaats van dit gebouw heeft men het nieuwe centrum gepland WASSENAAR Na een langduri ge discussie heeft de Wasse naarse gemeenteraad gister avond de beslissing over een ge- meantolljke garantie voor een nieuwe o?rvice-flat voor bejaar den een maand uitgesteld. De Stichting „Zomerland", die In Sliedrecht twee bejaarden flats exploiteert heeft plannen om op het terrein van het huidi ge gebouw „Dorestad" r,?n de Rijksstraatweg eon service-fiat voor bejaarden te bouwen. De stichting heeft de gemeente Wassenaar een garantie ge vraagd voor de stichtings- en inrichtingskosten, die op 11,1 miljoen geraamd worden. Bur gemeester en wethouders waren bereid die garantie te verlenen, maar de raad wenste eecst uit voeriger te worden ingelicht over de „boniteit" van de stich ting. Op een aantal vragen van uit de raad over de stichting moest het college het antwoord schuldig blijven. De kwestie komt over een maand opnieuw aan de orde, als burgemeester en wethouders in die tussen tijd voor nadere informatie zorgen. Wethouder mr. G. C. van Dijk zei- de o.m. dat de plannen van de stichtin een weloverwogen in druk maken. De prijs, die in de reeds bestaande flats in Slie drecht berekend wordt voor de huisvesting en verzorging van de bejaarden is bijzonder rede lijk, namelijk rond 800 per maand. In de Wassenaarse flat zullen gegadigden uit Wasse naar de voorkeur krijgen. Enke le leden van de raad zeiden te vrezen, dat de gemeente door het verlenen van een garantie van 11,1 miljoen toch wel enig risico loopt. De wethouder deel de ook mede, dat de Stichtich- ting Bloemendaal, die in het huidige gebouw „Dorestad" de mente bejaarden verpleegt, deze bejaarden gaat overbren gen naar een nieuw paviljoen in Loosduinen. Met 't bestuur van Bloemendaal is overeengeko men, dat een deel van de bed dencapaciteit in dat nieuwe pa viljoen gereserveerd zal worden voor patiënten uit Wassenaar. mndftc 11 tot 12 én - tot 3 T "Indu! Jricersmnlillnlek," mn. "int sn'mot J VMr 1 16,45-17.46 uur: zatordng 13-15 uiAHet is zondag 11-11.45 en 13-15 uur. dat Li Alphen Ziekenhui". Ri.lnonrd: dageilf 10.30-11.00 uur. van 14.00-15 00 18.00-19 00 uur: 3de klas- van 14. 15.00 uur. van 18.00-19.30 ui kraamafrtellng van 14.00-15.00 u van 19 00-19 30 mir n'léén voor ec genoten: kinderafdeling: van 14 15.00 uur. van 18 00-18 30 uur. dl dag cn donderdag alléén voor ders Kinderen beneden 16 Jaar g« Xonrdulfk. Sol» Mlo: klasse-patlënl dagelijks van 3 tot half 5 en avonds van 7 tnt 8: zaatpatttntl zondags van 1 tot 3. dinsdag vai lot 3. dinsdag van 1 tol half 3. d derdag van half 7 tot half 8 DONDERDAG 22 JUNI Zijlsingel Rijnkade. Oosterdwar straat. Munnlkstraat, Van Gala straat. Waardstrnat, Hc Trompstraat. De fl Evertsonstrnat. Heem Oosterstraat. Van Spcykstraat. Ko tenaarstrant Tasmanstraat. Ovi rijn. Galgewater. Noordelnde en ple Rembrandtstraat. Oude Varkt markt. Sllksteeg. Groenhazcngrad Rijn- en Schlekade. Witte Sin# Groenhovenstraat witte R straat. Justus Carelhuis, Jan Goyenkade. Gerrlt Doustraat. wijkstraat. Hugo de Grootstrai BlldcrdlJkstraaL de hee teur is einde omdat bereidi te Leid ilectra 1 Schans krijgt

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4