Volgend jaar start bouw Jenaplanschool Ruime aandacht sociale woningbouw in Voorhout Provinciale weg bij Noordwijkerhout volgende week open Accommodatie van Warmunda gemoderniseerd Heilige C ?est Armbestuur opgeheven Leidse agenda Vertrek e. Leidse bioscopen AANB0UW- SLAAPKAMER Jac. Boter Zn. Brandweer oefening Nieuwveen PAGINA 4 LEIDSE COURAN" VRIJDAG 16 JUNI 1972 DONDERDAG 15 JUNI Opening derde aanvang STADSGEHOORZAAL PMC-ir festijn, aanvang 20.15 uur. CHRISTUS D1ENAARKERK ZOE- TERVVOUDE Zlekentridullm. VRIJDAG 16 JUNI KASTEEL DUIVENVOORDE VOOR- ZATERDAG 17 JUNI Rijnland van t K O. aanvang 9 DE VLIET Viswedstrijd Leidse Personeelsverenigingen en Leids Volkshuis, aanvang 4 uur. KASTEEL OUDE POELGEEST OEGSTGEEST Denken over Unctad m. aanvang 15 uur. Camera: ,.My fair Lady" 14 jr. Dag. 8.00 uur en do, vr, ma, di 2.00 uur. Matinee: Het raadsel van de spookplaneet, za, wo 2.30 en zo 2.00 en 4.15 uur. Nachtv. vr en za 11.30 The sons of Katie Elder 18 jr. Lido: De Rode Zon, 14 jr. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zo. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De kat met de negen staarten, 18 jr. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zo. 2.30, 4.45, 7.00 Luxor: Klute 18 jr. Dag. 2.30 uur, 7.00 en 9.15 uur, Zo 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: The French Connection 18 jr. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zo .230, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Ilex: Von Ryans express trein 14 jr. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zo 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtv. Eiland der lusten vr/za 11.30 uur. Exposities GALERIE HEUFF. Hoflaan 7. Wasse- GALERIE 't Hoekje bij de pomp, Warmond, tel. 01711-3501. Poppen en pentekeningen van Ben van Kempen grafiek en Frank Letterle. klelnplas- tlek tot 24/6. Dl. tot en met zo. 14 tot 20 uur. ACAD. HISTORISCH MUSEUM. Ra penburg 73. tel 22044. Thorbccke In Lelden. Ma. tot en met vr. 10 tot 17 uur. do. 19 tot 21 uur. RIJKSMUSEUM VOOR VOLKEN KUNDE. Steenstraat 1. tel 32641. Fala, zeilen In de Zuidzee. Ma - OEGSTGEEST De raad van Oegstgeest heeft gisteravond een kre diet van een miljoen vierhonderdduizend gulden verleend om de plannen voor de bouw van een R.K. Jenaplanschool te rea'ise-en. Wethouder Temminok temperde het enthousiasme van vooral me vrouw Gouverneur van Deene door te stellen dat het wel 1973 zal worden voor men met de werkzaamheden zal beginnen. De school zal worden gebouwd aan de Hazenboslaan, hoek Lange Voort. Tegen deze ligging had mevrouw gen omdat zij het recreatiefonds Malefijth van de WD bezwaar. liever voor 75% zag opgaan in Zij acht het te gevaarlijk voor het rioleringsfonds, de kinderen dat de drukke Lan- De rondvraag leverde een debatje ge Voort zo dicht in de buurt is. op over onkruidbestrijd-ing. De heer Van Veen (PC) viel over het verschil tussen de Sinds er in Oegstgeest een spuitverbod geldt moet de plant- I soenendienst ineens 's morgens om zes uur gaan schoffelen. Me vrouw Van Belde vond dat de personeelsleden te abrupt voor een voldongen feit waren ge plaatst. Mevrouw Malefijth vul de dat min of meer aan met de opmerking dat ook de burgers kunnen meehelpen bij het ver wijderen van onkruid in hun di recte omgeving. HAZERSWOUDE Op een terrein tussen Molenlaan en Hogeveensche Vaart in de Hazerswoudse Groene- stein gaat de gemeente een parkeerplaats maken, die plaats zal bieden aan acht auto's. De gemeente raad heeft intussen hiervoor al f 5600 beschikbaar gesteld en dat betekent dat aan het geruzie van Groenesteiners over het parkeren van hun auto spoedig een einde zal komen. Wat de groenbeplanting betreft moeten de Groenesteiners nog even wachten. Het gemeentebestuur gaat wél bekijken, of het mogelijk is om op de plaats van de ,,lage huisjes" langs de Molenlaan een groenstrook te creëren. in BRUIN-WIT LACQUé Ledikant 140x200/180x200 nachtkastje opzetnachtkastje en spiegel ombouw en verlichting 8-delige ladekast herenkommode hoekkast m/z deur secretaire toiletkast met spiegel en verlichting. Geheel naar eigen wens samen te stellen - Interessante prijs. Reservering mogelijk. afd. Slaapkamers en Kinderserie Hannes: Zijlsingel 39 - Telefoon 20176 Afd. Meubelen en Woninginrichting: Herensingel 9 - Telefoon 32548 OEGSTGEEST Een ge deelte van de groenstrook langs de Rhijngeesterstraat- weg is verwijderd en be straat. Het ligt echter niet in de bedoeling de gehele groenstrook te bestraten. grondprijs van de Schilder school 58 inclusief BTW en de Jenaplanschool 58 inclusief BTW). Wethouder Temminok beloofde hierop in de volgende vergadering terug te komen. Het Heilige Geest Armbestuur is gisteravond opgeheven. Het ver mogen van 9.630 dat de chari tatieve instelling nog had werd door midden gedeeld ten ba-te van het Orgelfonds en de bouw van een manege door de Stich ting Paardrijden voor Gehandi capten voor Leiden en Omstre ken. De gemeenterekendng en bedrijfsrekening -is gisteravond wederom besproken. Het wel- les-nietes debat tussen wethou der Temminck en de heer Brou wer (PC) zette zich voort met als resultaat dat de hele zaak in een commissievergadering nog eens bekeken zal worden en een eventuele verbetering aan de raad zal worden voorgelegd. De bestaande berekening werd daarop goedgekeurd. Mevrouw Van Lookeren van D'66 was te- 17 i :a. 10 t 17 t 17. tel. 31046. Ma. za. 10 tot 17 uur. zo. 13 tot 17 uur. RIJKSMUSEUM VOOR GESCHIEDE NIS EN NATUURWETENSCHAP PEN. Steenstraat la. tel. 23084. Ma NEDERLANDS Bezoekuren ziekenhuizen ïhnis: dagelijks bo- lag van 19.00-19.45 i 13.00-14.00 uur; z:i- Bezocktijden Kliniek 20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10 00-11.30. 15.00-17.30. 18.30-20.00 jr. Op dinsdag is deling (alleen Sdc Isahetli zlekenliuli klas alle dager 18.45-19.30; 2de klas; alle dagen van 11.30-12 van 14-15 en van 18.45- 19.30 uur; 1ste klas: Alle dagen vanaf half twaalf. Kraamntdellng: 3de klas: van 15-16 en van 18.45- 19.30; 2de klas: van 11.30-12 (alleen vaders) van 15-16 en van 1S.45-19.30. Baby's en kleuters: zo. ma., wo.. vrij., t do. van 4 Jaar: alle dagen van 15-16 dl. en do. van 18-18.30 uur. Innnkllnick: 3e klas 13.30-14.30 en 18- klas 13.30-15.30 en 19-20 klas 11-12. 13.30-15.30 19-20 i fsvrhlatrlseli rlekonlinls dinsdag en vrUdng 13 t (ook zondags) 1ste 10 30-11 00 uur. VI genotenkinder Koord""Ik. Solo Min: kin' ïalf 7 tot half S Monteur spoot buurman verf in het gezicht LEIDEN/DEN HAAG De Haagse politierechter heeft gisteren een 27-jarige mon teur uit Leiden veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien dagen omdat hij een buurman met verf in het ge zicht had gespoten en de man bovendien had geslagen. De monteur was boos gewor den op zijn buren omdat ze herhaaldelijk klaagden over het feit, dat zij zoveel over last hadden van de spuitin- richting voor auto's die de monteur beheerde. Op een gegeven moment had hij zich zo opgewonden dat hij de buurman mishandelde. Het slachtoffer droeg geluk kig een bril waardoor zijn verwondingen beperkt bleven tot brandwonden op zijn ge zicht. De straf viel strenger uit dan de eis. De officier had enige tijd geleden een boete van 200 plus een schadevergoeding van 40 geëist. De schadevergcsding moet de monteur naast zijn gevangenisstraf echter beta len. L isse/Bodegraven/Alphen De bejaarden van Lisse en Bodegra ven hebben gisteren hun jaar lijkse dagje uit gehad. Er werd een fijne bustocht gemaakt, waarna in het parkrestaurant van Avifauna werd gedineerd. Foto boven: de bejaarden van Lisse verlaten de bus bij Avi fauna: foto links: de bejaarden van Bodegraven laten de soep best smaken. Sportdag Excelsior Alkemade ROELOFARENDSVEEN De gymnastiekvereniging organi- niseert zondag a.s. op het veld van de Landijsbaan een sport dag voor haar leden. Men kan zich Inschrijven tot half een zondagmiddag. Van een uur tot half drie zijn er wedstrijden voor jongens van 7 en 8, meisjes van 8 en 9 en 10 en 11 jaar. De leden van de se- lectiegroep geeft tot half drie een demonstratie lange mat- en trampolinespringen. Na afloop hiervan spelen de heren van de vrijdag- en maandaggroep een wedstrijd tegen elkaar. mO half vier volgen dan nog de wedstrij den voor jongens van 9-11 en 12-15 jaar voor meisjes van 12- 14 jaar en voor de groep van 15 jaar en ouder. NCORDWIJKERHOUT Volgen de week maandag zal het gedeelte van de provinciale weg (secundaire weg no. 1) tussen de 's-Gravendamseweg en de Hoogduinweg (De Zilk) in de gemeente Noordwijkerhout voor het verkeer worden opengesteld. De verharding van dit wegge deelte is gereed, terwijl onlangs een groot gedeelte van de ber men, taluds en overhoeken met struiken is ingeplant. Op het ogenblik wordt de laatste hand gelegd aan het plaatsen van de veiligheidsrails en de bewegwij zering. Te ziiner tijd zal langs de cp. en afritten een openbare verlichting worden aangebracht. De bewegwijzering zal gedeelte lijk in zogenaamde transparante lichtwijzers worden uitgevoerd. Gedeputeerde Staten hebben dit nieuwe weggedeelte aangewezen als autoweg en als voorrangs- weg. Een en ander houdt in, dat deze weg verboden zal zijn voor voetgangers en langzaam ver keer. In verband met de veilig heid van de weggebruikers zijn nabij de 's-Gravendamseweg en de Hoogduinweg verkeersborden aangebracht, die een aflopende snelheid (90 km—70 km—50 km) aangeven. Omdait de weg geheel krulsingsvri'j is uitgevoerd, gel den verder geen snelheidsbeper- Ter verfraaiing van het wegli- chaam zijn in opdracht van de provinciale waterstaat 169.885 bomen en struiken geplant. Om te voorkomen dat deze nieuwe aanplant wordt vernield én om dat, het betreden van de weg ge- i vaarlijk kan zijn, zijn op som-1 mige plaatsen in bermen en ta- luüs bordjes verboden toegang j geplaatst en afrasteringen aan- i gebracht. Na de openstelling van de nieuwe hoofdrijbaan zullen de Herenweg 1 en het deel van de Zilkerduin- weg tussen Ruigenhoek en De Zilk parallelweg worden. Hier door zal de huidige voorrangs maatregel ter plaatse van het kruispunt bij de Ruigenhoek (He- renweg/Zilkerduinweg Rui- genhoekerweg/Delfweg) worden omgekeerd. Het verkeer op de Herenweg/Zilkerduinweg zal dan voorrang moeten verlenen aan het doorgaande verkeer Ruigen- hoekerweg/Delfweg. Een en an der zal worden verduidelijkt door te plaatsen tekstborden en knipperlichten. Beginnende in de bebouwde kom van Noordwijkerhout is er thans tot De Zilk een veilige fietsrou te. Deze route wordt gevormd door het fietspad tussen de Brink en de omlegging Heren weg, de Westelijke landbouw- weg en het fietspad tussen de Ruigenhoek en de Sportlaan in De Zilk. In verband met de vei ligheid van voetgangers en (brom)fietsers is het noodzake lijk, dat deze gebruik maken van de aangelegde fietspaden en oversteekplaatsen en zich niet op de autoweg begeven. Dit laatste moet gezien het karakter van de weg zeer gevaarlijk wor den geacht. VOORHOUT De raad van Voorhout heeft het krediet ver leend om het plan Spoorlaan bouwrijp te maken. Het ge meentebestuur maakte gister avond bekend wat men precies wil gaan bouwen. Burgemeester Stolwijk deelde mee dat hij een voorstander is van de volgende contlngentering: 97 woningwet woningen, 57 premiewoningen, 20 bejaarden woningen en 107 woningen in de vrije sector. De 43 huizen die men daarna nog kan bouwen kunnen dan premie- wet- of koopwoningen worden. De andere leden van het college zijn het met deze contlngentering eens. B en W stelden zich ver der op het standpunt dat het ge zien het feit dat de woningbouw wordt begeleid door de Nationa le Woningraad, men denkt aan de oprichting van een woning corporatie die hetzelfde kan doen. Wat betreft de woningwet woningen denkt men aan de medewerking van de woning bouwvereniging. De heer Van Os (WD) vroeg daarna om speling in het aantal premiewoningen. Burgemeester Stolwijk antwoordde dut de cij fers riet keihard ziin, afwijkin gen zijn mogelijk. Volgers een gehouden enquête zijn er in Voorhout 152 woningzoekenden. 59 hiervan komen in aanmer king voor het kopen van een nieuwe bouwwoning en 93 voor het huren van een huis. De heer IJdo (CCP) vroeg of de resultan ten van de enquête wel betrouw- baar zijn. Hij wil woningzoeken den meer attent maken op ein- gen woningbezit in plaats van huurwoningen. Hij zag ook mo gelijkheden gelden uit eigen middelen te trekken. De heer IJdo toonde zich er tevens een voorstander van plaatselijke aannemers te betrekken bij de realisering van de wijk. Hii vroeg ook aandacht voor zelf bouwers die in staat zijn een casco af te bouwen. De heer Warmerhoven (Gem. Bel.) ves tigde de aandacht op een verge ten groep, de alleenstaanden. De verplaatsing van de hoogspan ningsmasten ten gerieve van een uitbreiding van Sikkens wekte wat bezwaren, De heer IJdo had visuele bezwaren, de heer Meijer (CCP) vroeg aan dacht voor de bezwaren van de ingelanden. Het voorbereidings- besluit waardoor garage Bier man naar de Van de Be'gh van Heenstedeweg zou verhuize- werd teruggenomen. Bij de rondvraag wees de beer Meije- op de opsla? aan Loosderweg door de Sikkers-fr brieken. Br gemeester Stolwijk antwoordd- dat een regeling is petreffer-, r opslag is van korte duur, Tir dens de pauze hnd de werk groep „Voorhout Vooruit", via de heer Joosten een gemeente-1 gids aan de burgemeester over-1 Boskoop Reijerskoop-oost in Boskoop is afgesloten voor het verkeer. Een brug over een sloot ter plaat- handigd. I se is weggehaald om een duiker te kunnen aanbrengen. Het karwei is de eerste week nog niet klaar. In het kader van de Bedrijfs zelfbescherming, is in Huize Ursula een grote oefening gehouden, tezamen met de brandweer, en redploegen van de Johannes-stichting en de brandweerkorpsen van Nieuwveen, Nieuwkoop, Ter Aar, Leimuiden en Alphen a.d. Rijn. Het doel van deze oefening was het werken in groot verband en het ver trouwd maken van de assis terende korpsen met de si tuatie op het terrein en in de gebouwen van Huize Ursula. Naast werkzaamheden op het gebied van redding en brandblussing, werd ook de evacuatie en opvang van de patiënten beoefend, waarbij tevens een EHBO-ploeg uit eigen personeel optrad. Ge zien het grote aantal bewo ners was deze demonstratie tegelijk een test waaruit de beveiliging voor deze concen tratie zou blijken en welk ef fect het gehanteerde systeem zou sorteren. Geënsceneerd was een brand, uitgebroken op de beneden verdieping van het voormali ge zusterhuis, terwijl ieder een reeds lag te slapen. De denkbeeldige brand bereidde zich dan ook binnen korte tijd uit naar de eerste ver dieping. In het gebouw be vonden zich een zestigtal personen, waaronder elf ge wonden. Nadat de melding om kwart voor acht bij het hoofd van de bedrijfsbrandweer van Huize Ursula de heer H. van Berkum was binnengekomen, sloeg deze onmiddellijk het „Groot Alam"-sein naar voornoemde korpsen. Het Nieuwveense korps, en dat van de Johannes-stichting presteerden het om binnen zeven minuten op het terrein aanwezig te zijn, waar de EHBO-ploeg onder leiding van het hoofd van de Med:- sche Dienst reeds in aktie was gekomen. De overige korpsen kwam in rekord-tijd tot maximum twintig minu ten binnen. De Ursula-school werd ge bruikt als opvargscentrum. WARMOND De uit 1950 date- I rende kleedgelegenheden van Warmunda zullen gemoderni- seerd worden. De vier kleedlo- kalen zullen zoorzien worden I van tegelwanden en nieuwe toi- I letten, terwijl op de plaats van de oude kantine twee douches j gepland zijn. Ook voor de I scheidsrechters wordt een rui- I mere kleedruimte met douche I gebouwd. Warmunda heeft van de gemeente de toezegging ge had dat de verbouwingen voor I het nieuwe seizoen gereed zullen zijn. I Het seizoen wordt zaterdagavond afgesloten met een diner in mo- tel Sassenheim waaraan 120 I personen zullen deelnemen. Mu zikale medewerking wordt ver- leend door het „Spencer Trio" I uit Utrecht. Deze avond wordt j georganiseerd door de leden zelf die deze lasten niet op het be- j stuur wilden afwentelen omdat de vereniging het komende sei- I zoen voor de nodige grote uitga- ven staat. I De training begint weer op 18 juli. Er zal getraind worden onder j leiding van de heer Warmer- dam, afkomstig van RKAW j Leidschendam. De eerste oefen- I wedstrijden zijn gepland op 6 augustus. ROELOFARENDSVEEN De informatie-avonden over de nieuw te vestigen kano vereniging zullen niet begin nen op vrijdagavond zoals gisteren was vermeld, maar op maandagavond in het pand Zuideinde 69. ae ii -vóór lukkij 'reger Vuilnisbelt bij Noordwijk wordt vergroot RIJNSBURG B. en W. van f Rij-sburg vragen de raad een krediet van 15.000 beschikbaar J te stellen om enige herstelwerk zaamheden te verrichten aa vuilnisbelt bij Noordwijk. De kaden van deze belt moeten j opgehoogd worden, omdat de huidige omvang te gering is om het vuil dat Valkerburg, Kat wijk en Rijnsburg aanvoeren te I bergen. Een ander voorstel be- I heist het ruilen van grond met I de Chr Ceref. Kerk om de leg van de Gra-af Florislaan gelijk te ma-ken. De gemeente E kan van de fa. Van Egmond in Fredmksoord ,18.40 ha grond I kopen voor een bedrag va-n 393.692.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4