fieidae Sou/ta/nt Luchtverkeer maandag stil Havenstaking dreigt in Groot-Brittannië niet laf - Kwart bevolking fietst dagelijks Minstens 30 doden bij treinongeluk Irving krijgt 2b jaar Tort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 22244* Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur: drs. J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-rcdaeteur: H. P. M. Heruer. Advertenties (excl. B.TAV. ƒ0,26 p. mm. Telefoontjes 2.37. Klachten bezorging: tel. 22214* (18 tot 19 uur). Abonnement per week 1.83. kwartaal 23.60; jaar 91.55. 63e jaargang, no. 18.723 ZATERDAG 17 JUNI 1972 T.V.-selectie zaterdag Ned. I: 19.55 uur België-Hongarije, voetbal; 22.10 uur Eenmaal an dermaal (slot). Ned. II: 21.50 uur Een beetje net als toen, show. Zondag Ned. 1: 15.55 uur W.-Duitsland- Rusland, voetbalfinale; 20.25 uur Noodklokken voor Bangla Desj. Ned. II: 19.30 en 21.15 uur Studio Sport; 21.40 uur Holland Festi- VRIJ ZONNIG Vooral aanvankelijk vrij zonnig, later meer bewolking in de ho gere niveaus, maar op de mees te plaatsen droog. Tot matig of vrij krachtig toenemende zuid westelijke wind. Maximum tem peraturen van 15 graden aan zee tot 18 graden in het binnen land. SCHIPHOL, (ANP-Rtr.) Het hele luchtverkeer van en naar en binnen Nederland ligt maandagmorgen na 7 uur voor 24 uur stil. Tezamen met duizenden collega's uit de hele wereld zullen de vliegers van KLM, Martinair en Transavia met hun staking protesteren tegen de terreur van de luchtpiraterij. De brandweerkorpsen van Boxtel, Den Bosch en Haa- ren hebben niet kunnen I voorkomen dat de meubel- I fabriek Novum in Boxtel gisteravond geheel is uit gebrand. Alleen het kan toorgebouw' is gespaard gebleven. Bij de brand zijn veel machines verloren gegaan, evenals een groot aantal meubels dat voor I verzending gereed stond. I De brand is vermoedelijk ontstaan door een vonk die I synthetische lak heeft doen ontbranden. Personeel van de fabriek heeft nog ge probeerd de brand te do- ven met blusapparaten, maar dit lukte niet. Voor de KLM betekent dit dat een groot deel van haar 140 dage lijkse lijnvluchten wordt gean nuleerd. Een ander deel, voor namelijk intercontinentale lijn vluchten, zal vertraagd of ge wijzigd worden uitgevoerd. De maandag op Schiphol binnenko mende KLM-vluchten worden normaal afgehandeld, omdat het vluchten betreft die /oor maan- (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN De havenarbeiders va:. Groot Brittannië drei gen vanaf maandag alle havens plat te leggen in een con flict dat sinds gisteren niet alleen van industriële, maar ook van juridische aard is. Al geruime tijd tekenen arbei ders verzet aan tegen de bedrijvigheid van containerfir ma's, die zij beschuldigen van broodroof. Hun actie gaf aanleiding tot een optreden van de in vakbondskringen be rucht geworden nationale industriële rechtbank, die be sliste, dat de arbeiders niet het recht hadden om contai- nerfhma's te hinderen In Oost-Londen, waar de grootste containeropslagplaats van Euro pa gevestigd is. weigerden drie militante leiders van de arbei ders hun sabotageactie stop te zetten. Het industriële tribunaal beschuldigde hen van ongehoor zaamheid aan het gerecht en besliste, dat ze gistermiddag om twee uur gearresteerd zouden worden, tenzij ze voor die tijd in beroep zouden gaan. Maar in plaats van gearresteerd te worden, vernamen zij, dat de beschuldiging van de industriële rechtbank ingetrokken z.g. „officiële advocaat", een ge rechtelijk ambtenaar, die op eigen initiatief de verdediging op zich kan nemen van beklaag den, die zelf niet in staat zijn om een advocaat te engageren. De drie would bemartelaren wer den volkomen verrast door deze onverwachte ontwikkeling, die hun plannen volkomen in de war stuurde. Ze waren ervan overtuigd, dat het optreden van de „officiële advocaat" ingege ven werd door de regering. dag 7 uur in andere continenten begonnen zijn. Alle ITE-chrr- ters van de KLM worden een dag uitgesteld. De passagiers moeten contact opnemen met het reisbureau of de touropera- tor over het tijdstip van ver trek. Ook andere passagiers die voor maandag hebben geboekt wordt gevraagd een herbevesti ging van hun boeking of een nieuwe boeking te maken, om dat overboeking op een volgen de vlucht niet automatisch kan geschieden. (Tel. 020-43.42.42; 070-65.18.27; 010-14.60.44). Voor Martinair betekent de sta king uitstel van alle 27 inko mende en uitgaande vluchten met in totaal 2500 passagiers tot na dinsdagochtend 7 uur. Transavia had 10 vluchten op het programma staan, voorna melijk naar Italië en Oostenrijk, die nu dinsdag worden uitge voerd. Dan moet evenwel met vertraging worden rekening ge- nouden (Martinair Tel.; 020- 15.79.33 Transavia; 020-17.48.68). De staking van de vliegers zal zich vrijwel over de hele wereld uitstrekken. In Europa doen de Britse vliegers niet mee, terwijl de Duitse vliegers niet het recht hepbtn om te staken. Verder j wordt met gestaakt door de Ja- panse, Braziliaanse en Portuge se vliegers. VN-secretaris-generaa! Waldheim heeft zijn teleurstelling over de stading uitgesproken. Volgens hem zal de Veiligheidsraad mo gelijk begin volgende week bij eenkomen om de vliegtuigkapin gen te bespreken. Alleen China heeft zich nog niet over de bij eenkomst uitgelaten. Adressen op Ulrike Meinhof aangetroffen HANOVER (DPA-AP) De poll- tie van Hannover heeft na de arrestatie van Ulrike Meinhof documenten aangetroffen waar uit zou blijken dat er nieuwe terroristische aanslagen in voor bereiding waren. Ook legde de politie de hand op een lijst met adressen van personen in Duits land en daarbuiten, met wie de groep in contact stond. De poli tie heeft ooit geklaagd dat de bendeleden vermoedelijk steun ondervonden van invloedrijke personen. (ADVERTENTIE) TOPDANSAVOND iedere zondag 8.00 uur. ANT. CLUBHUIS - LEIDEN WASHINGTON (RTR) Senator George McGovern, de democra tische presidentscandidaat. heeft verwijten ontkend dat hij als piloot van een bommenwer per .n de Tweede Wereldoorlog „laf" zou zijn geweest. Hij bood aan zijn conduitestaat te publi ceren om het verwijt te weer leggen. Het verwijt was eerst gepubli ceerd in een blad van het recht se John Birch genootschap. Donderdag werd het over geno men door William Loebs conser vatieve dagblad The Manches ter Union Leader in New Hampshire. Wetsontwerp over abortus Hoe belangrijk de arrestatie van Ulrike Meinhof werd geacht, blijkt wel uit een onderbreking van Bondsdagvoorzitter Von Hassel van de vergadering voor een officiële mededeling en een gelukwens aan de politie. Ulrike Meinhof was bij haar arrestatie in het bezit van een groot aantal wapens, waaron der een 4,5 kiifo zware bom, twee zelfge maakt handgra- groot aantal dum-dum kogels (die een grote wond veroorza ken). Ulrike Meinhof leek bij haar ar restatie volko men uitgeput. Ze was zo ver magerd dat ze nauwelijks her kenbaar was. Ze werd geïdentifi ceerd aan de röntgenfoto van haar schedel (ze heeft ooit een hersenoperatie ondergaan) en het litteken van een keizersnede. gevolg een tussenkomst vrouwelijke bankrover aan het werk in Stockholm, waar zij een uit verzamelde van 21.000 kronen. Ze werd tijdens haar werk ge- tImd door een verborgen camera. Twee uur later had de politie te pakken, toen haar auto door een politiewagen werd geramd. Veroordeelde hangt liever LLAIDE. (UP1) Het hoog- ereehtshof van Zuid-Australië »t het verzoek van een we- s moord veroordeelde afge- :en om te worden gehangen plaats van een levenslange tvungenisstraf uit te zitten. I's Lawrence zei aan terecht- elling de voorkeur te geven, nidat zijn vrouw dan kan her ouwen en zijn zoons een nor mal leven kunnen leiden „zon- er mij op de achtergrond". Ministerraad vergadert verder over 'erkgelegenheid HAAG (ANP) De minis- trraad heeft tot na midder- icht vergaderd, maar vanmor- ?n om 9.00 uur zouden de be- 'rekingen over het sociaal-eco- ïmisch beleid en de te nemen 1 laatregelen met betrekking tot werkgelegenheid worden )rtgezet. Een en ander heeft I n woordvoerder van de rijks- oorlichtingsdienst na afloop an de vergadering vannacht 1 teegedeeld. Moeder valt met fiets: kind overreden DEN HAAG (ANP) Op de Veenkade in Den Haag is gis termiddag de 4-jarige Jolande van der Zwan uit Den Haag bij een verkeersongeluk om het le ven gekomen. Het ongeval gebeurde toen een HTM-bus een bocht korter dan normaal nam, aangezien de weg is versmald in verband met een profielwijziging. De moeder van het meisje kwam tegelijkertijd met haar fiets ten val, doordat ze in een bergje grint terecht kwam. Haar dochtertje kwam onder een van de wielen van de bus en was op slag dood. AKZO wil afval verwerking in Botlek ROTTERDAM (ANP) De AKZO heeft plannen voor de vestiging van een bedrijf voor de verwerking van chemische afvalstoffen in het Botlekgebied. AKZO- heeft een methode uitge dacht om chemisch afval, met name gechloreerde koolwater stoffen, opnieuw te verwerken, waar bijprodukten als zoutzuur- gas weer in het gewone produk- tieproces worden teruggebracht. De afvalstoffen van AKZO wor den momenteel opgeslagen bij Pan Ocean in de Botlek. AMSTERDAM (ANP) Van de totale Nederlandse bevol king jaar oud fietst dage lijks 24 procent. 7 procent van de fiet sende man en 5 pro cent van de fietsen de vrouw doet dit bij wijze van ont spanning. Deze cij fers resulteerden uit een onderzoek, dat de Nederlandse Sport Federatie hecit ingesteld de lichaamsbewe ging van de Neder landse bevolking. Bij het ouder worden neemt de belang stelling voor het fietsen niet af. want bij de groep dagelijkse fietsers behoort 25 procent tot de leeftijdsgroep 25 tot en met 35 jaar, 22 procent 36 tot en met 45 jaar, 25 procent 46 tot en met 55 jaar, en 23 procent 56 tot en met 65 jaar. De welstandsklasse spreekt bij het da gelijks gebruik van de fiets wel een woordje mee. Zo fietst 35 procent volgende week (van onze parlementaire redactie) j DEN HAAG Dc ministerraad zal volgende week vrijdag de i beraadslagingen over de wets- wijzigingen betreffende abortus afronden. Nog steeds zijn de mi nisters het er niet over eens ge worden over de definitieve tekst van de wetswijzigingen. Gisteren heeft het kabinet hierover langdurig vergaderd. Met name bestaat geen eenstemmigheid j over de niet-strafbaarstelling van artsen die een abortus uit- I voeren. Ook de samenstelling van het zgn. multidisciplinaire' team, dat volgens de voorwaar den van het regeerakkoord over de gevraagde abortus moet ad viseren, is in het kabinet nog een twistpunt. Het is de bedoe-1 ling dat de wetswijzigingen vol gende week nog bij de tweede kamer worden ingediend. SOISSONS (AFP) Zeker 30 mensen zijn omgekomen en ruim 100 gewond geraakt, toen twee passagierstreinen die uit tegenovergestelde richting kwa men, gisteravond bij Vicrzy In het Noordfranse departement Aisne, op het puin Inreden dat afkomstig was van een gedeel telijk ingestorte spoorwegtunnel. Het dodental kan nog stijgen. studenten aan Parijse naar huis te rugkeerden, in de andere men sen uit de streek dia het week einde in Parijs wilden doorbren gen. Aan het reddingswerk dat moei lijk verloopt in verband met de gas-ontwikkeling in de tunnel, nemen alle brandweerkorpsen uit de omgeving en militairen deel. Men is bang, dat er zich nog meer instortingen zullen voordoen. Maurits naar kleuterschool DEN HAAG (ANP) Prinses Margriet en mr. Pieter van Vol lemoven hebben besloten hun oudste zoon, Prins Maurits, met ingang van het nieuwe school jaar de kleuterschool te Apel doorn te laten bezoeken. NEW YORK (UPI) De auteur Clifford Irving is door een fede rale rechtbank in New Yrok veroordeeld tot twee en een half jaar gevangenisstraf en een geldboete van tienduizend dol lar, voor de rol die hij heeft ge speeld bij het op de markt bren gen van een verzonnen biografie over de miljonair-zakenman Howard Hughes. I Irvings vrouw Edith, die bekende dat zij de naam „H.R. Hughes" had vervalst om cheques op naam van de miljonair door een Zwitserse bank te laten verzil veren. werd veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf en een geldboete van eveneens j tienduizend dollar. Irving moet I zich op 28 augustus melden -i j zijn straf uit te zitten. Zijn vrouw gaat maandag naar de cel, zodat hun kinderen niet on verzorgd achterblijven.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 1