Nieuw plan in Voorhout van de grond Nieuwbouw Veurs College stopgezet Winkelcentra nu nog geen haalbare kaart Leidschendamse markt tussen wal en schip •iroberen Dominee nog niet in parochteraad Theunissen mag het volgende week weer LEIDSE COURANT DONDERDAG 15 JUNI 19721 «DO Bewoners van Marnixstraat willen van verkeer af LEIDEN De bewoners van de Marnixstraat hebben een plan opgesteld om van 't hen al jaren irriterende terein voor hnn wo ningen af te komen. Men kijkt al jaren tegen een grote kale vlakte aan, waaraan de ge meente niets doet omdat de grond een of andere onduidelij ke verkeersbestemming heeft. De mensen uit de Marnixstraat willen 't gebied 'n bestemming geven van groen, speelgelegen- heid en parkeerruimte. Om dit terrein bereikbaar te ma ken wil men dat de weg smaller gemaakt wordt en de overgang gemarkeerd wordt zodat de kin deren veiliger kunnen overste ken. Aldus besloot men op een vergadering in het clubhuis ,,De Boei", die ondanks het voetbal len op tv druk bezocht werd. Het plan zal, vervat in een brief, aan de gemeente gezon den worden. Een stedebouwkun- dige die de vergadering advi seerde, betitelde de plan nen van de bewoners als haalbaar". Overigens werd als sterke eis nog geformuleerd dat men in de toekomst ook van het verkeer door de straat af wil. - LEIDSCHENDAM Wegens het ontbreken van een bouwvergunning heeft de gemeente Leidschendam de nieuwbouw van het Veurs Col lege aan het Fruitpolderplein deze week stopgezet. Het plan ligt op het ogenblik ter visie op de gemeentesecretarie. De bouwer is voor- lopig ander werk gaan doen. 1 Waarnemend rector Elzakker zegt dat het wachten is op de investe- 1 ringsgoedkeuring van het ministerie. Mondeling was deze toegezegd en om voor het nieuwe schooljaar klaar te zijn was men alvast gaan bouwen. Op het gemeentehuis zegt burgemeester Kolfschoten dat men zich aan de we. heeft moeten houden. Het plan ligt nog ter visie, dus er kun nen neg klachten of bezwaren tegen worden ingediend. Zolang dat het geval is, kan men niet gaan bouwen, vindt de gemeente. Met die klachten zal het overigens wel meevallen, want het college ligt in ae Amstelwijk, waar geen omwonenden zijn. De burgemeester meende dat de aannemer over veertien dagen weer verder kan gaan en dat de bouw tijdig gereed zal zijn. Acht lokalen en een tekentaal staan op het bouwprogramma. Deze zullen een eind moeten maken aan een onhoudbare toestand. Het Veurs college j is vier jaar geleden begonnen als dependance van het Maartensly- j ceum in Voorburg met 80 leerlingen en heeft zich inmiddels uitge- breid tot bijna 800 leerlingen. De gebouwen kond ende groei niet aan. De bedoeling is dat een stenen gebouw de huidige barakken zal gaan j vervangen. De stenen school is gepland op een terrein achter de j Prins Hendriklaan. Waarnemend rector Elzakker is niet erg opti mistisch over de bouw daarvan: ,,De grond is te duur. De gemeen- te vraagt tweemaal de prijs die het rijk wil betalen". Ook de ge meente is wat somber. Een ander punt waarom de heer Elzakker i een stenen gebouw niet ziet zitten, is de onduidelijke toekomstver- j wacliting. Leidschendam groeit nog steeds en niemand kan zeggen j hoe het er over 30 jaar uitziet. ,,Het maximaal-haalbare zie ik als j flexibele, semi-permanente gebouwen, een soort seriebouw waarbij I allerlei wijzigingen mogelijk zijn. De schoolleiding moet berusten in aanbreien van de bestaande bouw". HAZERSWOUDE Leerlingen van de St. Miehaelschool in Hazerswoude hebben gisteren een sportdag gehad. Op het programma stond o.m. marathonloop, verspringen, balwerpen, lepelloop, ringwerpen, balschieten, hardlopen en hoepelen (zie foto). De wedstrijden stonden onder leiding van sportleraar Petrie. Uitslagen: klas 1 jongens: 1 Leon Gordijn, 2 Jos Adrichem: klas 1 meisjes: 1 Connie Kooter, 2 Marielle Wijn hoven: klas 2 jongens: 1 Sjaak Mounts en 2 Marien Gordijn; klas 2 meisjes: 1 Idset de Jong en 2 Mariette de Kooter; klas 3 jongens: 1 Marcel de Ruiter en 2 Dicky v. d. Werf; klas 3 meisjes: 1 Marjan Fase en 2 Marjon Streng; klas 4 jongens: 1 Rene Vertegaal en 2 Hans ten Brink: klas 4 meisjes: 1 Annemieke Streng en 2 Astrid Iielmers; klas 5 jongens: 1 Aart Jan Kooter en 2 Wim Adrichem; klas 5 meis jes: 1 Ria van Zuilen en 2 Yvonne Vertegaal. De prijzen werden uitgereikt door de heer H. Petrie. SASSENHEIM Op de da gen dat de kraakwagen rond gaat, de eerste en tweede woensdag van de maand, worden de ouders van kinde ren er op attent gemaakt geen fietsen, bromfietsen en driewielers van hun kinderen onbeheerd langs de weg te laten staan. Die lopen dan het risico te worden meege- Huisschakers kunnen meedoen om kampioenschap van Leiderdorp LEIDERDORP De schaakver- kom zijn. Er zal gespeeld wor- Wanneer het aantal leden van eniging Leiderdorp wil het nieu we seizoen starten met de kam pioenschappen van Leiderdorp, waarbij ook de zogenaamde „Huisschakers" van harte'wel- VOORHOUT Eind van dit jaar of begin volgend jaar begint men met de woningbouw In het Plan Spoorlaan. Op een opervlakte van 104.000 m2 zullen 324 eengezinswoningen (waarvan er 20 geschikt zijn voor bejaarden) gebouwd worden. Het Plan Spoorlaan beslaat het gebied tussen Herenstraat, Boekhorstlaan, Boekenburgerlaan en Spoorlaan. flet is nog niet bekend in welke sector (premiewet, woningwet, of vrije sector bijvoorbeeld) de woningen gebouwd zullen worden. Een belangrijke rol in de beslissing daarover is weggelegd voor de enquête die onder de bevolking van Voorhout gehouden zal worden. Omdat er na dit Plan Spoorlaan voorlopig niet meer gebouwd zal worden in Voorhout zal echter wel getracht worden het aantal wo- ningwet- en huurwoningen voor de eigen inwoners zo hoog mogelijk op te voeren. Men heeft geprobeerd het plan zo te maken dat het prettig wonen wordt in deze nieuwe wijk. De woningen worden bij voorbeeld ge bouwd langs woonpaden die nergens door wegen worden gekruist, zodat een voetgangersroute ontstaat waar kinderen veilig kunnen spelen. Aan de Spoorlaan wordt een ruime speelgelegenheid ten ge rieve van de grotere kinderen geschapen. Leveranciers kunnen de huizen via de achterkant bereiken. Per woning heeft men de beschik king over 1,25 meter parkeerruimte. In de wijk is ruimte gelaten door voorzieningen als kleuter- en lagere school en een postkantoor. Belangrijk is ook dat de oude boerderij aan de Spoorlaan in het plan gepast zal worden. Hoewel deze voorzieningen het plan duurder maken drukken zij niet j op de huurprijs van woningwetwoningen omdat de grondprijzen van deze woningen aan maxima gebonden zijn. vierkampen op i tus en verder op 5 en 12 sep tember. Aldus hoopt men de drempelvrees voor een aantal Leiderdorpers weg te nemen. Leiderdorp met ongeveer tien stijgt, dan kan men in de ko mende competitie met vier tien tallen in de LSB uitkomen, zo dat in de nieuw te vormen der de klasse C komend speeljaar ook een volledige competitie ge draaid kan worden. Ondertussen is Pool volgens het systeem Keyser kampioen van Leider dorp geworden met een score van 18 punten uit 21 partijen. In de laatste ronden schakelde hij zelf Goeman definitief uit, ter wijl de naaste concurrent Ver schoor zich door Demmendal liet opbrengen. De eindstand luidt: 1 en kampioen van Lei derdorp Pool 2186 pt. 2 Ver- 1835; 4. Demmendal 1807; 5. Goeman 1783; 6. Steffelaar (jeugdlid) 1685 en 7. Otto 1560. schoor 2011; 3 v.d. Leek jr. Te weinig verkeers- brigadiers OEGSTGEEST In Oegstgeest bestaat een groot tekort aan verkeersbrigadiersters. Vooral op de Willibrord-, Maria-, Hof dijk- en Jenaplanschool is de belangstelling voor dit werk ni hil. Met lijkt raadzaam in de toekomst kinderen uit de zesde klas op te leiden voor het be hulpzaam zijn op zebra's. Dit werd gisteravond bekend ge maakt op de vergadering van Veilig Verkeer Oegstgeest in het gemeentehuis. Geklaagd werd er ook over de gevaarlijke si tuatie nabij een oversteekplaats op de Lange Voort waar het uit zicht ernstig belemmerd wordt door dubbel parkeren. LEIDSCHENDAM De vestiging van winkelcentrum Leidsenhage is niet naar ieders zin. De marktkooplieden die met 60 kra men in de Rijnlandstraat wekelijks staan klagen over dalen van omzetten door de vestiging van de Leidsenhage en willen dol graag verhuizen naar Leidschendam-Noord, bij voorkeur in de buurt van het winkelcentrum. Zo goed als alle bewoners van de Schout van Eijklaan hebben in een l adres aan de gemeenteraad en de commissie voor economische j aangelegenheden hiertegen protest aangetekend. Zij wijzen op de j grote aantasting van het woonmilieu. Nu al ondervinden zij grote j last van lawaai van brommers, alto's en een de hele zaterdag spe lend draaiorgel. Dit alles door de vestiging van het winkelcentrum. I Bovendien wordt het leefklimaat nog verslechterd door plantsoen en straatvervuiling en parkeerproblemen. Dit alles zou nog erger worden als de markt verplaatst zou worden naar het president Ken- nedyplein. Ook de bewoners van de Caen van Necklaan hebben be zwaren gemaakt tegen een eventuele verplaatsing van de markt naar het Kennedyplein. De fraaie omgeving wordt door de markt naar beneden gehaald, een weekmarkt hoort niet in een woonwijk. Een derde groep is niet zo blij met het winkelcentrum. Dat zijn de winkeliers rond de Damlaan, die economisch te lijden hebben van Leidsenhage. Het zal voor het gemeentebestuur niet eenvoudig zijn een beslissing j in deze zaak te nemen omdat men de bewoners van de Rijnland- straat al zeven jaar beloofde dat do markt daar maar tijdelijk zou komen. Het dalen van de omzetten van de marktkooplui is vrijwel zeker ontstaan door de vestiging van Leidsenhage want bij een even 1 grote woensdagmiddagmarkt in Naaldwijk stijgen de omzetten nog steeds. ALPHEN De eerste groep van 340 bejaarden heeft gisteren een geslaagde uitgaansdag gehad, 's Mor gens om negen uur reden acht autobussen door de gemeente om de bejaarden bij de diverse startplaat- i sen af te halen, waarna gezamenlijk vanaf het Burg. Visserpark werd vertrokken. De reis voerde naar de Veluwe. In Epe werd koffie gedronken, men dineerde in Epe. Bij die gelegenheid bedankte wethou-I der Goedhart namens het gemeentebestuur het comité ouden van dagen en de burgerij voor de dag die men de bejaarden aanbood. Via een aantal mooie plekjes in Midden-Holland ging men terug naar Al- i phen, waar de bejaarden een kijkje namen in Ridderveld. Met muziek van Crescendo werden de be jaarden vervolgens naar het Raadhuisplein geleid. ALPHEN „Dan proberen we het volgende week maar weer op de Leidse Hout", waren de woorden van Paul Theunissen, toen hij wat teleurgesteld van de baan stapte na zijn onverwachte nederlaag tegen Charles Assel- bergs. De nummer één ge plaatste Munnikspeler had ook alle reden om teleurgesteld te zijn, want hij had één van die dagen waarop er niets lukt. Charles Asselbergs daarentegen speelde als een vorst Paul Theunissen steeds weer in moeilijkheden te brengen met diep en hoog op de backhand geplaatste ballen, waarmet Theunissen niet veel meer kon doen dan het geven van een lob. En juist deze lobs lukten niet, zodat Asselbergs steeds meer in zijn spel kwam, omdat smash zo'n beetje zijn bestt slag is. Paul Theunissen keek in de eersl set onmiddellijk tegen een achterstand aan,, maar haald] "n tot 6-5 voor hemzelf om daai na de set toch nog met 9-7 te liezen. In de tweede set stond Asselbers met 3-0 voor en weef moest hij deze voorsprong uil handen geven en nu zelfs ooi de set met 6-4. De derde set bel gon met een serviceduel, dat toi 3-3 duurde. Op dat moment veri loor Paul Theunissen zijn servö ce en waarschijnlijk ook de pan tij, want de set ging me naar Charles Asselbergs. In zijn volgende wedstrijd verj sloegAsselbergs de heer Lange, raar met 6-4; 6-3, waarmee hij de halve finale bereikte. Het erenekel B leverde dins dagavond al een verrassing op; want niet veel mensen, en zeef zeker Willem Hoying zelf nietj hadden verwacht, dat Ted v.d'. Brugge met zo'n groot gemal ziin ODponent van zich af zoi schudden. Ted v. d. Bruggt pakte Willem Hoyng even» tjes" met 6-1; 6-3 in. In het damesenkel B meost Josiei Teeuw hard vechten om ziel Hanneke Langeveld uit Alphei van het lijf te houden. Het lukti ten kosten van heel wat zweet druppeltjes met 6-2;4-6; 6-3. Margreet Prager is op het ogen blik het verst gevorderd In hef damesenkel C. Zij plaatste zie gisteren door haar overwinnr op mevr. Snellenberg cijfers 6-4:6-3 reeds bij de 1; ste vier. Evenals in het HE vloog gisteren in het herent kelspel D de eerste gi speler uit het toernooi. De num' mer één. de heer Renkema, koii het niet bolwerken tegen dt heer René uit Oude Wetering ei ging met 11-9; 6-3 eervol ten der. Leon Blickman toonde geeJ enkele consideratie met zijn tel genstander Jan Jaap Waveriji en liep zonder blikken of bloze* door naar de stand 6-0; 6-0. Ellen Hazenbergs blessure bleej gelukkig mee te vallen, zodal zij zich alleen uit het DE B bé hoefde terug te trekken. In hel damesenkel D, waarin zij eerste geplaatst is, moest zl| zich geducht inspannen plaatsing waar te maken tegel mevr. Baart. Het lukte met d| genoeg zeggende cijfers 6-3;t 6:7-5. Od de valreep nog een uitslag het HE B: Kouw-Thiele 6-3; f OEGSTGEEST De Oegstgeest- se parochieraad heeft gister avond geen beslissing genomen over de vraag of ook anderen dan statutair is voorgeschreven lid mogen zijn van de raad. Men besprak dit vraagstuk omdat de werkgroep noord ds. Baart, lid van de theologische faculteit van de Universiteit en in Oegst geest ouderling, kandidaat had gesteld. De heer Gieskes schaarde zich direct achter de idee, pastoor Kooyman achtte eveneens de tijd rijp voor een dergelijke stap. De pastoor for- muieerde het volgende voorstel: ..Laten wij ds. Baart uitnodigen met de mededeling dat hij for meel geen lid kan zijn en daar naast de kwestie aanhangig ma ken bij de Raad van Kerken. Voor het voorstel waren de heren Gieskes en Smeding, Dusee en zr. Meerendonk, tegen mevrouw Vogels en de heren Bos, Driessen en Van Leeuwen. Volgende week komt deze zaak weer aan de orde. De parochie raad wil verder graag op de hoogte gehouden worden welke missionarissen met verlof thuis I komen zodat men ze op behoor-1 lijke wijze kan begroeten en eventueel uit het solidariteits-1 fonds financieel tegemoet kan komen. Men verzoekt voorts de parochiële instanties en vereni gingen opgave te doen van hun aktiviteiten in het komende sei zoen. In de parochieraad wer den benoemd zr. Meerendonk, mevr. Kuyers, en de heren Boomen, Baasten en Koppers. Men besloot verder voortaan ook meisjes de Mis te laten die- TER AAR Jr. Buysert, lid van GS. heeft gisteren de eerste paal geslagen voor de bouw van 37 woningwetwoningen en acht be-1 jaardenwoningen in het uitbrei-1 dingsplan Aardam West. Burge meester mr. Van de Poel zei bij j deze gelegenheid dankbaar te zijn dat men met de bouw kan 1 beginnen omdat er sinds 1968 in Ter Aar niet meer gebouwd is en er nog altijd 250 mensen een woning zoeken. De realisatie van het plan noemde de heer Van de Po. niet om over te juichen, om dat in dit plan ook 92 koopwonin gen gebouwd moeten worden die voor het merendeel bewoond zul- j len worden door mensen van bui ten Ter Aar. ZOETERWOUDE „Er staan grote belangen op het spel". Dat zei voorzitter H.J.C. Paar- dekooper in zijn openingswoord van de bijzondere vergadering van het NKOV waarop de afge vaardigden moesten worden ge kozen voor de gemeentelijke voorlichtingscommissie inzake liet stichten van een winkelcen trum. Dat ook de leden hiervan doordrongen zijn bleek uit de goede opkomst en de positieve wijze waarop de beraadslagin gen werden gevoerd. Bij de discussie kwam steeds het onderzoek naar winkelbehoeften ter plaatse, wat momenteel wordt gehouden door het CIMK, naar voren. De aanwezigen wa ren van mening dat realisering van het winkelcentrum, zeker op dit moment, geen haalbare zaak is. Hoewel de uitbreiding van de gemeente riet onaan zienlijk is lijkt het nog niet vol doende om de hoge investering die hiervoor ongetwijfeld nood zakelijk is verantwoord te doer, zijn. Men vroeg zich ook af wat het beleid van het gemeentebe stuur zou zijn als het rapport van het CIMK min of meer ne gatief zou zijn. De leden stelden zich duidelijk achter het stand punt van het bestuur dat er bui ten de aktuele zaak van het winkelcentrum permanent een taa voor een gemengd overleg orgaan is. Mede daarom werd het van belang geacht dat één van de te kiezen vertegenwoor digers uit het ambacht of de vervoersector moest komen. Hiervan moest men echter af zien omdat geen kandidaat be schikbaar was. Uit degenen die toezegden we! zitting te willen nemen werden in onderstaande volgorde gekozen; H. Paarde- kooper, Jac. v. d. Geest. B. v. Leeuwen en C. Janson. Als re serve kandidaten zijn verder be schikbaar de heren Th. v. d. Geest en Th. Roeleven. Volgens de oorspronkelijke opzet zouden er in de commissie drie verte genwoordigers van de midden stand zitting krijgen. Nu het r al raadsleden naast de wethouder is opgevoerd van twee to; vier heeft het bestuur van het NKOV het gemeentebe stuur verzocht eveneens vier le den ta mogen aanwijzen. Hoe wel hierop nog geen antwoord binnen is besloot men toch reeds vier mensen voor te dra gen. Een aktie van enkele mlet- leden om ook een vertegenwoor diging te krijgen zal waar schijnlijk niet worden doorgezet. De gekozenen zijn cok voor hen aanvaardbaar. Er zal bij het gemeentebestuur op aan worden gedrongen dat het rapport van het CIMK zo snel mogelijk zal verschijnen en tevens werd het wenselijk geacht om op korte termijn 'n bijeenkomst te arran geren van de voorlichtingscom missie. Een heel ander maar zeer positief geluid kwam tijdens de rond vraag naar voren. Door een toe zegging van iemand uit eigen kring die deze taak op zich wil nemen zal het NKOV het initia tief nemen om te komen tot een goede plaatselijke agenda. Men hoopt hierdoor te bereiken dat d tublures van twee of meerder belangrijke bijeenkomsten op één avond in de toekomst zullen worden voorkomen. Drempel voor Leidenaar weggehaald LEIDEN De AdviesraaJ voor dc Binnenstad, die vrij dag a.s. een burgerij-contac tavond houdt in de burger zaal van het stadhuis, heeft alles gedaan om eventuele „drempelvrees" op te heffen. De individuele Leidenaar heeft duidelijk zijn stempel gedrukt op de hele organisa tie. Zo is de burgerzaal, bereik baar via de stadhuistrap aan de Breestraat, in zes landjes" verdeeld. Elk ei landje (van twee tafeltjes met stoelen erbij) vertoont met opvallende letters naam van de werkgroep, te weten struktuurplan, wonen, verkeer, monumenten eo leefbaarheid. De zesde tafel is voor het secretariaat (al gemene informatie).Zoeken naar de juiste mensen is ook overbodig, want van elll werkgroep zijn minstegi voorzitter en rapporteur aap- wezig, aan wie men alle vrp- gen en alle ideeën grif kwjjt kan. Behalve het gebruik van ae een ruime voorraad pittige koffie toegezegd. De Advies raad, waarvoor sekretarit mevrouw F. W. D. Jansen Hoonhoul als gastvrouw op treedt, hoopt elke zoek(st)er op koffie te onthB len. En dat vanaf acht uur

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4