PPR moet in vergadering mond houden CENTRALE VERWARMING SHOW AGENT BUITENDIENST Samenwerking Leidse Kunst kring en K O MARKTEN Uw mening HIT" r Zelfstandigheid wordt goed betaald bij de RVS! I.EIDSE COURANT DINSDAG 13 JUNI 1972 Bliksem sloes in woning, huisvrouw verdoofd ZOETERWOUDE/STOMPWIJK Tijdens het hevige onweer van gistermiddag is de bliksem ge slagen in het huis van de fami lie V. d. Poel aan de Dr. Kort manstraat op de grens van Zoe- terwoude en Stompwijk. De vrouw des huizes stond in de keuken te wassen, zij werd door de slag even verdoofd. Toen ze bijkwam ontwaarde ze in het hele huis een grote rommel. Alle ramen waren gesprongen, de t.v. was kapot in het hele huis zaten schroeiplekken en in de voorgevel zat een behoorlijke scheur. Een kantonnier van de provinciale waterstaat die de bliksem zag inslaan schrok zich een hoedje. Even dacht hij dat het huis in brand stond, want er kwam rook uit de ramen. Dat bleek niet het geval. De elektri sche bedrading in het hele huis zal moeten worden vernieuwd. nijbonen 3.60 Postelein 49 I 71- GROENTEVEILING LEIDEN (12 Juni) Aardbeien 65; Aardappelen 72—!"' Andijvie I 79—105; J'* Peulen 2.50—3.90; 4.40; Spitskool 27- 73; Rabarber 16—30; Spini 81; Spinazie U 65—6S: Toi 5.90-6.20; Tomaten B 6.20—6.40; To maten C 5.20—5.40; Tomaten CC 4.10; Uien mlddelgrol 13—26; Waspeen S0 —1.05; Bloemkool A 71—106; Bloem kool B 60SIBloemkool C 53—56: Komkoi mers C 21—27; Komkommers D 15— 16; Sla A 16—29: Bospeei VEEMARKT AMSTERDAM. 12 Juni Aanvoer: runderen 86: varkens 72. Prijzen (in guldens per kg. gesl. gew.): runderen 4.20—7.00: varkens 3.103.15. Handel: runderen kalm; varkens als vorige week. Sla I: 15 kg. 600. 17.472 st.: derlj 11—21 3400 t s: Peterselie 34 Druiven: HOS kg. Alicante 590-670; Frankentaler 610740; Golden Cham pion 810—910; Andijvie S6—9S 3534 kg.; Spinazie 5459; Postelein 22— 4S 3054 kg.; Prinsessebonen 440—500 204 kg.; Snijbonen 300—380 1740 kg.: Rabarber 26—33 Aardappelen 66—SS; Kaspruimcn: 1620 ke. 12 200; Suikermei. 5 450—600. 6 440—580, 8 370—450. Aubergine: 3345 st.. 4 132; 5 132—135; R 107—130, 8 81—98, 10 71—78. Bloem kool; 12.160 st. 6 82—93. 8 75—81. 10 63-66, 12 52—53. Bleekselderij: 57: Perziken: 9383 st. 2 88. 3 63—S6. 4 50-63, 5 25—33, 6 14—17. OEGSTGEEST Wethouder J. J. Temminck (financiën-onderwijs) noemde gisteravond de behan deling van de onderwijsnota in een openbare commissieverga dering nog een „experiment". In ieder geval was de belang stelling verheugend al werd er echter door degenen die schrif telijk op de nota gereageerd hadden weinig gebruik gemaakt van de geboden gelegenheid tot response. Een enkeling toonde zich daardoor wat verrast ter wijl mevr. Beckers (PPR) de tribune verliet omdat haar de kans onthouden werd een op merking te plaatsen. Wij verna men dat de PPR zich buiten de procedure geplaatst heeft door inplaats van rechtstreeks via de dagbladpers op de onderwijsno ta te reageren. In eerste instantie begaven de commissieleden bestaande uit mevr. Gouverneur van Deene (KVP).'drs. De Graaf (PvdA), de heren Brouwer (PC) en Gmelich Meylingh (WD) zich op het pad der algemene be schouwingen over ae nota. Kri tiek was er op het ontbreken van een duidelijke beleidsvorm op het gebied van de onderwijs vernieuwing en men verlangde een meer kritische kijk op de schooladviesdienst. „Hier kan de situatie plaatselijk beduidend verschillen", aldus wethouder Temminck. Drs. De Graaf legde verband tussen samenleving en onderwijs om zijn vraag over de onderwijsvernieuwing en waar op deze gebaseerd moet zijn te concretiseren. Hij pleitte voor de instelling van een onderwijs raad met deelneming van ge meente, onderwijs en aantal ou ders c.q. oudercommissies. Ook de aansluiting kleuteronder- wijs-basisonderwijs kwam uit voerig ter sprake. Wethouder Temminck toonde zich niet en thousiast voor de zgn. „speel- leerklassen" in tegenstelling tot de heer Van der Ven (D'66) welke vanaf de tribune hier een andere visie over gaf. Wel komt er naast het convent van school hoofden een overlegorgaan van hoofdkleuterleidsters. De heer Brouwer zag de Gevers- Duêtkleuterschoo! liever ver plaatst naar de Apollowijk, mede in verband met de ver keerssituatie. Drs. De Graaf deed nog een stap je verder: „Waarom niet direkt in Buitenlust?" Op vragen van mevrouw Gouver neur-V. Deene over verkeershin- der welke de Oudenhofschool op de Lange Voort ondervindt deel de de wethouder mede dat in het centrumplan deze weg als ver keersader belangrjk zal inboe ten. De Terweeschool is aan een opknapbeurt toe en zodra er fondsen zijn zal men aan de lo kalen kunnen beginnen. Een to taalplan zal aan de schoolraad ter visie worden voorgelegd. Het Rijnlands Lyceum biedt geen ruimte voor een MAVO wel zoekt men samenwerkingsver banden. Uitvoerig werd van gedachten ge wisseld over het leerplan van openbare lagere scholen dat in de ogen van de heer Gmelich Meylingh geen genade vond: „Zo'n plan kun je niet meer maken alléén met hoofden van scholen. Dat moet op een zo breed mogelijke basis gebeuren, met inspraak van ouders etc.". Men is voorts bezig aan de op richting van een mediatheek waarin de leermiddelen op een centraal punt zullen worden ge bundeld. Doublures in de aan schaffing kunnen dan worden voorkomen. Buurtfeest WASSENAAR De buurtvereni ging Kerkehout en omgeving heeft het jaarlijkse zomerfeest georganiseerd. Er was een ge varieerd programma, zowel voor jong als voor oud. In de buurt van het Mariaplein was een grote tent opgesteld, waarin I o.m. de fancy fair gehouden 1 werd. Er was voor de jeugd o.m. een balonnenwedstriid. die niet hele maal vlekkeloos verliep, door- I dat verscheidene ballonnen bij j het opblazen de geest gaven of de kinderen te ongeduldig wa ren om het startsein af te wachten. In de krant van 3 juni las ik on der „Uw Mening" een ingezon den stukje van een zekere me neer Hendriks. M'n eerste ge dachte was: „die mag z'n schoolgeld wel terughalen." Mijn verbazing steeg ten top toen er onderaan het stuk stond dat meneer onderwijzer was. Ik stond perplex, het stukje wemel de van de taalfouten. Misschien dacht ik is het een jonge onder wijzer en wordt dit de nieuwe spelling. Nou voor mij hoeft het niet. Die spelling is een lacher tje. Makkelijk genoeg voor meest luie kinderen. Ik vind dit een aanfluiting voor de cultuur van onze taal. Moet deze heer het echt zo aan de kinderen le ren? Komt het er in deze tijd dan ook al daar niet meer aan? Dat is dan jammer voor onze Nederlandse Taal. Mevrouw Hillebrand-Van der Hoorn, Leimuiden. LEIDEN De samenwerking tussen de Leidse Volksuniversi teit, K en O en de Leidse Kunst kring voor Allen zal het komend seizoen in verstrekkende mate worden gerealiseerd. Weliswaar maakte de Kunstkring al enkele seizoenen gebruik van de faciliteiten van K en O. maar tot nu toe was er een scherpe schelding in de muzieksoorten die beide organisaties naar Lei den brengen. De Leidsche Kunstkring bracht louter ka mermuziekconcerten. K en O slechts bij hoge uitzondering. Op de gisteravond gehouden vergadering van de LKK is be sloten dat K en O ook kamermu ziekconcerten kan organiseren, zij het in overleg met de Kunst kring. opdat geen doublures zul len ontstaan en de data elkaar niet overlappen. Ook is vastge steld dat de inschrijvers van K en O tegen gereduceerde prijs de concerten van de Kunstkring kunnen bezoeken. Door deze in tensievere samenwerking zal een groter en meer gevarieerd kamermuziek-programma ver wezenlijkt kunnen worden. Het programma dat de Kunst kring het komend seizoen aan haar leden zal aanbieden is een serie van vijf concerten. De uit voerenden zijn de pianist Hans Richter-Haaser, het Rijnmond blaaskwintet, Mendelssohrwtrio, het Tatrai strijkkwartet en de pianist Deszo Ranki. De te spe len werken worden nog nader bekend gemaakt. Ook 's winters wonen bij een zomerse temperatuur! Hoe? Kijk en luister donderdag a.s. op de LEIDEN Overtuig uzelf van het comfort van centrale verwarming, van de kosten die best meevallen, de snelle montage, zonder breekwerk, en de unieke Cévé-service! Kom a.s. donderdag (van 10-21 uur) naar onze show en neem uw vragen mee! t der Veenstraat Rooseveltstraat ROM Kunt u niet komen? Geen nood: stuur dan deze DVJINJ b0n aan cévé, Postbus 366, Leiden, en u ontvangt van ons alle informatie inzake Cévé-centrale verwarming. Gerrit van der Veenstraat 59-61 Leiden Zuid (achter het Vijf Meiplein) Telefoon 01710-2351C Landelijk erkend gas- en c.v.-installatiebedrijf Als agent buitendienst bij de RVS verkeert u in de unieke positie om binnen de verkooporganisatie een „eigen zaak" te beheren. Met grote zelfstandigheid en veel eigen verantwoording. Toch staat u bij uw aktiviteiten niet alleen. U wordt regelmatig door een inspekteur gecoached en u weet zich geruggesteund door een goed functionerende markeling-organisatie die u het werken makkelijker maakt. Immers uw taak bestaat uit het verkopen van verzekeringen in de ruimste zin van het woord aan bestaande en nieuwe klanten. Daarbij adviseert u hen over vele onderwerpen op verzekeringsgebied. Aan het innen van premiepenningen bent u steeds minder tijd kwijt, omdat bank en giro een groot deel van die taak overnemen. Het bijwonen van werk vergaderingen en ook wat administratief werk blijven er natuurlijk bijbehoren Als u zo'n 23 tot 30 jaar oud bent en van minstens Mulo-niveau, doet u er verstandig aan kontakt op te nemen met de direkteur van het kantoor in dit district. Hij kan u o.a. alles vertellen over de opleiding van acht weken,(verdeeld over een jaar)in ons trainings centrum „De Bunte" in Ede op de Veluwe. U ontvangt meteen al - dus ook tijdens de opleiding - een inkomen op basis van een salaris en garantie provisie afhankelijk van leeftijd, van minstens 12 tot 16 mille all-in per jaar. U kunt desgewenst uitvoerig worden geïnformeerd over uw gunstige provisieregenng. het premievrij pensioen, de hoge premiekortingen op uw éigen verzekeringen, de interessante auloregeling en uw toekomstkansen. Belt u even met de direkteur van ons kantoor om een afspraak te makeri of om meer inlichtingen en documentatie te vragen. (Als dat u beter uitkomt, kunt u na een afspraak ook 's avonds een gesprek hebben). hebben thans plaatsingsmogelijkheden voor Leider Kantoor DEN HAA( Koninginnegracht 12, Den Haac Tel. 070- 18 38 00

Leidse Courant | 1972 | | pagina 10