Botendoop bij Asopos i Past. Kauwenhoven tweemaal hulde KOOPAVOND IN LISSE Vragen midden standers over gemeentebeleid Veiling Katwijk had record omzet Manege Moedig Voorwaarts open Leidse agenda Leidse bioscopen Wat u moet weten MAANDAG 12 JUNI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 i Zaterdagavond op de zolder van C. C. van Schie op de Kaag, waar hij als vrijwillig aalmoeze nier van de vacantievloot vaste voet aan de grond heeft. Zondag ochtend in zijn vroegere paro chiekerk aan de Meerburg, waar hij duidelijk mocht erva ren, dat men zijn herderschap zeer op prijs heeft gesteld. Op de versierde Kaagse boerde rij-zolder waren zaterdagavond tegen half acht 140 ..eigen men sen van het water" en buren bijeen, toen de jubilaris voet aan land zette. Hij werd opge wacht door kinderen van water sporters en van omwonenden, die hem met bloemen getooid naar het huis begeleidden. Na dat een welkomstlied was gezon gen. las pastoor Kouwenhoven de mis, die met zang en gitaar ondersteund door een drum mer werd opgeluisterd door de drie zusjes Van Gerven uit Voorhout. In zijn toespraak wierp de jubila ris een terugblik op vijftig jaar priester-zijn in dienst van God en de mensen. Hij verklaarde zich geweldig ingenomen met de sfeer rond de vacantie-ziel- zorg. Na de mis hieven de aan wezigen een Glory, glory, halle luja" aan. Namens de Kaag- gemeenschap" sprak dr. K. A. van Dongen. Hij stelde vast dat de jubilaris bijna vijftig jaar lang ,,aan het water" gestaan heeft: nu trok het water hem weer. Op de Kaag iri de ze- F.C. Watertoren wint bedrijf s- voetbaltoernooi Boskoop FC Watertoren heeft de bedrijfsvoetbalcompetitie in Boskoop gewonnen door FC Mulder in de eindstrijd met2-U te verslaan. FC Watertoren had bij alle winst tooh nog verlies want keeper Kortenoever en Ton Snabel moesten met blessures het veld verlaten. De tweede plaats in het toernooi was voor FC Mul der, derde werd Rijn Gou en de vierde prijs was voor BFC. De Fair-oiay beker ging naar ANO. Keeper Kortenoever was de minst gepasseerde keeper. Hij kreeg een herinneringstegeltje. Piet Verstraten was de meest gepasseerde keeper. Hij liet ei" 22 door. L1SSE Lisse krijgt hoogstwaarschijnlijk een koopavond. Het colle ge van b. en w. heeft een voorstel daartoe gedaan aan de raad. Woensdag a.s. zal de raad over het voorstel beslissen. Het ligt in de bedoeling de koopavond op donderdag te houden van 19.00 tot 21.00 uur. De middenstandsvereniging Alverha heeft hiertoe geadviseerd. ventiende eeuw door een pries ter beschreven als een „van God verlaten oord" brengt hij de mensen nu dichter bij God. Als dank voor wat hij voor de watersporters doet. ontving pastoor Kouwenhoven een ge schenk onder couvert. Ook pastoor Schrama van Oud Ade. onder wiens parochie de boerderij Van Schie valt. sprak een dankwoordje voor het feit dat pastoor Kouwenhoven niet tegenstaande zijn emeritaat dit moeilijke deel van de hem toe vertrouwde geestelijke zorg van hem heeft overgenomen. Een dankwoordje van de jubilaris werd beantwoord met een spon taan „Lang zal 'ie leven", waarna de pastoor met enige genodigden bleef koffiedrinken. Geassisteerd door pastoor J. Kragtwijk, ging pastoor Kou wenhoven gistermorgen in parochie van O.L. Vrouw Onbe vlekt Ontvangen voor in een plechtige eucharistie viering. Het gemengd koor bracht Cuy- per's „Missa Populi" ten geho- ris in zijn preek de taak van de ris in zijn prak de taak van de priester, zoals hij die gedurende vijftig jaar heeft ervaren. Hij sprak zijn dankbaarheid uil voor aJles, wat de parochie tij dens zijn pastoraat voor her heeft gedaan. Na de mis was er in ,,De Goede Herder" een re ceptie. die zeer druk bezocht werd. Er waren geen officiële toespraken. Wel ontving de jubi lerende oud-pastoor van het kerkbestuur een geschenk in en velop. KATWIJK AAN DEN RIJN De Groenteveiling „Katwijk en Om streken" heeft vorig jaar met een omzet van 20y2 miljoen gul den het record van 1968 verbro ken. De hogere omzet was te danken aan de belangrijk hoge re opbrengst van waspeen (ge- Goed spel toneelgroep Voorschoten VOORSCHOTEN De toneel groep „Voorschoten" over trof zichzelf zaterdagavond bij de opvoering van „En ik dan" van- Annie M. G. Schmidt. In het Cultureel Centrum genoten de belang stellenden van het spel ver tolkt door vijf spelers, waar van Irene Utermark en Henk Schuurman het zwaarste maar ook het dankbaarste stuk kregen. Onder regie van Fenny Zwiers kwamen de vele woordspelin gen en misverstanden goed over het voetlicht en bleef het een klucht zoals het ook door de schrijfster is be doeld. Irene Utermark als de pseudo-secretaresse en moe der van een gokkende jongen groeide vooral in het derde bedrijf tot grote hoogte. Henk Schuurman, die geluk kig weer een keer op de planken stond voor de toneel groep Voorschoten, zag niet alleen kans om de zwakste speler. Leo, Valk, mee te trekken, maar wist een aan vaardbare dweper van „Nieuw Positief' 'te brengen, die waarschijnlijk vele da mesharten deed smelten. Het verhaal van Annie Schmidt is genoegzaam bekend. De toneelgroep heeft het aange durfd om dit woordenspel in te studeren en is daarin vol ledig geslaagd. Misschien be tekent dit een opleving van het amateurtoneel in Voor schoten. Voorschotense brandweer kampioen 'OORSCHOTEN —De Voorscho tense vrijwillige brandweer heeft met een ploeg deelgeno men aan de provinciale brand weerwedstrijden in Heinenoord. De Voorschotense brandweer werd in de klasse I kampioen met een gemiddelde waardering van 8,52 punten en het predi kaat „zeer goed". 5e ploeg stond onder leiding van onderbrandmeester A. J. van der Peet. De wisselprijs, die ook vorig jaar behaald werd, is thans definitief in het bezit van Voorschoten. De Voorschotense ploeg mag nu deelnemen aan de landskampioenschappen op 16 «éptember in Zaandam. middeld 34,50 per 100 kg. in 1970 was dat 1 25,20). Ook de prijzen van de bloemkool, sla en bospeen stegen. Door de stij ging van de onkosten, sociale lasten en lonen zijn de tuinders over het algemeen niet zo veel wijzer geworden van deze ont wikkeling. Deze resultaten werden bekend gemaakt op de dit weekeinde gehouden jaarvergadering van de veiling, die op de ranglijst in Zuid-Holland de elfde plaats in neemt in de serie van 22. De veiling heeft sinds 15 november van het vorig jaar de waspeen- wasserij in haar bezit. Men ds nu echter op een punt gekomen dat qr voorzieningen moeten worden getroffen in verband met de milieu-hygiëne. Bespre kingen hierover zijn al gevoerd met de gemeente, met Rijnland en enkele andere instanties. Men is er niet in geslaagd het aangekochte (met het oog op uitbreiding) complex van Slot boom redelijk onder te verhu ren. Een beslissing om de 4'/£ procent ledenlening af te lossen werd niet genomen. Wel besloot men het veilingpercentage voor waspeencontracten 1% lager te berekenen dan in de begroting is vastgesteld en om veilinglei der P. Doets per 1 januari 1972 een hogere vergoeding toe te kennen. LEIDEN Door het doorknippen van een goudgeel lint opende de heer Bischoff van Heemskerck, voorzitter van de landelijke federa tie van maneges voor gehandicapten, de manege van ..Mcedig voor waarts" in aanwezigheid van mevrouw Frieling (achterlinks met paard) en burgemeester jhr. Van Eysinga, één van de oprichters en thans voorzitter van het bestuur. Na de officiële opening demon streerden alle ruitertjes voor een groot publiek van genodigden wat zij onder deskundige leiding in de afgelopen drie jaar hadden ge leerd. Moedig Voorwaarts is in april 1969 opgericht, op instigatie van de directrice van de Mytylschool, maar heeft lange tijd onder dak moeten zoeken in Wassenaar en later in een tent op het huidige terrein. De manege is reeds vanaf het prile voorjaar onofficieel in gebruik. ZOETERWOUDE Als de leden van het NKOV morgenavond in het Don Boscohuis hun afgc- vaardigen gaan kiezen voor de gemeentelijke voorlichtingscom missie inzake het te stichten Winkelcentrum „Kern" zullen ongetwijfeld vele vragen die bij de plaatselijke middenstand le ven aan de orde komen. Op de eerste plaats over het lan ge uitblijven van het instellen van deze gemengde commissie terwijl het gemeentebestuur toch direct positief reageerde toen het afdelingsbestuur gerui me tijd geleden het idee hier voor lanceerde Het steekt be paald ook dat gesproken wordt over een „voorlichting" com missie waarbij men zich af vraagt of de fase van overleg is LEIDERDORP Op het boten- terrein van roeivereniging Aso- pos/De Vliet aan de Zijl werden zaterdagmiddag twee nieuwe poleyster skifs en een twee-zon der-stuur gedoopt, in aanwezig heid van enige tientallen ouders met kinderen, die voor een kijk dag waren uitgenodigd. Na een korte rondleiding en enkele de monstratiewedstrijdjes doopte prof. dr. W R. O. Goslings, rec tor magnificur. van de Leidse universiteit, de nieuwe twee met het water van de Dwarswete- ring (zie foto) De wethouder voor sportzaken te Leiderdorp, mevrouw D. W. Tichler-Moer- man, trad op als plaatsvervang ster van de Leiderdorpse bur gervader, dieelders aanwezig moest zijn. Evenals de heer Sloos, directeur van de Leidse Onderwijs Instellingen en goede buur van de roeiverenigingen, doopte zij een van de twee skifs. Tenslotte schreef roeier Pasman enige overwinningen, vorige jaar behaald door de A-acht, bij op het boord van winnende boot. de Antilope. Alle boten werden gedemonstreerd en en kele ouders probeerden met hun kinderen wat zij van het roeien in de ranke boten terecht brach ten. STADHUIS Binnenstadso werkgroep leetbaorheld/sL fraaitng en werkgroep verkee LAKTHEATER ..Oldtpous com plex" van N.V. Drama, aanvang 20.15 uur. KREATIEF SENTRUM Dolle Ml- na-forum, aanvang 20 uur. Camera: „My fair Lady" 14 jr. Dag. 8.00 uur en do. vr, ma, di 2.00 uur. Matinee: Het raadsel van de spookplaneet. za, wo 2.30 en zo 2.00 en 4.15 uur. Nachtv. vr en za 11.30 The sons of Katie Elder 18 jr. Lldo: De Rode Zon. 14 jr. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zo. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De kat met de negen staarten. 18 jr. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zo. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. KW» wil verbeteringen voor midden- en kleinbedrijf LEIDEN De KVP-afdeling Lei den is van mening dat de econo mische teruggang te zwaar drukt op het midden- en klein bedrijf, die in de meeste geval len toch al achter liggen bij de rest van het bedrijfsleven en ex tra hard moeten werken om het hoofd boven water te houden. Aanstaande woensdag wil de KVP samen met de betrokkenen en andere belangstellende bur gers zoeken naar een bevredl- gende oplossing voor deze pro blemen, tijdens een bijeenkomst In de koffiekamer (beneden) van de Stadsgehoorzaal, aan vang 20.15 uur. Aanwezig zullen zijn de Commis sie voor het Midden- en Klein bedrijf uit de Tweede Kamer fractie van de KVP en de wet houders Kret en Lijten, resp. van stadsontwikkeling en econo mische zaken. Tevens zullen en kele leden van de gemeenteraad aanwezig zijn. De bedoeling is, dat na een korte inleiding wordt overgegaan tot gedachtenwisse- ling over algemene en, na de pauze, over specifiek Leidse problemen. overgeslagen. Overigens is men bij het NKOV van mening dat er permanent een taak is voor een dergelijke commissie en be slist niet alleen bij de plannen met betrekking tot het winkel centrum. Er is ook verbazing over het feit dat het gemeentebestuur in zijn onderhandelingen met een gega digde zijn stedebouwkundige op dracht heeft gegeven tot uitwer king van de plannen met de geïnteresseerde. Dit terwijl het CIMK te Amsterdam van het gemeentebestuur opdracht heeft gekregen tot het Instellen van een onderzoek naar de winkel behoefte ter plaatse. De uitkom sten hiervan zouden in belang rijke mate bepalend zijn voor de plannen van het te stichten winkelcentrum. Vorig jaar Juli voteerde de raad een krediet voor dit onderzoek waarvoor het CIMK enkele maanden later de definitieve opdracht kreeg toen G.S. haar fiat gaf aan deze uit gave. Het gereedkomen van het eindrapport wordt met grote be langstelling tegemoet gezien maar schijnt nog niet In zicht te zijn. Mogelijk heeft de midden stand hieraan zelf enige schuld omdat bekend is dat een deel van hen niet vlot gereageerd heeft op de ondernemersenquête waarmee dit onderzoek van start is gegaan. Ook de voorge schiedenis van dit onderzoek is niet helemaal duidelijk. In april van het vorig jaar zocht een twaalftal vooraanstaande zaken contact met het marketing-bu reau B. J. Bremmer te Bode graven. Daarbij kwam uiter aard ook het plan voor een win kelcentrum aan de orde. Men kwam tot de uitspraak dat een marktonderzoek een eerste ver eiste was en men was bereid hiervoor gelden beschikbaar te stellen. Het marketingbureau zocht contact met het gemeente bestuur om een participatie van de gemeente in de kosten hier van. Aanvankelijk leek zij zeer geïnteresseerd maar berichtte later dat B. en W. een gemeen telijke bijdrage in de kosten van het onderzoek niet zouden bevorderen. Kort hierna vroeg het college de raad een krediet te voteren voor een onderzoek door het CIMK. Al met al vol doende stof voor een interessan te vergadering morgenavond. Speelplaatsjes bij Nieuwstraat BOSKOOP Boskoop heeft er een paar speelplaatsjes bij. Ze zijn aangelegd door de bewoners van de Nieuwstraat. Bij de opening, zaterdagmiddag, werd de zelfwerkzaamheid van de Nieuwstraatbewoners gepre zen door burgemeester Van De- dem, die de officiële opening verrichtte door, door de speel- riolen te kruipen (zie foto). Na dit gebeuren kreeg mevr. Van Dedem van Astrid Blom een bosje bloemen. Ook mevr. Ha ver Droeze ontving een boeket je. De heer J. Vermeulen leidde de kinderspelen, waaraan de jeugd enthousiast meedeed. De hoofdprijs, een step, werd ge wonnen door Jan Jaap Kroon. De familie Zierikzee won een wekker, beschikbaar gesteld door J. van Nes. Trianon: The French Connection 18 jr. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zo .230, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Von Ryans express trein 14 jr. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zo 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Nachtv. Eiland der lusten vr/za 11.30 uur. LEIDEN Heel wat grote mensen hebben ooit op de school aan het Noordelnde de eerste voort chtlge stappen op de weet-weg gedaan. Sommigen zijn nu zelf „juf' of „meneer", anderen burgemeester of huisvrouw, (bijna) allemaal waren ze aanwezig bij de reünie van de Eerste Leidse Schoolvereniging waarmee zaterdag het vierdaags jubileumfeest van de school werd besloten. Na een herkenningsbijeen komst en een voorstelling door de leerlingen van nu, maakten de ex-scholieren een boottocht. r LISSE Op 14 juni zal in het gebouw Rehoboth aan de Achterweg een afscheidsa vond gehouden worden voor de leerlingen van de zesde klas van de Chr. Nat. School, aanvang 19.30 uur. Op het programma staan zang en muziek en het to neelspel „De wonderlijke machine van professor Knap". In een quiz zullen ouders tegenover leerlingen hun kennis kunnen tonen. Op deze avond zal ook afscheid worden genomen van de on derwijzers W. C. Roeleveld en G. H. Quak, die elders een betrekking krijgen. LISSE Ella Boot slaagde te Den Haag voor het exa men bibliothecaresse Al. LISSE Op 14 juni verga dert de gemeenteraad aan vang 20 uur. De agenda ver meldt 18 punten. LISSE Door Datsun Ne derland N.V. Is het verzoek ingediend om vergunning voor aanleg van een weg vanaf het reeds bestaande gedeelte van de Vonnestraat tot aan het toekomstig be drijfsterrein van Datsun. Als aan de voorwaarden voor aanleg is voldaan en de eind- oplevering heeft plaats ge had, stellen B. en W. voor de weg over te nemen. LISSE Op 14 Juni wordt graf huisvuil opgehaald in de maandag- en donderdag route van de Reinigingsdienst. LISSE Vanavond za! in het Gastenhuis aan de Bond- straat een Evangelisatie- dienst worden gehouden, aanvang 20 uur. Voorganger Is ds. J. Gravendeel. Do dienst gaat uit van de actie Kruistochten Nederland. LISSE De afdeling Lisse van de Bond voor Veilig Ver keer houdt morgen de jaar vergadering in Warong Dja- wa. aanvang 20 uur. LISSE De afdeling Lisse van de Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt 16 juni de laatste vergadering van dit seizoen in Warong Djawa, aanvang 20 uur. ROEI.OFARENDSVEEN - De postduivenvereniging „De Witkop" nam deel non de wedvlucht voor oude duiven vanuit Orleans. Afstand 520 km. De wddvlucht telde voor het kampioenschap. In- gekorfd werden 132 duiven De lossing had plaats om 5.45 uur. De eerste duif arri veerde 11.16 uur. Uitslag eer ste drie: J. Hoogenboom 1, 3, 9, 10; Loos van Ruiten 2 SASSENHEIM Genen het toenemend aantal klachten bij de politie over het voet ballen op straat en in plant soenen wordt er van over- heldszijde op gewezen, dat dit strafbaar is en hinderlijk en gevaarlijk voor omwo den en verkeer. De politie doet de suggestie dat de jeugdige voetbal-enthousi ten zich aanmelden bij een ploatselilke voetbalclub. ZOETERWOUDE De pa rochieraad komt morgen avond mét de onlangs geko zen zeven nieuwe leden in openbare vergadering bijeen in het Don Boscohuis. Er zal afscheid genomen worden van een zevental leden cn et zal een nieuwe voorzitter er secretaris gekozen worden, De huidige voorzitter, de heer J. W. Vink, verlaat de parochieraad en secretaresse mevr. M. v. d. Geest-van La tum stelt zich niet langer voor deze functie beschik baar. ZOETERWOUDE - De nf deling van het Wit Gele Kruis „St. Elisabeth" houdt morgenavond haar jaarver gadering in het wtjkgebouw aan de Jan van Banning- straat, aanvang half negen De drie aftredende bestuurs leden stellen zich allen her kiesbaar. ZOETERWOUDE G. S. zijn voornemens do vaargelo- genheid in de Zuidbuurtscwa- tering vanaf de brug voor de boerderij Zuidbuurtseweg 3 tot aan 't Watertje op tc hef fen. Bezwaren hiertegen kun nen worden ingediend bij Ge deputeerde Staten van Zuid- Holland, Koningskade 1 te 's-Gravenhage.' SASSENHEIM - Op de Parklaan, ter hoogte van de Pane rati us-kerk, liep vrij dagmiddag een voetganger plotseling de weg op. Een naderende brandweerwagen kon niet tijdig genoeg meer remmen en greep de 42-Jari- ge bewoner uit Llsse. Deze liep een schedelbnsisfractuur en hondverwondingen op moest in zorgwekkende toe stand per ambulance naar het ELsabethziekenhuis tc Leiden worden gebracht Gisteren was zijn toestand nog kritiek. SASSENHF.IM - De post duivenvereniging nam deel aan een wedvlucht voor oude duiven vanaf Orleans 204, duiven werden gelost om 5.45 uur. De afstand was 522 km. De eerste duif arriveerde om 11,15 uur. Uitslag eerste drie: P. Wolvers 1. 2, 26, 28; L. J. Drost 3. 19. 37.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3