Raad Lisse akkoord met een koopavond Voorschoten werkt •- aan bejaardenbeleid Openb. bibliotheek aan Weteringkade De geweldenaars De gedegenereerden Blondjes in hun blootje VRIJDAG 16 JUNI 1C7' LEIDSE COURANT PSSE Met negen tegen vijf stemmen heeft de gemeenteraad van Lisse zich akkoord ver klaard met het instellen van een wekelijkse koopavond. Het wordt een proef gedurende één i jaar voor de winkels in de gehe le gemeente, waarbij het de winkelier vrij staat al of niet mee te doen aan de koopavond. ie KVP-er Sal am n en PvdA-er Kahs maakten bezwaar tegen het feit dat het winkelpersoneel niet de waarborg krijgt dat er een tijdcompensatie komt, door sluiting op zaterdagmiddag. Sal man stelde voor het raadsvoor stel een jaar aan te houden tot het nieuwe winkelcentrum (plan Blokhuis) klaar is en er wellicht een compensatieregeling geko men is. Ook de heer Smit (Prot. Chr.) stond niet te springen om een koopavond, maar stemde toch voor omdat de nvidden- standsvereniging „Alverha" zelf met het voorstel gekomen was. WD-er Snik stond positief te genover het raadsvoorstel, om dat hij meende door het in stellen van een koopavond de koopkracht, die nu voor 60% buiten Lisse gaat, weer meer naar de gemeente te halen. Verder ging de raad ondermeer nog akkoord met de aankoop van het schoolgebouw aan de Heereweg, ten behoeve van een kleine westelijke omleidingsweg. Wanneer tot de sloop zal wor-1 den overgegaan is nog niet be- kend. Thans worden een aantal lokalen nog gebruikt door de i Willibrordschool en de MVO-1 school. Het voorstel om enkele vuilstor- sleuven te graven op de stort- plaats Loosterweg-Zuid werd eveneens door de raad positief ontvangen. SASSENHEIM De Sassenheimse markt vierde gistermiddag haar derde lustrum. Afdelingsbestuurder van de Centrale Vereniging Ambu lante handel, de heer J. van Dam wees er in zijn openingsspeech op dat ondanks de problemen voor de kleine middenstanders de markt kooplui zich hadden kunnen handhaven, want de markt is nog steeds belangrijk en gezellig. Nadat burgemeester Van Knobelsdorff gespro ken had over het plezier dat Sassenheim aan de markt beleefde en hoofdbestuurslid Zonderop erop gewezen had dat de echte standwer kers nog wat meer van zich moesten laten horen, ging het officiële gezelschap langs de 60 met vlaggen versierde kramen, die de markt telt. Zie foto). De oudste marktkoopman, de heer Bouthoorn, bood de burgemeester een bak met planten in de vorm van een mini-markt kraam aan. De dames kregen bloemen mee naar huis. Om 16 uur was er voor de derde middag verkoop van waardebonnen van een gulden, die op de markt inderdaad een daalder waard bleek te zijn. Mevrouw Verbeek in de Zuiderstraat, die gisteren een baby kreeg, werd door de marktkooplui met cadeaus verrast. OORSCHOTEN De Voorscho- lense commissie voor maat schappelijk welzijn hield gister avond een gedachtenwisseling over het bejaardenbeleid. Uit het gesprek kwam duidelijk naar voren de moeilijkheden welke de overheid ontmoet bij het vaststellen van een bejaar denbeleid, dat voorziet in de be hoeften. De commissie was una niem van oordeel dat heel spoe dig een begeleidingscommissie gevormd moet worden voor deze materie. De begeleidings commissie zal naast de zuiver technische mensen moeten om vatten alle instanties, die zich thans reeds op de een of andere wijze inzetten voor de bejaar denzorg. Voorschoten ontbreekt het sen gesloten circuit, waar een totaal begeleiding van bejaarden vrijwel onmogelijk Met nadruk werd gepleit een spoedig realiseren een G.G.D., omdat juist leze dienst kan zorgen voor een iltreffende hulp. Het plan om komen tot een dienstenverle- lingscentrum met een multi- ictionele opzet, zoals door de Stichting Bejaardenzorg is ont wikkeld en dat ongeveer f 2 I miljoen zal gaan kosten, blijkt financieel bij hogere instanties niet haalbaar. De wethouder werd uitgenodigd om contact te j zoeken met alle verenigingen en instanties, die zich bezig houden met de zorg voor de bejaarden, waardoor de thans aanwezige hulp meer gebundeld en gecen-1 traliseerd zou kunnen worden, j Hoewel Voorschoten naast het be- jaardentehuis „Adegeest" bin- nenkort nog twee bejaardente- i huizen binnen de gemeente krijgt, blijkt dat de bejaardente- huizen toch door vele bejaarden I niet als ideaal gezien worden en i i pas op het laatste moment, veel- al te laat, benut worden. De commissie besloot tevens tot j een gemeentelijke garantie op j de door de Humanistische j Bouwstichting te bouwen be jaardenhuisvesting in de wijk Noord-Hofland voor de aan te trekken geldleningen. Het over leg met andere gemeenten is nog gaande, omdat dit bejaar dentehuis met 120 bedden een regionale functie krijgt, evenals het tehuis in de wijk van „Pro Senectute' Kennismaking met trainer WOUBRUGGE De scniorcnelf- tallen van Woubrugge hebben gisteravond de gelegenheid ge had kennis te maken met hun nieuwe trainer, de heer Ab Zweeris, jarenlang eerste elftal speler van Koudekerk. Na een kort openingswoord van voorzitter Koordergraaf zette de heer Zweeris zijn denkwijze over het trainen uiteen. Beslo ten werd deze maand nog twee keer te oefenen en de training in augustus te hervatten. Op dinsdagavond heeft de conditie training plaats, op de donder dagavond komt de selectie bij- i Uitzonderlijk f jubileum aan universiteit LEIDEN De heer D. Laman, bedrijfschef van het Farmacolo gisch Laboratorium aan de Wassenaarseweg, vierde van daag zijn vijftigjarig ambtsjubi leum. Tijdens een bijeenkomst in het laboratorium werd het ju bileum feestelijk herdacht. De heer D. Laman (nu 63 jaar) kwam op 16 juni 1922 als der tienjarige in dienst van het Far macologisch Laboratorium, toen nog in het pand Rapenburg 22, de huidige muziekschool. Hij hegon als jongste bedien- de/dierverzorger, maar door zijn aanleg voor minutieus werk kreeg hij de gelegenheid zich veelzijdig te ontwikkelen. De heer Laman kreeg het instru- mentmnken onder de knie en viel op bij dierexperimenten. Op achttienjarige leeftijd stond hij al achter de operatietafel tij dens practica voor studenten. Prof. De Jongh die prof. Storm van Leeuwen na diens overlij den opvolgde bracht de heer Laman ertoe zich in de hypofy- sectomie (operatief verwijderen van de hypofyse) te bekwamen. Hiertoe volgde hij in Amster dam een opleiding, in de loop der jaren heeft de heer Laman ruim 50.500 van deze chrirurgi- sche ingrepen uitgevoerd. De heer Laman heeft op deze ma nier en anderszins velen gehol pen bij wetenschappelijk onder zoek en de voorbereiding van publikaties. Zijn langdurige en uitnemende staat van dienst was aanleiding tot toespraken vol lof van prof. dr. S. E. de Jongh (oud-hoogle raar), prof. dr. E. M. Ochen (Fundamentele Farmacologie), prof. dr. E. L. Noach (directeur instituut voor Farmacologie), de heer W. F. Neuteboom (hoofd Personeelszaken van de univer siteit) en de heer S. Broers (as sistent van de heer Laman). Kermis voor jong en oud BOSKOOP Morgen start de sportweek in Boskoop. De gehele be volking kan aan de diverse manifestaties meedoen. Tegelijkertijd is er op het terrein achter hotel Florida kermis, waar jong en oud zich kan vermaken. VIOS haalt Eoeterwoudse wandelaars in 20ETERWOUDE Op de twee de dag van de wandeldriedaag- se voor de schooljeugd kwamen twee deelnemers die ziek waren I geworden, niet aan de start. Daar kwamen geen uitvallers bij want alle anderen haalden de finish. De regen die kort voor het begin dreigde zette ge- Ilukkig niet door waardoor de regenkleding die velen bij zich hadden geen dienst behoefde te doen. de inavond gaat de 10 km Nieuweweg naar de Weipoort. Deze wordt aan de andere zijde verlaten waarna men via het Korte Kerkpad terugkeert naar de Zuidbuurt en via Watertje,- Noordbuurt naar de Ambachts herenweg. Daar zullen dan in middels ook de jongsten zijn langekomen na hun 5 km welke len, na de start om kwart vóór brengt naar het einde van 3e Westeindseweg. Bij de fees- elijke intocht gaat de drum- >and- VIOS voorop. Daarbij zal voor het eerst de sousafoon te zijn. Een kostbaar nieuw nstrument dat kon worden aan- [eschaft door de opbrengst van de vorig jaar najaar gehouden fancy-fair. zal worden besoeeld door de Jeer W. K. van Bohemen, een de grote animators van WOS. Na aankomst in het Cen trum wordt aan allen een herin- leringsmedaille uitgereikt. Noordwljk De openbare biblio theek in Noordwijk begint van de grond te komen. Zij zal wor den gevestigd op een stukje gror.d aan de Weteringkade, na bij de Willibrord-Mavó, in een verplaatsbaar houten gebouw, dat bekleed kan worden met ge- De Bondspaarbank te Noordwijk velstenen. Het pand krijgt een brandwerende uitvoering. Esthe tisch zal het passen in de omge ving. Met bouw en inrichting is een bedrag gemoeid van ruim 200.000.- SASSENHEIM Foto Turk heeft het 45-jarig bestaan gisteren gevierd met de opening van een nieuwe zaak in de Hoofdstraat, het voor malige pand van bakker Barnhoom. Het winkelpand in de Char- bonlaan, waar men 38 jaar huisde, was te klein geworden. De ope ning werd verricht door de weduwe van de heer C. Turk. oprichter van de zaak. Bij de opening waren or«Jer anderen aanwezig burge meester Van Knobelsdorff, secretaris Berntzen en pastoor Van Bockxmeer. Op de foto: de familie Turk. is bereid het bedrag aan de stichting te lenen, mits de ge meente garant is voor de rente en aflossing. B en W. stellen de gemeenteraad voor deze garan tie te verlenen. Voor het van gemeentewege in gereedheid brengen van het bouwterrein is nog eens f 320,0.- nodig. Het voorstel behelst verder het lenen van een gemeentelijke subsidie voor 1972 tot een be drag van f 46.520.-. Voor 1973 volgende jaren wil het college de subsidie voor de jeugdbiblio theek koppelen aan het basisbe drag van de gemeentelijke sub sidie. Men streeft naar een be- gincollectie van circa 6000 boe ken en hoopt in oktober 1973, ongeveer een jaar na de ope ning over een verzameling van plm. 8200 boeken te kunnen be- schikke. Wanneer daaraan elk jaar circa 2500 boeken ten laste van de exploitatie zouden kr .- nen worden toegevoegd, kan het streefgetal van 18.900 boeken voor een redelijk voorziene bi-1 bliotheek omstreeks oktober 1977 worden bereikt. Men rekent er op dat hiervan maximaal 6300 boeken uitgeleerd zullen zijn. Hoe groter het boekenaan bod, hoe groter de belangstel ling van de lezers zal zijn. De j ligging van de bibliotheek tus- sen de kernen van Noordwijk-1 Binnen en Noordwijk aan Zee vinden B. en W. zeker geschikt. I STUDIO Orgieën, magie, walgelijke gastromanie en een portie bloeddorstigheid bepalen grotendeels het ka rakter van deze film, waarin een zeer afwisselende reis wordt gemaakt door het rijk van Nero. Een schier einde loze ..excursie", waarbij de verveling die zich van de rijksten zo vaak meester moet hebben gemaakt, steeds weer tot uiting wordt gebracht. Wijsgerigheid, in humoristische verpakking op gediend, geeft het verhaal, waarin twee avonturiers, de hoofdrol spelen, iets spot- tends. Zij krijgen hot niet al leen c(s voortvluchtigen op te nemen tegen patrouille rende soldaten, maar ook te gen een uitgehongerd leger tje van sexueel bijna onver- zadigharen. De gejaagdheid van het duo wordt nog ver groot door het feit dat zij bij toeval getuige zijn van een Priapusdienst, wat door de nymfomane hoofdfiguur tij dens dat ritueel bepaald niet op prijs wordt gesteld. Vanaf dat moment belanden de avonturiers in vele begerige vrouwenhanden, tot een van hen tenslotte verliefd wordt op een slavinnetje, dat in werkelijkheid een jongen blijkt ta zijn, Regisseur Gian Luigi Polidori heeft met name dit facet volledig uitge diept. waardoor ook nog het nodige sentiment het spekta kelstuk binnensluipt. Douchecellen (n Slompwiiks gymlokaal tlDSCHENDAM/STOMPWIJK r- De gemeenteraad wordt loorgesteld een krediet van J 40.000 te verlenen voor de bouw Van zes douchecellen in het gymnastieklokaal aan de Dr. Fan Noortstraat. ij de bouw van het lokaal zijn er fclleen twee voetenwasbakken Aangebracht, maar deze sanitai re voorziening blijkt in de prak- i *'jk onvoldoende. Behalve door i bet onderwijs wordt het gymlo- *aal ook door een aantal vereni- 'g'-gen gebruikt. B. en w. willen i pan de gelegenheid gebru:k ma ken om, behalve een uitbreiding van de toestellenberging, ook Reparaties ie verrichten aan het petselwerk van de zaalwand 'd'0 aan de was- en klced- Ruimten grenst en waar al ®'nds een aantal jaren repara- bes moeten worden verricht. J pen afdoende verbetering kan porden verkregen dcor het aan brengen van zes betonnen hei-1 p'en. Bij de houw van het lo- taal is namelijk alleen gebruik ►maakt van de aanwezigheid ''an fundering van een voorma- ~e school. HAZERSWOUDE Het Rotterdamse architectenbureau Schifcs wil een terrein aan de Poelzoom te Ha- zerswoude-dorp gedeeltelijk in explo tatie nemen. De kans moet niet worden u.(gesloten, dat er zo n drie bungalows aan de Poel, het minimeertje midden in het centrum van Hazerswoude-dorp. zullen verrijzen. Voorts zou het in de bedoeling liggen, dat er een voetgangershrugeetje (van beton) verrijst en dat de Poelzoomweg (vier meter breed) wordt doorgetrokken, in noordelijke richting. Het zal overi gens nog wel even duren, voordat de op stapel staande plannen die uiteraard nog de nodige goedkeu ringen behoeven, kunnen worden gerealiseerd, want er zijn nogal wat sta-in-de-weg-problemen LEIDEN Het programma van de Leidse bioscopen is deze week half om half. Drie theaters komen met een re prise, drie vertonen nieuwe rolprenten. Trianon gaat de vierde week in met „The French Connection", de suc cesfilm over hard-drugs- smokkel. Jane Fonda en Do nald Sutherland zijn voor de derde week te zien in de de tective-film Klutein Luxor. Bestseller ,,My fair Lady" houdt alweer een tweede week stand in Came- De drie nouveauté's zijn zeer uiteenlopend van karakter. Lido laat de mensen grieze len met „De geweldenaars" een stoere mannenfilm uit het woeste Oregon met Paul Newman en Henry Fonda in de hoofdrollen. In Studio wordt de decadentie van het Romeinse Keizerrijk ten tijde van Nero breedvoe rig uitgesponnen in „De ge degenereerden". Blondjes in bloot" kroelen op de naak te rotsen voor de liefhebbers in RexIn dezelfde bios coop draait vrijdag en zater dagnacht „Wild Angels", een keiharde geweldfilm over protesterende jongeren met Leiden Decadentie in oude tijden. De „Degenereerden" in Studio Peter Fonda en Nancy Sina tra. Camera heeft de tegen voeter „Adieu l'Aml van Jean Herman met Afafn De- Ion en Charles Bronson als nachtvoorstelling. Dik Trom beleeft clrcijiavonturen voor kleine kijkers tijdens het ma tinee in Camera. LIDO Never give an inch" is de eerste film, waarin Paul Newman meer is dan een hoofdrol. Hij heeft ook de regie in handen. Dat fc een overstapje waarbij in veel gevallen de hoot gemist wordt, maar Paul Newman heeft hem net gehaald. Mis schien is het wel het eenvou dige axioma van „een slecht maar spannend verhaal in een eenvoudige maar gave film beeld geven", waardoor Newman nog net Iets boven het gemiddelde zit. Waarom ze in Nederland nogal eigen wijs de titels moeten verbas teren blijft een raadsel. De letterlijke vertaling „Geen duimbreed wijken" had op zijn minst in een ondertitel verwerkt kunnen worden. Dat was nog een aardig zlf- lijntje naar het houtzagers vak geweest ook. Het ■erhaal speelt zich af in een houthakkersdorp in Ore gon. De vakhond heeft een algemene staking afgekon digd. De familie Stamper met Henry (Fonda) aan het hoofd en Hank (Paul New man) als zoon. annex rech terhand, weigert aan „die so cialistische onzin" mee te doen. Dat wekt uiteraard enige wrevel onder de ge trouwe arbeiders, die uit loopt op een woedende aan val via sabotage, vechtpartif- en op het strand en moreel belastende gesprekken. Als de dorpsbewoners een gloed nieuwe bomenhlfser van de Stampers hebben vernield wil de onoverwinnelijke familie het hout in vlotten de rivier laten afdrijven. Dan vallen de eerste slachtoffers. In het (soms wat me lo-) drama vertrekt dvrouw van Hank en zifn stiefbroertfe doet ook nog onvriendelifk. Maar de istoere binken met blauwe ogen en brede kaken zullen altijd zegevieren. En fami lies als de Stampers over winnen altijd in dit soort verhalen. Als de roman van Ken Kessry, waarop de film gebaseerd is. deze evenaart, dan is hij niet slecht. Vooral de liefhebbers van stuntwerk kunnen genie- REX De vakanties staan weer voor de deur. Wie nog niet kon besluiten, waar hij verpozing zal zoeken kan in REX gaan zien. waar men alleen in uiterste verveling naar toe gaat. Dat Is By It. het grootste van de Noord- naar toe gaat. Dat is Sylt, heeft een oppervlakte van 93 vierkante kilometer bloot; het is 38 blote kilometers lang. De westkust bestaat uit naakte rotsen. Vreemdelin genverkering is de voor naamste bron van inkomsten voor de ca. 12.000 eilandbe woners. dic om zich van hun seizoengasten te onder schelden voor het meren deel gekleed gaan. Op Sylt wordt Noordfries gesproken met een heel eigen nuance. Blijkens de film „Blondjes In hun blootje" is dat een ty pisch erotisch en daardoor Internationaal begrijpelijk dialect, dat zich niettemin moeilijk laat vertalen. Het volkslied bijvoorbeeld, moet er beginnen met de veelzeg gende regel „Nackedie, Nac- kedei". Westerland is het voornaamste centrum van een folklore de z.g. „on tucht" die er lange tlfd geleden van het Duitse vas teland schijnt te zlfn Inge voerd. Sylt is als men de stomvervelende film geloven mag een liederlijk brokje verveling in een prachtige ruige zee vol krabben en vooral kwallen. Vervelend toch.Bah!

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5